صفحه 3 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 124

موضوع: Inter nostalgic

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    هلنیو هررا -هکتور کوپر-روبرتو مانچینی-ژوزه مورینیو-دیگ
    بازیکن محبوب
    خاویر زانتی-مارکو ماتراتزی-کریستین ویری-فرانچسکو توتی-
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    سپاس شده 3,954 در 1,504 پست
    کشور من
    Italy

مروری بر 5 بازگشت رویایی اینتر

نگاهی به پنج بازگشت فوق العاده اینتر در یک دهه!
    مقدمه:
    سال ۱۹۷۰ اینتر به نایب قهرمانی ایتالیا دست یافت، ولی فصل ۱۹۷۰-۱۹۷۱ برای اینتر وحشتناک آغاز شد. شکست‌های پیاپی ابتدای فصل و بازی‌های کابوس وار اینتر باعث شد هوادارن این تیم نگران سقوط به دسته پائین تر باشند. اما ورق برگشت و اینتر بردهای خود را آغاز کرد. در پایان فصل، اینتر قهرمانی لیگ را بدست آورد و لقب پاتزا اینتر(pazza inter:اینتر دیوانه) به این تیم داده شد. پس از آن سال بار دیگر اینتر دوران بسیار پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت، تا اینکه جیووانی تراپاتونی به عنوان سرمربی اینتر انتخاب شد. تراپاتونی با داشتن بازیکنانی همچون لوتار ماتئوس، جوزپه برگومی، آندریاس بره مه، والتر زنگا و نیکولا برتی توانست سال ۱۹۸۹ با ۵۸ امتیاز (در آن دوران هر برد ۲ امتیازی بود) قرمان سری آ شود. قهرمانی که تا سال ۲۰۰۷، بهترین قهرمانی ادوار سری آ محسوب می‌شد. یک سال بعد هم تیم ملی آلمان با بازیکنان اینتری خود یعنی لوتار ماتئوس، یورگن کلینزمن و آندریاس بره مه توانست یاران مارادونا را فینال جام جهانی شکست دهد و قهرمان جهان شود. در آن بازی‌ها لوتار ماتئوس کاپیتان و مؤثرترین بازیکن تیم ملی آلمان در جام جهانی بود. همان سال فیفا تصمیم گرفت هر سال بهترین بازیکن جهان راانتخاب کند. لوتار ماتئوس اولین کسی بود که جایزه بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کرد.
    1. سری آ 2004/05 : اینترمیلان 3 - 2 سامپدوریا:بازگشت رویایی اینتر در شش دقیقه !!!گل های اینتر: مارتینز (دقیقه 89) ، وییری (دقیقه 91) ، رکوبا (دقیقه 94)پیروزی اینتر در برابر سامپدوریا در سال 2005 ، بدون شک رویایی ترین بازگشت در تاریخ فوتبال باشگاهی است! بازی اینترمیلان و سامپدوریا دقیقا بعد از تعطیلات زمستانی انجام شد. جوزپه مه آتزا تقریبا تمام ظرفیتش پر شده بود و هواداران در سرمای ژانویه برای تشویق شاگردان روبرتو مانچینی به ورزشگاه آمده بودند.
    بازی در نیمه اول با نتیجه صفر بر صفر دنبال می شد و تنها چند دقیقه قبل از پایان نیمه اول ، مکس تونتو موفق شد گل اول سامپدوریا را به ثمر برساند. تلاش های اینتر برای گلزنی در نیمه دوم بی ثمر بود تا اینکه کوتوزوف در دقیقه هشتاد و چهارم گل دوم سامپدوریا را از روی یک ضدحمله به ثمر رساند تا حساب کار دو بر صفر شود.
    این بار دیگر هیچ یک از هواداران اینتر به بازگشت فکر نمی کردند. هر چقدر هم خوش بینانه به بازی نگاه می کردیم ، بازگشت از نتیجه 2-0 به 2-3 غیر ممکن بود. هواداران رفته رفته ورزشگاه را ترک می کردند. رکوبا در دقیقه هشتاد و هفتم شوت زیبایی را به طرف دروازه سامپدویا شلیک کرد که به تیرک عمودی اصابت کرد. اما بازگشت اینتر به بازی از دقیقه هشتاد و نهم آغاز شد!
    اوبافمی مارتینز در دقیقه هشتاد و نهم با جا گذاشتن مدافعین حریف موفق شد دروازه سامپدوریا را باز کند. اینتر در دقیقه نود و یکم به گل تساوی دست یافت تا استادیوم منفجر شود! ماتینز توپ را در محوطه جریمه کنترل کرد و با یک ضربه برگردون ویری را صاحب موقعیت کرد. کریستین وییری نیز توپ را در درون دروازه قرار داد و حساب کار را به تساوی کشاند.
    شگفت انگیز بود که روحیه اینتری ها چنان قوی بود که حتی پس از به ثمر رساندن دو گل در دو دقیقه ، برای دست یابی به گل سوم نیز تلاش می کردند! نراتزوری تنها چند ثانیه قبل از سوت پایان توانست گل سوم را نیز به ثمر برساند. استانکویچ از پشت هجده یک پاس طولی کوتاه برای رکوبا فرستاد تا او را در موقعیت شوت زنی قرار دهد. رکوبا نیز با شوت زیبای خود توپ را در گوش چپ دروازه آنتونیولی قرار داد تا اینتر سه امتیاز بازی را ازان خود کند!
    پاتزا اینتر تا اوج دیوانگی پیش می رود! در هر لحظه اینتر می تواند به بازی بازگردد و اتفاقی که در نهم ژانویه 2005 افتاد یک درس مهم به همه هواداران اینتر داد: آنها آموختند که هیچ گاه قبل از سوت پایان ورزشگاه را ترک نکنند!
    .
    .
    2.سوپر کاپ ایتالیا 2006 : اینترمیلان 4-3 آ.اس رم
    گل های اینتر: ویرا (دقیقه 44) ، کرسپو (دقیقه 65) ، ویرا (دقیقه 74) ، فیگو (دقیقه 95)
    شاید یکی از رویایی ترین بازی های تاریخ اینتر باشد! سوپر کاپ 2006 در ورزشگاه جوزپه مه آتزا برگزار شد. آمانتینو مانسینی در دقیقه هجدهم گل اول تیم رم را به ثمر رساند. در ادامه آلبرتو آکویلانی در دقایق بیست و پنجم و سی و چهارم دروازه اینتر را باز کرد تا هشتاد هزار اینتری حاضر در ورزشگاه در سکوتی عمیق فرو روند. اما پاتریک وییرا تنها یک دقیقه قبل از پایان نیمه اول موفق شد گل اول اینتر را ثمر برساند. این گل روحیه اینتری ها برای بازگشت به بازی را تقویت کرد.
    در نیمه دوم هرنان کرسپو در دقیقه شصت و پنجم دروازه رم را باز کرد و تنها نه دقیقه بعد پاتریک وییرا گل تساوی را به ثمر رساند تا نتیجه دی طی سی دقیقه از 3-0 به 3-3 تغییر کند.
    در پنجمین دقیقه وقت اضافی اول ، لوییس فیگو از روی ضربه آزاد گل چهارم را به ثمر رساند تا اینتر یکی از سنگین ترین شکست هایش را به شیرین ترین پیروزی فصل تبدیل کند.
    .
    .
    3.اینتر 2- پارما:اینبار پیروزی در 4 دقیقه !!!
    گل های اینتر: کامبیاسو (دقیقه 30) ، ابراهیمویچ (دقیقه 89) ، ابراهیمویچ (دقیقه 93)
    سال 2007/08 اینتر شکست ناپذیر بود. نراتزوری تحت سرمربی گری روبرتو مانچینی تمام حریفان خود را در هم می کوبید و جلو می رفت. اما پارمای بحران زده موفق شد در ورزشگاه جوزپه مه آتزا اینتر را غافل گیر کند. آنها تا دقیقه هشتاد و نهم سه امتیاز بازی را کسب کرده بودند اما اینتر توانست بازی را به تساوی بکشاند و در واپسین لحظات گل پیروزی بخش را نیز به ثمر برساند.
    در دقیقه هشتاد و هشتم فرناندو کوتو با دست توپ را کنترل کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد و او را با کارت قرمز جریمه کند. زلاتان ابراهیمویچ پشت توپ قرار گرفت و دروازه پارما را باز کرد. چند دقیقه بعد خولیو ریکاردو کروز از جناح راست حرکتی را آغاز کرد. او با چند بار سر توپ زدن موفق شد مدافعین پارما را فریب دهد و توپ را برای زلاتان ابراهیمویچ ارسال کند. ایبرا نیز با یک استوپ سینه زیبا توپ را برای خود مهیا کرد و دروازه پارما را باز کرد تا اینتر بازی را در ظرف چند دقیقه به سود خود به پایان برساند.
    .
    .
    فصل 2009-2010 لیگ قهرمانان اینتر 2-1 دینامو کیف :برد باز هم در سه دقیقه !!!
    فصل 2009-2010 لیگ قهرمانان اینترمیلان در منطقه خطر قرار گرفته بود. شاگردان ژوزه مورینیو تا دقیقه هشتاد و هفتم در اوکراین ، بازی را به آندری شوچنکو و دوستانش واگذار کرده بودند. پس از آن اینتر باید به کمپ نو سفر می کرد که با بارسلونا دست و پنجه نرم کند. در آن موقع شکست بارسلونا بسیار سخت به نظر می رسید. باخت اینتر در برابر دیناموکیف برابر با حذف شدن از لیگ قهرمانان بود.
    اما روحیه "پاتزا اینتر" بار دیگر اوج گرفت و اینتر در سه دقیقه پایانی بازی کفه ترازو به سود خود پایین برد! دیگو میلیتو هشتاد و هفتمین دقیقه گل تساوی بخش اینتر را بر ثمر رساند و تنها چند دقیقه بعد وسلی اسنایدر توانست گل دوم را به ثمر برساند.
    پس از این پیروزی ، اینتر تنها به سه امتیاز برای صعود به مرحله بعد نیاز داشت که آن سه امتیاز را در برابر روبین کازان به دست آورد به دور بعدی راه یافت.
    .
    .
    به جرات می توان گفت که اینترمیلان در تغییر نتیجه بازی از باخت به برد یکی از بهترین تیم های جهان است. لقب پاتزا اینتر که به معنی "اینتر دیوانه" است به همین دلیل به مردان نراتزوری تعلق گرفته است.به بهانه بازگشت فوق العاده اینتر در آلیانز آرنا ، در این مقاله پنج بازگشت برتر اینترمیلان در یک دهه اخیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
    سایت گل- گزارشگر کهنه کار الجزیره اسپورت ، سعید کعبی ، وقتی که از سان نیکولا بازی اینترمیلان و آ.اس باری را گزارش می کرد ، گفت: "اگر دو بر صفر عقب هستید و می خواهید بازی را ببرید ، باید اینتر باشید!".
    بازگشت فوق العاده اینترمیلان در برابر بایرن مونیخ بهانه ای شد که در این مقاله برترین بازگشت های اینتر در یک دهه اخیر را مورد بررسی قرار می دهیم.. لیگ قهرمانان 2010/11 : بایرن مونیخ 2 - 3 اینترمیلانگل های اینتر: اتوئو (دقیقه 3) ، اسنایدر (دقیقه 63) ، پاندف (دقیقه 88)
    اینتر این بار در ورزشگاه آلیانز آرنا حماسه آفرید و موفق شد با نتیجه سه بر دو ، اف سی هالیوود را شکست دهد. شاگردان لئوناردو تا دقیقه شصت و سوم بازی را دو بر یک واگذار کرده بودند و با اشتباهات دفاعی اینتر و فشار بی امان بایرن مونیخ ، حتی خوش بین ترین هواداران اینتر نیز به پیروزی نمی اندیشیدند.
    اما ویزلی اسنایدر سی دقیقه قبل از پایان بازی موفق شد گل تساوی بخش را به ثمر برساند. بایرن مونیخ به دلیل فشار زیادی که بر روی دروازه اینتر وارد کرده بود از لحاظ فیزیکی افت کرد و اینتر توانست توپ و میدان را در اختیار بگیرد.
    سرانجام اینتر موفق شد دومین بازگشت خود تحت سرمربی گری لئوناردو را به ثبت برساند. گوران پاندف در دقیقه هشتاد و هشتم از روی پاس عرضی ساموئل اتوئو به گل رسید تا اینتر به مرحله نیمه نهایی راه یابد.
    آسوده بخواب یار از دست رفته ..باشد که به فرمان سرشک مادر داغ دیده ات ..زندگی بر آنها که از زندگی جدایت کردند ، جاودانه حرام باد ..تو را ناجوانمردانه کشتند ..این را همه کس دید ..خود تو هم دیدی ..اما تو ، نمرده ای ..تو زنده جاویدی ..زنده ای در بسیط عظمت ایده آلی که داشتی
    در شکفتگی هزاران غنچه نو شکفته دانش..که تخمشان را در چهار چوب مدرسه ها کاشتی ..

ویرایش توسط amir-inter milano : 18th March, 2015 در ساعت 11:58 AM

2. کاربر روبرو از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده است .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

کاش یکی از این کام بک ها رو جلو وولفسبورگ داشته باشیم ... دیگه حال منو بهم زدن این بازیکنای متوسط
    آسوده بخواب یار از دست رفته ..باشد که به فرمان سرشک مادر داغ دیده ات ..زندگی بر آنها که از زندگی جدایت کردند ، جاودانه حرام باد ..تو را ناجوانمردانه کشتند ..این را همه کس دید ..خود تو هم دیدی ..اما تو ، نمرده ای ..تو زنده جاویدی ..زنده ای در بسیط عظمت ایده آلی که داشتی

4. کاربر روبرو از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده است .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

ترجمه فارسی اهنگ pazza inter amala

amala pazza Inter
    Lo sai per un gol
    io darei la vita....la mia vita
    Che in fondo lo so
    sara' una partita....infinita
    E' un sogno che ho
    e' un coro che sale....a sognare
    Su e giu' dalla Nord
    novanta minuti ...per segnare
    Nerazzurri
    noi saremo qui
    Nerazzurri
    pazzi come te
    Nerazzurri
    Non fateci soffrire
    ma va bene... vinceremo insieme!
    Amala!
    Pazza Inter amala!
    E' una gioia infinita
    che dura una vita
    Pazza Inter amala!
    Vivila!
    questa storia vivila
    Puo' durare una vita
    o una sola partita
    Pazza Inter amala!
    E continuero'
    nel sole e nel vento... la mia festa
    Per sempre vivro'
    con questi colori.... nella testa
    Nerazzurri
    io vi seguiro'
    Nerazzurri
    sempre li' vivro'
    Nerazzurri
    questa mia speranza
    E l'assenza
    io non vivo senza!!!
    Amala!
    Pazza Inter amala!
    E' una gioia infinita
    che dura una vita
    Pazza Inter amala!
    Seguila!
    in trasferta o giu' in citta'
    Puo' durare una vita
    o una sola partita
    Pazza Inter amala!!!
    La' in mezzo al campo c'e' un nuovo campione
    E' un tiro che parte da questa canzone
    Forza non mollare mai!!!
    AMALA!!!
    Amala
    Pazza Inter amala!
    E' una gioia infinita
    che dura una vita
    Pazza Inter Amala!!!
    Pazza Inter Amala!!
    AMALA!!!!

تو می دانی من برای گل
    زندگی ام را می دهم...زندگی ام را
    من می دانم
    این بازی بی پایان است
    این یک رویا است
    و سرود ما تبدیل به رویایی می شود
    بالا و پایین از شمال
    نود دقیقه برای گل زدن
    نراتزوری
    ما اینجا خواهیم بود
    نراتزوری
    دیوانه ای مانند تو
    نراتزوری
    اجازه نده زجر بکشیم
    ولی این خوب است...ما باهم پیروز خواهیم شد
    دوستت دارم
    اینتر دیوانه را دوست دارم
    و سرخوشی ای بی پایان
    تا آخرین لحظه زندگی
    ادامه دارد
    شاید تا پایان زندگی
    یا تنها یک بازی
    و من ادامه خواهم داد
    در هوای آفتابی و در طوفان...هم دسته ای من
    من تا ابد زنده خواهم یود
    با این رنگ ها در سرم
    نراتزوری
    من پشتیبان تو خواهم بود
    نراتزوری
    همیشه اینجا زندگی خواهم کرد
    نراتزوری
    این آرزوی من است
    و بدون تو نخواهم بود
    دوستت دارم
    وسرخوشی ای بی پایان
    تا آخرین لحظه زندگی
    پشتیبان تو ام
    دور یا نزدیک در شهر
    تا آخرین لحظه زندگی
    یا تنها یک بازی
    در وسط زمین یک الگو جدید است
    فریاد می زند این آهنگ را بخوانید
    نیرویمان تمام نمی شود
    دوستت دارم
    دوستت دارم
    سرخوشی ای بی پایان
    تا آخرین لحظه زندگی
    دوستت دارم

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

حال کنید تیفوسیای اینتریو
    باشد که رستگار شوید

ویرایش توسط amir-inter milano : 19th March, 2015 در ساعت 11:28 PM

6. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

چه صدایی داره زانتی♥♥♥♥

8. کاربر روبرو از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده است .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

مروری بر خاطرات:یک تاجر نفت باشگاه اینتر میلان را میخرد

اینترمیلان دگرگون میشود

یک تاجر نفت باشگاه اینترمیلان را می خرد

ماسیمو موراتی یک برلوسکونی جدید در میلان

اسفند سال گذشته یک سال پر هیاهو برای علاقمندان فوتبال در شهر میلان بود. در این ماه اث میلان به سنگین ترین شکست خود طی ۱۲ سال اخیر تن داد. میلان در این ماه با باخت سنگین ۴ بر صفر برابر لاتزیو عملا تمام امیدهای خود برای دستیابی به چهارمین مقام قهرمانی پیاپی در لیگ فوتبال ایتالیا را از دست داد. اما واقعه ای دیگر که در این ماه رخ داد بسیار مهمتر از خبر قبلی بود. “ماسیمو موراتی” یکی از بزرگترین تاجران نفت کشور ایتالیا اعلام کرد که از فصل اینده مدیریت باشگاه اینترمیلان را بر عهده خواهد گرفت و تحولی همه جانبه در این تیم بوجود خواهد اورد.

موراتی در زمانی این باشگاه را از رئیس قبلی “ارنستو پلگرینی” تحویل میگیرد که اینتر بدترین فصل را در چند سال اخیر پشت سر گذاشته است. حذف از جام یوفا توسط استون ویلا. حذف از جام حذفی بدست فوجیا و قرار داشتن در رده های میانه جدول در سری ا همگی نشانه هایی از یک فصل بسیار ضعیف برای این باشگاه صاحب نام است.

البته “موراتی” یک نام جدید در استادیوم “جوزپه مه اتزا” نیست. در بین سالهای ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۸ یعنی به مدت ۱۳ سال پدر “ماسیمو” یعنی “انجلو موراتی” مدیریت باشگاه اینتر را بر عهده داشت و با بهره بردن از بازیکنان سرشناسی مانند “لوئیس سوارز” “ساندرو ماتزولا” و “جاچینتو فاکتی” دو بار قهرمان اروپا و سه بار قهرمان ایتالیا و دو بار قهرمان جام حذفی شد.

حال که “ماسیمو” میرود تا قدرت را در دست بگیرد یاران قدیمی پدر خود را فراموش نکرده است و از انها دعوت کرده تا به ترتیب به عنوان مشاور و کمک مربی و مربی جوانان در این باشگاه مشغول بکار شوند.
    بزرگترین مشکل برای موراتی پسر یافتن یک مربی مناسب برای باشگاه است. “اسکار تابارز” مربی اروگوئه ای تیم کالیاری به احتمال قوی مربیگری این باشگاه را برای فصل اینده بر عهده خواهد گرفت.

مشکل دیگری که اینترمیلان با ان دست به گریبان است قروض پرداخت نشده به بازیکنان این تیم است. اینتر مبلغی معادل ۲۸ میلیون دلار به بازیکنان خود به نامهای “دنیس برکمپ” “ویم یونگ” “پیرلوئیجی اورلاندینی” “جیووانی بیا” “جیان لوکا پالیوگا” و “دارکو پانچف” بدهکار است.

علاوه بر این ۲۸ میلیون دلار “موراتی” باید ۴۰ میلیون دلار برای خرید این باشگاه به هیئت مدیره فعلی بپردازد.

هنوز موراتی برنامه های اینده خود را اعلام نکرده است اما منابع مطلع خبر می دهند که اینتر قصد دارد تا در فصل اینده بازیکنان جدید و سرشناسی را به خدمت بگیرد. “اریگ کانتونا” “رایان گیگز” از منچستریونایتد “هریستو استوایچکف” از بارسلونا و “داور سوکر” از سویا بازیکنان مورد علاقه این تیم هستند.

اما با برسی شرایط موجود اینگونه به نظر می رسد که این باشگاه تنها قادر به خرید “سوکر” و “استوایچکوف” خواهد بود و دو بازیکن منچستریونایتد به ایتالیا نخواهند امد.

اما به طور حتم “دنیس برکمپ” مهاجم هلندی این تیم در فصل اینده با پیراهن اینتر به میدان نخواهد رفت. “برکمپ” در طول دو سال بازی در کالچو هرگز در سطح قابل قبولی ظاهر نشده است که این موضوع حتی خود او را رنج می دهد. اینتر دو فصل پیش “برکمپ” و “ویم یونگ” را با پرداخت ۱۵/۵ میلیون دلار از ایاکس امستردام بخدمت گرفت اما هیچکدام از این دو بازیکن خواسته های این تیم را براورده نکرده اند.

در روزی که خبر تغییر مدیریت در اینتر اعلام شد این تیم با نتیجه ۱ بر صفر بر برشیا غلبه کرد و این پیروزی را میتوان به فال نیک گرفت. از سوی دیگر در همان روز اث میلان با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب لاتزیو شد.

تیم اینتر در این فصل از یک جهت بسیار خوش اقبال بوده است چون دیگر تیم شهر میلان که همواره رقابتی سخت با اینتر دارد هم در مسابقات داخلی ضعیف ظاهر شده است. میلان در این فصل به دست اینتر از جام حذفی کنار رفت و تا به اینجا در سری ا متحمل ۴ شکست شده است. فابیو کاپلو مربی اث میلان دلیل افت تیم خود را مصدومیتهای پیاپی و خستگی بازیکنان پس از رقابتهای جام جهانی ۹۴ بیان میکند. اما به عقیده کارشناسان عدم وجود یک مهاجم قدرتمند و با کلاس جهانی در این تیم دلیل اصلی افت میلان در این فصل بوده است. جدایی “پاپن” و “رادوسیو” ضربه مهلکی به خط حمله میلان وارد کرد. همچنین نمیتوان به سادگی از غیبت “مارکو فان باستن” در خط حمله این تیم گذشت.

در صورتی که اث میلان به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد و به مقام قهرمانی دست یابد انگاه مقام قهرمانی این تیم مانند نمکی به زخمهای اینتر خواهد بود. اما اگر “موراتی” در بخدمت گرفتن بازیکنان سرشناس موفق عمل نماید انگاه میتوان در فصل اینده به رقابتی سخت و نزدیک بین دو تیم شهر میلان امیدوار بود.

نوشته شده در روزنامه همشهری بهار ۱۹۹۵-۱۳۷۴

ویرایش توسط amir-inter milano : 22nd March, 2015 در ساعت 04:36 PM

10. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

مروری بر خاطرات .. بغض اینتر مقابل میلان ترکید

بازی كه آغاز شد هواداران قدیمی اینتر با توجه به شرایط جدول یاد یكی از دربی های معروف دهه ۷۰ افتادند. در آن روز «اوریستو بیچالوسی» با گل دقیقه نخست، اینتر را به سمت پیروزی ۲ بر صفر و در نهایت فتح اسكودتو سوق داد اما«آندره آپیرلو» بازیكن حریف، در همان دقیقه بازی چندین سال بعد، نگذاشت طرفداران اینتر در رؤیا غوطه ور شوند؛ هرچند ضربه آزاد او توسط استانكوویچ برگشت داده شده و ضربه كالادزه نیز راه به جایی نبرد.
    - شروع قصه «ال مادونینا»
    ویه را و گتوسو؛ نمادهای خشونت طلبی ۲ تیم (ضمن تقدیر از ماتراتزی!) اخطار گرفتند تا دربی، جلوه های ویژه خود را از دست ندهد! اولین فرصت جدی در دقیقه ششم خلق شد. ضربه كرسپو خطرناك به نظر می رسید اما «كاخاكالادزه» تنها گلزن دربی گذشته، سد راه همتیمی سابق خود شد. سانتر بلند گتوسو در دقیقه ۹ بی ثمر بود. قبل از به ثمر رسیدن گل اول، خطای گروسو روی كافو جلب نظر می كرد.
    - میلان صفر- اینتر یك
    یك سانتر زیبا و گلی دیدنی. هرنان كرسپو، زننده گل های دراماتیك ترین بازی رقیب (فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴) در دقیقه ۱۷ فراتر از یانكولفسكی و نستا به هوا برخاست و اولین گل خود را در «ال مادونینا» به ثمر رساند.
    میلان صفر- اینتر ۲
    این دژان استانكوویچ، مرد دربی ها است. او در لباس لاتزیو حساس ترین گل ها را وارد دروازه رم كرد و در چنین رقابت بزرگی نیز با یك شوت روی پا در دقیقه ۲۲ ،گلی استثنایی وارد دروازه «دیدا» كرد. طرفداران میلان دست به دامان تاریخ شدند: پیش از این اولین و آخرین گل استانكوویچ در جریان دربی به ثمر رسیده بود كه اینتر ابتدا ۲ بر صفر جلو افتاد و سپس ۳ گل دریافت كرد. آیا تاریخ تكرار می شود؟ نه! میلان نمی خواست تكان بخورد. برای آمبروسینی، بازوبند كاپیتانی آنقدر سنگین بود كه اجازه نمی داد بدود! یانكولفسكی ثابت كرد چرا هنوز بزرگ نشده و البته اینزاگی هم وضعیت بهتری نداشت.
    - میلان صفر- اینتر ۳
    آنچلوتی بهتر از هواداران میلان به ضعف این افراد واقف بود، بنابراین در ابتدای نیمه دوم یكی از آن كارهای خاص خود را انجام داد . او، آمبروسینی، یانكولفسكی و اینزاگی را توأمان از بازی خارج كرد وبه جای آنهاازاولیویه را، مالدینی و گیلاردینو استفاده كرد. باتماشای چهره مالدینی طرفداران میلان گفتند نمی بازیم. خب راست می گفتند. تیم آنان تنها یك بار (همان بازی معروف كه میلان ۳ بر ۲ پیروز شد) بدون مالدینی دربی را برده بود. برای جبران یك عقب ماندگی حضور او الزامی می نمود.هواداران قرمز و مشكی ها در این فكر بودند كه ابراهیموویچ با یك ضدحمله كه نه، ضدخیال بافی! در دقیقه ۴۷ گل سوم را زد. او ابتدا توپ را از روی زمین بلند كرده و سپس ضربه ای دیدنی نواخت. دیدا توپ را لمس كرد اما شدت ضربه از قدرت دستان او بیشتر بود و در نهایت تور را لرزاند. خدا به داد میلان برسد.
    - میلان یك - اینتر ۳
    گزارشگر از احتمال جبران ۶ گل میلان در بازی برگشت فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ می گفت اما سیدورف از راه رسید و به یاد آن ۳ بر ۲ معروف (چقدر تكرار!) شوت زد. ضربه او در دقیقه ۵۰ با برخورد به چند اینتری درون دروازه جای گرفت اما دویدن «كوردوبا» و اعتراض شدید میلانی ها حتی پس ازشروع مجدد بازی نیز مشخص نكرد گل میلان از سوی كمك داور تأیید شده یا خیر. به هر حال متوجه شدیم میلان هم بلد است گل بزند. با ضربه سر گیلاردینو هیجان به اوج رسید... یكی هواداران میلان را كنترل كند! این، وظیفه كمك داور بود. او با اعلام آفساید مانع خوشحالی بیش از حد میزبان شد.
    - میلان یك - اینتر ۴
    اینتری ها محوطه جریمه را شلوغ كردند. ماتراتزی پیش تاخته، بیشترین بهره را برد و در دقیقه ۶۸ با ضربه سر، یكی از سنگین ترین شكست های تاریخ میلان در «ال مادونینا» را به مرز واقعیت نزدیك كرد؛ هرچند با حركات تحریك آمیز (درآوردن پیراهن نوشته زیر پیراهن) اسباب امیدواری رقیب را فراهم كرد. بله ماركو اخراج شد.
    - میلان ۲- اینتر ۴
    آلبرتو گیلاردینو مانند ماتراتزی اولین گل خود در دربی را به ثمر رساند. در بازی «سرها» او نیز از این طریق گلزنی كرد، با این وجود برای طرفداران میلان همه چیز تمام شده به نظر می رسید.آنها حتی از جای خود بلند نشدند. تنها ۱۴ دقیقه مانده بود...
    - میلان ۳- اینتر ۴
    داور چهارم ۵ دقیقه وقت تلف شده اعلام كرد. در نمایی دیگر «سزار» سزاوار ستایش بود و با عكس العمل های دیدنی خود سد راه می شد اما یك جا اشتباه كرد. كاكا با هوشیاری از خروج او بهره برده و توپ را از بالای سر این دروازه بان درون دروازه قرار داد. تلاش مدافع اینتر روی خط دروازه ثمری نداشت تا حداقل شعار تیفوسی های میلان (اینتری ها! گل كاكا را ببینید) در زمین به واقعیت تبدیل شود. ۵ دقیقه و یك گل دیگر. امكان پذیر است؟
    پایان
    میلانی ها دیوانه وار حمله می كردند. كرنر پشت كرنر. تنها «خاویر زانتی» اسطوره اینتر با قدرت حمل توپ از سكته جمعی از طرفداران آبی و مشكی ها جلوگیری می كرد. وقتی در دقیقه چهارم وقت های تلف شده شوت كاكا راهی خارج چهارچوب شد، زانتی و سایر عناصر دفاعی اینتر چون سربازان فاتحی كه آخرین حمله رقیب شكست خورده را بی ثمر می بینند، دستان خود را باز كردند. شكست میلان عزیز، واقعیت دویست و شصت و پنجمین «ال مادونینا» بود.معلوم بود ضربه آزاد پیرلو اندكی پس از پایان دقیقه پنجم وقت های اضافه، ثمری ندارد. وضوح تصاویر بعدی بیشتر بود، جایی كه با به صدا درآمدن سوت پایان بازی، استانكوویچ به گریه افتاد، مایكون دیوانه وار بالاو پایین پرید و كرسپو در حلقه شادی همتیمی هایش نگین بود. اینتر در یك دربی رؤیایی، آبی آبی نشان داد. شاید هم پیچ گوشتی (لقب میلان) اصلاً سو نداشت...

12. 3 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

اهنگ رسمی باشگاه اینترمیلان
    Inno inter 1984

14. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

فرانس بکن بائر:این فرصت را داشتم به اینتر بروم

فرانس بکن بائر: "قبل جام جهانی 1966 یه پیش قرارداد 450 هزار یورویی با اینتر امضا کردم که اون موقع رقم بالایی بود. اینتر تو اوج قرار داشت. بازیکنایی مثل فاکتی و ماتزولا رو داشتن و هلنیو هررا ی افسانه ای مربیشون بود. ما تو یه استادیوم کوچیک (گرانوالدر) بازی مىکردیم، ولی اینتر سن سیروی بزرگو داشت. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و مىخواستم به هر قیمتی برم. اما بلافاصله ایتالیا قانون جدیدی وضع کرد و درها رو به روی بازیکنای خارجی بست..."

خیلی خوبه که یکی از بزرگترین مدافعان تاریخ فوتبال دوست داشته که تو اینتر بازی کنه
    اما ...
    اونزمان شاید با وجود مدافعایی مثل فاکتی برنیچ ارماندو پیچی نیمکت نشین میشد!

16. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

بیوگرافی جاچینتو فاکتی

به جرئت میتوان گفت با ابهت ترین بازیکن تاریخ ایتالیا و یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال
    بیوگرافی:
    جاچینتو فاکتی در ۱۸ جولاى سال ۱۹۴۲ در ترویلیو در ایالت لومباردى متولد شد و بازى را در تیم محلى ترویلیزه به عنوان مهاجم آغاز کرد اما خیلى زود مورد توجه هلنیو هررا مربى نامدار آرژانتینى اینتر قرار گرفت و در فصل ۱۹۶۱-۱۹۶۰ از او به عنوان مدافع پوششى استفاده کرد، این انتخاب درستى بود و بعدها فاکتى را به یکى از بهترین مدافعان فوتبال ایتالیا مبدل ساخت.
    او تمام دوران بازى خود را در دهه هاى ۶۰ و ۷۰ در اینترمیلان گذراند و در ۶۳۴ بازى رسمى براى این تیم به میدان رفت و ۷۵ گل زد. فاکتى به نظر بسیارى یکى از نخستین مدافعان هجومى به شمار مى رود؛ او با قدرت دریبل زنى بالا و سانترهاى دقیقش نقش مؤثرى در موفقیت هاى تیمى که از آن به عنوان «اینتر بزرگ» یاد مى شود، ایفا کرد ضمن این که او تکل روى خوبى بود و گل هاى مهمى براى باشگاهش به ثمر رساند.
    فاکتى در ترکیب اینتر ۴ اسکودتو(۱۹۶۳ و ۱۹۶۵ و ۱۹۶۶ و ۱۹۷۱)، جام حذفى ایتالیا(۱۹۷۸)، ۲ قهرمانى جام باشگاه هاى اروپا (۱۹۶۴ و ۱۹۶۵) و ۲ قهرمانى جام بین قاره اى را به دست آورد.
    وى در ماه مارس سال ۱۹۶۳ هنگامى که ۲۰ سال بیشتر نداشت نخستین بازى ملى خود را انجام داد، او ۹۴ بار براى ایتالیا به میدان رفت که آن موقع رکورد محسوب مى شد(فقط دینو زوف، پائولو مالدینى و فابیو کاناوارو از این رکورد عبور کرده اند) ضمنا ۷۰ بار بازوبند کاپیتانى آتزورى ها را بر بازو بست و سه گل هم به ثمر رساند. فاکتى در سه دوره جام جهانى حضور یافت و در جام جهانى ۱۹۷۰ با ایتالیا به نایب قهرمانى رسید. او همچنین عضو تیم قهرمان ایتالیا در جام ملت هاى اروپا در سال ۱۹۶۸ بود و در سال ۲۰۰۴ از سوى پله به عنوان یکى از ۱۲۵ فوتبالیست برتر قرن بیستم انتخاب شد.
    اما فاکتى تنها یک فوتبالیست و مدیر نمونه نبود او همواره به خاطر رفتار ورزشى اش درون زمین، شخصیتش، قدرت رهبرى اش که او را به کاپیتان تیم ملى و اینتر تبدیل کرده بود، در اذهان باقى خواهد ماند جالب است بدانید فاکتى در طول دوران پرافتخار حرفه اى خود فقط یک بار کارت قرمز گرفت که آن هم به دلیل دست زدن براى داور به نشانه اعتراض بود.
    در طول سال ها، فاکتى چندین سمت مدیریتى در اینتر داشت که شامل مدیر فنى، عضو هیات مدیره، سفیر جهانى و نایب رییس باشگاه مى شد، او در ۱۹ ژانویه سال ۲۰۰۴ براى ریاست باشگاه برگزیده شد و سرانجام پس از مدت ها تحمل درد در روز چهارم سپتامبر سال ۲۰۰۶ جاچینتو فاکتى به دلیل سرطان پانکراتیک در سن ۶۴ سالگى درگذشت، همسر و ۴ فرزند او زنده هستند.
    در اقدامى پیش بینى نشده، اینتر پس از مرگ جاچینتو فاکتى پیراهن شماره ۳ خود را که سال ها بر تن وى بود، بازنشسته کرد بدین ترتیب دیگر هیچ بازیکنى این پیراهن را تصاحب نخواهد کرد.

18. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

InterInterInterInter
    مربی محبوب
    بازیکن محبوب
    تیم محبوب
    Italia
    سپاس ها
    938
    کشور من
    Italy

دربی میلان، به افتخار یکی از مناظر قابل توجه این شهر،
    مجسمه مریم باکره که در میدان معروف < دوئومو > قرار دارد، دربی دلا مادونینا نامگذاری شد

20. 2 کاربر از پست مفید amir-inter milano سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)