نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعيت شما هنگام ديدن الكلاسيكو ؟

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • طرفدار هيچكدوم نيستم-ولي تو الكلاسيكو معمولا "بارسا" رو ترجيح ميدم

1 33.33%
  • طرفدار هيچكدوم نيستم-ولي تو الكلاسيكو معمولا "رئال" رو ترجيح ميدم

0 0%
  • كلا بارسائي هستم و از رئاليها بدم مياد

0 0%
  • كلا رئالي هستم و از بارسائي ها بدم مياد

0 0%
  • به هيچ وجه اهميتي نداره واسم كدومشون الكلاسيكو رو ميبره

2 66.67%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: **** دربي ****

سرمربی

BayernEsteghlalAhvazEsteghlalBayern
    تیم محبوب
    GERMANY
    سپاس ها
    25,303
    سپاس شده 25,031 در 4,435 پست
    کشور من
    Germany

پیش فرض **** دربي ****

دربي ...
    واژه اي كه همينجور خود بخود و بيخود هيجان ميده به آدم
    تو اين تاپيك دوس دارم هركي هرچي راجع به دربي هاي مختلف دنيا واسش جالبه رو بنويسه. ولي سعي كنيد چند تا قانون رو رعايت كنيد تا اين تاپيك به يك پكيج عالي تبديل بشه!‌ :
    1-اسپمهاي كوتاه ندين . 2- تصاوير اگر ميزاريد اولا خيلي تصاوير نابي باشه و هر عكسي رو نزارين . ضمنا تو اسپويلر باشه و توضيحات همراه باشه با عكس كه مربوط به چه ساليه و ... 3- از كپي پيست هاي خيلي ساده بپرهيزيد. كپي يست هاي خوب انجام بديد

واسه من ترتيب اولويت مباحث و مطالب تو اين تاپيك بدين صورته :
    1-علتهاي نفرت هوادران تيمها از يكديگر. علتهاي تاريخي-فرهنگي-مذهبي-ورزشي كه باعث شده فلان دربي انقدر مهم باشه. ترجيحا با مستندات و تصاوير
    2-خاطرات خاصتون از دربي هاي مختلف(خاطرات شخصي يا خاطرات فوتبالي)
    3-تصاوير و ويدئوهاي خيلي ناب از دربي ها
    4-جذاب ترين دربي ها واسه شما و اينكه تو دربي ها طرفدار چه تيمي هستين و چرا (بطور هفتگي نظرسنجيش رو ميذارم)
    5-دربي هاي يا بازيهاي حساس ملي !‌
    و ...

دربي بازاش بسم اله

====
    به علت نزديكي الكلاسيكو اولين نظرسنجي رو به اين بازي اختصاص داديم. هفته اي 10روزي يكبار عوضش ميكنيم.
    ویرایش توسط Sepehr11 : 24th November, 2016 در ساعت 05:45 PM

2. 3 کاربر از پست مفید Sepehr11 سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه

CelticLiverpoolMilan
    مربی محبوب
    Bop Paisley- Bill Shankley
    بازیکن محبوب
    رابی فاولر-
    تیم محبوب
    لیوربرد
    سپاس ها
    18,950
    سپاس شده 38,265 در 5,924 پست
    کشور من
    Ashegh

من شاید تو 40 تا الکلاسیکوی اخیر، دو سه تا رو دیده باشم. قبلا که جوون بودم و هنوز علایق فوتبالیم متغیرتر و متنوع تر بود، خیلی الکلاسیکو نگاه میکردم ولی بعد دیگه زیاد تو خطش نبودم و معمولا حتی هایلایتهاش رو هم نگاه نمیکنم. شاید یک دلیلش اینه که دیروقت برگزار میشه معمولا
    نه از رئال زیاد خوشم میاد نه از بارسا.
    ایده من برای جبهه گیری تو این بازی، تابع سیاست مهار دوگانه هستش. معمولا وقتی بارسا قویتره طرفدار رئالم. وقتی رئال قویتره طرفدار بارسام.
    البته تو دهه 80 که دوستای رئالی زیادی داشتم ( منجمله تو همین فروم از عبدی و امین و روحنده و .....) گرایشم بیشتر به سمت رئال بود
    الان بیشتر طرفدار برد بارسام ولی نه اونقدر که جزو دغدغه هام باشه

فکر کنم سال 2004 بود که رئال 4-2 بارسا رو برد، اون بازی رو دوس میدارم
    برد 4-0 بارسا جلوی رئال هم حال داد. اگه اسم مربی رئال، رافا نمی بود، خیلی بیشتر هم حال میداد
    از اون برد 6-2 بارسا جلوی رئال هم خوشم اومد. اونشب بارسا توصیف نشدنی بود
    از بازیهای اوایل قرنشون که بارسا خیلی خوار و خفیف بود ( زمان سرافرر و دوستان) خوشم نمیاد. زیادی یکطرفه و قابل پیش بینی بود . از رئال فعلی هم چون اسم مربیش زیدانه و ازش بدم میاد، طبعا خوشم نمیاد و خواستار درهم کوبیده شدنش هستم ( تازه بدون در نظر گرفتن جذابیت اضافی تنفرم از رونالدو و وجود سوارز و ماسکی در بارسا هم )

ویرایش توسط DATAM : 25th November, 2016 در ساعت 11:11 AM

4. 3 کاربر از پست مفید DATAM سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    Fabio Capello
    تیم محبوب
    Real Madrid
    سپاس ها
    697
    سپاس شده 3,578 در 942 پست

وقع الکلاسیکو که میشه واسم جالبه که خیلی خیلی کم پیش میاد غیر از بازی بشینم پای تحلیل های قبل بازی،بین دونیمه یا بعد اون.یعنی معمولا ثانیه آخر خودمو میرسونم به دیدنش.حتی وقتایی که بازی 30 دقیقه بامداده! همون روزها ممکنه یه سفر برام پیش بیاد یا یه اتفاقی بیفته که تا ثانیه آخر قبل از شروع بازی پای تلویزیون نیستم. غیر اون من کلا خیلی خیلی کم میشینم پای تی وی. شاید اگه فوتبال نداشته باشه هفته ای 1 ساعت هم پای برنامه های تلویزیونی اینور یا اونوری نشینم. اما در مورد الکلاسیکو معلومه که همه جوره دوس دارم رئال ببره حتی رئالی که از تک تک نفراتش بدم میاد(رئال نسل گراوسن و پابلو گارسیا و کارلوس دیوگو!)اینکه بخوایم یه صحنه خاص، یه بازی خاص رو از بازی رئال بارسا جدا کنیم واقعا غیر ممکنه برام. اصلا اسمش الکلاسیکوئه به این معنا که هر بازیش یه بازی کلاسیک در میاد!هرگز از خود بارسا بدم نیومده اما تقریبا همیشه با هواداراش مشکل داشتم. با توهم توطئه، با ربط دادن شقایق و گودرز، با فلسفه باشگاه داری و اینا مشکل دارم. نه به معنای تنفر ولی همیشه مشکل داشتم و صد البته قابل مذاکره هم نیستن( یعنی سخته با یه طرفدار بارسا بحث کنی و لذت ببری یا نقدتو قبول کنه،شاید به خاطر رئال بودنمه) اون اوایل بازی پویول از پویول متنفر بودم. از انریکه همیشه بدم میومد و میاد و غیر اون ژاوی هرگز نتونست بازیکن محبوب من بشه(بحث فنیشونو کار ندارم: یه موقع هست که از یکی بدت میاد ولی نمیتونی بگی فلانی بازیش بده فقط میتونی بگی من از فلانی خوشم نمیاد) ریوالدو، والدز، ماسکرانو و سالها قبل استویچکوف بازیکنانی بودن که تحملشون واسم سخت بود. سخت ترین و بدترین خاطره من از الکلاسیکو نه بازی 5-0 نه بازی 4-0 نه بازی 6-2 هیچکدومشون نبود. بازی 3-0 که به بارسای رایکارد باختیم خیلی واسم سخت بود. من از تیم لوکزامبورگو متنفر بودم. و نمکی که تشویق رونالدینیو تو برنابئو رو زخمم پاشید دردش رو دو چندان کرد.از برد 4-2 لوکزامبورگو هم لذت بردم ولی اونقدرها نچسبید. اما خب فصول کاپلو خاطرات خوبی رو تو ذهن من حکاکی کرده! جوری که تک تک فریمهای اون بازیها تو ذهنم هست. تونل افتخار زمان شوستر، اون بازیهای لیگ قهرمانانشون زمان دل بوسکه، و صد البته بازی 3-1 تو نیوکمپ زمان مورینیو! تو سرتوپ دی ماریا و تموم شدن فوتبال پویول رو بارها و بارها دیدم و هر بار دیدم غرق لذت شدم.از بازیهای زمان لورنزو سانز هم فقط فصول کاپلو لذت بخش بود نه بعد و نه قبلش

حالا دوستان دیگه هم اگه مشارکت کنن این تاپیک رو میشه رونق داد.خیلی میشه در مورد این بازی و سابقه و تاریخچه این بازی و لذت هایی که بردیم حرف زد. ممنون سپهر جان

6. 3 کاربر از پست مفید F.Hierro سپاس کرده اند .

سرمربی

BayernEsteghlalAhvazEsteghlalBayern
    تیم محبوب
    GERMANY
    سپاس ها
    25,303
    سپاس شده 25,031 در 4,435 پست
    کشور من
    Germany

البته من اين تاپيك رو صرفا واسه الكلاسيكو نزدم ،‌ولي خب چون بازيش نزديك هست بحثهاي اوليه به اون سمت كشيد .
    من خودم بشخصه طرفدار هيچكدوم نيستم، ولي همونجور كه راي دادم تو الكلاسيكوها دوس دارم بارسا ببره.
    فقط تو اون 2-3 فصلي كه اوزيل تو رئال بود و همچنين اون سالهايي كه شوستر مربي رئال بود دوس داشتم رئال ببره،كه آبروي آلمان و آلماني حفظ بشه

====
    ديشب هم يكي از داربيهاي جذاب لندن برگزار شد. بازي قشنگي بود چلسي-تاتنهام مثل هميشه.

راجع به لندن كسي ميدونه واقعا چرا وستهام-كريستال پالاس مهمترين داربي لندنه ؟!!؟
    اصلا كلا چرا اينجوريه لندن ؟؟ چرا تمام تيمهاش طرفدار دارن !! مثلا تو تهران فقط استقلال و پرسپوليس طرفدار دارن،‌ تو رم فقط لاتزيو و ا.اس رم طرفدار دارن ،‌ و تو شهرههاي ديگه ...
    ولي لندن واقعا خاصه. شايد 10 تا تيم داره كه همشون طرفدارهاي خاص خودشو دارن !‌حتي فولام لگن
    كسي علت فرهنگي تاريخي اين قضيه رو ميدونه ؟

8. 2 کاربر از پست مفید Sepehr11 سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    Fabio Capello
    تیم محبوب
    Real Madrid
    سپاس ها
    697
    سپاس شده 3,578 در 942 پست

سپهر شاید بهتر باشه کسانی جواب این پستت و سوالاتو بدن که تخصصی تر لیگ انگلیس و دسته های پایین تر این لیگ رو دنبال میکنن() اما به نظرم خیلی مساله رو ساده در نظر گرفتی. مقایسه کردن لیگ انگلیس و لیگ ایران که کاملا اشتباهه! یادمه سالها پیش مجید جلالی قصد داشت یه برنامه جامع واسه فوتبال ایران برای سال 1400 بنویسه و براش یه چشم انداز در نظر گرفته بود و پیشنهادش این بود که همونطور که در مجلس فراکسیون ورزش داریم یه فراکسیون فوتبال هم در نظر بگیریم و بندهای مختلفی برای اون برنامه خودش در نظر گرفته بود.کاری به خوب بودن و بد بودن این برنامه، یا منطق پشتش ندارم اما چیزی که همون موقع منو به خنده وا میداشت این بود که یکی از فرضیات جلالی که از پایه و اساس غلط بود، این بود که مردم ایران رو مردمی فوتبال دوست دونسته بود!!! در حالی که چیزی به اسم طرفداری فوتبال در ایران اصلا تعریف نشده! دو سه تا تیم رو که کنار بذاریم (که در همون تیم ها هم طرفداری حرفه ای فوتبال به هیچ وجه معنا و مفهوم نداره) بقیه تیمها اصلا طرفدار ندارن. شما یه تیم مثل ختافه رو در نظر بگیر تو اسپانیا. تاریخ این تیم خیلی خیلی کوتاهه. اما واسه خودش ورزشگاه و طرفدار رسمی داره و هر تیمی که میره ورزشگاهشون با جمع انبوه حدود 12000 طرفدار مواجه میشه. اما همین چند سال پیش(سالی که مربیشون یحیی بود) که نفت تهران تا پای قهرمانی رفت، 10 نفر رفته بودن ورزشگاه و یا بازیهای تیمهایی مثل پیکان،نفت،راه آهن و بقیه تیمهای تقریبا بی طرفدار مقابل استقلال و پرسپولیس تا همین چند سال پیش در ورزشگاه آزادی برگزار می شد وتازه چند ساله که بازیهاشونو خودشون میتونن میزبانی کنن و همه ای این در حالیه که زیر ساخت های این تیمها در این چند سال تغییری نکرده.پس هر جور در نظر بگیری قیاس بین تیمهای لندنی و تهرانی قیاس نادرستیه. در مورد آس رم و لاتزیو هم بگم که این دو تا تیم بزرگترین تیمهای شهر خودشون هستن و به خاطر مشکل ورزشگاهها و صعود نکردن تیمهای دیگه شهر رم به سری آ طبیعتا ما نمیتونیم تخمین درستی از طرفداران دیگر تیمهای این شهر بزنیم. اما در مورد لندن هم باز آمار و اطلاعاتی که دادی به شدت مشکوکه. مثلا همون قضیه وستهم- کریستال پالاسی که گفتی صحت نداره! یا مثلا هیچکس از ما چیزی در مورد فیشر اتلتیک اطلاعاتی نداره. اما خب طبیعیه که ورزشی که مهمترین ورزش یه کشوره و درواقع مهمترین سرگرمی مردمشه، لیگی که تعداد تیمهای دسته های پایینترش اونقدر زیاده، و کشوری که خودش اونقدر کوچیکه طبیعتا رقابت بین تیمهاش زیاد باشه. علاوه بر اینها هر کدوم از این تیمها ورزشگاههای مجزا دارن، پایگاههای طرفداری مجزا دارن و هر کدوم از این تیمها تاریخ ویژه خودشون رو دارن.در نظر بگیر، ما از همین 40 سال پیش فیلم نداریم تا ثابت کنیم که بازی 6-0 پرسپولیس و استقلال وجود داشته! (که وجود داشته)

در مورد تاریخ هر کدوم از دربی های لندن میشه و باید جداگانه بحث کرد. اینطوری قاطی پاطی نمیشه حرف زد. مثلا بگیم چلسی و در مورد تیمهایی که رقیب چلسی هستن و در لندن هستند، طرفداراشون، تاریخشون، دلیل نفرت موجود بین طرفداران چلسی و اون رقیب خاص، و میزان این نفرت،و دلایل اجتماعی و تاریخی اون باید حرف بزنیم وگرنه به این انرژی و زمانی که داریم میذاریم بیهوده خواهد بود.من در حال جمع آوری یه سری اطلاعات در زمینه این بازی ها هستم که کم کم در همین تاپیک قرار میدم. امیدوارم دوستان هم همراهی کنن

10. 2 کاربر از پست مفید F.Hierro سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 9