صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 136

موضوع: Italian Notes - زیبای بازنده

کاپیتان تیم

JuventusDamash
    بازیکن محبوب
    Gianluigi Buffon
    تیم محبوب
    Carrarese
    سپاس ها
    7,579
    سپاس شده 16,126 در 1,815 پست
    کشور من
    Switzerland

ایتالیا Italian Notes - زیبای بازنده

خب...
    من مدتیه که تو ذهنم هست همچین تاپیکی، شاید سالها... ولی خب شرایط مهیا نبود و شاید الانم نیس ولی خب اگه هیچوقت شوتی نزنی، گلی هم در کار نخواهد بود. هدف اینجا گذاشتن مقالات/مطالب چه ترجمه ای و چه غیرترجمه ای هست ولی بشرط اختصاصی بودن. یعنی کپی پیست نباشه و کار یوزرهای پی اف باشه. تاپیک هم بهیچ وجه قفل نمیشه تا همه بتونن مطلب بفرستن و همچنین بتونن نظرشون رو در مورد ارسالهای بقیه بگن و بحث شکل بگیره و بتونیم از چند روز باقی عمرمون لذت ببریم و گل بزنیم [ بخودی هم اشکال نداره ]

در دو ارسال بعدی، سعی میکنم یه نمونه ترجمه ای و یه نمونه غیرترجمه ای بذارم تا اگه احیاناً کسی آشنا نیست، ببینه چطوریاس دیگه. فقط بازم میگم، اینجا تاپیک من فقط نیس و بدون مشارکت شما پیشرفتی حاصل نمیشه. پس لطفاً نذارید فقط من اینجا حرف بزنم و شما شنونده باشید. وگرنه اینقدر تاپیکایی داریم که بهمین دلایل ملحق شدن به تاریخ که نگو. میخوام زنده و پویا و در جریان باشه اینجا...

راستی تو نظرسنجی هم حضور بهم رسانید و اگه گزینه سوم رو انتخاب میکنید، اسم پیشنهادیتون رو همینجا بگید. مغسی موسیو و همینطور شما مادمازل ...

+ کروکی مقالات/مطالب و بحثای مربوطه :

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    ناشکسته می‌نماید در شکسته آینه، تصویر ...
    ویرایش توسط Orphée : 24th March, 2014 در ساعت 12:38 PM

کاپیتان تیم

JuventusDamash
    بازیکن محبوب
    Gianluigi Buffon
    تیم محبوب
    Carrarese
    سپاس ها
    7,579
    کشور من
    Switzerland

دنیای عجیب و زیبای مالکیت اشتراکی (co-ownership) بازیکن در فوتبال ایتالیا

خوشحالی بعد از گل ایکاردی ، مهاجم سابق سمپدوریا مقابل یوونتوس

مائورو ایکاردی طی یک توافق مالکیت اشتراکی از سمپدوریا جذب اینتر شد، به این معنا که حالا هر دو باشگاه 50 % از حقوقش رو در اختیار دارن. برای اوناییکه با ترنسفرهای ایتالیایی آشنایی ندارن، این موضوع میتونه گیج کننده باشه. چطور دو تیم میتونن یه بازیکن رو تقسیم کنن؟ ایکاردی دقیقاً نمیتونه بطور همزمان واسه اینتر و سمپ بازی کنه.

در واقع، توافقات مالکیت اشتراکی خیلی شبیه به قرارداد قرضی عمل میکنن. تیم خریدار (در اینجا اینتر) بازیکن رو برای یک فصل در اختیار میگیره، هرطوری که صلاح میدونه ازش استفاده میکنه و حقوق ماهیانه ش رو این مدت مدت میپردازه. در پایان سال، توافق یا باید برای 12 ماه دیگه تمدید بشه و یا یه تیم باید سهم دیگری رو بخره.

اگه توافقی بین تیمها حاصل نشه، قرارداد از طریق حراج خاموش یا بعبارت دیگه 'رفتن به پاکت' (andare alle buste) حل و فصل میشه. به این صورت که هر دو تیم مبلغ پیشنهادیشون روی کاغذ در بسته مینویسن و پیشنهاد هرکدوم بالاتر بود، برنده معامله ست. تیم بازنده مجبوره که پیشنهاد رقباش رو بپذیره. (نکته جالب قضیه اینه که همگی این حراجهای خاموش در طی 2 روز در پایان هر ژووئن هرسال در یک هتل میلان انجام میشن و مدیران تیمها پیشنهادات خودشون رو به نمایندگان فدراسیون فوتبال ایتالیا -بعنوان داوران بی طرف- ارائه میدن)

این پروسه باعث بروز بعضی از نتایج غیرمترقبه شده. معروفترینشون داستان پائولو روسی ــه، که 1976 تحت مالکیت اشتراکی از یوونتوس به لانیروسی ویچنزا منتقل شد. این مهاجم طی 2 سال بعد 45 گل زد و به تیمش کمک کرد تا از سری بی صعود کنه و بعد عنوان خارق العاده نایب قهرمانی سری آ رو بگیره.

چون دو باشگاه نتونستن قضیه مالکیت اشتراکیشون رو حل کنن، به پاکتها رجوع کردن. جوزپه فارینا، مالک ویچنزا اونقدر مضطرب بود که رختکن رو متر میکرد و مدام از بازیکناش میپرسید که فکر میکنن چقدر باید پیشنهاد بده. متوسط ارقام چیزی در حدود 1 بیلیون لیره شد (معادل 1.15 میلیون دلار در اون زمام)، اما در حین معامله، فارینا یه تماس ناشناس دریافت کرد که بهش توصیه میکرد که یوونتوس قطعاً دو برابر اون مبلغ پیشنهاد خواهد داد

فارینایی که نمیخواست همچین بازیکن ارزشمندی رو از دست بده، بسرعت مبلغش رو به 2.6 بیلیون لیره افزایش داد. باتوجه به اینکه دو تیم باید برای نصف مالکیت روسی پیشنهاد میدادن، او با اینکار بطور موثری میخواست نشون بده که ارزش واقعی روسی 5.2 بیلیون لیره بوده. یا بعبارت دیگه، نزدیک سه برابر رکورد نقل و انتقالات دنیا!

فارینا شوکه شد. تماس مرموزش دروغ گفته بود و یووه تنها 875 میلیون لیره پیشنهاد داد. ویچنزا روسی رو حفظ کرد ولی با بهایی مضحک. رئیس فدراسیون فرانکو کارارا در اعتراض به چنین بی مسئولیتی مالی استعفا داد.

محاسبه اشتباه یک چیزه و اشتباه نوشتن پیشنهادت یه چیز دیگه. دقیقاً همون اتفاقی که 2 سال پیش برای بولونیا افتاد وقتیکه اونا دروازه بانشون امیلیانو ویویانو رو بخاطر یه خطای اداری از دست دادن.

برای ارائه پیشنهاد در این حراجهای خاموش، مسئولین تیمها فرم فرمالیته فدراسیون رو پر میکنن. در این فرم دو کادر هست که تو یکیش باید مبلغ مورد نظر نوشته بشه و توی اون یکی هم ارزش کلی که برای بازیکن قائلن؛ مبلغ پیشنهادی ضربدر دو میشه. استفانو پدرلی، مدیرکل بولونیا اشتباهاً مبلغ پیشنهادیش رو در کادر دوم نوشت. و در واقع با معکوس کردن پروسه، 2.35 میلیون یورو پیشنهاد داد، درحالیکه پیشنهاد باطنیش 4.7 میلیون یورو بود. بنابراین اینتر دیگر مالک ویویانو، بازیکن رو با 4.1 میلیون در اختیار گرفت

اینتر خیالش راحته که سال بعد دیگه حراجی برای ایکاردی وجود نخواهد داشت. بندی در قراردادشون با سمپدوریا وجود داره که نراتزوری رو مجبور میکنه تا 50 % باقیمونده بازیکن رو با قیمتی از پیش تعیین شده در پایان فصل خریداری کنه. اینتر تقریباً 6 میلیون برای نیمه اولِ ایکاردی و مبلغی مشابه برای تکمیل فرآیند خریدشون در 12 ماه دیگه، میپردازه.

چرا اینتر یکچنین ساختار عجیب و غریبی رو برای یک معامله انتخاب میکنه وقتیکه میدونن که بهرحال قراره بازیکن رو بصورت قطعی بخرن؟ جانلوکا دی مارتزیو کارشناس امور ترنسفر دلیل مبهمی میاره، "انگیزه های اداری". ممکنه منظورش قوانینی باشن که بروی قسطهایی که تیمها میتونن بدن محدودیت میذاره. گزارش شده که اینتر 6 میلیون اولیه رو به سه قست تقسیم کرده و احتمالاً همین قصه رو در قبال باقی 6 میلیون سال آینده انجام میده. اینتر طی سالهای اخیر بالغ بر 70 میلیون یورو ضرر داده و سرانجام نیاز به نظارت جدی بر گردش مالی خودش رو برسمیت شناخته.

نراتزوری قبلاً از روشی مشابه -دومرحله ای- برای خرید سمیر هندانوویچ از اودینزه استفاده کرده. و فقط اونها نیستن که فواید همچین قراردادی رو دریافتن؛ یوونتوس مائوریسیو ایزلا و کوآدو آساموآ رو پارسال با مالکیت اشتراکی خرید. هردو امسالم یوونتوسی هستن. بیانکونری باقی آساموآ رو تابستون امسال خرید و قرارداد با اودینزه بر سر ایزلا رو 12 ماه دیگه تمدید کرد

یکی دیگه از قراردادهای شایع، مالکیتهای اشتراکی ــه که طی اون بازیکن جوون یه تیم بزرگ برای کسب تجربه به باشگاه کوچیکتری منتقل میشه. بسیاری از مربیا و بازیکنا این توافقات رو به انتقالات قرضی ترجیح میدن، چون در این گونه موارد همه اطراف معامله در پیشرفت بازیکن سهم دارن.

تیمی که جوونی رو قرض میگیره، انگیزه ای برای کمک به پیشرفتش نداره، مگه اینکه بازیکن اونقدر خوب باشه که سریعاً باعث پیروزیشون بشه. اما بازیکنی که با مالکیت اشتراکی خریداری میشه، سناریوش متفاوته. مدیرا و مربیا میدونن که احتمال باقی موندن بازیکنه هست. حتی اگه نمونه، هنوز به نفعشونه که کمکش کنن تا بهتر بشه تا بتونن موقع فروش، با قیمت بالاتری اینکارو بکنن.

قضیه چندسال اخیر سباستین جووینکو مثالی بروز و متقاعدکننده ست. اگرچه در وهله اول و در 2010 قرضی از یووه به پارما رفت ولی بندی در قرارداد بود که کروچیاتی رو قادر میکرد تا با 3 میلیون جووینکو رو با مالکیت اشتراکی بخدمت بگیره. در پایان فصل از اختیارشون استفاده کرده و در ادامه 15 گل در 12-2011 واسشون زد.

پارما در تابستون 2011 نیمه خودش رو با 11 میلیون به یووه فروخت و سود خوبی بدست آورد. در مقابل بیانکونری دو سال پیشرفت جووینکو رو در معیت یه بازیکن فیکس خرید. فرصتی که هیچوقت در تورین بدست نمیومد. ممکنه بعضی از هواداران بپرسن که آیا واقعآً ارزشش رو داشت، اما با ادراک چنین بدبینی از بین میره.

مفهومی که از تمام مطاحظات مذکور بدست میاد، بحث کاهش ریسکه. اگه یه بازیکن 10 میلیون یورویی که 5 میلیون بابت مالکیت اشتراکیش داده شده در برآوردن انتظارات ناموفق عمل کنه، اونوقت تیم خریدار میتونه سهمش رو بدون تحمل ضرر مالی جبران ناپذیر واگذار کنه. اگه بازیکن جواب داد، اونوقت پرداخت مبلغ بیشتر برای باقی 50 %، در بدترین حالت قمار نیست.

حتی برای اوناییکه با ساختار همچین قراردادهایی آشنان، سیکل نامتناهی مالکیت اشتراکی ممکنه گیج کننده باشه. بهترین توصیف رو از تجربه دنبال کردن پنجره نقل و انتقالات تابستونی در ایتالیا، شخصیت "فرمانده برلوتی" مدیر باشگاه خیالی لونگوباردا در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] کرده. L’allenatore nel Pallone (مدیر در فوتبال)

در یک فوران خشمگینانه شخصیتی بورلوتی فریاد میزنه: " تونستم سه چهارم جنتیله و هفت هشتم کولاووتی، بعلاوه نصف بونجورنو رو خریداری کنم! " .. " در نتیجه ما درعوض فالکتی و منیونی، مالکیت اشتراکی مارادونا رو بدست آوردیم! "

در عمل این قراردادها هیچوقت به اندازه ای که بنظر میان پیچیده نیستن. در ایتالیا، مالکیت اشتراکی تنها میتونن به معنی سهمهای 50-50 باشن، بنابراین چیزی بنام یک هشتم بازیکنها از باشگاهی به باشگاه دیگه منتقل نمیشه. در مقابل مکانیزم سر به سری ـه که به دو تیم این اجازه رو میده که در صعود یا سقوط یک فرد سهیم باشن. و مثل هر ترنسفر دیگه ای، بعضیا بهتر از دیگران انجامش میدن (منظورش یووه ست .. )

Orphée ← Paolo Bandini
    ویرایش توسط Orphée : 19th September, 2013 در ساعت 09:05 PM

کمک مربی

JuventusJuventusJuventusJuventus
    مربی محبوب
    لیپی - دشام - کنته
    بازیکن محبوب
    دل پيرو
    تیم محبوب
    يوونتوس
    سپاس ها
    1,345
    سپاس شده 3,951 در 1,069 پست

سخته ت این تایپیک پست دادنا!!!!!!!! 2 روزه فکر میکنم پیزی به ذهنم نرسیدههه!!!
    عربها به ما آموختن به جای خوراک بگوییم
    غذاکه خودشان به پیشاب شتر میگویند.
    *عربها به ما آموختن دربرابر شمارش خودمان
    بجای تن ازنفرکه برای حیوانات استفاده میکنند بکارببریم.
    *عربها به ما آموختن که بجای واق سگ بگوییم
    پارس که نام سرزمین اولیه مان است.
    *عربها به ما آموختن که بگوییم شاهنامه آخرش
    خوش است چون آخرشاهنامه ایرانیان ازاعراب
    شکست خوردند.
    ایا وقت آن نرسیده که باانقلاب فرهنگی دربرابر
    این چیزهاایستادگی کنیم.

4. 12 کاربر از پست مفید mehdi del piero سپاس کرده اند .

بـَنـدیـنـَک

BresciaInterJuventusMilan
    سپاس ها
    11,935
    سپاس شده 15,737 در 2,348 پست
    کشور من
    Thailand

تاپیک خوبیه. مقالات و چیزای مهم و خاص رو میشه توش نوشت.

فقط اینکه میشه توی تاپیک در مورد نوشته ها نظر داد یا اینکه فقط تشکر زده بشه کافیه؟
    Roberto Baggiov

کاپیتان تیم

JuventusDamash
    بازیکن محبوب
    Gianluigi Buffon
    تیم محبوب
    Carrarese
    سپاس ها
    7,579
    کشور من
    Switzerland

- نه بابا مهدی تو ام! کجاش سخته؟ مثلاً در مورد فلسفه تاپیک، اینکه لازمه یا نه، در مورد اسمش، در مورد روش اداره ش، اصن در مورد همین مالکیت اشتراکی که نوشتم درباره ش و... این همه حرف برای زدن

- مرسی سعید. نه بابا منکه پست اول گفتم دوس دارم همه بتونن مطلب بفرستن، نظرشون رو در مورد ارسالهای بقیه بگن و بحث شکل بگیره. فقط من اینجا حرف بزنم و شما شنونده باشید که جالب نیس زیاد. میخوام زنده و در جریان باشه تاپیک... حالا اگه صحبتی درباره همین مالکیت اشتراکی داری بگو

+ توی نظرسنجی هم خب شرکت کنید دیگه... خیلی از دوستام بازدید کردن ولی فقط 8 نفر نظر دادن!
    یکار دیگه هم میشه کرد، اونم اینه که برای هر مطلب یا مقاله ای یه تاپیک جدید زده بشه و بحثای مربوط به هر مطلبی، توی تاپیک خودش دنبال بشه. نظرتون رو بگید

سرمربی

JuventusJuventusJuventus
    سپاس ها
    12,576
    سپاس شده 23,604 در 3,220 پست
    کشور من
    Italy

سلام . خیلی خوبه فراز ، خیلی خوبه من الآن دیدم .
    به نظرم عنوان تاپیک طبق آخرین مطلبش تغییر کنه . با شماره صفحه . مثلا :

Italian Notes - مالکیت اشتراکی بازیکن ها در ایتالیا ( صفحه 1 )

و بعد هر مطلبی که ارسال میشه تو تاپیک ، توی پست اول تیتر اون مطلب و شماره صفحش گذاشته بشه .

البته اجباری هم نباشه که همه مطالب مقاله های طولانی باشن . مطالب جالب و کوتاه تر هم بشه در تاپیک گذاشت جذابیتش و شرکت سایر افراد بیشتر میشه به نظرم .

فعلا

سرمربی

SchalkeMilanSchalkeMilan
    مربی محبوب
    Ancelotti,Sacchi,Stevens
    بازیکن محبوب
    Maldini,Nesta,Raul
    تیم محبوب
    AC Milan & Schalke
    سپاس ها
    29,069
    سپاس شده 22,752 در 3,550 پست
    کشور من
    Germany

البته اجباری هم نباشه که همه مطالب مقاله های طولانی باشن . مطالب جالب و کوتاه تر هم بشه در تاپیک گذاشت جذابیتش و شرکت سایر افراد بیشتر میشه به نظرم .
    منم موافقم قطعا خیلی هامون تا الان مقاله نویسی نکردیم و شاید نتونیم یه مقاله کامل و بدون نقص بنویسیم که همین باعث پایین اومدن انگیزه میشه ولی میتونیم از همین جا شروع کنیم.

به گزینه 1 رای دادم چون تیتر مقاله اسم تاپیک بشه میفهمیم باید در مورد چی بحث کنیم ولی اگه اسمش همین بمونه جلوتر بریم یکم قاطی میشه.

سـنـجـاقـسـر

MilanEsteghlalBrescia
    مربی محبوب
    Grande arigo
    بازیکن محبوب
    Amore paolo
    تیم محبوب
    Leggenda milano
    سپاس ها
    10,034
    سپاس شده 12,730 در 1,903 پست
    کشور من
    Iran

کلا چیز خوبیه فراس

دون کورلئونه: من تمومِ زندگیم سعی کردم که بی تفاوت نباشم، زنا و بچه ها می تونن بی تفاوت باشن. ولی یه مرد نمیتونه!

کاپیتان تیم

JuventusDamash
    بازیکن محبوب
    Gianluigi Buffon
    تیم محبوب
    Carrarese
    سپاس ها
    7,579
    کشور من
    Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط b3hNaM نمایش پست ها
    سلام . خیلی خوبه فراز ، خیلی خوبه من الآن دیدم .
    به نظرم عنوان تاپیک طبق آخرین مطلبش تغییر کنه . با شماره صفحه . مثلا :

Italian Notes - مالکیت اشتراکی بازیکن ها در ایتالیا ( صفحه 1 )

و بعد هر مطلبی که ارسال میشه تو تاپیک ، توی پست اول تیتر اون مطلب و شماره صفحش گذاشته بشه .

سلام بهنام. مرسی
    پیشنهادات خیلی خوبی دادی. با همچون تیتری نظر رای دهندگان گزینه دوم هم تامین میشه. البته این گزینه اول یه مشکلی که داره، اینه که اسمه تو صفحه اول نصفه میاد (تو کادر فوتبال خارجی میگم) و درواقع فقط "Italian Notes" رو میشه کامل دید. البته پایین صفحه اصلی و تو قسمت "آخرین ارسالها" اسمه میتونه بصورت کامل بیاد. نظرت چیه؟

آره درسته. یعنی میگی کسی حوصله نمیکنه کل مطلب رو بخونه نه؟ :7555: حالا یه مثال هم در مورد مطالب کوتاه تر هم بیار (مثلاً یه مطلب از خودت)

نقل قول نوشته اصلی توسط The Royal Blues نمایش پست ها
    منم موافقم قطعا خیلی هامون تا الان مقاله نویسی نکردیم و شاید نتونیم یه مقاله کامل و بدون نقص بنویسیم که همین باعث پایین اومدن انگیزه میشه ولی میتونیم از همین جا شروع کنیم.
    درست میگی. نه لازم نیس دیگه همه چیش پرفکت باشه، هرطوری که فکر میکنیم درسته و هرجوری که میتونیم بنویسیم. منم واسه همین، لفظ مطلب رو در کنار مقاله آوردم... ضمن اینکه میتونید در مورد مطالبی که بقیه میذارن هم نظر بدید، مثه همین مالکیت اشتراکی.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsajjad7 نمایش پست ها
    کلا چیز خوبیه فراس
    مرسی سجاد. همین؟ نظر، پیشنهاد، انتقاد یوخدی؟

کمک مربی

JuventusJuventusJuventusJuventus
    مربی محبوب
    لیپی - دشام - کنته
    بازیکن محبوب
    دل پيرو
    تیم محبوب
    يوونتوس
    سپاس ها
    1,345
    سپاس شده 3,951 در 1,069 پست

تاریخچه قرار دادن ستاره روی پیراهن!
    جالبه بدونید اولین کسانی که ستاره رو پیرهنشون قرار دادن ایتالیایی ها و یونتوسی ها بودن! امبرتو انیلی تو سال 1958 ایده ی ستاره های طلایی را مطرح کرد که فوتبالیستهای حرفه ای برای تقدیر و نشان دادن قهرمانی های خود ستارها را روی پیراهن خود قرار دادند! با این که این طرح یه طرح رسمی نبود ولی فدراسیون ایتالیا اونو قبول کرد و یه جورایی به اون رسمیت بخشید! و قانونی واسش گذاشت که به ازای هر 10 قهرمانی یک ستاره حک بشه رو پیراهن تیمها. بعد از تصویب این قانون بقیه کشورها با کمی تغییر دادن اون همین روالو ادامه دادن! اولین تیمی که تو تیمای فوتبالی ستاره رو پیرهنش حک شد یووه بود! بعد از حک ستاره رو پیرهن یووه تو دیگر رشته ها هم یواش یواش این کار صورت گرفت!این کار اونقدر فراگیر شد که به تیمهای ملی هم سرایت کرد به طوری که تیم ملی برزیل در سال 1970 به خاطر سه قهرمانی که تو جام جهانی داشت 3 ستاره رو پیرهن خودش حک کرد! جالبه که بدونید ایتالیا تو جام جهانی 1982 برای بار اول این ستارها رو رو پیرهن خودش حک کرد! در بخش قانون گذار ی فیفا و در قانون ماده 18/2 بیان می کند اعضای انجمن فیفا در نظر داشته باشند که در رقابت های جام جهانی فوتبال می توانند به ازای هر قهرمانی در این تورنمنت بزرگ برای سمبل افتخار و متمایز کردن تیم های قهرمان ستاره طلایی را بر روی پیراهن خود قرار دهند . با اینکه از اول سمبل خاصی مشخص نشده بود اما ستاره طلایی پذیرفته شد .

انجمن قانون گذار فیفا تیم های که در رقابت های باشگاهی اروپا ، آسیا ، آفریقا ، آمریکا که خود سرانه ستاره هایی را بر روی پیراهن خود قرار دادند منع کرده است و این طرح را تصویب نکرده است . اما در رقابتهای کشور و لیگ کشور خود این طرح اختیاری است مثل کشور ایتالیا که اختیاری این طرح را اجرا می کند .

پس انجمن قانون گذار فیفا قرار دادن ستاره را در جام جهانی « معتبر » ، در رقابتهای کشور خود « اختیاری » و در رقابتهای باشگاهی قاره « منع » کرده است. تو ایران هم استقلال از این ستارها برای نشان دادن قهرمانیاش تو اسیا فکر کنم استفاده میکنه که اگه من جاشون بودم 6 تا ستاره میزدم!

البته من ارادت خاصی به همه استقلالیها دارم سوتفاهم نشه محضه شوخی گفتم با یکم ته مایه جدی!!
    عربها به ما آموختن به جای خوراک بگوییم
    غذاکه خودشان به پیشاب شتر میگویند.
    *عربها به ما آموختن دربرابر شمارش خودمان
    بجای تن ازنفرکه برای حیوانات استفاده میکنند بکارببریم.
    *عربها به ما آموختن که بجای واق سگ بگوییم
    پارس که نام سرزمین اولیه مان است.
    *عربها به ما آموختن که بگوییم شاهنامه آخرش
    خوش است چون آخرشاهنامه ایرانیان ازاعراب
    شکست خوردند.
    ایا وقت آن نرسیده که باانقلاب فرهنگی دربرابر
    این چیزهاایستادگی کنیم.

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 2