صفحه 2 از 18 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 177

موضوع: انجمن موسیقی‌ پارس فوتبال، یادواره Gary Moore فقید

کاپیتان تیم

ChelseaInterRealMadridOsasuna
    مربی محبوب
    José Mourinho
    بازیکن محبوب
    Luís Figo
    تیم محبوب
    ESTEGHLAL
    سپاس ها
    8,046
    سپاس شده 9,641 در 1,075 پست
    کشور من
    United-States

نقل قول نوشته اصلی توسط kaʂra نمایش پست ها
    سلام بر آزاد مرد عرصه ی موسیقی ِ پی اف ...
    عمو یه سوال داشتم،میخوام یه ساز رو به صورت حرفه ای شروع کنم، الان بین ویلن و گیتار موندم!که کدوم رو انتخاب کنم!جفتشون رو دوس دارم!
    فقط لازم به ذکر که کاملا" صفر کیلومترم! شما که دستت تو کار ِ با توجه به سنی که از ما گذشته کدوم رو پیشنهاد میکنی؟! کدوم رو میتونم زودتر یاد بگیرم؟!
    یه حسی بهم میگه گیـــتار یه کوچولو خز شده!

راستی شروع فعالیت تاپیک موسیقی رو هم تبریک میگم! ♥
    والا کسری جان، این برمی‌گرده به علائق شخص شما در موسیقی‌. به فرض، اگه شما به Hard Rock علاقه داری، خوب نمیشه بری "سنتور" یاد بگیری. انتخاب ساز، باید با سبکی که دوست داری هماهنگ باشه. البته بودن گروههایی که با (فرضا) ویولون سل (Cello) کارهای حتی Heavy Metal زدن مثل گروه Apocalyptica. ولی‌ این کار، چیز رایجی نیست.

از نظر سختی یاد گیری باید بگم که، اصولا یادگیری هر سازی سختی‌های خاص خودش رو داره. مثلا همین "ویولون و گیتار". خوب ویولون اگه خیلی‌ خوش شانس باشی‌ و تمرین زیاد بکنی‌ و معلم خوب داشته باشی‌، فقط شش ماه یادگیری "نحوه بدست گرفتن آرشه" داره!!! گیتار هم تمرینات بسیاری برای "فرم دادن انگشت ها" داره. ویولون یه ساز "تک نت" نوازیه، گیتار، "هم تک نت نوازی، هم چند نت نوازی" (آکورد) داره. بنظر خود من ویولون یاد گیریش سخت تره بخاطر اینکه Fret نداره. یعنی‌ جای نتها مشخص نیست.

نمیدونم این "خًز" شده منظورت اینه که همه گیتاریست شدن و از مد افتاده؟ اگه همین بود منظورت، باید بگم "هرکی‌ که گیتار دستش گرفت و چهار تا آکورد زد و یا یه گام ملودی برای Lead زدن و Improvise کردن یاد گرفت، گیتاریست نیست"!!! امیدوارم که شما هم برای "افه"‌اش نخواین یه ساز یاد بگیری. چون اون‌جوری هم وقتت، و هم پولت رو حروم میکنی‌.

یاد گرفتن ساز اصلا به سنّ آدم ربط نداره و فقط و فقط به دو چیز نیاز داره. یکی‌ که "ساز درست" رو انتخاب کنی‌، دوم اینکه "پشتکارت" رو چند برابر کنی‌. همین.

ممنون عمو، تاپیک مال خود شما هاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ نمایش پست ها
    درباره سبک جدید tataliti :77:میشه اطلاعاتی بدید؟

تلفیقی از Rap , Pop ,
    R&B هست اگر اشتباه نکنم.

لینک آهنگ رو هم لطف نمائید!
    آقا چه عجب ما شما رو دیدیم؟!!

والا این Tataliti که سبک نبود (تو اینترنت گشتم) و یکی‌ از آلبومهای یه Rapper ایرانیه. والا من اصلا نه از Rap خوشم میاد (اصولا)، نه ازش اطلاعات کامل دارم. فکر کنم می‌تونین از دوستانی مثل بهنود گانر تو این زمینه کمک بگیری.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great

"I pledge allegiance to the flag

Of the united states of
    ROCK

And to the point of view for which it stands

One music under one God

Yes, even God loves Rock 'N' Roll

With liberty and justice for all lands" - Twisted Sister

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

2. 10 کاربر از پست مفید F. METAL سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

ManchesterUnitedBayernBarcelonaRoma
    مربی محبوب
    فرگي-ليپي-هیتسفیلد
    بازیکن محبوب
    توتی-پیرلو
    تیم محبوب
    ايتاليا - هلند
    سپاس ها
    8,627
    سپاس شده 6,628 در 1,040 پست

یه سوال :
    واسه اینکه ساز درست که اشاره هم کردین انتخاب کنیم چیکار باید کنیم ؟
    مثلا من از پیانو خیلی خوشم میاد هم گوش کردنش هم نحوه کار کردن باش
    بعد میگن یادگیریش خیلی طولانیه و همین پشتکار زیاد هم که اشاره شد میخواد
    ولی خب همین اول کار از کجا بدونیم استعدادی داریم اصلا بعد چند وقت به جوابی میرسیم یا نه ؟
    کلا پروسه استعداد یابی موسیقی رو میشه توضیح بدین چجوری باید شکل بگیره ؟!
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4. 6 کاربر از پست مفید Big Ali G سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    José Mourinho
    بازیکن محبوب
    Luís Figo
    تیم محبوب
    ESTEGHLAL
    سپاس ها
    8,046
    کشور من
    United-States

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Ali G نمایش پست ها
    یه سوال :
    واسه اینکه ساز درست که اشاره هم کردین انتخاب کنیم چیکار باید کنیم ؟
    مثلا من از پیانو خیلی خوشم میاد هم گوش کردنش هم نحوه کار کردن باش
    بعد میگن یادگیریش خیلی طولانیه و همین پشتکار زیاد هم که اشاره شد میخواد
    ولی خب همین اول کار از کجا بدونیم استعدادی داریم اصلا بعد چند وقت به جوابی میرسیم یا نه ؟
    کلا پروسه استعداد یابی موسیقی رو میشه توضیح بدین چجوری باید شکل بگیره ؟!
    ببین علی‌ جان، پروسه اصلی‌ تو کشور آمریکا (جا‌های دیگه رو نمیدونم. ولی‌ فکر نمیکنم زیاد تفاوتی با آمریکا داشته باشه) بچه‌ها از دوران کودکی در مدارس، درس موسیقی‌ دارن (شرکت در این کلاسها بصورت داوطلبانه است و اجباری نیست). بالطبع، در سنین پائین (کلاسهای اول تا پنجم) بیشتر روی کلیّات موسیقی‌، مثل آشنایی با نت و نت خوانی، مترونوم (ضرب آهنگ)، خواندن (بیشتر بصورت کر) و از این قبیل فعالیت می‌کنن. در دوران پیش دبیرستانی، اونها شروع می‌کنن ساز اصلی‌ شون رو پیدا کردن. همه شون هم یه ساز فرعی دارن که معمولاً پیانوست (چون کلاویه‌های سیاه و سفید، یاد گیری عملی‌ "فواصل" نتها و نوع رابطه آنها با یکدیگر رو آسون میکنه). درواقع در دوران دبیرستانه که ساز اصلی‌ مشخص شده و از اون به بعد، شاگرد روی فراگیری تکنیکهای نوازندگی با اون ساز، آهنگسازی و غیره کار میکنه. آیا همه شون اینکار رو دنبال می‌کنن؟ مطمئناً نه. بعضی‌‌هاشون "دلزدگی" پیدا می‌کنن و دنبالش رو نمی‌گیرن.

تو یه بحث کلی‌ تر، برای محدود کردن ساز‌ها جهت انتخاب، بهتره ببینیم، شما چه سبکی دوست داری. آیا "پیانو" تو اون سبک، جایگاهی‌ داره یا نه؟ مثلا اگه کسی‌ به سبک Heavy Metal علاقه داره، نباید دنبال "ترومپت" بره چون این ساز، در اون سبک، اصلا و ابدا مورد استفاده نداره. ولی‌ کسی‌ که میخواد Blues, Jazz, Pop, Swing, Progressive Rock یا سبکهای تلفیقی اینها کار بکنه، میتونه خیلی‌ راحت از ترومپت استفاده کنه. پیانو ساز بسیار خوبیه که من خودم خیلی‌ صداش رو دوست دارم. ساز مشکلیه. ولی‌ هیچ سازی اونقدر مشکل نیست که جلوی "خواست یادگیری" شما و دسترسی‌ به اون چیزی که دوست دارین انجام بدین، دیوار بکشه.

این رو هم در نظر داشته باش که (این رو من به تمام شاگردام گفته ام)، اگر پروسه یادگیری رو صد درصد بدونیم، "فقط" یک درصد سهم "استعداد" میشه!!! (باور کن)، ۹ درصد سهم علاقه، و ۹۰ درصد سهم تمرینه. با همون تمرین مداوم و صحیح (نه از روی شکم سیری)، علاقه شما به روند یادگیریتون و سازتون بیشتر میشه و در نتیجه "اعتماد به نفس" تون بالا میره، و همین علاقه و دلگرمی واعتماد به نفس بیشتره که "استعداد" شما رو شکوفا میکنه.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great

Of the united states of
    ROCK

One music under one God

6. 12 کاربر از پست مفید F. METAL سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

مربی محبوب
    10
    بازیکن محبوب
    10
    تیم محبوب
    10
    سپاس ها
    9
    سپاس شده 28,199 در 7,750 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط F. METAL نمایش پست ها
    آقا چه عجب ما شما رو دیدیم؟!!

والا این Tataliti که سبک نبود (تو اینترنت گشتم) و یکی‌ از آلبومهای یه Rapper ایرانیه. والا من اصلا نه از Rap خوشم میاد (اصولا)، نه ازش اطلاعات کامل دارم. فکر کنم می‌تونین از دوستانی مثل بهنود گانر تو این زمینه کمک بگیری.

سعادتی بود که نصیبتون شد!(مخلصیم ، شوخی به سبک خودتون)

البته این سبک رپ نیست ، همونطور که گفتم تلفیقی از سه سبک هست و جدیده و اطلاعاتی ازش دارم ، گفتم شاید ورژن خارجیش هم وجود داشته باشه ، پاپ آر اند بی و کلاً ترکیب های دوتا ئی و سه تائی خارجیش.

پ ن:لینک هنوز نرسیده!

بهترین بازیکن تاریخ
    ★★★

بارسلئونا؟barceLEOna
    تیم کامل قهرمان اروپا در خانه با گلهای آفساید 2-3 ذخیره های سیتی

8. 5 کاربر از پست مفید Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

BarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelona
    سپاس ها
    8,179
    سپاس شده 12,264 در 1,718 پست

عمو دقیقا" از همین موضوع میترسم که برم دونبالش و بعد بفهمم که سازم رو درست انتخاب نکردم! نمیدونم چیکار کنم!
    در مورد خز شدنشم همین بود که الان میگن هر کی از مامانش قهر میکنه میره سر وقت گیتار!

یکم بیشتر شفاف سازی کن لدفا"

10. 5 کاربر از پست مفید VICTOR سپاس کرده اند .

سرمربی

BarcelonaLiverpoolInterBayern
    مربی محبوب
    مانچینی& پپ
    بازیکن محبوب
    ژاوی& باجو
    تیم محبوب
    تيم ملي آلمان& پرسپولیس& بارسلونا
    سپاس ها
    17,873
    سپاس شده 19,147 در 3,658 پست
    کشور من
    Eritrea

سلام عمو جان
    من یه سوالی داشتم من زیاد از موسیقی سر در نمیارم ولی از گیتار خیلی خوشم میاد میخواستم ببینم کمی میتونی در مورد گیتار منو راهنمائی بکنی ببینم میتونم یکی بخرم تو دوران پیری بنوازم یا نه از راهنمائیت متشکرم عمو

12. 4 کاربر از پست مفید Golbarca سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    José Mourinho
    بازیکن محبوب
    Luís Figo
    تیم محبوب
    ESTEGHLAL
    سپاس ها
    8,046
    کشور من
    United-States

نقل قول نوشته اصلی توسط Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ نمایش پست ها

سعادتی بود که نصیبتون شد!(مخلصیم ، شوخی به سبک خودتون)

البته این سبک رپ نیست ، همونطور که گفتم تلفیقی از سه سبک هست و جدیده و اطلاعاتی ازش دارم ، گفتم شاید ورژن خارجیش هم وجود داشته باشه ، پاپ آر اند بی و کلاً ترکیب های دوتا ئی و سه تائی خارجیش.

پ ن:لینک هنوز نرسیده!

والا اینکه یه آلبوم، چند سبک مختلف آهنگ توش باشه، یه امر عادیه. و یا هستن بعضی‌ از خواننده‌ها که با هم جمع میشن و دو یا سه تا سبک رو قاطی می‌کنن. ولی‌ یه نفری، سه تا سبک مختلف رو تو یه آهنگ بخونه، یکمی عجیبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kaʂra نمایش پست ها
    عمو دقیقا" از همین موضوع میترسم که برم دونبالش و بعد بفهمم که سازم رو درست انتخاب نکردم! نمیدونم چیکار کنم!
    در مورد خز شدنشم همین بود که الان میگن هر کی از مامانش قهر میکنه میره سر وقت گیتار!

یکم بیشتر شفاف سازی کن لدفا"
    خوب عمو بگو چه سبکی دوست داری!!! تا من هم ببینم می‌تونم کمکی‌ بکنم یا نه.

عمو این‌همه گیتاریست تو دنیاست. اگه همه بخوان بخاطر "خز" شدنش نرن طرفش، که نسل گیتاریست‌ها "ور" میفته که!!! شما سعی‌ کن انقدر تو نوازندگیت خوب بشی‌، که اونا اصلا تو چشم نیان!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Golbarca نمایش پست ها
    سلام عمو جان
    من یه سوالی داشتم من زیاد از موسیقی سر در نمیارم ولی از گیتار خیلی خوشم میاد میخواستم ببینم کمی میتونی در مورد گیتار منو راهنمائی بکنی ببینم میتونم یکی بخرم تو دوران پیری بنوازم یا نه از راهنمائیت متشکرم عمو
    عمو، اگه سبکهای مختلف رو نمیشناسی، مهم نیست. حداقل چند تا از هنرمندان و گروههایی که دوست داری رو اسم ببر، تا من حداقل بفهمم چه سبکی گوش میدی. اون‌جوری بهتر می‌تونم کمکت کنم. به‌هرحال گیتار هم مدل‌های مختلف داره که باید دید چه سبکی شما میخوای ادامه بدی.

Of the united states of
    ROCK

One music under one God

14. 5 کاربر از پست مفید F. METAL سپاس کرده اند .

سرمربی

BarcelonaLiverpoolInterBayern
    مربی محبوب
    مانچینی& پپ
    بازیکن محبوب
    ژاوی& باجو
    تیم محبوب
    تيم ملي آلمان& پرسپولیس& بارسلونا
    سپاس ها
    17,873
    سپاس شده 19,147 در 3,658 پست
    کشور من
    Eritrea

عمو من زیاد اهل گوش دادن و این جور چیزا نیستم اسم خواننه هائی رو که اهنگشو گوش میدم یادم نمیمونه ولی اکثرا جاهائی که بودم ودیدم گیتار کلاسیک رو بیشتر دیدم ولی چیزی در موردش نمیدونم اگه کمی توضیح بدی خیلی خوب میشه اصلا بهترین هاشون از نظر خودت رو هم بگی خیلی بهتر میشه اهنگ گیتاری که پدر خوانده بود خیلی دل نوازه
    ویرایش توسط Golbarca : 30th April, 2013 در ساعت 08:54 PM

16. 4 کاربر از پست مفید Golbarca سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

مربی محبوب
    José Mourinho
    بازیکن محبوب
    Luís Figo
    تیم محبوب
    ESTEGHLAL
    سپاس ها
    8,046
    کشور من
    United-States

نقل قول نوشته اصلی توسط Golbarca نمایش پست ها
    عمو من زیاد اهل گوش دادن و این جور چیزا نیستم اسم خواننه هائی رو که اهنگشو گوش میدم یادم نمیمونه ولی اکثرا جاهائی که بودم ودیدم گیتار کلاسیک رو بیشتر دیدم ولی چیزی در موردش نمیدونم اگه کمی توضیح بدی خیلی خوب میشه اصلا بهترین هاشون از نظر خودت رو هم بگی خیلی بهتر میشه اهنگ گیتاری که پدر خوانده بود خیلی دل نوازه
    والا، از اونجایی که در ایران یه سری محدودیت از نظر "حجم" صدا وجود داره، بیشتر گیتاریست‌ها از گیتار "کلاسیک" و یا "آکوستیک" استفاده می‌کنن. چون حمل و نقلشون آسونه، و هم حجم صدای کنترل شده‌ای دارن. من خودم همیشه پیشنهاد کردم که کسی‌ که میخواد گیتار یاد بگیره، بهتره که یه گیتار کلاسیک داشته باشه (حتی اگه میخواد گیتار الکتریک بخره) چون بواسطه اینکه گیتار کلاسیک دسته "پهن" تری به نسبت گیتارهای دیگه داره، انگشتها فرم مناسبتری میگیرن و قوی تر میشن (این بحثش یکمی وسیع تره، ولی‌ حالا بهمین بسنده می‌کنیم تا بعد).

اصولا گیتارهای کلاسیک Yamaha گیتارهای خوبی‌ هستن (حالا بد هم توشون پیدا میشه ها. بستگی داره که از کجا اومده باشه). گیتارهای گرون‌تر هم هستن که میشه از Alhambra به عنوان نمونه نام برد.

اینکه از کجا اومده باشه هم بحث خوبیه. اصولا گیتارهایی که تو ایران پیدا میشه، از چین وارد میشه. تو آمریکا هم، گیتار‌های ساخت چین و حتی اندونزی پیدا میشه. ولی‌ از اونجایی که تو اونجا نمیشه جنس "بنجل" فروخت، اصولا این نوع اجناس از نوع درجه یکشون هستن. بطور مثال، کمپانی Gibson یکی‌ از بهترین، و بالطبع گرون‌ترین گیتارها رو تو آمریکا می‌سازه. از اونجایی که هر کسی‌ بابت یه گیتار، ۳ تا ۴ هزار (قیمت گیتارهای معمولی‌ این کمپانیه!!!) دلار نمیپردازه، این کمپانی یه مارک دیگه هم داره بنام Epiphone که تحت لیسانس Gibson, گیتارهایی کپی گیتارهای Gibson رو می‌سازه. این کمپانی Epiphone اصلش ژاپنیه، ولی‌ کارخونه شون تو چینه. این کمپانی تمام گیتارهای درجه یکش رو می‌فرسته آمریکا!!! درجه دو و سه‌ و حتی چهارش رو تو کشورهای دیگه توزیع میکنه. خوب، حالا شما فکر می‌کنین تجار گیتار ایرانی، کدوم "درجه" رو برای سود بیشتر وارد ایران میکنه؟

تمام حرف من اینه که، موقع خرید، از کسی‌ بخرین که می‌تونین بهش "اعتماد" کنین. اگه رفتین یه گیتار دیدین کمی‌ گرون تر از دیگر گیتارهای تو همون ردیف، ولی‌ می‌تونین به فروشنده اعتماد کنین، همون گرونتره رو بخرین که ضرر نمی‌کنین.

اون آهنگ God Father رو میشه هم با کلاسیک زد، هم با آکوستیک (البته با هر جور گیتاری میشه زد).

مهدی، شما موسیقی‌ بدون کلام دوست داری؟

Of the united states of
    ROCK

One music under one God

18. 5 کاربر از پست مفید F. METAL سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

ManchesterUnitedRealMadridPerspolisPerspolis
    تیم محبوب
    پرسپولیس
    سپاس ها
    2,593
    سپاس شده 5,398 در 971 پست
    کشور من
    Iran

ی توضیحی واسه شناخت سازهای خوب از بد بدین ی ویلن خوب چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟ واسه سازهای دیگه مثل پیانو چه مشخصاتی ؟

ویرایش توسط A r y A : 1st May, 2013 در ساعت 04:56 PM

20. 5 کاربر از پست مفید A r y A سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 18 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)