PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Fan VS Fan | Bayer Leverkusen vs Barcelona

H88PER
14th February, 2012, 06:47 PM
سلام... هوادار مقابل هوادار برای بازی بایر لورکوزن و بارسلونا با حضور ممدرضا و محسن عزیز رو برگزار میکنیم...

http://img4up.com/up2/30073822491634276005.jpg

Capitan Puyol vs Deutschland

* سلام. لطفا به صورت اجمالی خودتون رو برای اشنایی بیشتر اعضا معرفی کنید.

Capitan Puyol : ممد کاتال هستم.20سال سن دارم:4:

Deutschland : با سلام. من محسن.ر هستم ، 25 ساله، مدت چهار سال هست عضو اینجا هستم، علاقمند به فوتبال و تاریخ آلمان

* روند تیمتون رو از فصل تا ژانویه رو چطور دیدید!؟ ایا از تیمتون امسال راضی هستید؟!

Capitan Puyol : بی تعارف باید بگم امسال بارسای همیشگی نبودیم.هر چند خیلی عوامل تاثیر گذار بوده اما بازم بارسلونای 1-2فصل گذشته نیستیم.مطمئنا از روند تیم راضی نبودم اما باز هم لحظات خوبی داشتیم تا ژانویه با تیم

Deutschland : خُب باید بگم که بایر لورکوزن با این پیش فرض وارد فصل 2011/2012 شد که سال گذشته نائب قهرمان بوندسلیگا شده بود و انتظارات از این تیم به شدت بالارفته بود، به خصوص برای هواداران که سال گذشته تنها چند قدم با قهرمانی فاصله داشتند که میسر نشد. و اینکه اونها بعد از چند سال دوباره در رقابت های لیگ قهرمانان باید حاضر میشدند، همینطور در عرصۀ اروپایی (لیگ اروپا) تونستند که تا مرحله یک هشتم نهایی هم پیش برن و به عنوان یکی از مدعیان اصلی خودشون رو مطرح کنند اما در نهایت در برابر ویا رئال در مجموع دو بازی تن به شکست دادن و از گردونۀ رقابت ها حذف شدن، در کُل کارنامۀ لورکوزن در فصلی که گذشت بسیار قابل توجه بود به خصوص در بوندسلیگا. . .

اما در فصل جاری تیم اصلاً خوب بسته نشد و از همون ابتدا مشخص بود که دچار چالش خواهد شد در کوران بوندسلیگا. توجه به این نکته که بایر لورکوزن دو تن از بهترین بازیکنانش رو به تیم های یووه و بایرن واگذار کرد یعنی آرتورو ویدال و تونی کروس که واقعاً در ترکیب این تیم خوش میدرخشیدند. به خصوص آرتورو ویدال که یکی از ارکان تیم بود ولی متاسفانه ما در انتهای فصل گذشته به راحتی شاهد از دست دادن ویدال توسط مقامات باشگاه بودیم، تونی کروس رو هم که یوب هاینکس باخودش به بایرن برد و با این تفاسیر تیم ما خیلی ضربه خورد. از طرفی هم مصدومیت رنه آدلر و ترانکیولو بارنتا، و فابین گیفر از همون ابتدای فصل تا کنون باعث شد که اصلاً نتونیم تمرکز داشته باشیم روی مسابقاتمون.

تو همون بازی اول بوندسلیگا قافیه رو به ماینز باختیم و در اولین بازی بوندسلیگایی خودمون به اون تیم 2-0 باختیم. دقیقاً تو اولین بازی فصل بود که دروازه بان شماره دوم (گیفر)تیم هم ضربه مغزی شد و تا مدتی حافظه اش رو هم از دست داد، دقیقاً به مدت یک هفته دروازبان نداشتیم تا اینکه فولر دست به کار شد و برند لنو رو از اشتوتگارت آورد.

در اولین دور از مرحله دی اف بی پوکال (جام حذفی آلمان) هم با نتیجۀ 4-3 بازی رو به تیم دسته دومی دینامو درسدن باختیم و حذف شدیم و کلاً شروع ناامیدانه ای داشتیم، اما در رقابت های لیگ قهرمانان برخلاف بوندسلیگا و لیگا پوکال خوب کار کردیم و با کنار زدن تیم مدعی و چقر والنسیا تونستیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم، حتی اگه در روز ششم مسابقات تونسته بودیم از سد تیم نه چندان مطرح خنک بلژیک عبور کنیم و تن به تساوی ندیدم به عنوان تیم نخست صعود میکردیم و هرگز چنین قرعه ای به تورمون نمیخورد.
از اتفاقات خوب لورکوزن تو رقابت های لیگ قهرمانان امسال میتونم به شکست خوردن تمامی حریفان گروه خودمون یعنی چلسی، خنک و والنسیا در خانۀ ما یعنی بای آره نا اشاره کنم، که دقیقاً همون پیروزی مقابل والنسیا حکم به صعود ما به مرحله حذفی داد.

و در نهایت در رقابت های بوندسلیگای امسال تیمون یک روند سینوسی وحشتناک رو طی کرد، یک هفته مساوی ، یک هفته باخت و یک هفته بُرد ، تنها فکر میکنم تو یک برحۀ سه هفته ای بود که تونستیم سه برد متوالی بیاریم تو بوندسلیگا که اونم مرهون درخشش میشاییل بالاک بود که خیلی آماده بود ولی اون مصدومیت نا به هنگام بینی همه چیز رو خراب کرد، ما امسال در تقابل با بزرگان بوندسلیگا یک شکست خورده تمام عیار بودیم و هیچ تیم مطرحی رو نبردیم، به بایرن، شالکه ، دورتموند و حتی گلادباخ باختیم.
روند تیم تو بوندسلیگا به شدت نگران کننده است و با این عملکرد نمیتونم به پایان فصل خوش بین باشم.

در حقیقت من از تیممون تو این فصل اصلاً راضی نیستم، البته همه چیز از بعد فنی نیست، بلکه بدشانسی های زیاد هم گریبان گیرمون شده، مثل مصدومیت های زیاد و طولانی بازیکنان ولی دلائل دیگه ای هم هست که مزید بر علت شده مثل کج سلیقگی مربی تیم که در مجموع ناکامی این فصل در قیاس با موفقیت فصل گذشته رأی به عدم رضایت هواداران من جمله خودم بده.

* نقاط قوت و ضعف تیم تون رو در حال حاضر در چی می بینید؟! عملکرد تیمتون در زمستان رو چطور ارزیابی میکنید؟!

Capitan Puyol : نقطه قوت بی شک خط هافبک قدرتمند ما هست که کمتر تیمی تو دنیا میتونه در برابرش ایستادگی کنه اما خوب متاسفانه تو خط دفاع و دروازه و حمله اون صلابت رو نداریم.
دروازه که چیزی ندارم بگم واقعا...خط دفاعمون در سمت چپ و راستش توازن نداره و وسط دفاع هم امسال تیم بالا و پایین زیاد داشته و روزهایی که یکی از بین پیکه و پویول لغزش داشته داشتند کم نبوده
خط حمله هم برش کافی رو نداره.قدر موقعیتهارو نمیدونه اما باز هم اونقدری بد نیست که بخوایم نقطه ضعف بدونیمش

Deutschland : نقاط ظعف تیم:
من فکر میکنم نداشتن یک مهاجم شش دانگ و تموم کننده عالی بزرگترین نقیصۀ تیم هست.
به خصوص بعد از جدا شدن تونی کروس و آرتورو ویدال که بار گلزنی تیم رو تا حد زیادی به دوش میکشیدن این مشکل بیشتر امسال نمود پیدا کرد، البته در سایۀ عملکرد ضعیف مهاجم اول تیم یعنی اشتفان کیسلینگ!
مشکل گلزنی تیم بدجوری داره بیداد میکنه به طوریکه در بوندسلیگا در بین شش تیم اول بدترین رتبه رو داریم تنها با 28 گل زده و در لیگ قهرمانان هم در گروهمون تنها با 8 گل زده صعود کردیم در حالیکه والنسیا 12 گل زده بود و تفاضل گلش +5 بود در حالیکه تفاضل ما 0 بود. به هر حال من فکر میکنم مشکل گلزنی به تیم خیلی ضربه زده.

نقاط قوت:
نقاط قوت که بخوام بهش اشاره کنم زیاد پُر رنگ نیستند، میتونم به درون دروازه اشاره کنم.
برند لنو امسال خودش رو به عنوان یک پدیده مطرح کرد در درون دروازه لورکوزن به شکی که در حال حاضر رنه آدلر دروازبان نامبر وان تیم لورکوزن به فکر جدایی و پیوستن به هامبورگ افتاد و فابین گیفر هم به همچنین.
و البته حضور بالاک به عنوان ارزشمند ترین مُهره رابین دات سرمربی لورکوزن فکر میکنم خودش یک حُسن و نقطه قوت محسوب میشه. ضمن اینکه خرید این فصلمون هم خیلی عالی کارد کرده و از آمادگی نسبی خوبی برخوردار هست، آندره شورله رو میگم.

عملکردمون تو زمستون از چه لحاظ؟
عملکرد زمستونی نقل انتقالات یا خود لیگ ؟
اگه منظورتون نقل و انتقالات هست که فکر میکنم خیلی ضعیف عمل کردیم، چون با توجه به مشکل گلزنی ای که داریم هیچ فکر خاصی برای این نقیصۀ بزرگ نشده و حتی داشتیم آدلر رو هم از دست میدادیم، ولی خب خرید وردان کورلوکا هم از تاتنهام رو هم یک امتیاز بزرگ میدونم، امیدوارم که مجوز بازی برابر بارسا رو داشته باشه. دقیق اطلاع ندارم.

* نظرتون درباره تیم های مدعی امسال چیه؟! نظر به حذف تیمی مثل من یونایتد و من سیتی، انتظار شگفتی دارید؟

Capitan Puyol : بارسلونا و رئال مادرید امسال هم تنها مدعیانی هستند که شانس خیلی بالایی دارند.اما خوب بایرن و میلان هم تیمهای خوبی هستند و نظر به اینکه فینال تو مونیخ هست بایرن انگیزه بسیار بسیار زیادی داره واسه قهرمانی.فکر نمیکنم قهرمان خارج از این 4تیم باشه و واسه بقیه تیمها زیاد شانسی متصور نیستم و فکر هم نمیکنم شگفتی مثه حذف سیتی و یونایتد پیش بیاد

Deutschland : خب تیم های مدعی امسال واقعاً رُعب انگیز هستند.

بارسا که مدعی عنوان قهرمانی هست و جایگاه خودش رو داره به خصوص تو این سالیان اخیر.
رئال با مورینیو تو لیگا عالی کار کرده و روحیۀ خوبی دارن، به خصوص اینکه از آخرین قهرمانیشون 9 سال میگذره (2002)
بایرن یکی از بهترین تیم های اروپاست در حال حاضر، به خصوص اینکه فینال امسال رو میزبانی میکنن فکر میکنم اگه اتفاق خاصی نیوفته بایرن یک پای فینال هست.
چلسی و آرسنال و میلان و اینتر و ناپولی رو میزارم تو جایگاه پایین تر از این تیم ها که نام بردم.
آپوئل ، مارسی ، زنیت و زسکا و بنفیکا لیسبون و مخصوصاً لیون ،تیمهای مدعی نیستند به نظرم.

در خصوص حذف تیم های شهر منچستر باید بگم که عمکلردشون ضعیف نبود بلکه تیم های گروهشون خیلی عالی کار کردن، منچستر که دچار یک بحران به نام بازل شد، کما اینکه بازی خوب بنفیکا هم حکم به حذف یونایتد داد و سیتی هم گرفتار بایرن و ناپولی شد، البته هر دو اتفاق و من ازش خوشحالم. :4:

* در استانه این بازی، شرایط تیمتون برای این بازی مناسب هست؟ شانس پیروزی تیمتون رو چقدر می دونید؟

Capitan Puyol : شرایطمون زیاد مناسب نیست.تیم چند هفتس خوب نتیجه نمیگیره تو لیگ هر چند به فینال حذفی رسیدیم.اینیستا هم به تازگی از بند مصدومیت رها شده و طول میکشه به فرم خوبش برگرده و از اونجایی که من میزان تاثیر گذاریش رو بسیار بسیار بالا میدونم فکر میکنم تا برگرده به فرم بازم خط هافبکمون مشکل داره در رد شدن از لایه های دفاعی احتمالی لورکوزن.
در کل از این مرحله به آسونی بالا میریم.

Deutschland : باید بگم که شرایط تیم اصلاً خوب نیست.
از طرفی همین چند روز پیش یکی از بهترین هامون رو برای بازی با بارسا از دست دادیم، سیدنی سم رو میگم.
از یک سو هم باخت به دورتموند تو وستفالن روحیه برای تیم نزاشته.
از سوی دیگه مشکلاتی که برای بالاک به وجود آورده باشگاه و تنش های بالاک با فولر و مدیر عامل لورکوزن حسابی این بازیکن رو کلافه کرده، و شاید آمادگی لازم رو برای بازی با بارسا نداشته باشه، و چه بسا همین مشکلات و کینه توزی ها باعث غیبت بالاک در بازی پس فردا بشه. امیدوارم که بالاک بازی کنه.

شانس پیروزی رو من زیاد میدونم.
لورکوزن تیمی هست که همونطور که گفتم تو خونه به هیچ تیمی باج نداده تو لیگ قهرمانان.
امسال هر سه تیم مرحله گروه بندی رو تو بای آره نا با شکست بدرقه کرده و فکر میکنم با توجه به هواداران متعصب لورکوزن (Utlras Leverkusn) که حتی تو بدترین شرایط هم تیمو تنها نمیزارن و بای آره نا رو همیشه پر میکنن فکر میکنم این بازی رو میبریم، البته باید ببریم. . .

* تقابل دو تیم رو چطور ارزیابی میکنید؟! به نظرتون بارسلونا برای حمله و بایر لورکوزن برای دفاع به زمین خواهند اومد؟!

Capitan Puyol : فکر نمیکنم بازی زیاد خاص و به یاد موندنی باشه.مثه اکثریت مطلق بازیهای بارسا تو این چند سال ما برای حمله و گل زدن وارد میشیم و لورکوزن واسه گل نخوردن پس طبیعتا بازم با چندین لایه دفاع رو به رو هستیم

Deutschland : به نظرم بازی کاملاً بسته ای باشه و درگیرانه ای در میانۀ میدان.
من فکر نمیکنم بایرلورکوزن برای دفاع اون هم در خانه پای به میدان بزاره، ما تیم خوبی داریم و از شخصیت اروپایی خاصی هم برخوردار هستیم، ما نائب قهرمان سال 2002 هستیم و تیمی هستیم که در بای آره نا رئال ، لیورپول ، منچستر، و خیلی از تیم های صاحب نام اروپا رو با شکست بدرقه کردیم، لورکوزن قطعاً برای برد به میدان میاد، به خصوص اینکه بارسا هم تو این روزها حال و روز خوشی نداره و با نبود دیوید ویا هم کار ساده تری در پیش داریم، خوشبختانه اونها هم بعد از باخت دیشب به اوساسونا روحیه جالبی ندارن. ما باید برای اینکه صعود کنیم این بازی رو ببریم و خیلی عالی میشه اگه گلی رو نخوریم.

* نظرتون در مورد تیم مقابل چیه؟‌ چه مقدار از سبک بازی تیم مقابل اشنایی دارید؟ بازی کدوم بازیکن در تیم حریف رو قبول داری و فکر می کنی تهدیدی باشه در بازی پیش رو؟

Capitan Puyol : لورکوزن رو زیاد نمیشناسم.فصل قبل تیم خوبی داشتن گه گاه میدیدم بازیهاشون رو اما امسال اصلا دنبال نکردم.مطمئناحضور بالاک(شنیدم مصدوم شده البته) و آدلر(اینم از وضعش خبر ندارم:4:) و یه مهاجم نوک خیلی خوب که حضور ذهن ندارم اسمش رو اما تو تیم ملی آلمان ازش چندتا بازی دیدم بهترین بازیکنهاشون هستن.

Deutschland : تیم مقابل تیمی بزرگ و قابل احترام هست، با سبک بازیش کاملاً آشنایی دارم، میدونم چطور بازی میکنند و توپ رو به گردش در میارند ، تو این سالها به لطف صدا سیما اینقدر بازی های این تیم پخش شده که همه با سبک و سیاق بازی این تیم اشنا هستند، همون تیکی تاکای معروف.

در مورد بازیکن های تیم حریف من ژاوی و اینیستا و مسی رو بزرگترین تهدید برای تیم مورد علاقه ام میدونم، به خصوص ژاوی فکر میکنم اگه مغز متفکر و طراح این تیم از کار بیوفته زیاد خطرناک نباشند مهاجمین این تیم، به خصوص اینکه وقتی به میانگین پاسهای این بازیکن دقیق میشیم میبینم که بیشترین پاس گل توسط ژاوی ارسال شده، البته از نقش اینیستا و مسی هم نمیشه گذشت، من فکر میکنم مهار ژاوی و مسی میتونه به منزله بُرد باشه برای لورکوزن. به قول معروف اونها روئین تن نیستند. . .

* تاثیر گذار ترین بازیکن توی تیم خودتون و تیم حریف رو چه کسی یا کسانی میدونید؟

Capitan Puyol : فکر میکنم بالاک به خاطر تجربه بالایی که داره و ژاوی و مسی تاثیر گذارترین باشن

Deutschland : من فکر میکنم تاثیر گذارترین بازیکن برای ما همون میشائیل بالاک هست با کوله باری از تجربه از رقابت های مهم من جمله لیگ قهرمانان اروپا ! بالاک به قطع تاثیرگذارترین بازیکن برای بایر لورکوزن هست، من مطمئن هستم که اگه بالاک اون آمادگی لازم رو داشته باشه میتونه قدرت پیشرانی تیمش رو داشته باشه، بالاک گلزن ترین هافبک دنیاست ، حتی با 35 سال سن هنوزم انگیزه لازم رو داره، من فکر میکنم تو تیم لورکوزن هیچ کسی به اندازه بالاک انگیزه نداشته باشه بعد از اون همه ناکامی و دوبار نائب قهرمانی در این رقابت ها بیشترین انگیزه ممکن رو داره، چون این آخرین فرصت بالاک هست به قطع . . .
در کنار بالاک نقش لنو گلر لورکوزن و شورله مهاجم جوان این تیم هم خیلی مشهود هست، به خصوص لنو که باید عیار خودش رو نوشن بده این بچه.

تو سوال قبلی هم گفتم ژاوی مهمترین بازیکن این تیم هست، بعد از ژاوی در وهله دوم مسی و در نهایت اینیستا رو خطرناک میدونم.

* جایگاه تیم ها در جدول لیگ کشورشون چه تاثیری روی این بازی خواهد داشت؟! به نظرتون میشه انتظار نتیجه عجیبی رو داشت؟!

Capitan Puyol : جایگاه تو جدول زیاد فاکتور مهمی نیست تو بازیهای حذفی در این سطح فوتبال.
فکر نمیکنم بازی نتیجه خاصی در مجموع داشته باشه.شاید تو آلمان به مشکل بخوریم اما فکر نمیکنم صعود نکنیم به مرحله ی بعد در کل.

Deutschland : قطع به یقین تاثیر به سزایی داره، فوتبال که بازی پلی استیشن نیست که برای هر بازی روحیه بازیکنان بازیابی بشه به حالت اولش! هر دو تیم وضعیت خوبی ندارند تو لیگ های داخلی خودشون، هم لورکوزن بسیار بد کار کرده، و هم بارسا، لورکوزن که نائب قهرمان فصل قبل بود و انتظارات زیادی از این تیم میرفت با توجه به اینکه این فصل در لیگ قهرمانان هم باید حضور پیدا میکرد که متاسفانه تا اینجای کار با قرار گرفتن در مکان ششم اصلاً این انتظارات رو نتونسته برآورده کنه!
اما در مورد بارسا وضعیت فرق میکنه، اونها قهرمان لیگا بودن و مدعی عنوان قهرمانی ، به نظرم وضعیت بارسا تو لیگ بُغرنج تر از وضعیت لورکوزن تیم بوندسلیگاست، چون اونها در کورس قهرمانی تا کنون 7 امتیاز از رئال عقب هستند، و بارها و بارها گواردیولا گفته که اولویت اصلی اونها لالیگاست و اینکه اونها تو کسب موفقیت تو هدف اصلی خودشون شکست بخورن چیز جالبی نیست.
من فکر میکنم بازی جذابی باشه، هرچند که نمیشه پیش بینی کرد ولی امیدوارم که برنده نهایی بازی ما باشیم، انتظار نتیجه عجیب با توجه به وضعیت لورکوزن رو میشه داشت ولی من به لورکوزن و بالاک امید دارم.

* به نظرتون چه مسائلی باعث میشه که امیدوار به کسب پیروزی در این بازی باشید؟‌ و چه چیز هایی شما رو برای کسب نتیجه نگران میکنه؟ ترکیب ایده ال برای بازی با احتساب مصدومان و محرومان..

Capitan Puyol : .نه تنها سابقه ی بازیهای خوبمون در فصول گذشته بلکه حتی نتیجه های به دست اومده در دیدارهای این چنینی من رو امیدوار میکنه که بارسا این فصل سی ال رو فتح کنه.
بازی با میلان و رئال و والنسیا در اروپا و حذفی اسپانیا که بارسا در مجموع سربلند بوده مهمترین عاملی هست که من رو امیدوار کرده بارسا نه تنها این بازی بلکه در کل بازیهای اروپایی موفق باشه
----------یه تیکه چوب:4:---------
آبیدال-------پویول---ماسکی----آلوس
----------------تیاگو-----------------
-------سسک-------ژاوی------------
---تیو---------مسی--------سانچز---
البته اگه اینیستا برسه ترجیح میدم جای تیو بازی کنه و یه خط بره عقب تر و جاش رو با سسک عوض کنه!

تنها نکته ی نگران کننده غروری احتمالی هست که در بازیکنها دیده میشه

Deutschland : تو فوتبال آلمان هیچ چیز به اندازه انگیزه و روحیه در فوتبال گره گشای کار نبوده، حتی با بدترین تیم های تاریخ هم با روحیه خوب و عالی نتیجه خوبی گرفتیم، هرچند که همه میگن آلمان 2002 تیم خوبی نبود و ازش به عنوان یک تیم ظعیف یاد میکنند ولی دیدیم که همون تیم ظعیف با روحیه بالا تونست که به فینال راه پیدا کنه و چه بسا اگر بالاک در فینال حاضر بود برزیل رو هم شکست میداد، بگذریم.
لورکوزن هم از این قائده مستثنی نیست، لورکوزن دارای هواداران متعصبی هست که تیمشون رو هرگز تنها نمیزارن، لورکوزن تیمی هست که سابقه نائب قهرمانی در این رقابت ها رو در کارنامه داره و لورکوزن در حال حاضر کسی رو داره که خودش که یکی از ارکان موفقیت های این تیم در اوایل هزاره سوم بود، یعنی میشائیل بالاک، به نظرم بزرگترین مسئله برای لورکوزن بالاک هست، بودنش بزرگترین حُسن هست برای این تیم در تقابل با بارسا !

من فکر میکنم غیبت بالاک، نبود سیدنی سم، احتمال مصدومیت همین بازیکنانی که برامون مونده و گل خوردن در خانه بزرگترین نگرانی های یک لورکوزنی برای غلبه بر بارسا هستش، و البته مشکل گلزنی که هنوزم لاینحل مونده، امیدوارم که برای بازی پس فردا یک بالاک آماده رو شاهد باشیم، بالاک اگر آماده باشه من قول میدم بهترین بازی لورکوزن در این فصل رو شاهد باشیم.

-- در مورد ترکیب ایده آل با توجه به در نظر گرفتن مصدومان بی شمار تیم و به خصوص یاران اصلی میتونم این ترکیب رو پیشنهاد کنم.

البته قبل از اون لیست مصدومین باشگاه هم قابل توجه هست. . .

رنه آدلر
ترانکیولو بارنتا
سیدنی سم
فابین گیفر

Formation = 4-4-2

---------------- Leno ----------------
----- Friedrich ------ Tuprac -------
Corluka--------------------- Kadlec
--------- Rolfes ---------------------
--------------------- Bender --------
Schurrle ------------------ Augosto
---------------13allack --------------
-------------- Kiessling --------------

Head Coach = Rubin Dutt

پایان بخش اول سوالات

H88PER
14th February, 2012, 07:01 PM
بخش دوم سوالات: سوالات تخصصی

سوالات تخصصی بارسلونا
http://img4up.com/up2/60085238973285012625.jpg
Capitan Puyol

* در مورد اینکه چطوری طرفدار بارسلونا شدی توضیح بده..

فکر میکنم بارها گفتم:4:
اما خوب سال 2002 اینطورا بود که بارسا و رئال تو سی ال با هم بازی داشتن و بارسا تو نیوکمپ با 2تا گل زیدان اگه اشتباه نکنم به رئال باخت.من بعد از اون بازی تو سن 10-11 سالگی به بارسا علاقه پیدا کردم و اون زمانها بازیش رو از رادیو گوش میدادم و تا الان که هستیم خدمتتون:4:

* چقدر اشنایی با تاریخ باشگاهت و اتفاقاتی که براش افتاده داری؟‌ تاثیری رو علاقه ات به باشگاه هم داشته؟!

نمیدونم چقدر میدونم در مورد باشگاه اما اکثریت چیزهایی که میدونم مدیون همین انجمن نویسی ها و دوستان خوبی بوده که باهاشون آشنا شدیم.
مطمئنا تاریخ و فلسفه بارسا برای آنها که می اندیشند برهان آشکار است:4:
یعنی واقعا آدم تاریخ باشگاه رو بخونه و بره طرفدار یه تیم دیگه باشه از نکات بسیار قابل تامل هست و من یکی هر چی بیشتر تاریخ بارسا رو باهاش آشنا میشم بیشتر علاقه پیدا میکنم

* اختلافتون با رئال مادرید زیاد شده در لیگ. به نظرت توانایی رسیدن بهشون رو دارید؟‌ یا به نظرت بهتر این هست که روی لیگ قهرمانان تمرکز کنید؟

متاسفانه به 10امتیاز رسید اختلاف و با روندی که من از رئال و یه سری عوامل دیگه میبینم قرار نیست ما قهرمان بشیم.
به نظرم بهتره این فصل رو پپ با امسال تیاگو و روبرتو و تیو و کوئنکا و دولفئو و دوس سانتوس و رافینیها و ... تموم کنه تا برای فصل که قراره تیم تصفیه سازی توش انجام بشه یه چندتا ستاره جوون و با انگیزه به تیم اضافه بشن و مطمئنم همین بازیکنها برای اینکه بارسا فشار بیاره رو رئال که لیگ رو ول نکنه کافیه

* تئوری اشباع شدن بازیکن ها رو قبول داری!؟‌ بازیکنای بارسلونا انگیزه قبلی رو ندارن یا نظر مخالف داری؟

مطمئنا اشباع شدن رو قبول دارم اما خوب نمیتونم بگم 100% این عامل باعث شده تیم تو لیگ عقب بیفته.
به نظرم حتی اگه ما اشباع هم نشده بودیم بهمون اجازه نمیدادن 4فصل پی در پی با این همه خرجی که رئال داره از جیب ملکه میکنه قهرمان بشیم

* پیش بینی تو از یورو یا جام جهانی بعدی نسبت به روند صعودی یا نزولی تیمت چی هست؟‌ اینده تیمت رو با رفتن بازیکنایی به هر دلیل (بازنشستگی یا ترانسفر) چطور میبینی؟

بارسا با این فلسفه ای که پیش گرفته و داره ادامه میده فکر نمیکنم به این زودی ها به مشکل بخوره و نتایج یورو و جام جهانی رو نتایجش تاثیر بذاره.
هر چند با نبودن بازیکنهایی مثه ژاوی و اینیستا و مسی و پویول که به نظرم 4تا ستون اصلی تیم تا مدتی مشکل خواهیم داشت اما فکر میکنم قبل از ما سران آکادمی بارسا و مدیریت تیم به فکر هستند تا این جاهای خالی رو پر کنند هر چند سخت هست اما تا 80-90 شدنیه اما مطمئنا این مقدار کسری برای تیم مشکل ساز خواهد شد.در مورد آینده حرف زدن یکم سخته...اما فکر نمیکنم آینده ای تاریک در انتظارمون باشه.

* بهترین و بدترین خاطره و شبی که از تیمت داشتی چی هست؟!

.تلخ ترین شب که فکر کنم بازی با اینتر برگشت بود.شب تلخ البته زیاد بوده.شبی که به چلسی 4-2 باختیم با اون گل اشتباهی که کولینا گرفت یا شب حذف شدن جلوی منچستر با گل فوق العاده ی اسکولز.
اما خوب شب بازی با اینتر خیلی بدتر بود.مخصوصا اتفاقاتی که اطراف بازی افتاده بود تلخی رو بیشتر میکرد
شیرین ترین هم که خیلی خیلی زیاد بوده.
شب بازی 6-2 و 3-0 زمان ریکارد و قهرمانی های اروپا و ... اما فکر کنم واسه من هیچ لحظه مثه لحظه ای که اینیستا گل زد نباشه...تا قبل از اون یادم نمیاد واسه فوتبال اشک ریخته باشم.

* بهترین تیم بارسلونا از وقتی که پیگیر تیم بودی رو چی میدونی؟ (۱۱ بازیکن و مربی)

از وقتی پی گیر بودم والدس گلر بوده:4:...اما من زوبی زارتا رو میذارم دروازه

-----------زوبی زارتا----------
---جیو----پویول-----پیکه---آلوس
--------------توره-------------
-------اینیستا-----ژوای--------
مسی-------اتوو-----------رونالدینهو

سوالات تخصصی بایر لورکوزن
http://img4up.com/up2/44220782992702532102.jpg
Deutschland

* در مورد اینکه چطوری طرفدار بایر لورکوزن شدی توضیح بده..

من 16 سالی هست که عاشق فوتبال آلمان هستم! همه تیم های این کشور رو دوست دارم.
ولی در مورد اینکه چی شد که لورکوزنی شدم باید بگم که بعد از خداحافظی اون نسل طلایی دهه 90 آلمان تو فوتبال این کشور فقر ستاره به وجود اومد ، تو اون شرایط یک نفر ، یک جوان رعنا (عین خود لقبی که براش به کار بُردن) تو فوتبال آلمان ظهور کرد البته خیلی دیر و در سن 24 سالگی، که تمام بار فوتبال المان رو در نبود ستاره های دهه 90 به دوش کشید، اون کسی نبود جز بالاک. من لورکوزن رو با بالاک در سال 2001 شناختم و همین دلیلی بر این شد که عاشق لورکوزن بشم.

* عملکرد رابین دات رو از زمانی که مربیگری بایر لورکوزن قبول کرده رو چطور ارزیابی میکنی؟!

من فکر میکنم انتخاب دات به عنوان جانشین یوب هاینکس کار عقلانی نبود.
این مربی اصلاً در سطح لورکوزن نبود، من فکر میکنم بیشترین ضربه ای که خوردیم از جانب سرمربی تیم بود، من به شخصه ازش راضی نیستم و عملکردش رو زیر سوال میبرم، سماجت و یک دنده بودن در عدم استفاده توأمان از بالاک و رولفس در زمین در کنار هم منو یاد بیه لسا تو جام جهانی 2002 و قضیه باتیستوتا و کرسپو میندازه.

* انتظار داشتی با توجه به حضور چلسی و والنسیاِ، بایر لورکوزن از گروهش صعود کنه؟‌ الان انتظارت از تیم توی لیگ قهرمانان چیه؟
100%
من از همون لحظه که گروه بندی رو دیدم علیرغم سختی گروه گفتم که حداقل به عنوان تیم دوم صعود میکنیم. کما اینکه در این راه خیلی سختی کشید لورکوزن به خصوص بعد از اون باخت روز اول مقابل چلسی، ولی خوشحالم که با جبران مافات جلوی چلسی حکم صعود خودمون رو خودمون امضا کردیم.

انتظارم از تیم رسیدن به فینال هست! شاید مسخره باشه، ولی با توجه به اینکه میشائیل بالاک در پایان فصل برای همیشه از لورکوزن میره دوست دارم با فینالیست شدن و قهرمانی به تمام ناکامی هاش در طول دوران ورزشیش پایان بده و اسمش رو به عنوان ناکام ترین بازیکن تاریخ فوتبال از تو کتاب رکوردهای گینس با این قهرمانی بردارن. . . انشاالله

* نقش بالاک رو بر روی تیم چطور می بینی؟ با توجه به تجربیاتش و نقش رهبری که داره می تونه مفید باشه حتی اگر از نظری فنی افت کرده باشه؟! اگر حق انتخاب داشتی بین بالاک و رولفس بازوبند رو به کی میدادی به چه دلیل؟

من آدم روئایی نیستم، به اندازه کافی منطق دارم، ولی فکر میکنم هیچکس مانند بالاک نیست.
تمام دلیلی که باعث شده تا اینجا بمونم خود بالاک هست، اون فراتر از یک بازیکن هست، فراتر از یک ستاره، بالاک نماد فوتبال آلمان بود در تمام سالهایی که فوتبال آلمان خالی از هر گونه بازیکن مستعد بود، به قول یکی از دوستان تو آسمان بی ستاره فوتبال آلمان بالاک درخشان ترین ستاره بود، این همه مقدمه چینی نکردم بگم که من عاشق بالاک هست نه!

میخوام به نقش بالاک اشاره کنم اونم به شکل کاملاً مفصل تا حق مطلب رو ادا کرده باشم.

جام جهانی 2002 : میشائیل بالاک 3 گل و 4 پاس گل
بهترین دهنده پاس گل جام جهانی 2002
زننده 3 گل برای آلمان که دو تای اونها به ترتیب به آمریکا و کره جنوبی بود که گلش به امریکا حکم به رفتن آلمان به نیمه نهایی جام جهانی داشت و گلش به کره آلمان رو به فینال فرستاد و ای کاش دو کارته نمیشد برای فینال ، شاید اگر بالاک بود آلمان قهرمان میشد . . . شاید. . .

جام متلهای 2004: گل بالاک به چک بهترین گل جام ملتهای اروپا شد.

جام جهانی 2006: شاید مهمترین اتفاق ورزشی بالاک همین جام بود، من تابحال بالاک رو اونطور سراسر انگیزه تعصب و البته استرس ندیده بودم، من قبلاً اشک های بالاک رو دیده بودم، ولی اشک های بالاک در سوگِ از دست دادن جام جهانی 2006 در خانه خودی خیلی سوزناک تر بود . . .
من ویدوئیی از بالاک دارم که در بین دو نیمه وقت اضافی در مقابل ایتالیا کلینزمن گوشه ای ایستاده و بالاک داره برای هم تیم ها صحبت میکنه. . .

جام ملتهای 2008 : شاید تنها جامی که بالاک از ابتدا تا انتها بدون محرومیت و مصدومیت تا پایان در کنار آلمان بود، همین جام بود، نمیدونم چرا قسمت نبود بالاک کاپ رو تو دستاش لمس کنه ولی مطمئنم که اون چهره با ابرویی شکافته متلاطم ترین دریاها نهفته بود، بالاک تو اون جام یک لیدر و رهبر واقعی بود.

http://up.vatandownload.com/images/pbkoawkdzh6ggzebvuco_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=pbkoawkdzh6ggzebvuco.jpg)

اینها تنها کارنامه بالاک در تیم ملی بود، اگه بخوام به کارنامش در باشگاه هاش هم گریزی بزنم مطمئناً وقت نمیشه، و اینکه خودمم حوصله اش رو ندارم، ولی مطمئنم کسی که این همه سال کاپتان و بهترین بازیکن آلمان بوده و حتی بهترین بازیکن ده سال اخیر فوتبال آلمان بوده ، سابقه کاپتانی چلسی و بایرن رو تو کارنامه داره صد رد هزار بهتر و شایسته تر از رولفس هست برای کاپتانی لورکوزن شک نکنید.

در مورد انگیزه های بالاک در این بازی فقط همین رو بگم که بعد از نائب قهرمانی بالاک تو لیگ قهرمانان سال 2002 و 2008 و بعد از اتفاقات عجیب سال 2009 و اون داوری مغرضانه هنینگ اوربو تو بازی چلسی و بارسا و درگیری بالاک با اون که مهمترین اتفاق سال 2009 جهان ورزش شد، میتونم بگم بازی با بارسا حکم یک دیدار معمولی رو نداره ! بالاک مطمئناً این فرصت رو از دست نمیده، بعد از سه بار ناکامی در یک قدمی جام این آخرین فرصت میشائیل بالاک هست. من میدونم و ایمان دارم که بالاک تو این بازی با جون و دلش بازی خواهد کرد.

مدال تیم بازنده بر گردن بالاک در دو فینال مختلف.

http://up.vatandownload.com/images/86xnqe6bk0dtx7hzn2uf_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=86xnqe6bk0dtx7hzn2uf.jpg) http://up.vatandownload.com/images/tizn2g9xpdm511cg1nfk_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=tizn2g9xpdm511cg1nfk.jpg)

مهمترین عکس ورزشی سلا 2009. . .

http://up.vatandownload.com/images/h7vh301x6e22f3ijjji_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=h7vh301x6e22f3ijjji.jpg)

* فصل قبل نایب قهرمان شدید، این فصل فکر میکنی تیمتون چه نتیجه ای در انتهای فصل بدست خواهد اورد؟!

با این روند من فکر میکنم اگه لورکوزن بتونه سهمیه لیگ اروپا رو بگیره خیلی هنر کرده!
یکی از ظعیف ترین خطوط حمله لیگ وقتی نمیتونه گلزنی کنه انتظاری هم برای موفقیت تو لیگ نباید داشته باشه.

* بهترین و بدترین خاطره ای که از لورکوزن داری چی بوده؟!

سوال خوبیه.

بدترین خاطره:
فکر میکنم سال 2002 خودش بدترین خاطره من از لورکوزن بود، جاییکه با شکست از رئال هت تریک ناکامی لورکوزن کامل شد، من فکر نمیکنم تیمی تو تاریخ فوتبال بوده باشه که در معرض کسب سه جام مهم باشه (لیگ قهرمانان، بوندسلیگا، جام حذفی) و هر سه رو واگذار کرده باشه در یک قدمی موفقیت، من واقعاً به لورکوزن 2002 افتخار میکنم ولی بدترین خاطرم از لورکوزن همون هت تریک ناکامیمون بود . . .
این عکس خودش گویای همه چیز هست در مورد اون سال . . .

http://up.vatandownload.com/images/pch80483f7n8jkgtt4_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=pch80483f7n8jkgtt4.jpg)

بهترین خاطره:
بهترین خاطره من از لورکوزن لیگ قهرمانان همون فصل 2001/2002 بود که به شکل کاملاً مقتدرانه ای با پشت سر گذاشتن تیم های بزرگی چون منچستر یونایتد، لیورپول، دپورتیوو ، یوونتوس، آرسنال به فینال رسیدیم، واقعاً رویایی بود برام، به خصوص بازی با منچستر تو اولد ترافورد و بازی با لیورپول تو بای آره نا، اون سال شایسته قهرمانی بودیم به خدا.

* ترکیب بهترین بازیکنایی که از وقتی بازی های لورکوزن رو دنبال میکردی رو بنویس (۱۱ بازیکن و مربی)...

این سوال سختیه !

این ترکیب تیم قرن لورکوزن هست به انتخاب هواداران!

http://up.vatandownload.com/images/h3rizlcthq6ehlv0198_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=h3rizlcthq6ehlv0198.jpg)

ولی من اعتقاد دارم بهترین تیم تاریخ لورکوزن همون تیم سال 2002 بود که تا پای فینال هر سه جام رفت و با شایستگی نائب قهرمان شد، به نظر من اون تیم شایستۀ حداقل یک کاپ بود، پس من قطعاً انتخاب تیم سال 2002 هست، چون بهترین تیم تاریخ باشگاه هست و مهمترین دستاورد های باشگاه در طول تاریخش در همون سال 2002 و توسط همون بازیکنان عاید شده.

http://up.vatandownload.com/images/2zk3lyw7lzxf9wmd0y_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=2zk3lyw7lzxf9wmd0y.jpg)

پس با این تفاسیر تیم محبوب و مورد علاقۀ من در طول تاریخ به این شکل میشه. . .

Formation = 4-3-3

----------------- Butt ---------------
-------- Zivkovic ----- Lucio --------
Sebescen ---------------- Placente
------------- Ramelow(C) ----------
---------------------- Ballack -------
------------ Basturk -----------------
Schneider ------------- Ze Roberto
------------ Neuville(Kirsten) -------

Head Coach = Christoph Daum

پایان بخش دوم سوالات

با تشکر ویژه از محسن و ممدرضای عزیز بخاطر پاسخگویی کامل به سوالات