نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین بازیکن تاریخ اروپای شرقی؟

رأی دهندگان
13. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • فرانس پوشکاش

2 15.38%
  • هریستو استویچکوف

4 30.77%
  • جورجی حاجی

0 0%
  • پاول ندود

5 38.46%
  • ساویسویچ

0 0%
  • سینیشا میهایلوویچ

1 7.69%
  • بوبان

2 15.38%
  • ولادمیر یوگوویچ

1 7.69%
  • آلن بوگسیچ

1 7.69%
  • دراگان استویکوویچ

1 7.69%
  • لئون یاشین

1 7.69%
  • سایر بازیکنان

5 38.46%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 56 , از مجموع 56

موضوع: ¥¥¥ فوتبال در اروپای شرقی ¥¥¥

بازیکن ذخیره طلایی

TractorRedStarRedStarRedStar
    مربی محبوب
    MILJAN MILJANIĆ
    بازیکن محبوب
    DRAGAN STOJKOVIĆ
    تیم محبوب
    RED STAR BELGRADE
    سپاس ها
    320
    سپاس شده 951 در 295 پست
    کشور من
    Yugoslavia

نقل قول نوشته اصلی توسط HHAMI نمایش پست ها
    خب چون من اطلاعاتم در همون حدی بود که تو پست قبلی گفتم و معیارت رو نمیدونم , نمیتونم مخالفت آنچنانی کنم با این لیستی که دادی ولی مگه معیار فقط بازیای ملی و افتخارات مقطعیه؟!
    ساوو میلوسویچ شاید یه آقای گلی یورو به نامش ثبت شده باشه ولی اگه بخوایم مقایسه کنیم , از آلن بوکسیچ هم پایینتره بنظر من! (چون سوکر رو گفتی منم یه کروات رو مثال زدم )
    میلوسویچ بیشتر به یه جرقه شبیه بود.
    دقت کن که میلوسویچ توی همون جام در اصل ذخیره ی کواسویچ بود که تو اون بازی معروف با اسلوونی بعد از افتضاح نیمه ی اول به بازی اومد و حالا با دو گلی که زد دیگه فیکس شد.
    یعنی ذخیره ی کسی بود که خودش توی یوونتوس و لاتزیو اصلاً در حد آلن بوکسیچ نبود ! از همون زاهوویچ اسلوونی هم باید پایینتر قرار بگیره
    اینارو میگم که سطح میلوسویچ رو یادآوری کنم. حالا یکی دوفصل خوب رو هم شاید تو سوسیداد داشت
    یا مثلاً باز به مورد سینیشا اشاره میکنم که نمیتونم واقعاً قبول کنم که بهتر از استانکوویچ بوده از نظر فنی (در مجموعِ فاکتورها)
    میخوام بگم اگه معیار این رده بندی که گذاشتی بر این اساس باشه کلاً با چیزی که ما فک میکنیم متفاوته پس!
    ساوو یه مهاجم در سطح جهانی بود ولی زود افت کرد دلیلش خیلی واضحه

یوگوسلاوی هیچ وقت یک سوکر یا استریکر در سطح جهانی نداشت چه آماری چه رقمی و چه تو زمین فوتبال

اسکوبلار
    مرجانوویج
    شوکر
    فرهاتوویچ
    پانچو

اینا بد نبودن ولی برای هافبک های بزرگ تاریخ یوگوسلاوی خیلی سطح پایین بودن

همین شوکری که آقای گل جام جهانی 98 شد تو جام 90 ذخیره پانچئو بود.

همه استریکرای یوگوسلاوی جرقه ای کار کردن، آمار گلزنیشون با توجه به هافبک های بزرگی که پشت سرشون بازی می کردن خیلی پایین بود.

به نظر شخص من، ساوو میتونست یک مهاجم جهانی بشه ولی از بخت بدش افتاد تو دوره ای که بهترین هافبک یوگوسلاوی دژان استانکوویچ بود! البته اواخر دوره استویکویچ

وقتی استویکوویچ بود محال بود میلوسویچ بازی کنه و گل نزنه

کواسویچ سطح بازیش همون در حد ذخیره ترزگه یونتوس بود، کواسویچ فقط به مدت طولانی تر در سطح جهانی بازی کرد.

خیلی از بازیکنای بزرگ یوگوسلاوی بعد از تجزیه این تیم موفق شدن پیراهن تیم های ملیشون رو به تن کنن چون ترافیک بازیکن بالا بود. ساوو هم مثل شوکر قربانی این موضوع شد و عمر فوتبالیشون کفاف نکرد.

منم قبول دارم از آلن بوکسیچ پایین تر بود. آلن بیچاره بد مصدوم شد. ولی از کواسویچ خیلی سرتر بود.

در مورد مقایسه میهایلوویچ و استانکوویچ مقایسه درستی نمیتونه باشه. میهایلوویچ هممون میدونیم که به خاطر فاکتور ایستگاهی در رنکینگ ها یک استثنا براش قائل شدن. من قبول دارم اگر ایستگاهی میهایلوویچ رو ازش حذف کنیم چیزی ازش باقی نمی مونه ولی اینم کاملاً حرف درستی نیست چون مثل این میمونه دفاع یک مدافع یا شم گلزنی یک مهاجم رو ازش بگیریم!

بحث میهایلوویچ یکم جداست حتی اگه لیست بهترین های تاریخ یوگوسلاوی رو ببینید توش جایی نداره چون اونجا ایستگاهیش حساب نیست بلکه فاکتورهای دفاعیش مهمه که باطبع نمی تونست جایی تو لیست داشته باشه. تو ترکیب ستارگان ستارخ سرخ بلگراد هم اسمش رو اون آخر تو ذخیره ها آوردن که مطمئنا به خاطر ایستگاهی هاش آوردن.

نه معیارهامون یکی هست. فرصت شد چند تا هایلایت استانکوویچ یا یوگوویچ رو در قیاس با بزرگان هم دوره شون می زارم.

وقتی استویکوویچ شماره 10 ستاره سرخ بلگراد بود، یوگوویچ سکو نشین بود. یوگوویچ شاید می تونست اون زمان فیکس و شماره 7 یونتوس باشه ولی سکو نشین ستاره سرخ بود. در مورد استانکوویچ هم صدق می کنه. مطمئنا هافبک های کنار دست استویکوویچ ، پروسینچکی و ساویسویچ بودن که کلا سطح فوتبالیشون قابل قیاس با یوگوویچ و استانکوویچ نبودن.
    A great team, the team's history, A Big Dream, And the ruins of a hope, And an unfinished goal
    Alas, Damn the war
    But it is always in memory
    It is Red Star Belgrade of Yugoslavia

2. 3 کاربر از پست مفید TTRR سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره طلایی

مربی محبوب
    MILJAN MILJANIĆ
    بازیکن محبوب
    DRAGAN STOJKOVIĆ
    تیم محبوب
    RED STAR BELGRADE
    سپاس ها
    320
    سپاس شده 951 در 295 پست
    کشور من
    Yugoslavia

اینم بگم چون دراگان استویکوویچ بازیکن محبوب منه شاید در مورد مقایسش با بقیه دچار اشتباه و احساسات بشم. ولی چون بهتر می شناسمش اطلاعات بیشتری ازش دارم. زنجیر منطق رو محکم می گیرم و قاطعانه می گم، دراگان استویوکویچ رو باید با امثال دیگو مارادونا و لیونل مسی مقایسه کرد نه یوگوویچ و استانکوویچ و شوچنکو.

اینکه از نظر رده بندی این همه پایین آوردنش و تو ترکیب اصلی منتخب جایی نداره به خاطر افتخارات ملیش هست.
    مثلا ژائیچ نایب قهرمان اروپا شده یا شکولارچ سوم جهان ولی استویکوویچ به بد موقعی از تاریخ خورد، واقعا توجیه نیست اگر در دوران جنگ نبود می رفت رده دوم.

همه بازیها رو مثال می زنم

دوئل دراگان استویکوویچ با

مارادونا: نتیجه رو آرژلنتین برد ولی تأثیر گذاری رو دراگان برد.اگر سند میخواید فیلم بازی رو میدم.

رود گولیت و وان باستن: گولیت و وان باستن حرفی برای گفتن نداشتن، مبهوت هنرنمایی های دراگان بودن.اگر سند بخواین فیلمش رو میدم

لوتار ماتیوس: جز بازی دور اول جام 90 تو مابقی دئول ها دراگان برنده بود.

جولوی رئال مادرید و میلان با اون همه ستاره بازم غیر قابل مهار بود.

نه یک بازی نه دو بازی بلکه یک و نیم دهه

فقط و فقط جام نیاورد. فقط همین

وقتی ساویسویچ رو جایگزین وان باستن و بین اون همه بازیکن شماره 10 میلان رو دادن
    وقتی پانچو شماره 9 اینتر شد
    وقتی یوگوویچ شماره 7 یونتوس
    وقتی رابرت شماره 10 رئال
    وقتی میاتوویچ فیکس رئال و فیورنتیا
    وقتی یوکانوویچ شماره 10 چلسی بود
    و ...

وقتی تو تیم ملی کنار هم جمع می شدن، همشون ستاره بودن ولی استویکوویچ خورشید بود.
    A great team, the team's history, A Big Dream, And the ruins of a hope, And an unfinished goal
    Alas, Damn the war

4. 3 کاربر از پست مفید TTRR سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه

CelticLiverpoolMilan
    مربی محبوب
    Bop Paisley- Bill Shankley
    بازیکن محبوب
    رابی فاولر-
    تیم محبوب
    لیوربرد
    سپاس ها
    18,944
    سپاس شده 38,256 در 5,920 پست
    کشور من
    Ashegh

سپهر دست رو دلم نزار که بایت رنگین تر بودن خون برزیلی جماعت تو فیفا، خونه دلم

6. 3 کاربر از پست مفید DATAM سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره طلایی

مربی محبوب
    MILJAN MILJANIĆ
    بازیکن محبوب
    DRAGAN STOJKOVIĆ
    تیم محبوب
    RED STAR BELGRADE
    سپاس ها
    320
    سپاس شده 951 در 295 پست
    کشور من
    Yugoslavia

خب چون من اطلاعاتم در همون حدی بود که تو پست قبلی گفتم و معیارت رو نمیدونم , نمیتونم مخالفت آنچنانی کنم با این لیستی که دادی ولی مگه معیار فقط بازیای ملی و افتخارات مقطعیه؟!
    ساوو میلوسویچ شاید یه آقای گلی یورو به نامش ثبت شده باشه ولی اگه بخوایم مقایسه کنیم , از آلن بوکسیچ هم پایینتره بنظر من! (چون سوکر رو گفتی منم یه کروات رو مثال زدم )
    میلوسویچ بیشتر به یه جرقه شبیه بود.
    دقت کن که میلوسویچ توی همون جام در اصل ذخیره ی کواسویچ بود که تو اون بازی معروف با اسلوونی بعد از افتضاح نیمه ی اول به بازی اومد و حالا با دو گلی که زد دیگه فیکس شد.
    یعنی ذخیره ی کسی بود که خودش توی یوونتوس و لاتزیو اصلاً در حد آلن بوکسیچ نبود ! از همون زاهوویچ اسلوونی هم باید پایینتر قرار بگیره
    اینارو میگم که سطح میلوسویچ رو یادآوری کنم. حالا یکی دوفصل خوب رو هم شاید تو سوسیداد داشت
    یا مثلاً باز به مورد سینیشا اشاره میکنم که نمیتونم واقعاً قبول کنم که بهتر از استانکوویچ بوده از نظر فنی (در مجموعِ فاکتورها)
    میخوام بگم اگه معیار این رده بندی که گذاشتی بر این اساس باشه کلاً با چیزی که ما فک میکنیم متفاوته پس!
    دوباره سلام
    این دوتا رو حاضر کردم.بازیای دژان استانکوویچ که هممون یادمونه برا همین نزاشتم فقط کافیه با بخشی از بازی دراگان استویکوویچ مقایسه ش کنید.
    فقط کیفیتشون یکم پایینه روی لینک ها کلیک کنید دانلود میشن.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    Alas, Damn the war

8. 3 کاربر از پست مفید TTRR سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

LazioChelseaBayerLeverkusenDeportivo
    مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,206
    سپاس شده 50,762 در 12,595 پست
    کشور من
    Iran

آقا مرسی بابت لینکها
    البته من بحثی روی قیاس استانکوویچ و استویکوویچ نداشتم
    بازی استویکوویچ رو که گفتم ندیدم و هیچوقت هم استانکوویچ رو یه سوپر استار نمیدونستم !
    البته روی کلیپ هم نمیشه درباره یه بازیکن نظر داد ولی خب چیزی که مسلمه استویکوویچ بازیکن خیلی بزرگی بوده

راستی تو تیم 2000 من درولوویچ رو هم خیلی دوست داشتم. ولی فقط تو همون بازیا بازیشو یادم میاد. جای دیگه یادم نمیاد دیده باشمش

10. 3 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره طلایی

مربی محبوب
    MILJAN MILJANIĆ
    بازیکن محبوب
    DRAGAN STOJKOVIĆ
    تیم محبوب
    RED STAR BELGRADE
    سپاس ها
    320
    سپاس شده 951 در 295 پست
    کشور من
    Yugoslavia

آقا مرسی بابت لینکها
    البته من بحثی روی قیاس استانکوویچ و استویکوویچ نداشتم
    بازی استویکوویچ رو که گفتم ندیدم و هیچوقت هم استانکوویچ رو یه سوپر استار نمیدونستم !
    البته روی کلیپ هم نمیشه درباره یه بازیکن نظر داد ولی خب چیزی که مسلمه استویکوویچ بازیکن خیلی بزرگی بوده

راستی تو تیم 2000 من درولوویچ رو هم خیلی دوست داشتم. ولی فقط تو همون بازیا بازیشو یادم میاد. جای دیگه یادم نمیاد دیده باشمش
    خواهش می کنم
    بله میدونم قیاس نکردید فقط چون خیلی از دوستان در رده بندی برتر فوتبالیست های شرقی فقط به دیده هاشون اکتفا می کنن فقط یک نمونه( یک اسم) ارائه کردم.
    بله روی کلیپ نمیشه اظهار نظر کرد، ولی تا حدودی اطلاعاتی رو به ما میدن.

من قشنگ یادمه وقتی قرار بود فلاویو لوپز رو بخریم بعدش هم آنسلمو رو خریدیم، هایلایت هردو رو گذاشتن تا ببینیم در چه حدی هستن، همه می گفتن فلاویو بازیکن خوبیه ولی آنسلمو معمولیه ، ( یکی از بچه ها می گفت اینکه تو هایلایت چند بار دنی آلوز رو جا گذاشته دلیلی نیست بازیکن خوبی باشه، گفتیم خوب راس می گی ولی حداقل میشه گفت این قابلیت رو داشته که این کارو کرده) واقعا هم همونطور از آب در اومد، فلاویو در بدو ورودش به بازی ( اولین بازی تو لیگ ایران) گل حساس و سوم مقابل استقلال رو زد. باقی بازیها هم همون طور بود. ولی آنسلمو چیزی از خودش نشون نداد.

ولی مثلا میشه یه استدلالی کرد اگر یک حرکت مقطعی باشه میشه گفت هایلایت بازگو کننده واقعی یک فرد نیست ولی وقتی تداوم داشته باشه نمیشه انکار کرد.
    شاید بعدا در یک تاپیک مجزا کلیب کامل بازیهایی که دراگان توش بازی کرده رو گذاشتم.
    یوگوسلاوی برابر برزیل آرژانتین ایتالیا آلمان هلند دانمارک و ...
    ستاره سرخ برابر رئال بایرن مونیخ مارسی آث میلان و ...

اون موقع چون با شناخت و زوم کردن روی بازیکنان بزرگ مقابل مثل مارادونا ماتئوس وولر وان باستن و خیلیای دیگه بازی رو می بینیم بهتر می تونیم قضاوت کنیم.

درولوویچ؟ لیوبینکو؟
    جام 98 بود دیگه شماره 15 بود. البته ذخیره بود. الان مثلا بود میشد نقطه اتکای تیم صربستان ولی خوب اون زمان با اینکه کرواسی و بوسنی و باطبع ستاره هاشون جدا شده بودن و جا باز شده بود و با اینکه استویکوویچ و ساویسویچ و میاتوویچ و یوکانوویچ پیر شده بودن ولی باز تو اون دهه نمیتونست فیکس تیم باشه. ولی اگه الان بود میشد مهره کار آمد.

تو بنفیکا و پورتو بازی کرده بود. برای تیم 2002 بله بازیکن خوبی بود.

باخت 6-1 به هلند شاهکار این نسل جدید بود
    البته فاصله تا اون حد نبود جزو اتفاقات فوتبال بود مثل بازی برزیل و آلمان
    البته از بین قدیمیا دراگان و سینیشا بودن والبته میاتوویچ ولی خوب پیر بودن و جایگزینی نداشتن . دراگان هم عصر رود گولیت و وان باستن و فرانک رایکارد از هلند بود وقتی بازی می کرد پاتریک کلایورت هنوز بچه بود ولی مخصوصا دراگان دیگه پیر شده بود ولی بازم بهترین بازیکن تیمش بود. جولو اسپانیا فک کنم یوکانوویچ دقیقه 60 اخراج شد و یوگوسلاوی (بهتره بگیم صربستان و مونتنگرو) 4-3 باخت. البته تا دقیقه 92 ، 3-2 جلو بود. یکی رو 92 خورد یکی رو 96 خورد.

جولوی هلند هم اینا تازه فهمیدن ای بابا بعد جنگ و تجزیه چه بلایی سر فوتبالشون اومده. من بعد 2000 دیگه پیگیر نتایجش نبودم.
    Alas, Damn the war

ویرایش توسط TTRR : 1st March, 2015 در ساعت 07:52 PM

12. 2 کاربر از پست مفید TTRR سپاس کرده اند .

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 0

فعالیت :(نمایش - خوانندگان)

There are no names to display.