PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث در مورد تیم ملی (2)

SAEED
13th February, 2007, 04:22 PM
ادامه بحث در مورد تیم ملی

Masoud_A
13th February, 2007, 07:09 PM
قلعه نوعی بر چه اساسی گفته بود كه بلاروس ایتالیا رو شكست داده در حالی كه اصلا اینطور نبوده. فكر میكنه مردم اخبار رو دنبال نمیكنن

.
این یارو فكر می كنه ملت نمی دونن بلاروس با تیم اصلیش در مقابل ایتالیای كه جام جهانی بازی كرده بود مربیش تازه عوض شده بود,چهره ایتالیا دگرگون شده بود مساوی كرد. اینا همه دروغ های عوام فریبانه است.

barça
14th February, 2007, 02:30 AM
من قبلاً از شخصیت قلعه نویی یه نمه خوشم میومد , ولی از وقتی مربی تیم
ملی شده خیلی تغییر كرده...

فكر میكنه كه ملت هالو هستن , زنگ زده برنامه نود داره واسه مایلی كهن كه خودش اینكارس فیلم بازی میكنه.

اونوقت چه انتظاری داری تو اخبار چند ماه پیش دست نبره....؟؟؟

Iman
14th February, 2007, 02:37 AM
میگم 90 دیشب رو دیدین؟
خنده ای بود
مایلی كهن كه خودش در حرمت شكنی و به قول معروف پرده دری استاد بود، این بار گیر شاگرد سابقش افتاد تا از خجالتش در بیاد
كاری ندارم كی خوب كاری كرد كی نه
ولی از همه جالب تر استفاده قلعه نویی از عبارت "كل یوم" به جای "كلهم" بوده تا ثابت كنه اولاَ در زبانی غیر از انگلیسی هم مشكل داره ( آی اسپیك آی اسپیك هنوز از یاد نرفته) و هم این رو اثبات كنه كه الحق شاگرد علی پروین هست كه هم رفتارش مثل اونه و هم اینكه بلد نیست چطوری زبون فارسی رو حرف بزنه !!
یحتمل جو عاشورا گرفته بودش و به جای "كلهم 30 نفر بودیم" بارها عنوان كرد "كل یوم 30 نفر بودیم"
خلاصه كسانی كه این برنامه رو ندیدن توصیه می كنم حتماَ ببینن !! تو رو خدا مربی مملكت ما رو نگاه كن
یكی مثل قلعه نویی باید سرمربی تیم ملی باشه، یكی مثل ذوالفقارنسب یا جلالی و حتی كاظمی باید كنار گود باشن !!

barça
14th February, 2007, 10:20 AM
این قلعه نویی فكر كرده مردم هیچی نمیفهمن.....

یه دو زاری دیسیپلین نداره.....همش كاراشو با رفاقت میخواد پیش ببره.

یكی نیست بهش بگه دوران رفاقتُ , مرام بازی و داش مشدی بازی خیلی وقته كه تموم شده.

Blanco
14th February, 2007, 02:22 PM
همه جوره اش رو دیده بودیم ولی اینجوریش رو دیگه نه
سرمربی تیم ملی هم اون قدیم ندیما:cools: لا اقلا احترام سرشون میشد
حالا نمیگم به مایلی كهن احترام بزاره چون خود مایلی هم كه حالا داره سنگ احترام رسانه ملی رو به سینه میزنه بعد از جامجهانی انواع واقسام چیزها رو به دایی نسبت داد در همین رسانه ملی !!!
ولی حرفهای مایلی كاملا درست بود من خیلی خوشم اومد كه قلعه نوعی هم فهمید كسی نیست كه بخواهد بیشتر از بلیت خودش اقدام بكنه
این اقا هنوز دوتا قهرمانی هم توی كارنامه خودش نداره و هنوز هم هیچ چیزی برای اینكه حقانیتش برای سرمربی شدن تیم ملی ثابت بشه رو نداره اونوقت یه جوری حرف میزنه و میگه همه میدونند حق من تیم ملی بوده كه انگار 300 تا قهرمانی برای این مملكت اورده
این اقا به بهانه تیم ملی با همه داره مذاكره میكنه از صابر میر قربانی بگیر تا كیانوش رحمتی و همین خطیبی
حالا این وسط یكی مثل مایلی میتونه پتش رو بریزه روی اب اونم دیگه نتونست خودش رو كنترل كنه
ولی در كل در این بحث حرفهای مایلی خیلی منطقی تر بود قلعه نوعی به قول ایمان هنوز درست نمیتونه برخی از كلمات رو تلفظ بكنه یادش بخیر همین چند وقت پیش در همین برنامه نود میخواست بگه دیوید بكهام
گفت دیویدی بكهام :hehe:
قلعه نوعی ادم با سیاستیه این كه میبینید از بین اس اس و تیم ملی یكی رو انتخاب نمیكنه به خاطر این سیاستشه
چون خوب میدونه اگه از اس اس بره و در تیم ملی در جام ملتها نتیجه نگیره دیگه هیچی رو نداره ولی اینو خوب میدونه اگه اس اس رو به عنوان هر چیزی در اختیاز داشته باشه و تیم ملی هم نتیجه نگیره لااقل دیگه این استقلال رو داره از طرف دیگه هم چون ادم مقام دوستیه دوست داره هنوز هیچی نشده در فوتبال این مملكت همه كاره بشه دیدیم كه چند وقت پیش در انتخاب سرمربی تیم ملی امید چیكار كرد میگفت باید مربی تیم ملی امید رو من انتخاب بكنم ولی خودش یادش رفته همین مایلی بود كه خواست قلعه نوعی سرمربی تیم ملی بشه
به هر حال من از بین بد و بدتر یعنی مایلی و قلعه نوعی، مایلی كه بده رو انتخاب میكنم و حق رو به مایلی میدم

Vicente
14th February, 2007, 05:39 PM
خوب اینطور كه معلومه پرسپولیسی های عزیز یك نكته ی مثبت هم در قلعه نوعی نمی بینن برادران نقد یعنی گفتن خوبی ها در كنار بدی ها این كاری كه شما می كنید مسخره كردنه كه اصلا كار درستی نیست...
كلی گفتم مسخره كردن كار درستی نیست نه فقط قلعه نوعی.....

Blanco
14th February, 2007, 06:57 PM
خوب اینطور كه معلومه پرسپولیسی های عزیز یك نكته ی مثبت هم در قلعه نوعی نمی بینن برادران نقد یعنی گفتن خوبی ها در كنار بدی ها این كاری كه شما می كنید مسخره كردنه كه اصلا كار درستی نیست...
كلی گفتم مسخره كردن كار درستی نیست نه فقط قلعه نوعی.....
عزیز دل برادر عزیز دل انگیز
ما كی مسخره كردیم شما ببین واكنش اذهان عمومی به این حرفهای قلعه نوعی چی بوده و واكنش كارشناسان چی بوده من فقط چند تا مصاحبه از پیشكسوتان میزارم تازه شاهرخ بیانی هم خودش در اس اس بازی كرده
من میگم سرمربی تیم ملی داره به بهانه تیم ملی با همه مذاكره میكنه بعدش هم تیم ملی به اندازه كافی درد سر داره كه تمام وقت مربی رو پر كنه كار قلعه نوعی در اس اس واقعا یه كار اضافه است
یا باید حسینی حسینی باشی یا هم یزیدی یزیدی نمیشه كه هم خدا رو بخواهی هم خرما رو از یه طرف همه كاره استقلاله از یه طرف همه كاره تیم ملی این كه نمیشه
این نمونه اش كه قلعه نوعی در استقلال همه كاره است و خودش اینو تكذیب میكنه

نجف نژاد:
وظايف همه را در استقلال، "قلعه‌نوعي" مشخص مي‌كند
منبع اپینا

اما در مورد برخورد زنندش با مایلی
كادر فني و حرمت شكسته شده/

بياني: قلعه‌نويي حرمت شكني كرد

خبرگزاري فارس: بازيكن اسبق استقلال گفت: مربي كه خودش در نقد برنامه 90 مدعي حفظ حرمت بود، حرمت شكني كرد.

شاهرخ بياني در گفت و گو با خبرگزاري فارس، درباره انتقادات امير قلعه‌نويي به مايلي كهن اظهار داشت: قلعه نويي به عنوان سرمربي تيم ملي، شان اين پست را زير سؤال برد. اگر آقاي مايلي كهن از تيم ملي انتقاد نكند چه كسي اين كار را انجام دهد؟
وي ادامه داد: مايلي كهن را مي‌شناسيم و مي‌دانيم بي‌بدليل دست به اظهارنظر نمي‌زند. سرمربي تيم ملي نبايد صرف اين كه اختيار دار است، نسبت به انتقادات واكنش نشان دهد.
بياني متذكر شد: همه مي توانند درباره تيم ملي اظهارنظر كنند و مربي تيم ملي هم بايد تحمل كند. فقط براي هيئت مديره استقلال متاسفم كه پيشكسوتان را فراموش كرده‌ و فقط به نظر يك آدم توجه مي‌كند.
وي اضافه كرد: قلعه‌نويي در استقلال همه كاره شده و من و امثال مني كه سال‌هاي زندگي خود را در اين تيم گذرانديم، بيرون مانده‌ايم. جالب است كه مصاحبه مي‌كند و مي‌گويد كسي به اندازه او افتخار براي استقلال كسب نكرده و من مانده‌ام كه او از كدام افتخار مي‌گويد. بردن تيم به دسته سه افتخار است؟
بياني عنوان كرد: بهتر است به تاريخ باشگاه مراجعه كند و افتخارات همه را بررسي كند. او چند بار با استقال قهرمان تهران شده كه ما نشديم؟ چند بازي فيكس براي استقلال و تيم ملي انجام داد كه بقيه از او كمتر دارند؟ افتخاراتي كه ناصر حجازي و پورحيدري كسب كرده‌اند. هيچ كس نتوانسته به دست آورد.
بازيكن سابق استقلال كه از وضعيت باشگاه دل آزرده است، گفت: قهرماني با يك اختلاف امتياز، آن هم با بهترين بازيكنان ليگ برتر افتخار نيست. چرا بايد فردي مثل اصغر حاجيلو بيرون باشد و در عوض شخصي مثل نظري جويباري كه جايگاهي در تيم ندارد، سرپرست باشد و از صمد مرفاوي هم انتقاد كند. بياني تاكيد كرد: در استقلال برخي مسائل در حال سركوب شدن است. 17 ماه در استقلال كار كردم؛ ولي يك ريال هم نصيبم نشد؛ اما از همين آقايان بپرسيد خانه يك ميلياردي و اتومبيل‌هاي مدل بالا را از كجا تصاحب كرده‌اند؟ چطور ما نتوانستيم از اين پول‌.ها بدست آوريم؟
وي افزود: عيار يك مربي با يك بار قهرماني مشخص نمي‌شود اگر جسارت دارد، در تيم‌هايي مثل راه آهن و فجر مربيگيري كند. همان سال هم كه استقلال قهرمان شد، به خاطر زحمات مسعود اقبالي بود. او بود كه استقلال را قهرمان كرد
/كادر فني و حرمت شكسته شده/

جلالي: قلعه‌نويي بايد آستانه تحمل خود را بالا ببرد

خبرگزاري فارس: كارشناس فوتبال گفت: مردم نمي‌پذيرند قلعه‌نويي دو سمت مهم داشته باشد و در اينصورت بايد براي پاسخگويي به افكار عمومي، تحمل خود را بالا ببرد.

مجيد جلالي در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: كسي نمي‌تواند يك راه غلط را برود و بعد با روش‌هاي مختلف آن را توجيح كند. اينكه يك نفر مسئوليت سنگين تيم ملي را داشته باشد و در كنار آن، مسئوليت سنگين‌تر يك تيم باشگاهي را بپذيرد، يك كار اشتباه است و اين دو نمي‌تواند در كنار هم باشد. حالا هر چه بگوييد آقا اينطور است يا آنطور است، مردم اين بهانه‌ها را نمي‌پذيرند.
كارشناس مسائل فوتبال گفت: برنامه نود داشت سير خود را طي مي‌كرد و به ناگاه درگيري لفظي ميان آقاي مايلي‌كهن و قلعه نويي پيش آمد. شايد اين صحبت‌ها از قبل وجود داشته است؛ اما بايد اين مسائل را بين خودشان حل مي‌كردند و بعد در رسانه‌ عمومي مطرح مي‌كردند. كساني كه از جزئيات فوتبال بي‌خبرند و فقط فوتبال را دوست دارند، بعد از ديدن چنين صحنه‌هايي از فوتبال و اهالي آن آزرده خاطر مي‌شوند.
وي ادامه داد: كسي كه به چنين برنامه‌اي دعوت مي‌شود، حتما كارشناس بوده و قبل از برنامه درباره آن فكر كرده و صحبت‌هايي كه مي‌كند، نظر شخصي او است كه به صورت تحليل بيان مي‌شود. امكان دارد نظرش درست باشد يا نباشد؛ ولي نظر او را قسمتي از مردم مي‌پذيرند. پس بايد به آن احترام گذاشت؛ علي خصوص كه آن كارشناس پيشكسوت باشد. جلالي عنوان كرد: ‌اگر به عنوان يك همكار بخواهم به قلعه‌نويي مشاوره دهم، به او مي‌گويم خوب نيست اين دو مسئوليت را با هم داشته باشد. بايد يكي از آنها را انتخاب كند؛ در اينصورت آسوده‌تر خواهد بود.

توصيه دوستانه به قلعه نويى

پورحيدرى: يا استقلال يا تيم ملى

فارس- مربى سابق تيم ملى فوتبال گفت: به عنوان بيننده برنامه نود، از اتفاقاتى كه رخ داد متأسف شدم.
اهالى فوتبال هر اختلافى كه دارند و از هم ناراحت هستند، نبايد در رسانه گروهى اين چنين با هم برخورد كنند. واقعاً لحن بيان در اين برنامه را نپسنديدم و به حال آن تأسف خوردم. پورحيدرى با انتقاد از عادل فردوسى پور عنوان كرد: رودررويى مايلى كهن با قلعه نويى يك حركت شيطنت آميز بود كه براى فوتبال ما گرفتارى درست مى كند. واقعاً معلوم نبود آقايان مى خواستند چه چيزى را به هم ثابت كنند. پورحيدرى درباره اينكه در استقلال فرد ديگرى پيدا نمى شود تا وظايف امير قلعه نويى را بر عهده گيرد، اظهار داشت: نمى توانم در اين باره نظر بدهم. به هر حال به عنوان رييس سازمان فوتبال بايد براى تقويت تيم دنبال بازيكن برود. از طرفى مربى تيم ملى هم هست و همين باعث به وجود آمدن حرف مى شود. مسؤوليت با آنها است و فكر مى كنند راهى كه مى روند درست است. اين اختيارى است كه هيأت مديره استقلال به قلعه نويى داده و آنها بايد نظر نهايى را بدهند اما مطمئنم امير تركيب تيم را مشخص نمى كند. پورحيدرى هم به قلعه نويى پيشنهاد مى كند كه يا استقلال يا تيم ملى: با توجه به مشكلاتى كه دوشنبه شب به آن دامن زده شد، باز به قلعه نويى توصيه مى كنم از ميان استقلال و تيم ملى يكى را انتخاب كند تا از اين همه فشار خلاص شود.

كادر فنى و حرمت شكسته شده

پيوس: قلعه نويى ضرر مى كند

فارس- فرشاد پيوس معتقد است امير قلعه نويى اگر نخواهد بين استقلال و تيم ملى يكى از را انتخاب كند، ضرر مى كند و بايد شخص ديگرى را در سازمان فوتبال استقلال بگمارد.پيوس در ادامه صحبت هايش به ماجراى بحث و جدل قلعه نويى و مايلى كهن مى پردازد و معتقد است كه قلعه نويى حرمت بزرگ تر را نگه نداشته است: بايد هميشه و در هر حالتى حرمت بزرگ ترها را حفظ كرد و حيا از بين نرود. هر آدمى در لحظه عصبانيت حرف هايى به زبان مى آورد كه در آينده پشيمان مى شود. اتفاقى كه در برنامه نود رخ داد، تاسف بار بود. با امير قلعه نويى رفاقت دارم و مى دانم آينده درخشانى را به لحاظ رسيدن به جايگاهى بهتر در پيش دارد؛ اما با اين شرايطى كه پيش آمده، بايد از ميان استقلال و تيم ملى يكى را انتخاب كند. باتوجه به شرايطى كه استقلال دارد، كار كردن در آن سخت تر از تيم ملى است. امير بايد وقت كمترى را صرف استقلال كند. او دغدغه بزرگ ترى به نام تيم ملى دارد.
پيوس در پايان جانب مايلى كهن را مى گيرد و به فدراسيون فوتبال هم انتقاد مى كند: ساير كارشناسان بايد انتقاد با منطقى از تيم ملى داشته باشد. مطمئنم آقاى مايلى كهن هم براى بهبود اوضاع انتقاد كرده اند. تا حدودى در پيش آمدن اين جريان، فدراسيون هم مقصر است. آنها بايد وارد عمل شوند تا مشكلات بيشتر نشود.

او چگونه مى خواهد در نقش يك معلم ملى ظاهر شود

قلعه نويى چرا اين همه تند!

سعيد زاهديان

واكنش بسيار تند امير قلعه نويى در برنامه دوشنبه شب سيما سرشار از اين شاخه به آن شاخه پريدن بود و نشان از درماندگى سرمربى تيم ملى در عرصه منطق و گفت وگوى متقابل، تفاهم آميز و روشنگرانه . حيرت كردم از اين واكنش و با خود گفتم كه چه خام طبعانه مى انديشيدم كه اين مربى پس از گذر از روزهاى توفانى هدايت استقلال و توفيق نسبى در رهبرى تيم ملى، حتماً صاحب شخصيتى بزرگ شده است و تاب و تحمل فراوانى دارد.
واكنش قلعه نويى كه محمد مايلى كهن را به استهزا مى گيرد و با پوزخند مى گويد: «هزار سال مربى بوده اى« بسيار توهين آميز بود و اين پرسش را مقابل ما قرار داد كه سرمربى تيم ملى با اين روحيات، چگونه در اردوى تيم ملى مى خواهد در نقش يك معلم، يك مربى و يك الگوى رفتارى مناسب براى بازيكنان ظاهر شود.
اينجاست كه ريشه مجادلات در باشگاه استقلال را مى فهميم و پاسخ دعواهاى بازيكنان در تمرينات آبى ها را مى گيريم و ديگر برايمان تعجب برانگيز نيست كه حسين كاظمى با محمود فكرى يا ميثم بائو با فرزاد مجيدى و على منصوريان با فكرى هر روز و هر هفته دست به يقه شوند، ديگر برايمان جاى تعجب ندارد كه هر هفته يك استقلالى به كميته انضباطى برود؛ چه بخواهيم و چه نخواهيم بايد بپذيريم كه حسين كاظمى و سياوش اكبرپور و اميرحسين صادقى و وحيد طالب لو - كه بى دليل توى گوش محسن ارزانى مى زند - يا محمود فكرى و ميثم بائو، فرزندان فوتبالى هستند كه خاستگاه اش امير قلعه نويى است!
ابداً نبايد تعجب كرد كه چرا سياوش اكبرپور ۱۰ هفته محروم مى شود و چرايى اين رفتارها را بايد در سيماى سرمربى سابق استقلال و كلام او جست وجو كرد. قلعه نويى انگار فراموش كرده كه چه كسى را مخاطب خويش قرار داده كه اين گونه تند به او مى تازد. او از ياد برده كه بخش اعظمى از موقعيت امروزى اش را مديون مردانى نظير محمد مايلى و مجيد جلالى است كه يك عمر مقابل جريان حضور مربيان خارجى در فوتبال ايران ايستادند و سنگ مربيان داخلى را به سينه زدند. لابد امروز مايلى كهن از اعماق وجود افسوس مى خورد كه اين همه سال سنگ چه كسانى را به سينه زده و خودش را بابت اين اتفاق سرزنش مى كند؛ كى برانكو ايوانكوويچ بخت برگشته يا ميروسلاو بلاژويچ سياهكار و دلال يا توميسلاو ايويچ، پاسخ نقد را توهين آميز و به استهزا دادند؛ كى؟
مايلى كهن را على رغم تمام انتقادات ريز و درشتى كه به كارش وارد است، مى پسندم. واكنش او را در برخورد با سرمربى تيم ملى كه نه حرمت موى سپيد را نگه مى دارد و نه به كسوت ارج مى گذارد را تحسين مى كنم و زمانى كه دوربين در اوج حملات قلعه نويى، روى صورت مايلى كهن مى رود مقاله اى از يكى از دوستان در ذهنم رژه مى رود كه چندين سال قبل در نقد مايلى كهن نوشته بود با اين عنوان كه مايلى كهن مربى صادقى است كه مثل همه ما جايزالخطا است!
بله؛ مايلى كهن انسان صادقى است و شايد بتوان در كار او و دانش فوتبال او خطا پيدا كرد، او را به ناآگاهى در مسائل فنى فوتبال محكوم كرد - كه البته در اين زمينه هم از بسيارى بيشتر مى فهمد و تحصيلكرده تر است - اما انگ هايى كه به مربيان امروزى مى چسبد، با يك من سيريش هم به او نمى چسبد.
مايلى كهن را به يك دليل ديگر هم مى پسندم؛ آنجا كه در كلاس برن هارد شوم، وقتى اين مدرس آلمانى به تحقير فوتبال ايران مى پردازد و به واكنش هاى خوب اسماعيل اردلان مى گويد:
Very good Oliver Kahn و به عكس العمل هاى بد او نام عابدزاده را بر زبان مى راند، تنها و تنها مايلى كهن است كه قد علم مى كند.
او پاسخ برن هارد شوم را به انگليسى اين گونه مى دهد كه:
«Abedzadeh is better than kahn» و زمانى كه شوم مى گويد ممكن است، قاطع جواب مى دهد: «!Really». راستى قلعه نويى چندكلاس سواد دارد؟ آيا او كه از مايلى كهن مدرك مى خواهد، حاضر است در اين باره مدركى در اختيار رسانه ها بگذارد؟ مايلى كهن على رغم صراحت لهجه اش سكوت كرده و جوابى بر حرف هاى قلعه نويى نداد چرا كه او حرمت جايگاه رفيع سرمربى تيم ملى را مى دانست و از تريبون مفتى كه نصيبش شده بود، سوء استفاده نكرد. مايلى كهن هيچ گاه از جايگاهى كه داشته سوء استفاده نكرده، هيچ گاه با مدير باشگاهى ساخت و پاخت نداشته، با هيچ بازيكنى رابطه اى غير از رابطه بازيكن و مربى ايجاد نكرده، به هيچ خبرنگارى باج نداده، از هيچ دلالى هم باجى نگرفته و براى بازيهايش بوقچى اجير نكرده است؛ معلوم است كه در اين فوتبال كه از هر گوشه اش مشكلى مى بارد، جايگاهى ندارد. او صريح است و اجازه نمى دهد كه از كنارش يك ريال به جيب دلال و ... برود و به همين دليل او را كنار مى گذارند؛ مى فهميد كه چه مى گوييم و او را با چه كسانى قياس مى كنيم؟ختم كلام اينكه مايلى كهن از واقعيت هايى پرده برداشت كه باب ميل حضرات نبود و آنها را وادار به واكنش كرد تا ماهيت واقعى خود را يك بار ديگر به تصوير بكشند و نشان بدهند قواره نيمكت تيم ملى ايران تا چه اندازه تنزل داشته است؛ تمام!

Vicente
14th February, 2007, 07:26 PM
خوب میگم حالا اینا كه گفتی رو منم قبول دارم من خودمم با این كارا مخالفم .... من میگم آیا واقعا قلعه نوعی هیچ نكته ی مثبتی نداره..... ما همش داریم نیمه ی خالیه لیوان رو تو بوق می كنیم ... اگر هیچ چیز مثبتی نداره چه جوری مربی تیم ملی شد اصلا ما باید بریم به سمت مسئولان كه همچین كاری می كنن..

Blanco
14th February, 2007, 07:40 PM
نه من كی گفتم سرمربی تیم ملی هیچ نكته مثبتی نداره صددرصد یه چیزهایی درش وجود داره كه انتخاب شده
جسارتی كه قلعه نوعی داره و دانش زیادی كه میتونه از فوتبال بگیره(به نظر من باید خودش رو قوی تر از این بكنه)با توجه به سن وسال كمش و همچنین چیزهای خوبی دیگری رو هم داره
اما من میگم قلعه نوعی چندان افتخار زیادی رو كسب نكرده(صرفا بردن یك جام )نمیتونه عاملی باشه كه این اقا این همه خودش رو بگیره و هیچ كس رو جز خودش قبول نداشته باشه و بگه من باید سرمربی المپیك رو انتخاب كنم و من باید مشكل بازیكن رو حل بكنم و من باید ... بكنم
هنوز اون قدر بزرگ نشده و اون قدر برگردن فوتبال این مملكت حق نداره كه بخواهیم سكان هدایت كل فوتبال رو بدستش بسپاریم
قلعه نوعی مربی خوبیه و میتونه در تیم ملی خوب كار بكنه كما اینكه این كار رو هم تا الان انجام داده اما من میگم قلعه نوعی هنوز اون قدر بزرگ نیست كه بخواهد برای همه تعیین تكلیف بكنه و اون قدر هم بی اشتباه نیست كه در مقابل هر حركتی بیاد و اینجوری اونم در یك رسانه ملی جواب بده

Vicente
14th February, 2007, 07:59 PM
من حرفای شما رو قبول دارم ولی صرفا نمیشه روی سوابق حساب كرد...
مثلا كاپللو اگر سوابقش رو مورد نظر قرار بدی الان رئال باید صدر نشین بلارقیب لیگا باشه ولی....
من راجع به پیشینه باید بگم مهمه ولی تعدد جام نمی تونه دلیل بر خوب كار كردن باشه.....
من خودم با مربیه خارجی موافق ترم ولی به نظر من ما از الان باید به فكر جام جهانیه آینده باشیم اگر موفقیت می خواییم .. این جام ملتها كه گذشت.... چه قهرمان بشیم چه نشیم ولی ما باید برای موفقیت توی جام جهانی از الان دنبال یه مربیه عالی خارجی و كار بلد به همراه یه برنامه ریزی خوب بلند مدت باشیم .....
با یه باخت مربی رو عوض كردن هیچگاه نتیجه نداده.......

Blanco
14th February, 2007, 08:31 PM
ولی هر كسی در فوتبال جایگاه خودش رو داره وهر كسی باید تلاش بكنه كه جایگاه خوبی رو به دست بیاره
پروین اگه پروین شده زحمت كشیده سالها افتخار كسب كرده كاپلو هم همین طور و ...
اما قلعه نوعی در حالی كه چیز زیادی برای افتخار كردن و برای بزرگ جلوه دادن خودش نداره و هنوز جایگاه خیلی خوبی در فوتبال این مملكت نداره مثل بزرگان حرف میزنهو راه صد ساله رو خیال میكنه با یه شب طی كرده
حرف های شاهرخ بیانی ر ویه بار دیگه بخونی بدك نی

Vicente
14th February, 2007, 08:44 PM
خوندم حسابی من كه گفتم من اصلا با قلعه نوعی موافق نیستم ...
حرفم اصلا به قبلیا ربطی نداشت كلی گفتم باید به فكر آینده بود با 3 ماه اسكولاری هم بیاد نمیتونه كاری بكنه....

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
14th February, 2007, 11:38 PM
بنظرتون اشكان دژاگه رو ميارن تيم ملي يا نه؟

Iman
15th February, 2007, 12:24 AM
بنظرتون اشكان دژاگه رو ميارن تيم ملي يا نه؟
نیارن بهتره
میشه مثل زندی و چون به فكر بازی نمایشی نیست، با تیم ملی سازگاری نداره

Siyavoush
15th February, 2007, 01:38 AM
نیارن بهتره
میشه مثل زندی و چون به فكر بازی نمایشی نیست، با تیم ملی سازگاری نداره
دقیقا
تازه بدبخت اون جایی رو هم كه داره به دست میاره رو از دست میده!

Siyavoush
16th March, 2007, 08:41 PM
لیست 31 نفره تیم ملی:

حسن رودباريان، عباس محمدي، وحيد طالب‌لو، مهدي رحمتي، هاشم بيگ‌زاده، مرتضي اسدي، محمد منصوري، مهدي مهدوي‌كيا، جواد كاظميان، سيد جلال حسيني، مسعود شجاعي، ايمان مبعلي، جواد نكونام، آندرانيك تيموريان، حسين كاظمي، مازيار زارع، علي كريمي، فريدون زندي، ابراهيم صادقي، وحيد هاشميان، رضا عنايتي، رسول خطيبي، مهدي رجب‌زاده، علي انصاريان، مجتبي شيري، اميرحسين صادقي، رحمان رضايي ( با اين كه از رحمان رضايي دعوت شده است در تيم ملي حضور يابد، وي با اجازه‌ي كادر فني در اين ديدار حضور ندارد)، احمد جمشيديان، احمد نقوي، پژمان منتظري و سپهر حيدري

واقعا جالبه 24 نفره قراره برن و 31 نفر دعوت میشن شب عیدی و از تمرینات تیم خودشونم باید بزنن چرا؟چون باقطر داریم بازی میكنیم!واقعا تیم قطر یك تیم درجه یك اسیاس:63: و البته با تمامی لژیونرها!

Vicente
16th March, 2007, 08:55 PM
زندی دوباره دعوت شد؟

Siyavoush
16th March, 2007, 09:08 PM
زندی دوباره دعوت شد؟
اره دیگه تو لیست صفحه قبل هستش

Vicente
16th March, 2007, 10:26 PM
اونو دیدم.
می خواستم ببینم رو چه حسابی؟

Siyavoush
17th March, 2007, 12:14 AM
اونو دیدم.
می خواستم ببینم رو چه حسابی؟
اینو كه باید از جنرال پرسید ولی فكر میكنم به همون دلیلی كه انصاریان دعوت شده باشه

Siyavoush
25th March, 2007, 03:25 PM
كسی تركیب دیروز تیم ملی در مقابل قطر رو میدونه؟
فقط ایسنا نوشته بود كه ایران با تمامی لژیونرهاش بازی كرده

Siyavoush
6th April, 2007, 04:14 PM
رضایی امروز به ایسنا گفته كه بعد از جام ملت ها از تیم ملی خداحافظی میكنه

Masoud_A
6th April, 2007, 04:26 PM
آره منم خوندم خبر رو. اینجوری قلعه نویی مجبور میشه بازی های لیگ رو غیر از استقلال دنبال كنه! البته اگه گزینه راحت انتخاب یك مدافع استقلال استفاده نكنه.

Siyavoush
6th April, 2007, 04:39 PM
آره منم خوندم خبر رو. اینجوری قلعه نویی مجبور میشه بازی های لیگ رو غیر از استقلال دنبال كنه! البته اگه گزینه راحت انتخاب یك مدافع استقلال استفاده نكنه.

نه بابا
انصاریان-قربانی-صادقی
تكمیل شد دیگه
حسینی رو هم میذاره ذخیره

farhad1366
8th May, 2007, 01:25 AM
تا وقتی كه ژنرال (در حد سرباز صفر هم نیستا) سرمربی تیم ملی هست این وضع ادامه داره

Siyavoush
28th May, 2007, 12:50 AM
قابل توجه منتقدان همیشگی برانكو:

فدراسيون فوتبال اسامي 21 بازيكن را براي شركت در ديدار دوستانه با تيم ملي مكزيك اعلام كرد.

به گزارش ايسنا، حسن رودباريان، سيد مهدي رحمتي، وحيد طالب‌لو، جلال كاملي مفرد، محمد نصرتي، هادي شكوري، سيد جلال حسيني، امير حسين صادقي، جواد كاظميان، مهدي رجب زاده، ستار زارع، فريدون زندي، مسعود شجاعي، مازيار زارع، حسين كاظمي، ابراهيم صادقي، ايمان مبعلي، عباس آقايي، غلامرضا عنايتي، رسول خطيبي و جواد نكونام بازيكنان تيم ملي را براي اين ديدار تشكيل مي‌دهند.

ديدار دو تيم ملي ايران و مكزيك ساعت 3:30 بامداد روز يكشنبه سيزدهم خرداد به وقت تهران و 19 به وقت مكزيك برگزار خواهد شد.

این بازیكنها فقط بازیكن مورد علاقه برانكو بودن و فقط بخاطر اون تیم ملی بودن:N_aggressive (41):

soccerlover
28th May, 2007, 01:06 AM
خوب بود اسم کاملی مفرد رو هم مشخص می کردی.

این لیست نکات جالب دیگه ای هم داره:

فکر می کنم غیر از مازیار زارع برانکو همه ی این بازیکنها رو حداقل یک بار دعوت کرده.

ضمنا اسم مهدی رحمتی از کجا توی این لیست اومده.

من فکر می کنم باید به عقل مربی که رحمتی رو به تیم ملی دعوت می کنه شک کرد.

Siyavoush
28th May, 2007, 09:53 AM
خوب بود اسم کاملی مفرد رو هم مشخص می کردی.

این لیست نکات جالب دیگه ای هم داره:

فکر می کنم غیر از مازیار زارع برانکو همه ی این بازیکنها رو حداقل یک بار دعوت کرده.

ضمنا اسم مهدی رحمتی از کجا توی این لیست اومده.

من فکر می کنم باید به عقل مربی که رحمتی رو به تیم ملی دعوت می کنه شک کرد.

این حرفا چیه جنرال رفته بود خارجه كه به لژیونرها سر بزنه و وقت دیدن بازی رو نداشت كه!فقط برانكو باید تك تك بازیهای لیگ رو میدید جنرال برنامه 6 ماهه میده كه توش یك بازی ملی داریم و البته فیفا دی رزورز میكنه
سرش شلوغه عزیزم:smiling:

The Koroush
28th May, 2007, 11:13 AM
مطمئن باشید رحمتی رو سر لج و لجبازی فیكس میزاره جلوی مكزیك بازی كنه .خیال همگی راحت.

Siyavoush
28th May, 2007, 03:40 PM
مطمئن باشید رحمتی رو سر لج و لجبازی فیكس میزاره جلوی مكزیك بازی كنه .خیال همگی راحت.

سر كدوم لجبازی؟اگر طالب لو رو نذاره باید به مربی بودنش شك كرد!

Milad Gerrard
29th May, 2007, 02:28 PM
بازی ساعت چنده؟

InTeR
29th May, 2007, 03:37 PM
به چی بودنش؟عجب واژه غریبی:wink_smile:

Siyavoush
29th May, 2007, 07:38 PM
بازی ساعت چنده؟

3:30 صبح به وقت تهران

Vicente
30th May, 2007, 11:46 PM

الان فكر كنم تنها پستی كه توش شك نباشه همین دروازه بانه.
البته طالب لو تو تیم ملی خیلی خوب كار نكرده!!!!!!:nervous: :nervous: :nervous: :nervous: :12: :12:

راستی بازی چند شنبس؟؟؟

Siyavoush
31st May, 2007, 12:46 AM
الان فكر كنم تنها پستی كه توش شك نباشه همین دروازه بانه.
البته طالب لو تو تیم ملی خیلی خوب كار نكرده!!!!!!:nervous: :nervous: :nervous: :nervous: :12: :12:

راستی بازی چند شنبس؟؟؟

بازی یكشنبه صبح هستش

Iman
3rd June, 2007, 05:31 AM
تا الانم كه نیمه اول تموم شده به لطف تركیبی كه تو تیم چیده جناب سرمربی الان 2-0 عقب هستیم !!

تركیب:
مهدی رحمتی - كاملی- حسینی- صادقی - ستار زارع- مبعلی- كاظمیان- نكونام- زندی- رجب زاده- عنایتی
كاملی دفاع آخره :102: صادقی و حسینی هم جلوزن!!
زارع پیستون چپ و كاظمیان پیستون راست. مبعلی زندی و نكونام هم میانی ، رجب زاده و عنایتی هم دو تا فوروارد
دقیقه 27 بود فكر كنم كه گل دوم رو مكزیكی ها رو ضربه آزاد و سانتری كه كردن به صورت تیز و مواج به تیر 1 و روی عدم یارگیری مناسب جلال كاملی مفرد گل دوم رو خوردیم
گل اول رو هم مثل اینكه روی ضعف كاملی خوردیم
دقیقه 32 یه موقعیت تك به تك رو عنایتی به بیرون زد تا آرزو بكنیم كه ای كاش وحید می تونست تیم رو همراهی بكنه و یا حد اقل معدنچی جای اون موقعیت رو خراب می كرد تا دلمون نمی سوخت كه یه فوروارد موقعیت خراب كرده !!
دقیقه 37 هم عنایتی اومد بیرون و ابراهیم صادقی اومد جاش !! كاظمیان رفت در كنار رجب زاده و صادقی شد پیستون راست !!
این نیمه غیر از خطاهای بی شمار بازیكنان ایران كه باعث شد كاظمیان، مبعلی و امیرحسین صادقی كارت بگیرن چیزی نداشت
ضمناَ دقیقه 44 هم یه بار خارد بورگتی تیر دروازه ایران رو به لرزه در آورد كه شماره 2 اونها به راحتی از صادقی رد شد!!

در نهایت باید بگم بازی رو جام جام لس آنجلس داره نشون میده !!

barça
3rd June, 2007, 05:59 AM
بابا این چه بازی ایه آخه...!!! قلعه نوییم در نوع خودش بی نظیره ها...

تلویزیون هم قربونش برم پول داده امتیاز بازیو خریده داره بدون سانسور بازیو پخش میكنه.:4:

Iman
3rd June, 2007, 06:44 AM
من نمی دونم تلوزیون ایران بازی رو نشون داد یا نه و بالاخره تصاویر به دستشون رسید یا نه
اما در مورد بازی باید بگم روی هم رفته تیم ملی بی برنامه بازی كرد
مشخص نبود اومده ضد حمله رو تمرین كنه یا دفاع در مواقع فشار رو !!
بارها و بارها خورادو بازیكن شماره 11 مكزیكی ها اتز جناح چپ با همكاری مورالس شماره 5 توپ را سانتر كردن و به خوبی استفاده كردن
بچه های تیم اصلاَ انگار بریده بودن و از اون گذشته عقب نگه داشتن تیم توسط جلال كاملی كه دفاع آخر بود(یاد پنجعلی،محمدخانی،پیروانی و یحیی بخیر) باعث شده بود مكزیكی ها این جرئت رو به خودشون بدن كه به راحتی بیان پشت محوطه تیم ملی جولان بدن !!
در ابتدای نیمه دوم مسعود شجاعی به جای ستار زارع به بازی اومد و به نسبت نیمه رو بهتر شروع كردن
ضربه چیپ زندی كه دقیقه 50 از پشت محوطه به تیر دروازه خورد مهمترین خطر تیم ملی بود و بعدش هم دقیقه 54 بود فكر می كنم كه نكونام شوت سركشی رو زد كه از فاصله كمی به بیرون رفت.
اما با تعویض هایی كه سانچز كرد و فونسكا،تورادو(شماره 6) و اگر اشتباه نكنم اسراییل كاستیو رو آورد تو بازی جریان بازی رو به نفع خودش كه بود، بهتر كرد و دائماَ با پرسینگ باعث میشدن تعداد پاسهای صحیح تیم ملی به 3 هم نرسه !!
دقیقه 75 به بعد بازی رسماَ دیگه تیم ملی بریده بود و داشتن تو زمین راه می رفتن، دلیل چی بود نمی دونم اما فكر می كنم پرسی كه مكزیكی ها داشتن به اضافه ارتفاع از سطح دریا محل برگزاری بازی تاثیر داشت !!
در دقیقه 80 بود كه خورادو كه بهترین بازیكن زمین هم شد با عبور از نكونام و حسینی به خوبی توپ رو روی دروازه سانتر كرد و رو تیر دو هیچ بازیكنی مراقب فونسكا نبود و اون هم به راحتی توپ رو وارد دروازه رحمتی كرد !
دقیقه 82 هم ضربه چیپ تورادو از بالای دستان دروازه بان نیمكت نشین استقلال وارد دروازه شد تا گل چهارم به ثمر برسه و امیر قلعه نویی دیگه به آمار كم گلهای خورده تیمش ننازه !!
یعنی 14 بازی زیر نظر قلعه نویی تیم ملی بازی كرده و 10 گل دریافت كرده و 18 گل به ثمر رسونده !!
بعید می دونم اگر بازی پخش شده باشه قلعه نویی بتونه بهانه ای برای این بازی افتضاح تیم ملی داشته باشه
تقریباَ 1 سال پیش بود كه همه به تیم ملی زمان برانكو ایراد می گرفتن كه برای چی 3-1 به مكزیك باخت، به سلامتی و میمنت برنامه های جناب سرمربی 4-0 هم به مكزیك باختیم
پیشنهاد می كنم كلاَ دیگه قید بازی كردن با مكزیك رو بزنیم چون سال به سال بدتر میشه
اول 2-1 باختیم بعد 3-1 الان هم 4-0 می ترسم اگر تا دو سال دیگه با مكزیك بازی كنیم بریم رو 6 تا گل خوردن !!
ضمن اینكه دقیقه 90 هم كاظمیانی كه خسته بود و 90 دقیقه بی ثمر دویده بود با تكل خطرناكی كه از پشت زد كارت قرمز گرفت و اخراج شد
در این بازی فقط مسعود شجاعی و فریدون زندی در حد و اندازه های خودشون بودن و تا حدودی نكونام
بقیه بازیكنها افتضاح بودن ختی ابراهیم صادقی و جلال حسینی كه تازگی با سایپا قهرمان شدن و آماده آماده بودن !!
راستی عباس آقایی هم وارد زمین شد اما من متوجه نشدم به جای كدوم بازیكن ! فكر كنم جای مبعلی بود كه البته عباس آقایی هم چیزی از خودش نشون نداد و كسی حس نكرد تو زمینه !!

به نظر من كل دستاورد تیم ملی از این بازی این بود كه :
1- به زندی و شجاعی میشه اعتماد كرد و به جلال كاملی و مهدی رحمتی اصلاَ !! ضمن اینكه دفاع 3 نفره احتیاج به یه سوییپر داره كه اون مهره رو تیم ملی در اختیار نداره
2- بازی تحت فشار رو تیم ملی نمی تونه طاقت بیاره و اگر تیمی روی ایران فشار بیاره مسلماَ دفاع تیم ملی راحت باز میشه
3- روی ضربات ایستگاهی و سانترهایی كه انجام میشه ضعف عمده ای داریم.
4- لزوماَ حضور پرتعداد در خط میانی باعث این نمیشه كه برتری نفری پیدا بكنیم و بتونیم حریفمون رو در خط میانی شكست بدیم، البته اگر حریفانمون رو امثال مالزی و ازبكستان ندونیم !! مطمئناَ ژاپن،عربستان،كره و استرالیا تیمهایی نیستن كه به راحتی به تیم ملی باج بدن !!

شخصاَ زنگ خطر رو برای تیم ملی احساس كردم، امیدوارم قلعه نویی انتقادهایی كه از برانكو می كرد رو یادش باشه و به یاد بیاره از حضور امثال كاملی،زندی،زارع انتقاد می كرد و سبك بازی تیم ملی رو به باد انتقاد می گرفت.
امیدوارم قلعه نویی این زنگ خطر رو احساس كرده باشه، در حقیقت ما نباختیم، تحقیر شدیم !!
درسته بازی دوستانه بود و برای شناختن نقاط ضعف بود، اما تصور می كنم این نقاط ضعف از نقطه گذشته و به صورت به هم پیوسته به صورت خط در اومده !!
قلعه نویی به آمار و ارقامی كه برانكو می داد انتقاد می كرد، نه فقط قلعه نویی بلكه بسیاری از مربیان داخلی، اما خود جناب سرمربی الان تبدیل شدن به همون برانكو با به رخ كشیدن آمار و ارقام !!

این رو هم بگم كه هفته پیش كه ایشون دبی بودن مصاحبه ای باهاش داشتم كه این مطالبی كه در مطلب بالا نوشتم رو عنوان كرده بود !

Loverboy
3rd June, 2007, 08:18 AM
بقول مظفرالدين شاه تو فيلم كمال الملك "از اين راه به خودا نَميريسي!" ...

من نميدونم بجز ايران آيا تيمي مونده كه از سيستم 3-5-2 هنوز استفاده بكنه؟ من نميدونم بعضي از اين آقايان كلويومي چه علاقه اي به اين سيستم دارن اونم وقتي ابزار مناسب استفاده اش رو ندارن! اينو ميگن شكست سنت در مقابل دانش روز! بابا مربي مدرني و خير سرش با دانشي مثل برانكو نتونست از اين تيم يك تيم مستحكم بسازه چه برسه به استاد بي سواداي (فوتبالي، البته سواد غير فوتباليشونم پائينه رجوع شود به كلويوم!) ايران كه چون خودش دركي از سيستم هاي چهار دفاعه نداره فكر ميكنه داشتن 3 مدافع و دادن اون يك نفر به خط هافبك بار هجومي تيم و تمركز ميانه ميدان رو بيشتر ميكنه در صورتي كه چهارتا پاس قطري به گوشه هاي ميدان خيلي راحت اون فضاهاي خالي رو در اختيار حريف ميگذاره. تازه مثلاً خط ميانيمون خيلي خوب بود؟! بقول داداشم اتوبان شهيد قلعه نوئي بود اون وسط و مكزيكيا هركار دوست داشتن تو يك سوم دفاعي ما كردن.. بابا ما 8 ساله خير سرمون حركت كرديم به سمت سيستمهاي مدرن مثل 4-4-2 يا سيستمهاي مشابه. 3-5-2 خيلي وقته كه مرده... حتي توي ليگ كمتر تيمي از اين سيستم استفاده ميكنه. من نميدونم ما از بعد از سعود به جام جهاني 98 فرانسه چرا هر بار مربي عوض كرديم حركتمون بسمت پسرفت بيشتر بوده تا پيشرفت، خدا پدر ايويچ و بلاژويچ و برانكو رو بيامرزه لااقل تونستن تا حدودي تاكتيك پذيري رو تو مغز بازيكناي ما فرو كنن تا حدودي اونا رو با دانش روز فيد كنن و تا حدودي تونستن سيستم سنتي فوتبال مارو متحول كنن، بعد از اونهمه فعاليت، باز ما يكي رو اورديم كه هرچي اونا كاشته بودنو گلاب بروتون، ... خراب كنه بره... بابا فوتبال 50 ساله كه تبديل به يك فن و دانش مدرن شده و سنت ديگه جائي درش نداره. شما نميتونيد وقتي يه دسته نهنگ قاتل دارن شنا ميكنن مثل ماهي غزل آلا (املاش درسته؟!) برخلاف جريان آب شنا كني 100% ميخورنت. الان خيلي راحت ميشه بهانه تراشيد كه اين بازي دوستانه بود و براي محك زدن تيم بوده، آخه شما بايد يك حركتي انجام بدي كه حالا اون رو به ازمايش بگذاري و محك بزني! اين فوتبال سنتي سالهاست كه آزمايشش رو پس داده. :14: خيلي راحت ميشه بهانه آورد كه بله آقا ما بهترين بازيكنامون رو در اختيار نداشتيم! بله اونام نداشتن تابلو ترينش هم رافا ماركز بازيكن بارسا بود.. اصلاً چرا بايد رحمتي كه تو همون استقلال نيمكت نشينه طالبلوئه و عملكرد خاصي در طول فصل نداشته و مدتها از شرايط مسابقه دور بوده به ميدان فرستاده بشه؟! اصلاً چرا بايد دعوت بشه؟ Favoritism تا كي!؟ تا كي ما بايد چوب اشتباهات افراد نا آگاه كه به فوتبال ما رخته كردن رو بخوريم؟ تا كي ما بايد به اميد موقعيتهاي بعدي همينطور موقعيتهامون رو از دست بديم؟ تا كي نبايد يك فكر اساسي بشه؟ تا كي من بايد موقع بازياي تيم ملي كه ميشه حرس بخورم از اداره ضعيف بازي توسط بازيكنا درصورتي كه ميدونم خيلي از اينها استعداد و كواليتي لازم رو دارن اما از اونها به نحو احسنت استفاده نميشه؟! تا كي ميخوايم حي يك دوره درميون مربي خارجي درجه 800 بياريم بعد كه اون نتونست جعمش كنه هي بگيم مربي خارجي فلانه بيساره، مربي داخلي بياريم لااقل بهترين اونم نمياريم آخه من از اينش بيشتر آتيش ميگيرم، كه ما كاربلد ها و اساتيدي مثل مجيد جلالي، فيروز كريمي، حاج رضائي و ... داريم ميريم از تو اينا ميگرديم قلعه نوئي رو مياريم كه يك ورژن دربه داغونتره علي پروين بلحاظ دانش فوتبالي هست. من نميدونم چرا؟! درك نميكنم! هرگز درك نميكنم...

با اين فرصت اندكي هم كه داريم ناچاريم فقط صبر كنيم و نگاه كنيم، كاري كه هميشه انجام داديم. من مطمئنم اين دوره تو جام ملتهاي آسيا ما ضعيفترين نتايج تاريخ فوتبالمون رو ميگيرم. يعني اصلاً شكي در اين قضيه ندارم...

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 10:09 AM
بازی رو باید ببینم ... ولی مشخصا حضور كاملی و زارع همچیو مشخص كرده !

خدایا یعنی تو ایران از این قماش بازیكن بهتر نداریم ؟ قلعه نوعی بر چه اساس و مبنایی اینا رو دعوت كرده ( بازی دادنشان بماند ) الله و عالم !

Siyavoush
3rd June, 2007, 10:25 AM
4-0؟هیچی دیگه كلیوم 4 تا از مكزیك خوردیم!
البته بازی كه هدفش رو كم كنی برای مخالفان بودش چه انتظاری دارین ازش؟
رحمتی دروازبان بوده؟اگر برانكو اینكارو میكرد ایا استعاداد طالب لو حروم نمیشد؟
اونایی كه این موقع ارزوی باختن ایران رو میكردن حالا باید ببینن به كجا رسیدن
تو این مدت قلعه نویی كم شاهكار نداشته
مساوی با سوریه تو تهران
تساوی با كره در دقیقه 90 ونم در بازی كه اصلا به زور ایران 2 موقعیت گلزنی داشت
تساوی با تیم چندم اردن
پیروزی 2-0 در مقابل تایوان با تمامی ستاره ها!
تساوی در مقابل بلاروس در تهران:29:
و در اخر هم باخت 4-0 در مقابل مكزیك!

ایمان بهانه هاش مشخصه
2 بهانه كه بیشتر نداره البته بعضی موقع 3 تا

1-مسافت زیاد(كه البته معلوم نیست لزوم این سفر چی بوده!)
2-ارتفاع زیاد
3-نداشتن لژیونرها

Vicente
3rd June, 2007, 10:52 AM
این تیم به هیچ كجا نمیرسه.
چه لزومی داره بازیكنایی كه مورد علاقه ی برانكو بودن دعوت بشن؟؟؟
باز رحمتی چند تا خوب گرفت (البته به جز گلل آخر) وگرنه دیگه باید یه 8-9 تایی میخوردیم.
خدا به خیر بگذرونه تا جام ملتها كارمون زاره!

Hishki
3rd June, 2007, 11:09 AM
به به.بنده هم شكست قاطع تیم ملی كشورمون رو تسلیت عرض میكنم..!
برای قضاوت در مورد كار قلعه نوعی هنوز خیلی زوده!باید بازم صبر كرد..!ولی جدا آبرو و حیثیت فوتبال كشورمون هر روز داره میره!میان یه بازی بذارن روحیه بگیرن بچه ها!میرن گند میزنن میبازن اونم بد و بر میگردن!نمیشه كه!:N_aggressive (3):

InTeR
3rd June, 2007, 12:03 PM
اینو تو تاپیک پرسپولیس گفتم ولی جاش اینجا بوده مثله اینکه:4: :
اقا این قلعه نویی چطور روش میشه برگرده ایران؟من اگه بودم همونجا میموندم.
باز اون برانکو تیمش رو یک اشتباه باخت.3-1 باخت.قشنگ بازی کرد.اما این اقای مثلا جنرال چی؟فقط بلده حرف بزنه.
من شنیدم ایران داره با یک مربی مذاکره میکنه با حقوق 1.5 ملیون یورو در سال.4 سال مربی ایرانه.برای قهرمانی اسیا و رفتن جام جهانی هم 1.5 ملیون پاداش.الان هم طرف پاریسه.
به نظرتون این مربی کیه؟باید مربی خوبی باشه.خدا کنه همون قبول کنه پیشنهاد ایرانو.این اقا هم بره به تیمش برسه

forever_failure
3rd June, 2007, 12:59 PM
به به.بنده هم شكست قاطع تیم ملی كشورمون رو تسلیت عرض میكنم..!
برای قضاوت در مورد كار قلعه نوعی هنوز خیلی زوده!باید بازم صبر كرد..!ولی جدا آبرو و حیثیت فوتبال كشورمون هر روز داره میره!میان یه بازی بذارن روحیه بگیرن بچه ها!میرن گند میزنن میبازن اونم بد و بر میگردن!نمیشه كه!:N_aggressive (3):

دوست عزيز تيم ملي مثل تيم باشگاهي نيست كه با 7-8 تا بازي هم بگيم هنوز زوده.تيم ملي يه دوره به جايي نرسه بايد 4 سال صبر كنه تا دوره ي بعدي.

omid
3rd June, 2007, 03:19 PM
سرنوشت امید در انتظار تیم ملی (البته این امید نه ها:4: اون امید)

madridismo
3rd June, 2007, 03:51 PM
چرا اینقدر ناراحتین ما کل یوم 4 تا گل خوردیم .نه بیشتر

Siyavoush
3rd June, 2007, 03:59 PM
این شكست بدترین شكست ایران بعد از 7 سال بود
اخرین شكست ایران با اختلاف 4 گل مربوط به سال 79 در مقابل اتریش میشد

payamtaj
3rd June, 2007, 04:45 PM
با این تیم بریم جام ملتهای آسیا سه تا باخت میاریم دور اول حذف میشیم :24:

navidos
3rd June, 2007, 05:00 PM
آره خب 100%.جالب بود .تیم کلا بر اساس یه ترکیب عجیب چیده مان شده بود .برای مثال ناهماهنگی بین مدافعینی که هیچ وقت در تیم ملی با هم بازی نکرده بودند مشهود بود وجالب تر این بود که ما باید با ترکیب اصلی میرفتیم چون اگه قرار بود که تیمی برای جام ملتها آماده شه این تیم نبود !البته اگه بخوایم مشکلات تیم رو بررسی کنیم یه بحث جدیدی رو وا کنید...................

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 08:43 PM
قلعه نوعی هم خیلی بد خواه داره وا ! :4: همه منتظر اولین باختش بودن !!

من با اینكه قلعه نوعی رو قبول دارم ولی از این حركتش تو بازی مكزیك عجیب شوكه شدم !!! (بازی دادن به سوگلی های برانكو )

در كل نتیجه اصلا مهم نیست ! همونطور كه قبلا نبوده !

كدوم كاربران قبل از بازی توقع پیروزی رو داشتن ؟
با اینكه اطلاع داشتید از تیم جامجهانی فقط نكونام بازی میكنه !

ما بازیكنان بزرگتری داریم كه وجودشون مثمر ثمر خواهد بود ...
بازی تداركاتی مطابق معمول سالیان اخیر قحطه ! و از اونجایی كه دمپایی پاره تو بیابون غنیمته تا جام ملتها اگر سه چهارتا بازی دوستانه با تیمهای داخلی یا چمیدونم حتی افغانستان !!! و امثالهم داشته باشیم بدك نیست ! " جدا میگم " الان بازیكنان اصلی هم اگر جمع شوند مشكل هماهنگی خواهند داشت ... این هماهنگی فقط تو بازی های دوستانه بدست میاد ... كه نداریم !

ضمنا بعید می دونم قلعه نوعی در جام ملتها نتایج ضعیفی بگیره ! فوتبال غیر قابل پیش بیینیه ولی پیش بینی من مثبته ! و منتظر روزی هستم كه ایمان موتمنی به قول خودش وفا كنه ! :4: ولی همه تا جام ملتها به امیر فرصت دادیم ... پس منتظر می مونیم !

از این پیشبینی هایی هم كه میگین هر سه تا بازی مقدماتی رو میبازیم یا بدترین تیم جام میشیم یا ال میشه و بل میشه و ... رو هم دیگه لااقل برای عده كثیری از افراد انجمن نگین ! از اینجور پیشبینی ها یه زمانی ما برای برانكو میكردیم ناسلامتی !:4: كه متاسفانه درست در اومد ! حتی انگولا :4: انگولایی كه شاید 1000% ایرانی ها بلاشك ایران رو برنده میدونستن ! دیگه با ما هم بعله؟

Iman
3rd June, 2007, 08:51 PM
اولاَ كه امین موتمنی كیه؟ من ایمانشون هستم
امین برادرمه !!
قولی كه داده بودم چی بود؟ اینكه از قلعه نویی در صورت قهرمانی در آسیا حمایت خواهم كرد، درسته؟

اما بازی تداركاتی رو یه هدفی باید براش داشته باشیم، مشخص نشد هدف چی بوده از این بازی تداركاتی !!
اما قضیه اصلی اینه كه قلعه نویی بارها به همین بازیهای تداركاتی هم استناد برای عملكردش می كنه !!
من به شخصه توقع پیروزی رو نداشتم، اما توقع تحقیر با 4 گل رو در برابر مكزیك نداشتم !!
وبسایت كنفدراسیون آسیا نوشته ایران خرد شد !!!!
قلعه نویی و منتقدین برانكو از حضور زارع،كاملی و خیلی های دیگه انتقاد می كردن، اما حالا قلعه نویی داره همونها رو به تیم ملی دعوت می كنه !!
قلعه نویی رحمتی و رودباریانی رو كه 3 ماهه برای تیماشون بازی نكردن به تیم ملی دعوت می كنه و طالب لو رو نیمكت نشین می كنه و مهدی رحمتی رو میزاره تو گل !!
جلال كاملی مفرد رو كه خیلی از منتقدین برانكو از حامیان اون (من جمله خود من) از دعوتش به تیم ملی انتقاد می كردن ، اما الان صحبتی در مورد بازی دادن كاملی در تركیب اصلی ندارن !!
نصرتی رو می كوبیدن كه اصلاَ در حد و اندازه تیم ملی نیست و صادقی باید بازیكن اصلی تیم باشه، صادقی هم دیدیم بارها و بارها فكر می كنم آرسه شماره 2 مكزیك به راحتی جا گذاشتش !!
من كل حرفم اینه كه كسانی كه دیروز از برانكو انتقاد می كردن بابت عملكردش و دعوت یه سری بازیكن به تیم ملی، حالا كه قلعه نویی همون بازیكنها رو دعوت كرده و 4 تا هم خورده چرا هیچ صحبتی رو انجام نمی دن؟
ضمن اینكه فكر می كنم با این شكست رنكینگی كه ژنرال قلعه نویی به اون می نازید از بین بره !!
همینطور آمار گل خورده تیمش و هزاران آماری كه درست مثل برانكو می داد برای رد گم كردن

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 08:53 PM
وگرنه عادیه باخت تیم جنرال حتی اگر 4 تا گل خورده باشه !

البته كه بد نیست ولی جمله ی فوق ایراد دستوری داره :4: مگر تیم ملی در زمان قلعه نوعی منهای باخت اخیر بپاخت دیگری هم داشته ؟ كه عادی باشد ! :37:

Siyavoush
3rd June, 2007, 08:58 PM
البته كه بد نیست ولی جمله ی فوق ایراد دستوری داره :4: مگر تیم ملی در زمان قلعه نوعی منهای باخت اخیر بپاخت دیگری هم داشته ؟ كه عادی باشد ! :37:

از بازیهای درخشان و ایرانی تیم ملی در مقابل كره و سوریه و اردن و البته بلاروس مشخص بود

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 09:04 PM
اولاَ كه امین موتمنی كیه؟ من ایمانشون هستم
امین برادرمه !!
قولی كه داده بودم چی بود؟ اینكه از قلعه نویی در صورت قهرمانی در آسیا حمایت خواهم كرد، درسته؟

اما بازی تداركاتی رو یه هدفی باید براش داشته باشیم، مشخص نشد هدف چی بوده از این بازی تداركاتی !!
اما قضیه اصلی اینه كه قلعه نویی بارها به همین بازیهای تداركاتی هم استناد برای عملكردش می كنه !!
من به شخصه توقع پیروزی رو نداشتم، اما توقع تحقیر با 4 گل رو در برابر مكزیك نداشتم !!
وبسایت كنفدراسیون آسیا نوشته ایران خرد شد !!!!
قلعه نویی و منتقدین برانكو از حضور زارع،كاملی و خیلی های دیگه انتقاد می كردن، اما حالا قلعه نویی داره همونها رو به تیم ملی دعوت می كنه !!
قلعه نویی رحمتی و رودباریانی رو كه 3 ماهه برای تیماشون بازی نكردن به تیم ملی دعوت می كنه و طالب لو رو نیمكت نشین می كنه و مهدی رحمتی رو میزاره تو گل !!
جلال كاملی مفرد رو كه خیلی از منتقدین برانكو از حامیان اون (من جمله خود من) از دعوتش به تیم ملی انتقاد می كردن ، اما الان صحبتی در مورد بازی دادن كاملی در تركیب اصلی ندارن !!
نصرتی رو می كوبیدن كه اصلاَ در حد و اندازه تیم ملی نیست و صادقی باید بازیكن اصلی تیم باشه، صادقی هم دیدیم بارها و بارها فكر می كنم آرسه شماره 2 مكزیك به راحتی جا گذاشتش !!
من كل حرفم اینه كه كسانی كه دیروز از برانكو انتقاد می كردن بابت عملكردش و دعوت یه سری بازیكن به تیم ملی، حالا كه قلعه نویی همون بازیكنها رو دعوت كرده و 4 تا هم خورده چرا هیچ صحبتی رو انجام نمی دن؟
ضمن اینكه فكر می كنم با این شكست رنكینگی كه ژنرال قلعه نویی به اون می نازید از بین بره !!
همینطور آمار گل خورده تیمش و هزاران آماری كه درست مثل برانكو می داد برای رد گم كردن
سریعا ویرایش شد:buba:
------------------------------
منظورم هم دقیقا همون متنیه که ایشالا بعد از جام ملتها از شما خواهیم خوند ... :give_rose:
==================

دقیقا همینطوره ! من بازی رو هنوز ندیدم ولی گزارش شما رو از بازی خوندم و به همون هم استناد دارم ...

بقیه منتقدین برانكو نمیدونم كجان ! ولی من كه تقریبا بعد از 7 - 8 ماه نبودن و از نزدیكهای سال نو به انجمن برگشتم تازه برای اولین بار به این تاپیك اومدم ! و كلا جز انجمن هتریك ، كمتر به جاهای دیگه حتی ابی دلان سر میزنم ! الانم كه اومدم و گزارش شما رو دیدم واقعا حس بدی بهم دست داد از اینكه چیدمان و نوع بازی اینگونه بوده ! بخصوص اون عده بازیكن كه" والله " اگر قرار بر شایستگی باشه حق منه جای امثال زارع و كاملی بازی كنم ! :buba: و از اینكه نه حق من بلكه صدها شایسته ی لیگ برتری اینچنین خورده میشه دلچركینم ! :sorry: جدا میگم ! ولی خیلی دلم می خواد اصولا فلسفه دعوت از یكسری از بازیكنان به تیم ملی رو بدونم ! برانكو كه جواب درست و مشخصی به این سوال هرگز نداد ! امیدوارم لااقل امیر طفره نره !

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 09:09 PM
از بازیهای درخشان و ایرانی تیم ملی در مقابل كره و سوریه و اردن و البته بلاروس مشخص بود

به هر حال باختی در کار نبوده ... ضمنا " بازی های " تیم برانکو هم همچین اش دهان سوزی نبود ! که اخر دست 200 - 300 نفر میرفتن بازی ملی رو ببینن ! :iran: انهم صرفا برای هو کردن اقای برانکو :cray:

Iman
3rd June, 2007, 09:10 PM
! ولی خیلی دلم می خواد اصولا فلسفه دعوت از یكسری از بازیكنان به تیم ملی رو بدونم ! برانكو كه جواب درست و مشخصی به این سوال هرگز نداد ! امیدوارم لااقل امیر طفره نره !

یه مصاحبه روز یكشنبه پیش با قلعه نویی به همراه محیا انجام دادیم كه اگر بخواین همه اون رو میزارم اینجا !!
اما قسمتی كه می تونست جواب سوال شما رو بده اینجا میزارم:

50% یه تیم دروازه بان هست، گزینه اصلی شما برای دروازه بانی تیم ملی کیست ؟
- از روزی که بنده اومدم کلاً 64 تا بازیکن برای تیم ملی بازی کردن که 20 تای اونها برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدن. میرزاپور رو به این دلیل در موردش ریسک کردیم چون رباط پاش مشکل داشت و ازش خواستیم که عمل کنه تا بتونه در آینده بهتر برای تیم ملی بازی بکنه. اما آماری که عرض کردم در مورد رودباریان آمار بسیار خوبی بود. اما مهم ساختار دفاعی هست که باید تشکیل یافته باشه و دروازه بان هم جزئی از این ساختار هست.

البته رودباریان در پاس نیمکت نشین هست.
- علی کریمی هم در بایرن مونیخ نیمکت نشینه.

بایرن مونیخ و پاس با هم تفاوت دارن. ضمن اینکه پست اونها هم متفاوت هست.
- ما 3 تا ملاک برای دعوت بازیکن به تیم ملی داریم. اول حضور خوب در لیگ، حضور در تمرینات تیم ملی و از همه مهمتر قرار گرفتن در پازل تاکتیکی تیم ما . مهم برای ما حضور در تاکتیک هست و باشگاهش کاری نداریم. شما مثلاً مهدی رجب زاده رو در نظر بگیرید. از وقتی من در خدمت تیم ملی هستم چند دقیقه بازی کرده و چند گل زده و قبل از من چقدر بازی کرده بود.

Siyavoush
3rd June, 2007, 09:15 PM
به هر حال باختی در کار نبوده ... ضمنا " بازی های " تیم برانکو هم همچین اش دهان سوزی نبود ! که اخر دست 200 - 300 نفر میرفتن بازی ملی رو ببینن ! :iran: انهم صرفا برای هو کردن اقای برانکو :cray:

خب از بازیش معلوم بود دیگه گفتی چرا عادی بود این باخت كه گفتم از روند بازیش:4:
بله 200-300 نفر میرفتن جون امثال مربی فعلی تیم ملی به دنبال حضور در جام جهانی بودن و با انتقاد به نصرتی ها باعث تخریب محبوبیت اون تیم ملی و البته جو بد بر علیه تیم ملی شدن كه بعد ها خودشون از همون بازیكنها استفاده كردن

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 09:19 PM
سیاووش جان ... عزیز من ...
من هنوز هم طرفدار فوتبال زیبا هستم ... و با توجه به حساسیتت به بازی های ملی فکر میکنم شما هم به جرگه ی ما پیوستی و از این اتفاق میمون جدا خوشحالم ! من اصلا به نوع بازی و اینکه بد بوده یا خوب کاری ندارم ... شما طوری به باخت اخیر اشاره داشتی که انگار تیم ملی در دوره ی حاضر کلیه بازی های خودش رو واگذار کرده انهم با بالای 4 گل که باخت به مکزیک موجبات تعجب شما رو فراهم نکرده ! همین ... هیچ بحثی هم در زمینه های دیگری ندارم ... این بحث از نظر من همینجا تموم شده است ... موفق باشی !

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 09:30 PM
همیشه وقتی زارع و کاملی و امثال او رو در بازی ملی می بینم یه حس خاصی بهم دست میده ! یک عالم سوال مجهول ! مثل این می مونه که اعداد مثلا 7 -8 رو از حافظه ادم پاک کنن !!!! 1.2.3.4.5.6.؟؟؟؟؟؟ نمی دونم جلوتر از 6 میشه رفت یا نه ؟ :4:
ایمان جان این تعاریف ( اراجیف :4: ) از علت دعوت فلان بازیکن اصلا تو مخم نمیره ! یه چیزی تو مایه های هنگم ! :4:
اینا جور بازیکنا به نظرم مافیا دارن ! :4: :4: اخه کدوم عقل سلیمی ...
خدا به هر حال همه رو راه راست هدایت کنه ! :4:

Iman
3rd June, 2007, 09:36 PM
همیشه وقتی زارع و کاملی و امثال او رو در بازی ملی می بینم یه حس خاصی بهم دست میده ! یک عالم سوال مجهول ! مثل این می مونه که اعداد مثلا 7 -8 رو از حافظه ادم پاک کنن !!!! 1.2.3.4.5.6.؟؟؟؟؟؟ نمی دونم جلوتر از 6 میشه رفت یا نه ؟ :4:
ایمان جان این تعاریف ( اراجیف :4: ) از علت دعوت فلان بازیکن اصلا تو مخم نمیره ! یه چیزی تو مایه های هنگم ! :4:

اگر دوست داشته باشی می تونم كل مصاحبه رو به صورت صوتی و نوشتاری اینجا بزارم !!
اما من تصور می كنم همین روزها از سعید لطفی و محمد علوی هم به تیم ملی دعوت خواهد شد.
چون تو پازل تاكتیكی جناب ژنرال قرار می گیرن !!
ولی كلاَ مصاحبه جالبی باهاش داشتم كه تصور میكنم خیلی چیزها رو در مورد قلعه نویی و طرز تفكرش مشخص میكنه

Siyavoush
3rd June, 2007, 09:44 PM
سیاووش جان ... عزیز من ...
من هنوز هم طرفدار فوتبال زیبا هستم ... و با توجه به حساسیتت به بازی های ملی فکر میکنم شما هم به جرگه ی ما پیوستی و از این اتفاق میمون جدا خوشحالم ! من اصلا به نوع بازی و اینکه بد بوده یا خوب کاری ندارم ... شما طوری به باخت اخیر اشاره داشتی که انگار تیم ملی در دوره ی حاضر کلیه بازی های خودش رو واگذار کرده انهم با بالای 4 گل که باخت به مکزیک موجبات تعجب شما رو فراهم نکرده ! همین ... هیچ بحثی هم در زمینه های دیگری ندارم ... این بحث از نظر من همینجا تموم شده است ... موفق باشی !

محمدرضا جان
جیگر من:4:
من نمیدونم منظورت از فوتبال زیبا دقیقا چی هست
به نظر من فوتبال زیبا فوتبالیه كه منطقی باشه ولی به نظر خیلی ها فوتبال زیبا یعنی 4--3-3 و هرچی توپ رسیدی بریز رو دروازه حریف
ولی از نظر من حتی اگر یك ربع هم در دفاع پاسكاری بشه ولی اخرش یك حمله خوب بشه به اون میگن فوتبال زیبا
عزیزم شما كدوم تیم رو تو دنیا دیدی كه هنوز 3-5-2 بازی كنه؟برای من هر باختی در این بازی قابل پیشبینی بود حتی 5-0!این راهی كه میره تیم ایران فقط در اسیا میتونه موفق باشه اونم اما و اگر داره

Siyavoush
3rd June, 2007, 09:45 PM

دیگه با كی مافیا درست كردن عزیزم؟علی دایی هم كه رفت مافیا تیم ملی ایندفعه كیه؟

Mohammad Reza
3rd June, 2007, 11:06 PM
اگر دوست داشته باشی می تونم كل مصاحبه رو به صورت صوتی و نوشتاری اینجا بزارم !!
اما من تصور می كنم همین روزها از سعید لطفی و محمد علوی هم به تیم ملی دعوت خواهد شد.
چون تو پازل تاكتیكی جناب ژنرال قرار می گیرن !!
ولی كلاَ مصاحبه جالبی باهاش داشتم كه تصور میكنم خیلی چیزها رو در مورد قلعه نویی و طرز تفكرش مشخص میكنه

البته صوتی اش رو ترجیح میدم :drinks:

Iman
3rd June, 2007, 11:25 PM
البته صوتی اش رو ترجیح میدم :drinks:

چشم در اسرع وقت !!
اما متن مصاحبه رو اینجا میزارم ضمن اینكه می تونین تو مجله فاینال شوت این مصاحبه رو بخونید
كافیه به آدرس زیر برید: www.finalshoot.com و ورژن PDF رو دانلود كنید بخونید !!

ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار ما گذاشتید برای مصاحبه با مجله فاینال شوت.
بهتره سریعتر بریم سر اصل مطلب، این برنامه ای که شما ارائه کردید چه مطالبی در اون در نظر گرفته شده؟- ممنون ازشما که در شهر دبی زحمت می کشید و فوتبال ایران رو تحت پوشش قرار می دهید .
در مورد این برنامه باید بگم که اول باید یک هدفی تعیین بشه و بعد از اون برای رسیدن به هدف برنامه ریزی بشه. توی این برنامه همه اون چیزهایی که باید لحاظ می شد اعم از کارهای بدنی و تاکتیکی و پشتیبانی. به طور مثال وقتی تمرینات تموم میشه یه برنامه به اونها داده میشه که برای هر لحظه خودشون برنامه ای داشته باشن. ما حتی کلاسهای آموزش داوری داریم که بچه ها در مسابقه حرکات غیر حرفه ای رو انجام ندهند تا مبادا کارت بگیرن. این برنامه حاصل تلاشهای یک گروه 12 یا 13 نفره هست که دو یا سه ماه نشستن و این برنامه رو تدوین کردند. خدا رو شکر تا الان همونطور که می خواستیم داره جلو میره

قبل از تورنومنتهای مهم معمولاً تیمها یک سری بازیهای دوستانه انجام میدن. تیمهای معتبر دنیا بازیها رو از سخت شروع می کنن تا به آسون برسه، نقش بازیهای دوستانه در این برنامه کجاست؟
- اعتقاد من اینه که پتانسیل فوتبال ایران از این صحبتها بالاتر است و اگر برنامه ریزی درستی انجام بشه ، بسیار بالاتر خواهیم بود. حالا سخت و آسونش مهم نیست. طی همون برنامه که به دبیر فدراسیون دادم از اونها خواستم تا سال 2008 کلیه روزهای فیفا رو در اختیار داشته باشیم و با 20 تیم اول دنیا بازی کنیم . ما هم اعتقاد شما رو داریم، یه بازی متوسط گذاشتیم برای تیم ملی و یه بازی سخت در 11 خرداد. تو مالزی هم برای تطبیق پذیری با تیم ملی کامبوج بازی خواهیم کرد.

می تونین حریفانتون رو اسم ببرین؟
من برنامه خودم رو دادم و اینکه چطوری انجام بشه به فدراسیون ربط داره.

برنامه دادن یه چیزی هست و اجرا چیز دیگر حد اقل تو ایران اجرای برنامه ها مشکل تر از صرف برنامه دادن هست، مطلبی که مهم هست رسیدن به اون هدفی است که صحبت کردیم. هدف شما تو جام آسیا چیه؟
فکر می کنم اولین گروهی که تو فوتبال ایران برنامه داده ما هستیم، چه تو استقلال و چه تو تیم ملی. قبلاً اینطوری نبود که سرمربی تیم ملی ریز برنامه هاش رو تو کنفرانس مطبوعاتی اعلام بکنه. چرخه های تمرینی و کارهای تاکتیکی رو همه جا اعلام کردیم چون برای مردم احترام زیادی قائل هستیم. در مورد هدف هم باید عرض کنم که پتانسیل فوتبال ایران بالاتر از این حرفهاس، هدف ما قهرمانی است. اما در فوتبال هیچ بایدی وجود نداره. مورینیو که بهترین و پر در آمدترین مربی دنیاس در عرض 3 روز با تساوی مقابل بولتون وشکست مقابل لیورپول دو تا جام رو از دست میده. اما هدف اصلی ما این هست که نیمکت قوی داشته باشیم با توجه به شرایط آب و هوایی که تو شرق آسیا خواهد بود تیمی موفق تر است که دو تا تیم قوی و هم سطح داشته باشه.

برنامه بازیهای تدارکاتی بر اساس آب و هوای کشور میزبان در نظر گرفته شده یا نه؟ الان داریم میریم مکزیک اما آب و هوای مکزیک شباهت چندانی نداره
ببینید قبلاً وقتی در مالزی یه تیم بازی داشت، در همون شرایط آب و هوایی تمرین کند. اما ما برنامه ریزی که کردیم این بوده که بازیهای تدارکاتی رو انجام می دیم و یک هفته جلوتر به مالزی میریم تا بدنها نطبیق پذیری داشته باشه. در مالزی هم رطوبت بین 70 تا 75% هست و گرما هم 30 تا 32 درجه. مطمئناً برای این مطلب برنامه ریزی مناسبی رو هم انجام دادیم.

برای قهرمانی یه ترکیبی تو ذهن شما هست. برای به اجرا در آوردن سیستم خودتون بازیکنهایی که در نظر دارید رو انتخاب کردید؟
ما 4 سال با 4 مدافع بازی کردیم، اما الان با 3 مدافع بازی خواهیم کرد. شرایط تیم ملی و باشگاهی هم فرق می کنه و مربی تیم ملی هر هفته بازیکنها رو در اختیار نداره تا پس ازشکست یه مربی بتونه شرایط رو تغییر بده.

- در این 13 بازی که من در خدمت تیم ملی بودم 13 بازی کردیم و 18 گل زده داشتیم و 6 گل خورده. یعنی 1.5 گل در هر بازی زدیم و 0.5 گل در هر بازی دریافت کردیم و رودباریان 600 دقیقه هست که گل نخورده این یعنی ساختار دفاعی ما خوب بوده و البته 9 تا بازی بیرون از خونه بوده. عراق، سوریه، اردن،کره،تایپه،بلاروس، امارات که قهرمان جام خلیج فارس شد و اشتوتگارت هم قهرمان بوندسلیگا شد. اینها همه حریفان ما بودند. ضمن اینکه تو رنکینگ از استرالیا و ژاپن و کره هم بالاتر هستیم
به هر حال همه اینها مشخص کننده عیار تیم ملی هست.

البته رنکینگ فرمولهای خاص خودش رو داره و نباید گول اون رو بخوریم، ممکنه یه تیم بره با تیم بالاتر از خودش بازی بکنه 2-1 هم ببازه اما نسبت به اون تیمی که با یه تیم ضعیف تر بازی کرده امتیاز کمتری به دست بیاره، برآیند این بازیهای دوستانه مهمه و نه رنکینگ.

به هر حال همه اینها در نظر گرفته میشه و لحاظ شده.

کره و ژاپن با چه تیمهایی بازی کردند و ما با چه تیمهایی بازی کردیم؟
به هر حال این رنکینگ نشون میده ما به اون چیزی که می خواستیم چه از نظر تاکتیکی چه از نظر نفرات رسیدیم و داریم نتیجه می گیریم. بازی با قطر هم مثل اینکه شما دنبال نمی کنید، ما با 4 دفاع بازی کردیم .

بازی با قطر رو اصلاً کسی ندید.
بازی با کره جنوبی تو سئول رو که دیدین؟ اون بازی ما با 4 دفاع بازی کردیم. اینکه بگیم حتماً باید با 4 دفاع بازی کنیم به نظر من به ابزار هم بستگی داره، الان ما هم ابزار 4 دفاع رو داریم و هم 3 دفاع بازی کردن. با اون شرایطی که تیم ملی داشت و ما حدوداً تیم از غرب به شرق آسیا بره و شرق به غرب بیاد و 3 بازی رو انجام بده. 20 هزار کیلومتر مسافرت کردیم و موق هم بودیم. ما با اون شرایط تونستیم سوریه رو شکست بدیم پس بچه های ما پتانسیل نتیجه گرفتن رو دارند ضمن اینکه ما حدود 20 روز یا بیشتر وقت داریم تا به اهداف تاکتیکی برسیم. از زمانی که تیم ملی رو بنده تحویل گرفتم نهایتاً 72 ساعت همه بازیکنها رو در اختیار داشتیم. من معتقدم تو این 27 و 28 روز می تونیم به هماهنگی لازم برسیم.

بازیکنها رو تمام و کمال در اختیار خواهید داشت؟
لژیونرها رو خودم خواستم که به اونها استراحت بدم. اما شرایط تیم ملی بسته به لژیونرها نیست و هر کدام آماده تر باشن در ترکیب قرار خواهند گرفت . در جلسه ای که با بازیکنان لژیونری اماراتی داشتم از اونها خواستم که خودشون رو نه از اروپایی ها پایین تر بدونن و نه از بازیکنان لیگ ایران بالاتر و برای من باشگاه اصلاً مطرح نیست و هر بازیکنی که لیاقت داشته باشه در ترکیب قرار خواهد گرفت. من فوتبال دونده و درگیری رو دوست دارم و میخوام شاکله اصلی رو دوندگی و آمادگی بدنی تشکیل میده

وضعیت لژیونرها رو بررسی کردید؟
ما دوشنبه هر هفته جلسه داریم تا بازیکنها رو آنالیز کنیم و شرایطشون رو بسنجیم. مثلاً امیر شاپورزاده در هانزا روستوک بازی می کنه و بالای 20 بازی برای تیمش بازی کرده و تیمش هم به بوندسلیگا 1 صعود کرده و این به این معنی هست این بازیکن نمی تونه بازیکن بدی باشه. مسلماً به سیستم تیم ملی هم خواهد خورد اما برای بازیهای غرب آسیا ایشون رو زیر نظر خواهیم گرفت تا ببینیم می تونیم ازش در جام ملتها استفاده کنیم یا نه.

در مورد تیمی که میخواد غرب آسیا بره توضیح می دید؟
ببینید بین تیم امید و بزرگسالان ما یه خلا رو داریم که باید بازیکنهایی که از امید سنشون بالاتره و فرصت بازی کردن در تیم اصلی رو ندارن در اونجا تجربه کسب کنن و قابلیت خودشون رو نشون بدن. مثلاً میلاد میداودی بسیار بازیکن با استعدادی است که اگر تیم امید رو بزاره کنار شاید 2 یا 3 سال پشت خط بمونه برای بازی کردن. باید تیمی تشکیل می شد تا پشتوانه سازی رو هم در عین حال انجام داده باشیم و هم وقتی یه بازیکن مصدوم شد یا بازی ملی رو بذاره کنار کاسه چه کنم به دست نگیریم و بلافاصله بازیکنی رو از تیم دوم وارد تیم اصلی بکنیم. فوتبال ایران پتانسیل این رو داره که 2 یا 3 تیم همزمان داشته باشه.

از تیمی که به غرب آسیا خواهد رفت کدومها به بدنه 25 نفره تیم ملی می تونن نزدیک بشن ؟ - مثلاً جلال حسینی تو تیم اعزامی به مکزیک حضور داره و هم به تیم غرب آسیا خواهد پیوست. در حقیقت اکثر بازیکنهایی که به غرب آسیا میرن شانس دارن برای رسیدن به تیم اصلی

در مورد فریدون زندی و اشکان دژآگه هم توضیح بدید لطفاً
- فریدون بازیکن بسیار خوب و باتجربه ای هست ولی افت و خیز بسیار زیادی داشته و باید این افت و خیز رو از بین ببریم . برای همین بازی با قطر دعوتش کردم و در اختیارش داشتیم واقعاً هم مثمر ثمر بود و پایه گذار گل ما در قطر بود . وقت هم به اندازه کافی خواهد داشت تا خودش رو با پازل تاکتیکی تطبیق بده. در مکزیک هم از فریدون استفاده خواهیم کرد. در مورد اشکان هم هنوز داریم صحبت می کنیم تا ببینیم می تونیم به تیم ملی دعوتش کنیم یا نه.

50% یه تیم دروازه بان هست، گزینه اصلی شما برای دروازه بانی تیم ملی کیست ؟
- از روزی که بنده اومدم کلاً 64 تا بازیکن برای تیم ملی بازی کردن که 20 تای اونها برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدن. میرزاپور رو به این دلیل در موردش ریسک کردیم چون رباط پاش مشکل داشت و ازش خواستیم که عمل کنه تا بتونه در آینده بهتر برای تیم ملی بازی بکنه. اما آماری که عرض کردم در مورد رودباریان آمار بسیار خوبی بود. اما مهم ساختار دفاعی هست که باید تشکیل یافته باشه و دروازه بان هم جزئی از این ساختار هست.

البته رودباریان در پاس نیمکت نشین هست.
- علی کریمی هم در بایرن مونیخ نیمکت نشینه.

بایرن مونیخ و پاس با هم تفاوت دارن. ضمن اینکه پست اونها هم متفاوت هست.
- ما 3 تا ملاک برای دعوت بازیکن به تیم ملی داریم. اول حضور خوب در لیگ، حضور در تمرینات تیم ملی و از همه مهمتر قرار گرفتن در پازل تاکتیکی تیم ما . مهم برای ما حضور در تاکتیک هست و باشگاهش کاری نداریم. شما مثلاً مهدی رجب زاده رو در نظر بگیرید. از وقتی من در خدمت تیم ملی هستم چند دقیقه بازی کرده و چند گل زده و قبل از من چقدر بازی کرده بود. در خط حمله تیم ملی مشکل داره و حد اقل تو لیگ ایران این مشکل رو داریم که گلزن آنچنانی در تیمهای ما حضور ندارند. - اجازه بدید در مورد باشگاه صحبت نکنم اما در تیم ملی خدمت شما آمار دادم که ما در 13 بازی 18 گل رو به ثمر رسوندیم. در خط حمله وحید هاشمیان، عنایتی،خطیبی،کاظمیان،رجب زاده، اشکان دژاگه رو داریم و تازه از همه اینها گذشته سیاوش اکبرپور و مهرزاد معدنچی رو هم داریم. اما در جام ملتها اکثر بازیکنانی که دعوت می کنیم از با تجربه ها خواهند بود

علی سامره چطور؟ شما یک بار دعوتش کردید و عنوان کرده بود روی فشار مطبوعات دعوت شده ولی الان آقای گل امارات هست.
- من به مطبوعات احترام میذارم ولی هیچ بازیکنی رو بر اثر فشار دعوت نمی کنم، بر اساس اون 3 تا فاکتوری که عرض کردم بازیکن رو دعوت می کنم . ایشون 27 یا 28 سال داره و 3 تا مربی دعوتش نمی کردن به تیم ملی. اونها هم اشتباه می کنن؟ ما علی سامره رو دعوت کردیم تا عیار ملی رو بسنجیم چون خیلی از بازیکنها در باشگاهشون خوب کار می کنن اما در تیم ملی نمی تونن همون کیفیت رو نشون بدن. اگر قرار باشه هر بازیکنی دلش خواست بیاد هر بازیکنی دلش خواست نیاد اون موقع سنگ رو سنگ بند نمیشه.

یعنی مشکل انضباطی دارید با علی سامره؟
- نه اصلاً بحث این حرفها نیست، ما الان توی این پست بازیکنان خوب زیادی داریم .

خط میانی یکی از دردسرهای شیرین شماست. آندو و جواد نکونام یه نقش رو بازی می کنن. مهدوی کیا و کعبی و کاظمیان در هافک راست یه نقش رو بازی می کنن و در جناح چپ نیکبخت و زندی و معدنچی رو دارید. برای خط میانی چه فکری کردید؟
- ممنون که اشاره کردید دردسر شیرین ماست. البته دردسر نیست. جایگاه آندو و جواد با هم فرق داره و من معتقدم جواد رهبر دفاع ماست که باید جلوی مدافع ما کار کنه و پست آندو و جواد با هم فرق داره. بارها بنده به آندو عنوان کردم که از سبک کنونی بازی او استقبال نمی کنم و دوست دارم آندو یه بازیکن تخریبی صرف نباشه و باید بتونه موقعیت سازی بکنه و حتی در موقعیت گل قرار بگیره چون هوش بالا و خلاقیتی که آندو داره این اجازه رو بهش میده. تعجب می کنم چرا آندو تو مطبوعات این حرفها رو اعلام نکرده. اگر دقتی کرده باشید بازی با کره که عنایتی گل اول رو زد روی حرکت آندو بود که به خودش جرئت این رو داده که بازی نفوذی تری رو انجام بده.

مهدوی کیا و کعبی چطور؟
- تیم ملی نباید متکی به یه نفر یا دو نفر باشه. بازی با کره هیچکدوم نبودن و کاظمیان به خوبی کار کرد به نظر من از اون بازی جواد احیا شد و این باور رو بهش دادیم و در امارات هم درخشیده.

سوال آخر در مور د استقلال............
- اجازه بید فقط در مورد تیم ملی صحبت بکنم.

باز هم تشکر می کنم از شما که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.
-من هم از شما تشکر می کنم.

گفتگو از: محیا سلطانی نژادیان، ایمان مؤتمنی

Loverboy
4th June, 2007, 12:29 AM
اقايون گرچه زيادي خوشبينانس اما هيچ كس اين رو ديده؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟! ::13: crazy:

http://i10.tinypic.com/54a1slu.jpg

منبع سايت رسمي فيفا!
http://www.fifa.com/associations/association=irn/index.html

Siyavoush
4th June, 2007, 12:38 AM
این جریان كاپلو یه دو 3 روزی هست پیچیده ولی احتمالا فیفا هم گول دروغ 13 رو خورده!

Loverboy
4th June, 2007, 12:41 AM
آخه 13 ـه كِي؟! بعدشم سايت فيفاستا!! تا قرار دادي ثبت نشه اونجا چيزي رو سايت نميره كه! مگر اينكه يه انسان نابغه براي فيلم كردن دنيا سايت فيفا رو با ژانگولر بازي هك كرده باشه كه اونم خيلي بعيده سيا جون... من الان 13 تا علامت سوال و تعجب روي سرمه به اضافه 3 تا شاخ، در جريان خبر روزنامه خبرورزشي هم هستم از 5 شنبه تا الان نميدونم والا...

Siyavoush
4th June, 2007, 12:57 AM
آخه 13 ـه كِي؟! بعدشم سايت فيفاستا!! تا قرار دادي ثبت نشه اونجا چيزي رو سايت نميره كه! مگر اينكه يه انسان نابغه براي فيلم كردن دنيا سايت فيفا رو با ژانگولر بازي هك كرده باشه كه اونم خيلي بعيده سيا جون... من الان 13 تا علامت سوال و تعجب روي سرمه به اضافه 3 تا شاخ، در جريان خبر روزنامه خبرورزشي هم هستم از 5 شنبه تا الان نميدونم والا...

برای خودمم حرفی زدم اولش غیر منطقی بود ولی خب به نظرت غیر ممكن نیست كه كاپلو مربی ایران باشه؟

InTeR
4th June, 2007, 01:05 AM
برای خودمم حرفی زدم اولش غیر منطقی بود ولی خب به نظرت غیر ممكن نیست كه كاپلو مربی ایران باشه؟

نه.اونجوری که من شنیدم قراره 1 ملیون واسه 2 ماه بهش بدن که فقط تو جام ملتها مربیمون باشه(نهایت حماقت:4:)
تازه کلی هم جایزه گذاشتن برای قهرمانی.برا همین ممکنه قبول کنه.
البته کاپلو هم 2 ماتهه نمیتونه کاری انجام بده.نه اینکه مربی بدی باشه اون 2 ماه مشکل داره یکم.:67:

Iman
4th June, 2007, 02:18 AM
تا وقتی قلعه نویی رو با برنامه ریزی و آنالیزور و این صحبتها رو داریم
تا وقتی قلعه نویی میاد چرخه تمرینی رو در كنفرانس مطبوعاتی توضیح میده و خودش هم نمی دونه با كی بازی خواهد داشت
تا وقتی می تونم به بازیكنانی كه مربی قبلی انتخاب می كرد انتقاد بكنیم و بعد همونها رو دعوت بكنیم
تا وقتی می تونیم بازیكنی رو از روی نیمكت بیاریم بزاریم تو دروازه تیم ملی
تا وقتی می تونیم بریم به لطف سیستم جدید آقای سرمربی از مكزیك 4 تا بخوریم، فابیو كاپلو رو میخوایم چیكار؟

amoz
4th June, 2007, 08:32 AM
خدا آخر و عاقبت تیم ملی را به خیر کنه
اگه ما توی انتخاب مربی دقت کنیم لازم نیست 6 ماه به 6 ماه مربی عوض کنیم
مشکل فوتبال ما برنامه ریزیه
هر چند از قلعه نویی همچین خوشم نمیاد ولی تیمی که بدون تمرین میره مکزیک باید هم 4 تا بخوره
مگه می خوان برن تفریح که همین طوری 4 تا بازیکن را جمع می کنن میبرن
درسته بازی دوستانه است ولی نتیجه اش برای ما مهمه
مگه یه دیدار تدارکاتی با مکزیک کم خرج داره که ما سرسری می گیریم و با این توجیه که دوستانه است اون را جدی نمی گیریم؟
تا وقتی هدف از برگزاری دیدارهای دوستانه فقط این باشه که بگیم ما یه دیدار تدارکاتی داشته ایم وضع همینه که هست

9July2006
4th June, 2007, 09:03 AM
با این حساب كم كم باید مكزیكو گربه سیاه ایران بنامیم!

مثل آلمان كه تا حالا همش از ایتالیا تو جام جهانی كم آورده!

Siyavoush
4th June, 2007, 10:00 AM
خدا آخر و عاقبت تیم ملی را به خیر کنه
اگه ما توی انتخاب مربی دقت کنیم لازم نیست 6 ماه به 6 ماه مربی عوض کنیم
مشکل فوتبال ما برنامه ریزیه
هر چند از قلعه نویی همچین خوشم نمیاد ولی تیمی که بدون تمرین میره مکزیک باید هم 4 تا بخوره
مگه می خوان برن تفریح که همین طوری 4 تا بازیکن را جمع می کنن میبرن
درسته بازی دوستانه است ولی نتیجه اش برای ما مهمه
مگه یه دیدار تدارکاتی با مکزیک کم خرج داره که ما سرسری می گیریم و با این توجیه که دوستانه است اون را جدی نمی گیریم؟
تا وقتی هدف از برگزاری دیدارهای دوستانه فقط این باشه که بگیم ما یه دیدار تدارکاتی داشته ایم وضع همینه که هست

اموز جان من خودم از حركات قلعه نویی خوشم نمیاد به خصوص در مورد حركاتش سای پیش و خیلی دوست دارم بقیه هم همون رفتاری رو باهاش بكنن كه خودش و بقیه سال پیش با برانكو كردن
ولی مسئله اینه كه بازی تداركاتی اصلا مهم نیست
ما بریم اصلا 50 تا بخوریم ولی یك چیزی یاد بگیریم و در مسابقات رسمی مثل جام ملت ها یا جام جهانی نتیجه بگیریم
به نظر من مرب باید دستش ازاد باشه هركی رو میخواد دعوت كنه حتی امثال زارع و كاملی و نباید بهش انتقاد كنیم مگر اینكه در یك تورنمنت رسمی نتیجه بگیره
ولی حرف من اینه
اونایی كه برانكو میتوپیدن كجان الان؟چرا ساكت شدن در این مورد؟چون برانكو خارجی بود؟چون استقلال نبود كه طرفدارای استقلال جوابشونو بدن؟از وقتی برانكو رفته چند دفعه دیدین كه جلسه بین مربیان لیگ و تیم ملی باش؟جلسه هایی كه معمولا به قول خودشون تحریمش میكردن یا فقط با انتقاد میرفتن توش بدون هیچ گونه پیشنهاد
از نظر من مربی تیم ملی بره هرچقدر گل میخواد تو بازی دوستانه بخوره حتی با بازیكنهای دسته 3 ولی در بازی رسمی نتیجه بگیره
اما همونطور كه چند خط بالاتر نوشتم مسئله مهم اینه كه با همه یكسان باشیم و گول یك تعداد رو نخوریم و جو رو بر علیه تیم ملی كشورمون كنیم

9July2006
4th June, 2007, 09:38 PM
اینكه رحمتی گند زد حداقل این حسن و داره كه دیگه بازی بهش نمی رسه البته اگه امیر خان دست به كارای عجیب غریب نزنه

Siyavoush
6th June, 2007, 09:44 AM
یك سوال
دیشب هم پروین رو در 90 دیدید هم قلعه نویی
به نظرتون فرق ادبیات این دو مربی چی هستش؟!
جالب بود كه دیروز گیر داده بودن به اینكه چه میدونم مسافت طولانی بوده
این بازی كه دیگه مثل بازی كره توسط فدراسیون قبلی نبوده خودشون برنامه ریزی كرده بودن یعنی نمیدونستن این همه باید تو مسافرت باشن؟
مدام هم میگن به درد تیم ملی خورده این بازی
واقعا حرفشون خنده داره
دوازبان تیم ملی به احتمال 90 درصد در جام ملتهای طالب لو خواهد بود كه اخرین بازی ملیش كی بود؟؟
رضایی و حسینی و نصرتی احتمالا 3 دفاع خواهند بود اخرین بار كه این 3 نفر باهم بازی كردن كی بوده؟
نكونام و تمیوریان و مهدویكیا و كریمی و احتمالا زندی یا نیكبخت هم هافبك های تیم ملی هستن
اخرین باری كه اینا كنار هم بازی كردن كی بوده؟
و در یك حركت اماتور دیشب مربی تیم ملی در پر بیننده ترین برنامه فوتبالی میاد تك تك بازیكناشو بعد از بازی تفسیر میكنه و میگه فلانی رو گل مقصر بود فلانی نبود!

soccerlover
6th June, 2007, 03:06 PM
سیاوش حرفت تایید میشه.

چندین ساله كه روند نوگرایی فوتبال ایران در مقابل فوتبال لمپنی قراره گرفته.
همه می دونیم قلعه نویی می خواد از پروین تقلید بكنه(با اینكه كاراكتر خود پروین دیگه طرفداری نداره مخصوصا در میان طیف نوگرا)
من فكر می كنم بهتره قلعه نویی هر كاری می خواد انجام بده تا افكار عمومی متوجه مضرات سیستم علی پروینی بشن.
مربی بعدی تیم ملی باید خارجی باشه.

soccerlover
6th June, 2007, 04:58 PM
چرا رفتيم؟ چرا بازى‌ کرديم؟ چرا باختيم؟ فقط‌ امير مى‌داند و بس!

مکزيک‌ 4
گلها: بورگتى‌ (1)، لوزانو (26)، فونسه‌کا (81) و تورادو (84)
اخطار: رودريگوئز و کاستيلو
غايب‌ بزرگ: مارکز
بهترين‌ بازيکن: تورادو
بازيکنان‌ مکزيک: اوچوآ 82 - کرونا، کاسترو 72 - ايزائيل‌ کاسترو، ماگالون، رودريگوئز 46 - سالسيدو، موراس، تورادو، آرسه، لوزانو 65 - فونسه‌کا، گوارادو، کاستيلو و بورگتى‌ 46 - آدولفو
سرمربي: هوگو سانچس‌
ايران‌ صفر
اخطار: کاظميان، صادقى‌ و نکونام‌
اخراج: جواد کاظميان‌ (87)
بازيکنان‌ ايران: سيدمهدى‌ رحمتي، ستار زارع‌ 46 - مسعود شجاعي، اميرحسين‌ صادقى‌ 82 - هادى‌ شکوري، سيدجلال‌ حسيني، جواد نکونام، فريدون‌ زندي، جواد کاظميان، مهدى‌ رجب‌زاده، غلامرضا عنايتى‌ 36 - ابراهيم‌ صادقي، جلال‌ کاملى‌مفرد و ايمان‌ مبعلى‌ 64 - عباس‌ آقايى‌
سرمربي: امير قلعه‌نوعى‌
اشتباه‌ امير قلعه‌نوعى‌ در همان‌ دقيقه‌ اول‌ جواب‌ داد! گماردن‌ جواد کاظميان‌ در پست‌ دفاع‌ راست‌ در حالى‌ که‌ موراس‌ دفاع‌ چپ‌ مکزيک‌ يکى‌ از مهره‌هاى‌ تعيين‌کننده‌ اين‌ تيم‌ است، اتوبانى‌ را در سمت‌ راست‌ ما راه‌ انداخت.
در هر نيمه‌ دو گل‌ خورديم‌ و با چهار گل‌ به‌ خانه‌ برگشتيم. درست‌ است‌ که‌ در بازى‌ تدارکاتى‌ نتيجه‌ مهم‌ نيست‌ اما فقط‌ يک‌ سئوال‌ داريم؛ دليل‌ اين‌ سفر، اين‌ بازى‌ و اين‌ باخت‌ چه‌ بود؟ جواب‌ اين‌ سئوال‌ را فقط‌ امير مى‌داند و لاغير!
لحظات‌ ديدنى‌
دقيقه‌ 1: اشتباه‌ جلال‌ کاملى‌مفرد در همان‌ دقيقه‌ اول‌ بازى‌ باعث‌ شد که‌ ياردبورگتى‌ با تيزهوشى‌ دروازه‌ تيم‌ملى‌ ايران‌ را باز کند.
دقيقه‌ 26: باز هم‌ دفاع‌ آخر ايران‌ چند لحظه‌ کم‌ آورد تا نام‌ لوزانو در ميان‌ گلزنان‌ ثبت‌ شود.
دقيقه‌ 81: نفوذ گوارادو و پاس‌ عرضى‌ او، فونسه‌کا را در موقعيت‌ گل‌ قرار داد تا گل‌ سوم‌ مکزيک‌ رقم‌ بخورد.
دقيقه‌ 84: شوت‌ تورادو از بالاى‌ سر سيدمهدى‌ رحمتى‌ گل‌ چهارم‌ تيم‌ملى‌ مکزيک‌ را ساخت.
اتفاقات‌ ويژه‌
* جواد نکونام‌ به‌ عنوان‌ کاپيتان‌ تيم‌ملى‌ و با توجه‌ به‌ اين‌ نکته‌ که‌ تنها بازيکن‌ ايرانى‌ بود که‌ زبان‌ اسپانيولى‌ مى‌دانست، در درگيرى‌ با مکزيکى‌ها کل‌کل‌ مى‌کرد.
* تيم‌ مکزيک‌ نسبت‌ به‌ جام‌جهانى‌ تفاوت‌ فراوانى‌ کرده‌ بود و تقريباً‌ هيچ‌ بازيکنى‌ از ترکيب‌ اصلى‌ آن‌ تيم‌ در اين‌ مسابقه‌ به‌ ميدان‌ نرفت‌ به‌ غير از سالسيدو، بورگتي، تورادو و فونسه‌کا.

نقل از خبر ورزشی 4 شنبه

navidos
8th June, 2007, 06:31 PM
این تیمی که این مربی جمع کرده فکر میکنم خیلی جای بحث داره و واقعا نبردن بر و بچ خارج عجیب بود .به این ترتیب نمیتونیم نتیجه ای در خور این بازیکنها بگیریم باید این حاشیه ها رو دور کنن از تیم !!!!!چرا هیچ کس به فکر تیم ملی نیست ..درسته شاید باشگاهها هر ضعفی داشته باشند بشه ازشون گذشت ولی از تیم ملی که نمیتونیم بگذریم

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
8th June, 2007, 06:34 PM
متاسفانه تا وقتي بچه ها فقط وفقط به فكر معروف كردن خودشونن نه خودشون موفق ميشن نه تيم
يادش بخير زماني كه غيرت تو فوتبالمون بود!

navidos
8th June, 2007, 09:04 PM
متاسفانه تا وقتي بچه ها فقط وفقط به فكر معروف كردن خودشونن نه خودشون موفق ميشن نه تيم
يادش بخير زماني كه غيرت تو فوتبالمون بود!
البته من میگم که بیشتر این تیم فقط جهت یه سیاست عجیب کلکل جمع شده .واسه اینکه آقای قلعه نوعی با خیلی از کارشناسها و مربی ها مخالفت کنه وگرنه از این بازیکن ها بیشتر انتظار نمیره:shout: :butcher:

Siyavoush
9th June, 2007, 12:14 AM
از سوي كادر فني تيم ملي، ‌٣٠ بازيكن براي حضور در اردوي آمادگي جهت شركت در مسابقات جام ملتهاي آسيا دعوت شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اسامي دعوت شدگان به شرح زير است:

حسن رودباريان، وحيد طالب‌لو، مهدي رحمتي، محمد نصرتي، رحمان رضايي،سيد جلال حسيني، هادي عقيلي،امير حسين صادقي،هادي شكوري،فريدون زندي،عليرضا واحدي نيكبخت،ستار زارع،مهدي مهدوي كيا، حسين كعبي،مرتضي اسدي،ابراهيم صادقي،ايمان مبعلي،جواد نكونام،آندرانيك تيموريان، محمد نوري، مسعود شجاعي، مازيار زارع، حسين بادامكي، كيانوش رحمتي، علي كريمي،وحيد هاشميان،رضا عنايتي، رسول خطيبي، مهدي رجب زاده و جواد كاظميان.

رحمتی رسما رفت جام ملت ها!اخرین بازی رحمتی و رودباریان برای تیمشون كی بوده؟!

soccerlover
9th June, 2007, 03:29 PM
به نظرم سوای چند تا انتخاب عجیب لیست كل پتانسیل موجود فوتبال ایرانه.
بازیها از 20 تیر شروع می شن.

فكر كنم بد نباشه كمی راجع به بازیكنها بحث كنیم.

سیستم دفاعی 4 نفره رو ترجیح می دم كه قلعه نویی علم اجرا كردنش رو نداره .برای كوتاه مدت فكر می كنم دفاع 3 نفره بهتر باشه.ضمنا فكر می كنم كریمی و هاشمیان با توجه به فصل ناموفقی كه گذروندن نباید فیكس باشن.
در مجموع من این تركیب رو خوب می دونم:

________________________________________طالب لو __________________________________

نیكبخت________________جلال حسینی_____رحمان رضایی_____هادی عقیلی______________مهدوی كیا__

_______________________رجب زاده(كریمی) _________نكونام(تیموریان)__________ براهیم صادقی_____

__________________________خطیبی______________ _____عنایتی(هاشمیان)_________________

شما هم نظر بدین تا راجعبش بحث كنیم.

Siyavoush
9th June, 2007, 03:47 PM
من هاشمیان نا موفق رو به عنایتی مقابل مكزیك ترجیح میدم!مهدویكیا در هامبروگ هم در دفاع راست مشكل داشت یك مدت به هر حال كعبی بهترین گزینست برای اونجا و خب یعنی ممكنه قلعه نویی وارد هزاره سوم بشه و دفاع 4 نفره استفاده كنه؟فكر نمیكنم!

InTeR
9th June, 2007, 04:05 PM
ترکیبت به درد خودت میخوره برادر:4:
یعنی اندو که تو لیگ برتر بازی میکنه از صادقی کمتره؟بیخیال بابا.
جنازه هاشمیان بهتر از خطیبی(*)و عنایتیه:13:
حالا ما هم نظر دادیم اما فکر کنم موافقا کم باشن در مورد ترکیبت

navidos
9th June, 2007, 09:10 PM
عدم استفاده درست از بازیکنان حاضر در لیگ باعث شده است که همیشه تیم ملی
ما ضررهای بسیاری را متحمل شود. به عنوان مثال :اعتقاد حضور رحمتی در درون دروازه و دعوت نشدن سامره
,از موارد بارزیست که نشان دهنده عدم نگرش درست کادر فنی در این اواخر میباشد.
جایی که تیم احتیاج به ساختار دفاعی مناسب دارد ,مهاجم تمام کننده لازم دارد متاسفانه
هیچ دقتی در دعت بازیکنان به عمل نمیآید و از ساختاری استفاده میشود که هیچ هماهنگی در آن دیده نمیشود
.چرا؟تا کی تیم ملی با این همه استعداد باید قربانی خصومتهای شخصی و نداشتن آگاهی لازم
بشود؟:N_aggressive (34): :fool: :fool: :fool:

navidos
9th June, 2007, 09:14 PM

سیستم دفاعی 4 نفره رو ترجیح می دم كه قلعه نویی علم اجرا كردنش رو نداره .برای كوتاه مدت فكر می كنم دفاع 3 نفره بهتر باشه.ضمنا فكر می كنم كریمی و هاشمیان با توجه به فصل ناموفقی كه گذروندن نباید فیكس باشن.

________________________________________طالب لو __________________________________

نیكبخت________________جلال حسینی_____رحمان رضایی_____هادی عقیلی______________مهدوی كیا__

_______________________رجب زاده(كریمی) _________نكونام(تیموریان)__________ براهیم صادقی_____

__________________________خطیبی______________ _____عنایتی(هاشمیان)_________________

بابا تو رو خدا این چه ترکیبیه عزیز من آخه رسول خطیبی که همه ایران ازش بدشون میاد و هیچی از فوتبال نمیفهمه تو ترکیب آندو بیرون !!!!!!ما همینجوریش از تیم ملی نل امید شدیم اگه این ترکیب باشه که بهتره تیم رو جمع کنن:damagh:

nikyperspolisi
10th June, 2007, 04:14 AM

كریمی هر جوری باشه یار اصلی است تیموریان بیچاره چرا؟ هاشمیان چرا ؟ نكنه میخوای با تركیب بازی با مكزیك بریم زمین از هر تیم 4تا بخوریم برگردیم

Mohammad Reza
10th June, 2007, 11:37 AM
به نظرم سیستم 3-2-3-2 بدك نباشه !
تو دفاع جلال حسینی واقعا اگه بازهای سایپاش رو نشون بده ! مدافع فوق العاده ایه ! حضور رحمان هم كمك حاله ! اما نفر سوم رو خودم هم نمی دونم كی می تونه باشه ! ولی انتخاب امیر به احتمال زیاد صادقی باید باشه ! هرچند به نظرم انصاریان واقعا جاش خالیه ! و می تونست عنصر سوم دفاعی ایران باشه ! و البته مثمر ثمر ...
دو تا هافبك دفاعی جلوی قدرتها مثل كره و ژاپن و استرالیا الزامیه ! و باید همزمان از نكونام و اندو استفاده بشه ! ولی جلوی امثال مالزی لزومی نداره ! و میشه به اعداد هافبكهای تهاجمی یا مهاجمین بازیكن اضافه كنیم!
اما سه نفر باقیمانده برای خط هافبك ! قطعا دوتا از گزینه های ثابت كریمی و مهدوی كیا هستند و نفر سوم می تونه نیكبخت باشه ... تا تعادل بالها در زمین هم حفظ بشه ! و مثل سالهای اخیر یك بال و كج تو زمین بازی نكنیم !!
خط حمله هم به نظرم عنایتی و خطیبی و هاشمیان بهترین بضاعت های ایران هستند ! و باید دید كدوم تركیب بهتر جواب میده ! كه با توجه به همبازی بودن عنایتی و خطیبی به نظرم این زوج بهتر می تونه باشه و البته انطرف هم هاشمیان چندان اماده نشون نداده ! ضمن اینكه قدرت هاشمیان بیشتر در تمام كنندگی هست ... ولی عنایتی و خطیبی قابلیت حفظ توپ و حركت با توپ رو دارا هستند ! هاشمیان بارها نشون داده كه قدرت حفظ توپ نداره و عموما توپهایی كه در كناره ها نصیبش میشه رو راحت لو میده و یا خراب میكنه ! ولی در تمام كنندگی واقعا توانمنده ! تیم بوخوم ( اگه درست یادم باشه ) روی همین خاصیت وحید كار كرد كه وحید در اون زمان 16 گل برای تیمش در بوندس لیگا زد ! ولی وحید در بایرن و تیم فعلیش چنین چیزی رو نمیتونه انجام بده ! چون در بایرن یكی مثل ماكای همچین خاصیتی رو داره ! و مسلما از وحید كه به عنوان مهاجم دوم بازی میكرد همچین چیزی رو نمی خوان كه وحید هم نشون داد توانایی اینكارها رو نداره ! و بیشتر در چارچوب باز كردن تبحر داره !

حتی در تیم ملی هم زمان برانكو سعی بر این بود كه وحید مهاجم دوم و مكمل دایی باشه كه موفق نبود ! ولی زمانی كه از او به عنوان مهاجم اول استفاده شد نتیجه اش این شد كه در بازی با قطر و ژاپن دیدیم !

===============
نكته اخلاقی :smile:
به هر حال حرف اول اخر رو امیر میزنه و انشالله بتونیم قهرمانی رو بگیریم ! همونطور كه در استانه جامجهانی هواداران برانكو "فقط حمایت" رو خواستار بودن و دلیلشون این بود كه تیم تخریب میشه ! بهتره الان هم این شعار رو هواخاهان برانكو بدن ! و خواستار حمایت بشن و انتقادات رو برای بعد بگذارند و مثل ما كمی دندان بر رو جگر نهاده و صبر پیشه كنند ! جگر ما كه از دست برانكو تكه تكه و خونی مالی شد ازبس به دندون گرفتیم ! :4:

===============

Siyavoush
10th June, 2007, 12:36 PM
نكته اخلاقی :smile:
به هر حال حرف اول اخر رو امیر میزنه و انشالله بتونیم قهرمانی رو بگیریم ! همونطور كه در استانه جامجهانی هواداران برانكو "فقط حمایت" رو خواستار بودن و دلیلشون این بود كه تیم تخریب میشه ! بهتره الان هم این شعار رو هواخاهان برانكو بدن ! و خواستار حمایت بشن و انتقادات رو برای بعد بگذارند و مثل ما كمی دندان بر رو جگر نهاده و صبر پیشه كنند ! جگر ما كه از دست برانكو تكه تكه و خونی مالی شد ازبس به دندون گرفتیم ! :4:

===============

چقدر هم حمایت شد از تیم ملی برای جام جهانی:clap:
در جلسات مربیان باشگاههی و تیم ملی خیلی از مربیا نمیرفتن به نشانه مثلا اعتراض برای فلان بازیكن
و بعد میرفتن تو فلان روزنامه شروع به هرچی دلشون میخواست میگفتنم
مربی ایران هم بود میرفتیم جام جهانی-اگر مربی ایرانی باشه میریم مرحله بعد و.......
و بازی جلوی بوسنی در ازادی:
وقتی ایران دو گل میخوره:برانكو حیا كن-دادكان پرسپولیسی-دایی باید برقصه
وقتی بازی 5-2 تموم میشه:برانكو دوست داریم-دایی قهرمان

عزیزم حمیات به این نیست كه تیمت وقتی میبره تشویقش كنی و وقتی میبازه فحشش بدی
الان هم اگر انتقادی باشه در روزنامه های یا توسط مربیا یك هزارم جام جهانی هست و بعد هم قلعه نویی بر عكس برانكو ادمیه كه به راحتی جواب همهرو میده و نمیذاره كه حرف كسی رو زمین بمونه همونطور كه این چند روزه گفت سفر خوبی بود به مكزیك و به چیزی كه میخواستیم رسیدیم!

soccerlover
10th June, 2007, 02:10 PM
ترکیبت به درد خودت میخوره برادر:4:
یعنی اندو که تو لیگ برتر بازی میکنه از صادقی کمتره؟بیخیال بابا.
جنازه هاشمیان بهتر از خطیبی(*)و عنایتیه:13:
حالا ما هم نظر دادیم اما فکر کنم موافقا کم باشن در مورد ترکیبت

فكر نمی كنم برای بازی مقابل تیمهای آسیایی به دو تا هافبك دفاعی نیاز داشته باشیم.نظر من اینه نكونام یا تیموریان.

خیلی ها هستن كه یك زوج آماده رو(عنایتی_خطیبی)رو به جنازه هاشمیان ترجیح میدن.همه می دونیم هاشمیان توی بوندسلیگا خیلی نا اماده نشون داده.خب مهاجم باید گل بزنه اگه نزنه كه نمی تونه فیكس باشه.

ضمنا فراموش نكنین كه قبل بازیها تیموریان و هاشمیان می خواستن از بازی در جام ملتها انصراف بدن.

soccerlover
10th June, 2007, 02:21 PM
كریمی هر جوری باشه یار اصلی است تیموریان بیچاره چرا؟ هاشمیان چرا ؟ نكنه میخوای با تركیب بازی با مكزیك بریم زمین از هر تیم 4تا بخوریم برگردیم

نظرم رو راجع به هاشمیان و تیموریان گفتم.

كی گفته كریمی هرجوری باشه یار اصلیه.
نتیجه این فكر رو توی جام جهانی دیدیم كه اقا جرات كرد بعد بازیهای ضعیفش به ساك پزشكی لگد بزنه. بعد از یك فصل نیمكت نشینی نباید فیكس مطلق باشه.

Siyavoush
10th June, 2007, 03:58 PM
نظرم رو راجع به هاشمیان و تیموریان گفتم.

كی گفته كریمی هرجوری باشه یار اصلیه.
نتیجه این فكر رو توی جام جهانی دیدیم كه اقا جرات كرد بعد بازیهای ضعیفش به ساك پزشكی لگد بزنه. بعد از یك فصل نیمكت نشینی نباید فیكس مطلق باشه.

حرفت درسته ولی مسئله اینه كه جباری هم مصدومه و چه كسی قراره جای كریمی رو بگیره؟

navidos
11th June, 2007, 01:32 AM
فكر نمی كنم برای بازی مقابل تیمهای آسیایی به دو تا هافبك دفاعی نیاز داشته باشیم.نظر من اینه نكونام یا تیموریان.

خیلی ها هستن كه یك زوج آماده رو(عنایتی_خطیبی)رو به جنازه هاشمیان ترجیح میدن.همه می دونیم هاشمیان توی بوندسلیگا خیلی نا اماده نشون داده.خب مهاجم باید گل بزنه اگه نزنه كه نمی تونه فیكس باشه.

ضمنا فراموش نكنین كه قبل بازیها تیموریان و هاشمیان می خواستن از بازی در جام ملتها انصراف بدن.

ینعی میخوای بگی که باید یکیشون بشینن .!!!مربی باید سیستم رو یجوری بچینه که از هر دو تا استفاده کنه .سیستم که ثابت نیست این دو تا همش هافبک دفاعی وایستن.در ضمن نکونام میتونه تو کارهای هجومی هم کمک کنه

soccerlover
11th June, 2007, 12:41 PM
حرفت درسته ولی مسئله اینه كه جباری هم مصدومه و چه كسی قراره جای كریمی رو بگیره؟

مسعود شجاعی و بادامكی كه ناآماده هستن.اونجوری كه من می دونم اسم رجب زاده هم توی لیست ذخیره ها رد شده.مازیار زارع هم كه تجربه نداره.من واقعا نمی دونم؟

Siyavoush
11th June, 2007, 04:19 PM
بررسي عملكرد مربيان خارجي در ايران؛
نتايج يك تحقيق نشان داد:
مربيان ملي موفق‌تر از باشگاهي
عملكرد مثبت اوفارل، رايكوف، راجرز، برانكو و جكيچ سرويس: ورزشي - فوتبال

عملكرد مربيان خارجي تيم‌هاي ملي فوتبال بهتر از تيم‌هاي باشگاهي در ايران بوده است.

، در جريان تحقيقي، عملكرد 27 مربي خارجي كه طي سال سال‌هاي 1345 تا 1382 عهده‌دار مربي‌گري تيم‌هاي باشگاهي و تيم ملي بزرگسالان، اميد، جوانان و نوجوانان ايران بوده‌اند، مورد ارزشيابي قرار گرفت كه مشخص شد: در كل مربيان اهل كشورهاي يوگسلاوي، انگليس، آلمان و كرواسي عملكرد بهتري نسبت به سايرين داشته‌اند.

علاوه بر اين، نتايج مشخص كرد كه بين عملكرد فني، عملكرد مديريتي و مهارت‌هاي روانشناختي _ ارتباطي مربيان خارجي تفاوت معناداري وجود دارد و عملكرد فني آنها بهتر از دو مورد ديگر و توانايي مديريتي بهتر از مهارت‌هاي روانشناختي ارتباطي آنها است.

بررسي عملكرد كيفي مربيان خارجي نشان داد كه مربياني همانند اوفارل، رايكوف، راجرز، برانكو، سوچ، گوجا، ياگوديچ، جكيچ و بگوويچ در اكثر زمينه‌ها موفق بوده و عملكرد قابل قبولي داشته‌اند.

بعضي ديگر از آنها مانند ايويچ، بلاژويچ، اسكينر، سوچ و رايكوف در ارايه تفكرات و ايده‌هاي نوين فوتبال در زمان خود موفق و خوب عمل كرده‌اند. از سوي ديگر برخي از مربيان خارجي نيز دراستفاده از شيوه‌هاي جديد و بديع تمريني و استعداديابي نيز موفق بوده‌اند. از جمله اين گروه افراد مي توان به عبدوويچ، بگوويچ، گوجا، ليادين، گده، گامبوش و.... اشاره كرد.

با اين حال در خصوص بعضي از مربيان خارجي از قبيل نمازوف، سابو، ديميترو، كنوف، سولدو و كوردس آثار مشخص و دستاوردهاي قابل توجهي به دست نيامد.

نتايج نظرخواهي در مورد ضرورت استفاده از مربيان خارجي نشان مي دهد كه استفاده از مربيان خارجي به ترتيب در رده‌هاي تيم‌هاي ملي نوجوانان، جوانان، تيم‌هاي باشگاهي، تيم‌هاي اميد، و بزرگسالان از اولويت برخوردار است. اولويت‌بندي نحوه استفاده از مربيان خارجي نيز نشان دهنده اولويت در استفاده از مربيان خارجي به ترتيب به عنوان تمرين يا آموزش دهنده، تئوريسين، مشاور، بدنساز و در نهايت سرمربي تيم‌هاي ايراني است.

علاوه بر اين در جريان اين تحقيق، حقوق دريافتي، سابقه قهرماني و زبان مادري به ترتيب از اهميت زيادي برخوردار است.

بنابر گزارش ايسنا، به طور كلي از مجموع نتايج به دست آمده چنين استنباط مي شود كه در شرايط كنوني استفاده از مربيان خارجي توانمند و مجرب براي توسعه فوتبال كشور لازم است؛ اما، به دليل شرايط خاص فرهنگي اجتماعي و ارتباطي حاكم بر فوتبال استفاده از مربيان خارجي به شكل مدير فني تيم‌هاي ملي و باشگاهي، نه سرمربي و استفاده از تجارب و دانش آنان در زمينه نگرش و تفكر بازيكنان ايراني، بكارگيري روش‌هاي تمرين به روز و نوين، استعداديابي وارتقاي دانش و آگاهي مربيان داخلي، موثر و با اثربخشي بيشتري همراه خواهد بود. در ضمن استفاده از تجارب و شناخت مربيان بومي شايسته - به ويژه در مورد تيم ملي بزرگسالان - امري اجتناب نابذير بوده و ضريب موفقيت در رقابت ها را افزايش مي دهد.

اين پژوهش با عنوان ارزيابي نقش مربيان خارجي در فوتبال باشگاهي و ملي ايران از سوي دكتر افضل‌پور انجام شده و به پژوهشكده تربيت‌بدني وزارت علوم ارائه شده است.

InTeR
11th June, 2007, 08:01 PM
خوب اگه هاشمیان امسال گل نزده به خاطر اینه که امسال مهاجم نوک بازی نکرده:3:
کریمی هم تازه این 5 6 هفته اخر رو فیکس بود.همین بازی های اخر باعث شد تا رو فرم بیاد و گل هم زد.
اندو وقتی تو ابومسلم بازی میکرد سمت راست هم بازی میکرد.حتی هافبک و سط هم بود.پس اندو فقط هافبک دفاعی نیست که بخوایم جاش نکونام رو بذاریم.من گفتم که تو پستی بازی کنه که صادقی رو گذاشتی.همون سمت راست.(هافب وسط راست یا هافبک راست چون سیستمت رو دقیق نفهمیدم چه جوریه)

Sepehr11
12th June, 2007, 04:03 AM
به نظر من کریمی خیلی بیخود به تیم ملی دعوت شد و زندی هم که دعوتش خیلی مسخره است . آقای قلعه نوعی با کارهای اشتباهت باعث حذف استقلال از آسیا شدی حالا باز هم چوب این لیستی رو که دادی میخوری . اصلا چرا سامره ای که آقای گل لیگ امارات شده رو دعوت نکردی اونوقت خطیبی و عنایتی رو دعوت کردی؟

Siyavoush
12th June, 2007, 09:56 AM
به نظر من کریمی خیلی بیخود به تیم ملی دعوت شد و زندی هم که دعوتش خیلی مسخره است . آقای قلعه نوعی با کارهای اشتباهت باعث حذف استقلال از آسیا شدی حالا باز هم چوب این لیستی رو که دادی میخوری . اصلا چرا سامره ای که آقای گل لیگ امارات شده رو دعوت نکردی اونوقت خطیبی و عنایتی رو دعوت کردی؟

زندی انصافا خوب بازی میكنه و حقش تیم ملی هستش

forever_failure
12th June, 2007, 08:24 PM

كريمي اگه اماده باشه كاري ميكنه كه هيچ كس ديگه نميكنه.درسته كه يه فصل بازي نكرده ولي اواخر فصل بازي كرد و خوب هم ظاهر شد.اين كه تو تيم باشه به نظر من بايد باشه ولي اين كه بازي بكنه يا نه ديگه بستگي به مربي داره كه با توجه به شرايطش تو تمرينا نظر ميده.در پست زندي هم به نظر من ما بازيكني مثل اون نداريم.

Siyavoush
12th June, 2007, 09:52 PM
نكته جالب برنامه 90 دیشب این بود كه مربی تیم ملی میگفت زارع درسته چپ پا نیست ولی چون قبلا در تیم ملی در این پست بوده میتونه بازی كنه
ولی چون معدنچی بیشتر این فصل مهاجم بوده بهش نیاز نیست!

soccerlover
13th June, 2007, 11:46 AM

پسر خوب مگه سامره در حد خطیبی وعنایتی هست كه دعوت بشه؟
ضمنا هر مربی سلیقه خودشو داره.

Siyavoush
13th June, 2007, 03:40 PM
نیكبخت جام ملت ها رو متاسفانه از دست داد!و معدنچی به تیم دعوت شد
خیلی بدشانسه نیكبخت!دوباره مصدومیت

Soheil 7
13th June, 2007, 07:56 PM
آره بازم نیکبخت یه تورنمنت بزرگ رو از دست داد. جام ملتهای دفعه قبل و امسال و جام جهانی.
همه میگن از قصد خودشو میزنه به مصدومیت که همراه تیم نره میگن چرا همش موقع این جام ها مصدوم میشه.
ولی کدوم عاقلی پیدا میشه که جام جهانی رو نره.
قلعه نوعی هم که معدنچی رو دعوت نکرده بود بهترین موقعیت گیرش اومد تا صداها رو بخوابونه.

soccerlover
14th June, 2007, 02:14 PM
آره بازم نیکبخت یه تورنمنت بزرگ رو از دست داد. جام ملتهای دفعه قبل و امسال و جام جهانی.
همه میگن از قصد خودشو میزنه به مصدومیت که همراه تیم نره میگن چرا همش موقع این جام ها مصدوم میشه.
ولی کدوم عاقلی پیدا میشه که جام جهانی رو نره.
قلعه نوعی هم که معدنچی رو دعوت نکرده بود بهترین موقعیت گیرش اومد تا صداها رو بخوابونه.

جام ملتهای قبلی هم همین شرایط رو داشت.

احتمالا خودشو به مصدومیت می زنه.

soccerlover
14th June, 2007, 02:57 PM
این خبرو همین الان شنیدم و کاملا موثقه:

نیکبخت به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ از تیم کنار گذاشته شده.

Mohammad Reza
14th June, 2007, 03:15 PM
يادداشت
كاسه ها و كوزه ها را سر او نشكنيم

حمايت از قلعه نويى
حمايت از تيم ملى

سعيد زاهديان

هر آنچه ديروز و پريروز نوشتيم، نه در راستاى تخريب تيم ملى بوده و نه در جهت ترور شخصيت سرمربى زحمتكش تيم، امير قلعه نويى.
آنچه نوشتيم هرگز در راستاى حاشيه سازى براى على كريمى هم نبود؛ چرا كه با تمام وجود اعتقاد داريم على كريمى نه تنها يكى از بهترين فوتباليست هاى آسياست، بلكه مى توانست يكى از بهترين هاى اروپا هم باشد و هنوز هم اگر بخواهد مى تواند.
آنچه نوشتيم، توصيف شرايط حاكم بر تيم ملى است كه انعكاسى روشن از شرايط حاكم بر كل فوتبال ايران است و در اين ميان امير قلعه نويى را بى تقصيرترين آدم فوتبال ايران مى بينيم كه آماده و مهيا منتظر است تا تمام كاسه ها و كوزه ها را بر سرش بشكنند! تمرين اول گذشت؛ تمرين دوم و سوم هم سپرى شد. بازيكنان ناآماده بودند و با همين تمرينات بايستى به مرز آمادگى برسند. اينكه بازيكنان ناآماده اند و رسول خطيبى و محمد نصرتى مصدوم هستند، چقدر به امير قلعه نويى ارتباط دارد؟
اينكه زمان به اندازه كافى در اختيار نداريم و در همين زمان اندك- اما غنيمت- رحمان رضايى غيبش زده و اعضاى كادر فنى در به در پى او مى گردند، چه ارتباطى با امير قلعه نويى و كادر همراهش دارد.
مشكل اينجاست كه فوتبال ايران هنوز متولى اصلى خود را نشناخته و در اين نابسامانى و بى برنامگى، تنها و تنها امير قلعه نويى و همراهانش زير تيغ انتقاد قرار دارند. امروز كسى نمى پرسد كه چرا تيم ملى براى رفت و آمد به آكادمى اتوبوس ندارد؛ امروز كسى نمى پرسد كه لباس هاى تيم ملى در گمرك مانده و ترخيص نمى شود و به همين دليل تيم ب و تيم ملى با مشكل مواجه هستند و بايد لباس هاى جورواجور به تن كنند. آيا باز هم امير قلعه نويى و همكارانش مقصر اين بى نظمى هستند. شرايط حاكم بر فوتبال ايران مطلوب نيست و در نتيجه آنچه را كه به عنوان انعكاس اين شرايط در سيماى تيم ملى مشاهده مى كنيم، دلخواه ما نيست.
در اين چند روز به نقد تيم ملى پرداخته ايم اما در اين ميان ذره اى كادر فنى و بازيكنان را مقصر نمى دانيم و خود را موظف به كار مى بينيم: اينكه تيم ملى را نقد كنيم و حد اعلاى نقد را براى تيم ملى كشورمان به كار گيريم و از همه بخواهيم كه در اين شرايط بحرانى به كمك امير قلعه نويى و تيم ملى بيايند و كوشش كنند كه شرايط حاكم بر تيم ملى به حالت مطلوب بازگردد.
حمايت از امير قلعه نويى، حمايت از امير قلعه نويى نيست؛ حمايت از تيم ملى فوتبال ايران است كه وظيفه تك تك ما محسوب مى شود. از امروز بايد همه ما به عنوان دستياران امير قلعه نويى- نه دستيارى كه موظف باشد- اشكالات تيم ملى را ببينيم و بگوييم و تيم ملى، قلعه نويى، كريمى، آندرانيك، نكونام و … را حمايت كنيم تا موفق شويم و اين را بدانيم كه در صورت ناكامى، فوتبال ايران متولى نداشته؛ پس كازه كوزه ها را سر يك نفر نشكنيم.

***PANTEA***
14th June, 2007, 04:55 PM
آخرين رده بندي فيفا و سقوط 6 پله اي ما
زنگ خطر براي تيم ملي
فدراسيون جهاني فوتبال طبق برنامه از پيش اعلام شده خود ديروز چهارشنبه 23 خرداد معادل 13 زوئن 2007 ميلادي آخرين رده بندي خود را براساس آمار نتايج و عملکرد تيم هاي فوتبال جهان در ماه مه اعلام کرد. هرچند که اعلام رده بندي برترين تيم هاي جهان يکي از کارهاي متدوال فيفا در هر ماه محسوب مي شود، اما آمار اخير فيفا از چند حيث براي فوتبال ايران قابل اهميت و تامل است.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ رده بندي اخير فيفا نشانگر تحول هاي بسياري در بين کشورهاي مختلف است و رقابت تنگاتنگي بين تيم هاي قاره هاي مختلف را نمايش مي دهد. صعود و سقوط هاي يکي دو پله اي ابرقدرت هاي فوتبال در رده هاي اول تا پنجم اين رده بندي نشان مي دهد، ديگر فوتبال از بک فطبي بودن خارج شده و نگاه داشتن صدر جدول بهترين هاي فوتبال جهان کار بسيار دشواري شده است.

پيش از آن که به نکات قابل توجه رده بندي بهترين تيم هاي آسيايي بپردازيم بد نيست بدانيد که هرچند تيم ملي ايتاليا قهرمان جهان در سال 2006، همچنان صدر جدول را در اختيار دارد اما بهترين عملکرد در بين تيم هاي جهان تيم ملي فوتبال ارمنستان داشته است. اين تيم ملي فوتبال ارمنستان با 48 پله صعود و 219 امتياز افزايش نمره با 399 امتياز در رده هشتادم جهان قرار گرفته است. البته در اين جهش ارمنستان بي شک پيروزي مقابل لهستان با گل هاملت ميخيتاريان بازيکن تيم فوتبال پاس در بازي هاي مقدماتي جام ملت هاي اروپا بي تاثير نبوده است.

از سوي ديگر تيم فوتبال نيوزلند که با جدايي استراليا اکنون به عنوان قدرت اول منطقه اقيانوسيه شناخته مي شود، ضعيف ترين تيم جهان بوده است. نيوزلندي ها با 27 پله سقوط در رده صد و پنجاه و چهارم جهان قرار گرفته است. اين شرايط بيانگر آن است که فوتبال منطقه اقيانوسيه براي رقابت با ديگر تيم هاي جهان به خصوص آسيا (در رقابت هاي مقدماتي جام ملت هاي آسيا) با مشکلات بسياري روبرو خواهند بود.

اما نکات مهم تر اين رده بندي به رده بندي تيم هاي آسيايي باز مي گردد. در جايي که تيم ملي کشورمان پس از 8 ماه صدرنشيني، به راحتي با دريافت 4 گل از تيم ملي مکزيک به ژاپن داد تا در آستانه آغاز جام ملت هاي آسيا رنکينگ تيم هاي برتر اين قاره به بريزد و معادلات را سخت تر کند. سقوط شش پله اي تي هاي ملي ايران و استراليا و از سوي ديگر صعود 4 پله ژاپن جملگي به نتيجه گيري اين تيم ها در رقابت هاي دوستانه يک ماه اخير باز مي گردد. قهرماني ژان در کايرين کاپ قطعا يکي از مهم ترين دلايل صعود اين تيم در رنکينگ فيفا بوده اما عدم برگزاري مسابقات تدارکاتي و شکست سنگين در تنها بازي دوستانه مقابل مکزيک شرايط را براي سقوطي اين چنين براي کشورمان حاضر کرد.

اکنون تيم ملي ما در شرايطي به جام ملت هاي آسيا پا مي گذارد که دو رقيب اصلي و جدي آن در گروه 3 يعني ازبکستان و چيم هر دو در بين 10 تيم برتر رقابت ها قرار گرفته اند. تيم فوتبال ازبکستان در رده پنجم آسيا و پنجاه و هشتم جهان قرار دارد و تيم ملي چين در رتبه هشتم آسيا و هفتاد و ششم جهان. در حقيقت رقابت هاي گروه 3 بين تيم هاي دوم، پنجم و هشتم آسيا است که در نوع خود بي نظير به نظر مي رسد.

از سوي ديگر تيم فوتبال مالزي ديگر تيم حاضر در اين گروه هرچند در بيست و ششم آسيا و صدوچهل ونهم جهان قرار گرفته اما اين تيم در ماه گذشته 7 پله صعود داشته که در بين تيم هاي آسيايي بهترين آمار بوده است. به عبارت ديگر مالزي يکي از ميزبانان جام ملت هاي آسيا و رقيب تيم ملي کشورمان در طول ماه گذشته بهترين تيم آسيايي بوده است. به اين ترتيب بايد از هم اکنون پيش بيني کرد که رقابت هاي تيم ملي کشورمان در گروه 3 بسيار حساس و ديدني خواهد بود. البته از سوي ديگر بازي هاي تيم ملي کشورمان را نبايد زياد آسان پنداشت.

Siyavoush
14th June, 2007, 05:08 PM
این خبرو همین الان شنیدم و کاملا موثقه:

نیکبخت به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ از تیم کنار گذاشته شده.

فكر نمیكنم همچین چیزی باشه
تو پرسپولیس هم مصدوم بودش نیكبخت

soccerlover
14th June, 2007, 06:04 PM
فكر نمیكنم همچین چیزی باشه
تو پرسپولیس هم مصدوم بودش نیكبخت

سیا جان این خبر کاملا موثقه و حسابی توی اردوی تیم ملی هم صدا کرده.:lightbulb:

Siyavoush
14th June, 2007, 06:06 PM
سیا جان این خبر کاملا موثقه و حسابی توی اردوی تیم ملی هم صدا کرده.:lightbulb:

منم شنیدم اما میگم بعید نیست ولی احتمالش خیلی كمه به نظر من

soccerlover
14th June, 2007, 06:17 PM
ولی من فکر می کنم خبر درست باشه.
چون پزشک پرسپولیس دیروز گفته بود نیکبخت سالمه.
ضمنا این چه مصدومیتیه که قبل تورنومنتهای بین الملی (که آزمایش دوپینگ دارن ) اتفاق می افته.
نیکبخت با اینکه صبح تست آمادگی جسمانی داده در آزمایشات پزشکی ظهر شرکت نکرده.

Vicente
15th June, 2007, 09:11 AM
آقا به نظر میرسه این تیم خیلی حاشیش زیاده.
مربی خارجی یه جور حاشیه داره ایرانی هم یه جور خاص خودش

Vicente
15th June, 2007, 09:17 AM
ايران صدرنشيني آسيا را به ژاپن داد
سقوط 6 پله اي ايران در رده بندي فيفا
آخرين رده بندي برترين تيم هاي فوتبال جهان امروز از سوي سايت رسمي فيفا اعلام شد و در آن تيم ملي فوتبال کشورمان با 6 پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده چهل و هفتم جهان قرار گرفت.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در آخرين رده بندي فيفا تيم ملي کشورمان 623 امتياز کسب کرده که اين مقدار افت 50 امتيازي نسبت به ماه گذشته را نشان مي دهد. براين اساس تيم ملي کشورمان ضمن سقوط در رده بندي برترين تيم هاي جهان، صدرنشيني آسيا که 6 ماه متداوم آن را در اختيار داشت را به ژاپن واگذار کرد.

تيم ملي ژاپن با کسب 703 امتياز و 4 پله صعود در رده بندي فيفا موفق شد سکوي چهلم جهان و اول آسيا تکيه بزند و صدرنشيني را از ايران بگيرد. پس از تيم ملي کشورمان نيز استراليا با کسب 618 امتياز در رده چهل و هشتم جهان و سوم آسيا قرار گرفته است.

در اين رده بندي تيم هاي ملي کره جنوبي (51 جهان)، ازبکستان (58 جهان)، عربستان (62 جهان)، عمان (74 جهان)، چين (76 جهان)، عراق (84 جهان) و قطر (85 جهان) رده هاي چهارم تا دهم آسيا را به خود اختصاص داده اند.

گفتني است در آخرين رده بندي فيفا تيم ملي فوتبال ايتاليا همچنا ندر صدر قرار دارد ولي تيم ملي فرانسه با دو پله صعود در رده دوم قرار گرفته است. در اين رده بندي برزيل با يک پله سقوط سوم شده و تيم ملي فوتبال آلمان با يک پله صعود رده چهارم را به خود اختصاص داده است.

اینم باخت 4-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Siyavoush
16th June, 2007, 12:43 AM
ظاهرا نصرتی هم برای جام ملت ها خط میخوره
مصدوم هستش

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
16th June, 2007, 01:21 AM
اين شايعه كاپلو واقعا صحت داشته يا نه؟

Siyavoush
16th June, 2007, 01:26 AM
اين شايعه كاپلو واقعا صحت داشته يا نه؟

تو سایت فیفا كه اسمش به عنوان سرمربی بود ولی به نظر یمرسه كه قلعه نویی بمونه!

amoz
16th June, 2007, 06:53 AM
سه تا سوال دارم:
1- چرا نیکبخت یهویی دم مسابقات که می شه آسیب می بینه؟(مثل سری قبل و جام جهانی!!)
2- چرا تیم ملی 6 تا بازیکن داده به تیم ب ؟
قراره تیم ب پشتوانه ی تیم ملی باشه یا برعکس!!
3- چرا همه دم از ناامیدی می زنن؟ حتی کادر فنی!!

InTeR
16th June, 2007, 11:14 AM
شماره 10 دایی هم که دادن به این یارو خطیبی
واقعا چی فکر کردن اینا؟شماره 10 ایران تنه خطیبی؟؟؟؟؟؟؟؟:sad:

Soltan Ali Daei
16th June, 2007, 12:39 PM
ليست ۳۰ نفره تحويل Afc شد

۱۰ دايى بر تن خطيبى

دايى و جانشين شماره ۱۰
فرقى نمى كند چه كسى اين پيراهن را بپوشد

شماره ۱۰ به نام هر كسى كه باشد رسم اخلاق اين است كه از صاحب قبلى كسب اجازه كند و شايد دايى هم در اين خصوص نظرى داشته باشد. او كه با رضايت خاطر از تيم ملى كنار نرفت هنوز هم مكدر به نظر مى رسد اما در گفت و گو با ايران ورزشى براى جانشين احتمال خودش آرزوى توفيق كرد.

مهمترين سؤال موجود پيش از اعلام شماره ها اين است كه چه كسى شماره دايى را مى پوشد؟
< چه فرقى مى كند؟ هر كسى كه باشد برايش آرزوى موفقيت مى كنم. اميدوارم اين تيم موفق باشد و نتايج خوبى كسب كند.
خود دايى كه صاحب اين شماره است چه كسى را براى پوشيدن شماره ۱۰ شايسته مى داند؟
< همه شايسته هستند و من هم نظر خاصى در اين مورد ندارم. هر كسى كه اين پيراهن را بر تن كند يكى از بازيكنان تيم ملى است و اميدوارم مثل بقيه موفق باشد.
شما هيچ كس را در اين بين ترجيح نمى دهيد؟
< براى من تفاوتى ندارد، به هيچ وجه.هيچ فرقى نمى كند.
رابطه شما با كدام ملى پوش نزديك تر است؟
< من با هيچ كدام از بازيكنان تيم ملى مشكلى ندارم. همه از دوستان من هستند اما از نظر رابطه طبيعتاً با بازيكنان تيم خودم نزديك تر هستم؛ صادقى و حسينى.
پس منظورتان اين است كه شماره ۱۰ را به آنها بدهند؟
< نه، من گفتم با آنها رابطه بهترى دارم. در مورد شماره ۱۰ مثل همه شماره هاى ديگر تصميم خواهند گرفت و هر كسى بپوشد براى تيم ملى ايران بازى مى كند، پس اميدوارم موفق باشد!

پوشيدن پيراهنى كه دو شماره يك و صفر را در كنار هم دارد تنها خصوصيت ستاره ها است و آنها كه مى توانند دين خود را به اين عدد ادا كنند. آنها كه مى توانند به قامت بلند پيراهنى با كوچك ترين شماره
۲ رقمى نزديك شوند و البته آنها كه تاب فشار ناشى از پوشيدن اين شماره را در خود احساس مى كنند. صاحب شماره ۱۰ متمايز از همه ۱۰ ستاره ديگر است.
ديه گوى تكرار نشدنى فوتبال، پله مرواريد سياه برزيل، پلاتينى، روبرتو باجو، زيزو و بسيارى ديگر همراه با شماره ۱۰ بخشى از تاريخ فوتبال را به نام خودشان ثبت كردند. ميان آنها و شماره اى كه پشت پيراهن شان نقش مى بست ارتباطى دو سويه حاكم بود. آنكه پيراهن را به تن مى كرد مقيد به حفظ احترام و قيمت اين شماره مى شد از هر حيث و شماره تنها به صاحبش اعتبارى ديگر مى بخشيد كه اين خود لطف بزرگى بود!
اين جذاب ترين بخش اولين ديدار ايران در جام ملت هاى ۲۰۰۷ خواهد بود و چشم هاى منتظر كه قامت جديدى را از شماره ۱۰ مى بينند، قامتى كه بسيار متفاوت از گذشته خواهد بود و اين بار شماره ۱۰ بدون بازوبند.
جام ملت ها كه در ۳ دوره اخير ايران را با حضور ستاره بلند قامت خط حمله به شكل ديگرى ديده بود پس از ۱۱ سال در غياب دايى برگزار مى شود و البته او بخش عظيمى از خاطرات فوتبال ايران در اين جام است.
غيبت دايى در جاى خودش قابل تأمل است اما بيش از نام كاپيتان تيم ملى جاى خالى يك شماره پررنگ به نظر مى رسد، شماره اى كه در تاريخ فوتبال با حس غريبى همراه است. از آخرين نمايش شماره ۱۰ نوستالوژيك فوتبال قريب به ۳۶۰ روز مى گذرد. بازى ايران و آنگولا كه آخرين حضور دايى در تاريخ فوتبال ملى به شمار مى رفت با وداع شماره ۱۰ با شكوه به پايان رسيد هرچند آخرين روزهاى اين حضور چندان شكوهى نداشت.
در خصوص جانشين دايى و صاحب شماره جادويى اخبار گوناگونى به گوش مى رسيد. با توجه به شكل نامناسب جدايى دايى و تيم ملى طبيعتاً مراتب و ملاحظات لازم در واگذارى شماره صورت نگرفت. دايى آنطور از تيم ملى جدا شد كه هرگز شايسته آن نبود و در پى اين جدايى هيچ كس به سراغ كاپيتان نرفت تا براى بستن بازوبند و پوشيدن شماره اش كسب اجازه كند.
بر بازو بستن بازوبند اجتناب ناپذير بود و كسى از كاپيتان پيشين كسب اجازه نكرد اما معماى شماره ۱۰ شكل ديگرى دارد. امير قلعه نويى در كنفرانس خبرى يك ماه پيش در اين خصوص اظهار داشت: اگر قوانين اجازه بدهد اين پيراهن را به احترام دايى كنار مى گذاريم.

در لحن گفته هاى سرمربى تيم ملى تعارفات معمول وى به وضوح ديده مى شد اما حقيقت اين است كه كنفدراسيون چنين اجازه اى به هيچ كدام از تيم ها نمى دهد. شماره هاى يك تا ۲۳ بايد به درستى تعريف شوند و جاى خالى هيچ شماره اى براى Afc قابل پذيرش نخواهد بود.
دايى شخصاً در اين خصوص اظهار نظر واضحى نمى كند هرچند از لحن او پيداست كه همچنان نسبت به اتفاقات گذشته و خصوصاً برخوردى كه با وى صورت گرفته دلگير است. او براى تيم ملى آرزوى موفقيت مى كند اما تأكيد كرد كه درخصوص شماره ۱۰ هيچ نظر خاصى ندارد!
پيش از اين گمانه زنى هاى متفاوتى در اين خصوص صورت گرفت. ابتدا گفته مى شد اين شماره را به يك سكو نشين خواهند داد كه اصلاً در ميدان حاضر نشود چه ستاره هاى سرشناس تيم ملى با توجه به جنجال و حاشيه هاى ممكن كه براى صاحب پيراهن شماره ۹+۱ پيش مى آيد از پذيرش آن خوددارى مى كنند.اين فرضيه چندان نزديك كه واقعيت نيست اما ستاره هاى سرشناس تيم ملى دليل موجه ديگرى دارند كه حاضر به پوشيدن اين پيراهن نيستند.
مهدوى كيا، كريمى و نكونام كه با سابقه ترين و سرشناس ترين بازيكنان تيم ملى در جام ملت ها به حساب مى آيند هركدام سال ها است كه صاحب پيراهن شماره اى مخصوص به خودشان هستند و طبيعتاً تمايلى به تغيير شماره نخواهند داشت. شماره هاى ۲ و ۸ و ۶ براى آنها به گونه اى تعريف شده كه نسبت به پيراهن خود احساس تعلق مى كنند و البته در نگاه مردم نيز با همين شماره ها شناخته مى شوند. هاشميان با شماره ۹ نيز چنين رابطه اى پيدا كرده است.طبيعتاً از ميان ديگر گزينه هاى خط ميانى و خط حمله يك نفر بايد براى پوشيدن اين پيراهن انتخاب شود. اين انتخاب البته پيش از اين صورت گرفته است. ليست ارسال شده به مالزى بر اساس قوانين بايد كامل باشد و نام بازيكنان نيز تنها با شماره هاى آنها پذيرفته خواهد شد.
رضا عنايتى گزينه ديگرى است كه از هر جهت به عنوان جانشين دايى محسوب مى شود هرچند در صحنه بازيهاى ملى اين مهاجم هيچ گاه موفق نبوده و به همين جهت جانشين شايسته اى براى دايى و مهره گم شده قلعه نويى براى رفع مشكل گلزنى تيم ملى نبوده است. عنايتى البته براى دايى احترام زيادى قايل است و همواره نسبت به اين ستاره اظهار علاقه كرده اما او هم شماره ديگرى را بر تن مى كند.
معماى شماره ۱۰ پيش از اين توسط امير قلعه نويى حل شده و او گزينه مورد نظر خودش را انتخاب كرده است. در ميان بازيكنان سرشناس خط ميانى و خط حمله تيم ملى قامت ديگرى براى شماره ۱۰ يافت شده، بسيار متفاوت از قامت دايى از هر حيث، چه جانشين او با كمترين شباهت ممكن انتخاب شده است.
شماره ۱۰ تيم ملى در جام ملت هاى آسيا بر تن يك مهاجم خواهد بود كه اين البته تنها نقطه اشتراك او و دايى است اما شماره ۱۰ نوين، قد و قامتى به مراتب كوتاه تر از دايى دارد.
جانشين دايى همان بازيكنى است كه همواره از ارتباط نزديك او و امير قلعه نويى گفته شده هرچند به نظر مى رسد در جام ملت ها يكى از مهره هاى ثابت سرمربى نخواهد بود اما احتمالاً فرصت هاى زيادى براى حضور در ميدان پيدا مى كند. رسول خطيبى در زوج خط حمله تيم ملى نسبت به عنايتى و هاشميان ترجيح داده نمى شود اما اولويت سوم امير خواهد بود و اين ديگر تفاوت او با شماره ۱۰ پيشين است كه همواره با نيمكت نشينى بيگانه بود.در نگاه اول خطيبى و پيراهن نو، بيگانه با يكديگر به نظر مى رسند، در ذهن تماشاگر تركيب آنها دشوار است و به زمان زيادى نياز خواهد بود تا به زندگى مشترك خطيبى و شماره ۱۰ عادت كنيم. اين ۲ فعلاً در كنار هم هستند در چارچوب جام ملت هاى آسيا و شايد آينده سرنوشت ديگرى را براى آنها رقم بزند.

soccerlover
16th June, 2007, 03:58 PM
شماره 10 دایی هم که دادن به این یارو خطیبی
واقعا چی فکر کردن اینا؟شماره 10 ایران تنه خطیبی؟؟؟؟؟؟؟؟:sad:

این یارو که می گی بازیکنیه که 11 ساله در سطحه اول فوتبال ایران بازی می کنه.خب شما از خطیبی خوشت نمیاد نیاد.رسول خطیبی لایق ترین فرد برای پوشیدن شماره 10 بود هم از لحاظ سطح بازی و هم از لحاظ کاراکتر.یکی مثل سلطان علی دایی تحلیل منطقی میده یکیم مثل تو حرف بی ربط می زنه.

nikyperspolisi
16th June, 2007, 07:12 PM
تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار امروز با لباس های یکدست سفید و با ترکیب : حسن رودباریان، شیث رضایی ، جلال حسینی ، مجتبی شیری، فرزاد آشوبی ، هاشم بیک زاده ، کیانوش رحمتی ، ایمان مبعلی ، حسین بادامکی ، امیر شاپورزاده و مهدی رجب زاده به میدان خواهد رفت .

InTeR
16th June, 2007, 08:03 PM
این یارو که می گی بازیکنیه که 11 ساله در سطحه اول فوتبال ایران بازی می کنه.خب شما از خطیبی خوشت نمیاد نیاد.رسول خطیبی لایق ترین فرد برای پوشیدن شماره 10 بود هم از لحاظ سطح بازی و هم از لحاظ کاراکتر.یکی مثل سلطان علی دایی تحلیل منطقی میده یکیم مثل تو حرف بی ربط می زنه.

اولا سلطان علی دایی چیزیرو تحلیل نکرده و اون مطلب ماله روزنامه ایران ورزشی بود.
خطیبی کی لیاقتشو نشون داده که ما ندیدیم؟چندتا گل ملی داره؟من از عنایتی هم بدم میاد اما اونو لایقتر میدونم.
اصلا از لیاقت بگذریم.خطیبی اصلا بازیکن فیکس نیست تو تیم ملی.
به نظر من تو داری همشهری بازی درمیاری سر این قضیه:4:مثه خودم:4:
البته به نظر من این شماررو باید به یک بازیکن جوون میدادن مثل مبعلی مثلا.البته الان یادم نیست کیا تو لیست هستن ولی به نظرم این مدل بازیکنا بهتر بودن واسه گرفتن شماره:64:

soccerlover
16th June, 2007, 08:23 PM
اولا سلطان علی دایی چیزیرو تحلیل نکرده و اون مطلب ماله روزنامه ایران ورزشی بود.
خطیبی کی لیاقتشو نشون داده که ما ندیدیم؟چندتا گل ملی داره؟من از عنایتی هم بدم میاد اما اونو لایقتر میدونم.
اصلا از لیاقت بگذریم.خطیبی اصلا بازیکن فیکس نیست تو تیم ملی.
به نظر من تو داری همشهری بازی درمیاری سر این قضیه:4:مثه خودم:4:
البته به نظر من این شماررو باید به یک بازیکن جوون میدادن مثل مبعلی مثلا.البته الان یادم نیست کیا تو لیست هستن ولی به نظرم این مدل بازیکنا بهتر بودن واسه گرفتن شماره:64:

من نگفتم سلطان خودش متن رو نوشته. ولی این ارسال ارسال مفیدیه(حداقل توش به کسی توهین نشده).
رسول 17 تا گل فقط به استقلال و پرسپولیس زده وحدود 60 تا گل توی لیگ ایران داره. کاپیتان تیمهای نوجوانان ، جوانان و عضو تیم امید بوده .
ضمنا دوست من شما می گی از عنایتی هم بدت می یاد به نظرم این دید یک تماشاگر حرفه ای نیست که از کسی بدش بیاد یا خوشش.
بازیکنها دو دسته اند یا به درد مربی می خورن یا نه.
بهتره یه خورده علمی تر به فوتبال نگاه کنی.

InTeR
16th June, 2007, 08:43 PM
خطیبی فقط تو لیگ ایران سابقه داره ولی تیم ملی زیاد نه.همین الان هم معلوم نیست فیکس باشه یا نباشه.
عنایتیم نه به خاطر اینکه تو استقلال بود نه به خاطر اینکه میگفت من پرسپولیسیم و رفت استقلال ازش بدم اومد:4:

soccerlover
16th June, 2007, 08:54 PM
خطیبی فقط تو لیگ ایران سابقه داره ولی تیم ملی زیاد نه.همین الان هم معلوم نیست فیکس باشه یا نباشه.
عنایتیم نه به خاطر اینکه تو استقلال بود نه به خاطر اینکه میگفت من پرسپولیسیم و رفت استقلال ازش بدم اومد:4:

خوشم می یاد که ترکیب تیم رو هم از الان چیدی.
می خواستم اگه امکانش باشه رسول رو فیکس بازی بده. :dirol:

InTeR
16th June, 2007, 09:12 PM
خوشم می یاد که ترکیب تیم رو هم از الان چیدی.
می خواستم اگه امکانش باشه رسول رو فیکس بازی بده. :dirol:

نه دیگه دیر اومدی:butcher: .جاها از قبل رزرو شده:71:
==============
من گفتم که معلوم نیست.اما از حالا میشه حدس زد مثلا هاشمیان فیکسه.منظورم این بود
قلعه نویی مطمئنا عنایتی رو بیشتر از خطیبی قبول داره.البته بستگی به امادگیشونم داره:dirol:

Vicente
16th June, 2007, 10:23 PM
واقعا كاش 10 رو به هیچ كس نمیدادن.
لا اقل برای چند سال!

Vicente
16th June, 2007, 10:35 PM
توقف تيم‌ملي «ب» مقابل عراق
تيم‌ملي فوتبال «ب» کشورمان در اولين ديدار خود در چارچوب رقابت‌هاي تورنمنت اردن مقابل عراق متوقف شد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران(ايپنا) در اين ديدار که از ساعت 17:30 امروز(شنبه) به وقت ايران برگزار شد تيم‌ملي «ب» کشورمان مقابل عراق قرارگرفت و در پايان با نتيجه تساوي بدون گل متوقف شد.در اين مسابقه تيم «ب» صاحب چند موقعيت‌ گل شد ولي نتوانست از آن استفاده کند.

در يکي از صحنه‌ها ضربه ديدني حسين بادامکي به تير دروازه برخورد کرد و مهدي رجب‌زاده يک فرصت تک‌به‌تک را از دست داد.
تيم «ب» کشورمان روز دوشنبه در دومين ديدار خود به مصاف فلسطين مي‌رود.

مباركه!!!!!!!!!!!!!!

soccerlover
17th June, 2007, 02:52 PM
واقعا كاش 10 رو به هیچ كس نمیدادن.
لا اقل برای چند سال!

کاش که میشد ولی قوانین AFC اجازه نمی ده.

Siyavoush
17th June, 2007, 05:46 PM
کاش که میشد ولی قوانین AFC اجازه نمی ده.

فكر نمیكنم مشكلی از طرف ای اف سی باشه چون تا اونجایی كه میدونم پیراهن مارادونا هم چند سال قرار شد كسی نپوشه فیفا هم اجازه دادش

InTeR
17th June, 2007, 06:34 PM
فكر نمیكنم مشكلی از طرف ای اف سی باشه چون تا اونجایی كه میدونم پیراهن مارادونا هم چند سال قرار شد كسی نپوشه فیفا هم اجازه دادش

ما که ندیدیم:105:
این کار مدتی تو بازیهای دوستانشون بود ولی جام جهانی و بقیه جاها شماره 10 داشتن ارژانتینیا

soccerlover
18th June, 2007, 04:45 PM
مصاحبه کوتاه رسول خطیبی با خبر ورزشی

مهاجم‌ تيم‌ملى‌ فوتبال‌ گفت: اميدوارم‌ هر يک‌ از مهاجمان‌ که‌ از آمادگى‌ مطلوب‌ برخوردارند با شايستگى‌ پيراهن‌ تيم‌ ملى‌ را در جام‌ ملت‌هاى‌ آسيا بر تن‌ کنند.
رسول‌ خطيبى‌ در خصوص‌ ميزان‌ آمادگى‌ خود افزود: از روز پنجشنبه‌ که‌ دويدن‌ و وزنه‌ زدن‌ را آغاز کرده‌ام، احساس‌ درد ندارم‌ ولى‌ دکتر نوروزى‌ عقيده‌ دارد تا زمانى‌ که‌ مصدوميتم‌ به‌ طور کامل‌ بهبود نيافته‌ بر روى‌ عضله‌ ران‌ پاى‌ راست‌ نبايد فشار وارد کنم‌ تا بدون‌ مشکل‌ اين‌ دوره‌ طى‌ شود و با خيال‌ آسوده‌ به‌ جام‌ ملتهاى‌ آسيا برسم‌ ولى‌ براى‌ دور نشدن‌ از شرايط‌ ايده‌آل‌ بدني، دويدن‌ را در برنامه‌ تمرينى‌ خود دارم‌ و طى‌ سه، چهار روز آينده‌ کار با توپ‌ را آغاز خواهم‌ کرد.
وى‌ در خصوص‌ حضورش‌ در بازى‌هاى‌ تدارکاتى‌ تيم‌ ملى‌ مقابل‌ غنا و جامائيکا تصريح‌ کرد: به‌ شخصه‌ اميدوارم‌ در اين‌ 2 بازى‌ به‌ ميدان‌ بروم‌ تا پيش‌ از آغاز جام‌ ملت‌ها با کسب‌ آمادگى‌ مطلوب‌ در خدمت‌ تي

***PANTEA***
20th June, 2007, 10:40 AM
مشكلات موجود را جدي بگيريد
تیم‌ملی (( آماده )) و (( مجهز )) به مالزي برود

پاس جوان – تیم‌ملی فوتبال کشورمان پس از آن همه وقفه‌ای که در شروع تمریناتش رخ داد، بلافاصله پس از یک جلسه تمرین نصفه و نیمه به مصاف تیم سرحال و آماده مکزیک در مکزیکوسیتی رفت که نتیجه آن هم 4 گل سوغاتی از شهر کابوی‌ها و نزول در جدول رنکینگ فیفا بود به‌صورتی که جای خود را به ژاپن در صدر تیم‌های آسیایی سپردیم و 6 پله پایین آمدیم. به‌هر شکل تیم‌ملی با این بازی دریافت که صرف نام ایران و تعدد حضور بازیکنانش در لیگ‌های معتبر اروپایی نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد و اگر حتی لژیونرهای بیشتری را در مکزیک به همراه برده بود امکان تغییر نتیجه در حد دو یا سه گل بود چرا که اصل کار همان هماهنگی مناسب میان نفرات و آمادگی صددرصد فیزیکی بازیکنان است حال چه لژیونرهای اروپایی، چه عربی و چه حتی داخلی‌های لیگ برتری. قلعه‌نوعی برای سبک شدن مشغله کاری خود با عنایت به اینکه دوست نداشت کاملاً حیطه‌کاری خود را از تیم «ب» منفک کند مجبور به تشکیل و جداسازی این تیم شد تا جدا از به‌دست آوردن هر نتیجه‌ای از جانب دستیارانش در بازی‌های غرب آسیا، خود نیز بتواند شرایط آن را در دست داشته باشد و از سوی دیگر حضور فیزیکی‌اش را هم در آستانه سفر تیم‌ملی اصلی به رقابت‌های حساس جام ملت‌های آسیا از دست ندهد. او به‌هر شکل با کمک ناصر ابراهیمی تمرینات تیم‌ملی را با حضور تمام نفرات کادر فنی تیم‌ملی برنامه‌ریزی کرد ضمن اینکه تلاش‌های کمیته و روابط بین‌الملل هم باعث شد تا دو بازی دیگر تدارکاتی را هم در لابلای آن بگنجاند.
قلعه‌نوعی بسیار خوب و با برنامه شروع کرد به‌صورتی که وی حتی برای مصاحبه‌های بازیکان خود نیز زمان‌بندی صورت داد تا کوچک‌ترین چیزی از دیدش پنهان نماند و تمامی حواس بازیکنانش را در آستانه بازی‌ها معطوف به تمرینات کند. تیم‌ملی همان‌طور که انتظار می‌رفت با کارهای بدنسازی شروع کرد و بازیکنان را آهسته، آهسته در آستانه تمرینات سنگین هوازی و حتی بی‌هوازی قرار داد، البته این را هم باید گفت که نتیجه تست‌های سنجش آمادگی جسمانی بازیکنان در آکادمی ملی المپیک هم وی را نسبت به هر چه جدی‌تر شدن تمرینات آمادگی جسمانی مصمم‌تر کرد چرا که به خوبی دید جدا از لیگ برتری‌ها که به واسطه زمان اندک اتمام لیگ تا شروع تمرینات همچنان از آمادگی خوبی سود می‌برند، لژیونرها آن صلابت لازم را ندارند و اما این بار قلعه‌نوعی لب به نارضایتی گشود و از وضعیت موجود نفرات اصلی‌اش که حساب ویژه‌ای هم روی آنان باز کرده بود گله کرد. گذشت زمان هر لحظه بر دغدغه‌های قلعه‌نوعی افزود و استرس وی بر نوع تمرینات و شدت آن اضافه کرد به‌صورتی که هر روز تمرینات شدت و سختی بیشتری نسبت به روز قبل می‌یافت و طبیعتاً هم بر همین اساس کارایی تاکتیکی بازیکنان پایین و پایین‌تر آمد... لابد شما هم شنیدید که قلعه‌نوعی که به یکباره متوجه این فشار شده بود طی چند روز گذشته تمرین، یک جلسه را تعطیل اعلام کرد اما قطعاً ناراحتی بازیکنان را در شرایط موجود نشنیدید که می‌بایست ره چند ماهه را چند هفته‌ای بروند و البته تاوان آن هم در تیم‌ملی داده شد. مصدومیت ناگهانی امیرحسین صادقی، آندو، نکونام و حتی هاشمیان که منجر به کشیدگی خطرناکی در این بازیکن شد از جمله این موارد بود که بر اثر شدت تمرینات برای به حد نصاب رسیدن رکوردهای لازم اتفاق افتاد. قطعاً از تیمی که سخت تمرین می‌کند و یکنواخت فشار خود را زیادتر می‌کند نمی‌توان توقع شادابی، روحیه و بگو و بخند داشت و چه بسا که در ادامه همین منوال اتفاقاتی مبنی بر عدم رعایت حریم بازیکنان اکثراً جوان در مقابل یکدیگر رخ دهد که اساس آن خشکی شرایط حاکم بر اردو می‌باشد.
از نکته‌ای که نباید غافل شد شرایط خاص آب و هوایی کشوری است که تیم‌ملی ما اکنون بدون شناخت فیزیک بازیکنان برای انجام بازی در آن تمرین می‌کند، هوای شرجی مالزی هر تیمی را به مخاطره می‌اندازد چرا که بر همین اساس بازیکنان اکثراً یک نیمه‌ای می‌شوند و توانایی دویدن را در طول 90 دقیقه بازی طاقت‌فرسا از دست خواهند داد. مربیان بدنساز تیم‌ملی وقتی که عطف به آن شرایط به سرمربی اعلام می‌کنند با ادامه روند کنونی 45 دقیقه هم توان مقابله با چین را نخواهیم داشت می‌توان به عمق ماجرا پی برد چرا که بازی با این حریف سرعتی بیش از هر فاکتوری دوندگی می‌خواهد و در صورت دوندگی زیاد در آن هوا و شرایط خاص چیزی برای نیمه دوم دیدار باقی نخواهد ماند و این موضوعی کاملاً نگران‌کننده برای کادر فنی محسوب می‌شود.
با نگاهی چاره‌اندیشانه در این خصوص دو نکته به ذهن می‌رسد که البته هیچ‌کدام از دوراندیشی‌های مربیان ملی ما دور نمانده و به شرح ذیل است:
1- هماهنگ‌کردن و به اصطلاح آداپته‌کردن بازیکنان تيم‌ملي به شرایط جدید
2-سرمایه‌گذاری روی ذخیره‌ها
درخصوص مورد اول لزوم آشنایی بازیکنان باتوجه به اینکه برخی شهرهای کشورمان هم که شرایط مناسبی نسبت به مالزی ندارند، می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد که اردو طی روزهای آخر اعزام به مالزی به منطقه دیگری از کشورمان مثل بندرعباس تشکیل شود و با برگزاری چند جلسه تمرین بدن‌ها را با شرایط خاص حاکم بر بازی‌ها آشنا کرد. در مورد بعد که سیستمی مصنوعی است و اتفاقاً قلعه‌نوعي هم شرایط آن را با انجام تمرینات بدنسازی در زمین نرم و زیر آفتاب با آبپاش‌هایی که مدام آب را زیر نور خورشید به بخار تبدیل می‌کنند فراهم آورده می‌تواند کمک خوبی به هماهنگ‌شدن و سازگارشدن با شرایط جدید باشد. ضمن اینکه نمی‌توان از این نکته هم غافل شد که به‌هر شکل موجود کشورهای همسایه مالزی آمادگی بهتری برای حضور در این رقابت‌ها دارند و چه بسا که دیدار کشورمان مقابل مالزیایی‌ها که زیر هوای شرجی، 90 دقیقه این طرف و آن طرف فرار می‌کنند، سخت‌ترین بازی ما در جام ملت‌های آسیا شود و اتفاقاً نتیجه غیرمنتظره‌ای هم در آن به‌دست آید.
مورد مهم که حقیقتاً مهم و حیاتی به نظر می‌رسد و اتفاقاً مورد توافق‌نظر همه کارشناسان تا به امروز قرار گرفته، موضوع استفاده از ذخیره‌های طلایی است به صورتی که نفراتی را در نیمه دوم جایگزین بازیکنان خسته و به اصطلاح از نفس افتاده بکنیم. به همین لحاظ می‌بایست نفراتی را به‌عنوان ذخیره طلایی روی نیمکت بنشانیم که جزو آماده‌ترین‌ها بوده و بتوانند به واقع جایگزین مناسبی در ترکیب اصلی بوده و حداقل خلایی از بابت حضورشان در زمین نسبت به قبل احساس نشود. البته از آنجا که به ذخیره طلایی تأکید می‌کنیم احتیاج به استفاده از نفراتی داریم که بتوانند عملکرد به مراتب بهتری در اوج خستگی بازیکنان حریف از خود به نمایش بگذارند و به عبارتی جورکش دیگر نفرات حاضر در زمین تيم‌ملي کشورمان هم باشند. این موضوع به سادگی امکان‌پذیر نیست چرا که اگر کمی به حافظه‌تان رجوع کنید، درخواهید یافت که اکثر نیمکت‌نشینان ما حکم دکور را بازی می‌کرده‌اند و علی‌الخصوص در دوران حضور برانکو چیزی تحت عنوان ذخیره طلایی و یا حداقل مناسب نداشته‌ایم به صورتی که بازیکن یا از همان ابتدا در زمین بازی می‌کرده و یا اینکه به خاطر وقت تلف‌کردن و یا در نهایت فشار تماشاگر وارد زمین شده است و صدالبته چیز خاصی هم برای عرضه نداشته است.
به‌هر حال با برشمردن تمامی نکات در آستانه بازی‌های تدارکاتی مقابل غنا و جامائیکا امیدواریم مربیان تيم‌ملي به تمامی اهداف خود و برنامه‌های لازم تا قبل از اعزام به مالزی دست یابند تا با کمترین اشکال و دغدغه ممکن بتوانیم از عنوان خود در آسیا دفاع کنیم.

Kian-S
24th June, 2007, 06:38 PM
این تاپیك به آرشیو منتقل شد.