صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60

موضوع: اخبار و مباحث داوری - فصل 90-91

مدیر باشگاه

FulhamPerspolisRomaDortmund
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    پرسپولیس- رم- فولهام- مايوركا- دورتموند- تیم ملی اسپانیا
    سپاس ها
    52,210
    سپاس شده 25,759 در 7,881 پست

پیش فرض اخبار و مباحث داوری - فصل 90-91

به نام خدا

دوستان این تاپیك مخصوص تحلیل و اخبار داوری میباشد.
    به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
    دکتر وین دایر
    ویرایش توسط Meysam : 13th June, 2011 در ساعت 07:05 PM

کمک مربی

EsteghlalInterBarcelonaManchester United
    بازیکن محبوب
    Hashemian
    سپاس ها
    5,524
    سپاس شده 2,266 در 946 پست

مسعود مرادي، يك نيم‌فصل محروم است

بعد از اينكه مسعود مرادي براي قضاوت در جام‌جهاني 2006 آلمان انتخاب نشد، عوامل داخلي و هجمه انتقادها را دليل عدم‌انتخابش عنوان كرد

، اما حالا او به‌عنوان يكي از داوران حاضر در المپيك پكن انتخاب شده و قرار است همراه دو كمك خود، كامراني‌فر و صبحي‌اديب از عراق روز نهم مرداد عازم كشور چين شوند تا در سمينار داوران حاضر در المپيك شركت كند. قضاوت‌هاي مسعود مرادي در المپيك پكن از هجدهم مرداد آغاز خواهد شد و اين در حالي است كه هشتمين دوره ليگ‌برتر از پانزدهم مرداد كليد خواهد خورد. مرادي پس از بازگشت از چين بايد روز بيست‌وهفتم شهريور ديدار دو تيم القادسيه كويت و اوراواردز ژاپن از مرحله حذفي ليگ‌قهرمانان آسيا را قضاوت كند و به فاصله 48 ساعت پس از اين ديدار مرادي يكم مهرماه و به‌مدت يك هفته عازم شهر زوريخ خواهد شد تا در دومين دوره كلاس توجيهي داوران منتخب جام‌جهاني 2010 شركت كند. او پس از گذراندن اين دوره، اواسط مهرماه و براي قضاوت ديدار نمايندگان سنگاپور و عمان در مرحله يك‌چهارم نهايي مسابقات afc كاپ، عازم سنگاپور خواهد شد. مرادي كه گفته مي‌شود از بخت بالايي براي قضاوت در جام‌جهاني برخوردار است، از پانزدهم شهريور خود را براي قضاوت گروه اول مسابقات مقدماتي جام‌جهاني در آسيا آماده مي‌كند.به اين ترتيب مسعود مرادي به‌دليل قضاوت در مسابقات بين‌المللي به‌احتمال فراوان يك نيم فصل كامل هيچ مسابقه داخلي را سوت نخواهد زد و اين فرصت مناسبي است تا او با تمركز كامل و كسب نمرات بالا، شانس خود را براي حضور در جام‌جهاني افزايش دهد.
    بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی هرگز به او نخواهی رسید.

3. کاربر روبرو از پست مفید Sám سپاس کرده است .

کمک مربی

بازیکن محبوب
    Hashemian
    سپاس ها
    5,524

مظفـــري‌زاده: به من پيشنهاد رشوه نداده‌اند

سعيد مظفري‌زاده داور خوش‌استيل فوتبال ايران، در مراسم انتخاب بهترين‌ها براي دومين سال پياپي به‌عنوان بهترين داور انتخاب شد.
    مظفري‌زاده كه از اين انتخاب خوشحال بود گفت: «از دست‌اندركاران اين برنامه كمال تشكر را دارم و اميدوارم مراسم اهداي توپ طلا از يك نهاد كوچك به يك درخت تنومند تبديل شود.» مظفري‌زاده در پاسخ به اين سوال مجري مراسم كه آيا تا به حال تهديد شده‌ايد گفت: «بعد از بازي پرسپوليس و صبا‌باتري تهديد شدم كه فقط همين يك‌بار بود.» از او پرسيدند كه اگر به شما پيشنهاد رشوه بدهند چه كار مي‌كنيد، كه مظفري‌زاده در جواب گفت: «مسئولان را در جريان مي‌گذارم تا با اين افراد برخورد كنند ولي تا حالا به من پيشنهاد رشوه نداده‌اند.»
    بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی هرگز به او نخواهی رسید.

5. کاربر روبرو از پست مفید Sám سپاس کرده است .

کمک مربی

بازیکن محبوب
    Hashemian
    سپاس ها
    5,524

نصير زاده: فيفا به زير 8 داوري نمي‌دهد

مسعود مرادي، داور بين‌المللي فوتبال ايران، در دومين قضاوت خود در بازي‌هاي المپيك ديدار دو تيم آفريقايي نيجريه و ساحل عاج را سوت زد
    . اين ديدار در نهايت با حساب دو بر صفر به سود نيجريه يكي از مدعيان اصلي قهرماني پايان يافت. در اين ديدار مرادي دو اخطار به بازيكنان نيجريه و يكي هم به بازيكنان خاطي ساحل عاج داد و در دقيقه 82 يك ضربه پنالتي به سود تيم برتر يعني نيجريه اعلام كرد كه البته تاثيري در نتيجه بازي نداشت. از بين 16 داور حاضر در المپيك تاكنون دو داور آرژانتيني و آمريكايي در المپيك سه قضاوت را انجام داده‌اند.‌هشت داور هم دو ديدار را سوت زده‌اند و شش داور نيز به دليل تك قضاوت ضعيفي كه انجام داده‌اند به تصميم كميته داوران قضاوتي به آنها سپرده نخواهد شد. به نقل از غياثي يكي از كارشناسان خبره داوري فوتبال ايران يك گروه كارشناس خارجي تا اينجاي كار نمره 7/7 را براي مرادي درنظر گرفته است كه در بين داوران حاضر در المپيك يكي از بهترين رتبه‌ها را به خود اختصاص داده است. در اين بين داور عربستاني با 5/4 امتياز ضعيف‌ترين داور رقابت‌ها شناخته شده است. اين كارشناس داوري فوتبال در مورد قضاوت احتمالي مرادي در ديدار نيمه نهايي گفت: «چهار مسابقه ديگر از مسابقات فوتبال المپيك مانده است كه احتمال دارد با توجه به قضاوت خوب مرادي و نمره‌اي كه به دست آورده فرصت قضاوت يكي از ديدارها به وي برسد. تا افتخاري براي خود و ورزش كشور كسب كند.» در حالي كه غياثي خوشبينانه منتظر قضاوت مرادي در ديدارهاي باقيمانده است، هوشنگ نصيرزاده در مورد نمره دريافتي مرادي در رقابت‌هاي المپيك گفت: «اين نمرات توسط برخي از مسئولان سايت و بازديدكنندگان اين سايت است و جزو نمراتي كه فيفا و يوفا براي سپردن قضاوت به داوران در نظر دارد محسوب نمي‌شود چرا كه اگر ملاك سطح نمرات فيفا باشد، داوراني كه كمتر از نمره هشت دريافت كنند از ادامه رقابت‌ها اخراج مي‌شوند.با قوانين جديد حد نصاب نمرات تعيين شده فيفا و يوفا براي قضاوت داوران بدين شكل است. 5/7 تا 9/7 متوسط، 4/8 تا 8 خوب، 5/8 تا 9/8 بسيار خوب، 9 تا 10 ممتاز.»

7. کاربر روبرو از پست مفید Sám سپاس کرده است .

کمک مربی

بازیکن محبوب
    Hashemian
    سپاس ها
    5,524

قهرماني: مرا دار بزنيد

من با شما درددل كردم، اميدوارم كه اين مطلب را طوري تنظيم كنيد كه بيشتر از اين به ضرر من تمام نشود!
    ---------------------------------------------
    سومين قضاوت شما در ليگ‌برتر بسيار بحث‌برانگيز بود؟ اصلا مصاحبه نمي‌كنم
    فكر نمي‌كنيد بهتر باشد از خودتان دفاع كنيد؟ فعلا نه! روزه سكوت گرفتم. اتفاقا پيش از تماس شما هم با آقاي عنايت صحبت مي‌كردم و تصميم گرفتم كه فعلا صحبت نكنم.
    يعني شما از طرف آقاي عنايت ممنوع‌المصاحبه شديد؟ فرقي نمي‌كند كه آقاي عنايت خواسته يا نخواسته! فكر مي‌كنم كه بهتر است 4، 5 روز حرف نزنم تا فشار انتقادها كم شود.
    چرا هميشه قضاوت‌هاي شما بحث‌برانگيز است؟ فعلا كه اينطوري است بعد از هر مسابقه از اين چيزها مي‌گويند. به نظر من بايد در انتظار شرايط بدتر از اين هم باشيم اتفاقات تلخ‌تري هم در راه است.
    آيا اين خبر صحت دارد كه قبل از بازي ملوان و پرسپوليس زارع از شما خواسته كه قضاوت‌هاي 50 -50 را به سود ملوان سوت بزنيد؟ كسي چيزي به من نگفته! اصلا چنين چيزي باعقل جور درمي‌آيد، من نمي‌دانم چرا كساني كه اين خبرها را انتقال مي‌دهند، يك مقدار در مورد صحت آن فكر نمي‌كنند.
    با اين شرايط بهتر نيست از خودتان دفاع كنيد؟ من الان هم كه صحبت كردم خواستم بي‌احترامي نشود. همينقدر بگويم كه چرا من و تركي نوك پيكان انتقادها هستيم. دستهايي در كار هستند. چرا فقط تركي و قهرماني، دو داور مشهدي!؟
    يعني اصالت شما باعث شده در نوك پيكان باشيد؟ نه، اما شايد كسي احساس خطر مي‌كند. من سربسته به شما گفتم.
    وقتي كارشناس داوري برنامه 90 پنالتي شما را اشتباه اعلام مي‌كند، دستهايي پشت پرده است؟ مال من اشتباه بود، مال محسن درست بود. اينهمه بازي و قضاوت چرا فقط ما نوك پيكان انتقادها بوديم. چرا فقط روي ما زوم كرده بودند. عقل سليم حكم مي‌كند شما كه قلم مي‌زنيد و خوب و بد را تشخيص مي‌دهيد ببينيد كه آيا حرف من منطقي است يا نه؟
    مثل اينكه از انتقادها خيلي ناراحت هستيد؟ نه، به هيچ عنوان. چون من اين برنامه را فراموش كردم. من صحنه پنالتي را چندين بار بعد از بازي ديدم و مطمئنم كه صددرصد پنالتي بود . بعد از برنامه 90 هم من فيلمي را كه از اين بازي پخش شد ضبط كردم و 50 بار ديدم و مطمئنم كه صددرصد پنالتي من درست بود
    اگر از صحت پنالتي اطمينان داريد چرا با مدرك حرفتان را ثابت نمي‌كنيد؟ فعلا نيازي نيست! در مستطيل سبز همه‌چيز روشن است. اگر قهرماني واقعا ضعفي دارد خودش اقدام مي‌كند و حقش را مي‌گيرد.
    اما آقاي عنايت تاييد كرد كه تصميم شما غلط بود؟ حالا كه اين طور است، پس اگر پرسپوليس با اين دو امتياز قهرمان نشد، مرا دار بزنيد.
    فكر مي‌كنم خود شما بتوانيد روشن‌تر از بقيه صحبت كنيد؟ بالاخره دليلي دارد كه قبل از برنامه 90 لابي مي‌كنند كه مرا بكوبند. شايد قهرماني سال بعد به‌خاطر همين مسائل ديگر داوري نكند. هنوز هم من به غير از آقاي فغاني جوان‌ترين داور ليگ با 34 سن هستم. تمام داورهاي جواني هم كه پرورش داده مي‌شوند از من بزرگتر هستند. من 18 سال است قضاوت مي‌كنم. اولين سوتم را در سال 76 در بازي مرصاد و فجر شيراز در ورزشگاه حافظيه زدم و متاسفانه كمك همين آقاي هميراد بودم. با اين تجربه الان مي‌گويم كه به‌خاطر اين مسائلي كه وارد جامعه داوري شده احتمال دارد تا سال آينده خداحافظي كنم.

9. کاربر روبرو از پست مفید Sám سپاس کرده است .

مدیر باشگاه

مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

قضاوت "مسعود مرادي" در ليگ قهرمانان آسيا

ديدار القادسيه کويت و دياموند ژاپن در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا را داوران ايراني قضاوت خواهند كرد.

به گزارش ايسنا، مسعود مرادي از ايران به عنوان داور وسط، حسن کامراني فر به عنوان کمک داور اول ، سابحي اديب از عراق به عنوان کمک داور دوم و محسن ترکي به عنوان کمک داور چهارم كادر داوري ديدار دو تيم القادسيه کويت و دياموند ژاپن را تشكيل مي‌دهند.

ماهش بيستا از نپال به عنوان ناظر بازي و يزبک عبدالله يزبک از لبنان به عنوان ناظر داوري انتخاب شده‌اند.

اين ديدار چهارشنبه 27 شهريور ماه در کويت برگزار مي شود.
    به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
    دکتر وین دایر

مدیر باشگاه

مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

اعتراض به داوري در ديدار با "كفاشيان"
    اين بار از سوي مسئولان باشگاه استقلال

مسئولان باشگاه استقلال تهران در صدد ديدار با رييس فدراسيون فوتبال درباره وضعيت داوري فوتبال ايران هستند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حالي كه داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران ظهر امروز درباره‌ي قضاوت‌هاي ضعيف صورت گرفته در بازي‌هاي ليگ برتر با رييس و نايب رييس فدراسيون فوتبال ديدار كرد،‌ مسئولان باشگاه استقلال نيز تصميم دارند تا نشستي را در همين رابطه با علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال و "عنايت" رييس كميته‌ي داوران برگزار تا اعتراض خود را به نحوه‌ي قضاوت داوران در رقابت‌هاي ليگ برتر اعلام كنند.

مسئولان باشگاه استقلال معتقدند كه در بازي‌هاي اخير داوران از دو پنالتي مسلم اين تيم چشم‌پوشي كردند و اعتراض‌ها در اين زمينه نيز تاكنون بي‌نتيجه مانده است.

همچنين باشگاه استقلال تهران قصد دارد فيلم صحنه‌هاي حمله تماشاگران به اتوبوس تيم استقلال در قم را نيز به فدراسيون فوتبال تحويل دهند.
    دکتر وین دایر

مدیر باشگاه

مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

يك منبع آگاه در گفت و گو با فارس خبر داد:

درخواست مسعود مرادي براي كناره‌‌گيري از قضاوت ديدارهاي داخلي

خبرگزاري فارس: داور بين‌المللي فوتبال ايران با حضور در فدراسيون اعلام كرد كه در انديشه كناره‌گيري از قضاوت مسابقات داخلي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، پس از قضاوت مسعود مرادي در ديدار تيم هاي پرسپوليس و مس كرمان، انتقادهاي شديدي عليه مسعود مرادي در رسانه ها و محافل عمومي به وجود آمد. به همين دليل، اين داور بين المللي روز گذشته با حضور در فدراسيون، از مسئولان خواست كه از قضاوت در مسابقات داخلي كناره گيري كند.
    يك داور بين المللي كه در فدراسيون فوتبال مرادي را همراهي مي‌كرد در گفت و گو با فارس اظهار داشت: مرادي با توجه به شرايط فعلي، قصد داشت تصميمي جدي تري از كناره‌گيري از قضاوت در مسابقات داخلي داشته باشد؛ ‌اما از مسئولان خواست كه در چنين ديدارهايي قضاوتي نداشته باشد.
    وي ادامه داد: تمام داوران ايران از اين تصميم ناراحت هستند. بدون شك براي بازگرداندن مرادي براي قضاوت در ديدارهاي داخلي صحبت خواهيم كرد تا اين داور خوبي ايران همچنان با قدرت به كارش ادامه دهد.
    وي عنوان كرد: بحث استعفا وجود نداشته است. اگرچه نمي دانيم مرادي در آينده چه تصميمي خواهد گرفت؛ اما بنا بر اظهاراتشف با قاطعيت كناره گيري خود را از مسابقات داخاي اعلام كرده است.
    دکتر وین دایر

13. 2 کاربر از پست مفید NoName سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه

مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

ارسال نمابري به فيفا،
    "مسعود مرادي" از داوري كناره‌گيري كرد

مسعود مرادي با ارسال نمابري به فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) از كانديداتوري قضاوت در رقابت‌هاي جام جهاني 2010 انصراف داد.

به گزارش خبرگزاري دا نشجويان ايران (ايسنا)، مسعود مرادي پس از قضاوت ديدار تيم‌هاي القادسيه كويت - اوراواردز ژاپن در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا با ارسال نمابري به فدراسيون جهاني فوتبال از كانديداتوري قضاوت در رقابت‌هاي جام جهاني انصراف داد.

همچنين مرادي از حضور در ادامه‌ي رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران نيز كناره‌گيري كرد.

به گزارش ايسنا، اعتراض‌هاي صورت گرفته پس از بازي تيم‌هاي پرسپوليس و مس كرمان، تهديدات صورت گرفته عليه اين داور و انتقادات برخي كارشناسان داوري عامل اين تصميم اعلام شده است.

اين در حالي است كه مسعود مرادي براي شركت در آخرين دوره‌ي انتخابي داوران جام جهاني 2010 امشب از طريق پرواز تهران به وين و از وين به زوريخ عازم سوئيس مي‌شود تا انصراف خود را نيز به صورت كتبي به فيفا اعلام كند.
    دکتر وین دایر

15. کاربر روبرو از پست مفید NoName سپاس کرده است .

مدیر باشگاه

مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

دلم از جفاكاري‌ها شكست؛ همه را به خدا واگذار مي‌كنم
    مسعود مرادي پس از كناره‌گيري از داوري:
    امنيت خانواده‌ام را به خطر نمي‌اندازم

مسعود مرادي گفت: از جام جهاني انصراف دادم تا نشان دهم براي حضور در اين رويداد مهم هر برخوردي را نمي‌پذيرم.

مسعود مرادي پس از اعلام انصراف از كانديداتوري رقابت‌هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: پيش از سفر به كويت نيز اعلام كرده بودم كه از جام جهاني انصراف خواهم داد. اما، شايد در آن زمان عده‌اي حرف من را شوخي گرفته بودند. در هر صورت با ارسال نمابري از كانديداتوري حضور در جام جهاني انصراف دادم و با آنكه حضور در اين رقابت‌ها بزرگترين آرزوي هر فردي است، اما من حاضر نشدم هر مساله‌اي را براي اين كار تحمل كنم.

وي افزود: امشب عازم سوئيس مي‌شوم تا به صورت كتبي نيز اين موضوع را اعلام كنم.

مرادي با اشاره به اعتراض‌ها و رفتارهاي كه پس از ديدار پرسپوليس و مس كرمان صورت گرفت، خاطرنشان كرد: اعتقاد دارم سازمان تربيت بدني به عنوان متولي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس علاوه بر موضوعات ورزشي بايد مسايل فرهنگي اين دو باشگاه را نيز پيگيري كند. مصطفوي به عنوان مديرعامل باشگاه پرسپوليس در يك رسانه‌ي عمومي من را به عنوان يك داور مستحق توهين و فحاشي دانسته است. من به كار خود اعتقاد دارم و هنوز مي‌گويم كه در بازي پرسپوليس و مس اشتباه نكرده‌ام. اما، حتي اگر داوري اشتباه نيز انجام دهد، بايد با سخنان نسجيده و بازي با احساسات مردم زندگي و وضعيت كاري او را به خطر انداخت؟ سوال من از "علي‌آبادي" اين است كه بر روي صحبت‌هاي مديرعامل باشگاه پرسپوليس نظارت كرده است يا نه؟

وي افزود: در اين مدت من و خانواده‌ام بسيار تهديد شديم. از تهديدات تلفني گرفته تا برخوردهاي فيزيكي در خيابان. البته بيشتر مردم به داوران لطف دارند اما، برخي نيز هستند كه تحت تاثير القائات قرار گرفته و واكنش نشان مي‌دهند.

مرادي افزود: تهديدات بسياري وجود داشت اما، من داور ضعيفي نيستم كه بخواهم به خاطر اين تهديدات كناره‌گيري كنم. كار نيمه تمامي داشتم و آن حضور در جام جهاني بود. اما، اكنون كه مي‌بينم عده‌اي براي رسيدن به اهداف خودحاضر به دست زدن به هر كاري هستند، من از حضور در جام جهاني انصراف مي‌دهم تا نشان دهم چنين شخصيتي ندارم. اي كاش براي قضاوت در جام جهاني كانديدا نمي‌شدم. چرا كه از همان زمان عده‌اي انتقادات خود را شروع كردند و با تفسير به راي شخصيت يك داور را زير سوال بردند.

وي افزود: جام جهاني از ليگ برتر ايران بسيار مهمتر است و اكنون كه از رقابت‌هاي جام جهاني كناره‌گيري كرده‌ام، طبيعي است كه در ليگ برتر ايران نيز قضاوت نخواهم كرد.

مرادي خاطرنشان كرد: با اين حال مسعود مرادي بايد به وظيفه‌اش در مقابل جامعه‌ي بين‌المللي داوري عمل مي‌كرد و همين طور وظيفه‌اي كه نسبت به كشورش داشت. به همين دليل بود كه به كويت رفتم و آخرين قضاوت خود را به عنوان يك داور ايراني در بازي القادسيه كويت و اوراواردز ژاپن انجام داده‌ام كه خوشبختانه در پايان بازي مسوولان دو تيم و ناظر لبناني بازي نيز راضي بودند. در اين بازي براي القادسيه يك پنالتي گرفتم و يك بازيكن اوراوا را اخراج كردم. با اين حال نه از توهين و فحاشي خبري بود و نه از اعتراض. در هر صورت من وظيفه‌ام را انجام دادم و سعي كردم در آخرين قضاوتم چهره‌ي مثبتي از يك داور ايراني نشان دهم. همان طور كه در بازي‌هاي المپيك 2008 نيز همين كار را انجام دادم.

مسعود مرادي تصريح كرد: همانند جام جهاني 2006 آلمان به محض آنكه كانديداتوري خود را براي حضور در جام جهاني اعلام كردم، انتقادات كارشناسان و پيشكسوتان اوج گرفت و در اين دوره هم شروع به تخريب من كردند، البته من مي‌توانم هر فشاري را تحمل كنم اما، حاضر نيستم براي حضور در جام جهاني خانواده‌ام زير فشار روحي و رواني قرار گرفته و امنيت آنها به خطر بيفتد. جام جهاني تا اين اندازه ارزش ندارد. من وظيفه‌ام را در قبال نظام و ورزش انجام داده‌ام. اما، دلم از اين همه جفاكاري و ناملايمات شكست.

وي افزود: از هيچ كس گله‌اي ندارم، همه را مي‌بخشم و به خدا واگذار مي‌كنم. اما، اطمينان دارم اگر حتي من در رقابت‌هاي المپيك كه بسيار مهمتر از ليگ برتر ايران است يك پنالتي اشتباه مي‌گرفتم، تا اين اندازه بازخواست نمي‌شدم.

مرادي درباره‌ي اشتباهات داوري در ليگ هشتم نيز به ايسنا گفت: مي‌پذيرم كه اشتباهاتي وجود داشته است. اما، حاضرم رقابت‌هاي هفته‌هاي نخست ليگ هشتم را با فصل گذشته مقايسه كنم. شايد در فصل گذشته اشتباهات بيشتر هم بوده است. اما، امسال اين اشتباهات بسيار بزرگنمايي شد. وجود چنين اشتباهاتي در فوتبال طبيعي است اما، يك روند هماهنگ شده از ابتداي ليگ هشتم آغاز شد و به خصوص در مورد من در آستانه‌ي المپيك اين فشارها افزايش پيدا كرد. در هر صورت خوشحالم كه به كويت رفتم و با سربلندي به كشورم بازگشتم. اما، يك عده تنگ نظر از همان اول قصد تضعيف روحيه‌ي من را داشتند، با اين حال مرادي داوري است كه هيچ ادعايي ندارد و به همين دليل هر سخني را نمي‌پذيرد.

وي درباره‌ي عملكرد كميته‌ي داوران نيز گفت: مسعود عنايت از مدرسين كنفدراسيون فوتبال آسياست و در آخرين كلاس مدرسين در اسپانيا حضور داشته است. اما، گويا صحبت‌هاي او يا جلال مرادي و حسين عسگري از داوران بين‌المللي كشورمان به دليل آنكه تنها از من حمايت كرده و هم نظر با من بوده‌اند، ارزشي ندارد. بلكه رسانه‌ها تنها به مخالفان من توجه مي‌كنند. چگونه است كه يك كارشناس به داوري كه در رقابت‌هاي المپيك حضور داشته، در ليگ قهرمانان آسيا داوري مي‌كند و كانديداي حضور در جام جهاني است، مي‌گويد ژن داوري ندارد. اين خنده‌دارترين حرفي بود كه من در اين مدت شنيدم.

مرادي ادامه داد: بسياري از مربيان و مديران عامل اشتباهات داوري را پذيرفته و منطقي برخورد كردند. اما، كاري كه مصطفوي انجام داد بسيار نادرست بود. من در كويت بودم و خانواده‌ام در ايران در پاي تلويزيون الفاظي را راجع به من شنيدند كه با من تماس گرفتند و از من خواستند قضاوت نكنم.

مرادي در پايان به ايسنا گفت: من داوري هستم كه با شرافت و صداقت قضاوت مي‌كنم، تابع قوانين بوده و حاضر نيستم حتي در مقابل هفتاد هزار تماشاگر حق تيمي را ضايع كنم. در هر صورت براي داوران جوان كشورمان، نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا و همچنين تيم ملي ايران آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم از "كامراني‌فر" كمك داور خوب ايراني حمايت كنيم تا او به جام جهاني 2010 برود.
    دکتر وین دایر

17. 2 کاربر از پست مفید NoName سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)