صفحه 99 از 99 نخستنخست ... 1429496979899596979899
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 987 , از مجموع 987

موضوع: کافه نادری- طبقه دوم

رئیس باشگاه

LazioChelseaBayerLeverkusenDeportivo
    مربی محبوب
    DIEGO SIMEONE
    بازیکن محبوب
    FRANK LAMPARD
    تیم محبوب
    L.C.L.D
    سپاس ها
    39,204
    سپاس شده 50,762 در 12,594 پست
    کشور من
    Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط soulsiick نمایش پست ها
    یه بار رفته بودیم دیدن محمد بهمن بیگی با پدربزرگ ام که آموزش پرورشیه و 3-4 تا مدرسه داره.مریض بود به این بهونه می خواستیم بریم عیادتش.بهمن بیگی رو باید بشناسید،نویسنده ی بخارای من ایل من، کسی که مدارس برای عشایر درست کرد و کارای بزرگی کرد به تنهایی، به قول خودش سالها با اسب توی برف و بارون بین کوه ها میرفتم تا مدارسم رو کنترل کنم و گاهی امتجانا رو خودم برگزار می کردم.گفته میشه بیش از 1000 مهندس و آدم تحصیل کرده و موفق از دل کوه ها توسط بهمن بیگی به ایران تحویل داده شد که یه مستند هم راجبش ساختند.یادم میاد چند تا از بزرگترین معمار های فعلی ایران رو نشون داد که خودشون می گفتند اگر بهمن بیگی نبود من الان توی کوه ها داشتم چپونی میکردم.

می خواستم این رو بگم،
    پدربزرگم بهش گفت من یه آموزش پرورشی ام.به نظر شما چه کاری میشه کرد که وضعیت فعلی آموزش پروش ایران پیشرفت کنه ؟ گفت نمی خوام امیدوارتون کنم.نمیشه درستش کرد ! چون اصلا این سیستم نه چیزی آموزش میده و نه چیزی پرورش میده.این باید کامل ویران بشه و از اول ساخته بشه.هیچ چیز درستی توی این سیستم آموزش پرورش نیست که بخواید درستش کنید !

بعد گفت، اول از همه جامعه ای که سطح پایین ترین شغل هاش معلمی و تدریسه هیچوقت پیشرفت نمی کنه.باهوش ترین آدما می رند توی رشته های مهندسی و پزشکی و غیره، و دانشجو ها و استعداد های درجه دوم و سوم (عموما) می رند برای معلمی.خوب این یعنی شما تربیت جامعتون رو می سپرید دست آدمایی که قدرت تربیت جامعه رو ندارند. و بعد همین میشه که مردم به زور بازو افتخار می کنند نه دانش.همین میشه که جامعه مثل جامعه ما برید ببینید چقدر اسم نادر،چنگیز و خسرو و بهرام و داریوش و کورش هست.ولی کسی حتی اسم شاعر و دانشمند و عالم روی بچه هاش نمی ذاره.همین شیراز رو نگاه کنید بگردید ببینید 1 نفر پیدا می کنید اسمش "حافظ" باشه.حالا برید بشمرید چنگیز ها و نادر ها رو !

گفت به دیگران هم خرده نگیرید،خودتون رو نگاه کنید، اگر بچتون مهندس باشه هرجا می شینید جار می زنید پسر من مهندسه،دختر من مهندسه.اگر بچتون معلم باشه سعی می کنید بحث رو عوض کنید یا نذارید بحث به این موضوع کشیده بشه ! درصورتی که اگر جامعه ای می خواد پیشرفت کنه باید باهوش ترین افرادش رو بزاره برای تعلیم و تربیت.

آدم جالب و صادقی بود،هیچوقت پست و مقامی قبول نکرد و همیشه ترجیح داد "معلم" بمونه.همین آدم وقتی انقلاب شد چون در مقطعی شاه گفته بود " شما اگر می خواهید کار کنید مثل بهمن بیگی کار کنید" قرار بود اعدام بشه.با کمک زنش از روی دیوار خونه پرید و فرار کرد و بعد به زحمت به کمک یکی از دوستانش که روحانی بود نجات پیدا کرد.

امام اینطور که خودش می گفت زنش (که اونم معلم بود رو) از آموزش پرورش اخراج کردند چند سال بعد از انقلاب و 25 ساله که توی خونه نشسته چون اجازه کار کردن نداره !

ما وقتی با کسی که اینطور خودش زحمت میکشه و حتی هیچ توقع و درخواستی هم از کسی نداره این رفتار رو می کنیم، می خواید چطوری پیشرفت کنیم ؟
    من تا همین یه ماه پیش بهمن بیگی رو نمیشناختم.
    تا روزی كه با یك از دوستان (كه پدرش فرهنگیه) رفتیم برای سخنرانی موسوی كه اونجا عكس بهمن بیگی رو تو یه روزنامه دیدم و همین دوستم توضیحات مفصلی راجع بهش داد مثل همین خدمات به عشایر و ...

و بعد بابام هم برام تعریف كرد كه سالها پیش رفته خونشون و .... خیلی هم از بزرگ منشی و افتادگی و ساده زیستیش تعریف كرد

2. 2 کاربر از پست مفید HHAMI سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه

JuventusJuventusJuventusArsenal
    مربی محبوب
    لیپی-ونگر
    بازیکن محبوب
    بوفون-ندود-دلپیرو
    تیم محبوب
    یوونتوس
    سپاس ها
    16,319
    سپاس شده 34,428 در 6,106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed نمایش پست ها
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    فکر نمی کنم به تاریخ بپیونده.دولت آمریکا و کانادا می خرند سهامش رو و بعد از روبراه شدن اوضاع اقتصادی دوباره مستقل میشه.البته اینطوری ممکنی خیلی از زیرمجموعه هاش مثل ساد و اپل و ... رو از دست بده.ولی به تاریخ نمی پیونده.
    I'm giving you a night call to tell you how I feel
    I want to drive you through the night, down the hills
    I'm gonna tell you something you don't want to hear
    I'm gonna show you where it's dark, but have no fear

4. 3 کاربر از پست مفید SoulSiick سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه

بازیکن محبوب
    Kaka
    سپاس ها
    8,010
    سپاس شده 12,089 در 3,405 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ...& نمایش پست ها
    امین دستت درد نكنه ولی جایزه از دستم پرید یكی جوابشو گفت و جایزه رو هم خورد

دفعه ی دیگه معما رو واسه ت پخ میكنم
    نكنه: جایزه مجازیه به دردت نمی خوره كه بخوام شریكنم

اگه جایزه مجازیه طرف چجوری تونست بخوردش ؟

راه حل اش همین جوری بود یا تونسته بود ساده تر توضیح بده ؟ چون من هر چی سعی کردم دیگه از این ساده تر نشد توضیح بدم
    All In All You're Just Another Brick In The Wall

6. 4 کاربر از پست مفید KAKA سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

ManchesterUnitedPerspolisRealMadridPerspolis
    مربی محبوب
    Sir Alex Ferguson
    بازیکن محبوب
    Cristiano Ronaldo
    تیم محبوب
    Iran
    سپاس ها
    8,614
    سپاس شده 34,704 در 7,692 پست
    کشور من
    Khonsard

اگه مدیریت سایت موافق با ایجاد یك تاپیك در مورد مناظره كاندیداهای ریاست جمهوری باشه خیلی خوبه.
    در مناظره امشب صحبتهای محسن رضایی به دلم نشست. به نظر می رسه آدم با برنامه ای باشه و با تداركات كافی به میدان آمده. باید دید بقیه كاندیداها در مناظره چطور ظاهر میشن.
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد، در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است.

8. 4 کاربر از پست مفید SAEED سپاس کرده اند .

رئیس باشگاه

ManchesterUnitedPerspolisRealMadridPerspolis
    مربی محبوب
    Sir Alex Ferguson
    بازیکن محبوب
    Cristiano Ronaldo
    تیم محبوب
    Iran
    سپاس ها
    8,614
    سپاس شده 34,704 در 7,692 پست
    کشور من
    Khonsard

پیشنهاد می كنم افتتاح جلد بعدی كافه نادری طبق سنت معمول توسط قدیمیها و پیشكسوتان انجمن كه حضوری فعال در این تاپیك دارن انجام بشه.
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد، در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است.

10. 5 کاربر از پست مفید SAEED سپاس کرده اند .

Banned

TeraktorsaziInter
    سپاس ها
    4,344
    سپاس شده 3,551 در 1,298 پست

جلد سوم رو من زدم، امیدوارم محل خوبی برای بحث و تبادل فکر باشه.

12. 6 کاربر از پست مفید soccerlover سپاس کرده اند .

مدیر باشگاه

FulhamPerspolisRomaDortmund
    مربی محبوب
    ویسنته دلبوسکه
    بازیکن محبوب
    فرانچسکوتو
    تیم محبوب
    پرسپولیس- رم- فولهام- مايوركا- دورتموند- تیم ملی اسپانیا
    سپاس ها
    52,210
    سپاس شده 25,759 در 7,881 پست

انتقال به کتابخانه
    به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
    دکتر وین دایر

صفحه 99 از 99 نخستنخست ... 1429496979899596979899

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 0

فعالیت :(نمایش - خوانندگان)

There are no names to display.