صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 69

موضوع: یاد و خاطرات دهه 70

کاپیتان تیم

PerspolisMilanLiverpoolDortmund
    مربی محبوب
    استانکو كبير ، آري هان ، برانکو
    بازیکن محبوب
    KING KIA ، REUS
    تیم محبوب
    پرسپولیس تهران، خونه به خونه بابل
    سپاس ها
    6,621
    سپاس شده 12,348 در 1,892 پست
    کشور من
    Germany

پیش فرض یاد و خاطرات دهه 70

هر کی از دهه 70 پرسپولیس خاطره داره، چه تلخ چه شیرین بگه تا جوونترها بیشتر این تیم رو بشناسن

H.N 24

2. 8 کاربر از پست مفید KING KIA سپاس کرده اند .

کاپیتان تیم

PerspolisMilanLiverpoolDortmund
    مربی محبوب
    استانکو كبير ، آري هان ، برانکو
    بازیکن محبوب
    KING KIA ، REUS
    تیم محبوب
    پرسپولیس تهران، خونه به خونه بابل
    سپاس ها
    6,621
    سپاس شده 12,348 در 1,892 پست
    کشور من
    Germany
    یادش بخیر جمعه 76/4/20 پرسپولیس3 - اس تق لال 0
    چند ساعت قبل از این بازی هم بازی سیمان سپاهان اصفهان با سایپا تهران تو آزادی بود
    چه روزی بود. تازه استانکو رفته بود حمید درخشان هم با تیم همه رو میبرد. بعد از حدود 15 دقیقه از بازی فرشاد پیوس 4گوشه استادیوم رو بوسید و پیراهنش رو داد به مهدی مهدوی کیا. آتش بازی با گل ادموند بزیک شروع شد مهدی مهدوی کیا کاملش کرد و بهنام طاهر زاده تموم کرد. مهدوی کیا و میناوند مثل تیری که از چله کمون رها میشه فرار میکردن. هیچ وقت اینقدر آبیها رو ذلیل ندیده بودم

H.N 24

4. 9 کاربر از پست مفید KING KIA سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه

CelticLiverpoolMilan
    مربی محبوب
    Bop Paisley- Bill Shankley
    بازیکن محبوب
    رابی فاولر-
    تیم محبوب
    لیوربرد
    سپاس ها
    18,963
    سپاس شده 38,293 در 5,934 پست
    کشور من
    Ashegh

آره اون روز که فراموش نشدنی بود. آخرین پیروزی پرگل درداربی تهران

ولی یکی ازفراموش نشدنی ترین روزهای دهه 70 اون جمعه اواسط شهریوربود(هشتم شهریور75 )

هفته قبلش درجام باشگاههای آسیاپرسپولیس در قزاقستان 3-0 به آلیماباخته بود.
    البته باخت منصفانه ای نبود. قزاق هاساعت هاکاروان پرسپولیس رو توفرودگاه علاف کردن، هتل بسیارمحقروکم امکاناتی به پرسپولیس دادن به طوریکه بازیکناباشکم گرسنه واردزمین شدن
    داوری هم که درحد مسعودمرادی بود. یک بازیکن قزاق دوبارکارت زردگرفت ولی اخراج نشدو....

ماکه بازی روندیدیم ولی وقتی خبرشکست به ایران رسیدخیلی سکوت بدی بین طرفدارهابوجوداومد
    روزیکشنبه، استانکو به دفترهفته نامه فانوس( مهمترین نشریه حامی پرسپولیس ) رفت تابادههانفراز طرفدارای پرسپولیس بصورت رودررو صحبت کنه.
    استانکوی کبیرسرشار ازامیدبود وطرفدارهاسرشاراز ناامیدی. حتی چندنفردراون جلسه گریه کردن.
    تا اون زمان ، استانکو سیبل انتقاداتی شده بودکه معتقدبودن تیمش هجومی بازی نمیکنه. انتقاداتی که چندهفته قبل موقع بازی برگشت باکوپتداق ترکمنستان منجربه اعتراض گروهی گسترده درورزشگاه آزادی و تلخ شدن جشن قهرمانی تیم شده بود( با7 ماه فاصله، جام قهرمانی لیگ 74 رو درمرداد75 به پرسپولیس دادن)

یک دلیل دیگه فشاری که به استانکو واردمیشدهم این بودکه فرشادآقای گل باپرسپولیس قهرکردودراعتراض به نیمکت نشینی ازپرسپولیس رفت و چندماهی خانه نشین شد. هوادارها این رو هم ازچشم استانکو میدیدن

تیم خوب گل نمیزد. بزیک خریدجدیدتیم هنوزباحال وهوای پرسپولیس جورنشده بودوشیرمحمدی هم افت کرده بود.

بازی برگشت باآلیما به نوعی بازی خداحافظی علی دایی هم بود. چون دایی داشت به السدقطرمیرفت.

بالاخره بعدازیک هفته سخت وجهنمی، روزجمعه ازراه رسید. استانکو برای کسب پیروزی حداقل 4-0 این نفرات رو به زمین فرستاد: عابدزاده- داودمحبوب -سعداوی- رهبری فرد- پیروانی- میناوند- محرمی- باقری- دایی- مهدوی کیا- بزیک

بازی ازهمون ثانیه صفرباهجوم های گسترده ارتش سرخ تشویق بی سابقه 90 هزارنفری آغازشدولی فرصتهاپشت سرهم ازدست میرفتند. حتی دراین بین کریم باقری یک ضربه پنالتی راهم ازدست داد.

اماتانیمه اول تموم بشه، قرمزهاصاحب یک صربه پنالتی دیگرهم شدندکه دایی موفق شداولین گل رو بزنه.

نیمه اول تمام شدوپرسپولیس هنوز2 گل دیگرمیخواست تاتازه کاررابه تساوی بکشاند.

تادقیقه 65 هم موقعیت هاپشت سرهم ازدست رفتندورفته رفته جبران شکست بازی رفت به یک رویاتبدیل شد.

اماناگهان قفل بازی شکست.

روی کرنرزیبای کاپیتان محرمی، افشین باتعصب باضربه سرگل دوم روزد.

فقط سه دقیقه بعدضربه سرعلی دایی، همه چیزرابه تساوی کشاند.

ارتش سرخ کماکان اززمین وهوا ودریا! به دروازه تیم سبزپوش قزاق حمله میکردتااینکه بازیکن جدیدتیم یعنی کریم باقری گل چهارم راهم به ثمررساندوعملاپرسپولیس راراهی مرحله بعدکرد.

اماپایان کارهنوزفرانرسیده بود. دردقیقه 83 استانکو، یکی ازتاثیرگذارترین بازیکنان وقت پرسپولیس یعنی رضاترابیان رابه جای بزیک به زمین فرستاد. فقط دودقیقه بعد، حرکت پابه توپ ترابیان ودریبل دروازه بان قزاق موقعیتی رافراهم کردتاترابیان بایک بغل پاتیرخلاص راهم شلیک کند.

پرسپولیس و 90 هزارهوادارش بامجموع 5-3 حریف سرسخت قزاق راپشت سرگذاشتند.

بعدازاین بازی، پرسپولیس زیر ورو شد. تیمی که خیلی سخت گل میزد، صاحب خط آتشی شدکه تمام معیارهای فوتبال ایران راپشت سرگذاشت. مثلث ویرانگرمهدوی کیا درراست، ترابیان درچپ و بزیک درراس هرم، باعث شدتک تک رقبای داخلی وخارجی دربرابرقدرت پرسپولیس درهم کوبیده بشوند. پرسپولیس طی سه هفته وباانجام بازی های عقب افتاده وپیروزی های پرگل خانگی ودورازخانه به صدرجدول لیگ صعودکردوقهرمان هم شد.

یادش به خیر. 11-12 تاملی پوش داشتیم و غیرملی پوشهامون هم امثال ترابیان وبزیک ومحبوب بودند

ویرایش توسط DATAM : 30th June, 2011 در ساعت 06:19 PM

6. 14 کاربر از پست مفید DATAM سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

LazioChelseaBayerLeverkusenDeportivo
    مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,204
    سپاس شده 50,760 در 12,594 پست
    کشور من
    Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط afruzi نمایش پست ها
    یادش بخیر جمعه 76/4/20 پرسپولیس3 - اس تق لال 0
    چند ساعت قبل از این بازی هم بازی سیمان سپاهان اصفهان با سایپا تهران تو آزادی بود
    نکته بسیار جالب در مورد بازی سپاهان و سایپا این بود که این بازی مربوط به فصل 76 بود و بازی که بعد از اون برگزار شد (استقلال و پرسپولیس) آخرین بازی فصل 75 بود
    این هم برای اینکه کمی قدر برنامه ریزی عزیز محمدی(!!!!!) رو بدونین

اون بازی اولین مربیگری حجازی برای استقلال بود. در واقع استقلال اصلا آمادگی برای اون بازی رو نداشت. قشنگ یادمه بازی رو.
    دقیقه 10 فرشاد پیوس از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و جای خودش رو به مهدوی کیا داد.
    آخرین ضربه پیوس هم یه ضربه آزاد زیبا بود که با واکنش دیدنی غلامپور دفع شد
    .

8. 8 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

ManchesterUnitedPerspolisRealMadridPerspolis
    مربی محبوب
    Sir Alex Ferguson
    بازیکن محبوب
    Cristiano Ronaldo
    تیم محبوب
    Iran
    سپاس ها
    8,614
    سپاس شده 34,704 در 7,692 پست
    کشور من
    Khonsard

نقل قول نوشته اصلی توسط hhami نمایش پست ها

دقیقه 10 فرشاد پیوس از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و جای خودش رو به مهدوی کیا داد.
    آخرین ضربه پیوس هم یه ضربه آزاد زیبا بود که با واکنش دیدنی غلامپور دفع شد
    .
    تا جایی که یادمه پیوس یک ضربه آزاد خیلی قشنگ به سمت راست دروازه بان زد که گل شد اما داور دستور به تکرار ضربه داد!!
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد، در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است.

10. 8 کاربر از پست مفید SAEED سپاس کرده اند .

مدیــــرکل سایـــت

RomaDortmundPerspolisRoma
    بازیکن محبوب
    توتی - دروسی - رویس - تورس
    تیم محبوب
    پرسپولیس - آ اس رم - دورتموند - تیم ملی ایران و اسپانیا
    سپاس ها
    74,368
    سپاس شده 50,189 در 8,131 پست
    کشور من
    Iran

بچه ها تاپیک خیلی جالبیه. هر چی خاطره خوب از دهه 70 دارید بنویسید.

یکی از بهترین بازیکن های مورد علاقه من در دهه 70 بهنام سراج بود. بهترین مسابقشو مقابل صنعت نفت تیم سابقش انجام داد که پرسپولیس اون بازی 2-1 با دو گل سراج برد. از اون بازی خیلی خاطره دارم. هنوزم که هنوزه کفش های زرد بهنام در بازی های پرسپولیس به یاد دارم. تقریبا هر بازی که وارد زمین میشد گلزنی میکرد. اما تو تیم پروین حتی در زمانی که شانس آقای گلی داشت، پنالتی هارو به هاشمی نسب میدادن. همون هاشمی نسبی سال بعدش به استقلال پیوست و بعد از گلزنی به پرسپولیس بی هوش شد. آخر فصل هم سراج نخواستن. در حالی که جزو بهترین مهاجمین پرسپولیس بود. اون زمان روزنامه "صبح و ورزش" هر رو میخریدم که کاملا پرسپولیسی بود. تو قسمت پیام های هواداران کامنت های هواداران فراموش نمیشه که خواستار بازگشت سراج به پرسپولیس بودند. بعد از جدایی هم بهنام بارها از عشق و علاقش به بازی در پرسپولیس و بی مهریی که بهش شد و بدون نظر مربی نخواستنش صحبت میکرد.

روی لینک زیر کلیک کنید:

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

12. 9 کاربر از پست مفید Meysam سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,204
    کشور من
    Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed نمایش پست ها
    تا جایی که یادمه پیوس یک ضربه آزاد خیلی قشنگ به سمت راست دروازه بان زد که گل شد اما داور دستور به تکرار ضربه داد!!
    نه دکتر اون که داور تکرارش کرد مربوط میشه به بازی جنجالی سال 73 که 2-2 شد
    اولی رو زد به تور , تکرارش رو زد به تیر

14. 8 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه

CelticLiverpoolMilan
    مربی محبوب
    Bop Paisley- Bill Shankley
    بازیکن محبوب
    رابی فاولر-
    تیم محبوب
    لیوربرد
    سپاس ها
    18,963
    سپاس شده 38,293 در 5,934 پست
    کشور من
    Ashegh

کامنت هایی درباره ارسالهای اخیر

اون بازی اولین مربیگری حجازی برای استقلال بود. در واقع استقلال اصلا آمادگی برای اون بازی رو نداشت. قشنگ یادمه بازی رو.
    چی میگی؟ حجازی حدود8-9 ماه قبلش یعنی آذر75 مربی استقلال شده بودوبیشترازیک نیمفصل استقلال رو هدایت کرده بود
    ولی اگه منظورت اولین مربیگری حجازی درداربی هاست، آره . اولینش بود

اون ضربه آزادکه گل شدوابهران قبولش نکردمربوط میشه به داربی سوپرجنجالی 30 دی 73 .خیلی گل قشنگی بود

یکی از بهترین بازیکن های مورد علاقه من در دهه 70 بهنام سراج بود. بهترین مسابقشو مقابل صنعت نفت تیم سابقش انجام داد که پرسپولیس اون بازی 2-1 با دو گل سراج برد. از اون بازی خیلی خاطره دارم. هنوزم که هنوزه کفش های زرد بهنام در بازی های پرسپولیس به یاد دارم. تقریبا هر بازی که وارد زمین میشد گلزنی میکرد. اما تو تیم پروین حتی در زمانی که شانس آقای گلی داشت، پنالتی هارو به هاشمی نسب میدادن. همون هاشمی نسبی سال بعدش به استقلال پیوست و بعد از گلزنی به پرسپولیس بی هوش شد. آخر فصل هم سراج نخواستن. در حالی که جزو بهترین مهاجمین پرسپولیس بود. اون زمان روزنامه "صبح و ورزش" هر رو میخریدم که کاملا پرسپولیسی بود. تو قسمت پیام های هواداران کامنت های هواداران فراموش نمیشه که خواستار بازگشت سراج به پرسپولیس بودند. بعد از جدایی هم بهنام بارها از عشق و علاقش به بازی در پرسپولیس و بی مهریی که بهش شد و بدون نظر مربی نخواستنش صحبت میکرد.
    سراج پسرخوب وپرسپولیسی باغیرتی بودولی به نظرم توپرسپولیس دوران درخشانی نداشت. نیمکت نشین پایان رافت شده بود:Smilebb (103): همزمان بااون ، کورش برمک و علی باغمیشه وادموندبزیک ورافت توتیم بودندوسوگلی پروین هم که رافت بود

16. 8 کاربر از پست مفید DATAM سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

ManchesterUnitedPerspolisRealMadridPerspolis
    مربی محبوب
    Sir Alex Ferguson
    بازیکن محبوب
    Cristiano Ronaldo
    تیم محبوب
    Iran
    سپاس ها
    8,614
    سپاس شده 34,704 در 7,692 پست
    کشور من
    Khonsard

نقل قول نوشته اصلی توسط hhami نمایش پست ها
    نه دکتر اون که داور تکرارش کرد مربوط میشه به بازی جنجالی سال 73 که 2-2 شد
    جدی؟! نمی دونم چرا مطمئنم تو همون بازی خداحافظی بود! البته هم شما هم ابوالفضل میگین مال بازی سال 73 بود!
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد، در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است.

18. 7 کاربر از پست مفید SAEED سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,204
    کشور من
    Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط King of KOP نمایش پست ها
    چی میگی؟ حجازی حدود8-9 ماه قبلش یعنی آذر75 مربی استقلال شده بودوبیشترازیک نیمفصل استقلال رو هدایت کرده بود
    ولی اگه منظورت اولین مربیگری حجازی درداربی هاست، آره . اولینش بود
    خودت چی میگی؟
    اگه 8-9 ماه قبلش اومده بود چحوری این اولین دربیش بود؟
    مخم یه کمی هنگ کرده ولی فکر نمیکنم مدت زیادی از مربیگریش تو استقلال میگذشت. توی اون بازی اگه اشتباه نکنم فرهاد مجیدی و علیرضا اکبرپور و اصغر رسولزاده رو که تازه آورده بودشون برای اولین بار بازی داد.

برای همین فکر میکنم اون اولین بازیش بود. باید از بچه ها سوال کنم.
    حالا بیخیال حجازی. اینجا بحث پرسپولیسه.
    نه میثم جان مطمئنم تو همون بازی خداحافظی بود.
    گیر نده دکتر اون کاشته ای که زد و گل شد آغازگر جنجالی عظیم بود

20. 8 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)