صفحه 3 از 34 نخستنخست 1234567132333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 340

موضوع: ~~ میزگرد تیم ملی ~~ بحث و گفتگو درباره تیم ملی ~~

بازیکن ذخیره طلایی

TractorRedStarRedStarRedStar
    مربی محبوب
    MILJAN MILJANIĆ
    بازیکن محبوب
    DRAGAN STOJKOVIĆ
    تیم محبوب
    RED STAR BELGRADE
    سپاس ها
    320
    سپاس شده 951 در 295 پست
    کشور من
    Yugoslavia

منم همه اونا رو قبول دارم، از اولم گفتم مخالف اون اخلاق کیروشم.

حتی دعوت پور علی گنجی و وحید امیری هم توفیق اجباری بود. ولی با این حال نشون داده این نوع نتیجه گرفتن شانسی نیست.

باید کیروش رو شبیه یک پرتقال بدونیم تا وقتی همه آبش رو نمکیدیم نباید دورش بندازیم.باید تا آخرین قطره ش رو بمکیم و بعد بفرستیم بره.

منظورم سوء استفاده نیست بلکه استفاده از دانشش هست.

به نظرم میتونه 4 - 10 سال دیگه هم برای فوتبال ما مفید باشه.
    اینکه دستاوردی نداشته هم از بعضی جهات بله از بعضی جهات نه دستاورد داشته.
    یه جورایی داره از نظر شخصیتی تبدیل به تیم جهانی میشه ولی هنوز اول راهه ولی از نظر استعداد یابی بله ضعیف کار کرده
    A great team, the team's history, A Big Dream, And the ruins of a hope, And an unfinished goal
    Alas, Damn the war
    But it is always in memory
    It is Red Star Belgrade of Yugoslavia

2. 4 کاربر از پست مفید TTRR سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

مربی محبوب
    ناصر حجازی
    بازیکن محبوب
    ناصر حجازی
    سپاس ها
    66,115
    سپاس شده 64,246 در 9,027 پست
    کشور من
    Ghafelgir

بهنام من همه حرفات رو قبول می کنم.
    فقط دوس دارم چندتا سوال من رو جواب بدی
    1. کیروش به ما قول جوونگرایی واسه 2018 داد.کی شروع میشه؟
    2. از کجا می دونی اگه یه سرمربی خارجی دیگه بیاد اندازه کیروش انرژی نمیذاره؟ نگو حدس میزنم و دلم میگه چون ایویچ و برانکو و بلاژویچ هم که اینجا بودن همینقدر انرژی داشتن.
    3.دستاورد کیروش واسه ما چی بوده؟
    Puyol: I came here as a boy and I leave with a family
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4. 3 کاربر از پست مفید Capitan Puyol سپاس کرده اند .

سرمربی

JuventusJuventusJuventus
    سپاس ها
    12,302
    سپاس شده 23,215 در 3,144 پست
    کشور من
    Italy

نقل قول نوشته اصلی توسط Capitan Puyol نمایش پست ها
    بهنام من همه حرفات رو قبول می کنم.
    فقط دوس دارم چندتا سوال من رو جواب بدی
    1. کیروش به ما قول جوونگرایی واسه 2018 داد.کی شروع میشه؟
    2. از کجا می دونی اگه یه سرمربی خارجی دیگه بیاد اندازه کیروش انرژی نمیذاره؟ نگو حدس میزنم و دلم میگه چون ایویچ و برانکو و بلاژویچ هم که اینجا بودن همینقدر انرژی داشتن.
    3.دستاورد کیروش واسه ما چی بوده؟
    1 - اول باید جوونگرایی رو برای خودمون تعریف کنیم . کارلوس کیروش هیچوقت قرار نبوده در رده های پایه کار کنه ، پس بازیکن سازی جزئی از وظایفش نیست . حداکثر کاری که از دستش بر میاد ، استفاده از استعدادهایی هست که داخل لیگ خودی نشون میدن . درسته ؟ در نهایت میتونه به این استعدادها شکل بده و به سطحی برسونشون که در سطح بالاتری از آمادگی ذهنی و تاکتیکی و بدنی برسن . درسته ؟
    حالا به لیگ ایران نگاه کن . بازیکن ها بعد از ماه ها تمرین با تیمهاشون ، باید توسط کادر فنی تیم ملی انتخاب بشن . این بازیکن ها این ماه ها چیکار میکردن ؟
    کمترین زیرساختهارو ما نداریم توی لیگمون . نه به سرمربی هامون اعتباری هست ، نه به بدن سازهامون ، نه به زمین های تمرین و نه به هیچی ! یعنی سرمربی تیم ملی ما برای بازیکنی که صرفا فقط استعداد داره و آمادگی بدنیش به همت خودش بستگی داره فقط ، فقط در طول یک اردوی حداکثر 1 ماهه فرصت داره تا به آمادگی لازم برسونش . و دقیقا به همین دلیل ، بازیکنانی که در لیگ ایران نیستن همیشه در طول تاریخ ما اولویت داشتن به بازیکنان داخل لیگ . چون از این سیستمه درب و داغون لیگ ما بیرون نیومدن حداقل ! و این مربوط به کارلوس کیروش هم نیست ، همه سرمربیهامون همین روند رو داشتن .

نگاه کن ، توی کدوم کشور بزرگ فوتبال ، سرمربی تیم ملی مسئولیت جوونگرایی داره ؟ کدومشون موفق شده ؟؟؟
    من ایتالیا رو مثال میزنم ، نسل طلایی 2006 ایتالیا نابود شد ، روند تغییرات سرمربی ایتالیا شروع شد و سری آ هم رو به نابودی رفت . از کدوم سرمربی برای تیمی در حد و اندازه ایتالیا کاری بجز کاری که پراندلی انجام داد بر میومد ؟
    این جوون گرایی که ما در تورنومنت های بزرگ انتظارشو داریم ، اونم تورنومنت هایی که نتیجه نگرفتن توش کلی فشار رو به تیم ملی وارد میکنه و ممکنه هر شکستی پایان کاره کادر فنیمون باشه ، یه جورایی مثل اینه که انتظار معجزه داشته باشیم .

2 - نه حدس نمیزنم . بلاژویچ که موندنی نشد عملا هیچی . ایویچ هم که متاسفانه نشد که بشه .
    فکر میکنم برانکو مثال خوبی باشه . موفقیت های زیادی هم داشت با تیم ملی به نسبت ، اما نتونست بعد از 2006 دووم بیاره . چرا ؟ حتی فکر کنم ایران هم بر نگشت !
    شخصیت کارلوس کیروش ، اونقدر بزرگ هست که توی فوتبال پر حاشیه ای مثل فوتبال ایران کسی به راحتی نتونه زیر سوال ببرش . از طرف دیگه ذاتا شخصیت جنگنده ای داره . این دو فاکتور بهش این قدرت رو میده که خواسته هاشو عملی کنه و بلاخره با هر ترفندی چیزایی که میخوادو از فدراسیون و مسئولین بگیره .
    سرمربی بزرگی مثل لیپی ، فرگوسن و یا نمونه های مدرن تر مثل گواردیولا ، شاید این کشش رو در فوتبال ما نداشته باشن و اینقدر نتونن دووم بیارن !
    قبول کن برای فردی که فقط فوتبالی رو تجربه کرده که به معنای واقعی کلمه "حرفه ای " هست ، تحمل محیط و شرایط فوتبال ما خیلی سخته ...

3 - دستاورد کیروش برای ما ، فوتبال هدفمند و با برنامه و در یک کلمه " استراتژی " بوده . من حتی در زمان برانکو ، برنامه ای در بازی تیم ملی یادم نمیاد . برانکو سرمربی خوبی بود که نسل خیلی بهتری رو در اختیار داشت ! و خیلی بیشتر روی خلاقیت فردی بازیکناش حساب میکرد و نتیجه هم تا حدی گرفت .
    اما کارلوس کیروش ، حتی اگه نتیجه دلخواه رو نگیره ، تیمش با برنامه بازی میکنه و برای لحظه لحظه بازی برنامه داره . اگر دفاع میکنه تیمش ، تا حد توانش روی ضد حمله برنامه داره . اگه دفاع میکنه درست دفاع میکنه و توانش رو داره . اگه روی ضربات شروع مجدد به گل میرسه تیمش ، این کارو با برنامه انجام میده و البته بهترین روشی هم هست که با توجه به ابزاری که در اختیار داره میتونه ازش استفاده کنه .
    چلسی سالی که با دی متئو قهرمان اروپا شد ، تیم ضعیفی در اختیار داشت ؟؟؟ نه ... چطوری قهرمان شد ؟
    آیا طرفدارای چلسی از اون قهرمانی ناراحتن ؟!
    من همینکه برای اولین بار توی تیم ملی فوتبال کشورم برنامه ای احساس میکنم برای بازی ، راضیم راستش ! و البته بجز همه اینا ، به معنای واقعی کلمه "همدلی" رو به بازیکنان تیم ملی یاد داده کارلوس کیروش که شاید ارزشش از مورد اول بیشترم باشه .

همین
    فعلا

6. 5 کاربر از پست مفید b3hNaM سپاس کرده اند .

کمک مربی

مربی محبوب
    هیچ کس
    سپاس ها
    10,413
    سپاس شده 9,685 در 1,703 پست
    کشور من
    Ghati

تمام حرف طرفداران کیروش اینه که ما هیچی نیستیم! ما هیچی نداریم! ما به درد نمیخوریم! ما هیچی بلد نیستیم! ما قبل کیروش به جام جهانی نرفته بودیم! بازیکنانمون قبل از کیروش بلد نبودن به هم پاس بدن! قبل از اومدن کیروش اصلاً هیچکی معنای واژه "همدلی" رو نمیدونست! اصلاً ما حتی 1 مربی خوب ایرانی هم قبل از کیروش نداشتیم! بازیکن درست و حسابی هم که کیروش نداره!
    ولی حالا کیروش اومده و ما رو متحول کرده! کیروش ما رو "همدل" کرده! کیروش ال کرده و بل کرده!
    کل منطق طرفداران کیروش همینه! تحقیر هرچی استعداد تو ایران هست و آسمانی کردن کیروش!
    ولی این شیوه طرفداری نیست! کیروش هم نقاط مثبت و منفی داره ! چرا نقاط منفیشو نمیبینید؟!! کیروش به چه حقی میاد میگه آزمون و جهانبخش نباید برن امید؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b3hNaM نمایش پست ها
    هر زمانی که یک مربی خارجی خوب و یا حتی نسبتا خوب به تیم ملی اومد ، تیم رو ساخت و داشت نتیجه میگرفت ، یه سری افرادی بودن که زیرآبشو بزنن و نتیجه کاراشو در کوتاه مدت به نام خودشون زدن و در بلند مدت فاتحه تیم ملی رو خوندن و هرچی ساخته شده بود رو نابود کردن .
    باز هم امثال ایویچ ها ، برانکو ها و کیروش ها میان و بعد با امثال طالبی ها و قلعه نوعی ها و دایی ها عوض میشن و بازهم ما از صفر شروع میکنیم ...
    بهنام. جسارت نباشه. تو چند سالته؟ سال 96 و 98 رو یادت میاد؟
    خدا وکیلی خودت و وجدانت رو قاضی بکن. زیر ساخت رو برای تیم ملی مایلی کهن ساخت یا کیروش؟؟؟
    تیمی که مایلی کهن تو سال 96 ساخت سوم آسیا شد و تا ده سال بعدش همچنان تیم ملی داشت از اون تیم تغذیه میکرد رو با تیم فعلی کیروش مقایسه کن! نه اصلاً روت میشه به کار کیروش بگی تیم ساختن؟!
    حدمتی که مایلی کهن تو 20 سال اخیر به تیم ملی کرد رو هیچ کسی انجام نداده! ولی نمیدونم چرا هی همه چیز رو به مربی خارجی ربط میدید؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b3hNaM نمایش پست ها
    1 - اول باید جوونگرایی رو برای خودمون تعریف کنیم . کارلوس کیروش هیچوقت قرار نبوده در رده های پایه کار کنه ، پس بازیکن سازی جزئی از وظایفش نیست . حداکثر کاری که از دستش بر میاد ، استفاده از استعدادهایی هست که داخل لیگ خودی نشون میدن . درسته ؟ در نهایت میتونه به این استعدادها شکل بده و به سطحی برسونشون که در سطح بالاتری از آمادگی ذهنی و تاکتیکی و بدنی برسن . درسته ؟
    حالا به لیگ ایران نگاه کن . بازیکن ها بعد از ماه ها تمرین با تیمهاشون ، باید توسط کادر فنی تیم ملی انتخاب بشن . این بازیکن ها این ماه ها چیکار میکردن ؟
    کمترین زیرساختهارو ما نداریم توی لیگمون . نه به سرمربی هامون اعتباری هست ، نه به بدن سازهامون ، نه به زمین های تمرین و نه به هیچی ! یعنی سرمربی تیم ملی ما برای بازیکنی که صرفا فقط استعداد داره و آمادگی بدنیش به همت خودش بستگی داره فقط ، فقط در طول یک اردوی حداکثر 1 ماهه فرصت داره تا به آمادگی لازم برسونش . و دقیقا به همین دلیل ، بازیکنانی که در لیگ ایران نیستن همیشه در طول تاریخ ما اولویت داشتن به بازیکنان داخل لیگ . چون از این سیستمه درب و داغون لیگ ما بیرون نیومدن حداقل ! و این مربوط به کارلوس کیروش هم نیست ، همه سرمربیهامون همین روند رو داشتن .
    تو خودت هم جوانگرایی رو تعریف نکردی!
    ولی من برات تعریف میکنم.
    جوانگرایی یعنی اینکه به یه جوان خوب که توی لیگ خوب بازی میکنه دعوت بشه تیم ملی و بهش بازی داده بشه تا خودش رو نشون بده.
    ولی مشکل اینه که بعدی میدونم بازیهای لیگ رو دنبال کنی! "مهدی شریفی". این اسم به گوشت خورده؟ وجداناً تو نت سرچ نکن!
    تو میدونی چرا شریفی دعوت نمیشه به تیم ملی و انصاریفر که هیچ کار مثبتی تو 2 سال اخیر نکرده دعوت میشه به تیم ملی؟
    جواب منو میدی؟

8. 6 کاربر از پست مفید GUUS سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

مربی محبوب
    ناصر حجازی
    بازیکن محبوب
    ناصر حجازی
    سپاس ها
    66,115
    سپاس شده 64,246 در 9,027 پست
    کشور من
    Ghafelgir

واقعا دوس داشتم جواب بهنام رو بدم اما حس میکنم جوابهای مهدی حرف منم هست.
    وقتی میگیم هیچی استعداد تو ایران نداریم و سرمربی داریم که از 2011 یه لیست میده تا الان که 2015 هست و میخواد با همین ها بره 2018 جام جهانی پشت آدم میلرزه به خدا.
    مشخصا مربی که از 2011 به لیگ دیگه نگاه نکرده 2015 کاری میکنه که همه هواداراش میگن ما هیچی نداریم و همه چی کیروش.
    واقعا وقتی مسعود حسن زاده جوون هست چرا باید همون 10 دقیقه کریم انصاری فر که یه نیم فصله هیچی بازی نکرده بیاد تو زمین؟
    مرتضی پور علی گنجی چرا نباید الان تجربه کنه بازی جلو الکسیس و وارگاس و ... رو اما منتظری 33 ساله که 2018 میشه 36 سالش باید تجربه کنه؟ میخوایم با 36 و 37 و 35 بریم روسیه؟ امید ابراهیمی 26 ساله اگه جلو شیلی فیکس نباشه چجوری 2018 دلخوش باشیم به خط هافبکمون؟ به نکو و آندو 36 ساله دل ببندیم؟
    سرمربی بازیکن نسازه.اما از بازیکنهایی که تو لیگ هستن استفاده کنه. واقعا چرا مهرداد جماعتی که بهترین دفاع چپ ایران هست به خاطر لج بازی دعوت نشه و بیگ زاده که دیگه همه می دونن چه پدیده ای هست جای تجربه بازی جلو شیلی یه خاطره واسش ساخته بشه؟
    Puyol: I came here as a boy and I leave with a family
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

10. 4 کاربر از پست مفید Capitan Puyol سپاس کرده اند .

شِـــــکـــر

PerspolisPerspolisPerspolisPerspolis
    مربی محبوب
    دنیزلی
    بازیکن محبوب
    باجیو
    تیم محبوب
    فقط و فقط پرسپولیس!
    سپاس ها
    68,480
    سپاس شده 31,589 در 4,228 پست
    کشور من
    Italy

وسط این بحث ها، من همه رو دعوت می کنم برن بازی ای که شاید از خیلی فینال های مهم جهانی در فوتبال، تماشاگر داره و همینک در استادیوم آزادی در حال انجام شدن است، رو ببینن؛ بازی امید ایران و افغانستان رو میگم که بیش از 80 هزار تماشاگر افغانی ورزشگاه آزادی رو به تسخیر خودشون در آوردن و شاید برای اولین بار یک تیم ایرانی در خاک خودمون، مهمان هست یجورایی!

میگما؛ فرصت خوبیه پلیس بره دم ورزشگاه و کلی افغانی غیر مجاز رو دستگیر کنه و بفرسته کشورشون!

در مورد حرفی که مهدی گاس عزیز در مورد مایلی کهن زد ( کشف نسل طلایی و . . . ) ، من حرف زیاد دارم که البته قبلا هم یه بار اشاراتی به این مطلب کرده بودم که اگه فرصت شد، حتما اونا رو مطرح می کنم.

این
    پرسپولیس است که به یک بازیکن شخصیت می‌دهد نه بازیکن به پرسپولیس.
    پرسپولیس کاروانسرای دو در نیست که هر بازیکنی هر وقت دلش خواست برود و برگردد.

12. 4 کاربر از پست مفید VaHiD BaGgIo سپاس کرده اند .

سرمربی

SchalkeMilanSchalkeMilan
    مربی محبوب
    Ancelotti,Sacchi,Stevens
    بازیکن محبوب
    Maldini,Nesta,Raul
    تیم محبوب
    AC Milan & Schalke
    سپاس ها
    28,565
    سپاس شده 22,314 در 3,473 پست
    کشور من
    Germany

به نظر منم کیروش رو زیاد بزرگش کردن و شخصیت "قهرمان" ازش ساختن در حالی که عملکردش در اون حد نبوده! دلیل اصلیش هم همونطور که مهدی گفت اینه که خودمون رو دیگه خیلی دست پایین گرفتیم انگار فوتبالمون آماتور بوده و کیروش مثه فرشته نجات فوتبال ما رو متحول کرد.

قبل جام جهانی یه جوی راه افتاده بود که ما جلو آرژانتین کمتر از 5تا نمیخوریم و بوسنی و نیجریه رو هم راحت میبازیم که همون خیلی تو ذهنیت مردم واسه قضاوت در مورد عملکردمون تو ج.ج تاثیر داشت طوری که با مساوی جلو نیجریه خیلی ها خوشحال شدن. ولی آخرش همون 1 امتیازی رو گرفتیم که 2006 گرفته بودیم با این تفاوت که اونجا برانکو باید خداحافظی میکرد اینجا کیروش قهرمان شد! فقط بخاطر اینکه اون موقع سطح توقعمون رو زیادی بالا بردیم ایندفعه زیادی پایین آوردیم. درسته اون زمان بازیکنای خوبی داشتیم ولی الان هم بازیکنایی مثه دژاگه و تیموریان و نکونام و قوچان نژاد هستن که کلی تجربه بین المللی دارن و بقیه بازیکنامون هم مفاهیم ابتدایی فوتبال رو میفهمن. تنها نکته مثبت ج.ج بازی خوب جلو آرژانتین بود وگرنه از گروهمون صعود نکردیم و به جوون ها هم فرصتی داده نشد که حداقل چندتا لژیونر خوب داشته باشیم.

تو جام ملت ها هم طبق معمول تو همون دور اول حذف شدیم. بازی با عراق درسته داور بهمون ضربه زد ولی ده نفره هم میشد صعود کرد. ما بعد ده نفره شدن هنوز 1-0 جلو بودیم ولی کیروش نتونست تیم رو جمع کنه و بهشون روحیه بده واسه همین تا نیم ساعت بعدش بازیکنا تو شوک بودن و نمیتونستن بازی کنن! تو وقت اضافه بازیکنا نشون دادن هر وقت مجبور بشن میتونن گل بزنن ولی حیف که از اول اینطوری بازی نمیکردن. پی اس جی هم تو زمین چلسی دقیقه 30 ده نفره شد در حالی که بازی مساوی بود ولی خودشون رو جمع کردن و آخرش تونستن صعود کنن. اونا حریفشون چلسی بود که تو زمین خودش بازی میکرد ما حریفمون عراق بود و 1-0 هم جلو بودیم ولی نتونستیم بازی رو حفظ کنیم.

سبک مربیگری کیروش محتاط و نتیجه گراست و تو بلند مدت جواب نمیده. الان مربی جدید که بیاد همون تیمی رو تحویل میگیره که کیروش 4 سال پیش تحویل گرفت! یعنی تو این چند سال هیچ خبری از جوون گرایی نبوده و کیروش میراثی بجا نذاشته که مربی جدید بتونه ازش استفاده کنه جز چندتا نتیجه آبرومندانه که الان به تاریخ پیوستن.

نمیگم کیروش مربی خوبی نیست و نکته های مثبتش رو کتمان نمیکنم ولی واقعا در حد بت ساختن هم نیست. عملکرد مربی استرالیا که نصف کیروش دستمزد میگیره بهتر بوده با اینکه تو جام جهانی امتیاز نگرفتن ولی تو جام ملت ها با یه تیم جوون بهترین بازی ها رو انجام دادن و قهرمان شدن. بازیکناشون هم اکثرا گمنام هستن و لیگ های درجه دو بازی میکنن!

14. 5 کاربر از پست مفید The Royal Blues سپاس کرده اند .

سرمربی

مربی محبوب
    پپ گواردیولا-امیر قلعه نویی
    بازیکن محبوب
    آرش-حنیف-پژمان
    سپاس ها
    28,989
    سپاس شده 32,022 در 3,686 پست

فقط این رو یاداور شم به بهنام که ما با علی منصور روسیه رو تو خاکش اگر اشتباه نکنم با تک گل خلعتبری بردیم! حالا دیگه تیم مایلی که دوستمون اشاره کرد بماند..

16. 4 کاربر از پست مفید Taj4ever سپاس کرده اند .

مدیــــرکل سایـــت

RomaDortmundPerspolisRoma
    بازیکن محبوب
    توتی - دروسی - رویس - تورس
    تیم محبوب
    پرسپولیس - آ اس رم - دورتموند - تیم ملی ایران و اسپانیا
    سپاس ها
    74,241
    سپاس شده 50,173 در 8,126 پست
    کشور من
    Iran

حس بحث کردن نیست... .
    چیزی که برای من مهمه اینه که این تیم ملی محبوب و دوست داشتنی اکثریت مردمه. هر ایراد فنیی داشته باشه بازم اکثریت دوسش دارن.
    امیدوارم سرمربی بعدی تیم ملی هم بتونه همچین تیمی درست کنه که یک ملت بهش افتخار کنن!
    روی لینک زیر کلیک کنید:

18. 4 کاربر از پست مفید Meysam سپاس کرده اند .

سرمربی

JuventusJuventusJuventus
    سپاس ها
    12,302
    سپاس شده 23,215 در 3,144 پست
    کشور من
    Italy

من با اجازه جمع ، نقل قول نمیکنم تعداد واکنش ها خیلی زیاد بود همینطوری تاجایی که ذهنم یاری میکنه میگم

1 - قبل از هر چیز ، مجددا اشاره میکنم به این موضوع که : من هم قبول دارم که عملکرد کیروش نقاط قوت و ضعفی داشته و این شخصیت رو هم نمیپرستم و حتی در حالت عادی فنش هم نیستم . اما ای کسانی که نفری یدونه سوال میپرسید ، منم کلا یک سوال دارم : " گزینه مورد نظر شما برای جایگزینی کارلوس کیروش کیه ؟ و این فردی که پیشنهاد میدین ، چه برتری های تضمین شده ای نسبت به کارلوس کیروش داره ؟ "
    ممنون میشم اگه جواب بدین .

2 - بله . ما قبلا جام جهانی رفته بودیم ، بله ما در حدی بودیم تو فوتبال آسیا خدایی میکردیم . ما اصلا تیم ضعیفی حداقل در حدود فوتبال آسیا هیچوقت نبودیم .
    میدونید این جمله ها برای من مثل چی میمونه ؟ مثل اینکه بگم " آره ، ما زمان کوروش کبیر منشور حقوق بشر داشتیم "
    ما ایرانیا کلا با تاریخ زنده ایم . همونطور که هیچ اثری از اون تمدن برامون نمونده ، هیچ اثری از تاریخ و نسل طلاییمون هم نداریم و حداقل زمانی که کیروش تیم رو تحویل گرفت نداشتیم . شما باخت به کره در زمان قلعه نویی در پنالتی رو بیشتر پسندیدین یا باخت به عربستان در زمان دایی رو و یا باخت به عراق در زمان کیروش که بی نام و نشون تر از اون دو تیم قبلی هست ؟
    من عاشق افشین قطبی هستم ! ولی واقعا بازی تیم قطبی مقابل کره با اینکه فقط 8 دقیقه کم آوردو به کیروش ترجیه میدادین ؟
    به این فکر کنید که از چی ، چی ساختیم در این چند سال . من نمیخوام استعداد های داخلی رو زیر سوال ببریم ، اما قطعا با کاه نمیشه برج ساخت !
    اون بازی با روسیه هم که درست میگی مسعود ، علی منصوریان ( که البته از معدود شخصیت های محبوب من تو فوتبال حال حاضر ایران هست ) برنده از زمین خارج شد ، با گل دقیقه 90 خلعتبری و فکر میکنم خارج از روسیه ( شایدم اشتباه کنم ) ، ولی توی ترکیب همون تیم چه نشانه هایی از امید و چند درصد شباهت با ترکیب تیم کیروش هست واقعا ؟!
    این تیمی بود که کیروش تحویل گرفت .

3 - ما واژه همدلی رو میدونستیم ، اما هیچوقت به معنی واقعی نمیتونستیم بدونه کیروش بهش برسیم ! چرا ؟
    یه مثال ساده . سید مهدی رحمتی ! دروازبانی که از نظر فنی خوده من زمانی که گلر تیم ملی بود بهش علاقه داشتم . آیا لازمه بگم نبود امثال این تیپ بازیکن ها تا چه حد میتونه تاثیر بذاره روی بعد روانی تیم ؟ اینکه بلاخره به بعضی بازیکن ها فهموند که تیم ملی اولویت داره نه افراد !
    کم برای این تیم حاشیه به معانی مختلف درست شد ولی هیچکدوم تاثیر موندگاری روی تیم نذاشت ؟

4 - مهدی گاس عزیز ( پا بده یه مافیایی بازی کنیم باهم ) ، فوتبال ایران رو دنبال نمیکنم ، اما اسم مهدی شریفی رو به هر حال دیگه حداقل توی سایت ورزش 3 که دیدم
    مجددا یه مثال میزنم : " رضا عنایتی " . چه تضمینی داره که این بازیکنا توی تیم ملی هم همینقدر جواب بدن ؟ یا اصلا سبک بازیشون به درد تیم کیروش بخوره ؟
    من نمیگم باید دعوت میشد و یا نباید دعوت میشد ، میگم سرمربی حق داره که انتخابش بکنه و یا نکنه ! جنگندگی بالای گوچی و یا شاید فیزیک کریم انصاریفرد ، خیلی بیشتر توی سبک تفکرات کارلوس کیروش بتونه گره گشا باشه .
    و در مورد تیم مایلی کهن ، مجددا من و شما فکر نمیکنم بتونیم نظر قطعی بدیم . شما امثال بازیکنای اون نسل رو واقعا توی نسل حاضر دیدی ؟! کسی که میتونست مثلا " مهدوی کیا " بشه و به خاطر کم کاری یا لج بازی کیروش نشد ؟!
    اون اتفاقیه که برای کشوری مثل ما که به تیمهای پایه اهمیتی کلا نمیده ، خیلی کم میفته ! و خب همین آقای مایلی کهن الآن کجاست ؟ اگر بهتر میزنه ، چرا الآن وضعش اینه ؟

من واقعا کشش ندارم ، نمیدونم چی شد چی نشد دیگه ایشالا فردا صبح با مغز باز میشنم دوباره میخونم ببینم چه خبره

فعلا

20. 7 کاربر از پست مفید b3hNaM سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 34 نخستنخست 1234567132333 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. ,bardia.m