صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: اخبار داوري و معرفي داوران جام جهاني 2010

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    21st May, 2012 [ 11:59 PM]
    FulhamPerspolisRomaDortmund
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    پرسپولیس- رم- فولهام- مايوركا- دورتموند- تیم ملی اسپانیا
    سپاس ها
    52,210
    سپاس شده 25,766 در 7,885 پست

بلاتر: فناوری خط دروازه را بررسی می‌کنیم، خبری از «گل‌های جریمه‌ای» نخواهد بود

او گفته شاید فناوری خط دروازه در راه باشد…

سایت گل – سپ بلاتر رییس فیفا گفته این سازمان قصد ندارد قانون «گل‌های جریمه‌ای» را تصویب کند. در بازی اروگوئه و غنا، لوییس سوارس مهاجم اروگوئه در آخرین لحظات دیدار توپی که به روشنی در آستانه ورود به دروازه این تیم بود با دست بیرون کشید و کارت قرمز گرفت. غنا پنالتی حاصل را نتوانست به گل تبدیل کند و در نهایت اروگوئه در ضربات پنالتی برنده دیدار شد.
    این باعث شد بسیاری پیشنهاد کنند قانون جدیدی تصویب شود که اجازه می‌دهد در چنین شرایطی داور به جای اعلام پنالتی، گل را مستقیما قبول کند.
    بلاتر می‌گوید: «در ماه اکتبر جلسه‌ای خواهیم داشت تا درباره فناوری خط دروازه صحبت کنیم. در این جام موقعیت‌هایی پیش آمد که صحبت در این باره را ضروری می‌کند، مانند کاری که سوارس در آخرین دقیقه بازی اروگوئه و غنا انجام داد. دیده‌اید که خیلی سخت بتوان گفت توپ درون دروازه قرار داشته یا نه. اما روشن است که اگر توپ درون دروازه نرفته باشد، هیچ داوری نمی‌تواند آن را بپذیرد، حتی اگر با دست توپ را دور کرده باشند.»
    رییس 74 ساله فیفا درباره فناوری خط دروازه می‌گوید: «در این باره به زودی بحث خواهیم کرد، اما قصد نداریم مشکلاتی که در این جام داشتیم را توجیه کنیم. از چند جهت به ما پیشنهادهایی درباره نصب این فناوری شده و این که چه کنیم که نصب آن ساده‌ترین حالت ممکن باشد.»
    به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
    دکتر وین دایر

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

در کل خوشحالم که یک داور ایرانی تونست در جام جهانی داوری کنه.

تيم داوري من ضعيف بود
    حسن كامراني‌فر:
    شايد ديگر به داوري ادامه ندهم
    گزارشگر گفت ايرلندي‌ها داور ايراني را دوست دارند!

حسن كامراني‌فر گفت: شايد ديگر به داوري ادامه ندهم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كمك داور موفق ايران در جام جهاني با بيان اين مطلب كه ممكن است ديگر داوري نكند، تصريح كرد: من براي رسيدن به جام جهاني خيلي چيزها را از دست دادم و سختي‌هاي زيادي را متحمل شدم. جام جهاني از چند سال پيش آرزوي من بود و حال كه به آن رسيده‌ام مطمئن نيستم كه آيا به حرفه داوري ادامه مي‌دهم يا نه.

كامراني فر افزود: من 10 سال كارمند آموزش و پرورش بوده‌ام و به احتمال فراوان همانجا به كارم ادامه خواهم داد. ادامه دادن در داوري شايد ديگر درست نباشد.

كامراني فر در خصوص تيم داوري خود در جام جهاني اظهار كرد: قبول دارم كه تيم داوري من در جام جهاني قوي نبود. ما از 3 سال قبل به همراه مسعود مرادي براي جام جهاني انتخاب شده بوديم و فيفا از آن زمان روي ما سرمايه‌گذاري كرده بود. پس از آن كه مرادي از جمع ما كنار رفت من به همراه خليل الغمدي و داور ديگر يك تيم را براي جام جهاني تشكيل داديم.

كمك داور ايراني جام جهاني همچنين در ارتباط با عملكرد خود در بازي‌هاي جام جهاني اضافه كرد: من در 4 مسابقه داوري كردم كه در دو بازي فرانسه – مكزيك و شيلي – سوئيس كمك داور اول و در دو بازي آرژانتين- نيجريه و برزيل – هلند نيز كمك داور ذخيره بودم. دربازي فرانسه و مكزيك به لطف خدا توانستم آن صحنه گل مكزيك را به درستي قضاوت كنم.

وي ادامه داد: بعد از بازي فرانسه و مكزيك يكي از گزارشگران خارجي گفت كه با اين صحنه ايرلندي‌ها كمك داور ايراني را دوست خواهند داشت!

كامراني فر اضافه كرد: در بازي شيلي و سوئيس هم صحنه اخراج بازيكن سوئيس بسيار سخت بود كه البته بعد از بازي فيفا از تصميم من در آن صحنه حمايت كرد.

تنها نماينده جامعه داوري ايران در جام جهاني در ارتباط با نمره‌اي كه در طول مسابقات به داوران داده مي‌شد، خاطرنشان كرد: اين نمرات از سوي سايت‌هاي مختلفي به داوران داده مي‌شد اما فيفا هيچ نمره‌اي به داوران نمي‌دهد.

كامراني فر افزود: از جمع 139 گلي كه در جام جهاني به ثمر رسيده تنها دو گل آن با اشتباه داوران بود. به نظر من مساله عجيب داوري اين مسابقات اشتباهات پشت سر هم داوران در دو بازي انگليس – آلمان و آرژانتين – مكزيك بود كه حرف و حديث‌هاي زيادي درباره داوري به وجود آورد.
    به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
    دکتر وین دایر

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

رسانه های اسپانیایی از انتخاب "هوارد وب" به فیفا انتقاد کردند

رسانه های اسپانیایی انتخاب هوارد وب انگلیسی به عنوان داور دیدار نهایی رقابت های جام جهانی 2010 را خبر بدی برای فوتبال خود می دانند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم های فوتبال اسپانیا و هلند روز یکشنبه در دیدار نهایی رقابت های جام جهانی 2010 در ورزشگاه ساکرسیتی ژوهانسبورگ با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

این در حالی است که هوارد وب از 36 سال قبل که قضاوت دیدار نهایی جام جهانی 1974 بر عهده جک تایلور بود، نخستین داور انگلیسی است که این مرحله از رقابت ها را قضاوت می کند.

اسپانیا در مرحله گروهی این دوره از رقابت ها در دیدار با سوئیس در دوربان شکست خورد و این در حالی است که آنها بر این باورند اشتباه مسلم وب در آن دیدار باعث شکست تیم آنها شده است.

اسپانیایی ها می گویند هوارد وب می بایست گل جلسون فرناندس را آفساید اعلام می کرد ضمن اینکه فیلیپ سندروس، مدافع سوئیس، بر روی داوید ویا مرتکب خطای پنالتی شد که از چشم دارو پنهان ماند.
    دکتر وین دایر

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

گفتگو با هوارد وب و دستیارانش، داوران بازی نهایی: برای ما انگار که فینال نیست!

سایت گل - هوارد وب اولین داور انگلیسی فینال جام جهانی، پس از سال 1974 است. او به همراه مایک مولارکی و دارن کان، دستیارانش در مصاحبه‌ای با سایت فیفا درباره چالش پیش رو سخن گفته است.

حمیدرضا کشاورز

چه حسی دارید که پا جای پای جک تیلور، آخرین داور انگلیسی فینال جام جهانی گذاشته‌اید؟

وب: افتخار بسیار ویژه‌ای است. ما همه به جک می‌نگریم. او اسطوره داوری است و در طول این سال‌ها به شدت پشتیبان داوران بوده است. من با او تنها تلفنی صحبت کرده‌ام. او آمده تا بازی را ببیند و امیدوارم فرصت دیدار او به من دست بدهد. تنها 19 داور این بازی را قضاوت کرده‌اند و پیوستن به این گروه امتیازی بسیار خاص است.

آیا قبل از این که شما را رسما به عنوان داور فینال معرفی کنند به شما خبر داده بودند؟

بازی‌های ما خیلی خوب و روان پیش رفت. دارن و مایک کارشان معرکه بود و به دلیل آن دیدارها بود که با خود فکر کردیم: «فرصت قضاوت یک دیدار در مراحل بعد را خواهیم داشت.» اما بقیه اتفاقات خودشان افتادند، مثلا این که تیم ملی ما صعود نکرد. ما نمی‌خواستیم آنها حذف شوند، اما این گونه شد و بعد متوجه شدیم که این اتفاق باعث شده شانس ما بیشتر شود. اما وقتی اسم ما را در جلسه پنجشنبه صدا زدند، لحظه‌ای فوق‌العاده برای ما رقم زد. ما دستان یکدیگر را زیر میز گرفتیم. اما با این حال کار اصلی و دشوار هنوز مانده است.

همه به تو می‌نگرند هوارد، اما روشن است که شما بیشتر یک تیم داوری هستید تا چند داور.

یک چیزی که این تورنمنت به روشنی نشان داده اهمیت کار گروهی است. سه داوری که قضاوت هر دیدار را به عهده می‌گیرند می‌دانند یک اشتباه باعث خواهد شد کل تیم حذف شود و رویاهایشان به باد برود. ما به هم متکی هستیم. تجربه‌ای که در جام ملت‌های اروپای دو سال پیش به دست آوردیم (آنها در همان مراحل اول به خانه فرستاده شدند) و در لیگ قهرمانان و لیگ برتر و البته جام جهانی کسب کردیم، ما را تبدیل به واحدی بسیار یکپارچه ساخته.

چطور خود را برای قضاوت دیداری آماده می‌کنید که میلیاردها نفر آن را نگاه خواهند کرد؟

بازی بزرگی است و اوج دوران داوری ماست، اما باید تا حد امکان به صورت طبیعی و عادی آماده شویم. بازی 90 دقیقه یا شاید 2 ساعت طول خواهد کشید. ما 22 بازیکن داریم و یک توپ. در همان زمان همیشگی غذا می‌خوریم، مانند بازی‌های لیگ قهرمانان به خوبی استراحت می‌کنیم و سپس از ورزشگاه بازدید می‌کنیم. ما تنها به عنوان تماشاگر به ورزشگاه ساکرسیتی رفته‌ایم و شاید بخواهیم روز قبل در زمین بازی قدم بزنیم و برخی موقعیت‌هایی که ممکن است روی دهد را در ذهن خود تصویرسازی کنیم. دوستان من به خطوط دروازه نگاه خواهند کرد، سطح زمین را بررسی خواهند کرد و خود را در حال دویدن در طول خط تصور خواهند کرد. من هم روی قطری که معمولا روی آن قدم می‌زنم تمرین خواهم کرد. ما این کار را پیش از فینال لیگ قهرمانان انجام دادیم و باعث شد احساس راحتی کنیم.

قبل از بازی چه صحبتی با هم دارید؟

دارن کان: هوارد به ما دستورهای پیش از بازی معمول را صبح روز بازی می‌دهد تا کاملا متمرکز شویم. ما از بزرگی این دیدار آگاهیم ولی نباید با آن به چشم فینال جام جهانی بنگریم. اگر به این که چندهزار نفر در ورزشگاه هستند و میلیاردها نفر در خانه آن را تماشا می‌کنند فکر کنیم، نمی‌توانیم موثر عمل کنیم.

مایک مولارکی: ما قبل از بازی درباره این صحبت می‌نکیم که بهترینی که می‌توانیم باشیم و هر چه اتفاق بیفتد پشیمان نشویم. ما با گوشی‌هایی که داریم در جریان بازی یکدیگر را مرتبا تشویق می‌کنیم و از هم پشتیبانی می‌کنیم و مثلا می‌گوییم: «عجب پرچمی زدی!» با آن که در تمام مدت در جریان مستقیم بازی نیستیم، اما سعی می‌کنیم خود را در جریان بازی قرار دهیم.

14 ماه رویایی را پشت سر گذاشتید – فینال جام حذفی در می 2009، فینال لیگ قهرمانان در ماه می و حالا فینال جام جهانی. دستاوردهایتان را چطور توصیف می‌کنید؟

وب: داوری فراز و نشیب دارد و باید وقتی اوضاع خیلی خوب نیست هم خودباوری‌تان را حفظ کنید. این دستاورد همچنین نشان از کار گروهی ما دارد. باید خوش‌اقبال هم باشید. بعضی‌ها هستند که حقیقتا استعداد بالایی دارند ولی این جا نیستند. قضاوت لیگ قهرمانان امسال اولین فرصت ما در چند سال گذشته بود، چون در گذشته همیشه تیم‌های انگلیسی به بازی نهایی می‌رسیدند. این که چنین فرصتی نصیب ما شود نشان از بخت خوب ما دارد، اما باید از فرصت‌هایتان هم استفاده کنید.

آیا تجربه دیدار نهایی لیگ قهرمانان به شما کمک خواهد کرد؟

از نظر آماده‌سازی ذهنی، بله. توجه رسانه‌ها و پیام‌هایی که از خانه می‌گرفتیم یکسان بوده و تلاش خواهیم کرد نقاط قوت آن بازی را به این دیدار منتقل کنیم، که البته این احتیاج به عوامل ناشناخته دارد. این که توانستیم با وجود انتقادات شدید عملکرد خوبی داشته باشیم و بعد از بازی‌ها مردم درباره تیم‌ها صحبت می‌کردند، نه درباره ما، نشان می‌دهد که باز هم می‌توانیم چنین کاری انجام دهیم.

آیا خانواده‌های شما این جا هستند؟

پدر من برای سه هفته اول تورنمنت آمد، ولی سه‌شنبه پیش به خانه برگشت. او مانند پدر مایک مجبور شد پنجشنبه شب دوباره برگردد!

دارن کان: پدر من اعتماد به نفس بیشتری داشت. او گفت شاید داوران فینال باشیم و به همین دلیل در آفریقای جنوبی ماند. در این بازی هر سه پدر در کنار هم خواهند بود.

هوارد، سوال آخر، همسر تو به یک خبرنگار گفت که نمی‌توانی کودکانت را کنترل کنی، آیا راست گفته؟

او دیروز به من زنگ زد و گفت از او پرسیده‌اند حرف آخر را در خانه چه کسی می‌زند. باید بگویم که او در خانه انضباط بیشتری برقرار می کند، چون من زیاد پیش می‌آید بیرون باشم و وقتی به خانه می‌روم با کودکان بسیار آرام برخورد می‌کنم. اوست که کنترل همه چیز را در دست دارد.
    دکتر وین دایر

5. کاربر روبرو از پست مفید NoName سپاس کرده است .

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

دبير كميته داوران فيفا:
    96 درصد تصميمات داوران درست بوده است

"ژوزه ماريا گارسيا آراندا" اعلام كرد با توجه به بررسي هاي صورت گرفته 96 درصد تصميمات داوران در جام جهاني درست بوده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، "گارسيا آراندا" درباره قضاوت داوران در جام جهاني گفت: «داوران در جام جهاني عملكرد بسيار خوبي داشتند. اين نظر شخصي من نيست، حقيقتي است كه پس از بررسي هاي صورت گرفته به دست آمده است.»

آراندا در ادامه افزود: «به هيچ وجه قصد نداريم اشتباه ها را توجيه كنيم. در تعدادي از ديدارها مشكلاتي وجود داشت، اما در مجموع تعداد اشتباه هاي داوران در اين دوره از رقابت ها بسيار كم بود.»

دبير كميته داوران فيفا درباره اشتباه‌هاي صورت گرفته گفت: «تمام تصميم‌ها به دقت مورد بررسي قرار گرفته است. طبق آمار ارائه شده توسط توسط كارشناسان بيش از 96 درصد تصميم هاي صحيح بوده واين نشان مي‌دهد داوري ها بسيار خوب بوده است. درصد اشتباه هاي داوران از پنالتي زن ها به مراتب كمتر بود، در جام جهاني از 15 ضربه پنالتي تنها 9 ضربه به گل تبديل شد.»

آراندا در پايان گفت: «سطح داوري در اين دوره از رقابت ها بسيار بالا بود و به نظر من واژه "خوب" براي توصيف عملكرد داوران كافي نيست.»

آراندا در حالي از قضاوت داوران ابراز رضايت مي كند كه اشتباه هاي تاثيرگذار داوران در ديدارهاي آمريكا- اسلوني، انگليس- آلمان، آرژانتين -مكزيك و برزيل-ساحل عاج مورد انتقاد شديد كارشناسان قرار گرفته بود.
    دکتر وین دایر

Banned composer_kuchulu آواتار ها
    آخرین بازدید
    1st July, 2012 [ 04:09 AM]
    BayernFoolad
    مربی محبوب
    هیتزفلد-فوگتس-مجیدجلالی
    بازیکن محبوب
    KAHN -BALLACK - BASTIAN
    تیم محبوب
    DEUTSCHLAND_FC BAYERN MUNCHEN
    سپاس ها
    4,473
    سپاس شده 4,027 در 1,010 پست

آقا معین که نیستش یکی که سررشته داره درباره عدم اخراج و خطا نگرفتن خطای پیکه بر روی مسعود اوزیل در پایان نیمه اول توضیح بده.همین طور عدم اخراج فکر کنم راموس یا کاپدویا که پاش رو دقیق روی پای پودولسکی گذاشت و این بازیکن رو داغون کرد و داور اصلا کارت نداد.همچین حرکتی توسط ریبری نه تنها اخراج داشت بلکه 3 جلسه اورو محروم کردند و فینال لیگ قهرمانان رو از دست داد.هرچند باخت آلمان اصلا به مسائل داوری ربطی نداشت ولی این دو صحنه تا ابد در یاد من می مونن که داور به دلیل اون پیش زمینه ذهنی عذر خواهی برعکس فیفا از اسپانیا این جوری قضاوت کرده.

8. 2 کاربر از پست مفید composer_kuchulu سپاس کرده اند .

مدیرفنی باشگاه
    BAYERN-4-LIFE آواتار ها
    آخرین بازدید
    24th June, 2016 [ 09:58 AM]
    Bayern
    سپاس ها
    14,822
    سپاس شده 22,292 در 4,696 پست

اتفاقا من روی اون صحنه خطای راموس روی پای پولدی خیلی سوال برام پیش اومد!
    دقیقا خطاش بدون توپ بود...بیشتر به این خاطر حواسم به این خطا بود که دقیقا عین همین حرکت رو ریبری در بازی با لیون روی لیساندرو لوپز رفت و اخراج نشد که هیچ 3 جلسه محرومیت هم براش در نظر گرفته شد!!

10. 2 کاربر از پست مفید BAYERN-4-LIFE سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

"وب" از عملكردش در فينال جام جهاني 2010 دفاع كرد

هاوارد وب، داور انگليسي ديدار نهايي جام جهاني 2010 از عملكردش در اين ديدار دفاع كرد

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وب كه سه‌شنبه صبح وارد انگليس شد گفت كه با وجود سختي‌هاي فراوان ديدار نهايي به خوبي توانسته توانايي‌هايش را در ديدار نهايي جام جهاني 2010 نشان دهد.

پس از ديدار اسپانيا و هلند بسياري از كارشناسان فوتبال عملكرد تيم داوري ديدار نهايي را زيرسوال بردند. دادن 14 كارت زرد و يك كارت قرمز و همچنين صحنه مشكوك در محوطه 18 قدم هلند از مواردي بوده كه كارشناسان فوتبال و داوري به آن اشاره كرده‌اند.

وب در گفت‌وگويي كه با سايت ليگ برتر انگلستان انجام داد، گفت: احساسم اين است كه راه ديگري به غير از آنگونه كه انجام دادم براي مديريت بازي وجود نداشت. هم اكنون هم از عملكرد تيمم در آن بازي دفاع مي‌كنم. ما در سخت‌ترين شرايط بهترين عملكردمان را نشان داديم. بسيار دشوار است كه شما بخواهيد چنين بازي مهمي را مديريت كنيد و اين را بسياري از داوران به خوبي درك مي‌كنند. اين ديدار يكي از دشوارترين بازي‌هايي است كه ممكن است در طول عمر داوري يك داور سرراهش قرار گيرد.

وب درباره‌ي كارت زردهايي كه به بازيكنان دو تيم داد، گفت: در ابتداي چنين بازي‌هايي ما مجبور هستيم كه از كارت زرد خود استفاده كنيم. تلاشم اين بود كه بازي را مديريت كنم و اينگونه از خطاهاي بازيكنان جلوگيري كنم.

وي درباره جام جهاني آفريقاي جنوبي هم گفت: از اين جام جهاني خاطرات بسيار خوبي در ذهن خواهم داشت. در هر كجا كه بوديم رفتار مردم بسيار مهربانانه بود و داورها همواره توسط مردم، رسانه‌ها چه قبل و چه بعد از بازي‌ها مورد حمايت قرار مي‌گرفتند. براي من هم افتخار بسيار بزرگي بود كه توانستم ديدار نهايي جام جهاني را قضاوت كنم. اين يكي از روياهاي مشترك همه داوران است كه خوشبختانه من توانستم احساس اين رويا را درك كنم.
    دکتر وین دایر

12. کاربر روبرو از پست مفید NoName سپاس کرده است .

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

هنوز تصميم نگرفته‌ام به داوري ادامه دهم يا نه!
    كامراني‌فر:
    براي رسيدن به جام جهاني خيلي چيزها را ازدست دادم
    ورود تكنولوژي از جذابيت فوتبال مي‌كاهد

حسن كامراني‌فر گفت: هنوز تصميم‌ نگرفته‌ام كه به داوري ادامه بدهم يا نه!

كمك داور بين‌المللي فوتبال ايران كه در جام‌جهاني 2010 حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خراسان، در خصوص حضورش در جام جهاني فوتبال تصريح کرد: در جام جهاني شرايطي پيش آمد كه در نبود تيم ملي فوتبال ايران يك كمك‌ داور تنها نماينده فوتبال كشور باشد و خوشحالم كه نام ايران بر سر زبان‌ها افتاد. پس از اولين قضاوتم در ديدار تيم‌هاي فرانسه و مكزيك تبليغات خوبي براي ايران شد و در طول جام سعي كردم نماينده خوبي براي كشورم باشم.

وي ادامه داد: نزديك 20 سال است كه وارد داوري شده‌ام و اكنون توانسته‌ام به بالاترين آرزوي هر داوري يعني حضور در جام جهاني برسم و خوشحالم كه عملكردم در جام جهاني باعث رضايت مسوولان فدراسيون جهاني فوتبال بود كه اين مساله به حضورم در جام‌هاي جهاني بعدي كمك خواهد كرد، ضمن اينكه ديگر نگاه‌ها به داوري ايران و آسيا تغيير كرده است.

** براي رسيدن به جام جهاني خيلي چيزها را از دست دادم

كمك‌داور بين‌المللي ايران درخصوص آينده حرفه‌اي‌اش به ايسنا گفت: در حال بررسي اين موضوع هستم كه داوري را رها كنم و به زندگي شخصي‌ام بپردازم يا اينكه به اين كار ادامه بدهم و هنوز تصميم مشخصي‌ نگرفته‌ام، براي رسيدن به جام جهاني كه بزرگترين هدفم بوده است خيلي چيزها را از دست داده‌ام و با اينكه شرايط همواري براي ادامه داوري به صورت حرفه‌اي دارم اما شايد به دليل مسائل شخصي داوري را رها كردم.

وي افزود: چهار يا پنج سال پيش كه در اوج بودم از ليست كمك‌داوران بين‌المللي ايران خارج شدم و اين مساله فشار رواني سنگيني به من وارد كرد اما، عاملي شد تا تلاشم را بيشتر كنم و امروز به شرايط خوبي رسيده‌ام اما براي تصميم‌گيري در خصوص آينده نياز به زمان دارم و به زودي تصميم نهايي‌ام را خواهم گرفت.

وي ادامه داد: در حال حاضر 37 سال سن دارم و تا 45 سالگي مي‌توانم به داوري ادامه دهم. براي اينكه به مراحل بالاي داوري دست يابم بايد تلاشم را بيشتر كنم و وقت بيشتري براي داوري بگذارم. رسيدن به جام جهاني براي داوران كار بسيار سختي است و رقابت شديدي براي رسيدن به مراحل بالاي اين جام وجود دارد.

كامراني‌فر در خصوص شرايط داوري‌ها در جام جهاني تصريح كرد: كميته داوران فدراسيون جهاني فوتبال برنامه‌ريزي خوبي براي آمادگي داوران انجام داده بود كه طي يك برنامه سه ساله داوران انتخاب و در جام‌هاي متعدد مورد بررسي قرار گرفتند و در طول برگزاري مسابقات نيز برنامه‌ريزي خوبي براي داوران انجام شده بود و آن‎ها همه روزه در برنامه‌هاي تمريني و كلاس‌هاي تئوري داوري شركت‌ مي‌كردند و بهترين مدرسان فيفا آخرين اطلاعات و تجربيات داوري را به داوران منتقل مي‌كردند.

وي افزود: در اين جام تجربه قضاوت در دو بازي را داشتم و همچنين در دو بازي نيز به عنوان كمك‌داور ذخيره انتخاب شدم و چهار بازي را نيز از نزديك تماشا كردم كه تمام اين‌ها به مجموعه تجربياتم اضافه كرد.

** تجربه تيمي ما پايين بود

كامراني‌فر تيم داوري خود را يكي از تيم‌هاي موفق جام دانست و تصريح كرد: تمام تيم‌هاي داوري به مدت سه سال در كنار هم بودند اما تيم من تنها پنج ماه كنار هم بود و ما تنها سه بازي ليگ قهرمانان آسيا را در كنار هم قضاوت كرديم و در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آفريقا نيز يك كمك‌داور عربستاني در كنار ما بود به همين دليل تجربه تيمي ما پايين بود و تا قبل از بازي‌هاي جام جهاني تجربه قضاوت در رقابت‌هاي فيفا را نداشتيم اما خوشحالم كه تيم ما عملكرد بسيار خوبي داشت و در جام جهاني سربلند بود.

** بازهم حاضرم كنار "الغمدي" قضاوت كنم

وي افزود: خليل الغمدي داور بسيار خوبي است و هيچ وقت به اين مساله فكر نمي‌كنم كه اگر با يك داور ديگر بودم به مراحل بالاتر جام مي‌رسيدم. من شرايط او را قبول كردم و هنوز هم حاضرم در كنار او قضاوت كنم. ما در اين تيم دوستان بسيار خوبي بوديم و به يكديگر كمك مي‌كرديم تا تيم ما بتواند به مراحل بالاتر راه پيدا كند و تمام اعضاي تيم براي موفقيت تلاش مي‌كردند اما فيفا پس از قضاوت در دو بازي صلاح دانست كه ديگر از ما استفاده نكند.

** الغمدي، بازهم انتخابم بود اگر...

وي در پاسخ به اين سوال كه در جام جهاني 2010 به قضاوت در كدام تيم داوري علاقمند بوده است، به ايسنا گفت: اگر قرار بود خودم تيم داوري‌ام را انتخاب مي‌كردم باز هم الغمدي را انتخاب مي‌كردم و دوباره با او در جام جهاني شركت مي‌كردم. الغمدي داور بسيار خوبي است و آينده روشني خواهد داشت.

** در كل جام، داوران عملكرد خوبي داشتند

كمك‌داور بين‌المللي ايران در خصوص اشتباهات داوري در جام جهاني تصريح كرد: كميته داوران فيفا تلاش بسياري براي بالا بردن سطح داوري‌هاي جام انجام داد و با برگزاري كلاس‌هاي متعدد بهترين داورها را انتخاب كرد و در كل جام داوران عملكرد خوبي داشتند اما چند اتفاق خاص باعث شد كه نگاه‌ها به داوري عوض شود.

** تكنولوژي از جذابيت فوتبال مي‌كاهد

وي در خصوص درخواست تيم‌ها براي ورود تكنولوژي به داوري فوتبال خاطرنشان كرد: اگر تكنولوژي تنها در تشخيص ورود توپ به درون دروازه استفاده شود مي‌تواند به داوري‌ها كمك كند اما اگر بخواهيم مانند بعضي رشته‌هاي ديگر از تكنولوژي در تمام مسايل داوري استفاده كنيم از جذابيت فوتبال كاسته خواهد شد.

** هيچ‌گاه به دنبال قضاوت در بازي‌هاي بزرگ نباشيم

كامراني‌فر در پاسخ به اين سوال كه به قضاوت در كدام بازي جام علاقمند بوده است، به ايسنا گفت: يك داور حرفه‌اي هيچ‌گاه به چنين مسائلي فكر نمي‌كند و اگر دوست داشته باشد كه بازي خاصي را قضاوت كند و آن بازي را به او ندهند در عملكردش دچار مشكل خواهد شد و يكي از شرايط موفقيت اين است كه هيچ‌گاه به دنبال قضاوت در بازي‌هاي بزرگ نباشيم.

وي افزود: من در حال حاضر از نگاه يك داور مسابقات فوتبال را مي‌بينم و شايد مانند تماشاچيان فوتبال خود فوتبال برايم جذابيت نداشته باشد و اين نحوه داوري‌هاست كه مورد توجه من است و جذابيت مسابقات فوتبال براي من در داوري آن است و در اين جام هم به دنبال قضاوت در هيچ بازي خاصي نبودم.

وي در خصوص الگويش در داوري اظهار داشت: تمام حركات خوب داوران براي من الگوست و تعداد داوران بزرگي كه به آن‎ها علاقه دارم بسيار زياد است.

** آفريقاي جنوبي ميزباني فوق‌العاده‌اي داشت

كامراني‌فر ميزباني آفريقاي جنوبي در جام جهاني 2010 را موفقيت‌آميز توصيف كرد و افزود: كشور آفريقاي جنوبي ميزباني فوق‌العاده‌اي داشت. درست است كه شايد مانند بعضي كشورهاي پيشرفته نتوانست از پس ميزباني بربيايد اما تلاش اين كشور براي برگزاري مناسب جام قابل احترام است و من از نزديك شاهد اين بودم كه مسوولان برگزاري جام تلاش بسيار زيادي براي موفقيت داشتند و تلاش مي‌كردند با رفتار مناسب خود كشور خود را كشوري پيشرفته و مهمان‌دوست معرفي كنند.

** داوران ايراني با بزرگان دنيا اختلاف دارند

وي در خصوص تفاوت داوري ايران با داوري سطح اول دنيا به ايسنا گفت: در اين جام جهاني داوران آسيايي موفق‌ترين داوران بودند و داوران ايران نيز جزو داوران رده اول آسيا قرار دارند و داوران ما مي‌توانند با داوران ساير كشورها به راحتي رقابت كنند و ما در آينده شاهد حضور داوران خوب ايراني در جام‌هاي جهاني خواهيم بود.

وي ادامه داد: داوران ما از لحاظ برنامه‌ريزي با داوران بزرگ دنيا اختلاف دارند به نحوي كه به طور مثال داور ژاپني كه ديدار مهم تيم‌هاي برزيل و هلند را قضاوت كرد يك داور كاملا حرفه‌اي است به نحوي كه برنامه زندگي روزانه‌اش از پيش مشخص است و او هر روز صبح زير نظر مربيانش برنامه تمريني دارد و به صورت حرفه‌اي كار داوري را دنبال مي‌كند و داوران ما نيز بايد به سمت حرفه‌اي شدن بروند.

** در اين رقابت‌ها همه چيز تعريف ‌شده بود

كامراني‌فر با اشاره به عكس‌العمل تيم‌ها به اشتباهات داوري در جام جهاني خاطرنشان كرد: در اين رقابت‌ها همه چيز تعريف‌ شده بود، اگر تيمي و يا سرمربي تيمي به داوري معترض بود تنها در مصاحبه مطبوعاتي پس از بازي اعتراض خود را بيان مي‌كرد و در طول بازي اكثرا سعي مي‌كردند رفتاري داشته باشند كه تيمشان به حاشيه نرود و رفتار خوبي از خود به نمايش مي‌گذاشتند و بازيكنان تيم‌ها بدون هيچ اعتراضي تلاش مي‌كردند با اعتراض نكردن از ورود تيمشان به حاشيه جلوگيري كنند كه اين رفتار مي‌تواند الگوي خوبي براي اهالي فوتبال ايران باشد.

** بهترين خاطره‌ام قضاوت فرانسه ـ مكزيك بود

نماينده كشورمان در جام جهاني فوتبال تصريح كرد: بهترين خاطره‌ام در جام جهاني قضاوت در بازي فرانسه و مكزيك بود كه در آن بازي تصميمي گرفتم كه اگر بخواهند بهترين تصميم يك كمك‌داور در جام جهاني را معرفي كنند تصميم من در ادامه دادن بازي بر روي گل اول تيم مكزيك بود و آن صحنه خاطره‌انگيزترين صحنه جام جهاني براي من بود، ضمن اينكه نوع رفتار داوران با يكديگر قابل تحسين بود به نحوي كه هنگامي كه يك داور پس از قضاوت در يك بازي به محل اقامت داوران باز مي‌گشت و حتي اگر اشتباه كرده بود با استقبال خوب همكارانش مواجه مي‌شد و در آن محل همه به يكديگر كمك مي‌كردند كه اين رفتار داوران نيز جزو خاطره‌هاي خوبم از جام جهاني است.
    دکتر وین دایر

14. کاربر روبرو از پست مفید NoName سپاس کرده است .

مدیر باشگاه
    NoName آواتار ها
    آخرین بازدید
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    سپاس ها
    52,210

حمايت فرگوسن از هاوارد وب

سرمربي شياطين سرخ انتقادات از وب را نامنصفانه دانست

سايت گل- سرالكس فرگوسن، سرمربي تيم منچستر يونايتد، قضاوت هاوارد وب در فينال جام جهاني را مثبت ارزيابي كرد و انتقادات از او را نامنصفانه دانست.

پس از آن ديدار هلندي ها به شدت عملكرد وب را مورد انتقاد قرار دادند و معتقد بودند كه اشتباهات داور انگليسي موجب شكست آنها در ژوهانسبورگ شده است.

اما فرگوسن در مصاحبه با يك شبكه تلويزيوني كانادايي گفت:" رفتار بازيكنان در مقابل عملكرد او غير قابل توجيه است. من فكر مي كنم او مي توانست در نيمه اول يك كارت قرمز به بازيكن هلند (دي يونگ) نشان بدهد. آن تنها اشتباهي بود كه او مرتكب شد.

اخراج نكردن يك بازيكن در فينال جام جهاني چيزي نيست كه به چشم نيايد. البته اگر در آن صحنه به بازيكن هلند كارت قرمز نشان مي داد، باز هم به او اعتراض مي كردند. فكر مي كنم بين دو نيمه بود كه او متوجه جريان شد و بعد از آن بود كه تمركز او روي بازي كمتر و كمتر شد."
    دکتر وین دایر

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)