صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 135

موضوع: ★ دنیای توپ سرگردان || بسکتبال || ★

بـــنـــــهــــور

ArsenalArsenalPerspolisajax
    مربی محبوب
    Arsene Wenger
    بازیکن محبوب
    Ali Karimi-Wilshere
    تیم محبوب
    The Gunners
    سپاس ها
    6,700
    سپاس شده 9,032 در 1,366 پست
    کشور من
    Netherlands

پارس فوتبال ★ دنیای توپ سرگردان || بسکتبال || ★

با سلام به همه ی علاقه مندان به این ورزش دوست داشتنی و جذاب و خاطره ساز

امیدوارم دوستانی که تو انجمن در کنار فوتبال به بسکتبال هم علاقه دارن به من توی پیشبرد این تاپیک کمک کنن ...

----

این مطالب رو هم از یکی از پست های تاپیک های وسط که نوشته بودم کپی کردم اینجا به پیشنهاد سپهر

" کلاً 30 تا تیم وجود داره تو لیگ ... بخاطر پیچیدگی موضوع با سرفصل و این داستانا توضیح میدم داستان رو ! ببین :

30 تا تیم وجود داره . 15 تا شرق ، 15 تا غرب ... اینا بدون توجه به کنفرانسشون با هم بازی میکنن ! ( یعنی اینکه اینجوری نیست که تیمای شرق با غرب بازی نکنن و برعکس ! )

ولی تعداد بازی ها فرق داره و اتفاقاً انقد پیچیدست تعدادش که من هیچوقت جمع بازی ها نمیتونستم بفهمم چجوری این تعداد بازی انجام میشه همین 1 ساعت پیش از یونکسی پرسیدم که ریاضیش بهتره

- در طول یه فصل 82 بازی انجام میده هر تیم ! چند تا بازی پیش فصل هم انجام میشه که اصلاً مهم نیست حالا ... آتلانتیک ؟ اون کنفرانس نیست ، Division هستش

هر کنفرانس به 3 تا Division تقسیم شده . هر Division ، شامل 5 تیمه ...

Divison های شرق :

1 - Atlantic : شامل تیمهای حوزه ی اقیانوس اطلس میشه ، یعنی : تورنتو رپترز ، بروکلین نتز ، فیلادلفیا سِوِنی سیکسرز ، نیویورک نیکس ، بوستون سلتیکس

2 - Central : تیمهای مرکزی کنفرانس شرق ، یعنی : کلیولند کولیرز ، شیکاگو بولز ، دیترویت پیستنز ، ایندیانا پِیسرز ، میلواکی باکس

3 - SouthEast : تیمهای جنوب شرق آمریکا ، یعنی : آتلانتا هاکس ، میامی هیت ، شارلوت هورنتز ، اورلاندو مجیک ، واشنگتن ویزاردز

---

Division های غرب :

1 - Pacific : تیمهای حوزه ی اقیانوس آرام ، یعنی : لس آنجلس لیکرز ، لس آنجلس کلیپرز ، گلدن استیت وَریِرز ، فینیکس سانز ، ساکرامنتو کینگز

2 - SouthWest : تیمهای جنوب غربی آمریکا ، یعنی : دالاس مِوریکس ، هیوستن راکتز ، ممفیس گریزلیز ، نیو اورلینز پلیکنز ، سن آنتونیو اسپرز

3 - NorthWest : تیمهای شمال غربی آمریکا ، یعنی : اوکلاهاما سیتی ثاندر ، پورتلند تریل بلیزرز ، دنور ناگتز ، یوتا جَز ، مینِسوتا تیمبروُلوز

حالا اینا چجوری بازی میکنن با هم ؟

هر تیم 4 بازی با تیمهای Division خودش میکنه = 16 بازی

هر تیم 2 بازی با تیمهای کنفرانس مقابل میکنه = 30 بازی

هر تیم 4 بازی با 6 تا از تیمهای دیگه ی کنفرانس خودش میکنه = 24 بازی

هر تیم 3 بازی با 4 تا از تیمهای دیگه ی کنفرانس خودش میکنه = 12 بازی

مجموعاً : 82 بازی ! حالا اینکه اون 6 تا تیم کدوما باشن و اون 4 تا تیم کدوما ، فکر میکنم هرسال تو قرعه کشی مشخص میشه ؛ ولی بقیه تیما معلومن دیگه !

آخرش که بازی ها تموم میشه ، تیمها به ترتیب برد و باخت رده بندی میشن ... یعنی یه جدول داره ، توش یه ستون W و یه ستون L هستش

اینجوری مثلاً :

W...........L

40........42 ذرت کاران ورامین

حالا این 82 بازی که تموم میشه چی میشه ؟

_ تیم ها تو دوتا جدول قرار میگیرن ، یکی واسه کنفرانس شرق یکی واسه کنفرانس غرب و تیمهای اول تا هشتم هر کنفرانس به پلی آف صعود میکنن .

چجوری با هم بازی میکنن ؟

_
    تیم اول هر کنفرانس _ تیم هشتم
    تیم سوم - تیم ششم
    تیم چهارم تیم پنجم
    تیم دوم - تیم هفتم

برای مشخص شدن برنده ی هر رقابت ، این تیمها 7 بار باهم بازی میکنن و هر تیمی زودتر 4 برد کسب کنه به مرحله ی بعد صعود میکنه و اگه 3-3 بشن کار به بازی هفتم میکشه که تو زمین اون تیمی برگزار میشه که تو اون 82 تا بازی برد بیشتری کسب کرده ( به به )

آخرش یه تیم قهرمان شرق میشه ، یه تیم قهرمان غرب ! و این دو تیم فینال اصلی رو برگزار میکنن و دقیقاً اگه اینجا هم بازی هاشون 3-3 بشه بازی هفتم تو زمین تیمی برگزار میشه که تو اون 82 تا بازی برد بیشتری کسب کرده !

این از این

حالا مورد دوم ! بازی های حساس و دربی ها !

اصولاً دربی و بازی حساس و خونین بستگی به مسابقات هر سال داره ! یعنی این که دربی اصلی معمولاً بین دو تیمی برگزار میشه که تو اون فصل خیلی خیلی قوی هستن و سر قهرمانی میجنگن
    در صورتی که ممکنه همون دو تیم فصل بعد انقد ضعیف بشن که بازیشون سطح بازی شموشک - پارسه رو پیدا کنه

ولی چند تا بازی بوده که واقعاً میشه بهش گفت دربی و واقعاً همیشه از حساسیت خاصی برخورداره ...

اصلی ترین دربی در طول تاریخ ، بازی بین " لیکرز - بوستون " ( پر افتخار ترین تیمهای لیگ ) بوده . که تو 3 برهه ی زمانی واقعاً ناجور رقابت داشتن ...

اولین رقابتشون مربوط میشه به دهه 60 ؛ جایی که این دو تیم 7 بار تو فینال با هم روبرو شدن . ( از سال 1959 تا 69 ، 7 سالش رو این دو تیم فینالش رو برگزار کردن

در اون دهه ستاره ی بی چون و چرای بوستون " بیل راسل " و ستاره ی لیکرز " ویلت چمبرلین " بود که تو فینال ها هم رقابت شدیدی در کنار رفاقت داشتن که سرانجامش این شد :

7 پیکار - 7 قهرمانی برای بوستون - 0 قهرمانی برای لیکرز این عکس هم مربوط به بازی این دو تیم تو اون دوره هستش :

میرسیم به رقابت این دو تیم در دهه ی 80 ؛ جایی که این دو تیم 3 بار با هم روبرو شدن تو فینال ...

تو اون دوره ستاره ی لیکرز " مجیک جانسن " و ستاره بوستون " لری برد " بود .

رقابت این دو تیم تو دهه 80 ، منجر به 2 قهرمانی واسه لیکرز و 1 قهرمانی واسه بوستون شد ... این عکس هم مربوط به لری و مجیک هستش ! :

آخرین رویارویی این دو تیم تو فینال مربوط میشه با دهه ی اخیر ... یعنی سال 2007-08 و 2009-10

دفعه ی اول بوستون ، لیکرز رو برد و آخرین قهرمانیش رو جشن گرفت ، دفعه ی دوم لیکرز ، بوستون رو برد و آخرین قهرمانیش رو جشن گرفت ! یعنی بعد از اون دو قهرمانی دیگه قهرمانیی رو کسب نکردن این دو تیم !

تو اون دو دوره ، بازیکنای شاخص لیکرز : کوبی برایانت ، پائو گسول ، درک فیشر و لامار آدِم

و بازیکنای شاخص بوستون : ری آلن ، راژان راندو ، پال پیِرس ، کوین گارنت بودن ...

اینم یه عکس از کوبی برایانت و ری آلن در مقابل هم :

بوستون با 17 و لیکرز با 16 قهرمانی پر افتخارترین تیم های تاریخ این لیگ هستن ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رقابت ها و دربی های دیگه ی تاریخ NBA حساسیت و ارزششون به طرز وحشتناکی کمتر از بوستون - لیکرز هستش واسه همین این که بخوایم هر کدومشون رو باز کنیم ، دیگه مربوط به یه انجمن بسکتبال میشه ولی خیلی خلاصه اگه بخوام در مورد چند تاشون توضیح بدم ؛

رقابت بین سن آنتونیو - میامی و اوکلاهاما - میامی در 2،3 سال اخیر که جزو رقابت های خیلی خیلی حساس و مهم حال حاضر لیگ هستش .

3 تیمی که فینال های 3 سال اخیر NBA رو برگزار کردن و البته امسال رقابتشون حساس نیست . چون لبران جیمز از میامی رفت ، اوکلاهاما فصل رو بد شروع کرد بدلیل مصدومیت ستاره هاش ، سن آنتونیو هم امسال اون شکارچی وحشتناک سال های گذشته به نظر نمیرسه .

ولی در کل ، در فینال هایی که برگزار کردن این 3 تیم تو 3 سال گذشته ؛

سال 2012 میامی ، اوکلاهاما رو برد
    سال 2013 میامی ، اسپرز رو برد
    سال 2014 اسپرز ، میامی رو برد

--------------------------------------

یکی از رقابت های خیلی مهم ، رقابت بین فیلادفیا - بوستون هستش که این دو تیم 19 بار تو پلی آف با هم روبرو شدن که سلتیکس 12 بار پیروز شده !

هم Division بودن این دوتیم هم به این رقابت اضافه میکنه

رقابت دیگه بین لیکرز - دیترویت هستش که 3 بار تو فینال با هم روبرو شدن که 2 قهرمانی سهم دیترویت و 1 قهرمانی سهم لیکرز بوده !

یه رقابت دیگه بین لیکرز - فیلادلفیا هستش که این دو تیم هم 4 بار تو فینال با هم روبرو شدن که لیکرز 3 بار و فیلادلفیا 1 بار پیروز شده ...

یکی از درگیری ها و رقابت های خیلی جالب و ریشه دار ( بیشتر ریشه تو حواشی خارج از NBA داره ) درگیری بین تورنتو - بروکلین هستش که پست 13 و 15 تاپیک به طور کامل در موردش صحبت کردم و الان دوباره چیزی بگم راجع بهش میگن تو طرفدار تورنتویی داری قضیه رو گنده میکنی

آخرین موضوعی که میخوام در این عنوان راجع بهش صحبت کنم ، موضوع شیکاگو هستش این شیکاگو کلاً تیم جالبی داره

از سال 91 تا 98 ، 6 بار به فینال رسیده و 6 قهرمانی رو بدست آورده و جالب تر این که قبل و بعد این 6 قهرمانی هیچوقت حتی به فینال هم نتونسته برسه

نسل طلایی شیکاگو که پرچمداراش مایکل جردن و اسکاتی پیپن و دنیس رادمن بودن تونستن اسم شیکاگو رو جاودانه کنن تو دهه 90 میلادی ولی بعد از خداحافظیشون این تیم هیچوقت نتونست مثه قبلش بشه !

-------------------------------------------

5 تا پست وجود داره ...

1- پوینت گارد ( گارد راس )
    2- شوتینگ گارد
    3- اسمال فوروارد
    4- پاور فوروارد
    5- سنتر

که برای سهولت بیشتر ، با همون شماره هاشونم شناخته میشن !

* ببین گارد راس مثه کارگردان و بازیگردان می مونه !

یعنی اینکه وظیفه ی شروع حمله ، دریبل زدن ، و بازیسازی و پاس دادن به بازیکنی که تو بهترین موقعیت واسه امتیاز گیریه با گارد راس هستش ...
    گارد راس کوتاه قد ترین و سرعتی ترین بازیکن هستش و بخاطر همین شرایط فیزیکی ، میتونه خیلی راحت وسط بازیکنا بلوله و خیلی کارا بکنه

معمولاً گارد راس ها ، پرتاب گر های ماهری هم هستن .

* شوتینگ گارد خیلی کارش راحته

شوتینگ گارد ها وظیفشون 3 امتیازی زدنه یه کم قدشون بلندتر از گارد راسه ؛ شوتزن های بهتری هم هست و معمولاً در حال جاگیری واسه پیدا کردن موقعیت 3 زدن هستن ! البته همیشه 3 امتیازی نمیزنن که بسته به شرایط ، بعضی وقتا مجبور میشن هرکاری بکنن ! ولی وظیفه ی اصلیشون اینه و معمولاً توانایی دفاعی خوبی هم دارن .

* اسمال فوروارد که من بهش میگم همه کاره

این بابا باید همه کاری بکنه ! یعنی هم انقد تنومند باشه که بتونه زیر سبد بره و با بازیکنا درگیر بشه و از این داستانا هم انقد سریع و چابک باشه که بتونه بره تو پست های پیرامونی و وظیفه ی اون پست ها رو هم انجام بده در مواقع لازم !

معمولاً امتیاز آورترین بازیکن تو زمین هستش و هر وقت به بن بست برسن تو حمله میرن سراغ این بنده خدا ! یعنی گزینه ی اصلی برای امتیاز گیری همیشه این بابائه

* پاور فوروارد که به نظر من بیکار ترین بازیکنه

این بازیکن معمولاً بازیکن خیلی تنومند و قدرتیی هستش ولی یه مشخصه داره ! تو چابکی از اسمال فوروارد و تو قدرت بدنی و تنومندی یه لول از سنتر پایین تره ! ولی در کل به جفتشون کمک میکنه و اکثراً زیر سبده و تو ریباند و دفاع به سنتر کمک میکنه و بعضی وقتا هم پازل پاس کاری های تیم رو با گرفتن توپ از اسمال فوروارد و دادن توپ به سنتر کامل میکنه ...

* سنتر

همون غول تشم سنتر مهم ترین وظیفه رو داره ! مهمترییییییین ! میدونی چی ؟ -> ریباند دقیقاً ریباند فاکتور اصلیی هستش که برد یا باخت یه تیم رو تعیین میکنه !

هم تو دفاع ، هم تو حمله ، ریباند خیلی خیلی مهم هستش و بنابراین هم دفاع و هم حمله به این بازیکن متکی هستش که همیشه قد بلند ترین و غول ترین بازیکن تیم هستش

اما یه نکته که یادم رفت بگم اینه که هم پاور فوروارد هم سنتر در کنار ریباند خیلی راحت میتونن بلاک هم بکنن که خیلی کار سختیه هر از چند گاهی بازیکنهای پست های دیگه هم بلاک میکنن ، ولی کمتر از این دو پست ! چون بلاک کردن واسه اینا با این قدشون راحت تره !

فکر کنم متوجه شدی که پست هرچقد عددش میره بالاتر بازیکنی که تو اون پست هستش هم قدش بلند تر میشه "

All I Ever Asked For Was Patience
    Patience & Pu@#y But Mostly Patience
    " Party Next Door "
    ویرایش توسط Meysam : 5th June, 2017 در ساعت 02:05 PM

2. 8 کاربر از پست مفید OVO سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

BayernPerspolisPerspolisInter
    مربی محبوب
    LIPI ♥ HITSFELD♥YUP
    بازیکن محبوب
    Manuel Neuer ♡ Alaba
    تیم محبوب
    ♥ITALY ♥
    سپاس ها
    40,970
    سپاس شده 41,588 در 7,567 پست
    کشور من
    Italy

لبرون جیمز تارا

دوتا عکس از حامد حدادی ای صمدی مهدی کامرانی ای چیزی میزاشتی چیه این اجنبی ها رو گذاشتی

اخر معلوم نی این رییس فدراسیون کارش به کجا کشید

24ابدی

ای مرگ بد! خوبان کشی تا چند
    ای زندگی! خودمحوری تا کی؟
    اخراج تلخی بود هادی جان!
    این اشتباه داوری تا کی؟

4. 6 کاربر از پست مفید ŞĄĤĘƁ سپاس کرده اند .

بـــنـــــهــــور

مربی محبوب
    Arsene Wenger
    بازیکن محبوب
    Ali Karimi-Wilshere
    تیم محبوب
    The Gunners
    سپاس ها
    6,700
    کشور من
    Netherlands

نقل قول نوشته اصلی توسط ŞĄĤĘƁ نمایش پست ها
    لبرون جیمز تارا

دوتا عکس از حامد حدادی ای صمدی مهدی کامرانی ای چیزی میزاشتی چیه این اجنبی ها رو گذاشتی

اخر معلوم نی این رییس فدراسیون کارش به کجا کشید
    صاحب اینجوری قرار بود قضیه رو کشش ندی ؟

مثه این می مونه تاپیک فوتبال بزنی تو یه انجمن بسکتبال بعد به جا عکس مارادونا و پله و دی استفانو و زیدان و بکن بائر و ... بیای عکس علی دایی رو بذاری تو پست اول تاپیک

انتخابات فدراسیون هم فعلاً ازش خبری نیست ! 20 ، 30 نفر اومدن کاندید شدن اول بعد یکی یکی انصراف دادن و الان چند نفر بیشتر نموندن ... مشحون هم دوباره کاندید کرد خودش رو

" Party Next Door "

6. 7 کاربر از پست مفید OVO سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

BayernPerspolisPerspolisInter
    مربی محبوب
    LIPI ♥ HITSFELD♥YUP
    بازیکن محبوب
    Manuel Neuer ♡ Alaba
    تیم محبوب
    ♥ITALY ♥
    سپاس ها
    40,970
    سپاس شده 41,588 در 7,567 پست
    کشور من
    Italy

کی چی میدونه؟ اصن قضیه چیه؟

پ ن پ باس عکس همون ایرانیا رو زد دیه مگر اینکه تایپیکت بحثش راجب بسکتبال ان بی ای باشه

مشحون بچه خوبی بود که بدتر از اونم داریم که چند ساله دارن میخورن و هستن

24ابدی

ای مرگ بد! خوبان کشی تا چند
    ای زندگی! خودمحوری تا کی؟
    اخراج تلخی بود هادی جان!
    این اشتباه داوری تا کی؟

8. 6 کاربر از پست مفید ŞĄĤĘƁ سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

RomaDortmundPerspolisRoma
    بازیکن محبوب
    توتی - دروسی - رویس - تورس
    تیم محبوب
    پرسپولیس - آ اس رم - دورتموند - تیم ملی ایران و اسپانیا
    سپاس ها
    74,366
    سپاس شده 50,191 در 8,131 پست
    کشور من
    Iran

بهنود منم تاپیک جدید بسکتبال رو تبریک میگم. اینجارو باید بترکونیا
    روی لینک زیر کلیک کنید:

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

10. 4 کاربر از پست مفید Meysam سپاس کرده اند .

بـــنـــــهــــور

مربی محبوب
    Arsene Wenger
    بازیکن محبوب
    Ali Karimi-Wilshere
    تیم محبوب
    The Gunners
    سپاس ها
    6,700
    کشور من
    Netherlands

به امید خدا سعی میکنیم بترکه

آقا اینم نتایج بازیای امروز NBA + هایلایت

13 دسامبر :

دالاس 98 - گلدن استیت 105 ( 15 برد پیاپی توسط گلدن استیت استفن کری و کلی تامپسون به هیشکی رحم نکردن امسال

شارلوت 87 - بروکلین 114

ایندیانا 85 - پورتلند 95

اورلاندو 100 - آتلانتا 99

میلواکی 111 - کلیپرز 106

فیلادلفیا 115 - ممفیس 120

هیوستن 108 - دنور 96

ساکرامنتو 90 - دیترویت 95

برای دریافت هایلایت بازی ها برین [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

" Party Next Door "

12. 6 کاربر از پست مفید OVO سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره طلایی

ManchesterUnitedPerspolisHamburgManchesterUnited
    مربی محبوب
    sir alex ferguson
    بازیکن محبوب
    rooney_chicharito_van der vaart
    سپاس ها
    206
    سپاس شده 1,078 در 288 پست

ترسناک ترین موضوع درباره گولدن استیت اینه که عملا بدون دیوید لی و با یه اندرو بوگت نصفه و نیمه(!) اینقدر خوبن!

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 6 کاربر از پست مفید rooney_22 سپاس کرده اند .

بازیکن اصلی تیم

LiverpoolEsteghlalDortmundNEC
    مربی محبوب
    کلوپ : )
    بازیکن محبوب
    استیوی-جهانبخش-نکونام-دژآگه
    تیم محبوب
    رم و اوساسونا و تیم لژیونرا
    سپاس ها
    12,785
    سپاس شده 1,918 در 460 پست
    کشور من
    Iran

من قبلنا زیاد بسکتبال میدیدم زیاد سر در نمیارم الان ولی از لوس انجلس لیکرز خوشم میومد. : ) کوبی برایانت هم داشت؟

16. 5 کاربر از پست مفید Stevie G سپاس کرده اند .

بـــنـــــهــــور

مربی محبوب
    Arsene Wenger
    بازیکن محبوب
    Ali Karimi-Wilshere
    تیم محبوب
    The Gunners
    سپاس ها
    6,700
    کشور من
    Netherlands

نقل قول نوشته اصلی توسط rooney_22 نمایش پست ها
    ترسناک ترین موضوع درباره گولدن استیت اینه که عملا بدون دیوید لی و با یه اندرو بوگت نصفه و نیمه(!) اینقدر خوبن!
    ترسناک ترین موضوع درباره ی گلدن استیت اینه که با ری آلن به توافقات شخصی رسیدن و احتمال این که فوریه باهاشون قرارداد ببنده خیلی زیاده

یعنی عملاً تبدیل به وحشتناک ترین تیم تاریخ از نظر پرتاب 3 امتیازی میشن

نقل قول نوشته اصلی توسط Stevie G نمایش پست ها
    من قبلنا زیاد بسکتبال میدیدم زیاد سر در نمیارم الان ولی از لوس انجلس لیکرز خوشم میومد. : ) کوبی برایانت هم داشت؟
    کلاً هرکی که اسم بسکت به گوشش خورده باشه ، در کنارش اسم لیکرز هم به گوشش خورده کوبی یه چیز عجیب غریبیه ! از 1999 داره تو لیکرز بازی میکنه ! هنوزم که هنوزه بازیش بگیره وحشتناک ظاهر میشه .

" Party Next Door "

18. 5 کاربر از پست مفید OVO سپاس کرده اند .

بازیکن اصلی تیم

LiverpoolEsteghlalDortmundNEC
    مربی محبوب
    کلوپ : )
    بازیکن محبوب
    استیوی-جهانبخش-نکونام-دژآگه
    تیم محبوب
    رم و اوساسونا و تیم لژیونرا
    سپاس ها
    12,785
    سپاس شده 1,918 در 460 پست
    کشور من
    Iran

کوبی برایانت هنوز داره بازی میکنه؟من بچه بودم بازی میکرد! D; باور نمیکنم!بسکتبالیستا تا چند سالگی بازی میکنن مثل فوتبال نیست؟

20. 5 کاربر از پست مفید Stevie G سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)