صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 1020303637383940
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 392 , از مجموع 392

موضوع: $$$ قهوه خونه خاله عباس &&& - اصغر فرهادی اسکار گرفت

بازیکن تیمهای پایه

سپاس ها
    3
    سپاس شده 1 در 1 پست

هوس کردم یه شعر بگم

دلم دارد هوای گفت و گویی
    که با جمع شما گرم و خوش آهنگ شود
    لحضه ای چایی بنوشم
    که با قند حضور دوستان
    تلخی اش گمرنگ و کم رنگ تر شود
    قدر این لحظه بدانم
    که به دست نامده است
    بی تلاش و کوشش این دوستان

کم و کاستی هاشو به بزرگی خودتون ببخشید هر ایرادی هم داره خوشحال میشم برطرف کنید یا بگید برطرف کنم

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و انواع آن به سایت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دات کام مراجعه کنید

2. کاربر روبرو از پست مفید parselectronic سپاس کرده است .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    Fabio Capello
    تیم محبوب
    Real Madrid
    سپاس ها
    684
    سپاس شده 3,472 در 917 پست

اگه به این اصل معتقد باشیم که هنر در برگیرنده فرم بعلاوه محتوا هست و هیچکدوم از این دو نمیتونن از اون یکی از نظر اهمیت پیشی بگیرند، باید بگم که حرف من رو یه جورایی داری میزنی. تو پست قبلی هم گفتم که به شخصه موسیقی آلترناتیو رو به اکثر موسیقی های فارسی زبان دیگه ترجیح میدم. با اینحال آثاری هم وجود دارند که به قول نامجو فقط سه چهار تاشون از نظر ارزش هنری با کل آثار بعد از خودشون برابری میکنند و حتی بهتر از اونا هستند. یعنی حتی موسیقی آلترناتیو که نسبت به آثار تولیدی فعلی از بقیه جلوتر هستند، باز حتی به گرد پای فقط سه چهارتا اثر نمیرسند.تکلیف اون آثاری که میگی طرف خودش هم نمیدونه چی میخونه که مشخصه. به قولی یک سری آثار ماقبل نقد هستن و همین که ما در مورد اونها حرف نمیزنیم و داریم در مورد شاهین حرف میزنیم نشون میده که شاهین چقدر از اونها جلوتره. من هم از یک سری آثار شاهین لذت میبرم (فرم + محتوا). با این وجود نمیتونم منکر بازیهایی که راه میندازه، جلب توجهی که در پی اون هست، و عمق و خلاقیت ناکافی آثارش بشم. ضمن اینکه قاب و پارادایم ذهنی شاهین رو هم نمیتونم برای خودم انتخاب کنم.

اشتباه نکن. من طرفدار برنامه هفت و مسعود فراستی نیستم(هر چند که فراستی رو نسبت به اکثر منتقدان سینما (اگه نگم همه شون) منتقد با سواد تری میدونم و اعتقاد دارم که حرفش رو درست بیان میکنه و تو خیلی از مواقع باهاش موافقم. به شخصه فقط یک بار دیدم که در مناظره هاش شکست بخوره.) من کاری به جنجالهایی که بیرون از برنامه ها و نقد ها اتفاق می افته ندارم. معیار همیشه و همیشه اثره و به نظر من اثری که نتونه خودش رو از مولف جدا کنه و به تنهایی نتونه از خودش دفاع کنه، ابتره. این از این. ممکنه مثلا در مورد "اخراجی ها"(صرفا به عنوان مثال گفتم) با خیلی از حرف های فراستی موافق نباشم، یا مثلا در مورد "ابد و یک روز" با حرف های فراستی موافق نبوده و نیستم اما فراستی خیلی بیشتر از بقیه منتقدین به من یاد داده و زوایا و اشکالات مختلف و بعضا پنهان فیلم رو به من نشون داده و صد البته وقتی به نقدهاش گوش میدم یا میخونمشون، فقط و فقط به این کار دارم که در مورد اون اثر چی گفته، و اونو با آثار دیگه مقایسه نمیکنم.مقایسه کار داورانه که میخوان تکلیف جایزه رو مشخص کنن و جایزه ای که اثر میبره اهمیتش برای من واقعا ناچیزه.هیچکاک هرگز جایزه نبرد ولی هنوز از دیدن فیلمهاش لذت میبرم و وقتی میبینمشون با یه اثر واقعی طرف هستم.نمیدونم نقدشو دیدی یا نه ولی مثلا در مورد اون صحنه های تئاتر کاملا با فراستی موافق بودم. اون صحنه ها در فیلم اضافه بودند و به نوعی تاکتیک فرهادی برای جلب توجه داوران بود که اه! کارگردان ایرانی؟ میلر؟! فرهادی؟! بریم ببینیم چی گفته! یا اینکه فرهادی حرفهای خودش رو بدون داستان پردازی کافی با زیان بازیگر بیان میکنه رو باهاش موافقم و در فروشنده هم کم نبودن این حرفا. اگه نقد فراستی رو ندیدی حتما ببین.
    انتخاب فروشنده به عنوان نماینده ایران در اسکار: به نظرم فیلم های بهتری در سال گذشته ساخته شدن که میتونستن نماینده ایران در اسکار باشند، اما اگر هدف اونهایی که نماینده ایران رو در اسکار انتخاب کردن این بود که سینمای ایران در دنیا دیده شه، به نظرم انتخابشون درست بود.داوران اسکار، فاکتورهای مختلفی رو برای انتخابهاشون در نظر میگیرند و بحثشون فقط شایستگی فیلم نیست و از طرفی برای برنده شدن در اسکار همین که از رقبا بهتر باشی کفایت میکنه.(نمیدونم تا چه حد اطلاع داری، داوران اسکار که فکر کنم 6000 نفر هستن نمیان همه فیلم های تولید شده در سال گذشته رو ببینن. از کشورها درخواست میکنن نماینده ها رو بفرستن و بعد اون فیلم رو ریجکت میکنن و یا به عنوان کاندید قبول میکنن و قطعا یکی از معیارهاشون پشتوانه مالی اثره! یکیش معروف و کاردرست بودن کارگردانه! بدون شک سعید روستایی هیچ شانسی برای پذیرفته شدن نداشت وگرنه ابد و یک روز فیلم به مراتب بهتری بود.)

من نمیدونم هفت و فراستی بعد از برنده شدن فروشنده چی گفتن ولی اینکه یکی از معیارها (اشتباه نکن! تنها معیار نه ها! گفتم یکی از معیارها) سیاسی باشه به نظرم فرضی منطقی میتونه باشه.همین که میای و میگی این هوش کارگردانه که رو موضوعاتی دست بذاره که به نوعی باعث جلب توجه میشن میتونه تاییدی بر حرف من باشه. مثلا جدایی جایزه ای برد که تا حد زیادی به سیاست ربط داشت. با این وجود در اینکه فروشنده فیلم خوبیه هیچ شکی نیست.در رابطه با کن هم باهات هم نظرم. اما اینکه این جوایز سرپوشی بر معایب اثر باشه، تودهنی به فراستی و مخالفین باشه،باعث افتخار باشه و اینا رو متاسفانه باهاش موافق نیستم.مسائل نباید با هم قاطی شن. هر کدوم سر جای خودش.
    ویرایش توسط F.Hierro : 12th March, 2017 در ساعت 12:07 PM

4. کاربر روبرو از پست مفید F.Hierro سپاس کرده است .

صفحه 40 از 40 نخستنخست ... 1020303637383940

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع