نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: |:|دانلود گل ها و کلیپ های قدیمی تیم ملی ایران |:|

مدیر باشگاه
    mona_casillas آواتار ها
    آخرین بازدید
    ۱۳۹۲/۰۶/۱۹ [ ۱۲:۴۷ بعد از ظهر]
    PerspolisRealMadridManchesterUnited
    تیم محبوب
    پرسپولیس ،رئال ، منچستر
    سپاس ها
    22,711
    سپاس شده 47,879 در 7,793 پست

ایران |:|دانلود گل ها و کلیپ های قدیمی تیم ملی ایران |:|

به نام خدا

این تاپیک به منظور قرار دادن کلیپ و دانلود گل ها ی زیبا و دیدنی و قدیمی تیم ملی ایران ایجاد شده است

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

Viva RealMadrid

2. 13 کاربر از پست مفید mona_casillas سپاس کرده اند .

3.  

ms1988 آواتار ها
    آخرین بازدید
    ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ [ ۰۳:۰۰ بعد از ظهر]
    سپاس ها
    5
    سپاس شده 50 در 4 پست

خیلی ممنون از موناخانم عزیز که با زدن این تاپیک موافقت کردن و زحمتش رو هم کشیدن ...

سعی میکنم گلهای بازیهای مهم حدودا 30 سال اخیر رو به ترتیب بذارم، البته ممکنه همچین به ترتیب هم نباشه، ولی به هرحال حداقلش تا حدود سال 2007 رو به مرور واسه دانلود میذارم. مسلما خوشحال میشم اگر دوستان عزیز دیگه هم گل یا بازی خاطره انگیز دیگه ای دارن رو کنن. البته اگر به همین صورت که بر اساس ترتیب زمانی بازیها پست میذارم باشه، خیلی بهتره ...

با فینال جام ملتهای آسیا تو سال 1968 شروع میکنم، بازی که در تهران برگزار شد و ایران موفق شد با برتری 0-2 برابر اسرائیل قهرمان اون رقابتها بشه. گلهای این بازی به همراه صحنه های کوتاهی از جشن قهرمانی (البته رو تصاویر صدای تماشاگرا میکس شده )

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4 سال بعدش تو فینال جام 1972 هم ایران تونست 1-2 کره جنوبی رو ببره و مجددا قهرمان بشه. گلهای این بازی که اینم هم صدای هوادارا روش گذاشته شده ...

سال 1976، اولین و آخرین حضور تیم فوتبال ایران در بازیهای المپیک رقم خورد، مسابقاتی که در مونترال کانادا برگزار شد. طبیعتا انتظارات از تیم ملی چندان بالا نبود و خب نتایج زیاد درخوری هم کسب نشد.

از این بازیها فقط دیدار ایران و لهستان رو میذارم، تیمی که فک کنم نایب قهرمان المیک بود. ایران بد ظاهر نشد، ولی نهایتا 2-3 باخت. خلاصه بازی به هراه گلهای ایران توسط علی پروین و حسن روشن، که گلهای اول و آخر بازی بودن ...

آخرین کلیپهای این پست رو هم از جام ملتهای 1984 میذارم، جایی که ایران بعد از درخشش تو مرحله گروهی تو نیمه نهایی با بدشانسی به عربستان باخت و از رسیدن به فینال بازموند !

گلهای بازی ایران و امارات در مرحله گروهی که ایران 0-3 برد، با گزارش زنده مجید وارث (گزارشگر اون زمان تلویزیون)

گلهای بازی ایران و عربستان به همراه ضربات پنالتی

تو پست بعدی، گلهای مقدماتی جام جهانی 1994 و جام ملتهای 1996 رو میذارم. البته از جام جهانی 1978 و مقدماتیش هم دارم، ولی فعلا دم دست نیست و بعدا میذارم

ms1988 آواتار ها
    آخرین بازدید
    سپاس ها
    5
    سپاس شده 50 در 4 پست

بعد از جام ملتهای 1984 نوبت به 1988 رسید که ایران تو اون بازیها مجددا در نیمه نهایی به عربستان باخت و نهایتا سوم شد. دیگه کلیپهای اون بازیها رو نمیذارم.

اما بازیهای آسیایی 1990 خاطرات خیلی شیرینی رو برای ایران به جاگذاشت ! یکی از بهترین تیمهای تاریخ ایران روانه این مسابقات در پکن شد و موفق شد عنوان قهرمانی رو تصاحب کنه !!

از 3 تا بازی ایران گل میذارم : اولی دیدار با ژاپن که آخرین بازی دور گروهی بود و با برتری 0-1 ایران همراه بود. تک گل ایران که البته مدت زمانش 20 ثانیه هست

اما تو مرحله نیمه نهایی ایران تونست در یک دیدار بیادموندنی با گل فراموش نشدنی زنده یاد سیروس قایقران که در آخرین دقایق وقتهای اضافه (2 تا 15 دقیقه) و روی پاس استثنایی مجتبی محرمی به ثمر رسید تیم کره جنوبی قدرتمند رو ببره و فینالیست بشه. صحنه گل به همراه شرح گل از جانب شاهرخ بیانی ...

(فقط یه توضیحی داخل پرانتز بدم و اون این که من این گلها رو از برنامه "با حاطرات فوتبال" که یه قسمتش واسه این بازیها بود کات کردم. دائم گریز میزنه به نقل خاطرات از بازیکنا و در بینش هم صحنه هایی از دیارهار رو پخش میکنه. چون این کلیپها رو جدیدا دارم آپ میکنم و محدودیت هم دارم ترجیح دادم تیکه هایی رو بذارم که طرفدار بیشتری دارن، و الا مثلا هایلایت چند دقیقه ای بازی با کره و حتی فینال هم توشون هست و اگر کسی طلبه بود میتونه به من بگه که همینجا بذارم)

تو فینال هم در ضربات پنالتی تونستیم کره شمالی رو با درخشش احمدرضا عابدزاده ببریم و قهرمان بشیم. ضربات پنالتی و خوشحالی ایرانی ها به همراه توضیحات بیانی ...

ایران تو جام ملتهای 1992 در ژاپن ناکام بزرگ مسابقات بود و در همون مرحله گروهی بعد باخت 0-1 به میزبان حذف شد !!!!

یک سال بعدش دور نهایی انتخابی جام جهانیی 1994 آمریکا در قطر به صورت دوره ای برگزار شد. قطر چون خودش حضور نداشت انتخاب شد. 6 تا تیم بودن که همگی با هم بازی میکردن و 2 تیم برتر میرفتن جام جهانی.

ایران بازی اول رو 0-3 به کره جنوبی باخت، مسابقه ای که بازی ضعیف بهزاد غلامپور و نمایش نه چندان خوب کریم باقری که یادمه گذاشته بودنش دفاع چپ، تو شکل گیری نتیجه اون کاملا موثر بود !! گلهای کره با گزارش انگلیش ...

بازی بعدی رو ایران 1-2 از ژاپن برد. البته شرمنده که فقط یکی از 2 گل ایران رو (که هردوشو دایی زد) دارم، اونم با زمان کوتاه ...

مسابقه بعدی رو 1-2 به عراق باختیم !!! گلمون رو هم دایی زد. همه گلها در یک کلیپ ...

بعدش کره شمالی رو 1-2 بردیم، اونم با 2 گل علی دایی. اینم همه گلها رو توش داره و مثل بازی با عراق، گزارش همچین لایوی نداره

اما تو آخرین دیدار به مصاف عربستان رفتیم و در حالی که با بردن عربستان راهی جام جهانی میشدیم 3-4 باختیم تا عربها همراه کره جنوبی مسافر آمریکا بشن. 2 تا گل ایران رو مهدی فنونی زاده با شوتهای از راه دور بسیار زیبا به ثمر رسوند و گل جواد منافی هم درست در ثانیه آخر بازی زده شد !

همه گلهای بازی با گزارش زنده عربی

اما 2 تا گل زیبای فنونی زاده رو هم با گزارش زنده بهرام شفیع میتونین بدانلودین

تو پست بعدی از جام ملتهای 1996 میذارم، که البته کلیپهاش خاطره انگیزتر و مفصل ترن. ببخشید که قرار بود تو همین پست بذارم، ولی طولانی شد دیگه
    ویرایش توسط ms1988 : ۱۳۹۱/۱۱/۰۵ در ساعت ۰۸:۳۱ بعد از ظهر

6. 12 کاربر از پست مفید ms1988 سپاس کرده اند .

ms1988 آواتار ها
    آخرین بازدید
    سپاس ها
    5
    سپاس شده 50 در 4 پست

نوبت رسید به جام ملتهای 1996، جامی که تیم جوون ایران در حالی که انتظارات زیادی ازش نمی رفت واقعا درش خوب کار کرد و اگه کمی خوش شانس تر بود و به عرستانی که تو دور گروهی 0-3 برده بودش، تو پنالتی ها نمی باخت شاید چهارمین قهرمانی خودش رو در اون ثبت میکرد.

ایران تو دور گروهی با عراق، عربستان و تایلند همگروه شد. اولین بازی رو 1-2 به عراق باختیم.

تک گل ایران توسط علی دایی از روی نقطه پنالتی، به همراه صحنه وقوع پنالتی (کیفیت خوب و گزارش زنده عربی)

تو دومین بازی عربستان رو 0-3 بردیم ! خلاصه بازی با گزارش زنده بهرام شفیع (کیفیتش خیلی خوبه. البته کلا تصاویر این بازی هروقت پخش شد سیاه و سفید بود و مثل اینکه رنگیشو دریافت نکرده بودن )

بازی آخر هم 1-3 تایلند رو شکست دادیم. گلهای بازی با گزارش مزدک میرزایی (از برنامه نود پخش شده بوده. کیفیتش هم زیاد خوب نیست.)

خاطره انگیز ترین بازیمون تو اون دوره، مسابقه مرحله یک چهارم با کره جنوبی بود، دیداری که با درخشش کم نظیر علی دایی 2-6 بردیم !! تک تک گلهای ایران با گزارش زنده بهرام شفیع (کیفیت خوب و مدت زمان بالا)

اما متاسفانه یه بار دیگه تو نیمه نهایی به عربستان باختیم !! تو 120 دقیقه بازی 0-0 شد. البته از اون صفرصفرهای زیبا بود که دو تیم کلی موقعیت داشتن و حتی ایران توسط خداداد به گل هم رسید، ولی آفساید اعلام شد.

خلاصه بازی و پنالتی ها با گزارش زنده عربی

تو دیدار رده بندی بعد از تساوی 1-1 با کویت، در پتالتی ها با درخشش احمدرضا عابدزاده پیروز شدیم و مقام سوم رو کسب کردیم.

گل ایران مدت زمانش فقط 7 ثانیه هست (از یه برنامه ای که در مورد علی دایی توش بود کات کردمش). پنالتی ها هم با گزارش عربی هست

یه کلیپی از استقبال مردم بعد از بازگشت تیم از امارات اخیرا از نود پخش شد که اونم میتونین بدانلودین

شرمنده ! هرکاری کردم نتونستم عکسا رو تو اسپویلر بذارم.
    ویرایش توسط ms1988 : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ در ساعت ۰۹:۱۶ بعد از ظهر

مدیر باشگاه
    HHAMI آواتار ها
    آخرین بازدید
    ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ [ ۰۳:۵۲ بعد از ظهر]
    LazioChelseaBayerLeverkusenDeportivo
    مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,474
    سپاس شده 50,780 در 12,727 پست
    کشور من
    Iran

آقا دم شما گرم !!
    من هنوز اینارو دانلود نکردم ولی تشکر ویژه میکنم که گذاشتین این گلای نوستالژیک رو
    بخصوص گلهای مقدماتی 94 که خیلی کم پخش شده از صداو سیما

خیلی خیلی ممنون

9. 10 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه
    HHAMI آواتار ها
    آخرین بازدید
    ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ [ ۰۳:۵۲ بعد از ظهر]
    LazioChelseaBayerLeverkusenDeportivo
    مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,474
    سپاس شده 50,780 در 12,727 پست
    کشور من
    Iran

بازی بعدی رو ایران 1-2 از ژاپن برد. البته شرمنده که فقط یکی از 2 گل ایران رو (که هردوشو دایی زد) دارم، اونم با زمان کوتاه ...
    دوتاش رو دایی نزد! گل اول رو حسن زاده زد. اتفاقاً چقد دوست داشتم اون ضربه سرش رو ببینم

راستی الان دقت کردم دیدم گزارشگر بازیها شفیع نیست! اون یارو صالح نیا هست که صداش خیلی شبیه شفیع بود

ویرایش توسط HHAMI : ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۳۰ بعد از ظهر

11. 9 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

ms1988 آواتار ها
    آخرین بازدید
    سپاس ها
    5
    سپاس شده 50 در 4 پست

خب با عرض معذرت از تاخیر تقریبا 4 ماهه در گذاشتن گلها طبق قولی که به مدیریت محترم داده بودم، ادامه کارو پی میگیرم

بعد از جام ملتهای 96 ، نوبت میرسه به مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه !

ایران تو دور اول با مالدیو ، قرقیزستان و سوریه همگروه بود و تونست در مجموع 2 دور رفت و برگشت (رفت در دمشق و برگشت در تهران) به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کنه. از مجموع 6 تا بازی اون مرحله، فقط گلهای بازی ایران و مالدیو در دمشق رو که 17 هیچ بردیم، دارم.

کریم باقری با زدن 7 گل تو اون بازی تونست رکورد تعداد گلهای زده در مقدماتی جام جهانی 98 رو از آن خودش کنه. جالبه که تازه دروازه بان مالدیو تونست یه پنالتی رو از علی دایی بگیره. گلها با گزارش عربی هستن.

تو دور دوم با چین، کویت، عربستان و قطر همگروه شدیم.

اولین بازیمون تو دالیان با چین بود. نیمه اول رو با پنالتی فان زی هی باختیم و تو اوایل نیمه دوم هم یه ضربه والی از یکی از بازیکنای میزبان، اونا رو 0-2 جلو انداخت !! اما بعد از اون بود که طوفان ایران شروع شد ! اول پنالتی کریم باقری و بعد نفوذ خوب مهدی مهدوی کیا و ضربه زیباش بازی رو به تساوی کشوند، اما این پایان کار نبود ! مهدوی کیا از گوشه سمت راست زمین و از فاصله ای که قطعا بالای 30 متر بود با یه شوت استثنایی سومین گلمون رو هم زد تا ایرانیا از خود بیخود بشن ! گل چهارم رو علی اصغر مدیرروستا روی قاطی کردم مدافعان چینی، با یه استپ سینه خوب و ضربه روپای فوق العده قشنگ به ثمر رسوند تا ایران2-4 بازی رو ببره !

همه گلهای این دیدار با گزارش زنده عربی و کیفیت معمولی ! (فرمت فایلش flv هست که اکثرا میدونن که با برنامه vlc player به راحتی اجرا میشه.)

اما تو دومین مسابقه با عربستانی ها زیاد موفق نبودیم ! نیمه اول پنالتی که با خطا روی مدیروستا به دست اومده بود رو محمدالدعایه از کریم باقری گرفت و چند دقیقه بعدش هم عربها دروازه ما رو در ورزشگاه آزادی باز کردن تا 1-0 عقب بیفتیم ! اما تو نیمه دوم خود باقری جبران کرد و با زدن گل مساوی، ما رو از شکست نجات داد.

خلاصه بازی با گزارش اسکندر کوتی و کیفیت خوب (البته گزارشش زنده نیست !)

از 3 تا بازی بعدی کلیپی به اون شکل ندارم متاسفانه ! یکی دیدار ایران با کویت تو کویت که 1-1 شد، یکی مسابقه با قطر تو تهران که 0-3 بردیم و همین طور بازی با چین که 1-4 شکستشون دادیم. از کل این 3 بازی فقط 2 تا گلی رو که کریم باقری به کویت و چین زد دارم (اونم از یه کلیپی که بعضی گلهای ملی باقری رو نشون میداد کات کردم)

در حالی که همه تا حد زیادی به صعود امیدوار شده بودن، تازه گندکاری هامون شروع شدن ! اولیش تو ریاض جلوی عربستان بود ! بازی که علی اکبر استاداسدی اواسط نیمه دوم از زمین اخراج شد و تیم ایران هم نهایتا زیر فشار میزبان کمر خم کرد و دروازه ـش تو دقیقه 89 توسط خالد مسعد باز شد !

تک گل بازی با گزارش عربی

بعدی رو هم با کویت تو تهران 0-0 کردیم اوضاع وخیم بشه ! البته به لطف توقف عربستان تو خونه خودش برابر چین، ما هنوز فرصت اینو داشتیم که با برتری تو دوحه، به طور مستقیم به جام جهانی صعود کنیم، اما نشد که نشد ! جلوی قطر هم با ارائه نمایشی ضعیف و تو بازی که کریم باقری هم از زمین اخراج شد 0-2 باختیم تا با توجه به برتری عرستان در آخرین مسابقه خودش برابر قطر، ما ناچارا راهی پلی آف بشیم !

هر 2 گل قطری ها در یک کلیپ (روی کلیپ هم یه آهنگ حزن انگیز میکس شده که به حال و روز ایرانیا تو اون زمان میخوره )

بازی پلی آف رو با ژاپن که تو اون یکی گروه دوم شده بود در مالزی برگزار کردیم ! بعد از شاهکاری که استاداسدی در زدن اون گل کم نظیر به خودمون به خرج داد، که البته کمک داور قبلش آفساید مهاجم ژاپنی ها رو گرفته بود، حریف گل اول رو زد، ولی ما با شروع نیمه دوم توسط خداداد و دایی 2 تا زدیم تا ازشون جلو بیفتیم. گل تساوی ژاپنی ها، کارو به وقت اضافه کشوند و اونجا بود که چشم بادومیا تو دقیقه 119 گل طلایی رو بهمون زدن، خودشون برای اولین بار رفتن جم جهانی و ما رو فرستادن سروقت استرالیا ! یادمه عابدزاده تو دقایق پایانی بدجوری مصدوم شده بود، اما بخاطر ضربات پنالتی تو زمین نگهش داشته بودن ! شاید اگر مصدوم نبود هیچ وقت اون توپ رو به شکل ناقص دفع نمیکرد تا مهاجم ژاپن گلش کنه !

همه گلهای بازی (به غیر از گل دوم ژپن) با کیفیت پایین (گزارشش به همون طرفای جنوب شرقی آسیا میخوره )

گل به خودی استادانه علی اکبر استاداسدی !!

بازی رفتمون با استرالیا در تهران برگزار شد و ما به رغم ارائه یه بازی خوب، نتونستیت نتیجه دلخواهمون رو بگیریم و 1-1 متوقف شدیم ! هری کیول واسه اونا گل زد و خداداد هم واسه ما !

گلهای بازی (حدود 2-3 سال یه بار شبکه جام جم خلاصه ای از این بازی رو نشون داد که خیابانی داشت روی تصاویر توضیحات مربوطه رو میداد ینی گزارش نداره و جواد روش صحبت میکنه ! البته کیفتشون خیلی خوبه !)

اما بازی فراموش نشدنی برگشت ! واقعا مستحق صعود نبودیم، اما به هرحال فوتبال واسه یه بارم که شده، روی خوبشو به ما نشون داد ! با 2 گل کیول و ویدمار 0-2 عقب افتادیم، ولی در حالی که امید خیلی کمی به برگشت به بازی داشتیم مجموعه ای از عوامل (پاره کردن تور دروازه مون بعد از گل دوم میزبان، روحیه دادنای فوق العاده احمدرضا عابدزاه، اومدن ابراهیم تهامی به زمین و همون اثرگذاری حداقلیش، بازی عالی خداداد، اشتباه کمک داور دوم در پذیرش گل اول ایران و ...) دست به دست هم دادن تا 0-2 رو 2-2 کنیم !

هر 4 گل بازی با کیفیت خیلی خوب و گزارش زنده و بیادموندنی خیابانی !

ثانیه های پایانی بازی (از حدود 40-50 ثانیه مونده به سوت پایان و اعتراض خیابانی به اینکه چرا ساندرو پل سوت رو نمیزنه، تا 30 ثانیه بعد از سوت و خوشحالی ایرانیا !)

پخش صحنه هایی از این بازی و صحبتهای بعضی بازیکنای ایرانی حاضر در اون مسابقه که خاطرات خودشون رو از اون دیدار تعریف میکنن ! (ضبط شده از برنامه نود ـه حدود 7-8 سال پیش). صحنه های پاره شدن تور دروازه ایران هم توش هست !

یه کلیپی رو ب ی ب ی س ی فارسی چند سال قبل پخش کرد، که مربوط هست به خوشحالی مردم و جو خاصی که تو اون روز و اون شب تو ایران وجود داشت ! اینکه انگار ایران تو اون شب، یه جای دیگه بود ! همین طور یه تیکه هایی از مراسم استقبال از ملی پوشا رو نشون میده ! خیلی قشنگه !

خلاصه بازی ایران و استرالیا رو دارم. گر کسی بخواد میتونم اون رو هم در اولین فرصت آپ کنم.

پست بعدی درباره مستند فوق العاده گزارشگر هست ! مستندی که توسط "مجید وارٍث" گزارشگر شناخته شده ایرانی در سالهای قبل از انقلاب و البته سالهایی ابتدایی بعد از اون ساخته شده، و در 2 فیلم مختلف، حواشی حضور ایران در مقدماتی جام جهانی 98 و همین طور شرکت در جام جهانی رو به تصویر کشیده ! واقعا جالبه ! توصیه اکید میکنم که این مستند رو به هیچ وجه از دست ندید !!!
    ویرایش توسط ms1988 : ۱۳۹۲/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۰:۱۲ قبل از ظهر

13. 8 کاربر از پست مفید ms1988 سپاس کرده اند .

PEIMAN7 آواتار ها
    آخرین بازدید
    ۱۳۹۳/۰۱/۳۰ [ ۰۵:۱۱ قبل از ظهر]
    PerspolisManchesterUnitedRealMadridMilan
    سپاس ها
    1
    سپاس شده 2 در 1 پست

با اینکه حدود یکسال از نوشته شدن این پست میگذره اما باید از زحمت شما بابت جمع اوری این هایلایت ها تشکر کرد کار بسیار سخت و ارزشمندیه . نوشتن این پاورقی نه برای زیر سوال بردن این زحمات که تلاش برای تکمیل ان است. تا چه قبول افتد و که در نظر اید. 1- ایران در فینال جام ملتهای اسیا سال 1968 در امجدیه با نتیجه 2-1 اسراییل را شکست داد. گل اول را همایون بهزادی و گل دوم را پرویز قلیچ خانی بثمر رساندند. گل قلیچ یکی از زیباترین گلهای تاریخ فوتبال ملی ما بشمار میرود. این گل با شوتی زیبا از فاصله 35 متری بثمر رسید.این نتیجه باعث اولین قهرمانی تاریخ فوتبال ما و بدنبال ان یک جشن ملی شد جشنی که بیک تظاهرات ضد اسراییلی تبدیل شد. جالب انکه یکسال بعداز این قهرمانی، زمانیکه تاج تهران مکابی اسراییل را در فینال باشگاههای اسیا در تهران شکست داد تظاهراتی در ابعاد بسیار وسیعتر بر ضد اسراییل در اطراف امجدیه براه افتاد. 2- در المپیک مونترال تیم ملی لهستان مدافع عنوان قهرمانی بشمار میرفت. لهستان قهرمان المپیک 1972 مونیخ و تیم سوم جام جهانی 1974 بشمار میرفت. حضور تیمهای فوتبال در المپیک پیش از المپیک سوول 1988 منوط بر اماتور بودن تمام بازیکنان ان تیم بود و شرط سنی خاصی نداشت. بجز اروپای غربی و امریکای جنوبی سایر کشور های جهان با تیمی که در جام جهانی بازی میکردند به المپیک میرفتند و اروپای شرقی نیز که داعیه اماتوریسم داشت از این قاعده تبعیت می کرد. لهستان با توماژوفسکی، دینا،زمودا،کاسپرژاک،لاتو( قای گل جام جهانی 1974) و ژارماخ بمصاف ایران امد و یک نیمه 1-0 باخت.همین تیم لهستان با اضافه شدن بونیک شش سال بعد نیز بمقام سوم جام جهانی رسید! 3- در قطر -1993 پروین-سرمربی وقت تیم ملی- با کمبود بازیکن روبرو بود محرومیت محرمی پیوس و کرمانی و مصدومیت عابدزاده و شادروان قایقران تیم را در تمام خطوط دچار نقص کرده بود. کریم باقری که پدیده وقت فوتبال ایران بود در اولین بازی رسمی ملی خود در دفاع چپ بمیدان رفت. او در ان بازی محو بازی تیم کره بود. از بازی دوم رضا رضایی منش و جواد منافی در دفاع چپ بزمین رفتند و بازی با کره اولین و اخرین بازی کریم در قطر93 بشمار میرفت. 4- در جام ملتهای اسیا -1996 تیم ما در بازی اول 2-1 به عراق باخت. در بازی دوم 3-1 تایلند و در بازی اخر 3-0 عربستان را شکست داد.تاپس از شش گله کردن کره مجددا بمصاف عربستان رود.انچه جای تعجب داشت بازی مجدد ایران و عربستان در نیمه نهایی بود چراکه طبق قانون فیفا در جامهای جهانی و قاره ای دو تیمی که در مرحله گروهی بازی داشته باشند تا فینال نباید با هم بازی کنند.جالب انکه دو تیم دیگر نیمه نهایی امارات و کویت نیز همگروه بودند!

15. 2 کاربر از پست مفید PEIMAN7 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 141

فعالیت :(نمایش - خوانندگان)

1. ,911238023
  2. ,A r y A
  3. ,a123456
  4. ,abolfazl1990
  5. ,ahk
  6. ,ahmad.heidari89
  7. ,ahooras
  8. ,ali159000
  9. ,ali6531
  10. ,alialialialialiali