صفحه 3 از 100 نخستنخست 1234567132333537388 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 995

موضوع: ۞ کلوپ هواداران بارسلونا(بزرگداشت میگل آنخل نادال)جلد پنچم ۞

سرمربی

BarcelonaBarcelonaBarcelonaBarcelona
    مربی محبوب
    pep
    بازیکن محبوب
    Cataluña soldados
    تیم محبوب
    barca
    سپاس ها
    12,374
    سپاس شده 26,336 در 3,682 پست

:Smilebb (109):

[SPOILER]

[/SPOILER]

ای سربازان در خون غلتیده کاتالان
    اکنون میتوانید با ارامشی وصف ناشدنی به
    خواب ابدی بروید فرزندانتان خون شما را احیا کردند
    انان انتقام شما را به گونه ای دگر گرفتند اسوده بخوابید

ویرایش توسط gamper : 25th January, 2012 در ساعت 02:03 AM

2. 6 کاربر از پست مفید gamper سپاس کرده اند .

سرمربی

مربی محبوب
    پپ
    بازیکن محبوب
    پویول
    تیم محبوب
    BARCA
    سپاس ها
    33,080
    سپاس شده 31,898 در 4,312 پست

به پیش بارسا، طرح موزائیک چهارشنبه

سِنیرا یا همان پرچم کاتالونیا ، رنگ های آبی و اناری و پیامی برای پشتیبانی تیم تمام آن چیزی است که قبل از شروع الکلاسیکوی فردا (00:30 پنجشنبه) شب در موزاییک نوکمپ نقش میبندد.

روز چهارشنبه ، بارسلونا اینبار در یک چهارم نهایی و در بازی برگشت در مقابل رئال مادرید قرار میگیرد . برای کمک کردن به تیم به منظور رسیدن به هدفشان ، کمپ نو وفادارانه موراییکی که در ضلع شرقی ورزشگاه نقش میبندد را به بازیکنان تقدیم میکند .
    در این طرح 22 هزار کاغذ رنگی بکار میرود که ‘به پیش بارسا’ در آن نوشته شده است . این پیام در بالای پشت زمینه ی آبی و اناری که با پرچم کاتالونیا محصور شده است قرار میگیرد .

fcbarca.ir

مارادونا:به نظرم گواردیولا دوست دارد اینتر را هدایت کند

سرمربی آرژانتینی دنیای فوتبال درمورد مربی بارسا صحبت کرده است.

سایت گل- دیگو آرماندو مارادونا سرمربی آرژانتینی باشگاه الوصل امارات در صحبتهایی درمورد آینده پپ گواردیولا صحبت کرده است
    او در پاسخ به سوال مطرح شده از سوی یک خبرنگار درمورد احتمال اینکه روزی پپ گواردیولا را برروی نیمکت مربیگری تیم ملی آرژانتین ببینیم گفت:« مورینیو قطعا از همه جا پیشنهاداتی را دریافت خواهد کرد و اگر روزی بارسلونا را ترک کند من او رادر لیگ ایتالیا می بینم. فکر می کنم که او علاقه زیادی دارد تا اینتر را هدایت کند.»
    این درحالی است که اخیرا خولیو گروندونا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین از تمایل فراوانش برای به خدمت گرفتن گواردیولا برای هدایت آلبی سلسته گفته بود.
    بخشی از صحبتهای دن دیگو در وب سایت «ال اکونومیستا » بازتاب یافته. سرمربی سابق تیم ملی آرژانیتن در ادامه صحبتهایش به تمجید از گواردیولا پرداخته:« پپ مربی بزرگی است و این شانس را دارد که بهترین بازیکنان دنیا را دراختیار دارد.»
    از سوی دیگر قرار داد کنونی گواردیولابا بارسلونا در ماه ژوئن به اتمام می رسد و مربی کاتالان تا چند روز آینده باید تکلیفش را درمورد تمدید یا عدم تمدید قرارداد با بارسا مشخص کند.

در آستانه ال کلاسیکو؛ پینتو با بارسا تمدید کرد

این دروازه بان 36 ساله که در ژانویه 2008 از سلتاویگو به بارسا پیوست، در این مدت تنها در 11 بازی در لالیگا برای آبی و اناری ها به میدان رفته است.

سایت گل- باشگاه بارسلونا اعلام کرد ژوزه مانوئل پینتو، دروازه دوم این باشگاه، قراردادش را با این باشگاه تمدید کرد.
    این دروازه بان 36 ساله که در ژانویه 2008 از سلتاویگو به بارسا پیوست، در این مدت تنها در 11 بازی در لالیگا برای آبی و اناری ها به میدان رفته است اما اکنون قراردادش را تا ژوئن 2013 با بارسا تمید کرد.
    او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه بارسا گفت:" فوق العاده است که می توانم همچنان در این باشگاه باشم. این برای من بهترین هدیه است.
    من در ابتدا تنها برای 6 ماه به اینجا آمده بودم و دوران فوق العاده ای را سپری کردم. در باشگاهی بودم که از حضور در آن لذت می بردم.
    این لحظه بسیار ویژه ای برای من است زیرا هم من و هم خانواده ام از بودن در اینجا لذت می بریم."
    گواردیولا معمولا از پینتو در رقابت های کوپا دل ری استفاده می کند و در دیدار فردا شب مقابل رئال نیز مطمئنا او درون دروازه کاتالان ها قرار خواهد گرفت.

کارلوس رکساچ: اگر په په نمی خواهد به سرنوشت فیگو تبدیل شود، نباید به نوکمپ برود

این مدافع پرتغالی در دیدار هفته گذشته دو تیم با لگد کردن دست مسی، به منفورترین چهره رئال نزد هواداران بارسا تبدیل شد.

سایت گل- کارلوس رکساچ، مربی سابق بارسا معتقد است اگر په په می خواهد به سرنوشت لوئیس فیگو دچار نشود، باید در دیدار ال کلاسیکوی فردا شب در نوکمپ حضور پیدا نکند.
    این مدافع پرتغالی در دیدار هفته گذشته دو تیم با لگد کردن دست مسی، به منفورترین چهره رئال نزد هواداران بارسا تبدیل شد.
    فیگو که در سال 2000 از بارسا به رئال پیوست، در اولین بازگشت به نوکمپ با فشار وحشتناک طرفداران بارسا روبرو شد. طرفداران کاتالانی وسائل مختلفی از جمله کله خوک به سمت این ستاره پرتغالی پرتاب کردند، به طوری که داور مجبور شد برای 12 دقیقه بازی را متوقف کندو رکساچ معتقد است اگر په په فردا در نوکمپ به میدان برود، ممکن است سرنوشت مشابهی پیدا کند.
    او در گفتگو با نشریه ال موندو دپورتیوو گفت:" شاید او می خواهد تجربه ای ماند فیگو داشته باشد در غیر این صورت بهتر است به نوکمپ نرود."
    در چند روز اخیر شایعاتی در مورد دو دستگی در رختکن رئال به گوش می رسدو ضمن اینکه هواداران رئال نیز در مورد مورینیو و ادامه حضور او در برنابئو به دو گروه تقسیم شده اند و عده ای از آنها در دیدار این هفته رئال مقابل بیلبائو اعتراض شان را به آقای خاص نشان دادند.
    رکساچ اعلام کرد اطلاعا دقیقی از دلیل این اتفاقات ندارد اما آن را برای رئال خوب نمی داند.
    " وقتی هواداران اعتراض می کنند، حتما دلیلی وجود دارد. مطمئنا آنها از چیزی ناراحت هستند. ممکن است اتفاقاتی رخ داده باشد. شاید از سبک بازی تیم یا کارهایی که مورینیو انجام می دهد، ناراحت هستند. نمی توان به طور دقیق گفت."

4. 9 کاربر از پست مفید top_barca1899 سپاس کرده اند .

BarcelonaLiverpoolDortmundPorto
    مربی محبوب
    پپ-سر آلکس-آریگو ساچی
    بازیکن محبوب
    ریوالدو-کاره کا-مسی-ژاوی-اینیستا
    تیم محبوب
    FCB
    سپاس ها
    247
    سپاس شده 262 در 37 پست

دوستان برد 2-1 میراندس بر اسپانیول و صعود 4-4(به خاطر گل زده بیشتر در خانه حریف)رو با گل دقیقه 90 تبریک میگم.أخیش دلم خنک شد.

6. 7 کاربر از پست مفید soheil29g سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه

BarcelonaBarcelonaBarcelonaArsenal
    مربی محبوب
    The Coach of Barca
    بازیکن محبوب
    All barca Players
    تیم محبوب
    بارسا
    سپاس ها
    42,593
    سپاس شده 35,900 در 5,980 پست
    کشور من
    Switzerland
    ما فکر کنم مرحله بعد می خوریم به والنسیا
    کلا شانس نداریم و ذرت و ذورت قرعه های عجیب غریب میخوره به پست ما
    نمی دونم تا کی این وضعیت ادامه میخواد پیدا کنه
    واقعا از نظر شانس تو دنیا حرف اول و آخر رو می زنیم

8. 8 کاربر از پست مفید Mazzi سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

BarcelonaBarcelonaBarcelona
    سپاس ها
    13,514
    سپاس شده 9,230 در 1,150 پست

برا قهرمانی بالاخره باید به تیمای بزرگ بازی کرد و شکستشون بدیم . اتفاقا خیلی هم بهتره که با والنسیا تو نیمه نهایی بازی کنیم چون تو یه بازی رفت و برگشت خیلی بهتر میشه حریف رو شکست داد تا تک بازی . حداقل یه بازی تو نئو داریم که خیلی راحت میشه هر تیمی رو شکست داد .
    تک بازی خیلی خطرناکه چون هم تو یه زمینه بی طرفه هم هر اتفاقی ممکنه رخ بده که نشه هیچ کاریش کرد . فینال جام حذفی پارسال دقیقا یه نمونه . اگر اون بازی حتی تو برنابئو هم بود ما میبردیم .

از اون طرف هم با توجه به حذف اسپانیول تیم ضعیفتری از والنسیا میاد بالا که باز کار راحتتره .

در ابتدا فکر می کردم که او دست نشانده ی شیطان است ولی حالا بر این عقیده ام که شیطان دست نشانده ی اوست

10. 9 کاربر از پست مفید edipp سپاس کرده اند .

بازیکن ذخیره طلایی

BarcelonaBarcelonaPerspolisPerspolis
    مربی محبوب
    سر الکس فرگوسن و گوارديولا
    بازیکن محبوب
    کريمی-ژاوی-
    تیم محبوب
    پرسپوليس- بارسلونا- ليورپول- يوونتوس
    سپاس ها
    1,071
    سپاس شده 1,052 در 187 پست

اشک تو چشام جمع شد وقتی این مطلب رو خوندم. تولدت مبارک اعجوبه. آخه وقتی ژاوی هست اون پله ی ابله چطور میتونه ادعا کنه میکل آنژ فوتباله؟ ظرافت و هنر فقط توی بازی ژاوی بزرگ موج میزنه.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    We will always love YOU

12. 6 کاربر از پست مفید Hamid_Catalan سپاس کرده اند .

بازیکن اصلی تیم

BarcelonaEsteghlalEsteghlalBarcelona
    مربی محبوب
    ژنرال - پپ
    بازیکن محبوب
    ژاوی ، جرارد
    تیم محبوب
    بارسلونا - استقلال
    سپاس ها
    5,793
    سپاس شده 3,709 در 506 پست

ژاوی ؛ تنها یک ال کلاسیکوی دیگر تا رکورد سگارا!

این هافبک کاتالانی در صورت بازی در ال کلاسیکوی این هفته در کنار بازیکن افسانه ای بارسا- خوان سگارا- قرار می گیرد که آمار 31 بازی در برابر رئال مادرید را درکارنامه دارد.

برد 2-1 هفته گذشته، سی امین حضور ژاوی در ال کلاسیکو ها بود که او را به تعداد بازیهای میگوئلی رساند و در صورتی که بتواند این هفته در دور برگشت یک چهارم نهایی در نیوکمپ حضور داشته باشد به رکورد خوان سگارا با 31 بازی در طی سالهای 1949 تا 1964 می رسد.

چهره ای فراموش نشدنی در تاریخ باشگاه

خوان سگارا، 21 بازی در لیگ، 8 مسابقه در جام اسپانیا و دو بار هم در جام اروپایی در برابر رئال مادرید قرار گرفت. یکی از با ابهت ترین بازیکنان تاریخ باشگاه، سگارا که با لقب کاپیتان بزرگ شناخته می شد؛ در طول 15 سال حضورش در بارسا، 528 بازی انجام داد. قوای جسمانی، مهارتهای تکنیکی بالا و فراتر از اینها بازی جوانمردانه از خصوصیات بارز این هافبک به شمار می رفت.

30 بازی و چند گل استثنایی

رویارویی ژاوی با رئال مادرید در قالب چهار نوع رقابت صورت گرفته است: 23 مسابقه لیگ، 3 بازی لیگ قهرمانان، 2 بار در لیگ اسپانیا و 2 مسابقه نیز در سوپرکاپ اسپانیا. او چند گل به یاد ماندنی را در کارنامه اش ثبت کرده است؛ مانند گل چیپی که با پاس باورنکردنی رونالدینیهو در برد 2-1 فصل 04-2003 به ثمر رساند یا اولین گل 5-0 در فصل پیش. او در طی این مسابقات پاس گلهای زیادی نیز داشته است؛ مانند 4 پاس گلش در 6-2 فصل 2009 و هردو پاس منجر به گل بازی 2-0 در دور برگشت همان فصل شد.

حالا همه گیر دادن به اون حرکت لگد کردن دست مسی !!!
    بذار گیرشون بیشتر بشه
    داداش همین حاشیه هاست که بعضی مواقع خیلی بدرد میخوره ؛ البته منظورم برا خبرنگارا و غیره است که ذهنشون رو منحرف میکنه

* این فصل اگه یه نفر تیم رو در مقطعی خیلی داغون کرد اون فرد کسی نبود جز مسی (( تاثیر بدی داشت خراب کردن پنالتیش مقابل سویا و بدجوری تو خاطرات مونده و اگه امسال قهرمان لیگ نشیم مقصر اول و اخر این ماجراست))

* مسی هر وقت تو بازی گل میزنه تا اخر بازی بدجوری رو فرمه .

* تو یه مقطعی مسی خیلی زیرک و مستعدتر بود ؛ یه سری تو عرض حرکت می کردو توپ رو با یه ضربه نرم میزد کنج دروازه ؛ یه سری ضرباتش دقیق شده بود و از راه دور شوتای خوبی می زد یه سری ضربات ایستگاهیش بهتر شده بود یه سری شده بود یه پا ژاوی ؛

* گواردیولا خیلی خوب به مسی یاد داد چجوری باس برا تیم بازی کنه نه برا خودش ؛ از گذشته مسی فقط تک رویاش تو خاطرمه .

* شاید مشکل مسی هم زن و بچه و زندگی شده

و این جمله گواردیولا نشون از خیلی چیزا میده ...... * او در مورد این بازیکن آرژانتینی گفت: «او ثبات خود را بار دیگر تثبیت کرد». *

* بی شک بهترین بازیکن حال حاضر جهان مسی هست ولی خب .......

فعلا که امسال قافیه رو به کریس باخته .مورینیو هم به 5 امتیاز اختلافش مینازه که اگه امسال لالیگا رو فتح کرد سال بعد تیمی میسازه که راحت سه جام رو میگیره که باید همین امسال کار رو برای مورینیو و رئال تموم کنیم و نذاریم لالیگا رو بگیرن

** هماهنگی مسی و آدریانو!

یکی دیگر از گل های مسی که با همکاری آدریانو از مرکز زمین منجر به گلزنی بارسا مقابل مالاگا شد. در اینجا به برخی از ارقام و آمار بازی اشاره میکنیم.

- دروازه با ششمین همکاری آدریانو و مسی باز شد.

- چهار مورد از این همکاری ها تا به حال منجر به گلزنی مسی شده است؛ (مقابل مادرید در سوپر جام اسپانیا، مایورکا، ویکتوریا پلزن و در حال حاضر مالاگا).

- هت تریک مقابل مالاگا، 15مین هت تریک مسی بود (هت تریک چهارم او برابر آرسنال در سال 2010) و پنجمین هت تریک او در این فصل بود.

- بارسا در نیمه اول فصل هشت گل توسط ضربه سر به ثمر رساند، شش تا بیشتر از سال گذشته.

- برد 1-4 بزرگترین پیروزی خارج از خانه برای بارسا در این فصل بود.

- آخرین بار این نتیجه در دوم ماه می 2010 مقابل ویارئال بود.

- الکسیس سانچز شش گل در شش بازی گذشته خود را به ثمر رساند.

- بارسا 76 درصد مالکیت توپ در نیمه اول و 69 درصد در نیمه دوم را در مقابل مالاگا در اختیار داشت.

- تیم 843 پاس صحیح مقابل 248 پاس مالاگا داشت.

- بارسا یک خطا بیشتر از میزبان مرتکب شد (13-12).

- تیاگو با 148 مداخله، فعال ترین بازیکن بارسا بود.

- دنی آلوز بیشترین توپ گیری را برای تیم انجام داد (12)
    به دنیایی بدون قاعده خوش آمدید

«انها فرمانروای لالیگا هستن....با اینها میشه به انتهای دنیا رسید»
    پپ گواردیولا

14. 9 کاربر از پست مفید the-joker سپاس کرده اند .

سرمربی

مربی محبوب
    pep
    بازیکن محبوب
    Cataluña soldados
    تیم محبوب
    barca
    سپاس ها
    12,374

16. 9 کاربر از پست مفید gamper سپاس کرده اند .

سرمربی

مربی محبوب
    pep
    بازیکن محبوب
    Cataluña soldados
    تیم محبوب
    barca
    سپاس ها
    12,374

در مورد حذف اسپانیول واقعا خیلی خوشحال شدم همچین تیم کثیفی حذف شد
    البته تو باز رفت هم همه چی وا داده بودن و یه جورائی سه گل زدشون تو هفت هشت دقیقه شگفت انگیز بود

اگه ما صعود کنیم منم با نظر مصطفی موافقم که بهتر بود به والنسیا نمیخوردیم
    اینجوری دوتا بازی سنگین دیگه تو راهه که تو این شرایط خیلی به تیم فشار میاره
    اگه با میراندس تو این مرحله برخورد میکردیم خیلی بهتر بود

به نظر میرسه امشب په په هم میاد نیوکمپ البته تو ترکیب اصلی نیست

اینم ببینید خاطره انگیز

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

18. 8 کاربر از پست مفید gamper سپاس کرده اند .

سرمربی

مربی محبوب
    پپ
    بازیکن محبوب
    پویول
    تیم محبوب
    BARCA
    سپاس ها
    33,080
    سپاس شده 31,898 در 4,312 پست

لوئیس سوارس،تنهااسپانیایی دارنده توپ طلا: کاش می توانستم دراین بارسا بازی کنم

ژاوی باید درسال 2010 توپ طلا رامی برد.او درعرصه ملی بااسپانیا قهرمان شده بودو درعرصه باشگاهی هم بابارسابه قهرمانی رسیده بود.

سایت گل- لوئیس سوارس دردیدار برگشت ال کلاسیکو درنوکمپ حضور خواهد داشت.تنها اسپانیایی دارنده توپ طلا(1960)،درطول سالهای 1954 تا1961دربارسا توپ می زد ودرسال 1964با تیم ملی اسپانیا قهرمان اروپا شد.او درسن 76ساگی به آنالیز شرایط بارسا پرداخته وحسرت بازی درتیم گواردیولا رامی خورد.گزیده ای از این گفت و گورا دراینجا مطالعه کنید:

کدامیک از بازیکنان کنونی بارسادر دل شماجای بازکرده؟
    قطعاهمه اسم اورامی دانند.بله؛ لیو مسی است.

وچابی و اینیستا؟
    آنهاهم دل من را ربوده اند.آنهانه تنها بازیکنان فوق العاده ای هستند،بلکه چیزی که مهمتر است، این است که انسانهای بزرگی هم هستند.

فکرمی کنید که چابی روزی به توپ طلاخواهد رسید؟
    بازهم می گویم.او باید درسال 2010 توپ طلا رامی برد.او درعرصه ملی بااسپانیا قهرمان شده بودو درعرصه باشگاهی هم بابارسابه قهرمانی رسیده بود.اویا اینیستا، به خاطر گلی که درژوهانسبورگ زد، می بایست توپ طلای آن سال رامال خود می کردند.مسی بهترین بازیکن دنیاست،ولی درسال 2010بهترین چابی بود.می خواستم اویا اینیستامرا درکسب جوایز معتبربرای اسپانیا همراهی می کردندو الان ناراحتم که افتخار دیدن چنین چیزی راندارم.

به نظرشما،برندگان سابق توپ طلا،باید حق رای درانتخاب برندگان کنونی داشته باشند؟
    بدون شک.هرچند که بنابه دلایلی به نظر می رسد که آنها مارا نمی خواهند.مابه عنوان بازیکنان سابق دنیای فوتبال، چیزهایی می بینیم که سایرین نمی بینند.

به نظرتان این بارسا،بهترین تیم تاریخ است؟
    بله؛با اینکه مقایسه کردن دوره های مختلف کارسختی است ولی می توانم بگویم که این بارسابهترین تیم تاریخ است، نه تنها به خاطر سبک بازی فوق العاده اش،بلکه به خاطرموفقیتهایش.اگر موفقیتهای بارسا نبود،چنین چیزی نمی گفتم
    حاضرید یکی ازچیزهای ارزشمندتان رابدهیدوبرای یک بازی با پیراهن این بارسا به میدان بروید؟
    کاش هنوز می توانستم بازی کنم وباپیراهن این بارسا به میدان بروم. ولی من دربدنم پروتز دارم واین غیرممکن است.اگر این طور می شد، یک تجربه فوق العاده بود ومن حتمااین کار را می کردم.من یک بازیکن تکنیکی مثل چابی یا اینیستا بودم.

چهارشنبه بازی بارسا-رئال را از نوکمپ تماشا می کنید.یادتان می آید که آخرین بازی ای که برای تماشای بازی بارسابه ورزشگاه رفتید،کدام بازی بود؟
    اگر حافظه ام درست یاری کند،بازی بارسا- مادرید0-5 بود(29 نوامبر سال2010).بازی ویژه ای بود وبازگشت به نوکمپ افتخاربزرگی برای من است.

پیش بینی تان ازنتیجه بازی 4شنبه ال کلاسیکو چیست؟
    بازی رفت رادرتلویزیون دیدم.در ایتالیا،بارسارا به خاطر فوتبال شادش خیلی دوست دارند؛فکرمی کنم که بارسلونا دوباره می برد.

نظرتان درموردخطای په په برروی مسی چیست؟
    فقط می توانم درمورد آنچه درتلویزیون دیدم نظربدهم.به نظرم رفتاربدی بود.اگر درتعبیرم اشتباه کردم،امیدوارم په په مرا ببخشد.

درمورد مورینیو چه می گوئید؟
    وقتی اومربی اینتربود،ارتباطی عادی داشتیم وزیادبا هم درارتباط نبودیم؛مورینیو همانی است که همیشه بود.اگر به قهرمانی برسدهم هیچ تغییری درکارها وصحبتهایش ایجاد نخواهد شد.ولی به عنوان مربی رئال مادرید،او بایک حیوان قدرتمندبه نام بارسا روبروشده ودراین شرایط نمی توان تقصیررابرگردن داوران یابدشانسی انداخت و به دنبال بهانه بود.وقتی کسی بهتر است،باید به این موضوع اعتراف کردوکارهای او رامورد ارزیابی قرارداد.

گواردیولا خطاب به هواداران بارسا: بیائید،تشویق کنید و گذشته را فراموش کنید

مربی جوان بارسا از هواداران تیمش خواسته تا از حاشیه ها فاصله بگیرند.

سایت گل- درحالی که بارسلونا امشب درورزشگاه نوکمپ میزبان رئال مادرید است، پپ گواردیولا از هواداران تیمش خواسته تا بدون آنکه درگیر حاشیه ها شوند به تشویق تیم محبوبشان بپردازند
    این دو تیم امشب درحالی در دور برگشت مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی اسپانیا مقابل هم قرار می گیرند که در دیدار رفت برنابئو،بارسا با نتیجه 1-2 به پیروزی رسیده بود.
    پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی برگشت پیغام ویژه ای برای هواداران تیمش داشت:« امیدوارم که تمام کسانی که به نوکمپ می آیند،بدون تعصب به ورزشگاه بیایند و بدانند که برای تماشای یک بازی فوتبال به ورشگاه می آیند. برای تماشای بازی دو تیمی که تلاش می کنند تا جایگاهی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی داشته باشند و سعی کنند که از این بازی لذت ببرند، تیم ما را تشویق کنند و بقیه چیزها را فراموش کنند.»
    البته پپ معتقد است که هواداران نوکمپ:« از اشتباهات گذشته درس گرفته است. همه دنیا به ما نگاه می کنند و ما باید نشان دهیم که تیمی هستیم که می خواهیم کارهای خوبی در دنیای فوتبال انجام دهیم. ناراحت می شوم که اگر در بازی 4شنبه شب ورزشگاه نوکمپ تا بالاترین طبقه مملو از تماشاگر نباشد.»
    گواردیولا درمورد برنامه های احتمالی رئال برای این بازی گفت:« تیم مورینیو بدترین تیمی است که ما می توانستیم مقابلش قرار بیگریم. هیچ کسی نباید فکر کند که هیچ موفقتی یا بردی به دست آمده؛ چون از نظر من این دیدار حذفی کاملا برابر است و هر دو تا آخرین دقیقه بای برای صعود موقعیتهای خود را خواهند داشت. »
    گواردیولا ادامه داد:« اگر بخواهیم به نتیجه بازی رفت تکیه کنیم، رئالی ها ما را حذف می کنند.»
    مربی جوان بارسا با لحنی آرامش بخش و آشتی جویانه ابراز امیدواری کرد که هواداران تیمش فقط برای تشویق بارسا به ورزشگاه بیابند و البته به احتمال اینکه شاگردان مورینیودوباره رفتارهای غیروزشی ای را به نمایش بگذارند هم اشاره کرد و گفت:« از بچگی به من یاد داده بودند که اگر لگدزنی هایی ایجاد می شود، به این خاطر است که بازی خیلی آرام پیش رفته. ما باید سریع بازی کنیم تا از اینگونه برخوردها اجتناب کنیم.»
    مربی بارسلونا درمورد احتمال حضور په په در زمین به این نکته اشاره کرد که باید په په را راحت گذاشت:« ما آنچه در گذشته اتفاق افتاده را فراموش می کنیم. یک بازی خوب ارائه می دهیم و هرکسی می تواند هرطولی که دوست دارد امور را پیش ببرد.»
    گواردیولا آماده است تا با سفیدپوشان دست آشتی بدهد:« مطمئنم که دیریا زود در زندگی های ما ، می توانیم دوباره با هم شام بخوریم. الان این درگیری ها معنا و مفهومی ندارد، چون هریک به دنبال آن هستیم که سر دیگری را کلاه بگذاریم. مطمئنم که با گذشت زمان رویارویی با این رئال برای من افتخار بزرگی خواهد بود. راستی را بخواهید هنوز هم فکر می کنم که مورینیو یک مربی بزرگ با شناخت و اطلاعات فراوانی است.»

کاریکاتور روز: نحوه تمرینات بازیکنان بارسا و رئال برای ال کلاسیکو

روزنامه اسپورت کاتالونیا کاریکاتور روزش را به دیدار امشب دو تیم رئال مادرید و بارسلونا اختصاص داده.

سایت گل- امشب دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ قرار می گیرند. این بازی که ازدور برگشت مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی اسپانیا برگزار می شود از حساسیت ویژه ای برخوردار است.چرا که با برد 1-2 بارسا دردیدار رفت، تیمی که در دیدار امشب بتواند نتیجه قابل قبولی را کسب کند، به مرحله نیمه نهایی خواهد رسید
    این درحالی است که در مصافهای اخیر رئال و بارسا،شاگردان مورینیو همیشه به خشونت روی آورده اند ودر هیچ یک از بازیها نبوده که شاهد درگیری یا حرکت غیرورزشی از سوی یکی از بازیکنان رئال نباشیم
    روزنامه اسپورت کاتالونیا هم با بهره گیری از این نکته،کاریکاتوری را منتشرکرده که ازدید طنز، جالب توجه است:
    در بخش سمت چپ عکس یک توپ منتشر شده و در کنار آن نوشته شده: بارسلونا با شوت زدن به توپ خود را برای بازی برگشت ال کلاسیکو آماده می کند.
    در سمت راست تصویر هم ، کبسه بوکسهایی را می بینیم که برروی آنها تصاویر اینیستا، چابی، مسی و الکسیس سانچس دیده می شود و بالای این کیسه بوکسها نوشته شده: شاگردان مورینیو ترجیح می دهند تا با شوت زدن به چیزهای دیگری خود را برای بازی برگشت آماده کنند.

برای سلطان پاس جهان... بهترین بازیساز قرن!

امروز فوتبال، معنای حقیقیِ گروهی بودنش را مدیون وجود اوست. اسطوره ی آینده... تولد مبارک ژاوی.

سایت گل- بی شک وقتی یوهان کرویف، بازیکن بسیار محبوب آبی اناری ها پس از پنج فصل حضور درخشان قصد ترک این باشگاه را کرد می دانست دلبستگی هایش به باشگاه کاتالان او را روزی به بندر زیبای بارسلون باز خواهد گرداند.
    عشق و علاقه ی فراوان هواداران بسیار متعصب کاتالان نسبت به او و دوراندیشی این فوتبالیست خوش فکر و مدرنیته ی هلندی سبب شد تا به توصیه او، آکادمی جوانان بارسلونا، لا ماسیا در۲۰ اکتبر۱۹۷۹ تأسیس گردد.
    جوزپ لوییس نونیز مدیر وقت بارسا به توانایی های کرویف جوان که در دل هواداران جای داشت ایمان آورده بود و برنامه های نابغه ی هلندی را در لاماسیا به اجرا گذاشت. برنامه هایی برای تکامل بخشیدن به توتال فوتبالی که خود آن را از مربی بزرگش، رینوس میشل آموخته بود. سال 1988 وقت رسیدن محصولات لاماسیا پس از نزدیک به یک دهه بود. به همین خاطر نونیز در آن سال کرویف را به عنوان سرمربی به باشگاه بارسلونا بازگرداند.
    اما در حالی که باشگاه با ستاره‌هایی چون روماریو، رونالد کومان، میشل لادروپ و هریستو استویچکوف تیمی رویایی داشت، مربی جوان، مدرسه ی فوتبالی که خود باعث احداثش شده بود را از یاد نبرد و ترکیبی از بازیکنان اسپانیایی چون خوزه ماری باکرو، جوزپ گواردیولا و تکسیکی بگیریستین را که در همان آکادمی رشد یافته بودند به زمین می فرستاد.
    بازیکنانی که فلسفه ی فوتبالی جدیدی را که مبتنی بر پاس های کوتاه بسیار بود آموخته بودند و بدون داشتن نبوغ خارق العاده ای (مانند پله و مارادونا) فوتبالی مدرن و نوین را در مستطیل سبز به نمایش می گذاشتند. فوتبالی ساده، اما روان و رو به جلو که به تیکی تاکا شهرت یافت. مدیریت و کادر فنی بارسا بر این اصل معتقد بودند که اگر میل به جاودانگی دارند باید لاماسیا را دریابند و اینگونه شد که سِر بابی رابسون، رکساچ و لوئیس فان خال هم به عنوان سرمربی آبی اناری ها توجه ویژه ای به آن داشتند.
    در این زمان اروپا در سلطه ی رئال مادرید (دشمن دیرینه)، میلان، بایرن مونیخ و منچستر قرار گرفته بود. ناُمیدی زمانی بر پروژه ی لاماسیا سایه افکند که در اوایل قرن جدید این تیم های تدافعی بودند که بیشتر به عناوین قهرمانی می رسیدند. از یونان 2004 در یورو تحت رهبری هاگل و ایتالیا با لیپی در جام جهانی 2006 گرفته تا باشگاه های میلان با آنجلوتی و لیورپولِ بنیتز. در همه ی این سال ها اما لاماسیا کار خود را می کرد و استعدادهای نوظهورش را یکی یکی به تیم اصلی روانه می ساخت تا اینکه توانست بهترین و کاملترین محصولش را بیابد.

بالاخره در سال 1998 تیم محبوب کاتالان فرمانده ی تیکی تاکایش را یافت و درحالی که اروپا و جهان مشغول لذت بردن از هنرنمایی های زیزو، کان، بکهام، پیرلو و جرارد داخل زمین و فرگی، آنجلوتی، مورینیو و بنیتس روی نیمکت بودند جوان باهوش کاتالان روز به روز پیشرفت می کرد و کم کم به عنصری بی بدیل در دنیای فوتبال بدل گردید. متولد 25 ژانویه ی 1980 تراسا، گام های موفقیت را به سرعت می پیمود. در یازده سالگی کشف شد و پس از پرورش در لاماسیا و حضور در تیم جوانان در سن هفده سالگی به تیم ب بارسا راه یافت. اما به خاطر هوش بالا و خارق العاده اش خیلی زود به ترکیب تیم اصلی اضافه شد.
    شروع راه سلطان پاس جهان اما در آغاز قرن بیست و یکم و با مصدومیت گواردیولای بزرگ آغاز شد. پس از آنکه او در زمان فان خال خود را اثبات کرد، ریکارد جایگاهش را در تیم شناخت و پس از گذراندن مصدومیت چند ماهه و طولانی مدتش با بالاترین سطح ممکن به میادین بازگشت. از آن پس شماره 6، بازیساز اصلی تیم به شمار می رفت چرا که در اوج شلوغی میانه ی میدان هم حاضر به اشتباه کردن و دور شدن از آنچه آموخته بود نمی شد و با ایمان کامل به فلسفه ی فوتبالی لاماسیا کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می داد به طوریکه با سادگی خاصی که در نوع بازیش بود، همگان را محو تماشای آنچه تا لحظه ای قبل در ذهن داشت می نمود!
    حضور پپ گواردیولای جوان که پایه ی اصلی تیکی تاکای کرویف بود بر روی نیمکت بارسا، مصادف شد با محوریت قرار دادن الماس برای ارائه و اجرای تیکی تاکای تکامل یافته. نقشه ها با رهبری او اجرا می شدند. آن قدر کاری که می خواست را انجام می داد تا به نتیجه برسند. او به واقع خود را وقف تیم کرده بود و چنان آرام بود که در سخت ترین لحظات بازی بهترین گزینه ی هم تیمی ها بود.
    نمایش های خیره کننده اش، پاس های بی مثالش، آمار فوق العاده ی پاس های صحیحش، دید و هوش بسیار بالایش، قدرت حفظ توپش حتی زیر پرس شدید بازیکنان مقابلش، بعلاوه ی آرامش و دقت در انجام تاکتیک های مورد نظر از او بازیکنی یگانه ساخته که رهبری ارکستر تیکی تاکای نوین بی شک با اوست. بازیکن فداکار و از خود گذشته ای که تیمش را به هر چه جام بوده رسانده (در باشگاهش بارسا لیگای اسپانیا 6 بار، کوپا دل ری، سوپر جام اسپانیا 5 بار، لیگ قهرمانان اروپا، سوپر کاپ اروپا، جام باشگاه های جهان و در تیم ملی اسپانیا قهرمان یورو و جام جهانی) اما در کمال تعجب حتی یک بار توپ طلا را نبرده!
    شاید فیفا برای آنکه بتواند جایگاه چنین بازیکنی را ارج بنهد هنوز جایزه ای درخور برای نابغه ی پاس جهان ندارد. کسی که در یک بازی چهار گلِ، پاس هر چهار گل را می دهد و اگر اوساسونا را رقیب آن چنانی ندانیم، در یک ال کلاسیکوی 6 تایی هم 4 پاس گل می دهد شایسته ی تقدیری بیشتر از یک توپ طلاییست که بارها لیاقت دریافتش را داشته و به آن نرسیده. فیفا و البته یوفا می توانند جهت جبران جفایی که در حقش کرده اند دستور دهند در جشن تولد سی و دو سالگی همفری بوگارت فوتبال، مجسمه ی طلایی اش را بسازند تا هر ساله به بهترین پاسور فوتبال دنیا (پاسور نه به معنی کسی که بیشترین پاس گل را می دهد، بلکه کسی که بازیساز اصلی میانه ی میدان است.) تقدیم کنند!
    حالا لاماسیا دیگر لازم نیست فرمول های تازه ای برای بازیکن سازی آزمایش کند بلکه می تواند الگویی داشته باشد برای بازیکن سازی. از کرویف تا گواردیولا، آبی اناری ها از وجود او شادمانند. نسخه ی کامل و بی نقصی که با تولد او متولد شد و رویای ساختن تیمی رویایی را برآورده ساخت!
    25 ژانویه در تمام دنیا روز بارساست! در این روز هر بارسایی سربلند است چرا که به والاترین هدفش دست یافت. ساخت بازیکنی ناب با فلسفه ی خاص بارسایی در مکتب بارسلون. و امروز فوتبال، معنای حقیقیِ گروهی بودنش را مدیون وجود اوست. اسطوره ی آینده! روز تولد ژاوی هرناندز... بهترین بازیساز قرن! سلطان پاس جهان.

پیش بازی بارسلونا- رئال مادرید؛ یک نبرد همه جانبه در نوکمپ

امشب شاهد دیدار برگشت مرحله یک چهارم پایانی کوپا دل ری در نوکمپ خواهیم بود.

سایت گل- امشب هیجان در بارسلونا موج می زند. دو تیم رئال مادرید و بارسلونا که مصافشان در دور رفت مرحله یک چهارم پایانی رقابتهای کوپادل ری با برد 1-2 بارسا به اتمام رسیده بود، امشب در ورزشگاه نوکمپ مقابل هم قرار می گیرند تا تکلیف تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی این رقابتها مشخص شود.
    دراینجا می توانید نکات جذابی از این بازی را مطالعه کنید:

داور مسابقه: فرناندو تیه سیه را ویتیه نس (از کانتابریا)

آمار و ارقام بازیها در جام حذفی:
    بارسلونا در رقابتهای این فصل کوپا دل ری، 5 بازی برگزار کرده و در هر 5 بازی به پیروزی رسیده .دراین بازی ها تیم کاتالان 18 گل به ثمر رسانده و 2 گل دریافت کرده
    رئال مادرید هم تا به امروز 5 بازی برگزار کرده که در4 بازی به پیروزی رسیده ودریک بازی (بازی رفت مرحله یک چهارم پایانی مقابل بارسلونا) تن به شکست داده. در این 5 بازی، رئال 12 گل به ثهمر رسانده و 5 گل دریافت کرده.

بارسلونا:
    تیم کاتالان درحالی گام به این بازی می گذارد که پپ گواردیولای 41 ساله را روی نیمکت مربیگری اش می بیند. این چهارمین فصل حضور گواردیولا برروی نیمکت بارساست
    ترکیب احتمالی بارسا در این دیدار بدین ترتیب خواهد بود: پینتو، آبیدال، پویول، پیکه، آلوس، اینیستا، بوسکتس، چابی، الکسیس سانچس، سسک فابرگاس، مسی
    بازیکنان ذخیره: ویکتور والدس، تیاگو آلکانتارا، ماسچرانو، پدرو، آدریانو، دوس سانتوس، سرخی روبرتو و مونتویا
    داوید ویا، آفلای و فونتاس هم بازیکنان مصدوم بارسا هستند که هر سه آنها اخیرا مورد جراحی قرار گرفته اند و روند بهبود را طی می کنند.

رئال مادرید:
    ژوزه مورینیوی 48 ساله در دومین فصل حضورش برروی نیمکت مربیگری رئال تیمش را برای این بازی آماده می کند.
    ترکیب احتمالی رئال در این بازی بدین ترتیب است:کاسیاس، آربلوا، آلبیول، سرخیو راموس، مارسلو، لاسانا دیارا، ژابی آلونسو، فابیو کوئنترائو، اوزیل، ایگواین و کریس رونالدو
    بازیکنان ذخیره رئال هم بدین ترتیب هستند: آدان، کاروالیو، په په، شاهین، کاکا، بنزما، گرانرو، آلتین تاپ، واران و کایه خون. خدیرا و دی ماریا هم به خاطر مصدومیت قادر به همراهی رئال نخواهند بود.

20. 6 کاربر از پست مفید top_barca1899 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 100 نخستنخست 1234567132333537388 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)