صفحه 112 از 112 نخستنخست ... 122742628292102108109110111112
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1120

موضوع: مافیا - دور پانزدهم - " این سفر پایان ندارد ... "

کمک مربی

LiverpoolLiverpoolLiverpoolLiverpool
    مربی محبوب
    King Kenny , Markus Babbel , Ralf Rangnick , Jurgen Klopp , Slaven Bilić ,, Luis Enrique Martínez
    بازیکن محبوب
    SteveG,Fowler, Keega
    تیم محبوب
    Pride of Merseyside
    سپاس ها
    5,226
    سپاس شده 10,728 در 2,337 پست

راضیه محض رضای خدا تو در مورد ما چی فکر کردی ؟ جدی فک میکنی با این با روسری بازی کردنا باید میفهمیدیم یه گیری داره کارش ؟ حداقل اول بازی یه چی به عنوان منوال میذاشتی واسه ما که منظورت از نکات ریز تا چه اندازه ریز ه
    فرهنگ داشته باشین [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یعنی چی ؟
    مصطفی تقصیر میثم نبود که اعدام نشدی . تقصیر من بود . فک کنم نبودی چون خوب نفهمیدی چی شد اون وسط . این بهنام نمیدونم این همه تخیل رو از کجا آورده بود . [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]پست بود که باعث شد فک کنم بی گناهی یه بار ( میدونستم خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی بعیده ها ولی بدبختی این بود به لیلا اعتماد کرده بودم و این اشتباه بود ) و بار دوم هم همین که زرتی همه اومدن بهت رای دادن آخه اصلا فکر نمیکردم وقتی 3 تا فرقه ای باقی مونده قربانی کردنی در کار باشه . یه اشتباه دیگه ی منم این بود که خط آخر [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]پستت مطمئنم نکرد که گناهکاری چون من اون نتایج رو که گرفته بودم ، به این نتیجه رسیدم که امیرسجاد اسپایدرمن ه که اگه بود تو بی گناه میبودی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]پست رو هم وقتی دادی دلم میخواست خفت کنم با همین دستای خودم ولی حیف که بی گناه بودم و به نظرم بی گناه میومدی یا مثلا یه اشتباه دیگم این بود که بعد از اعدام امین وقتی اومدم دیدم فورا امیر سجاد 3 تا رای داره اصلا شک نکردم که چرا مهدی هم بهش رای داده
    راستی از نفر دوم 40 تا پست بیشتر دادم بعد واسه مافیا هم یه تریپی بیاین از این مدالا بدین مثه بیلیارد تمشک طلایی مال من
    ویرایش بعد پست رضا : بدبختی این بود میدونستم هدف قرار داده بودن مصطفی رو ولی قبول کرده بودم از سر حماقت که علی جلوی گادفادر رو گرفته بود
    ویرایش توسط Scouser : 16th March, 2012 در ساعت 11:21 PM

2. 11 کاربر از پست مفید Scouser سپاس کرده اند .

سرمربی

SchalkeMilanSchalkeMilan
    مربی محبوب
    Ancelotti,Sacchi,Stevens
    بازیکن محبوب
    Maldini,Nesta,Raul
    تیم محبوب
    AC Milan & Schalke
    سپاس ها
    28,565
    سپاس شده 22,315 در 3,473 پست
    کشور من
    Germany

راضیه انصافا بعضی نکات خیلی ریز بودند و خیلی سخت میشد همچین نکاتی رو از داستان ها در آورد!اما بازم بعضی هاشون خیلی خوب بودند مثه همین کلداستاپ های سالار که این آخرا دیگه مطمئن شده بودم طبیبه اما بازم با توجه به برنامه هایی که داشتم نمیتونستم این مسئله رو عنوان کنم!کفش های تق تقی مریم و حالت تهوع های النا هم نکات خیلی خوبی بودند همچنین ساکت بودن ابراهیم که تو بازی بهش اشاره هم شد اما مثلا اینکه میخواستی با کلمه فلاکت من و عباس رو به هم ربط بدی یا بالا و پایین شدن سر ابراهیم یا روسری های لیلا واقعا خیلی سخت بود فهمیدنش!در کل بازم داستان ها خوب بودند و میشد ازشون نکات خوبی رو در آورد ولی هر کی هر طور که دوست داشت از داستان ها استنباط میکرد!

منم با بیتا موافقم یکی از دلایل اصلی شکست مافیا همین عدم هماهنگی بین اعضا بود!من همینطوریش تا شب چهارم تنها بودم و کارم سخت بود ولی بعد از اینکه گادفادر هم شدم زیاد با بیتا و امین ارتباط نداشتم و هر کسی مستقل بازی میکرد!البته جزو برنامه هام هم بود که زیاد هم جهت با هم کار نکنیم تا کسی بهمون شک نکنه ولی دیگه خیلی مستقل عمل میکردیم!من دورهای قبل که مافیا بودم خیلی بیشتر با اعضای گروهم در ارتباط بودم که اینطوری خیلی بازیم بهتر میشد!مثلا دور اولی که بازی کردم با جوکر در ارتباط بودم و ازش کمک میگرفتم یا دوری که با راضیه همدست بودم هم کاملا در ارتباط بودم ولی خب اون دور بیوگرافی و داستان های بازی نقشمون رو تابلو کرده بود و یه بار هم که فرقه شدم با مسعود زیدان خیلی ارتباط داشتم.در کل اینکه با اعضای گروهت در ارتباط باشی هم باعث میشه خودت بهتر بازی کنی و انگیزه بیشتری برای ادامه بازی داشته باشی هم به نفع کل گروهت میشه!

نقش برده از نظرم یکی از بدترین نقش های بازی هست!خیلی بده تو تمام اعضای گروهت رو بشناسی ولی اونا تو رو نشناسنت و بخوای بهشون بفهمونی که کی هستی اونم طوری که اربابت خط رو بگیره و بقیه متوجه نشن!تازه اگه اربابت هم خط رو گرفته باشه باید بهت بفهمونه که فهمیده بردشی و دیگه برده بیش از حد خودش رو تابلو نکنه که کلا خیلی سخت میشه این همه اتفاق بیفته و کسی شک نکنه!

علی تو بازی خیلی اعصابم رو خرد کرده بودی که به بهنام اعتماد کرده بودی و به ابراهیم رای نمیدادی!این آخرا اینقدر که اعصابم خرد شده بود دیگه میخواستم بگم بابا من قاتلم و شب سوم ابراهیم هدفمون بود و اسپایدرمنه و بهش رای بدید!البته اگه این رو هم میگفتم بازم بعید میدونستم علی به ابراهیم رای بده اینقدر که لیلا خامش کرده بود!من صد بار گفتم فرقه داره ما رو بدجور بازی میده و کلی دلیل و مدرک آوردم ولی تا آخر بازی هم هیچکس گوش نکرد!

در مجموع این دور خیلی خوب بود و راضیه خیلی خوب بازی رو برگذار کرد و سطح فنی بازی هم خیلی بالا بود!البته بیگناه ها واقعا بی اثر بازی کردن و رقابت از همون اول بین فرقه و مافیا بود و بیگناه ها هم خیلی راحت قربانی نقشه های شوم این دو گروه میشدن!البته خودشون هم به خودشون رحم نداشتن و همدیگه رو میزدن!اما انصافا فرقه خیلی خوب بازی کرد و بیگناه ها رو بازی داد و تو این زمینه از مافیا بهتر عمل کرد!این آخرا فرقه فرهاد رو کشیده بود سمت خودش و منم اعتماد حجت رو جلب کرده بودم ولی خب فرهاد گزینه بهتری بود و بیشتر به درد فرقه خورد و باعث بردشون هم شد.

4. 12 کاربر از پست مفید The Royal Blues سپاس کرده اند .

سرمربی

JuventusJuventusJuventus
    سپاس ها
    12,302
    سپاس شده 23,215 در 3,144 پست
    کشور من
    Italy

دلیل انتخاب فرهادو گفتم نه ؟
    راستی یه چیزه دیگه . تا شبی که مریم بود از اشکان خبری نبود .
    برای همین بعد مرگ مریم از تهمینه و فرهاد میترسیدیم که اعتماد خیلی زیادی داشتن . تهمینه رو جذب کردیم ، فرهادم اغفال ( درست نوشتم ؟ )
    بعد این اشکان که یهو پیداش شد خیلی لجم گرفته بود رسما اگه اشکان بیگناه بود خیلی راحت تر میشد کارم
    خیلی کم احتمال میدادم قاتله بعد هی میگفتم بابا این چه بیگناه باهوشیه اصلا همچین موجودی هم هست ؟
    ولی خب فهمیدم قاتله فهمیدم چرا قانع نمیشد

6. 9 کاربر از پست مفید b3hNaM سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

TractorInter
    مربی محبوب
    خوزه مورینیو_آرسن ونگر
    بازیکن محبوب
    زانتی
    تیم محبوب
    تراختور_اینتر میلان
    سپاس ها
    5,097
    سپاس شده 7,494 در 1,516 پست

یکی نیست به من بگه مرتیکه ملت نشستن بازی کردن و تموم شد٫الان هم دارن خاطرات بازیشون رو تعریف میکنن٫ تو اینجا چه شکری داری میخوری؟! ولی خب چه میشه کرد من این حرف زدن های اخر بازی رو به اندازه ی خود بازی دوس دارم٫اونجا که نرسیدم بازی کنم ولی اینجا که رسیدم حرف بزنم

- اولآ که جات خیلی خالی بود یاسین صفت (دروغ گفتم ؛ اصلنم جات خالی نبود ) در مورد برنده شدن فرقه در هر صورت فرقه برنده بود ! ببین 6 نفر باقی مونده بودن که ما 4 تا رای احتیاج داشتیم برای اعدام و بی شک نوبت ابراهیم بود ! فرقه که به هیچ وجه به ابراهیم رای نمی داد میموندن 3 نفر که حتی اگه با هم متحد میشدن نمی تونستن کاری از پیش ببرن ... در هر صورت فرقه برنده بود ؛ پس بی زحمت ایراد بنی اسرائیلی نگیر جوکر یاسین صفت ؛ والا
    خب این برعکسش هم صادقه! یعنی فرقه هم نمی تونست به تنهایی کسی رو اعدام کنه! ببین در دورهای قبل هم تو برنامه هایی که برای گروه میچیدم این حالت مساوی رو در نظر میگرفتم٫اینکه شرایط طوری پیش بره که تو روز پایانی تعداد اعضا فرد باشن! (دارم فوت کوزه گری و اسرار سری رو لو میدما ) و یا اگر زوج باشن چی کار کنیم که یه نفر رو به راه بیاریم.تو بحث های درون گروهی همیشه این بحث ها وجود داشته.دور آخری که بازی کردم و یاسین ( ) بودم و همین مصی "مافیه مافیا" بود٫ شرایط مشابهی وجود داشت.ما سه نفر فرقه ای مونده بودیم و با سه بیگناه و یه قاتل! اون روز من با بچه ها داشتم حرف میزدم میگفتم امروز باید ساناز(اسمش اون دور چی بود؟!) رو اعدام کنیم ولی این کار رو باید طوری انجام بدیم که انگار سردار باعث این اعدام شد و سنجاق تو فاز شب سردار رو بکشه تا بتونیم بازی رو ببریم که ظرافت بالایی میطلبید ( از عهدش هم بر اومدیم ) اون روز ساناز اعدام شد و 6 نفر تو بازی باقی موندن. سه نفر فرقه٫دو نفر بی گناه و یه قاتل.دقیقا مشابه این دور ولی بازی تموم نشد! و همین مصی بازی رو تموم شده اعلام نکرد بلکه منتظر شد تا سنجاق هدفش رو اعلام کنه که اونم سردار رو کشت تا سه فرقه ای٫یک بی گناه و یک قاتل باقی بمونن و بازی تموم بشه.
    این دور بازنده نداشت٫برنده ی مطلق هم نداشت ولی تو دولت اعتلافی فرقه کرسی های بیشتری رو مالک شد و عملکرد تیمی بهتری هم داشت.
    ویرایش:اینو یادم رفت بگم ما اون دور به این هم فکر میکردیم که اگه سنجاق تو فاز شب کسی رو نکشه فردای اون روز سردار و ببریم بالا چوبه ی دار...

- در مورد محافظ ؛ تعریف محافظ خیلی مبهمه و این برداشت توست که میگی باید اول فاز روز بگه چون هیچ جا اشاره ی صریح و روشنی به این مطلب نشده ... حتی طفلکی ساناز از من پرسید که کِی باید هدفم رو اطلاع بدم منم گفتم هر وقت که دوست داشتی ، چون تعریف محافظ قانون واضحی نداشت . در کُل قوانین اشکالات جزئی و کلی کم ندارن ؛ باید اصلاح بشن ... مثلآ اینکه راهب دو شب ضد گلوله ست و فقط دوشب اول این مصونیت اعمال میشه به نظر من خیلی بی معنیه ... چرا ؟ چون ما داریم میگیم " ضد گلوله " ! یعنی این آقای راهب باید گلوله بخوره و زنده بمونه وگرنه معنی نداره این نقش ! شاید دو شب اول کسی بهش سوء قصد نکنه ، اونوقت تکلیف چیه ؟ من تو بازی هم گفتم ما وقتی برای فرقه تو حق جذب قائل میشیم این 2 جذب رو میتونه هر موقعی که دلش خواست انجام بده نه فقط دو شب اول ! برای قاتلین هم همینطور ؛ اونا 3 تا فرصت داشتن که هر وقت دلشون می خواست می تونستن استفاده کنن ، پس مصونیت ها هم باید به همین روش اعمال بشه ...
    راضیه حرفت درسته٫اساسا قوانین مافیا خیلی منعطف هستن از این نظر ایراد فنی به کارت وارد نیست٫اینم مثل همین بازی با یوزر جدید یا غیر یوزر جدید هست که بستگی به نگاه هر فرد داره. من از جنبه ی دیگه ای به قضیه نگاه میکنم.تو اولین برخورد هم این اقدام تو به نظرم جالب اومد ولی بیشتر که فکر کردم دیدم عدم اعلام تو شروع روز میتونه یه فاز رو عملا از بین ببره که در این مورد به روشنی دیدیم این اتفاق افتاد. یک روز تمام بحث و مجادله و در آخر جمع شدن رای ها برای اعدام یکی از اعضا و در نهایت اعدام نشدن فرد.فردای اون روز همه چیز از صفر شروع شد...

- در مورد اولتیماتوم دادن هام هم همینطور که می بینید بازی صد و خورده ای صفحه طول کشید و واقعآ داشت فرسایشی می شد ؛ هممون کار و زندگیمون مختل شده بود ، از اینور بچه ها به من می گفتن تموم کنم بازی رو و من کاملآ بهشون حق می دادم و درکشون می کردم و از طرف دیگه یه عده دل به کار نمیدادن و من مجبور میشدم تهدید کنم ؛ شاید اگه آخر سال نبود با فراغ بال بیشتری بازی می کردیم .
    خود اعضای بازی باید حساب و کتاب این کارا رو بکنن...این جور ورود کردن ها به بازی میتونه باعث تشنج هم بشه.اعضای بازی هیجان بالایی دارن٫اون وقت٫ وقتی با تاکید گاد یکی اعدام میشه اون فرد اعدامش رو متاثر از تاکید گاد میبینه٫نه تصمیم بچه ها و خب این حتی میتونه تا به هم خوردن بازی پیش بره...

- داستان ها هم نکته ی ریز زیاد داشتن و یه مقدار دقت می خواستن که رضا یه جایی و مهدی جای دیگه دو نکته از داستان گرفتن ... من علنآ راهنمایی نکردم ولی با توجه به اینکه قرار بود نقش ها صریحآ اعلام نشن و یوزر ها هم ناشناخته بودن ما حتمآ به داستان احتیج داشتیم ...
    منظورم این نبود٫من اساسا با اشاره و سر نخ گذاشتن تو داستان بازی کاملا مخالفم (این سنجاق هم گشت ما رو با این سبک روسیش٫مرتیکه ی پوتین صفت ) داستان باید برای فضا سازی و جذاب کردن بازی باشه. اشاره ی من روی همین قسمت جذابیتش بود.

- فرقه دو تا حق جذب داشت و یه برده ... بردشون که متاسفانه مشکل جدی واسش پیش اومد و من مجبور شدم از بازی بذارمش کنار و دوتا جذبشون رو هم که انجام دادن ... جذب اول که باربُد بود و همزمان هدف قاتلین هم شده بود پس جذبشون موفق نبود و تهمینه که جذب موفقی بود ...
    محدود به شب های خاصی هم نکرده بودیشون دیگه٫درسته؟! خودتو بی خود سرزنش نکن٫ فرقه کجاش ضعیف بود؟! خیلی هم قوی بود.اسپایدرمن که یه سری امکانات داشت٫بازی رو هم که با سه نفر(دو اصلی و یه برده) شروع کردن و دو حق جذب بدوم محدودیت در کدامین شب بودن رو هم داشتن٫اونم تو یه بازی 18 نفره.وقتی با دورهای 16 نفره و 14 نفره که داشتیم مقایسه کنیم میبینیم اگر قوی نچیده باشیشون ابدا ضعیف نچیدیشون.تازه این آزاد بودن در انتخاب شب ها برای جذب امتیازی هست که هیچ کدوم از امیتازهای مافیا تو تمام گروه ها قابل مقایسه با اون نیست! به نظرم یکی از بالانس ترین دوره ها بود.
    من تجربه بازی تو تمام گروه ها رو دارم و نمی فهمم چرا اینقدر در مورد فرقه فک میکنین باید قویتر باشه! اون دوری که من برگزار کردم هم بعضی ها به ضعیف بودن فرقه نقد داشتن.اونم فرقه ای که دو نفر از اعضاش رو با دست های خودش قربانی کرد و تازه تا روز اخر هم شانس برد داشت! تو مافیا حق جذب عضو به مراتب مفیدتر از حق قتل هست.

“Türkiye tarihinin en utanç verici anları”
    noam chomsky
    ویرایش توسط JoKeR : 17th March, 2012 در ساعت 01:49 AM

8. 10 کاربر از پست مفید JoKeR سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره

بازیکن محبوب
    طالب لو-رونالدینیهو
    تیم محبوب
    فجر-برق-مرصاد-بارسلون-چلسی!!
    سپاس ها
    322
    سپاس شده 694 در 381 پست

آقا به هر حال ما که حالشو بردیم و از الان برای دوره ی دیگه ثبت نام می کنیم
    البته من خیلی اینجا سر نمی زنم
    پاتوقم تاپیک فجر سپاسی و کشتی کجه
    ممنون از همه.
    دی شیخ با چراغ...

... ومن امروز به دنبال چراغی هستم كه روشنگر راهم باشد.

10. 8 کاربر از پست مفید omid سپاس کرده اند .

سرمربی

سپاس ها
    13,098
    سپاس شده 16,721 در 2,436 پست
    کشور من
    Khabalod

پست های روز سوم :

ارشک

عنوان پست : lol

[SPOILER]من شب 3 ساعت بدون وقفه ذل زدم به مانیتور چشام یه شماره ضعیف شد آخرشم یکی میاد میگه هر کی زیاد حرف بزنه خودش خره یکی دیگه میگه نقل قول کردن که مهم نیشت یکی اصلا به روی خودش نمیاره یکی مثل فرهاد مثلا تحت جو قرار میگیره میگه رای میدم بعد میاد و برای دفاع از یارش به یکی دیگه رای میده یکی از نوابغ میاد با یوزر اصلیش رای میده از ترس اینکه شناخته نشه دیگه نمیاد رای بده یکی مثل عقب مونده های ذهنی دوباره میاد میپرسه تایتانیک مرد بود یا زن ؟! یکی از دیگر دوستان همچنان کینه روزهای قبل رو داره بیخیال نمیشه میخواد به اونی که بهش رای داده گیر بده جبران کنه یکی رو دستاش راه میره بابا بسته دیگه درست و جدی باشید خودتون رو جمع کنید اگه فرقه 2 جذب داشته تو 2 شب اخیر عملا گناهکارا تو وضعیت بهتری نسبت به بیگناهان هستن لطفا سعی نکنین رای ها رو دچار تشتت کنین دقیقا همین کاری که بعضی از دوستان دارن میکنن تو روز پیشم کردن اگه کسی دفاعی از تهمینه داره بکنه وگرنه چرا بهش رای نمیدین ؟! با این همه دلایل که آووردم دلیل حمایتتون ازش چیه ؟[/SPOILER]
    " یکی رو دستاش راه میره " من این پست و یکی از پ.خ های امیرخان رو خوندم ترکیدم از خنده

اشکان

عنوان پست : Good

[SPOILER]خب همونطور که گفتم میخوام حدسیاتم رو تو یه پست جامع بگم ولی به خاطر حجم زیاد پست ها فقط مسائل مربوط به آخرای فاز دیروز و رای گیری رو میگم چون گناهکارها خیلی دوست دارن مسائل دیروز فراموش بشه!

اول از این شروع میکنیم که کی به کی رای داده:

1-باقر=مریم
    2-فرهاد=حجت
    3-حجت=حجت
    4-توبا=حجت
    5-تهمینه=سالوادور
    6-کامبیز=تهمینه
    7-سالوادور=تهمینه
    8-مریم=ارشک
    9-ابراهیم=مریم
    10-لیلا=مریم
    11-باقر=مریم
    12-خودم=مریم
    13-النا=حجت
    14-باربد=مریم
    15-مریم=تهمینه
    16-ارشک=مریم
    17-مریم=حجت
    18-کامبیز=مریم
    10سالار=مریم

خب این رای هایی بود که به ترتیب زمان همه دادن.

بیشترین رای رو مریم داشت برا همین مریم رو اساس تحلیلم قرار میدم.با توجه به اینکه مریم خیلی آخرای بازی دستپاپچه بود و دو بار رای عوض کرد احتمال میدم گناهکار بوده باشه.پس فرض بر اینه که مریم گناهکاره.

1-با توجه به نکاتی که تو داستان در مورد باربد گفته شد و وصیتش احتمال زیاد میدم که داروغه بوده باشه و بیگناهیش هم که مشخصه.اینکه تو داستان میگه با چشم های کنجکاوش و خود باربد هم اشاره به پست های اولش میکنه که میگه من هوشم خیلی زیاده دلایل خوبی برای داروغه بودن باربد هست.

اما میریم سر وقت وصیت باربد:

نقل قول:
    نامردا چرا من؟من که فعال بودم!!چرا چرا چراااا؟؟؟؟؟من کودک معصومی بیش نبودم.قاتلهای روانی!!!وصیت من به شما جوانان:
    چشماتون رو خوب باز کنین.نقش من تو پست دوم راضیه و پستهای اول خودم مشخصه!یکی از اون دو نفری که دیروز می خواستم رای بدم قاتل باید باشه.فرقه ای ها تو گروه رای دهنده ها بودن دیروز.دنبال اونها هم بگردین.حرف من رو گوش کنین تا رستگار شوید.
    در مورد قسمت اول باربد میگه یکی از دو نفری که میخواستم دیروز بهش رای بدم باید قاتل باشه یعنی مطمئن نیست و صرفا بر اساس تحلیل های خودش این نتیجه گیری رو کرده.

اما در مورد قسمت دوم که میگه فرقه ای ها تو گروه رای دهنده ها بودن نتیجه میگیریم مریم فرقه ای نیست چون فرقه ای ها تو اون شرایط حساس به همگروهشون رای نمیدن!پس فقط دو حالت وجود داره یا مریم بیگناهه یا قاتل!

اما در ادامه:

نقل قول:
    نیم ساعت مونده.شاید تمدید هم بشه.برای من تهمینه و مریم دو متهمی هستن که ممکنه رای بیارن.اگر نظر جمع رو مریمه منم بهش رای میدم ولی انصافا تهمینه هم خیلی مشکوکه!
    اینجا باربد احتمال قاتل بودن تهمینه رو بیشتر میدونه ولی خب چون به مریم هم شک داره میخواد به کسی رای بده که احتمال اعدام شدنش بیشتره.

نتیجه گیری خودم از این دو نقل قول:

مریم یا قاتل هست یا بیگناه.قطعا از این دو حالت خارج نیست!

باربد نقش یه فرقه ای رو پرسیده که میگه تو رای دهنده ها دیروز فرقه ای ها بودن!اون یه نفر تهمینه نمیتونه باشه چون تهمینه هم احتمالا یا بیگناه هست یا قاتل!

2-اما با توجه به توضیحاتی که بالا دادم فرض میگیریم مریم قاتل هست و رای دهنده ها رو بررسی میکنیم:

طبیعتا باید اونایی رو که بهش رای ندادن رو بررسی کنیم.فرهاد،حجت،توبا، تهمینه ،سالوادور و النا که 6 نفر میشن!من حدسم اینه که قاتلین از بین این 6 نفر هستن که به همگروهشون رای ندادن.فرقه ای ها بعیده جزو این 6 نفر باشن چون برا اونا هم اینکه یکی به غیر خودشون بمیره یه منفعت محسوب میشه پس احتمالا همونطور که باربد هم گفت به مریم رای دادن.از نظر من از بین این 6 نفر باید بررسی کنیم و ببینیم چه کسایی احتمال داره قاتل باشن که اگه برگردیم به وصیت باربد از نظر من تهمینه خیلی مشکوک هست و سالوادور هم که به تهمینه رای داد!در واقع تهمینه به سالوادور رای داد و سالوادور هم به تهمینه.تقریبا هر دو هم بدون مدرک بودن.چقدر راحت اینطوری 2 رای خنثی داده میشه!

فعلا همینا به ذهنم رسید.کلا دیگه بیش از این نمیتونم از مغزم کمک بگیرم امروز خیلی خسته شده و نیاز به استراحت داره.اینقدر که پست ها رو خوندم و بررسی کردم هنگ کردم کلا! احتمالا فردا باقی مسائل روز سوم به بعد رو بررسی کنم.

از لیلا هم بابت پستش تشکر میکنم که از اون پست هم کمک گرفتم و قضایا رو بهم ربط دادم.فقط بگم که اینا همه برداشت خودم از این قضیه هست و شاید بقیه نظر دیگه ای داشته باشن.
    [/SPOILER]
    محض رضای خدا یه بار نشد رضا از کوروش حمایت کنه ! شک کرده بودم که این بردست واقعآ ؟ فقط منتظر بود بُکُشتش جاشو بگیره

اشکان

عنوان پست : The Best

[SPOILER]خب همونطور که بقیه هم گفتن دیشب یه بیگناه و یه برده کشته شدن.از داستان که اینطور بر میاد.باربد که شکی تو بیگناهیش نیست و از نظر من کریم هم همونطور که گفتم قطعا بیگناه بوده.عباس هم همون شخصی بوده که راضیه گفت به خاطر یه مشکل نمیتونه فعالیت کنه و مدیرکش میشه و نقشش هم گفته میشه که با توجه به اینکه تو داستان گفته میشه"یه بدبختِ تو سری خور که همه ی عمرت به بیچارگی و نوکری گذشت ... آخرش هم به جایی نرسیدی و تو فلاکت سقط شدی"احتمال زیاد برده بوده.

اما از نظر منم باربد توسط هر دو گروه مورد حمله واقع شده!

پس تا الان از نظرم تو دو شبی که گذشت قضیه اینطوری میشه:

شب اول:قاتل ها کریم رو میکشن و فرقه کسی رو جذب نمیکنه!

شب دوم:قاتل ها باربد رو میکشن و فرقه ای ها هم میخوان باربد رو جذب کنن!

پس با این حساب قاتلین تا الان از 2 فرصتشون استفاده کردن و فرقه ای ها هم از 1 فرصت.اگه بتونیم با توجه به بالانس بازی درباره اعضای فرقه و قاتلین و محدودیت هاشون به یه جمع بندی منطقی برسیم خیلی خوبه.الان فقط 14 نفر موندیم و این خیلی مهمه که بتونیم این حدسیات رو بزنیم.

4 تا پست عباس رو هم بررسی کردم ولی چیز خاصی نگفته بود و شاید مشکوک ترینش آخرین پستش بود!

فکر کنم کلا یه پست از اتفاقات لحظات آخر فاز قبل و داستان ها تا الان و کلا یه جمع بندی بدم خیلی بهتر باشه.فقط خواهشا ایندفعه دیگه سریعتر تصمیم گیری کنید و مثله فاز قبل به واپسین لحظات رای دادن رو موکول نکنید.خوشبختانه این فاز دستمون خیلی باز تره و کلی سرنخ و مدرک هست فقط کافیه یکم دقت کنیم تا یه گناهکار رو از بازی خارج کنیم
    [/SPOILER]
    رضا فرضیات ساده رو در نظر می گرفت و چیزی رو نمی پیچوند ، همین باعث میشد نتیجه گیری هاش هم راحت تر باشن ...

ابراهیم

عنوان پست : Devil

[SPOILER]بحث هایی که راجع به اتفاقات دیشب شکل گرفت جالب بودن. ما توی داستان شب اول صحنۀ مردن کریم این تصویر رو داشتیم:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط l a v i n
    همه در خلسه ای رعب آور فرو رفته بودند که صدایی هایی عجیب شوک دیگری به سرنشینان بخت برگشته ی اتوبوس وارد کرد ! در پی صدا ناله های مردی به گوش می رسید که پیچیده در کاپش بادی مضحک و کهنه اش در حال جان کندن بود !
    و در تصویر مرگ باربد:
    نقل قول:
    باز هم صداهای عجیب و غریبی بلند شد ... صداها درست شبیه صداهای دیشب بود ... گویی با پتک به جان کوه افتاده بودند ... شاید هم پتک نه ... شاید ناقوس کلیسا ... صدا ممتد و گوش خراش بود ... به ناگاه صدا قطع شد و صدای جیغ معصومانه ی کودکی بی پناه به آسمان رفت ... همه ی سرنشینان به سمت باربد که کنار جنازه ی شاهرخ دراز کشیده بود دویدند ... صورت پاک باربُد کبود شده بود و چشمان زیبا و کنجکاوش در سیاهی شب برق می زدند ... کاری از دست کسی ساخته نبود ... روح این فرشته ی کوچک به آسمان ها پرواز کرد ... او پاک بود و پاک زندگی کرد ... خیلی ها سعی داشتند از باربُد سوء استفاده کنند ولی روح بی آلایش او اجازه ی این سوء استفاده را به هیچ بنی بشری نداده بود ...
    چیزی که واضحه، هر دو شب قبل از جون دادن مقتولین، صداهای عجیبی اومده و بعد از اون مقتول مرده. یه نکته واضحه، اگه بخوایم این صداها رو به جذب فرقه ربط بدیم، پس فرقه هر دو شب جذب داشته (حالا موفق یا ناموفق) که با این حساب محاسباتمون در مورد بیگناهی کریم زیر سؤال میره. پس این نظریه که باربد دیشب همزمان مورد هدف فرقه و قاتلین قرار گرفته، از اون طرف هم کریم بیگناهه، رد میشه تا حد زیادی.
    نکتۀ جالبش اینجاست که اونایی که احتمال مورد هدف قرار گرفتن همزمان باربد رو بر اساس اتفاقات داستان، از دو گروه گناهکاران مطرح میکنن، میتونن اطلاعاتی بیشتر از افراد عادی داشته باشند، مثلآ عضو فرقه باشن و از هدف دیشب خودشون آگاه! اولین نفر تهمینه این رو مطرح کرد و بعد از اون هم لیلا و مریم! (فعلآ حدسه این فقط)
    این قضیه جای مانور بیشتری داره، ولی چیزی که الآن مطرحه اینه که صداهای عجیب قبل از قتل باربد توسط قاتلین، آیا میتونه به جذب همزمانش توسط فرقه ربط داشته باشه یا نه؟ و اگر داره، داستان کریمی که اون هم اتفاقآ قبل از کشته شدنش این صداهای عجیب شنیده میشدن، بیگناه بوده یا نه. اگر بیگناه بوده، آیا فرقه شب اول جذب موفقی در کنار قتل کریم به دست قاتلین داشته یا نه؟
    هیچ کودوم از این نظریه ها رو نمیشه قطعی بر اساس اتفاقات داستان اثبات کرد. دوست دارم نظرتون رو در این باره بدونم. اینکه فرقه ها دیشب جذبی داشتن یا نه، و اگه داشتن چقدر ممکنه اون جذب همون کسی باشه که دیشب به قتل رسیده، یعنی باربد! شب اول چطور؟ اگه نه، دلیل اومدن صداهای عجب توی هر دو شب چی میتونه باشه؟

شاید فعلآ دنبال این مسأله گرفته نشه تا به بحث متهم ها برسیم، بهتر باشه. فقط خواستم تحلیل خودم رو از تصویر سازی های قتل داستان و ربطش رو به عضوگیری های فرقه گفته باشم. مسلمآ این موارد روزهای بعد که تعداد افراد کمتر میشه اهمیت خیلی بیشتری پیدا میکنن.
    [/SPOILER]
    من به مصطفی و بهنام گفتم آخر بازی شما دو تا رو به عنوان تیم شیاطین معرفی میکنم ؛ دوتا دِویلِ واقعی هستین

ابراهیم

[SPOILER]بهتره رأی های دیروز رو از اول تا به آخر، یه بررسی کنیم. رأی ها رو من به دو قسمت تقسیم میکنم. قسمت اول، رأی هایی که به مریم داده شد و قسمت دوم، رأی هایی که به مریم داده نشد.

باقر > مریم = باقر به سه نفر مشکوک بود، سالوادور، لیلا و مریم. اتهامش به مریم، بیخیالیش و اتهام رابطۀ برده - اربابیش با ارشک هست

لیلا > مریم = لیلا معتقده بازی مریم همراه با بیخیالی بوده از همون اول و همیشه سعی کرده از شرکت کردن تو بحث ها در بره، جواب تهمت هایی که باقر بهش زده رو نمیده. میگه مریم نقشی داشته باشه که قابلیت برده داشته داره، چرا که وقتی بحث ارباب ارشک بودنش مطرح شد، جا خورد و پی اتهامش به ارشک رو نگرفت

سالار > مریم = اگرچه پیش تر شک خودش رو نسبت به حجت و باقر اعلام کرده بود، ولی رأیش رو به مریم داد تا تلاش ها بی نتیجه نمونن فقط (اگرچه خارج از وقت قانونی بود این رأی)

ابراهیم > مریم = اتهام ابراهیم به مریم، بیخیالی بیش از حدش حتی تو فاز روز دوم و در واقع مهم نبودن اتفاقاتی که در فاز روز در جریانه، تهمت های بی پایه و اساس و فقط جهت خالی نبودن عریضه به افراد مختلف

اشکان > مریم = دلیل اصلیش شاید پست ابراهیم در متهم کردن مریم و رسوندن رأی ها به اجماع برای اعدام داشتن در فاز روز بوده باشه. خودش مظنون اصلیش رو باقر معرفی میکنه

باربد > مریم = باربد هم با اینکه خیلی مطمئن نبود، ولی از بین تهمینه و مریم رأی به اعدام مریم داد تا رأی ها به اجماع برسن

ارشک > مریم = گفت بعدآ توضیح میده. به خاطر به اجماع رسیدن رأی ها رأی داد

کامبیز > تهمینه > مریم = کامبیز بیشتر دلایلش برای رأی به اعدام تهمینه مربوط به داستانی میشه که خدا مینویسه. البته دعوای زرگریش با ارشک، اوایل بازی رو هم بی دلیل نمیدونه. ولی بعد تغییر رأی های مریم رو که میبینه، بهش رأی میده

فرهاد > حجت = فرهاد میگه حجت مثل یه بیگناه رفتار نمیکنه. دوست داره هرچه زودتر فاز روز تموم شه و سعی ای برای حل معمای بازی نمیکنه، کاری که از یه گناهکار انتظار میره

حجت > حجت = حجت از اول بازی به باقر مشکوک بود. روز اول هم به باقر رأی داد. جایی که فرهاد بهش (به حجت) رأی میده و اتهام حجت به باقر رو بی اساس میخونه، حجت میگه فرهاد داره از باقر حمایت میکنه. در آخر به خودش رأی میده تا با اعدامش، دست باقر و فرهاد که در جناح مقابلش هستن رو بشه

طوبی > حجت = دلایلش رو نکته های توی داستان بیان میکنه. (نظر شخصیم اینه که چون دید تو همون دو صفحۀ آخر رأی به اعدام حجت داده شده، بهش رأی داد)

تهمینه > سالوادور = برای اولین بار و بدون مقدمه به سالوادور مشکوک میشه و به خاطر یه جمله بهش رأی میده. چرا که گفته برده ها روز اول زیر ذره بین هستن و نمیتونن به اربابشون گرا بدن. تا پایان فاز روز به خاطر کاری که براش پیش اومده بود، دیگه نتونست بیاد تاپیک

سالوادور > تهمینه = با اینکه از قبل بحثش با باقر بود و اون رو متهم ردیف اول میدونست، اون هم به خاطر اتهاماتی که باقر بهش وارد میکرد و به زعم سالوادور بی اساس بودن، ولی با رأی ای که تهمینه بهش داد تهمینه رو متهم اصلی عنوان کرد، به دلیل اتهام بی موردش

مریم > ارشک > تهمینه > حجت = بر این اساس که ارشک از اول بازی تا به حال مدام داره خودش رو به یکی میچسبونه و در واقع خودش رو در نظرها بردۀ ارباب های مختلف جا میزنه (چرا باید با این کار به برده بودنش اعتراف کنه؟ مگه تا وقتی که زنده ست، کسی نمیتونه بره و پستهاش رو بخونه تا بفهمه داره به اریابای مختلفش (!) گرا میده؟) تا برای اربابش حاشیه امنیت ایجاد کنه، فرد متهمیه و بطبع نقش برده رو تو بازی داره

النا > حجت = النا معتقده که بین کریم کشته شده و حجت رابطۀ برده - اربابی برقراره و چون دفاع های حجت رو کافی نمیدونه رأی به اعدامش میده. در جایی هم میگه ترجیحش اینه که امروز یکی از بین کم فعالیت ها رو اعدام کنیم

عباس هم که نبود تا رأیش رو بده.

از اونجایی که میخوایم پروندۀ گناهکاری یا بیگناهی مریم رو بررسی کنیم، کاری با اون هایی که به مریم رأی دادن نداریم. اونهایی که بهش رأی دادن، در صورت گناهکاری مریم، یا بیگناهن، یا توی گروه گناهکار مقابل قرار دارن. هیچ هم گروهی تو اون شرایط حساس که یه رأی تعیین کننده بود، نمیاد و با رأیش از اعضای گروه خودش اعدام نمیکنه.
    از بین افرادی که به مریم رأی ندادن، به اتهاماتی که به افرادِ از دید خودشون "متهم اصلی" (کسایی که بهشون رأی دادند) نگاه میکنیم، متوجه میشیم که تقریبآ همه با دلایل غیر منطقی رأی به شخصی غیر از مریم دادن. یعنی فقط خواستن از زیر رأی دادن به مریم در رفته باشن. خیلی واضحه که اگه مریم گناهکار باشه، تیمش قطعآ از بین این افراد خواهد بود.
    مسئلۀ دیگه ای که هست، اینه که چرا افرادی مثل فرهاد، سالوادور و النا که تقریبآ تا دقایق پایانی فاز روز حضورشون تو تاپیک محرز بود، نیومدن و با وجودیکه میدونستن اگه مریم رأی نیاره، فاز روز دوم هم اعدامی نخواهیم داشت، نیومدن و رأی بهش ندادن. یه بیگناه هیچوقت تا این حد به بیگناهیِ یه بیگناه دیگه (از نظر خودش - چرا که اگه بخوایم اونهایی که دیروز به مریم رأی اعدام ندادن رو بیگناه فرض کنیم، پس باید مریم رو بیگناه میدونستن که حاضر نبودن بهش رأی بدن) اطمینان نداره، مگر شرایط خاص که مثلا داروغه باشه، که میدونیم هیچ کودومشون نبودن و باربد داروغه بوده.
    (دیروز تا طرفای ساعت 5 تعداد افراد حاضر تو تاپیک 9 نفر مخفی بودن، ولی از حدود یه ربع به 5 تا پایان فاز روز 13 نفر ثابت شده بود. که اگه خدا رو از این تعداد کم کنیم، میشه 12 نفر. ولی تا حالا هرکی که دیروز به مریم رأی اعدام نداده، دلیلش این بوده که اون موقع تو تاپیک نبوده. جالبه!)

پ.ن: پستهای بعدیم هم آماده ان، به زودی ارسال میشن.
    درسته مصطفی گناهکار بود ولی چنین پست هایی برای بیگناه ها هم خیلی کمک کننده و راهنما هستن ... وقتی شما بازی رو تا یه جایی تحلیل می کنی و آدماش رو بررسی میکنی کار رو برای بقیه ی بازیکن ها هم راحت میکنی ...

ابراهیم

[SPOILER]اول جواب این النا رو بدم، بعد میریم سر ارتباطی که بین مریم و سالوادور بوده و دیروز ازش صحبت میکردم:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Elena
    با توجه به وصیت باربد ، تنها جمله ای که در مورد باربد تو پست دوم داستان هست این جمله س

" شاهرخ که گویی روحش از کالبد در حال عروج است دستان سرد باربُد را در دست گرفته بود و خیره به چشمان کنجکاو و هراسان پسرک با نگاه او را دلداری می داد "

از اونجایی که وقتی قرار بود شاهرخ رو اعدام کنیم باربد تنها کسی بود که اومد به طوبی رای داد. حدس من اینه که باربد برده ی شاهرخ بوده و نمیخواسته که اون اعدام بشه.

هم شاهرخ مستقیمآ گفته شد که بیگناه بوده، هم با توجه به داستان میشه اینطور برداشت کرد که باربد بیگناه کشته شده.
    النا الآن روز سومیم، در جریان اتفاقات تاپیک هستی شما؟!

==============
    خوب، بحث سالوادور.
    سالوادور هم درست مثل مریم یه جریان خاص و کاملآ مشخص داشته بازیش تا به الآن. بیخیال، مهم نبودن اتفاقات روز براش و فقط منتظره تا کسی بهش اتهام وارد کنه و این هم بیاد و جوابش رو بده. چندین و چند بار هم خودش به این موضوع اقرار کرده، این یکیش:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Salvador.
    ابراهیم من چی کار کنم وقتی کسی اتهامی چیزی بهم نمیزنه وقتی هم نگاهی میاد سمتم ( باقر) من چیزی میگم ، میگه همون که پست دادی جای شکرش باقیه
    شما یه پست ازش پیدا نمیکنید که اومده باشه و بازی رو تحلیل کرده باشه و حرکتی در جهت بازی بیگناها انجام داده باشه. حمایت های دیروزش از مریم که دیگه جای هیچ حرفی باقی نمیذاره.
    فکر نکنم نیازی باشه همۀ پستهاش رو من اینجا نقل قول کنم تا حرفم رو متوجه شید، خودتون برید ببینید، کلآ 15 تا پست بیشتر نیست:
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

به این دو جمله از مریم و سالوادور توجه کنید: (دقت کنید این دو پست به فاصلۀ 55 دقیقه از هم ارسال شدند)
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Maryam.
    - به نظم دارید خیلی پیچیده قضایا رو بررسی می کنی . یه نکاتی میگید که آدم از شدت نکته سنجی دهنش باز میمونه ولی از اون طرف فقط باعث رد گم کنی میشه . مثلا در مورد کریم ، به نظرم اگه خیلی ساده نگاه کنیم کریم بی گناه بوده ... بچه ها ممکن بودن غیر بیگناهیش رو ثابت کردند ولی باز من برداشت ساده ی بیگناهی کریم رو صحیح تر می دونم .
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Salvador.
    بهتره ساده ترین فرض رو در پیش بگیریم و جهتی به بازی بدیم ، کریم بی گناه بود همین !
    سالوادور و مریم سر اینکه بهتره ساده به قضیه نگاه کنیم و کریم رو بیگناه بدونیم (و نه اینکه چون توی داستان به گناهکاری کریم اشاره نشده - صحبتی که اکثریت قریب به اتفاق بچه ها تاییدش کردن) کاملآ اتفاق نظر دارند، که خودش میتونه نشون از در ارتباط بودنشون خارج از تاپیک باشه. ضمن اینکه از طرفی دیگه هم میتونه گناهکاریشون رو ثابت کنه. چرا که اصرار به صرفآ بیگناه بودن کریم، بدون در نظر گرفتن محتوای داستان، میتونه نشون از آگاهیشون از این موضوع از جایی دیگه باشه و اون جای دیگه، اتفاقات شب و دست داشتن خودشون در این اتفاقات هست. اینطوری میگیم که اگه قاتل باشن میدونن که کار خودشون بوده و با بیانش اینجا میخوان حسن نیت خودشون رو به عنوان یه بیگناه برای ساده تر کردن مسائل نشون بدن، و اگر هم عضو فرقه باشن، میدونن که دیشب جذبی نداشتن، پس کشته شدن کریم کار قاتل هاست و از اونجایی هم که از اعضای گروه خودشون کاملآ شناخت دارن، میدونن که کریم از خودشون نبوده، پس بیگناهه.

این دو پست هم دیروز سالوادور طی بحث هایی که سر رأی به اعدام ها با باقر، بینشون صورت گرفته بود داد: (نقل قول نمیکنم کل پست رو، چون خود پست نقل قولهای زیادی داره)
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    نقل قول:
    خوب ، باقر اصلا به نظرم از خودش دفاع نکرد و در جواب من ، من رو هم متهم کرد . بی دلیل به مریم رای داد ، دقیقا میثل رای طوبی . جوری گفت من 3 4 ساعت دیگه میام رای میدم گفتم حتما دلیل قانع کننده ای داشته .
    جایی که باقر به مریم و لیلا و سالوادور اتهام زده بود و اونها رو مظنون اصلی از نظر خودش معرفی کرده بود و گفته بود به یکیشون رأی میده و در آخر هم به مریم رأی داد، سالوادور این دفاع کاملآ مشخص رو از مریم میکنه و همونطور که دیدید تا آخر فاز هم بهش رأی نمیده.

اینجا هم باز بین صحبتهاش با باقر این رو میگه:
    نقل قول:
    من دیروز به شاهرخ رای ندادم و امید داشتم به بازی برگرده ولی مدیرکش شد ، میخوای رو به جهت بازیت و فرضیه برده اربابیت به مریم رای بدم ؟
    در حالی که هیچ کس همچین انتظاری ازش نداشته و صرفآ خواسته با سیاه نمایی خودش رو مستقل از مریم نشون بده.

اما دفاعیات امروز مریم:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Maryam.
    اما در مورد وصیت نامه ی باربد :

باربد میگه یکی از دو نفری که میخواستم بهش رای بدم باید قاتل باشه ، و یکی از رای دهنده های دیروز فرقه

باربد دیروز به من رای داد ، ولی کسی که میخواست بهش رای بده تهمینه بود ... اگه منظور باربد من بودم هیچ لازم نبود باربد از صفت میخواستم استفاده کنه ، می تونست بگه یکی از دو نفری که دیروز بهش رای دادم .

اما ارسال های دیروز باربد رو نگاه کنیم ... باربد اول اشاره میکنه تهمینه مشکوکه ، یعنی چیزی که از شب قبل بهش پی برده ... در نهایت به من رای میده چون میخواد اون روز اعدامی داشته باشه و من تنها فرد مستعدی بودم که روم میشد اجماع کرد ، ولی حتی وقتی به من رای میده اشاره می کنه به تهمینه ... یعنی باربد به من مشکوک بوده و مشکلی نداشته که من بمیرم، اما یقین داشته که تهمینه قاتله اما تواناییش رو نداشته همه رو به سمت تهمینه برگردونه و از طرفی این کار امن نبوده
    این استدلال موقعی کارایی داره که بدونیم باربد با آگاهی توی وصیت نامه ش در مورد قاتلین نظر داده باشه. ولی چزی که مشخصه، همونطور که گفتم، باربد فقط حدسیات خودش رو در مورد قاتلین توی وصیت نامه ش آورده، پس حرفاش نمیتونه سندیت داشته باشه.

و اما بزرگترین اشتباه مریم توی پستای امروزش. به این حرف مریم توجه کنید:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Maryam.
    ۲- به من میگید رفتارم تو دو ساعت آخر و رای عوض کردنام گناهکارانه بود
    من صادقانه بگم به سیستمی از بازی عادت کرده بودم ( در ناخوداگاهم ) که قضیه ی حد نصاب وجود نداشت و هر روز یکی باید در نهایت اعدام میشد ... حالا درسته ایراد بگیرید که خب می رفتی قوانین رو میخوندی، ولی وقتی اسلحه رو شقیقه ی آدم باشه ُ آدم اینقدر دستپاچست که به هیچ چیز نمی تونه رجوع کنه الا ناخوداگاهش ... من روی این حساب رایم رو اول به تهمینه دادم چون فکر کردم بعد از من اون رای داره ، یعنی من اینجوری نگاه می کردم که یا من کشته میشم یا باید یکی پیدا بشه که بیش تر از من رای بیاره و اون اعدام بشه و واسه همین اول به تهمینه رای دادم بعد به حجت
    مریم جوری حرف میزنه که انگار تا حالا اینجا (توی پی اف) مافیا بازی نکرده و مثلآ با شرایط رأی به اعدام دادن و اینها آشنایی نداره و حتی میگه قوانین هم کامل بلد نبودم. از این توجیه بارها و بارها توی همین پستش برای تبرئه کردن خودش از اتهاماتی که بهش وارد شده استفاده میکنه. ولی پایین تر، جایی میگه:
    نقل قول:
    نوشته اصلی توسط Maryam.
    - چرا آخر کار دیگه دفاعی از خودم نکردم ... من بازی رو تموم شده میدونستم که بالا هم توضیح دادم چرا ... در ثانی روند بازی اینجوری بود که همه میخواستند امروز یکی اعدام بشه و این شخص تنها می تونست من باشم ... کسایی که میگند اگه دفاع خوب میکردی رایمون رو عوض می کردیم، من نظرم رو رو راست بگم ... دارید دروغ میگید ... این کار شچاعتی میخواست که کسی نداشت، یادمه یکی از دور هایی که بازی می کردیم و من داشتم اعدام میشدم وقتی آخر کار قبل اعدام از خودم دفاع خوبی کردم یکی اومد بهم رای داد و گفت با اینکه با این دفاعیاتش به نظر بیگناه میاد ولی حداقل با مرگش خیلی سرنخ ها رو میشه و این به نفع بیگناهاست! من تو اون شرایط فکر می کردم هر چی میگفتم مشمول این قانون میشد
    این دوری که مریم خانوم میفرمان، من کاملآ یادمه. درست هم میگه. ولی چیزی که هست کسی که دوری رو یادشه، پس قطعآ باید بازی کرده باشه تا بحال، اون هم توی همین فروم و با قوانین رأی دادن هم آشنا باشه.
    تناقض کاملآ توی حرفای مریم مشهوده. کنار همۀ اینها و پست دیروزم، حمایت های کاملآ مغرضانۀ سالوادور رو هم ازش، اضافه کنید. هیچ دو بیگناهی از بیگناهی هم مطمئن نیستن تا از هم دفاع کنن.

اما تهمینه. تهمینه بعد از رأی هایی که دیروز آورد جا خورد، انتظارش رو نداشت. طی دفاعیاتی که امروز انجام داد، با کوبیدن بازی باربد در ابتدا (و بعدآ معذرت خواهی به خاطر این حرفش) و همینطور یادآوری داستان جان و یاسین در دور سیزدهم و تهدید به اینکه الآن رأی های قطاری براش راه میوفته و گفتن یه سری حرفها مثل "مطمئن مطمئن باشید وقتی نقش من معلوم بشه این رو میفهمید!" خواست تا با سیاه نمایی خودش رو بیگناه و نشون بده. در صورتیکه اینها هیچ کودوم عکس العمل یه بیگناه به اتهاماتی که بهش وارد شده نیستن. بحث دور سیزدهم فرق میکرد، الآن کاملآ مشخصه چه اتهاماتی به تهمینه وارد شده. همونطور که پیش تر هم گفتم، اتفاقآ صحبتهای باربد مبنی بر قاتل بودن تهمینه و یا مریم قابل استناد نیستن چون نظر شخصیش هستن. تهمینه عوض رفع اتهاماتی به بهش وارد شده بود، سعی داشت با فرافکنی خودش رو بیگناه جلوه بده و با حرفاش از نظر روانی روی بقیه تأثیر بذاره تا منطقی جوابشون رو بده.

اگه بخوایم فرضیۀ ارشک رو مبنی بر گناهکاری و همگروهی تهمینه و فرهاد در نظر بگیریم، از این طرف هم همدست بودن سالوادور و مریم رو لحاظ کنیم، میرسیم به اینکه هر چهارتاشون گناهکارن و از اون جایی که چندین و چند بار شاهد جبهه گیری های سالوادور علیه تهمینه و برعکس، تهمینه علیه مریم و برعکس و حتی فرهاد علیه مریم، بودیم. پس با فرض گناهکاری هر چهار نفر، باید قاعدتآ تو دو گروه مستقل باشن، یعنی یه طرف قاتلین، یه طرف فرقه. در صورتیکه اکثریت فرض ها روی قاتل بودن هر کودوم از دو گروه به طور مجزا تاکید داره.
    نمیدونم، واقعآ دیگه مخم نمیکشه. فکر کنم الآن 7-8 ساعت رو رد کرده که مستمر پای تاپیکم. منتظر اظهار نظر بقیه میمونم و فعلآ رأیم رو نمیدم. ولی تا اینجا، رأی من همچنان مثل دیروز مریم هستش. (یه چند ساعتی نیستم احتمالآ)

پ.ن برای سالوادور: من که ابایی ندارم از اینکه بقیه یوزر واقعیم رو تشخصی بدن، و فکر هم کنم تا الآن همتون دیگه شناخته باشید منو چون سعی نکردم خودم رو پشت کلمات و حرفام مخفی کنم. ولی من یوزر واقعی تو رو نمیدونم، حدس میزنم، ولی مطمئن نیستم. به هر حال، حتی اگه مطمئن هم بودم، این چیزی رو عوض نمیکرد. نوع بازی تو از شروع بازی تا به حال یه روند ثابت و البته غیر حرفه ای (اگر گناهکار باشی) رو داشته.
    [/SPOILER]
    النا

عنوان پست : Speechless

[SPOILER]با توجه به وصیت باربد ، تنها جمله ای که در مورد باربد تو پست دوم داستان هست این جمله س

" شاهرخ که گویی روحش از کالبد در حال عروج است دستان سرد باربُد را در دست گرفته بود و خیره به چشمان کنجکاو و هراسان پسرک با نگاه او را دلداری می داد "

از اونجایی که وقتی قرار بود شاهرخ رو اعدام کنیم باربد تنها کسی بود که اومد به طوبی رای داد. حدس من اینه که باربد برده ی شاهرخ بوده و نمیخواسته که اون اعدام بشه.
    [/SPOILER]
    شاید بیتا اینجا می خواست گمراهتون کنه ولی من صریحآ گفتم اون دوتا بیگناه بودن

فرهاد

عنوان پست : Speechless

[SPOILER]اتفاقا من دیشب قبل از خواب خیلی به حرف های باربد فکر کردم و دیدم واقعا چقد خوب بازی کرده . به این نتیجه رسیدم که درست بود و باربد داروغه بود و حتی به احتمال بالا شب اول نقش تورو پرسید و با پاسخ بی گناه روبرو شد . اما مشکوکه بهت چون نقش اسپایدر من بی گناه گفته میشه[/SPOILER]
    نقش گادفادر بیگناه اعلام میشه استاد

فرهاد

[SPOILER]کامبیز :
    نقل قول:
    از یه طرف دیگه من نمیدونم چرا هیچ رقمه هیچ شکی به تهمینه نمیکنی؟دیروزم همینطور بودی،معلوم بود تو فاز شب مریم عمرا کشته نمیشه،کودوم قاتل احمقی میاد کیس به این خوبی رو از بین ببره که یه پوئن واسه قاتلا واسه فاز روز بعد محسوب میشده؟مگه اینکه خوده مریم جزو قاتلا باشه.تو اگه معتقدی مریم بی گناهه،چرا بعده دیدن پستش که خودت نقل قولش کردی،از رای ات به حجت برنگشتی؟همین خوده تو و النا باعث شدین تا ما دیروز اعدامی نداشته باشیم!!
    کامبیز من در جواب ارشک توضیح دادم که چرا نبودم بقیه ی اون فاز رو .
    من تا قبل از پست دفاعیه ی تهمینه و پست لیلا شک داشتم بهش و تو پست چند صفحه ی قبلم هم جز کسانی که حس میکنم گناه کاره آوردمش . اما :
    تهمینه :
    نقل قول:
    2)شاید بپرسید چرا لیلا رو جز قاتلان نوشتم؟؟
    لیلا ادعا میکنه که بار اولش هست که بازی میکنه و از نظر من اگر حرفش درست باشه یکی داره بهش کمک میکنه!
    لیلا :
    نقل قول:
    شما فقط دارید بیخودی شلوغش میکنید ... جواب سوال های اصلی من رو نمیدین و واقعا مواردی رو مطرح میکنین که از نظر من فن های نخ نما شدست !
    من باور کردم که تهمینه بی گناهه . حتی اگه همه ی رای ها هم به اعدامش باشه من رای به اعدامش نمیدم با اینکه میدونم این به ضررم تموم میشه . چون میبینم خط های مشابه رو .
    بذارین برم عقب تر یه کم
    لیلا :
    نقل قول:
    واقعا خیلی گیج شدم من ! برای دور اول بیشتر از حد به مغزم فشار آوردم
    چندین بار دیگه هم همین اشاره رو کرده اینجا حتی با !
    ارشک :
    نقل قول:
    من دارم منفجر میشم از سر درد
    سابقه ی گناه کار بودن دارم و این تجربه ی شخصی منه که وقتی گناهکار باشی با سردرد و امثالهم روبرو میشی . به خاطر اینکه همه ی چیزهایی که میدونی رو نمیتونی بگی و باید قدرت تخیلتو تقویت کنی که بتونه پرونده سازی کنی و اتهام بزنی و Smoke Screen به وجود بیاری !
    ارشک :
    نقل قول:
    خیالت راحت باشه تهمینه رو اعدام کنیم گناهکار باشه ( که هستش قریب یه یقین ) میایم سراغ تو فرهاد جان .
    نقل قول:
    پس بهتره که قاطع و رو راست باشیم باهم ... بازم میگم کسی که تا انتهای فاز روز به مریم یا تهمینه رای نده مشکوکه !!!
    باز هم ادبیات های مشابه با تفاوت یک نفر فقط .
    در مورد باربد . باربد وقتی به طوبی مشکوک شد که فقط یک پست داده بود روز اول که قربون صدقه ی تهمینه بود . طوبی اومد و چنتا پست دیگه هم داد و کاملا دیگه مشخص بود که بار اولشه و بی تجربست و بازی رو به مسخره گرفته . کسی که چنین نقش مهمی داره و باتجربه هم بود مثل باربد سعی میکنه در فاز شب بهترین انتخاب رو داشته باشه اگه داروغه بود . خوب ؟ بهترین انتخاب به نظرتون میشه طوبی ؟ نه اون باهوش تر از این حرفاست و میدونه اگه بتونه تشخیص بده تهمینه چیکارست خیلی چیزهای بهتری دستشو میگیره . روز اول 18 نفر تو بازی بودن که یکی ازش کم کنیم که خودش باشه نقش 17 نفر رو میتونست بپرسه . فقط یک نقش بهش گفته نمیشد که گاد فادر بود ( تو پست دیگه ای به اشتباه گفتم اسپایدرمن چون یادمه سری قبل رئیس فرقه نقشش لو داده نمیشد فقط به جاسوس و داروغه ) با یه حساب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که 94% شانس وجود داره که گزینه ی درست به باربد گفته بشه . باربد پرسید و به بی گناه برخورد اما شَکِش به این بود که گادفادر باشه تهمینه . چون دلیل شکش به تهمینه حرف طوبی بود . طوبی ــی که حدس میزد برده باشه . خوب برده یا مال گادفادر ه یا مال اسپایدرمن دیگه . اعضای گروه که برده ندارن ( پرسیدم اینو از گاد )
    خوب اگه تهمینه گاد فادر ه چرا هیچکس هم جهتش حرکت نمیکنه ؟ من حالا دارم اینارو میگم و تقریبا تبرعش میکنم اما خوب نقش خودمو که میدونم که بی گناهم و دارم میبینم این رای های قطاری و پرونده سازی های علیهش رو با ادبیات های مشابه ! توجه کنید که آیا واقعا ادبیات و طرز بازی لیلا شبیه کساییه که اولین بارشونه بازی میکنن ؟ یا یه تیم قوی همراهش هست ؟
    [/SPOILER]
    فرهاد بیگناه نترس بود و اغلب حدس هاش و تسلیم نشدنش هاش درست از آب دراومد ... راضی به اعدام تهمینه نمیشد اینجا ...

کامبیز

[SPOILER]نقل قول:

ارسالی توسط گاد
    صداها درست شبیه صداهای دیشب بود ... گویی با پتک به جان کوه افتاده بودند ... شاید هم پتک نه ... شاید ناقوس کلیسا ... صدا ممتد و گوش خراش بود ... به ناگاه صدا قطع شد
    این تیکه احتمال کنایه از جذب شدن داره دیگه،احتمالا ناقوس کلیسا باید نشون دهنده ی هشدار باشه دیگه،خوب مرگ رو که مستقیم گاد میگه پس احتمال جذب شدن هست!

نقل قول:
    ارسالی توسط تهمینه
    فرضیه قاتل بودن کریم
    مگه همچین فرضیه ای وجود داشت اصلا؟وقتی توی داستان گفته میشه خودش رو در برابر جان مسافرا مسئول میدونست معلومه طبیبی ،داروغه ای چیزی باید باشه و دست کم فرقه،از کجا درمیارین که کریم قاتل بوده من نمیدونم!

خوب اما وصیت باربد:

نقل قول:
    چشماتون رو خوب باز کنین.نقش من تو پست دوم راضیه و پستهای اول خودم مشخصه!یکی از اون دو نفری که دیروز می خواستم رای بدم قاتل باید باشه.فرقه ای ها تو گروه رای دهنده ها بودن دیروز
    و این نکته ای که در مورده باربد میشه دید تو پست راضیه:

نقل قول:
    صورت پاک باربُد کبود شده بود و چشمان زیبا و کنجکاوش در سیاهی شب برق می زدند
    پس شاید باربد یک داروغه ی بی گناه بوده(البته بی گناه بودنش حتمی هست چون گفته پاک بود و رفت) حالا مسئله اینجاس از اون دو نفری که بحث میکنه و میگه میخواستم بهشون رای بدم،پس نقششون رو پرسیده بوده که اینقد مطمئن از این موضوع نظر میده!

باربد:

نقل قول:
    برای من تهمینه و مریم دو متهمی هستن که ممکنه رای بیارن.اگر نظر جمع رو مریمه منم بهش رای میدم ولی انصافا تهمینه هم خیلی مشکوکه!
    چی میگین راجع به این قسمت؟
    [/SPOILER]
    من این دور از بازی ساناز خوشم اومد هرچند که بچم خیلی ناراحت شد از اینکه بازم بیگناهه

مریم

عنوان پست : Bi savad

[SPOILER]باربد دیروز به من رای داد ، ولی کسی که میخواست بهش رای بده تهمینه بود ... اگه منظور باربد من بودم هیچ لازم نبود باربد از صفت میخواستم استفاده کنه ، می تونست بگه یکی از دو نفری که دیروز بهش رای دادم. [/SPOILER]
    کوروشِ بیسواد می خواستم صفت ه ؟

تهمینه

عنوان پست : Good

[SPOILER]این جمله معنی فرقه ای بودن کریم رو نمیده!
    این جمله معنیش این هست که کریم قاتل نیست!!!
    چون عباس میگه کریم یا بیگناهه یا شاید هم فرقه ای!! ولی اصلاً حرف از قطعیت نداره!
    چیزی که از قطعیت برمیاد اینه که میدونه کریم قاتل نیست و میگه کریم یا بیگناهه!
    شما کل جمله رو ول کردی چسبیدید به اون پرانتز و میگید چون تو پرانتز گفته فرقه پس کریم فرقه بوده؟!
    ضمن اینکه شما فرض کنید کریم فرقه بوده!! خب چرا تو متن راضیه حتی 1 کلمه هم مبنی بر اینکه کریم یه ریگی به کفش داره نیست؟!! و حرف این هست که خودش رو در سرنوشت بقیه دخیل میدونه(نقل به مضمون)؟

لذا تقریباً مطمئنم کریم بیگناه بوده و عباس هم برده قاتلین.
    و فرقه هم روز اول جذب نداشته(چون تعدادشون بالاست و من این رو قبلاً هم گفتم) و دیشب هم میخواستن باربد رو جذب کنن که نشده!

چیزی که برای من جالبه اینه که چرا یک عده سعی دارن مدام فضیه جذب ناموفق فرقه و فرضیه قاتل بودن کریم رو مطرح بکنن؟!! مشخصه که کسی که با این همه دلیل و مدرک داره روی این قضیه پافشاری میکنه یا باید فرقه باشه یا قاتل!
    چرا؟!
    چون اگه فرقه باشه به نفعشه که بقیه فکر بکنن تیرشون به سنگ خورده!
    اگه قاتل باشه هم به نفعشه که بقیه فکر بکنن 1 نفر از قاتلین کم شده!

در مورد من و توبا!
    من تقریباً فهمیدم توبا کیه و بازی جز شوخی و همین مسخره بازیها(ببخشید توبا ) ازش سراغ ندارم!
    مگه شما سوم اول بازی رو نخوندید که راضیه نوشته من و توبا همدیگه رو به حرف گرفته بودیم؟؟؟
    خب این توبا هم این رو هم دیده و ول کن ماجرا نیست!
    اصلاً اگر من و توبا سر و سری داشتیم(شما بگید رابطه برده و اربابی)،
    اولاً اینقدر راضیه مستقیماً اشاره میکرد؟!
    ثانیاً ارباب مگه برده رو میشناسه که همدیگه رو به حرف بگیرن؟!!
    اگر قرار بود رابطه برده و اربابی باشه هیچوقت با عبارت به حرف گرفتن بیان نمیشد!
    به هیچ وجه من و توبا ربطی به هم نداریم!!

در مورد قضیه مشکوک شده باربد به من.
    اصلاً سر چی مشکوک شده؟! باور کنید من چیزی تفهمیدم که مدرک اصلی شکش به من چیه!
    شما بگید اون چیه بعد من از خودم دفاع میکنم.

متاسفانه تا موقعی که من بودم هیچ شخصی در مورد مریم پست نداد و وقتی رسیدم دیدم روی مریم اجماع شده ولی به حد نصاب نرسیده!
    بعد که برگشتم پستهای خوب ابراهیم و اشکان رو دیدم و بسیار عالی مسائل رو توضیح داده بودن!

الآن یه زنجیره ای میخواد پشت سر من راه بیفته! و چون من بیگناهم مطمئنم اگر 4-3 بیگناهان بیان و این اشتباه رو در مورد من مرتکب بشن خیلی راحت من رای میارم! چون فرقه و قاتلین راحت به من رای خواهند داد!!
    [/SPOILER]
    تهمینه ی بیگناه خیلی خیلی بهتر از تهمینه ی فرقه ای بازی کرد ؛ حتی من وقتی به مهدی پ.خ دادم که جذب شدی بهش گفتم اذیتشون نکن اون دوتا طفلکی رو باهاشون همکاری کن ولی دلش با بیگناه ها بود فک کنم

تهمینه

[SPOILER]نقل قول:
    نوشته اصلی توسط -ebrahim
    بحث هایی که راجع به اتفاقات دیشب شکل گرفت جالب بودن. ما توی داستان شب اول صحنۀ مردن کریم این تصویر رو داشتیم:

و در تصویر مرگ باربد:

چیزی که واضحه، هر دو شب قبل از جون دادن مقتولین، صداهای عجیبی اومده و بعد از اون مقتول مرده. یه نکته واضحه، اگه بخوایم این صداها رو به جذب فرقه ربط بدیم، پس فرقه هر دو شب جذب داشته (حالا موفق یا ناموفق) که با این حساب محاسباتمون در مورد بیگناهی کریم زیر سؤال میره. پس این نظریه که باربد دیشب همزمان مورد هدف فرقه و قاتلین قرار گرفته، از اون طرف هم کریم بیگناهه، رد میشه تا حد زیادی.
    نکتۀ جالبش اینجاست که اونایی که احتمال مورد هدف قرار گرفتن همزمان باربد رو بر اساس اتفاقات داستان، از دو گروه گناهکاران مطرح میکنن، میتونن اطلاعاتی بیشتر از افراد عادی داشته باشند، مثلآ عضو فرقه باشن و از هدف دیشب خودشون آگاه! اولین نفر تهمینه این رو مطرح کرد و بعد از اون هم لیلا و مریم! (فعلآ حدسه این فقط)
    این قضیه جای مانور بیشتری داره، ولی چیزی که الآن مطرحه اینه که صداهای عجیب قبل از قتل باربد توسط قاتلین، آیا میتونه به جذب همزمانش توسط فرقه ربط داشته باشه یا نه؟ و اگر داره، داستان کریمی که اون هم اتفاقآ قبل از کشته شدنش این صداهای عجیب شنیده میشدن، بیگناه بوده یا نه. اگر بیگناه بوده، آیا فرقه شب اول جذب موفقی در کنار قتل کریم به دست قاتلین داشته یا نه؟
    هیچ کودوم از این نظریه ها رو نمیشه قطعی بر اساس اتفاقات داستان اثبات کرد. دوست دارم نظرتون رو در این باره بدونم. اینکه فرقه ها دیشب جذبی داشتن یا نه، و اگه داشتن چقدر ممکنه اون جذب همون کسی باشه که دیشب به قتل رسیده، یعنی باربد! شب اول چطور؟ اگه نه، دلیل اومدن صداهای عجب توی هر دو شب چی میتونه باشه؟

شاید فعلآ دنبال این مسأله گرفته نشه تا به بحث متهم ها برسیم، بهتر باشه. فقط خواستم تحلیل خودم رو از تصویر سازی های قتل داستان و ربطش رو به عضوگیری های فرقه گفته باشم. مسلمآ این موارد روزهای بعد که تعداد افراد کمتر میشه اهمیت خیلی بیشتری پیدا میکنن.
    ابراهیم!
    خواهش میکنم این نوشته من رو با دقت بخون!
    نقل قول:
    روح این فرشته ی کوچک به آسمان ها پرواز کرد ... او پاک بود و پاک زندگی کرد ... خیلی ها سعی داشتند از باربُد سوء استفاده کنند ولی روح بی آلایش او اجازه ی این سوء استفاده را به هیچ بنی بشری نداده بود ...
    اینکه میگه یه عده میخواستن ازش سو استفاده بکنن ولی روح بی الآیش اون اجازه نداده معنی این نیست که فرقه میخواسته جذبش بکنه؟!
    اگه فکر میکنی معنیش این نیست خب بگو معنیش چی هست!
    از نظر من این قطعاً معنیش این هست که فرقه هم دیشب میخواسته جذبش کنه و نتونسته! چون قاتلان هدف قرار دادنش!
    برای چندمین بار هست این رو میگم!
    تو که با دقت میخونی نظری در این مورد نداری؟

در مورد صداها هم بازم از نظر من یه چیز واضحی هست!
    در 3 صورت ممکنه افراد کنار برن.
    1) هدف قاتلان
    2) جذب قاتلان توسط فرقه که منجر به کشته شدن قاتل میشه
    3) سربه دار

وقتی میگه صدا همون صدای قبلی بوده یعنی قتل همون مشابه قتل قبلی بود!
    یعنی دوباره مورد 1 اتفاق افتاده و کریم و باربد هر جفتشون توسط قاتلان از بازی کنار رفتن! یعنی جذب اشتباه فرقه یا هدف سربه دار نبوده!
    از نظر من این کمک خدا به این معنا هست که قتل همونجور قبلی بوده!

چرا من میگم فرقه روز اول جذب نداشته؟
    یه دلیل خیلی واضحش اینه که فرقه ای که شب دوم حق جذب داره شب اول نداره!
    خیلی خیلی بعیده راضیه اجازه داده باشه فرقه 2 شب پشت سر هم یکی رو جذب بکنن!

راستی در مورد اینکه عباس برده قاتلان بوده یا فرقه نظری نداری؟!
    پست من رو خوندی که گفتم عباس برده قاتلان بوده؟
    نظرت چیه؟
    [/SPOILER]
    نکاتی که مدنظر من بود رو مهدی می گرفت ...

12. 11 کاربر از پست مفید L a V i N سپاس کرده اند .

سرمربی

JuventusJuventusJuventus
    سپاس ها
    12,302
    سپاس شده 23,215 در 3,144 پست
    کشور من
    Italy

من اعتراض دارم
    روز سوم تهمینه کلا اعدام شد از اون دنیا برگشت . حالا پا فشاریم برای اعدام تهمینه هیچ ، این پست :

باید جزو پستهای روز سوم باشه بابا که رسما روز رو شب نشون میده و شب رو بعد از ظهر
    هرکی پست داد بعدش هم یه نظری در موردش داد

به نظر من مهم ترین پست من بود . سه نفر با استناد به این پست تا پای دار رفتن .
    ابراهیم هم با خط های قرمزه این پست نجات دادم

14. 7 کاربر از پست مفید b3hNaM سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

سپاس ها
    7,131
    سپاس شده 8,645 در 1,618 پست

منم بیام پست بدم که بعد نگید عجب بیشعوری بود اومد خورد و رفت و یه تشکر هم نکرد

- اول تشکر میکنم از راضیه و سایر بازیکنان به خاطر زحمتی که کشیدند

- شده بعد یه مدت زیاد مثلا می رید فوتبال، بعد دو دقیقه ی اول خوبه همه چی و اینا، بعد دو دقیقه می بینید که نه پای رفتن نه جان ماندن ... دارید جون میدید حتی ... بله من به یه همچین وضعیتی رسیده بودم این دور ... بدنم همراهی نمی کرد و اینکه اگه بخوام واقعیت رو بگم این دور حس می کردم مافیا رو دوست ندارم و حوصلش رو ندارم ، زیادی طولانی و کش دار شده بود ... بازی با ۱۸ بازیکن اشتباهی بود که پیشنهاد می کنم دیگه تکرار نکنید ...

- من عذر میخوام از همکاران گرامی به خاطر زحمتی که کشیدند، خیلی هم خوب بود کار تیم ... اونایی هم که میگند قاتلا خوب کار نکردند دری وری می گند جدی اگه روز آخر بیتا میومد رایش رو میداد بازی با برد قاتلا تموم می شد
    بعد اینکه من دیدم انتقاد کردید از هدف گیری های قاتلین ... آخه دلتون میاد واقعا؟ ما روز اول کریم رو کشتیم که نگهبان بود، روز دوم یه فرقه ای داروغه رو کشتیم و روز سوم هم اسپایدرمن رو خواستیم بکشیم که بعد از اطلاعی که کسب کردیم خواستیم تو روز اول استفاده کنیم ... انتخاب کریم که کاملا الکی بود، من بعد مهمونی یه دقیقه آن شدم دیدم راضیه گفته مثلا تا دو ساعت دیگه باید هدفتون رو بگید، بعد اون زمان من فکر می کردم محدودیتی نداریم و باید هر شب بکشیم این شد که کریم رو انتخاب کردم همین جوری، بیش تر به خاطر آواتور تکراریش که رو اعصابم بود ... روز دوم از سبک بازی باربد حس کردیم که نقش داره و سبک بازیش این جوری بود که داشت موتورش گرم می شد، البته خرد جمعی روی ابراهیم بود واسه ی اون شب ولی احتمال دفاع طبیب از اون رو بالا می دیدیم و ریسک نکردیم و باربد رو کشتیم ... شب سوم هم از بازی ابراهیم به این نتیجه رسیده بودیم که فرقه ایه، یعنی شکی نداشتیم رو اون موضوع، ولی با استناد به یکی از ارسالاش که خیلی صریح در مورد اسپایدرمن صحبت کرده بود حدسمون این بود که اسپایدرمن نباشه خودش ، شب سوم نیاز داشتیم که یه فرقه ای رو حتما بکشیم و ریسک کردیم و زدیمش

- پدیده ی این دور رو منم موافقم که بهنام بود ... روزای اول خیلی خوب بود و لی روزای آخر خیلی بد بود اصرارش رو اعدام نشدن ابراهیم اشتباه بود و هم به گروهش می تونست لطمه بزنه هم بازی رو از نفس انداخت ... ولی تا یه جایی خیلی خوب بازی کرد

- در پایان از راضیه تشکر می کنم و یه چیزی هم به نظر هست رو میگم ... به نظرم این ایده که خدا بیاد ضمنی یه چیزی رو بگه و سرنخ بده، به نظرم ایده ی قشنگی نیست ... مسیر بازی رو عوض می کنه و به طرفی میبره که جالب نیست ... بازی باید استنادش به حرف های خود بازیکنا باشه نه گفته های خدا ... کلا خدا نباید مداخله جو باشه ، باید خلق کنه و به حال خود رها کنه

16. 11 کاربر از پست مفید Kopite سپاس کرده اند .

ســارانــاز

JuventusPerspolisJuventusBarcelona
    مربی محبوب
    قطبی-کاپلو
    بازیکن محبوب
    دل پیرو
    تیم محبوب
    یوونتوس, پرسپولیس, بارسلون
    سپاس ها
    24,905
    سپاس شده 31,833 در 6,902 پست
    کشور من
    Ghati

خوب یکمم من حرف بزنم،اینقد ور زدین،حیف نیس داش کامبیز چیزی نگه،اول پیشاپیش سال نو رو به همه ی اهالی مافیا و مافیا دوستان تبریک میگم،سال خوبی پر از مافیا و جنایت داشته باشین امیدوارم(شوخی ) با آرزوی بهترین ها براتون تو سال 91

اما برسیم به بازی

*اول اینکه بر خلاف بعصی دوستان من خیلی این بازی با یوزرای جدید رو دوس دارم،اول اینکه من اصلا دنبال شناخت شخصیتا نبودم و اصلا نیگا هم نکردم کیا تو بازی هستن و بعده کشته شدنم،که دیدم کیا بودن،روی هر اسم یهeee اینم بود تو بازی،میکشیدمهرچند حجت که دیگه تابلو بود کیه ولی واقعا سعی نکردم بفهمم کی ،کی هستش،چون بیبینید آدم اگه بدونه،ناخودآگاه ذهنش میره سمت دوره های قبلی،این اونسری اونمدلی بازی کرد،اینسری هم داره تکرارش میکنه پس مافیاس یا بی گناهه یا چه میدونم فرقس،توی بازی هم با اینحال چند بار ابراهیم که مصطفی باشه ،بازم گفتش تو دوره های قبلی اینطوری شد و اونطوری شداصلا باید طوری باشه تو جو بازی های قبلی نباشیم.اینطوری متمرکز میشی رو خوده داستان

*این تیکه های ظریف داستان خیلی جالب بود و معلوم بود روشون خیلی زحمت کشیده راضیه،چندتاشو که الان دیدم خیلی خوشم اومد و واقعا حسرت خوردم چرا نفهمیدمهرچند جدی من تیکه ی ابراهیم رو گرفته بودم که تو دو داستان به سقف نیگا میکرد تو داستان سوم بود فک کنم چشمم افتاد به زمین ،ولی گفتم ول کن میگم ،میخندنولی خیلی جالب بود و اون قسمت ،دستت درد نکنه راضیه

*در مورده سیستم قرعه کشی ،ببینید اونموقع کسی نمیتونه گیر بده که نامردی شده،چون قرعه هستش دیگه،توی جام جهانی هم اینطوریه،تیمی مثله کره شمالی اومد با برزیل و ساحل عاج و پرتغال اگه اشتباه نکنم البته،اومد همگروه شد،خوب فرض کنید این سیستم با صلاح دید رییس فیفا میشد،اعتراض نمیکردن کره ی شمالی ها؟یا برعکس مثلا می افتاد تو یه گروه اسون،بازم تیمایی میشدن که اعتراض بشه!ولی توی قرعه کشی جای اعتراض باقی نمیمونه!
    اشتباه نکنید اصلا حرف من تبانی نیس چون نه کسی یه میلیون دلار میبره و نه چیزی،فقط دور هم هستیم و خوش بودن،ولی اینکه خودمون تشخیص بدیم این با این و اون بازم درست نیس،اول اینکه تیم فرقه ضعیف نبود،نه نبود،اگه منظورتون عباس هست که نتونس بیاد،خوب مصطفی خودش خدای مافیاس افتاده تو فرقه،بهنامم معلومه یکی بار اولش باشه یا تجربه مافیا نداشته باشه،نمیتونه اینقد خوب بازی کنه،پس تیم فرقه اوکی بود!اصل اضعیف نبود من اینو رد میکنم.من نمیدونم چند دورس که بازی مافیا رو این سیستم برگزار شده ولی مسعود مافیا رو با قرعه کشی انجام میداد که درستشم از نظره من اون بود!بهتره من بعد قبله شروع بازی این مورد رو هم روشن کنیم که سیستم انتخاب چه شکلی خواهد بود!
    اگه چند دورس که این اتفاق می افته من الان میفهمم چرا یکی مثه من همیشه بی گناه میشه و یکی ممکنه چند دوره جزو گناهکارا باشه .خنده داره خوب،فک کنید من چند دوره بازی کردم همیشه بی گناه بوده،دیگه اینهمه هم اتفاقی نمیشه!من این قسمتو دوس نداشتم،دیگه انتقادامونم بگیم دیگه

*اما کل بازی مافیا یه مشکلی داره،و اون این هست که اکثرا یا مافیا برنده میشه با فرقه،جفت گروها همکاراشون رو میشناسن و فقط این وسط اصابت مافیا و فرقه هست و بی گناها الکی دارن وسط فر میخورن،تا اونجا که یادمه ،اونزمان فرقه وجود نداشت،من میگم توی همچین بازی ای فقط دو گروه باشه یعنی "بی گناها و فرقه ها"و یا "بی گناه ها و قاتلا" ،بی گناها همدیگه رو نمیشناسن،این وسط بازی دست فرقه و قاتلاس و اونا هستن که بازی رو پیش میبرن!خوب این وسط هیچ رقمه نمیشه بی گناها برنده شن،اگه میخواین مثلا دوره قبل رو مثال بزنین که بی گناها بردن و منم مسبب بردشون شدم اون بخاطره داستانی بود که امیر سجاد داد و خیلی تابلو رضا رو گناهکار معرفی میکرد و واقعا هم اینطور بودهیچ رقمه بی گناها راحت نمیتونن برنده شن،این روش مافیا فقط به نفع فرقه و قاتلاس

*اما داستان بازی خیلی جالب بود و از راضیه بابتش تشکر میکنم،روشون خیلی زحمت گذاشته بود و نکته هاش بسیار جالب بودن و هرچند تا اونجا که یادمه ابراهیم هم مستقیم تو بازی گفته شده بود تو زندان بوده و اینا ولی اونقد راضیه گفت به جزئیات دقت کنید که بی خیال شدیم دیگه

*اما در مورده محافظت من از تهمینه که درستم بود حالا تشخیصم،بگم چی شد.من شک داشتم روش قبول،رای اعدام دادم ولی پستای آخرش رو که دیدم واقعا یاده دوره ی قبلی و یاده جان و برایان افتادم،همینطور میخواستیم بمیریم تا یه جورایی دلمون خنک شه و نشون بدیم که اشتباه کردن،مثلا من که برایان بودم میخواستم روی لنا رو کم کنم که کردمبعد لحظه ی آخر گفتم بذار یه دور به احساساتم اطمینان کنم و به پستای مهدی هم اطمینان کردم و این تصمیم رو گرفتم.اینم شفاف سازی برای اینکه هی میگفتین چرا و چرا و فقط سالار (محمد) بود که خوب تشخیص داد تو بازی دلیل کارم رو

*هان اینم بگم،الان هنوزم باورم نمیشه کوروش،مریم بوده؟یعنی من فک میکردم علی هست که اینهمه شوخی داره درمیاره از خودش!کوروش بچه شوخی هست قبول ولی سیستم بازیش خیلی قشنگ و کلا مخوفه،یکی از متبحرهای مافیاس،اصلا مخم آمار نمیده چرا این دوره اینطوری بازی کردبد بازی نکردا،اتفاقا خوبم پیش رفت ولی سبکش اصلا شبیه کوروش سابق نبود

بعد دیگه اتفاقا خوب بود بازی،انتقاده دیگه ای نیس،همه خوب بودن و هرکسی به سبک خودش بازی کرد و به فرقه هم تبریک میگم ،گروهشون تحلیلای خوبی داشت و نبض بازی رو خوب دستش گرفت ولی خوب به هرحال تو مافیا تجربه ی خوبی هم دارن و اینم باس بگم دیگهدر کل خسته نباشید جانانه و دوباره تشکر از خدای بازی که راضیه باشه که این دم عیدی این بازی رو برامون برگزار کرد و ثابت کرد دخترا هم بله حرفای زیادی میتونن داشته باشن تو هر عرصه ای و مرسی از تمام بچه ها

Can't nothing, bring me down
    ویرایش توسط Peerless Alex : 19th March, 2012 در ساعت 12:10 AM

18. 8 کاربر از پست مفید Peerless Alex سپاس کرده اند .

بازیکن اصلی تیم

سپاس ها
    2,868
    سپاس شده 1,794 در 488 پست

نهههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه هههههه:102:
    من خیلی دلم مافیا می خواد
    خیلی حالم گرفته شد فهمیدم بازی کردین و من نبودم
    دوباره 1 بازی بذارین:63:
    تو رو خدااااااااااااااااااااااا اا
    دلمو نشکونید

20. 3 کاربر از پست مفید Shadow سپاس کرده اند .

صفحه 112 از 112 نخستنخست ... 122742628292102108109110111112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)