PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : •÷‡ باشگاه بدنسازی ‡÷•Seventy One
17th May, 2010, 11:49 AM
سلام .....

تعجب کردم که این تاپیک تو PF موجود نبود !

خودم دست به کار شدم ....

از علاقمندان به ورزش بدنسازی (مثل خودم ) دعوت میکنم که به این تاپیک سر بزنن :king:

برای شروع یه مطلب کلی در مورد بدنسازی از سایت ویکیپدیا براتون میزارم ...

امیدورام تاپیکو سرپا نگه دارید ... و در اینجا به بحث های ورزشیتون بپردازید ...


....

بدنسازی

بدنسازی به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیة اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد. بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی در بدن[/URL] ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF%D9%86) و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده میشود پرورشِ اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولا منظور افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است. اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه میکنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد. به طور مثال، یک شناگر با تمرکز روی عضلات زیربغل خود میتواند در مدت کوتاهتری قدرت این عضلات و در نتیجه سرعت خود در شنای قورباغه را بهبود ببخشد.

ابزار و وسایل بدنسازی

ابزار و وسایل بسیاری برای پرورش هر گروه از عضلات وجود دارند. در گذشته فنر، کش، وزنه (با اشکال مختلف) و میله مورد استفاده قرار میگرفتند اما امروزه بدلیل اینکه بعضی از این وسایل به طور دقیق عمل نمیکنند (مثل فنر) و در هنگام استفاده سنگین از آنها ممکن است خطرناک باشند، تمامی وسایل به نوعی تبدیل به دستگاههایی شده اند که با وزنه کار میکنند. از وسایل رایج در بدنسازی دمبل، میله (یا باربل و یا میله بارفیکس) و وسایل سیمی هستند.


شیوه های تمرینی

مهمترین عنصر در بدنسازی برنامه ریزی است. برنامه ریزی غذایی، با افزایش میزان کالری (و یا در صورت لزوم با کاهش کالری) و پروتئین و ویتامین ها[URL="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86"] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C)، مواد اولیه لازم را به بدن میرساند. در این مرحله از بدنسازی استفاده از مکملهای غذایی بسیار رایج است. در مرحله دوم، یک برنامه ورزشی منظم، برروی عضله فشار مورد نظر را ایجاد میکند. به مرور زمان توانایی عضله بیشتر میشود، اما از طرف دیگر بدنساز با وزنه های بیشتری ورزش را دنبال میکند، به این ترتیب یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد میشود که بدنسازان حرفه ای آن را تا ظرفیت نهایی بدن خود پیگیری میکنند.


فرآیند ساخت

فرآیند ساخت عضله و سایر بافت های مربوطه (زردپی، غضروف، بافتهای چربی و استخوان) فرآیندی پیچیده است. عضلات به دو حالت کلی برای ساخت تحریک میشوند، یکی هورمون های موجود در بدن است و دیگری پارگیهای ریز عضله(حاصل از فشار نامتعارف). البته این دو عامل جدا نیستند و به طور مثال، با زخمی شدن بدن، حجم هورمون تستوسترون خون بالا میرود که باعث ترمیم سریعتر بدن میشود. بدن انسان در مقابل هرکدام از این پدیده ها ظرفیت محدودی دارد. آسیبهایی که بدن به موقع (ظرف سه روز) نتواند ترمیم کند، آسیبهای جدی هستند که چرخه بازخوردی مورد نظر را مختل میکنند. از طرف دیگر، هورمونها علاوه بر ساخت عضله فرآیندهای دیگری را هم کنترل میکنند که بالا بودن بیش از حد آنها در بدن، ممکن است باعث عوارض جانبی در بدن شود.


سوء استفاده از هورمونها

به هورمونهای سازنده عضله، آنابولیک گفته میشود. هورمونهای مهم در ساخت عضله نستوسترون و هورمون رشد هستند. هورمون تستسترون هورمونی جنسی است که توسط بیضه ها ترشح میشود. این هورمون در حالت کلی با پروژسترون خون در تعادل است. با بالا رفتن مصنوعی حجم استروئیدهای مقلد تستسترون در بدن دو اتفاق رخ میدهد، اول متوقف شدن ترشح آن توسط بیضه ها (برای تعدیل حجم) و دیگر بالا رفتن حجم پروژسترون برای مقابله با اثرات تستسترون است. در طولانی مدت، اندازه بیضه ها کاهش میابد و حتی ممکن است آسیب ببیند. از طرف دیگر پس از قطع مصرف، به علت بالا بودن پروژسترون خون و تاخیر بیضه ها در تولید تستسترون طبیعی، توده چربی در سینه ها جمع میشود. عوارض جنسی، کبدی، پوستی و سرطانی و ناراحتیها در اتصالات عضله از عوارض جانبی مصرف تستسترون است. از نمونه های داروهایی که برای افزایش این هورمون استفاده میشوند میتوان به دیانابول اشاره کرد. هورمون رشد، که در حالت مصنوعی به آن "سوماتروپین" گفته میشود، مسئول کنترل سوخت و ساز در بدن است. مصرف نادرست این هورمون میتواند باعث بروز عوارض قلبی، ضعیف شدن چشم و ناهنجاری در استخوان بندی بدن بشود.


مکمل‌های غذایی

پروتئین بیشترین ماده مورد نیاز برای ساخت عضله میباشد، اما علاوه بر آن ترمیم فرآیندی است که خود انرژی زیادی را میطلبد. میزان پروتئین مورد نیاز هر فرد در روز به وزن بدن او بستگی دارد. این میزان در افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند بالاتر میرود. بدن انسان به ۱۲ گونه پروتئین احتیاج دارد. در یک رژیم غذایی مناسب باید تمام این پروتئین‌ها وجود داشته باشد. از غذاهای معمولی که در بدنسازی استفاده میشود میتوان به انوع لبنیات (مخصوصا پنیر و شیر)، تخم مرغ، سیب زمینی و گوشت سفید اشاره نمود. یک انسان با وزن ۸۰ کیلو، روزانه به حداقل ۶۰ گرم پروتئین نیاز دارد. برای یک بدنساز این میزان بیشتر خواهد بود و باید توجه کرد که به طور مثال یک تخم مرغ تنها ۶ گرم پروتئین دارد. بنابراین معمولا برای فرد عادی تهیه این پروتئینها و مصرف آن در طول روز بسیار دشوار و پرهزینه‌است و اکثر بدنسازان از مکملهایی استفاده میکنند تا راحت و سریع مواد لازم بدن را بدست بیاورند. این مکملها معمولا از فرآورده‌های جانبی محصولات لبنی(معمولا تولید پنیر) و یا پروتئینهای سنتتیک تولید میشوند. مواد انرژی زایی همچون شکر نیز به بعضی از این مکملها اضافه میشوند. برای تهیه کربوهیدرات خالص معمولا از ذرت استفاده میشود. از معمولترین مکملهایی که بدنسازان از آن با حجم بالاتر از حجم طبیعی استفاده میکنند مکمل کراتین است که بدن انسان خود از ترکیب سه پروتئین تولید میکند و معمولا حجم روزانه آن بیش از ۳ گرم نیست. اما با مصرف مکمل این میزان تا ۲۰ گرم در روز افزایش میابد(در دوره بارگیری که معمولا شش روز بیشتر نیست). با افزایش میزان کراتین در سلولهای عضلات، چون این ماده جاذب آب است، حجم آب میان بافتی و در نتیجه حجم عضله افزایش میابد. این آب علاوه بر افزایش حجم در موقع لزوم توسط بافت ترمیم شونده مورد استفاده قرار میگیرد. نکته مهم در مصرف این مکمل، رساندن آب لازم به بدن است، زیرا در غیر اینصورت عوارض کلیوی برای بدنساز پیش میاید. مصرف طولانی مدت این ماده بسیار خطرناک است و معمولا تنها در دوره‌ای ۴۰ روزه یا دو ماهه مصرف میشود.


استراحت

استراحت جزء مهمی از بدنسازی محسوب می‌شود. در هنگام استراحت فرآیند ترمیم سریعتر است و هورمونهایی همچون هورمون رشد با حجم طبیعی و بیخطر در بدن تولید می‌شوند که به نوبه خود فرآیند ساخت عضله را سرعت می‌بخشد.
:53:

Seventy One
17th May, 2010, 12:44 PM
خب میخوام در این پست یکی از اسطوره های ورزش بدنسازی رو معرفی کنم :

اون شخص کسی نیست جز

جی کاتلر ( Jay Cutler)

http://www.iform.no/images/artikkel/kroppsbygging/jay%20cutler2006.jpg


نام: جی کاتلر
نام مستعار: کاتس
محل سکونت: لاس وگاس، ایالت نوادا، ایالات متحده
تاریخ تولد: 3 آگوست 1973
قد: 5 فوت و 10 اینچ (178 سانتیمتر)
وزن عادی: 290 پوند (132 کیلوگرم)
وزن مسابقه: 260 پوند (118 کیلوگرم)
دور سینه: 58 اینچ (147 سانتیمتر)
دور بازو: 22 اینچ (56 سانتیمتر)
دور ران: 30 اینچ (76 سانتیمتر)
دور ساق: 20 اینچ (51 سانتیمتر)
دور کمر: 34 اینچ (86 سانتیمتر)
دور گردن: 19.5 اینچ (49.5 سانتیمتر)

عناوین :مستر الیمپیای 2006 – قهرمان
مستر الیمپیای 2005 – دوم
مستر الیمپیای 2004 – دوم
آرنولد کلسیک 2004 – قهرمان
نمایش قدرت جی ان سی 2003 – دوم
جایزه بزرگ هلند 2003 – اول
جایزه بزرگ انگلستان 2003 – اول
جایزه بزرگ روسیه 2003 – دوم
مستر الیمپیای 2003 – دوم
قهرمانی حرفه ای سان فرانسیسکو 2003 – قهرمان
آرنولد کلسیک 2002 – قهرمان
مستر الیمپیای 2001 – دوم
مستر الیمپیای 2000 – هشتم
جام جهانی حرفه ای جو ویدر 2000 – دوم
جایزه بزرگ انگلستان 2000 – دوم
شب قهرمانان فدراسیون بین المللی 2000 – قهرمان
حرفه ای آیرنمن 1999 – سوم
آرنولد کلسیک 1999 – چهارم
شب قهرمانان فدراسیون بین المللی 1998 – دوازدهم
قهرمانی سنگین وزن کشور 1996 – قهرمان
قهرمانی سنگین وزن نوجوانان کشور 1993 – قهرمان

جی که از سن 11 سالگی، بعنوان کارگر ساختمانی، کار در سازه های بتونی را آغاز کرده است، همیشه با کار سنگین مانوس بوده است. پایبندی به همین وجدان کاری، یکی از علل کسب عناوین متعدد جهانیش می باشد. برنامه های سنگینش در روزهای قبل از مسابقه، اغلب چهار ساعت طول می کشند. نتیجه این تمرینات سخت، وضعیت عالی بدنی و ورود به جرگه بهترین حرفه ای های دنیا است. کسب عناوین متعدد حرفه ای، بخوبی گویای قابلیتهای کاتلر است. در ادامه، برخی ویژگیهای جالب وی را می خوانید:

غذای محبوب: استیک
تفریح محبوب: بازیهای مختلف
بیشترین تاثیر: از خانواه
مارک تبلیغاتی / حامی مالی: آی اس اس ریسرچ و تجهیزات فلکس (1 سال)
بدترین شرایط فائق آمده: جوانترین بدنساز جهان
انگیزه: ترس از شکست، ثبات مالی
آنچه کمتر کسی از او می داند: کارگری در شرکت سازه های بتونی خانواده خود (برادران کاتلر) از سن 11 سالگی
ورود به بدنسازی: از دوران تحصیل در کالج
عضلات محبوب: ران و سرشانه
تمرین محبوب: لانج (قیچی) متحرک با هالتر
هله هوله محبوب: ماست یخزده بدون چربی
فیلم محبوب: مجموعه "دای هارد" بروس ویلیز
سریال تلویزیونی محبوب: سی اس آی
بازیگران محبوب: رابرت دو نیرو و بروس ویلیز
ورزشهای محبوب: بسکتبال و فوتبال آمریکایی
چهره های محبوب موسیقی: کیور، توپک شکور، اسنوپ داگ
حیوانات خانگی: اسکرپی (یک سگ نژاد کاکپو) و تریس (سگ دیگر وی از نژاد اردایل تریر)
سرگرمیها: مطالعه، بولینگ، مسابقه موتورسواری، حیوانات – مخصوصا سگ

و چند عکس از این ورزشکار در ادامه :

http://www.musclestore.com/mrolympia/jay_cutler.jpg

http://www.musculacionypesas.net/deportistas/objetos/jay-cutler-deportistas.jpg

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2008/jay_cutler_training_z.jpg

http://ks-cdn-webfiles.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2009/09/jay-cutler-2009.jpg

http://tnation.tmuscle.com/forum_images/2/7/27a0d-Jay_Cutler_picture675.jpg

http://image3.examiner.com/images/blog/EXID1869/images/586px-Jay_Cutler_bodybuilder_2008-crop.jpg

http://www.fisicoculturismo.org/fotos/albums/jay-cutler/fotos_jay_cutler_304.jpg

Farzad Lampard
17th May, 2010, 12:59 PM
تاپیک جالبی زدی!

مرسی!

میگم علی خودت حاضری یه روزی شبیه این یارو بشی؟ :4:

من کلا یه 10 جلسه هست میرم بدنسازی...شما چطور؟ :8:

Seventy One
17th May, 2010, 01:02 PM
تاپیک جالبی زدی!

مرسی!

میگم علی خودت حاضری یه روزی شبیه این یارو بشی؟ :4:

من کلا یه 10 جلسه هست میرم بدنسازی...شما چطور؟ :8:


مرسی :love05:

چرا که نه ؟!! همه بدنساز کارها ارزوشونه که یه همچین هیکلی داشته باشن ...
ولی مشکل اینجاست که من و شما به چند دلیل نمیتونیم هیچ وقت همچین هیکلی داشته باشیم ...
---
من چند سال پیش 2 سال رفتم بدنسازی ولی بعدش ول کردم ....

ولی الان یک ساله که هر روز دارم میرم ....

NoName
17th May, 2010, 01:02 PM
تاپیک خوبیه. امیدوارم همینطوری فعال نگهش داری.:53:

Seventy One
17th May, 2010, 01:05 PM
تاپیک خوبیه. امیدوارم همینطوری فعال نگهش داری.:53:

چشم ! :4:

امیدوارم بقیه هم کمک کنن ! :love05:

S@eed
17th May, 2010, 01:08 PM
من احتمالا تابستون میرم بدنسازی ولی هیکله حجیم نمیخوام هیکله فیتنسی میخوام . یعنی در واقعا حجم خشک . مثله بدنه فوتبالیستا ! از هیکله حجیم خوشم نمیاد

the-joker
17th May, 2010, 01:13 PM
چشم ! :4:

امیدوارم بقیه هم کمک کنن ! :love05:


میتونی رو کمک من حساب کنی دوست عزیز :Pimp:

من خودم 5 ،6 سال هست باشگاه میرم ولی هیچوقت به صورت حرفه ی کار نکردم

معمولا بعد از 6 ماه کار کردن کراتین بهترین مکمل محسوب میشه برایه تقویت عضله (( البته کراتین اصل ))

Seventy One
17th May, 2010, 01:37 PM
من احتمالا تابستون میرم بدنسازی ولی هیکله حجیم نمیخوام هیکله فیتنسی میخوام . یعنی در واقعا حجم خشک . مثله بدنه فوتبالیستا ! از هیکله حجیم خوشم نمیاداین نشون میده که مثل خودم خوش فکری :4: :10:

خود من هم فیتنس رو دوست دارم ...
و توصیه میکنم که افراد بلند قد فیتنس کار کنن تا بدنشون قشنگ تر بشه :181:میتونی رو کمک من حساب کنی دوست عزیز :Pimp:

من خودم 5 ،6 سال هست باشگاه میرم ولی هیچوقت به صورت حرفه ی کار نکردم

معمولا بعد از 6 ماه کار کردن کراتین بهترین مکمل محسوب میشه برایه تقویت عضله (( البته کراتین اصل ))


ممنون از توجه ت به تاپیک :love05:
به نکته ی خوبی اشاره کردی ....
همه چیز اصلش خوبه ...
البته کراتین چه تقلببیش و چه اصلش یکم مضر هستش ...
و بهتره که با مشورت مربی و با احتیاط مصرف بشه

Farzad Lampard
17th May, 2010, 02:05 PM
نخورید آقایون این خضعبلات رو.....
! :4: کراتین خر کی باشه! ول کنید بابا....بیاید خودم بهتون پودر اصل بدم! :4:

Carles Puyol
17th May, 2010, 03:04 PM
داوش علی نشد دیگه ..........
عکس منو گذاشتی سردر تایپیک بردار اینارو دوست ندارم عکسم پخش بشه

S@eed
17th May, 2010, 03:11 PM
دوستان مکمل و این جور چیزا اگه اصل باشه و اصولی مصرف بشه مشکله چندانی ایجاد نمیکنه . همه جای دنیا مکمله اصل مصرف میشه و همه هم راضین روز به روزم داره به تعدادشون اضافه میشه . متاسفانه توی کشوره ما جای اینکه بیان مکمله اصلی وارد کنن فقط هر روز تبلیغ میکنن که آقا از این چیزا نخورید اینجوری میشید اونجوری میشید در حالی که این بلاهایی که مکمله تقلبی سره آدم میاره ! خودم قبله عید با هزار بدبختی بابام رو راضی کردم که پوله چربی سوز رو بهم بده(اینقدر تبلیغاته منفی الکی هست که میترسید یه بلایی سرم بیاد!) و از اونور واسم آوردن عینه مرد هم جواب داد ! باورتون نمیشه ولی توی 20 روز حدود 6.5 کیلو کم کردم شکمم نصف شد و الانم که دیگه نمیخورم نه بلایی سرم اومده نه وزنم برگشته !

میخوام تابستون که برم سمته فیتنس کردنه بدنم پودر و مکمل و آمینو بخرم البته اصلی ولی راضی کردنه پدر واسه خرید این چیزا کاره حضرته فیله ! :cigar:

Farzad Lampard
17th May, 2010, 03:23 PM
دوستان مکمل و این جور چیزا اگه اصل باشه و اصولی مصرف بشه مشکله چندانی ایجاد نمیکنه . همه جای دنیا مکمله اصل مصرف میشه و همه هم راضین روز به روزم داره به تعدادشون اضافه میشه . متاسفانه توی کشوره ما جای اینکه بیان مکمله اصلی وارد کنن فقط هر روز تبلیغ میکنن که آقا از این چیزا نخورید اینجوری میشید اونجوری میشید در حالی که این بلاهایی که مکمله تقلبی سره آدم میاره ! خودم قبله عید با هزار بدبختی بابام رو راضی کردم که پوله چربی سوز رو بهم بده(اینقدر تبلیغاته منفی الکی هست که میترسید یه بلایی سرم بیاد!) و از اونور واسم آوردن عینه مرد هم جواب داد ! باورتون نمیشه ولی توی 20 روز حدود 6.5 کیلو کم کردم شکمم نصف شد و الانم که دیگه نمیخورم نه بلایی سرم اومده نه وزنم برگشته !

میخوام تابستون که برم سمته فیتنس کردنه بدنم پودر و مکمل و آمینو بخرم البته اصلی ولی راضی کردنه پدر واسه خرید این چیزا کاره حضرته فیله ! :cigar:میگم جناب سعید خان روم به دیوار! :4: برو یه تست بده! :4: میدونی که منظورم چیه؟ :4: !!!!

Super Rooney
17th May, 2010, 03:24 PM
ایول تاپیک ! تبریک !ا:53:
جی کاتلر حرف نداره ولی فکر کن بتونی همچین بدنی بسازی ! این بدن حداقل 100 میلیون هزینه میبره آخرشم این نمیشی ! به فرم سرشونه ها، بازوش ، زیر بغلش و پاهاش دقت کنید بی نظیره ! واسه همینه تونست امسال قهرمانیش رو از دکستر جکسون پس بگیره !
دوستان بد نیست کار کنید بدن سازی رو نترسید به این سادگی ها حجیم نمی شید مگر اینکه خودتون بخواید و خوب هزینه کیند ! :wink2: فقط مواظب باشید آسیب نبینید!

Super Rooney
17th May, 2010, 03:29 PM
دوستان مکمل و این جور چیزا اگه اصل باشه و اصولی مصرف بشه مشکله چندانی ایجاد نمیکنه . همه جای دنیا مکمله اصل مصرف میشه و همه هم راضین روز به روزم داره به تعدادشون اضافه میشه . متاسفانه توی کشوره ما جای اینکه بیان مکمله اصلی وارد کنن فقط هر روز تبلیغ میکنن که آقا از این چیزا نخورید اینجوری میشید اونجوری میشید در حالی که این بلاهایی که مکمله تقلبی سره آدم میاره ! خودم قبله عید با هزار بدبختی بابام رو راضی کردم که پوله چربی سوز رو بهم بده(اینقدر تبلیغاته منفی الکی هست که میترسید یه بلایی سرم بیاد!) و از اونور واسم آوردن عینه مرد هم جواب داد ! باورتون نمیشه ولی توی 20 روز حدود 6.5 کیلو کم کردم شکمم نصف شد و الانم که دیگه نمیخورم نه بلایی سرم اومده نه وزنم برگشته !

میخوام تابستون که برم سمته فیتنس کردنه بدنم پودر و مکمل و آمینو بخرم البته اصلی ولی راضی کردنه پدر واسه خرید این چیزا کاره حضرته فیله ! :cigar:

مکمل پروتئینی مثل کراتین،آمینو،کربوهیدرات و... هیچ ضررینداره بنده به وفور مصرف کردم الان هم خدمت شما نشستم ! تست و آزمایش هم لازم ندارم !:wink2: فقط هیچوقت سمت هورمون و آمپول نرید که مثل سراب میمونه اولش بهتون حال میده بعد از یه مدت باد بدن میخوابه هزار جورم عوارض بد داره !

Carles Puyol
17th May, 2010, 03:39 PM
اومدیمو خوردیمو بچه دار نشدیم اونوقت چی ؟ من با این هیکل بچه دار نشم میگن خرس گنده عرضه نداره بچه دار شه . !
ولی به دور از شوخی شنیدم بعد از اینکه استفاده کردی بعد از یک مدت عوارضشو نشون میده عوارضی چون بچه دار نشدن و...........
البته بعد از یک مدت رفتن به بدنسازی مثلا 1.5 سال باید از پودر استفاده کرد چون دیگه بدن بدون پودر نمیتونه رشد کنه

Super Rooney
17th May, 2010, 03:51 PM
بچه دار نشدن رابطه مستقیم به استفاده از هورمون داره وگرنه پودر پروتئین آسیبی نیمزنه ! البته هورمون رو هم اگر زیر نظر پزشک و مربی حسابی مصرف کنی مشکل دار نمیشه مثل اکثرقهرمان های دنیا که هم زن دارن و هم بچه ! البته بازم من پیشنهاد نمی کنم مصرف کنید !
منم موافقم بعد از یه مدت که خالی کار کنی بدن دیگه رشد نمیکنه حتماً مکمل نیاز داره !

the-joker
17th May, 2010, 05:21 PM
اره دوستان ، من از موقعی که وارد باشگاه شدم فقط یه بار اتفاق افتاده بود که طرف معده ش رو داغون کرده بود

به ریس باشگاه نمیگفت و خودش هر وقت میخواست مصرف میکرد کراتین رو

---

من خودم یه بار Amino مصرف کردم که خیلی خوب بود ، خوبیه امینو به اینه که همش پروتئینه و دیگه نیازی به این نیست که هی بری و سفیده تخم مرغ بخوری .

Seventy One
17th May, 2010, 06:31 PM
S@eed و the joker و Super rooney درست میگن ...

به نظر من توی ایران بیش از حد مکمل ها رو به طور بد معرفی میکنن !

باید توجه داشت که اگه تمامی مکمل های اصل از خارج خریداری بشه

هیچ گونه مشکلی ایجاد نمیکنه و خیلی هم خوبه ...

من خودم میخوام به اشنامون که تو سوئد و کانادا هستن بگم که کراتین و پروتئین برام بیارن...

------------------------------
اما در مورد هورمون ها ....

طبق چیزایی که من شنیدم مصرف هورمون پر از ضرر هستش
یعنی مشکلاتی مثل عقیمی (اگه درست نوشته باشم!) و ناراحتی های دیگه رو به بار میاره !

اما

مصرف پارا هورمون هیچگونه ضرری نداره تنها مشکلی که داره گرون بودنشه ...

Super Rooney
17th May, 2010, 06:48 PM
دقیقاً همینطوره هورمونهای ف ی ل ت ر شده هم که بشدت از عوارضشون کم شده وجود دارن که قیمتها بالاست ! اصولاً بدن سازی ورزش پر خرجی هستش و پول یکی از ارکان اصلیشه ! اگه بدن خوب بخوای بایدم خوب خرج کنی !
تو همین ایران هم جنس اصل پیدا میشه یه چند بار سرتون کلاه بره اوستا میشید !:wink2: ولی اگه بتونید مکمل هاتون رو از خارج تهیه کنید کلی جلو هستید !

John Terry
18th May, 2010, 09:57 AM
سلام بروبکس:barareh:
بابت افتتاح این تاپیک به علی و دوستان تبریک میگم:give_rose:
من هم 4-3 سال پیش یه مدت حدودا 9-8 ماه رفتم بدن خونه:4:،کراتین هم گرفتم اما هوچی نخوردم آخه گرخیدم تو حسرت بچه بمونم:17:.بدنم خیلی استعداد باد شدن داره الان که ایهنمه از رفتنم به بدنخونه و ول کردنش میگذره بازم هرکی منو میبینه میفهمه اینکاره ام:spiteful:
اون موقع ها یکی از دوستام (فری فرفره) منو به زور میبرد و با هم ورزش میکردیم اما الان که از هم جدا شدیم من دیگه حس و حالشو ندارم چون لامصب خیلی گشاد شده:4:
بدنسازی در حد قورباغه شدن خوب نیست در حد اینکه هیکلت رو فرم بیاد و اعتماد به نفست بره بالا خوبه.نوه خاله من توی فولاد شهر بعد اینکه شیش ماه بدنسازی رفت از این آمپول ها زد و گنده شد،الان هم مدرکشو گرفته و مربی شده پول خوبی هم درمیاره اما مطمئنا عوارضشو تو سالهای بعد میبینه :yes:

Super Rooney
18th May, 2010, 10:40 AM
ای بابا شما هم که ما رو کشتید با این بچه دار نشدنتون ! این همه بقیه بچه آوردن چیکارکردن! :4: هورمون کوفتی هزار تا عوارض داره که خوبش بچه دار نشدن هست شما هی چسبیدین به این !:wink2:
بابا همه حرفه ای ها بچه دارن شماها نترسید با یه کراتین و آمینو رویای پدرشدن رو ازدست بدین!:wink2: اگه اینجوری بود که وازکتومی نمی کردن دیگه میگفتن برید یه قوطی کراتین بخورید!:4:

Seventy One
19th May, 2010, 11:03 PM
خب الان میخوام اسطوره ای دیگر رو از قهرمانان رشته ی بدنسازی معرفی کنم ...

که 99 درصد دوستان حتما میشناسن ...

رونی کلمن

http://www.movementarian.com/wp-content/ronniecoleman.JPG

نام‌ كامل‌: رونی‌ دین‌ كلمن‌.
تاریخ‌ تولد: 13 ماه‌ سه‌ 1964.
محل‌ تولد: مونرو‚ لوییزیانا.
محل‌ اقامت‌ فعلی‌: آرلینگتون‌‚ تگزاس‌.
وضعیت‌ ازدواج‌: مجرّد.
ارتفاع‌ قد: 180 سانتی‌ متر.
وزن‌ هنگام‌ برگزاری‌ مسابقه‌: 120 كیلوگرم‌.
وزن‌ خارج‌ از فصل‌ برگزاری‌ مسابقه‌: 145 كیلوگرم‌.

-1 برق‌ چشمان‌ رونی‌ كلمن‌ هشت‌ ساله‌ مثل‌ برق‌ چشمان‌ ببر بود. از اینجا به‌ بعد بود كه‌ فعالیت‌ افسانه‌ای‌ خود را آغازكرد.
-2 در ماه‌ مه‌ 1982 از دبیرستان‌ سیركا فارغ‌ التحصیل‌ شد و با تحصیل‌ در دانشگاه‌ گرامبلینگ‌ استیت‌‚ آینه‌‚ درافشانی برای‌ خود رقم‌ زد.
-3 با استفاده‌ از بازوهای‌ بلند و حجم‌ خود توانست‌ در سطح‌ رقابت‌ها مطرح‌ شود.
-4 قالب‌ افسانه‌ای‌ عضله‌ دو سر بازویش‌ را از جلو‌ مشاهده‌ می‌نمایید. این‌ قالب‌ متعلق‌ به‌ سال‌ 1990 و 1991 است‌.
-5 سه‌ ورزشكار نام‌ آور پرورش‌ اندام‌ یعنی‌ كلمن‌‚ ناصر الصو نباطی‌ و ران‌ لاو را در كنار هم‌ مشاهده‌ می‌نمایید. این‌ عكسبه‌ مسابقات‌ حرفه‌ای‌ سال‌ 1993 اختصاص‌ دارد.
-6 كلمن‌ در سال‌ 1990 به‌ عنوان‌ آقای‌ تگزاس‌ شناخته‌ شد.
-7 در سال‌ 1995 از شرایط‌ جسمانی‌ فوق‌ العاده‌ای‌ برخوردار بود و در شب‌ قهرمانان‌ به‌ پیروزی‌ رسید.
-8 نمایش‌ عضلات‌ فوق‌ العاده‌ رونی‌ كلمن‌ ملقب‌ به‌ <درخت‌ كریسمس‌> در سال‌ 1998 به‌ كمك‌ همین‌ ساختارعضلانی موفق‌ به‌ كسب‌ عنوان‌ مستر المپیا شد.


زندگی‌ خصوصی
بزرگ‌ترین‌ ترس‌: از آنجا كه‌ به‌ خدا ایمان‌ دارم‌ در زندگی‌ از هیچ‌ چیز نمی‌ترسم‌.
عزیزترین‌ موجود در زندگی‌: مادرم‌ می‌باشد.
بزرگ‌ترین‌ موفقیت‌ در خارج‌ از دایره‌ پرورش‌ اندام‌: فارغ‌ التحصیلی‌ افتخارآمیز در رشته‌ حسابداری‌ از دانشگاهگرامبینگ‌ استیلت‌. در ضمن‌ چهار سال‌ هم‌ به‌ عنوان‌ بازیكن‌ مدافع‌ فوتبال‌ بازی‌ می‌كردم‌.
بزرگ‌ترین‌ پشیمانی‌: تا به‌ حال‌ اشتباهی‌ مرتكب‌ نشده‌ام‌ تا احساس‌ پشیمانی‌ كنم‌. به‌ نظر من‌ همه‌ چیز بسیار خوب‌ وعالی‌ پیش‌ می‌رود.
منبع‌ اصلی‌ العام‌ و ایجاد انگیزه‌: فقط‌ از ایمان‌ به‌ خدا الهام‌ می‌گیرم‌. زمانی‌ كه‌ كودكی‌ بیش‌ نبودم‌ مادرم‌ هر روز یكشنبه مرا با خود به‌ كلیسا می‌برد و همین‌ مسئله‌ به‌ صورت‌ بخش‌ بزرگی‌ از زندگی‌ هفتگی‌ام‌ درآمده‌ است‌.
بزرگ‌ترین‌ مبارزه‌ زندگی‌: زمانی‌ كه‌ آماده‌ می‌شدم‌ تا برای‌ ششمین‌ بار متوالی‌ به‌ عنوان‌ قهرمانی‌ المپیا دست‌ یابم بزرگ‌ترین‌ مبارزه‌ دوران‌ زندگی‌ را شروع‌ كردم‌.
خصوصیتی‌ كه‌ بیش‌ از همه‌ در مردم‌ می‌پسندید: صداقت‌ و درستكاری‌.
خصوصیتی‌ كه‌ بیش‌ از همه‌ از آن‌ متنفر هستید: عدم‌ صداقت‌ و ریا.

صحبت‌ راجع‌ به‌ مسابقه
اولین‌ مسابقه‌: كسب‌ عنوان‌ مستر تگزاس‌ در 7 آوریل‌ 1990. در آن‌ سال‌‚ قهرمان‌ دسته‌ سنگین‌ وزن‌ شدم‌ در حالی‌ كهوزنم‌ 97 كیلوگرم‌ بود.
اثرات‌ اولیه‌ پرورش‌ اندام‌: تنها كسی‌ كه‌ روی‌ من‌ تا›ثیر گذاشت‌ برایان‌ داوسون‌ بود كه‌ راجع‌ به‌ پرورش‌ اندام‌ به‌ عنوانیك‌ حرفه‌ با من‌ صحبت‌ كرد. برایان‌ به‌ من‌ گفت‌ كه‌ عضویتم‌ در باشگاه‌ <متروفلكس‌> مجانی‌ است‌ به‌ شرط‌ اینكه‌ درمسابقات‌ مستر تگزاس‌ شركت‌ كنم‌. وی‌ معتقد بود كه‌ من‌ استعداد صعود به‌ سطح‌ حرفه‌ای‌ را دارم‌ و در واقع‌ این‌ پیشبینی‌ او هم‌ به‌ واقعیت‌ پیوست‌.
نكات‌ برجسته‌ دوران‌ حرفه‌ای‌: در سال‌ 1998 به‌ اولین‌ عنوان‌ مستر المپیا دست‌ یافتم‌. در آن‌ زمان‌ همه‌ در مورد فلكس ویلر و كوین‌ لورون‌ صحبت‌ می‌كردند اما به‌ همه‌ ثابت‌ كردم‌ كه‌ می‌توان‌ غیرممكن‌ را به‌ ممكن‌ تبدیل‌ كرد.
موفقیت‌ كمتر در دوران‌ فعالیت‌ حرفه‌ای‌: كسب‌ عنوان‌ چهارم‌ در مسابقات‌ كلاسیك‌ آرنولد شوارتزینگر در سال‌ 1997.در آن‌ زمان‌ آمادگی‌ داشتم‌ تا با پرورش‌ اندام‌ خداحافظی‌ كرده‌ و از فعالیت‌ دست‌ بكشم‌. پس‌ از مسابقه‌ به‌ منزل‌ برگشته و مثل‌ طفلی‌ گریستم‌. در آن‌ زمان‌ هرگز تصور نمی‌كردم‌ بتوانم‌ تا سطح‌ عالی‌ پیش‌ بروم‌.

رقیبان
توصیف‌ جی‌ كاتلر: انسان‌ بسیار خوب‌ و ورزشكار نام‌ آور پرورش‌ اندام‌ است‌. تنها ضعفی‌ كه‌ در ظاهر او وجود دارد كمر پهنش‌ می‌باشد كه‌ به‌ ظاهرش‌ لطمه‌ می‌زند.
توصیف‌ كریس‌ كورمیر: كریس‌ مشكلات‌ كمی‌ دارد. تنها انتقادی‌ كه‌ به‌ او وارد است‌ این‌ است‌ كه‌ به‌ كمرش‌ زیاد پرداخته و تمرینات‌ تقویتی‌ كمر را زیادتر از حد لازم‌ اجرا می‌كند. عضلات‌ كمرش‌ هم‌ بسیار حجیم‌ شده‌ است‌. او بهترین‌ دوستمدر این‌ رشته‌ می‌باشد. ما خیلی‌ صمیمی‌ هستیم‌ و اغلب‌ با هم‌ به‌ مهمانی‌ می‌رویم‌.
توصیف‌ گانتر شلیركمپ‌: در مورد گانتر‚ نكته‌ منفی‌ كمتری‌ وجود دارد. تنها نكته‌ای‌ كه‌ می‌توانم‌ به‌ آن‌ اشاره‌ كنم‌ ایناست‌ كه‌ از فیزیك‌ خوب‌ و تقارن‌ بد عضلات‌ برخوردار است‌. برای‌ اینكه‌ شكل‌ V را در بالا تنه‌اش‌ ایجاد كند حتماً باید 13 كیلوگرم‌ بر وزنش‌ بیفزاید . زیرا كمر و عضله‌ پهن‌ پشتی‌ او تقریباً اندازه‌ هستند. در ضمن‌ بازوهایش‌ خیلی‌ كوچك هستند. قدرت‌ اولیه‌اش‌ به‌ تفكیك‌ عضله‌ چهار سر رانش‌ مربوط‌ می‌شود.
توصیف‌ دوریان‌ یتس: دوست‌ صمیمی‌ من‌ است‌. بسیار با هوش‌ بوده‌ و از جمله‌ نام‌ آوران‌ پرورش‌ اندام‌ است‌ كه‌ تاكنونچند مرتبه‌ موفق‌ به‌ كسب‌ عنوان‌ مستر المپیا شده‌ است‌. از جمله‌ بهترین‌ كسانی‌ است‌ كه‌ در فیگور سینه‌ از پهلو‚ سرآمدسایرین‌ است‌. ضخامت‌ عضلات‌ كمرش‌ هم‌ بیش‌ از سایر ورزشكاران‌ است‌.

تاثیر پرورش‌ اندام‌ در زندگی
پرورش‌ اندام‌ تا چه‌ حد روی‌ زندگی‌ شما تا›ثیر گذاشته‌ و آیا شخصیت‌ جدیدی‌ در شما بوجود آورده‌ است‌؟
در حال‌ حاضر همان‌ شخصیتی‌ هستم‌ كه‌ چند سال‌ پیش‌ در شروع‌ پرورش‌ اندام‌ بودم‌ و فقط‌ از نظر جثه‌ و دارای اندازه عضلات‌ برزگ‌تر از قبل‌ هستم‌.
در مسابقه‌ 2002 زمانی‌ كه‌ مغلوب‌ شلیركمپ‌ شدی‌ چه‌ احساسی‌ داشتید؟
هیچ‌ احساسی‌ نداشتم‌ به‌ جز اینكه‌ باز هم‌ علاقه‌ بیشتری‌ نسبت‌ به‌ پرورش‌ اندام‌ در من‌ ایجاد شد. به‌ هر حال‌ هر مسترالمپیایی باید روزی‌ طعم‌ تلخ‌ شكست‌ را بچشد. در سال‌ 2003 در برابر دو رقیب‌ توانمند یعنی‌ كاتلر و شلیركمپ‌ قرارگرفتم‌. در واقع‌ وقتی‌ به‌ عكس‌های‌ آن‌ زمان‌ نگاه‌ می‌كنم‌‚ متوجه‌ می‌شوم‌ قربانی‌ سیستم‌ شده‌ بودم‌.

آینده‌ رونی
طرح‌ شغلی‌ فعلی‌: در حال‌ حاضر به‌ صورت‌ نیمه‌ وقت‌ در خدمت‌ پلیس‌ آرژانتین‌ هستم‌.
تا›ثیری‌ كه‌ امیدوار هستید در آینده‌ روی‌ پرورش‌ اندام‌ بگذارید‚ چیست‌؟
امیدوارم‌ به‌ عنوان‌ بهترین‌ مستر المپیای‌ تمام‌ دوران‌ تاریخ‌ پرورش‌ اندام‌ شناخته‌ شوم‌.
زمانی‌ كه‌ در این‌ دنیا نباشی‌ بیشتر از همه‌ مایل‌ هستید آیندگان‌ چه‌ چیزی‌ راجع‌ به‌ شما بگویند؟
بگویند كه‌ تا زمان‌ مرگ‌‚انسان‌ خوبی‌ بوده‌ام‌.


عناوین قهرمانی رونی کولمن

آقای تگزاس سال ۱۹۹۰ *سنگین وزن*

مسابقه حرفه ای کانادا ۱۹۹۵

مسابقه حرفه ای کانادا ۱۹۹۶

جایزه بزرگ روسیه ۱۹۹۷

شب قهرمان ۱۹۹۸

مسابقات حرفه ای تورنتو ۱۹۹۸

مستر المپیا ۱۹۹۸

جایزه بزرگ فنلاند ۱۹۹۸

جایزه بزرگ آلمان ۱۹۹۸

مستر المپیا ۱۹۹۹

مسابقات حرفه ای جهانی ۱۹۹۹

جایزه بزرگ انگیلیس ۱۹۹۹

مستر المپیا ۲۰۰۰

جایزه بزرگ انگیلیس ۲۰۰۰

مسابقات حرفه ای جهان ۲۰۰۰

مسابقات آرنولد کلاسیک ۲۰۰۱

مستر المپیا ۲۰۰۱

جایزه بزرگ نیوزلند ۲۰۰۱

مستر المپیا ۲۰۰۲

جایزه بزرگ هلند ۲۰۰۲

مستر المپیا ۲۰۰۳

جایزه بزرگ روسیه ۲۰۰۳

مستر المپیا ۲۰۰۴

جایزه بزرگ انگیلیس ۲۰۰۴

جایزه بزرگ هلند ۲۰۰۴

جایزه بزرگ روسیه ۲۰۰۴

مستر المپیا ۲۰۰۵

چند عکس در ادامه

http://litho.jeeran.com/traincoleman1.jpg

http://web.flexonline.com/images/fl/29/1149.jpg

http://www.builtreport.com/coleman/036.jpg

http://cdzar.ir/image/varzeshi/kolman2%202000.jpg

Super Rooney
20th May, 2010, 12:51 AM
کلمن نگو بلا بگو !! واقعاً خیلی گندس و خیلی خر زور !:N_aggressive (41): 8 دوره قهرمان مسترالمپیا شدن کم کاری نیست یه جورایی در کنار لی هینی رکوردار قهرمانی هستش! خیلی باهاش حال میکنم.

Seventy One
20th May, 2010, 01:53 PM
کلمن قطعا فوق العاده قویه که پلیس شده !!!

وای به حال اون دزدی که به دست کلمن گرفتار بشه ! :4:

البته اگه کلمن یه مقدار قدش بیشتر هم بود خیلی خیلی بهتر میشد 180 کمه !

Super Rooney
20th May, 2010, 06:59 PM
اصولاً اکثر قهرمان های پرورش اندام قدی بین 160 تا 180 دارن فکر کنم قد بلند تر بشه ساختنش برای مسابقه سخت میشه ! تازه کلمن عضو بلند قد هاست شوان ری 165 هست قدش !!!

mensah
20th May, 2010, 07:52 PM
در مورد آمپول و هورمون که وضیعتش معلومه و اکثرا هم به مضراتش آگاه هستن و اشاره کردن، نیاز به توضیح اضافه نمیبینم

ولی در مورد پروتئین و کراتین و اینجور چیزا که بعضیها با دلایلی مثل "من خوردم الانم اینجا نشستم" بی ضرر بودنش رو مطرح میکنن و به دیگران هم پیشنهاد استفاده میدن باید بگم مثلا کراتین سیانور نیست که شما وقتی میل میکنی همون لحظه افقی بشی یا یه بلایی سرت بیاد بلکه هزار جور عوارض دیگه از جمله رسوب کردن در کلیه ها و قسمت های دیگه بدن در طولانی مدت داره که قطعا به زودی خودشو نشون نمیده

Seventy One
20th May, 2010, 09:24 PM
اصولاً اکثر قهرمان های پرورش اندام قدی بین 160 تا 180 دارن فکر کنم قد بلند تر بشه ساختنش برای مسابقه سخت میشه !
قد بلند دیر پر میشه ولی وقتی پر شه واقعا قشنگ میشه

بر عکس قد کوتاه زود پر میشه ولی چندان قشنگ نیست !:288:

من قدم 1/88 هستش :4: :cools:

Super Rooney
20th May, 2010, 09:59 PM
در مورد آمپول و هورمون که وضیعتش معلومه و اکثرا هم به مضراتش آگاه هستن و اشاره کردن، نیاز به توضیح اضافه نمیبینم

ولی در مورد پروتئین و کراتین و اینجور چیزا که بعضیها با دلایلی مثل "من خوردم الانم اینجا نشستم" بی ضرر بودنش رو مطرح میکنن و به دیگران هم پیشنهاد استفاده میدن باید بگم مثلا کراتین سیانور نیست که شما وقتی میل میکنی همون لحظه افقی بشی یا یه بلایی سرت بیاد بلکه هزار جور عوارض دیگه از جمله رسوب کردن در کلیه ها و قسمت های دیگه بدن در طولانی مدت داره که قطعا به زودی خودشو نشون نمیده

دوست من کراتین چیزی نیست بجز زنجیر 100000 از اسیدهای آمینه که سوخت اصلی عضلات برای رشد هستن ! که تو خیلی از مواد غذایی از جمله گوشت قرمز و ماهی هستش ! تنها عارضه مصرف کراتین بر خلاف استروئید ها افزایش وزن هستش ! که بدنساز ها خیلی دنبالشن !
در مورد رسوب تو کلیه اگر خیلی بیشتر از حد مجازش که مشخص هست مصرف شه ممکن رسوبی صورت بگیره ولی تا اونجایی که من دیدم و شنیدم کراتین با مقدار زیادی آب مصرف میشه (5 گرم تو 200 سی سی آب) و عملاً قضیه رسوب منتفی هست!
در ضمن من مصرف هیچ چیزی رو به کسی پیشنهاد نمی کنم فقط راهنمایی میکنم و تجاربم رو در اختیارشون میزارم تصمیم گیرنده نهایی خودتون هستید !

Seventy One
20th May, 2010, 10:02 PM
دوست من کراتین چیزی نیست بجز زنجیر 100000 از اسیدهای آمینه که سوخت اصلی عضلات برای رشد هستن ! که تو خیلی از مواد غذایی از جمله گوشت قرمز و ماهی هستش ! تنها عارضه مصرف کراتین بر خلاف استروئید ها افزایش وزن هستش ! که بدنساز ها خیلی دنبالشن !
در مورد رسوب تو کلیه اگر خیلی بیشتر از حد مجازش که مشخص هست مصرف شه ممکن رسوبی صورت بگیره ولی تا اونجایی که من دیدم و شنیدم کراتین با مقدار زیادی آب مصرف میشه (5 گرم تو 200 سی سی آب) و عملاً قضیه رسوب منتفی هست!
در ضمن من مصرف هیچ چیزی رو به کسی پیشنهاد نمی کنم فقط راهنمایی میکنم و تجاربم رو در اختیارشون میزارم تصمیم گیرنده نهایی خودتون هستید !
دقیقا درسته :288:
برای مصرف کراتین باید با مربی مشورت بشه ...
نه تنها کراتین بلکه اگر کسی هر ماده ای رو بیش از حد مصرف کنه حتما براش عوارضی رو به وجود میاره.... پس تو مصرف هر چیزی احتیاط و مشورت با مربی واقعا لازمه .

Super Rooney
20th May, 2010, 10:06 PM
قد بلند دیر پر میشه ولی وقتی پر شه واقعا قشنگ میشه

بر عکس قد کوتاه زود پر میشه ولی چندان قشنگ نیست !:288:

من قدم 1/88 هستش :4: :cools:
کاملاً باهات موافقم!
ولی باید ببینی منظورت از پر شدن چیه اگه واسه دله خودته که 100% همینطوره بدنت پر شه خیلی خوشگل و مانکنی میشه ! ولی اگه هدفت مسابقه و قهرمانی هست که باید یه جهاد اکبر واسه ساختنش انجام بدی ! :wink2:البته حرفه ای های قد بلند هم داشتیم فکر می کنم پل دیلت قدش 194 بود ! ولی هیچوقت مقام قابل توجهی نیاورد!

Seventy One
20th May, 2010, 10:11 PM
کاملاً باهات موافقم!
ولی باید ببینی منظورت از پر شدن چیه اگه واسه دله خودته که 100% همینطوره بدنت پر شه خیلی خوشگل و مانکنی میشه ! ولی اگه هدفت مسابقه و قهرمانی هست که باید یه جهاد اکبر واسه ساختنش انجام بدی ! :wink2:البته حرفه ای های قد بلند هم داشتیم فکر می کنم پل دیلت قدش 194 بود ! ولی هیچوقت مقام قابل توجهی نیاورد!


نه داداش من هدفم مسابقات قهرمانی اینا نیست :4:

هدفم چیزای جالبتریه :4:

-----------------------------

من تو بعضی از حرکات مثل شنا سوئدی یا پشت بازو هالتر خوابیده واقعا زورم کمه !
خیلی خیلی زود خسته میشم !

میخوام بدونم علت خاصی داره ؟ چیزی هست که خوردنش باعث افزایش زور بشه ؟

Super Rooney
20th May, 2010, 11:27 PM
راسیت من نمی دونم چند وقته تمرین می کنی ولی کلن با افزایش مدت سالهایی که تمرین می کنی بدنت قوی تر میشه و کلاً زورت بیشتر میشه خیلی از حرکات رو راحت تر میزنی! شنا سوئدی حرکت مادر هستش و خیلی فشار میاره ولی خیلی خوبه با افزایش حجم عضلات سینه راحت تر می تونی بزنیش ولی اوایل تمرین خیلی سنگینه !! پشت بازو هالتر خوابیده حرکت سنگینیه و اصولاً نمیشه خیلی توش سنگین زد و گرنه احتمال غلط زدن توش زیاده زیاد خودت رو ناراحت نکن کم کم بدنت به تمرین ها عادت میکنه راحت تر تمرین می کنی ولی کلن یه پیشنهاد دارم برات هیچ وقت صحیح زدن حرکات رو فدای سنگین زدنشون نکن چون هم فشار مناسب به عضله مورد نظر نمیاد هم احتمال آسیب دیدگی زیاده !
کراتین و سایر مکملها به افزایش استقامت بدن و زور کمک می کنن ولی تنها چیزی که میتونه زور رو زیاد کنه هورمونهای استروئیدی هستن که اصلاً پیشنهاد نیمشه استفاده کنی ! همیشه یادت باشه پرورش اندام رشته ای هست که توش باید صبور باشی یه شبه نمیشه ره 100 ساله رفت !
موفق باشی و امیدوارم به هدفت هرچی که هست برسی !:wink2:

Més Que Un Club
21st May, 2010, 12:51 PM
با این اوصاف من با قد 193 سانتی چیکار کنم؟ :4:
من میخوام بشم ارسل کلمن:4:
کلمن اب نه ها ! رونی کلمن منظورم بود :4:

Seventy One
21st May, 2010, 01:39 PM
با این اوصاف من با قد 193 سانتی چیکار کنم؟ :4:
من میخوام بشم ارسل کلمن:4:
کلمن اب نه ها ! رونی کلمن منظورم بود :4:

شما میتونی بری تو باشگاه محلتون هرکسی دمبل با هارتلی خواست کمکش کنی بدی دستش :4:

البته من یه توصیه بهت میکنم که هیچوقت سرشونه نزنی !:4:
چون اگه بخوای هارتل رو با دستات ببری بالا سقف باشگاه میریزه !!! :4:
خلاصه اگه ورزش میکنی حواست به اطرافت باشه که کسی و ناکار نکنی !

Seventy One
13th June, 2010, 11:07 PM
http://www.irvarzesh.ir/images/newspost_images/clip_image001.jpg

دکستر جکسون در 26 نوامبر سال 1969 متولد شد . دکستر ورزشکار حرفه ای فدراسیون بین المللی بدنسازی است . دکستر اولین بار در سال 1992 در مسابقه قهرمانی کمیته ملی بدن سازی در ایالت جنوبی شرکت کرد و در ان مسابقه سوم شد . اولین مسابقات ارنولد کلاسیک ، شب قهرمانان فدراسیون بین المللی و مسترالمپیای او همه در سال 1999 بود و در ان مسابقات بترتیب رتبه های هفتم ، سوم و نهم را کسب کرد . او اخیراً در رقابت در مسترالمپیای 2007 توانست مقام سوم را بعد از رونی کلمن کسب کند ، اما برخی از کارشناسان می گویند که او لایق مقام اول و دوم در این مسابقات بود . به هر حال او ورزشکار بسیار قوی ای است که در نگه داشتن وزن خود و حجم دهی به عضلاتش با تفکر بسیار عمل کرده و به درجه بالایی رسیده است . دکستر در میان بدنسازان دیگر از تناسب اندام و بدن خوش ترکیب خوبی برخوردار است و بارها عکس های بدن عضلانی او عکس صفحه اول مجله Muscular Development بوده است . او هم اکنون در ایالت جک اسنوویل فلوریدا امریکا زندگی می کند

اطلاعـات شـخـصی

نام : دکستر جکسون Dexter Jackson
نام مستعار : The Blade (شمشیر)
محل سکونت : ایالت فلوریدا ، جک اسنوویل ؛ ایالات متحده امریکا
تاریخ تولد : 26 نوامبر سال 1969
قد : 5 فوت و 6 اینچ (168سانتی متر)
وزن عادی : 235 پوند (107کیلوگرم)
وزن مسابقه : (http://tansaz.blogsky.com/) 215 پوند (98 کیلوگرم)

عـنـاویـن

مسترالمپیای 2007 - سوم
ارنولد کلاسیک 2007 – دوم
مسترالمپیای 2006 – چهارم
ارنولد کلاسیک 2006 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2005 – دوم
ارنولد کلاسیک 2005 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2004- اول
مسترالمپیای 2004 – چهارم
مسابقه حرفه ای ایرنمن 2004 – اول
جایزه بزرگ استرالیا 2004 – اول
ارنولد کلاسیک 2004 – سوم
مسابقه حرفه ای نمایش قدرت 2003 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2003 – سوم
مسترالمپیای 2003 – سوم
مسابقه حرفه ای نهایت قدرت 2003 – سوم
ارنولد کلاسیک 2003 – چهارم
مسابقه حرفه ای نمایش قدرت 2002 – ششم
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2002 – سوم
مسترالمپیای 2002 – چهارم
جایزه بزرگ هلند 2002 – سوم
جایزه بزرگ ا (http://tansaz.blogsky.com/)نگلستان 2002 – اول
جایزه بزرگ استرالیا 2002 – دوم
ارنولد کلاسیک 2002 – سوم
مسابقه حرفه ای تورنتو 2001 – دوم
مسترالمپیای 2001 – هشتم
شب قهرمانان 2001 – دوم
جایزه بزرگ هانگاری 2001 – سوم
جایزه بزرگ انگلستان 2001 - چهارم
جایزه بزرگ استرالیا 2001 – سوم
ارنولد کلاسیک 2001 – پنجم
مسابقه حرفه ای تورنتو 2000 – دوم
مسترالمپیای 2000 – نهم
شب قهرمانان 2000 – هشتم
مسابقه حرفه ای ایرنمن 2000 – سوم
جایزه بزرگ هانگاری 2000 – دوم
ارنولد کلاسیک 2000 – پنجم
مسابقه حرفه ای جهانی 1999 – چهارم
مسترالمپیای 1999 – نهم
شب قهرمانان 1999 – سوم
جایزه بزرگ انگلستان 1999 – چهارم
ارنولد کلاسیک 1999 – هفتم
مسابقه امریکای جنوبی و قهرمانی سنگین وزن 1998 – اول
مسابقه کمیته بین المللی بدنسازی و قهرمانی سنگین وزن 1996 – ششم
مسابقه کمیته ملی بدنسازی امریکا و قهرمانی سنگین وزن 1995 – اول
مسابقه کمیته ملی بدنسازی ایالت جنوبی و قهرمانی سبک وزن 1992 - سوم

عکسهایی از این ورزشکار در ادامه :

http://anabolic-steroids.blogspot.com/Dexter-Jackson-3.jpg

http://www.bodybuilding.com/fun/big/2006/2006olympia_mf194.jpg

http://i2.ytimg.com/vi/5vFlhdQ27BM/hqdefault.jpg

Seventy One
14th June, 2010, 10:48 PM
بیوگرافی علی تبریزی Ali Tabrizi

http://www.sarirupload.com/out.php/i16572_AliTabrizi.jpg

علی تبریزی نوری در تاریخ 1351/4/24 در شهر مقدس مشهد متولد شد .

در سن 16 سالگی ورزش کشتی را شروع کرد و در سن 18 سالگی ورزش بوکس و بدن سازی را انتخاب و بعد از آن تنها در رشته بدن سازی فعالیت نمود ایشان دارای 4 برادر و 3 خواهر و هم اکنون متاهل میباشد در سالهای 1376 و77 و 78 و79 و80 و81 به عضویت تیم ملی ایران درآمد و در این سالها قهرمان ایران شد .
در سال 2003 میلادی برای ادامه این رشته با کشور قطر قرارداد بست و تا آخر سال 2006 میلادی نیز ادامه دارد. سال 2006 در مسابقات جمهوری چک در رقابتی که نفرات برتر هر وزن حضور داشتند در وزن 90 کیلو گرم عنوان قهرمان قهرمانان جهان را از آن خود کرد و بعنوان Overall Champion Body Building 2006 معرفی گردید. در این مسابقه نماینده ویدر کشور امریکا او را برای شرکت در مسابقات مستر المپیای 2007 امریکا دعوت کرد .


مدال های قهرمانی

1- قهرمان ایران وعضو تیم ملی در سالهای 76-77-78-79-80-81
2- کسب مدال طلا درمسابقات تورنمنت کویت 1998
3- قهرمان آسیا در سال 1999 تایوان وزن 85 کیلو
4- کسب مدال طلا در وزن 90 کیلو وبهترین بدن آسیا درمسابقات پوسان کره 2001
5- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2002
6- کسب مدال طلا در وزن 90 کیلو وبهترین بدن آسیا درمسابقات قزاقستان 2003
7- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2003
8- کسب مدال نقره وزن 90 کیلو مسابقات جهانی هندوستان سال 2003
9- دریافت کاپ پیشرفته ترین بدنسازجهان درسال 2003 هندوستان
10- کسب مدال طلا وزن 90 کیلوا وبهترین بدن آسیا مسابقات بحرین درسال 2004
11- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2004
12- کسب مدال طلای آسیا وزن 90 کیلو درمسابقات آندونگ کره سال 2005
13- کسب مدال طلا وزن 90 کیلو درمسابقات جهانی چین سال 2005
14- کسب مدال نقره مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2005
15- قهرمان وزن 90 کیلو مسابقات سوپراستاردویسبورگ آلمان درسال 2005
16- کسب مدال نقره مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2006
17- کسب مدال طلا وزن 90 کیلو مسابقات جهانی جمهوری چک سال 2006
18- کسب عنوان زیباترین بدن جهان (قهرمان قهرمانان)درمسابقات جمهوری چک سال 2006
19- کسب مدال طلا مسابقات بازیهای آسیایی دوحه قطر وزیباترین بدن آسیا سال 2006
20- دارای بالاترین مدارک مربیگری وتغذیه ومکملها ازفدراسیون جهانی وفدراسیون آسیا
21- دریافت دعوتنامه رسمی ازنماینده ویدربرای شرکت درمسابقات مستر المپیا 2007 آمریکا

عکسهای بیشتر در ادامه :

http://www.ifbb.com/reports/images/ostrava10.jpg

http://www.jorunsteine.com/gallery/2006_VM/DSC02629.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_fTT9xlgZ9CU/SUPzQoQzLDI/AAAAAAAAQV4/SqUt7jU4qgY/s400/AliTabriziNouri2.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_SttjTlozLcA/R6AIYzt0_1I/AAAAAAAAAB0/S3-yZMrJ80Y/s320/alitabrizi.jpg

Rossoneri
15th June, 2010, 09:24 AM
آقا این Seventy One رو باید به جرم ایجاد رعب و وحشت در پارس فوتبال دستگیر کنید، این عکسهای وحشتناک چیه آخه؟ :shok:

:4:

Super Rooney
15th June, 2010, 11:18 AM
پسر علی تبریزی خیلی بدنش قشنگه ! واقعاً دمش گرم حیف که فدراسیون ایران قدر نمیدونه شنیدم دوباره امسال برای تیم قطر مسابقه داده !:62:

Seventy One
15th June, 2010, 01:32 PM
آقا این seventy one رو باید به جرم ایجاد رعب و وحشت در پارس فوتبال دستگیر کنید، این عکسهای وحشتناک چیه آخه؟ :shok:

:4:

پس این نشون میده تا حالا عکس وحشتناک ندیدی !!! :4: :4: :4:

BATIGOAL
5th July, 2010, 01:04 AM
من قبلا از بچه ها شنیده بودم اگه موقعی که قدت کوتاه هست بری رشته بدنسازی و سنگین تمرین کنی قدت میسوزه و اون رشد عادی رو نداره (فکر کنم به خاطر این باشه که بدنت انرژی لازم رو برای افزایش قد نداشته باشه)

شاید یکی از دلایل کوتاهی قد ورزشکارای حرفه ای همین باشه البته اگه درست باشه

Super Rooney
20th July, 2010, 09:17 AM
ای بابا اینجا چرا انقدر سوت و کور شده ! پس هیکل قشنگامون کجان بیان بترکونن! :4:
اون مسئله قد که میگید اگر طرف تو سن رشد باشه ممکن ورزش سنگین بصورت حرفه ای تو رشدش تأثیر بذاره ! ولی کوتاهی قد بدن ساز های حرفه ای بخاطر اینه که ساختن بدن حرفه ای تو قد بلند مصیبت هست ! مثلاً یه آدم 190 سانتی معمولی که 80 تا 90 کیلو وزنش باشه بطور عادی دوربازو 35-37 سانتی داره و رو بدنش نرماله اگه بخواد حجم اون رو افزایش بده باید بره بالای 45 سانت تا تو چشم بیاد که یه کار فوق العاده سختی هستش! ولی یه آدم 170 با 60تا 70 کیلو وزن بطور طبیعی دور بازو 31-33 سانتی داره ! حالا همین آدم اگه ورزش کنه و دور بازوش رو برسونه به 39-40 سانت خیلی تو چشم میاد در مقایسه با اون آدم 190 سانتی !
حالا پاشید بیاید یه بحثی چیزی تبادل اطلاعاتی بکنیم علممون زیاد شه !
بیاید بگید تو این مدت بدناتون پیشرفت کرده، ثابت مونده یا افت کرده ؟

Seventy One
20th July, 2010, 01:24 PM
ممنون از سوپر رونی:277:


خب من توی این ماه اینا رو مصرف کردم :

Amino Fuel Liquid

قرص Anabolic

Glutamine-SR MHP

L-Arginine 500 mg

Macrobolic MRP Protein


مصرف اینا باعث شده که زورم تا حدودی زیاد تر از قبل بشه و هم چنین یه مقدار
توی عضله هام پف ایجاد شه ...
ولی هنوز از عملکرد تمرینی خودم راضی نیستم تا ببینم بعد چی میشه :dirol:

Super Rooney
20th July, 2010, 01:44 PM
ایول داش حامد ترکوندی ! دوره سنگینی رفتی نسبتاً ! فقط حواست به قرصanabolic باشه چیزه چرت بهت ندن که میتونه خطرناک باشه !
ایشالله جواب میگیری اونجوریکه می خوای ! فقط تغذیه خوب یادت نداره ! صبور هم باید باشی ! :wink2:

Seventy One
20th July, 2010, 02:37 PM
ایول داش حامد ترکوندی !


من علی هستم کوچیک شما :whistle::dirol::4:

Farzad Lampard
20th July, 2010, 06:19 PM
:4: خوب دفعات قبل یه چیزایی در مورد قرص های چربی سوز میگفتین! اونا چی بودن؟ به درد میخورن؟

من قدم بالای 180 هست!(1 2 سانت!):4: وزنمم 79! ولی کماکان یه تیوپ دور شکمم هست:unknw:

نظرتون چیه طبیعیه؟:blink:

Super Rooney
20th July, 2010, 07:44 PM
من علی هستم کوچیک شما :whistle::dirol::4:اوا پس چرا من فکر می کردم حامدی !! :4:حتماً حامد علی بودی :wink2: ! شما آقایی علی جان !
راستی یه پیشنهاد ! من خودم بشخصه تابستون دوره نمیرم چون واقعاً هوا گرمه و آدم همش عرق میکنه و مهمترین چیز برای یه بدنساز آب هست که نباید از دست بره و همینطور باید آب زیاد به بدنت برسونی ! البته اگه خودت حس میکنی ویا مربی قابل اطمینانت میگه بری تو دوره انجام بده !

Super Rooney
20th July, 2010, 07:49 PM
فرزاد جان یکم اضافه وزن بنظر میرسه داری منتها مهم اینه که اون تیوپ که میگی دورشیکمت هست ماله پرایده یا ماله کامیون !! :wink2: اگه ماله پرایده سخت نگیر شیکم6تیکه ساختن خیلی مصیبته ! اگه می خوای چربی سوز بگیری کنارش حتماً باید فعالیت بدنیت رو زیاد کنی !

Farzad Lampard
20th July, 2010, 08:50 PM
حداقل اینو میدونم با توجه به قد و وزنم! این تیوپ به هیکلم نمیخوره! :4:

Seventy One
20th July, 2010, 09:27 PM
فرزاد جان اگه میخوای واقعا به وزن ایده ال برسی علاوه بر چربی سوز باید یه رژیم غذایی مناسب
داشته باشی و حداقل کم کم روزی 1 ساعت با تردمیل و دوچرخه کار کنی و به انجام تمرینات شکم بپردازی!

ولی تو خوردن چربی سوز هم واقعا احتیاط کن !

تا 100 درصد مطمئن نشدی که جنس مور نظرت اصله استفاده نکن ...

موفق باشی

S@eed
20th July, 2010, 10:21 PM
من با چربی سوزه ماتوتروپین(اصلی که از سایت body bulding برام خریدن) و روزی 40 دقیقه ورزش + رژیم توی عیده در عرض 17 18 روز نزدیکه 6 کیلو کم کردم دیگه هم برنگشت !

Farzad Lampard
21st July, 2010, 12:40 AM
فرزاد جان اگه میخوای واقعا به وزن ایده ال برسی علاوه بر چربی سوز باید یه رژیم غذایی مناسب
داشته باشی و حداقل کم کم روزی 1 ساعت با تردمیل و دوچرخه کار کنی و به انجام تمرینات شکم بپردازی!

ولی تو خوردن چربی سوز هم واقعا احتیاط کن !

تا 100 درصد مطمئن نشدی که جنس مور نظرت اصله استفاده نکن ...

موفق باشی
علی جون من کل یوم تو رژیمم! روزی 1000 کالری میخورم! :sad53: دارم تموم میشم! :46: ولی نمیدونم چرا این شیکمه آب نمیشه! البته بدنسازی رو هم که باید 16 جلسه در ماه برم اگه میانگین بگیریم 5 جلسه در ماه میرم :4: :yes: :Pimp:

Farzad Lampard
21st July, 2010, 12:44 AM
من با چربی سوزه ماتوتروپین(اصلی که از سایت body bulding برام خریدن) و روزی 40 دقیقه ورزش + رژیم توی عیده در عرض 17 18 روز نزدیکه 6 کیلو کم کردم دیگه هم برنگشت !

همین دیگه انقده میترسونین آدمو طرف جرات نمیکنه از این گه ها بخوره! :Pimp: :4: biggrin: منظور خودم بودم ها :4:

Seventy One
22nd July, 2010, 09:50 PM
داش سوپر رونی ( اسمت چی بود یادم رفته :4: )

درسته که میگن بعد از تموم شدن یک دوره باید حدود یک ماه دوره ی جدیدی رو شروع نکرد
تا رسوب داروهایی که خوردم از بدنم بیاد بیرون ؟

Super Rooney
22nd July, 2010, 10:16 PM
علی جان کوچیکت محمد هستم!
آره کلاً بهتره دورت که تموم شدیه مدت به بدنت استراحت بدی و حجم تمرینیت رو هم سبک کنی ! کلاً تو دوره یه مقدار فشار روی کبد برای تصفیه خون بالا میره استراحت بدی بهش کلی دعات میکنه ! :4:

Farzad Lampard
23rd July, 2010, 05:17 AM
قرص اصلم کجا بود! همه ی فروشنده ها از دید خودشون قرصشون از دم در کارخونه ی سازنده خریداری شده! حالا کارخونه قرص سازی یا مرگ موش... خدا داند!

Seventy One
23rd July, 2010, 11:46 PM
قرص اصلم کجا بود! همه ی فروشنده ها از دید خودشون قرصشون از دم در کارخونه ی سازنده خریداری شده! حالا کارخونه قرص سازی یا مرگ موش... خدا داند!

بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که اگه فامیل توی خارج از کشور داری بهشون بگی برات بیارن.

به نظرم راه دوم خرید از داروخانه هاست. داروخانه ها هم اکثرا جنس بد به کسی نمیدن

زیر نظر بهداشته .....

ولی بازم خیلی خیلی دقت کن :drag:

C.Maldini
24th July, 2010, 12:01 AM
قیمت باشگاه های بدنسازی چجوریه؟ امروز رفتم دنبالش دو جا رفتم،یکی می گفت 12 جلسه تو یه ماه 60 تومن،یکی دیگه هم 50 تومن..قیمتا همه جا همیناست؟ بعد همه که مجبور نیستن دارو اینا مصرف کنن؟:4: من فقط می خوام هیکلم یه ذره از این حالت دخترونش در بیاد:4:

Super Rooney
24th July, 2010, 12:53 AM
نخیر آقا اونا گرون فروشن ! :2mo5pow: من خودم 6 جلسه در هفته میرم ماهی 18 میدم البته بدون تردمیل و این چیزا اگه با اونه بخای میشه ماهی 30 تومن ! بعدش هم لازم نیست حتماً دارو بخوری ! ورزش خوب، تغذیه مناسب با استراحت کافی رو بدنت حسابی جواب میده ! ولی بعد از یمدت برای رشد بیشتر بدن به مکمل نیاز داری !

Farzad Lampard
24th July, 2010, 04:13 AM
میگم محمد جان تو الان قد و وزنت چطوریاست؟

اینطور که بوش میاد من علاوه بر اون 22 کیلویی که کم کردم (قبلا وزنم 100 بود! :4: ) الان باید یه 7 8 تا دیگه حداقل کم کنم تا بیام زیر 70...فکر کنم تازه اون موقع لاغر بشم :cry:

دیشب هنم رفتم از این کورن فلکس ها خریدم! :4: :rolleye: جاتون خالی چه کیفی میده! :4:

امروز به مادرم گفتم مادر پول قرص چربی سوز میخوام! فقط کم مونده بود با جارو بیفته دنبالم! :4: اصلا نمیذاشت حرف بزنم ...پت سر هم میگفت این کار رو حق نداری بکنی! خیلی خنده بود! :4: نفهمیدم چی فکر میکنه در مورد این قرص ها! :4:آهان راستی داش علی! اسم تاپیک رو بذار تناسب اندام! :4:

Super Rooney
24th July, 2010, 11:29 AM
من قدم تقریباً 171 هست و وزنم 68-69 ! البته خیلی دوست دارم برسم به 75 ! :4: منتها عجیب جذب بدنی ضعیفی دارم و درمقابل متابولیسم بالا ! دهنم صاف میشه 1 کیلو وزن بگیرم !! :wallbash: یادمه ورزش رو شروع کردم 50 تا بزور بودم ! بیچاره شدم همین تقریباً 20 کیلو رو رفتم بالا ! :wacko:
-آقا آی گفتی کورن فلکس با شیر حالی میده !! :yahoo:خیلی هم چیز خوبیه پره ویتامینه !
- مامانت حق داره بنده خدا بسکه تبلیغات منفی کردن تو این زمینه !! باید از یه نفر که حرفش روش تأثیر میذاره کمک بگیری بیاد قانعش کنه ! :wink2:
- راستی بچه ها بیاید بگید عضله محبوب و حرکت محبوبتون تو تمرینات کدومه ؟

Seventy One
24th July, 2010, 01:05 PM
- راستی بچه ها بیاید بگید عضله محبوب و حرکت محبوبتون تو تمرینات کدومه ؟


عضلاتی رو که دوست دارم به ترتیب مینویسم :

قد : 1/87

وزن : 93 کیلو ( 4 کیلو به خاطر این دوره ای که رفتم اومده رو وزنم ! )

1- بازو

2- سرشونه

3- سینه

4- شکم

xavi6
24th July, 2010, 02:59 PM
من از ۱۶ سالگی شروع کردم به بدنسازی البته ۲ ساله ورزش رزمی میرم بدنسازی هم در کنارش می‌کنم...یه تجربه یی دارم به قول معروف.....اولاً که کراتین مراتین آمپول از این حرف‌ها رو فکر هم نکنید بهشون...اینها واقعا یه ریسک بزرگ...اگه جنس‌هایی‌ که میگیرین خوب نباشند یا استاندارد نباشند برای قلب خیلی‌ ضرر دارند...همین پسر خاله من بخاطر همین آمپول‌ها مشکل قلبی پیدا کرده یک بار تا نزدیک سکته رفت با اینکه فقط ۲۲ سالشه!!!
اگر هم استاندارد باشه باز هم ضرر داره...از مردیتون کم میکنه میدونید چی‌ میگم که !!!!

یا باید با تغذیه مناسب و تمرین کردند زیاد ..از زیاد منظورم ۵ روز در هفتست...هیکل دلخواه خودتون رو به دست بیارید..یا اگر زودتر اثرات تمرین رو میخواهید ببینید از پروتئین مصرف کنید..یه پودرهایی هست از داروخونه یا باشگاه میتونید بگیرید..معمولاً با شیر قاطی میکنند میل میکنند قبل و بعد تمرین!
یه نکته مهم هم این که...یه پلان درست حسابی‌ ردیف کنید...مثلاً شنبه‌ها سینه و بازو‌ها و پاه‌ها رو تمرین بدید...و فرداش کمر پشت بازو و شکم رو تمرین بدید...اینجوری خیلی‌ بهتر جواب میده تا بخوایی همه چیز رو هرروز با هم انجام بدی!!!
سلامت تره به قول معروف!!

Super Rooney
24th July, 2010, 04:26 PM
البته مکمل های پروتئینی مثل کراتین و پودر پروتئین خیلی با آمپول هورمنی فرق میکنن! دیگه دوستان واسه خودشون استاد شدن تو این زمینه !
- علی آقا ماشالله خوب رو امدی سال دیگه قهرمان کشوری رو میاری ! :wink2:نگفتی حرکت محبوبت چیه تو تمرینات ؟!

Seventy One
24th July, 2010, 09:36 PM
- علی آقا ماشالله خوب رو امدی سال دیگه قهرمان کشوری رو میاری ! :wink2:نگفتی حرکت محبوبت چیه تو تمرینات ؟!


اتفاقا خودم اصلا راضی نیستم ! اونجوری ها هم که فکر میکنی خوب نشدم !

:sorry::16gaya:

حرکت محبوبم اور کراس و شنا سوئدی هستش .....

البته جدیدا با این تمرینات سخت از همه ی حرکات بدم اومده چون تو باشگاه جون از تنم در میاد !

واقعا خسته شدم :66:

BATIGOAL
28th July, 2010, 02:05 AM
من از ۱۶ سالگی شروع کردم به بدنسازی البته ۲ ساله ورزش رزمی میرم بدنسازی هم در کنارش می‌کنم.... . .!!

پس اگه بهت چپ نیگا کنیم تیکه بزرگمون گوشمونه دیگه :65:

BATIGOAL
28th July, 2010, 02:06 AM
من با اینکه یه ماه میشه دارم میرم بدنسازی ولی حرکت محبوبم پلاور با دمبل خوابیده و شنا سوئدی هستش

S@eed
3rd August, 2010, 02:25 AM
آقا امروز اولین جلسه ی بدنسازی رسمیم بود . یک (yak) پدری ازم در اومد که اون سرش نا پیدا :wacko: مربیم در حده ارتشه آمریکا ازم کار میخواست و منم در حده توانم انجام میدادم ولی آخرش دیگه زاییدم :4: فعلا گفته باید 13 14 تا کم کنم که چربی بدنم از بین بره(الان 82 کیلوئم) بعد 4 5 کیلو حجم خشک بیارم بالا ! در کل پدرم در میاد ولی میدونم هیکلم اسمی میشه چون ژنیتیکی بدنسازیم ما :4:

Farzad Lampard
3rd August, 2010, 04:11 AM
قدت چنده آق سعید؟ 68=14-82 :4: 73=4+68 :4:

من قدم 181-2 و وزنم فعلا 78 ولی کلی شیکم دارم هنوز! :cry:

S@eed
3rd August, 2010, 04:18 AM
قدم 175

Carles Puyol
3rd August, 2010, 06:55 AM
دایی بر عکسه شما من میخوام چاق بشم ! قد و هیکلمو که دیدی ؟ :4: من قدم 179 180 اِ ولی 62 کیلوئم !
میخوام حدااقل یک 10 کیلیویی اضافه کنم یکماه رفتم اضافه نشد بی انگیزه شدم دیگه نرفتم :4: البته میدونم باید 6 ماه تا یکسال برم ولی من خیلی عجله دارم حال نمیده تا اونموقع برم :4:

BATIGOAL
3rd August, 2010, 12:58 PM
کارلوس جون تا میتونی بخور اگه میخوایی چاق بشی :4: :4: :4:

S@eed
3rd August, 2010, 02:27 PM
ارسل با تغذیه درست + بدنسازی منظم + یه پروتئین خوب به راحتی چاق میشی :4:

Tesoke
3rd August, 2010, 02:39 PM
منم دیروز ثبت نام کردم و بعد یک سال پا به میادین میذارم . :wavetowel2:
یه سری کراتین و گلوتامین و متابولون داریم نباید بزارم تاریخش بگذره و حیف بشه :105:

این متابولون خیلی باحاله ! بعد تمرین حس میکنی بازوهات میخواد بترکه بس که گنده شده :f015:

EsCaPe
3rd August, 2010, 03:06 PM
دایی بر عکسه شما من میخوام چاق بشم ! قد و هیکلمو که دیدی ؟ :4: من قدم 179 180 اِ ولی 62 کیلوئم !
میخوام حدااقل یک 10 کیلیویی اضافه کنم یکماه رفتم اضافه نشد بی انگیزه شدم دیگه نرفتم :4: البته میدونم باید 6 ماه تا یکسال برم ولی من خیلی عجله دارم حال نمیده تا اونموقع برم :4:

آقا به جانه خودت یه پودری هست به اسم افلاطون یکی از دوستهایه من خریده ظرفه 25 روز 8کیلو اومد بالا اونوقت ما با کلی ورزش و کراتین و کربو هیدرات و ازینجور کوفت و زهرمار ماهی 3 کیلو به زور میاریم بالا.البته فراموش نشه وزن اضافه کردن با حجم اضافه خیلی فرق فوکوله....

EsCaPe
3rd August, 2010, 03:14 PM
این متابولون خیلی باحاله ! بعد تمرین حس میکنی بازوهات میخواد بترکه بس که گنده شده :f015:


داش کچل میشی هاااااااا تازه جوش هم میزنی:105: بدونه شوخی میگم اگه استفاده هم میکنی منطقی مصرف کن البته این خیلی نیاز به پاکسازی و اینجرچیزها نداره ولی در هرصورت جز خانواده دایانا محسوب یشه و به طبع آنابولیک !!

Carles Puyol
3rd August, 2010, 03:15 PM
این افلاطون رو اره شنیدم ولی تو پرشین تولس انگار گندش در اومد که از نمیدونم چی چی استفاده کردن ( الان به علت اینکه 2 روزه نخوابیدم مغزم کار نمیکنه :4: ) این اضافه وزن طبیعی خیلی خیلی بهتره بعد من فیتینس میخوام :4:

دایی من در روز 1 وعده غذا میخورم اونم زیاد :4: باشگاه گشادیم میاد :4: پروتئین هم باید اون دو تای قبلی باشه تا پروتئین باشه :4:

پس کلا بیخیال اضافه وزن میشم :4:

EsCaPe
3rd August, 2010, 03:25 PM
این افلاطون رو اره شنیدم ولی تو پرشین تولس انگار گندش در اومد که از نمیدونم چی چی استفاده کردن ( الان به علت اینکه 2 روزه نخوابیدم مغزم کار نمیکنه :4: ) این اضافه وزن طبیعی خیلی خیلی بهتره بعد من فیتینس میخوام :4:


:4:

آقا نترس برو مصرف کن توش یکم کورتون و سیپرو هست که عوارض هم داره ولی خوبیش اینکه برگشت پذیر نیست و زود بازده هم هست کلا اونجورکه من شنیدم مثله گاو میخوری(بلانسبت) جوری که ممکنه درودیوار خونه رو هم گاز بگیری:wavetowel2: این دوسته ماکه مصرف کرده خیلی راضی بود ازش

BATIGOAL
3rd August, 2010, 03:27 PM
راست میگه برو بخور :4:

Tesoke
3rd August, 2010, 07:10 PM
داش کچل میشی هاااااااا تازه جوش هم میزنی:105: بدونه شوخی میگم اگه استفاده هم میکنی منطقی مصرف کن البته این خیلی نیاز به پاکسازی و اینجرچیزها نداره ولی در هرصورت جز خانواده دایانا محسوب یشه و به طبع آنابولیک !!

وقتی خریدمش کاملا در موردش تحقیق کرده بودم و از عواقبش خبر داشتم ! ولی عالی بود هنوز که هنوزه فرم ماهیچه هایی که زده بود بیرون رو داره بدنم :105:
البته این رو بیشتر تازه کارا میخورن .
در مورد اضافه وزن من برادرم بدتر این کلنگ بود .یه وی اصلی خرید شده بود مثه لینکن بارز تو فرار از زندان :105: بعد رفت خدمت و سر کار و دانشگاه بدنش کمی خوابید الان شده مثه مایکل اسکوفیلد :4:

راستی این خاله ما یه دوچرخه ثابت خریده مادرمون گیر داده واس منم بگیرید ! نمیدونم براش اسکی فضایی بخرم یا دوچرخه ثابت ؟
سعید تو اسکی فضاییت چه مدلیه ؟چند خریدیش؟ اندازش هم خیلی مهمه طولش چنده؟:4:

Seventy One
3rd August, 2010, 10:03 PM
اسکی از دوچرخه ثابت خیلی خیلی بهتره چون توی دوچرخه ثابت فقط نیم تنه پایین حرکت داره !

اما اگه جاش رو دارید و مایه هم دارید تردمیل واقعا فوق العادست ! اگه نه که برید باشگاه حال کنید!

-------------------------------

من الان خودن دارم قرص انابولیک میخورم بعضی ها میگن ضرر زیادی داره اما مربیمون میگه نه !

منم دلو زدم به دریا دارم هر چی دستم بیاد مصرف میکنم !

فقط برای نتیجه گرفتن تغذیه خوب و اصولی فراموشتون نشه :img-pirate2:

S@eed
4th August, 2010, 12:36 AM
وقتی خریدمش کاملا در موردش تحقیق کرده بودم و از عواقبش خبر داشتم ! ولی عالی بود هنوز که هنوزه فرم ماهیچه هایی که زده بود بیرون رو داره بدنم :105:
البته این رو بیشتر تازه کارا میخورن .
در مورد اضافه وزن من برادرم بدتر این کلنگ بود .یه وی اصلی خرید شده بود مثه لینکن بارز تو فرار از زندان :105: بعد رفت خدمت و سر کار و دانشگاه بدنش کمی خوابید الان شده مثه مایکل اسکوفیلد :4:

راستی این خاله ما یه دوچرخه ثابت خریده مادرمون گیر داده واس منم بگیرید ! نمیدونم براش اسکی فضایی بخرم یا دوچرخه ثابت ؟
سعید تو اسکی فضاییت چه مدلیه ؟چند خریدیش؟ اندازش هم خیلی مهمه طولش چنده؟:4:

فکر کنم مارکش dk باشه .2 سال پیش 500 خریدمش .خداییش دستگاهه توپیه اصلا قابله مقایسه با دوچرخه نیست

Farzad Lampard
5th August, 2010, 08:20 AM
ارسل با تغذیه درست + بدنسازی منظم + یه پروتئین خوب به راحتی چاق میشی :4:اون تغذیه ی درست رو واسه چاقی خوب اومدی! :4:

Tesoke
5th August, 2010, 02:08 PM
اسکی از دوچرخه ثابت خیلی خیلی بهتره چون توی دوچرخه ثابت فقط نیم تنه پایین حرکت داره !

اما اگه جاش رو دارید و مایه هم دارید تردمیل واقعا فوق العادست ! اگه نه که برید باشگاه حال کنید!

-------------------------------

من الان خودن دارم قرص انابولیک میخورم بعضی ها میگن ضرر زیادی داره اما مربیمون میگه نه !

منم دلو زدم به دریا دارم هر چی دستم بیاد مصرف میکنم !

فقط برای نتیجه گرفتن تغذیه خوب و اصولی فراموشتون نشه :img-pirate2:باشگاه که تردمیل داره میرم اونجا ! واس خونه میخوام . حالا بریم فروشگاه ببینیم چی به در میخوره !
راستی این تردمیل رو بعد تمرین برم اشکالی نداره ؟

Seventy One
5th August, 2010, 10:20 PM
باشگاه که تردمیل داره میرم اونجا ! واس خونه میخوام . حالا بریم فروشگاه ببینیم چی به در میخوره !
راستی این تردمیل رو بعد تمرین برم اشکالی نداره ؟


نه اشکالی نداره

ولی سعی کن روزهایی که تمرین پا داری تردمیل رو اخر استفاده کنی

ولی روزی که میخوای تمرینات بالاتنه کارکنی اول از همه تردمیل برو :victory:

اینجوری بهتر نتیجه میگیری .

موفق باشی

iman.bestboy
6th August, 2010, 12:19 PM
چندتا عکس هیکلهای جدید بگذارید شاید ما هم ترغیب بشیم این شکم رو ببریم عقب:biggrin:

Seventy One
6th August, 2010, 03:06 PM
اگه تونستید یه سر به سایت bodybuilding.com قسمت Body Space بزنید !
خیلی سایت باحالیه :good:

Seventy One
11th August, 2010, 10:47 PM
خیلی از بدن این یارو خوشم اومد :cools: بدنش عالیه :cools:

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2010/how-whey-protein-can-boost-immune-health_asm.jpg

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2010/how-whey-protein-can-boost-immune-health_csm.jpg

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2010/how-whey-protein-can-boost-immune-health_bsm.jpg

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2010/7-reasons-why-workouts-fail-you_csm.jpg

BATIGOAL
13th August, 2010, 05:02 AM
تصویر زیرمربوط به رنگ کردن بدن بدنسازها پیش از آغاز مسابقات بدنسازی استhttp://www.parsine.com/files/fa/news/1389/5/16/17455_678.jpg

Seventy One
15th August, 2010, 11:54 PM
واقعا کشور ایران هم توی ورزش بدنسازی یه استعداد تو جهان محسوب میشه

فقط ای کاش یه مقدار بیشتر از این ورزش حمایت میشد ...

------------------------------

به قدری بدنم خستست که شاید یک ماه استراحت مطلق کنم !!!!!!!! :wacko:

اما خب هنوز تصمیم قطعی نگرفتم در این مورد :105:

Seventy One
22nd August, 2010, 11:03 PM
http://takpix.persiangig.com/image/Badan-sazi/TakPix_Com2.jpg

http://www.flexonline.com/images/fl/209934/6973.jpg

http://smileosmile.com/wp-content/uploads/2009/04/valentino.jpg

http://pix2pix.org/my_unzip/121002611366.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_Fzq94YVbHHM/SA0Uwxj1HuI/AAAAAAAAI5g/r1bMwhpsSSI/s400/apes_01.jpg

اما به هر حال همه ی این ورزشکاران بالا باید حقیقت رو قبول کنن که حالا حالا ها باید رو بدناشون کار کنن که به بدن من برسن ! :4:

ya_hoo
1st October, 2010, 07:07 PM
این آخریه آدمه یا گاوه؟

Seventy One
25th November, 2010, 10:35 PM
خب دوستان من از امروز به علت خستگی بسیار شدید
ورزش رو به مدت حداقل یک ماه گذاشتم کنار !!!تو این فرصت امیدوارم بتونم نیروی قبلی خودمو دوباره به دست بیارم :Smilebb (23):


داش سوپر رونی :give_rose: و بقیه بچه های بدنساز کجان؟! تاپیک خیلی خلوت شده !!!

Super Rooney
26th November, 2010, 07:56 PM
سلام داش علی خیلی مخلصیم !
آقا اصلاً اشکالی نداره میخوای یه مدت استراحت کنی بعدش میتونهراحت برگردی ! راسیت من خودم هم الان یه سری مشکل برام پیش امده و فعلاً 4 ماهی هست تمرین نمیکنم و دوست دارم زودتر مشکلات حل بشه و برگردم سر تمرین ! راسیت دلیلی که زیاد اینجا هم نبودم همین بود چون ازتمرینات دور شده بودم ولی خوب گفتم بیام و واسه خالی نبودن عریضه یه مطلبی رو بذارم.
همونجور که احتمالاً اکثر دوستان میدونن مسابقات مستر المپیا سال 2010 در تاریخ 24-25 ماه سپتامبر در شهر لاس وگاس آمریکا انجام شد و برای چهارمین بار جی کاتلر تونست عنوان قهرمانی رو کسب کنه. نتایج کلی تو فایل پیوست هستش. راسیت من فرصت نکردم از مسابقات عکس بذارم امیدوارم یکی از دوستان زحمتش رو بکشه !اما چندتا نکته در مورد برخی از شرکت کننده ها (البته بگم منم هنوز فیلمش رو ندیدم و تنها با اطلاعات از سال قبل و جدول رده بندی میگم)

جی کاتلر : واقعاً این آدم حرف نداره من خیلی از بدنش خوشم میاد و باز هم به خوبی تونست از مقام قهرمانی دوره قبلش دفاع کنه.
فیل هیس: دوره قبل هم من بدنش رو خیلی دوست داشتم بخصوص زیر بغل هاش ! پارسال فکرکنم پنجم شد ولی نشون داد امسال خوب تمرین کرده و تونسته تا دوم بالا بیاد واز نتایج هم معلومه خیلی اختلاف با کاتلر نداشته!
برانچ وارن : نایب قهرمان دوره پیش ! پارسال بیشتر از همه با پاهاش حال کردم.
دکستر جکسون : بنظر من یکی از کامل ترین بدن هاست ! 2 سال پیش قهرمان شد ولی پارسال سوم !! نمیدونم حس میکنم بدنش رو ثابت نگه داشته ! تویه رقابتی مثل مستر المپیا باید هر سال پیشرفت کنی ! کاری که کاتلر به خوبی داره انجام میده.
دنیس ولف : پارسال خیلی روش حساب میشد ولی همون دور اول اوت شد !! ولی امسال تا پنجم خودش رو کشیده بالا با توجه به سن کمش (28-29) جا داره پیشرفت خوبی تو آینده بکنه.
کای گرین : نمیدونم چی بگم پارسال یه جورایی پدیده مسابقات بود و چهارم شد ولی امسال هفتم شده ! خیلی جونه فکرکنیم 24-25 ساله باشه. بدنش فیتنس خوبی داره یه جورایی میشه گفت یه شوان ری جدید به صحنه امده!!
ویکتور مارتینز : یکی از قهرمان های محبوبه منه ! بدنش خیلی مانکنی هست یه چیزی مثل فلکس ویلر. واقعاً نمیدونم چرا مقام بالاتر نمیاره ! بعضیها میگن پاهاش ضعیفه.
هیده تادا یاماگیشی : قهرمان ژاپنی که پارسال هم دهم شد ! نمیدونم به نظر من رتبه ای که میاره یکم براش زیاده !! بعضی ها میگن بخاطر اسپانسری خوب ژاپن از مسابقات داورها بهش حال میدن !
دنیس جیمز : نمیدونم چرا چند ساله افت کرده پارسال هم مقامش همین شد ! نمیدونم چرا آخه چند سال پیش تا نایب قهرمانی هم پیش رفت!
غیبت سیلویو ساموئل تو این دوره هم برای من عجیب بود!
خوب این یه تحلیل بود از اطلاعات خودم در مورد چهره های به نسبت معروفتر! خوشحال میشم بقیه دوستان هم نظرات خودشون رو بگن!!

DakmaN
8th February, 2011, 10:54 PM
بچه ها من تصمیم دارم برم بدنسازی . البته بدن سازی برای رو فرم اومدن هیکلم . نه مثله این عکسا که گذاشتید . مثله بدن فوتبالیست ها .

حالا توضیحات ابتدایی رو میخوام . مثلا باید نوعی خاصی ثبت نام کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ بینش چه قدر مثلا استراحت بدم یا رژیم باید بگیرم ؟ و خلاصه این چیزای ابتدایی ... .


پ.ن : ببخشید پست ها همچین پراکنده بود جواب هام رو نتونستم پیدا کنم . از کسایی که خودشون رفتن بیان کمک کنن پلیز :cry:

Carles Puyol
9th February, 2011, 01:35 PM
ممد تو باید فیتنس بری .

هیچی میری اونجا میگی میخوام ثبت نام کنم . ثبت نام میکنی میری پیش مربی میگی یک برنامه فیتنس میخوام البته تا 1 سال اول برنامه معمولی میده تا هیکلت آماده بشه بعد تا اوکی بشه . فکر هم نکن که زود میتونی هلکبتو ردیف کنی . باید صبر داشته باشی . البته خودم صبر ندارم دوست دارم یک ماهه ردیف شم :4:

بین هر تمرین 1 تا 2 دقیقه استراحت کن

afshin-ss
9th February, 2011, 02:25 PM
^^^^^^^^^^^
بین هر بار وزنه زدن 90 ثانیه استراحت داره.
پا میشی یکم راه میری و با دستات،سر شونه هات،بازوهات بازی میکنی!!

من خودم تازه کارم!! حالا هر وقت کار رو شروع کردی بیشتر آشنا میشی که باید چیکار کنی.

Super Rooney
10th February, 2011, 01:21 PM
خدا رو شکر بروبکس بدن کارمون دارن زیاد میشن! :Smilebb (95):
ممرونال اول از همه باید یه مربی خوب گیر بیاری بعد شروع به تمرین بکنی بعد از گذشت چند وقت از مکمل ها استفاده کنی!! هورمون هم ... میخوری بزنی ! :4:اما همونطور که بچه ها گفتن صبر مهمترین چیزه! در ضمن اون فوتبالیست ها بلانسبت خر تمرین میکنن اون بدن ها رو دارن!
در مورد استراحت بین ست ها زمان مشخصی وجود نداره و با تو.جه به اندازه عضله باید استراحت بین ست باشه ! البته کمتر کسی دقیق رعایت میکنه!!

Seventy One
10th February, 2011, 02:14 PM
بچه ها من تصمیم دارم برم بدنسازی . البته بدن سازی برای رو فرم اومدن هیکلم . نه مثله این عکسا که گذاشتید . مثله بدن فوتبالیست ها .

حالا توضیحات ابتدایی رو میخوام . مثلا باید نوعی خاصی ثبت نام کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ بینش چه قدر مثلا استراحت بدم یا رژیم باید بگیرم ؟ و خلاصه این چیزای ابتدایی ... .


پ.ن : ببخشید پست ها همچین پراکنده بود جواب هام رو نتونستم پیدا کنم . از کسایی که خودشون رفتن بیان کمک کنن پلیز :cry:

با تشکر از دوستان گل بدنساز :heart:

برای دستیافتن به بدن خوب باید بری از مربی تون تقاضای نوشتن یه برنامه فیتنس
و یه برنامه غذایی بکنی (البته باید سفت و سخت رعایت کنی ها !! الکی نیست !)
سوالات خودت رو هم در مورد استراحت بین ست های تمرین از مربیت بپرسی خیلی بهتره.
البته خیلی خیلی باید صبر هم داشته باشی ......
از همون اول کار هم شروع نکن به مکمل خوردن !

موفق باشی :heart:

Le Professeur
20th February, 2011, 06:55 PM
چند تا فیلم آموزشی واسه بدنسازی اینجا واستون میزارم.

Le Professeur
20th February, 2011, 06:56 PM
دانلود فیلم آموزش بدنسازی مبتدی و پیشرفته توسط Kevin Levrone


http://www.bodybuilders.com/levron105new1.jpg1 http://rapidshare.com/files/162909253/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part1.rar
2 http://rapidshare.com/files/162919885/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part2.rar
3 http://rapidshare.com/files/162929944/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part3.rar
4 http://rapidshare.com/files/162938893/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part4.rar
5 http://rapidshare.com/files/162946887/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part5.rar
6 http://rapidshare.com/files/162954247/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part6.rar
7 http://rapidshare.com/files/162961570/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part7.rar
8 http://rapidshare.com/files/162967095/Bodybuilding__Maryland_muscle_machine__Kevin_Levro ne_.part8.rar:Smilebb (105):

Le Professeur
20th February, 2011, 07:01 PM
فیلم آموزشی بدنسازی Building the Efficient Athlete (http://vatandownload.com/2010/08/building-the-efficient-athlete.php)
http://img.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/zzz/v8hd2e.jpg


فیلم آموزشی بدنسازی Building the Efficient Athlete + کتاب PDF


مشکلات و گرفتاریهای امروزی و کسب کار مجال این را از افراد گرفته است که کمتر به فکر ورزش و سلامت روح و جسم خود باشند،این بار وطن دانلود مجموعه ویدئو آموزشی‌ را برای کسانی‌ که تمایل به ورزش کردن صحیح در خانه و هر محیط دیگری که دارند را به صورت کاملا رایگان، که در کمتر سایت ایرانی‌ وجود دارد را برای شما عزیزان فراهم کرده است.


این مجموعه برای استفادهٔ مربی‌ ها،ورزشکارها و افرادی که میخواهند از ابتدا یک ورزش صحیح را تجربه کنند مفید است.


این مجموعه ویدئو آموزشی‌ یک سری اهدافی را به استفاده کنندگان میدهد که شامل موارد زیر است:


*دانستن برخی‌ از کاربرد های اصلی‌ آناتومی و درک مزایای آن.


*قادر بودن به هر دو ارزیابی استاتیک و دینامیک ورزشکار.


*به دست آوردن توانایی برای اجرای تمرین‌های مناسب برای اصلاح معایب حالتهای بدن.


*به دست آوردن مهارت‌های لازم برای انتقاد و اظهار نظر از برنامه‌های تمرینی و تاکتیک‌های ورزشی.


شما پس از تماشای این مجموعه تا حد زیادی با چگونگی صحیح ورزش دادن به عضلات و اندام خود آشنا خواهید شد،امیدواریم این مجموعه رضایت شما را جلب کند.حجم:4.5گیگابایتhttp://www.vatandownload.com/img/dl2.gif دانلود نرم افزار:

دانلود با لینک مستقیم: بخش اول (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part01.rar)- بخش دوم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part02.rar)- بخش سوم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part03.rar)-بخش چهارم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part04.rar)- بخش پنجم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part05.rar)- بخش ششم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part06.rar)- بخش هفتم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part07.rar)- بخش هشتم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part08.rar)-بخش نهم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part09.rar)- بخش دهم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part10.rar)- بخش یازدهم (http://www.dl4.vatandownload.com/software/zz/mordad%2089/16.5.89/Building%20the%20efficient%20athlete-www.vatandownload.com.part11.rar)

http://www.vatandownload.com/img/key.gif پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.comhttp://www.vatandownload.com/img/source.gif منبع : وطن دانلود (http://vatandownload.com/2010/07/www.vatandownload.com) - www.vatandownload.com (http://www.vatandownload.com/)

Le Professeur
20th February, 2011, 07:07 PM
آموزش بدنسازی در خانه ( بدون هیچگونه دستگاه )

http://dvdnine.net/image/cache/badan%20szai-400x400.jpg

دانلود تمرینات پرورش اندام (بدنسازی) با روش بدون وزنه برای علاقه مندان تدارک دیده شده این فیلم به زبان انگلیسی وبا کیفیت عالی و به مدت 1 ساعت می باشد.http://rapidshare.com/files/12070250/UltimateBodyWorkout.part1.rar
http://rapidshare.com/files/12154804/UltimateBodyWorkout.part2.rar
http://rapidshare.com/files/12063091/UltimateBodyWorkout.part3.rar
http://rapidshare.com/files/12059693/UltimateBodyWorkout.part4.rar
http://rapidshare.com/files/12056251/UltimateBodyWorkout.part5.rar
http://rapidshare.com/files/12052681/UltimateBodyWorkout.part6.rar
http://rapidshare.com/files/12164164/UltimateBodyWorkout.part7.rar
http://rapidshare.com/files/12048256/UltimateBodyWorkout.part8.rar

Le Professeur
20th February, 2011, 07:09 PM
دانلود تمرینات بدنسازی آرنولد


http://www.jim3dlong.com/arnold-schwarzenegger-moon-l.jpeg

دانلود تمرینات بدنسازی آرنولد شوازنگر
حجم : ۴۱ مگ (http://rapidshare.com/#!download|22cg2|204729216|Arnold_Bia2movies.Ir.ra r|41777)

Le Professeur
20th February, 2011, 07:13 PM
آموزش زیبایی اندام و حرکات ورزشی برای لاغری

The Bar Method Designer Sculpting
AVI | English | XviD - 23fps - 640x480 | AC3 192kbps | 500 MB

آموزش زیبایی اندام و حرکات ورزشی برای لاغری با استفاده از آخرین متد آموزشی روز جهان ، بهترین راه برای داشتن اندامی مناسب

http://www.shzdvd.ir/upload/0710071278505958.gif
Hotfile
http://hotfile.com/dl/17882761/119592b/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/17882762/2752d6c/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/17882782/cb08314/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part3.rar.html
http://hotfile.com/dl/17882783/dfa0bc1/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part4.rar.html
http://hotfile.com/dl/17882834/d48bd34/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part5.rar.html

Storage
http://www.storage.to/get/QbJybflb/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part1.rar.html
http://www.storage.to/get/Xt7jKS1R/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part2.rar.html
http://www.storage.to/get/BzU6a81s/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part3.rar.html
http://www.storage.to/get/Owul1XQk/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part4.rar.html
http://www.storage.to/get/ypzh6Jsh/The_Bar_Method_Body-Designer_Sculpting.part5.rar.htm

Le Professeur
20th February, 2011, 07:22 PM
http://zobdeh.ir/wp-content/uploads/2011/02/DVD_redemption-500x356.jpg (http://zobdeh.ir/wp-content/uploads/2011/02/DVD_redemption.jpg)در این آموزش رونی کالمن به شما تمریناتی که با آنها به قهرمانی رسید و سال های پیاپی این مقام را برای خود حفظ کرد را آموزش می دهد . فکر می کنم هر کسی که به فکر بدنسازیه یا بدنسازه باید حتما این فیلم آموزشی رو نگاه کنه تا بتونه بهترین استفاده رو از تمرینات و زحماتش ببره.
http://zobdeh.ir/wp-content/uploads/2011/02/ronnieredemption1screenci4CD1-500x641.jpg (http://zobdeh.ir/wp-content/uploads/2011/02/ronnieredemption1screenci4CD1.jpg)

دانلود دیسک اول با لینک مستقیم:

http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۱ (http://dl.zobdeh.ir/files/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd1_www.zobdeh.ir.avi.part1.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۲ (http://dl.zobdeh.ir/files/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd1_www.zobdeh.ir.avi.part2.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۳ (http://dl.zobdeh.ir/files/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd1_www.zobdeh.ir.avi.part3.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۴ (http://dl.zobdeh.ir/files/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd1_www.zobdeh.ir.avi.part4.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۵ (http://dl.zobdeh.ir/files/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd1_www.zobdeh.ir.avi.part5.rar)

سرور دوم (لینک های کاملا مستقیم و قابل جایگزینی با فایل های سرور اول):

http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۱ (http://193.17.41.93/wo6108/62bdf6b90012f8a44d5eb03a/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd%31_www.zobdeh.ir.avi.part%31.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۲ (http://193.17.41.93/wo9991/40a837970006032d4d5eb03d/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd%31_www.zobdeh.ir.avi.part%32.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۳ (http://193.17.41.93/wo9296/dfc8f99d00203c794d5eb040/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd%31_www.zobdeh.ir.avi.part%33.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۴ (http://193.17.41.93/wo5220/7dd848f300193e754d5eb0dc/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd%31_www.zobdeh.ir.avi.part%34.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۵ (http://193.17.41.93/wo9326/4da9402e0021457a4d5eb059/bodybuilding-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption-cd%31_www.zobdeh.ir.avi.part%35.rar)

ش
ش

دانلود مستقیم دیسک دوم:
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۱ (http://dl.zobdeh.ir/files/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd2_www.zobdeh.ir.avi.part1 .rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۲ (http://dl.zobdeh.ir/files/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd2_www.zobdeh.ir.avi.part2 .rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۳ (http://dl.zobdeh.ir/files/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd2_www.zobdeh.ir.avi.part3 .rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۴ (http://dl.zobdeh.ir/files/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd2_www.zobdeh.ir.avi.part4 .rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۵ (http://dl.zobdeh.ir/files/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd2_www.zobdeh.ir.avi.part5 .rar)

سرور دوم (لینک های کاملا مستقیم و قابل جایگزینی با فایل های سرور اول):

http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۱ (http://193.17.41.93/wo5365/90ae888c0028b3164d5eb003/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd%32_www.zobdeh.ir.avi.par t%31.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۲ (http://193.17.41.93/wo7070/b42dcc72001943294d5eb005/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd%32_www.zobdeh.ir.avi.par t%32.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۳ (http://193.17.41.93/wo9356/3520f7b50012617b4d5eb00e/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd%32_www.zobdeh.ir.avi.par t%33.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۴ (http://193.17.41.93/wo7703/a2f2201c001b84604d5eb008/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd%32_www.zobdeh.ir.avi.par t%34.rar)
http://zobdeh.ir/favicon.ico دانلود قسمت ۵ (http://193.17.41.93/wo5807/de224f77002583644d5eb026/body_building-ronnie_coleman-the_cost_of_redemption_cd%32_www.zobdeh.ir.avi.par t%35.rar)

ش
پسورد: www.zobdeh.ir (http://www.zobdeh.ir)

http://zobdeh.ir/wp-content/uploads/2010/11/1289304676_world-16.pngمنبع: www.zobdeh.ir (http://zobdeh.ir/)

:clapping:

Tesoke
11th April, 2011, 03:25 PM
یک صبحونه ی پروتینی شامل چه چیزه؟

صبح ناشتا چه زمانیه ؟ بهترین موقع خوردن صبحانه چه موقعیه ؟

مرسی:Smilebb (26):

Super Rooney
11th April, 2011, 10:35 PM
امین اول بگو صبحونه پروتئینی واسه یه ورزشکار یا یه نفر معمولی؟!
صبح ناشتا صبحی هست که از خواب پا شدی هنوز چیزی نخوردی! اما اگه منظورت شکم خالی هست، اصولاً 2 ساعت بعده یه وعده غذایی رو شکم خالی حساب می کنن.

Carles Puyol
11th April, 2011, 11:08 PM
بچه های تهرانپارس همگی خوشتیپو خوش هیکلن :4:

بچه های بدنساز چند تا سوال :

محمد رونی یک سوال تخصصی از خودت :4:

محمد من میخوام برم باشگاه بنویسم به نظرت کدوم یکی از اینا رو برم : آهن نورد و پرهام و شیخی .
آهن نورد بیشتر نظر خودمه صبحاش .

بعد من الان قدم 183 و وزنم 64 هست . همین اول یک دوره بردارم یا چند ماه برم بعد دوره بردارم ؟

اشکالاتی که دوره سوما داره چیه ؟

The Royal Blues
11th April, 2011, 11:28 PM
بچه های بدنساز چند تا سوال :

بعد من الان قدم 183 و وزنم 64 هست . همین اول یک دوره بردارم یا چند ماه برم بعد دوره بردارم ؟

اشکالاتی که دوره سوما داره چیه ؟

من یه چند وقتی بندسازی رفتم و یه سری اطلاعات دارم:4:

بهتره اول 6 ماه بری تا بدنت فرم بگیره بعد دوره برداری.

برای دوره هم پروتئین وی و کراتین خوبه.

عوارضی هم نداره.البته مصرف بیش از اندازه ی هر چیز حتی آب هم ضرر داره:4:

طول دوره هم یک ماه خوبه.

Super Rooney
12th April, 2011, 12:10 AM
بچه های تهرانپارس همگی خوشتیپو خوش هیکلن :4:

بچه های بدنساز چند تا سوال :

محمد رونی یک سوال تخصصی از خودت :4:

محمد من میخوام برم باشگاه بنویسم به نظرت کدوم یکی از اینا رو برم : آهن نورد و پرهام و شیخی .
آهن نورد بیشتر نظر خودمه صبحاش .

بعد من الان قدم 183 و وزنم 64 هست . همین اول یک دوره بردارم یا چند ماه برم بعد دوره بردارم ؟

اشکالاتی که دوره سوما داره چیه ؟

داش ارسل همه جوره بالاست پرچم!! :4:
راسیت آماره شیخی رو ندارم میگن بد نیست. اما آهن نبرد تمرین کردم پرهام هم دیدم!! والله یه مقدار بحث شهریه مهمه من زورم میاد 50 تومن بدم ماهی!! :4: آهن نبرد بد نیست ایرادش اینه زیر زمینه یکم دمه هواش! دمبلاش خوش دست نبود خیلی! شهریشم یکم بالاست. پرهام هم ایراد اصلیش شهریه هستش بعدم دستگاهاش یه جوری بودن!:4: اما باشگاه خوبیه! من باشگاه ارسلان تمرین کردم بلدیش؟ 196 شرقی سر کادوس (سجده ای) خوبه ! همکفه شهریشم ماهی 23 ایناست اما با تردمیل بخوای 35-40 میشه. ایرادش اینه یکم شلوغه اما من راضی بودم. اگه شهریه میدی هرچی باشه یه سر باشگاه تاگر رو هم ببین بلدیش؟ روبه بانک صادرات بقل اون آرایشی هاست! اما اگه میخوای بری آهن نبرد بد نیست در مجموع!
اما اگه تازه می خوای بری بهتره اول یه مدت بدون خوردن چیزی تمرین کنی! بذار بدنت اول خودش رشد کنه ماهیچه هات شکل بگیرن بد با توجه به بدنت می فهمی چی لازم داری. باید ببینی چقدر می خوای هزینه کنی ! اما اولین بار که خواستی بری دوره با یه کراتین شروع کنی بد نیست بعد به مرور دورت رو قوی کن!!
پسر جان تو دوره سوما می خوای بری چیکار !!:4: سوما برای خشک کردن بدنه اصلانم ماده خوبی نیست هورمونه رشد هستش!! منتها هیچی نمیتونه مثل اون بدن رو خشک کنه!! من خودم بشخصه اصلاً تو کار هورمون نبودم و نیستم! ضررش خیلی بیشتر از سودشه! اما کلاً یه توصیه دارم برات این ورزش ورزشی هست که باید صبور باشی توش! انتظار نداشته باش 2 ماه معجزه رخ بده باید پشتکار داشته باشی و صبر!

Seventy One
12th April, 2011, 10:07 PM
خیلی ممنون که تاپیک رو زنده نگه میدارید واقعا استفاده بردیم از پست های زیباتون

----------
bodybuilding.com چرا فیلخر شده ؟!!!!!! :lightbulb::Smilebb (74):

-----------

دوستان بدنساز یادتون نره که تو برنامه غذاییتون حتما خوردن عدسی رو هم بگنجونید.
چون توش مقدار زیادی آهن داره و واسه ورزشکارا خیلی خوبه .
همچنین یه مولتی ویتامین خوب هم مصرف کنید :friends:

Tesoke
15th April, 2011, 01:15 PM
امین اول بگو صبحونه پروتئینی واسه یه ورزشکار یا یه نفر معمولی؟!
صبح ناشتا صبحی هست که از خواب پا شدی هنوز چیزی نخوردی! اما اگه منظورت شکم خالی هست، اصولاً 2 ساعت بعده یه وعده غذایی رو شکم خالی حساب می کنن.


برا کسی که رژیم پروتینی داره و تو دوره کات و عضله سازیه !

Super Rooney
15th April, 2011, 02:17 PM
امین جان باز یکم اینجا تناقض داری دوره کات یا خشک کردن کلاً قضیش جداست و خیلی هم سخته و همت می خواد!! اما اگه می خوای دوره عضله سازی یا حجم بری ترجیحاً اگر زیر نظر مربی هستی ببین پیشنهاد اون چیه، اما چیزی که گفته میشه باید اول یه صبحونه مفصل بخوری که توش حالا علاوه بر چیزهای عرف صبحونه مثل نون، پنیر، کره و.. ! چند پر ژامبون، بستنی، چند تا تخم مرغ، آب پرتقال وجود داشته باشه 2 ساعت بعدشم تقریباً پودر پروتئین میکس شده ( با شیر یا آب) رو بخوری!! البته من بشخصه تا حالا این رژیم رو رعایت نکردم چون نه حوصلش رو دارم و نه اینکه بخوام انقدر هزینه روی مواد غذایی بدم! چون این فقط صیحونش هست و باید یه همچنین کارایی رو بعد از هر وعده غذائیت داشته باشی حالا با یه مقدار تغییر که به این بحث ربطی نداره! من خودم موقع دوره بعد از صبحونه عادی پودر پروتئینم رو با یه سری چیزای دیگه با شیر میکس میکنم و می خورم. حالا باز شما خودت ببین چه راهی بهتره برات با مربیت هم مشورت کن انجامش بده!

Seventy One
15th April, 2011, 09:42 PM
من خودم از باشگاه که میومدم چیزهای زیر رو با هم مخلوط میکردم واقعا عالی میشد
به شما هم پیشنهاد میکنم این معجون فوق العاده رو درست کنید

:67:

1 - شیر
2- خرما
3- پودر جوانه گندم
4- سفیده خام تخم مرغ
5- پودر پروتئین
6-پسته-گردو
7-بستنی (وانیلی یا کاکائویی)
8-کنجد
9-عسل
10-موز

Seventy One
7th May, 2011, 10:42 AM
خب دوباره سلام :4:

یه اقداماتی از سوی مسئولان صورت گرفته که اگه همینجوری پیش بره خیلی عالیه

قرار شده که از این پس تمام داروها و مکمل ها که به کشور وارد میشه پشتش برچسب

اصالت دارو بخوره که روی این برچسب یه شماره کدی نوشته شده

که وقتی این شماره رو توی وب سایت زیر وارد میکنید میتونید از اصل بودن او محصول

اطمینان حاصل کنید دیگه کم کم میشه از شر داروهای بی کیفیت قاچاق خلاص شد !

http://www.iranesalat.org


نمونه برچسب : http://www.iranesalat.org/images/scratch3.jpg

موفق باشید :53:

Tesoke
11th May, 2011, 11:11 AM
امین جان باز یکم اینجا تناقض داری دوره کات یا خشک کردن کلاً قضیش جداست و خیلی هم سخته و همت می خواد!! اما اگه می خوای دوره عضله سازی یا حجم بری ترجیحاً اگر زیر نظر مربی هستی ببین پیشنهاد اون چیه، اما چیزی که گفته میشه باید اول یه صبحونه مفصل بخوری که توش حالا علاوه بر چیزهای عرف صبحونه مثل نون، پنیر، کره و.. ! چند پر ژامبون، بستنی، چند تا تخم مرغ، آب پرتقال وجود داشته باشه 2 ساعت بعدشم تقریباً پودر پروتئین میکس شده ( با شیر یا آب) رو بخوری!! البته من بشخصه تا حالا این رژیم رو رعایت نکردم چون نه حوصلش رو دارم و نه اینکه بخوام انقدر هزینه روی مواد غذایی بدم! چون این فقط صیحونش هست و باید یه همچنین کارایی رو بعد از هر وعده غذائیت داشته باشی حالا با یه مقدار تغییر که به این بحث ربطی نداره! من خودم موقع دوره بعد از صبحونه عادی پودر پروتئینم رو با یه سری چیزای دیگه با شیر میکس میکنم و می خورم. حالا باز شما خودت ببین چه راهی بهتره برات با مربیت هم مشورت کن انجامش بده!


نه من اعتقادی به مربی ندارم و تجربه برام مهمه . حالا اون مربی رو تجربه بدن خودش یا کس دیگه چیزی میگه دلیل نمیشه رو بدن من جواب بده .

من رژیم پروتینی گرفتم و از چربی سوز و گلوتامین استفاده کردم .2 هفته مصرف کردم و 2 هفته قطع کردم و الان شروع کردم . برا عوارضش وقفه دادم:1:

الان 69 کیلو شدم .(حدود 3 کیلو 2 هفته)

راستی hmb مارک dymatize رو برا جواب دهی بهتر میدونید با چه مکملی باید استفاده کرد؟

Super Rooney
11th May, 2011, 11:33 AM
نه امین اینجوری نیست! مربی علم داشته باشه خیلی بدرد می خوره! قهرمان های دنیا هم زیر نظر مربی کار می کنن هنوز!
چرا 2 هفته ای قطع کردی؟ اینا که گفتی عوارض خاصی نداره مگه یهو زیاد مصرف کنی! می خوای چند کیلو بشی؟ داری خشک میکنی واسه مسابقه؟
راسیت من hmb نخوردم یه جور نگهدارنده هستش کارائیش هم خوبه اما الان چند وقته جای hmb ها از bcaa استفاده میکنن! خوبم جواب میده. فقط سعی کن اصلش رو گیر بیاری!
===============
بچه ها از محصولات شرکت doobis کسی استفاده کرده آمار داشته باشه ؟

ơɧʂҽɳ♏
11th May, 2011, 03:36 PM
سلام علی جان خوبی داداش؟
ببین من یه مدت کوتاه باشگاه میرفتم، ولی خب نتونستم ادامه بدم ، الان خیلی لاغر شدم بطوریکه قدم 180 هست و وزنم 65 کیلو حسابی داغون شدم به نظرت با کمی ورزش و خُرد و خوراک خوب میتونم کمی وزنم رو زیاد کنم و در وهلۀ دوم روی بدنم کار کنم...
اینو بگم که من اصلاً پشتکار ندارم بخصوص تو باشگاه رفتن.

Seventy One
27th May, 2011, 01:37 PM
سلام علی جان خوبی داداش؟
ببین من یه مدت کوتاه باشگاه میرفتم، ولی خب نتونستم ادامه بدم ، الان خیلی لاغر شدم بطوریکه قدم 180 هست و وزنم 65 کیلو حسابی داغون شدم به نظرت با کمی ورزش و خُرد و خوراک خوب میتونم کمی وزنم رو زیاد کنم و در وهلۀ دوم روی بدنم کار کنم...
اینو بگم که من اصلاً پشتکار ندارم بخصوص تو باشگاه رفتن.


چاکر داش محسن گل هم هستیم :53:

چرا نتونی ؟! تو توانایی انجام هرکاری رو داری ....:victory:

فقط کافیه خورد و خوراکت رو خوب کنی یه برنامه خوب هم از مربیتون بگیری

البته الان تو هر زمینه ای که آدم میخواد موفق باشه باید پشتکار و حوصله داشته باشه

سعی کن شکمتو شش تکه کنی چون تا اونجایی که میدونم به استایل بدن تو میادش ...

(البته خود منم خیلی وقته که باشگاه رو گذاشتم کنار بدنم از این رو به اون رو شده !! :4:)

موفق باشی داش محسن :8:

gamper
28th May, 2011, 01:51 AM
اقا کمک کنید استفاده از این مکمل های بدنسازی عوارض زیادی داره مثل ریزش مو و جوش زدن لطفا تجربه خودتون بگید ممنون

Seventy One
7th June, 2011, 01:30 PM
اقا کمک کنید استفاده از این مکمل های بدنسازی عوارض زیادی داره مثل ریزش مو و جوش زدن لطفا تجربه خودتون بگید ممنونبارها راجع به عوارض و این چیزها صحبت شده ......

حتی شما یه قرص جوشان ویتامین 3 هم بخوری عوارض خاص خودشو داره !!

مثلا شما پسته و گردوی زیاد هم که بخوری جوش میزنی !!
اون وقت میخوای با خوردن دارو جوش نزنی ؟

ولی این عوارض به نسبت اصل بودن دارو کم و زیاد میشه ....

و اگر مکمل ها اصل باشه و زیر نظر یه مربی خوب و یا دکتر مصرف بشه چندان عوارضی نداره

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
21st August, 2011, 01:59 PM
مضرات خطرناک استروئید ها

مضرات استفاده ازاستروئیدها


بحث سوء مصرف استفاده ازداروها و استروئیدها این روزها به صورت معضلیبرای تمام رشته های ورزشی در آمده استو متاسفانه به علت بیان بعضی مطالب غلط ونادرست در زمینه استفاده از آنها و جهل وناآگاهی بعضی از مربی نماها و نیز تبلیغاتغیر مستقیمی که در ارتباط با بسیاری ازاستروئیدها می شود بخشی از ورزشکاران را بهسوی استفاده نا آگاهانه و غیر علمی ازاین ترکیبات مضر سوق می دهد .

از جمله مهمترین وعمومی (http://persian-gym.com/f3.html)ترین عوارضاین داروها و ترکیبات استروئیدی میتوانبه موارد ذیل اشارهنمود:

-مشکلات قلبی – عروقی
-افزایش فشار خون
-ریزش موی سر
-سردرد
-آسیبهای جدی کلیوی
-تغییر سیستم ایمنی بدن
-افسردگی
-بزرگ شدن سینه در آقایانیا ژنیکوماستی
-آکنه وجوش
-بروز خلق و خوی تهاجمی
-انواع سرطانها
-بزرگ شدن پروستات
-اختلالات ---- ومشکلاتهورمونی
-کوناهی قد درنوجوانان
-احتباس بیش از حدآب واملاح
-ظهور صفاتثانویه مردانهدر خانمها
و بسیاری از موارد دیگرکههر کدام در نوع خود بسیار مضر و خاطره انگیز می باشند و قصد ما این است کهتاهرهفته یک یا چند مشکل را برای شما بازگو نمائیم تا شاید با دانستن عوارضاستفاده ازاستروئیدها و دانش کافی در این زمینه بتوان از درصد استفاده کنندگانداروها کاست .

آسیب های جدی کلیوی:


همانطور که اشاره شد یکیاز عوارض شایعمصرف استروئیدها آسیب های کلیوی می باشد . کلیه نقش تصفیه مواد زائدبدن و دفع آنهارا به عهده دارد به همین دلیل در زمان استفاده از استروئیدها بخصوصاگر استروئیدهابصورت قرص مصرف شوند فشار بیش از اندازه ای به کلیه وارد می شود .در این حالت اگرشخص مصرف کننده به بیماریهایی همچون فشار خون بالا مبتلا باشد درصد آسیب های کلیویدر وی افزایش می یابد .


براساس تحقیقات انجام شدهبینمصرف استروئیدها و ابتلا به تومور استفاده از آنها نیز بیاندیشید و اگر در طولدورهاستروئیدی خود متوجه تیره شدن رنگ ادرار شدید و یا با دفع همراه با درد وسوزشادرار مواجه شدید حتما آسیب های کلیوی را جدی بگیرید و در صدد درمان آنهاباشید . از جمله علائم هشدار دهنده در آسیب های کلیوی می توان به تیره شدنبیش از حد رنگادرار ، وجود درد در ناحیه کمر و تب کردن های بی مورد اشاره نمودبنابراین به محضمشاهده چنین علائمی همراه با سوزش و درد در هنگام دفع ادرار و یابدون آن حتمااستروئید (http://persian-gym.com/f11.html)خود را قطع کرده و به پزشک مراجعه نمائید تا شایدبتوانید ازعوارض و مضرات سوء مصرف استروئیدها بکاهید . لازم به ذکر است که بعضی ازعوارض مصرفاستروئیدها برگشت پذیر می باشند اما بعضی دیگر هرگز قابل جبران نیستند .

آثار قلبي عروقي:تركيبات هورموني مي توانند موجب افزايش فشار خون وبالابردن بار قلب شده و زمينه ايجاد نارسايي قلبي را فراهم نمايد .ضمن اينكه باافزايشكلسترول بخصوص كلسترول نوع بد مي توانند عامل خطري براي حملات قلبي باشد.مضاف براينكه به لحاظ افزايش وزن بصورت غير مستقيم نيز در مشكلات قلبي – عروقيدخيل ميباشند.


آثار روحي و رواني:بي حوصلگي، تغييرات خلقي و رفتارهايتهاجمي از جملهآثار بكارگيري اين داروهاست. ضمن اينكه با قطع داروها و تغييراتبدني مي تواندموجبات افسردگي و حتي جنون را فراهم نمايد و سوء مصرف داروها ميتواند فرد را بهسوي اعتياد مواد مخدر نيز سوق دهد


تغييراترشد:مصرف دارو هاي ياد شده در نوجوانان مي تواند سبببسته شدن اپي فيز استخوانهاي بلند اندامها شده و موجب كوتاه شدن غير قابل برگشت قدگردد


اثراتپوستي:افزايش جوشهاي غرور و ايجاد آكنه هاي بد شكل ، ازآثار زننده مصرف اينداروهاستاثر بر سيستم ايمني: بدنبال مصرف اين داروها سيستمايمني ضعيف شده و موجباتعفونتهاي گوناگون در بدن بخصوص عفونتهاي تنفسي مكرر فراهمميگردد


آثار گوارشي :اختلالات كبدي و سوء هاضمه از عوارض اينداروهاگزارش شده است


ساير آثار: بزرگ شدن پستانها و كوچك شدنبيضه ها در مردان وآثار غير قابل برگشت بر قدرت باروري از ديگر آثار اين داروها ميباشد. همچنين پارگيتاندون عضلات و دردهاي سيستم عضلاني – اسكلتي درمصرف كنندگاناين داروها ديده شدهاست

برخي بيماريها:درصورتي که از يک سرنگ به طورمشترک براي تزريقداروهاي استروئيدي استفاده گردد سبب سرايت بيماري هاي خوني ازجملهانواع هپاتيت وايدز و.......ميگردد<FONT color=#4d528c><FONT face=Tahoma>

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
21st August, 2011, 02:07 PM
پارا هورمون آنابولیک هالو
آنابولیک هالو نوعی پارا هورمونه قدرتمند از شرکت ماسل تچ هستش که بسیار قوی است.این پاراهورمون باعث بالا نگه داشتن سطح تستسترون بدن و همچنین قدرت بدنی می باشد.

سر حال بودن و شادابی در تمرین و در ایام روز هم از کارایی های دیگر این مکمل بسایر خوب می باشد.

معمولآً بعد از دوره های استروئیدی برای اینکه از قدرت تستسترون بدن زیاد از حد اکاهش پیدا نشود از پاراهورمونها استفاده میشود که یکی از بهترین انواع اونها آنابولیک هالو شرکت ماسل تچ است

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
21st August, 2011, 04:04 PM
با تحریک هورمون رشد توده عضلانی بسازید !

تلاش روزانه ما در جهت کسب و افزایش توده های عضلانی می باشد . اگر شما هم به دنبال چنین چیزی هستید ( تکه های ضخیم گوشت ) بایستی پاسخ را با ۳ هورمون کلیدی شامل تستسترون ، انسولین و هورمون رشد ( GH ) تحریک کنید . هر سه مورد مهم بوده اما در این مقاله عمدتاً با هورمون رشد ( GH ) سر و کار داریم چراکه کسب مزیت های دو جانبه در جهت افزایش بیشتر عضله و تحلیل رفتن چربی ها می شود که این چربی ها تمام آن توده عضلانی را که به سختی به دست آورده ایم پنهان می کنند .


http://pic.bodybuilding.ir/images/hormoon-azole-1292235803.jpg


1 - تمرینات ورزشی سنگین انجام دهید !

ورزش ، یک روش مؤثر و علمی در جهت آزاد کردن هورمون رشد می باشد. اگر می خواهید سبب فعال سازی هورمون رشد شوید با وزنه های سنگین و حداکثر در هر ست ورزش کنید .

2 - به ورزش های ( حرکت های ) اصلی بپردازید !

تمرینات مرکب چند مفصلی مثل اسکوات ، پرس ها ( که در آنها شما می توانید از میازن وزنه های سنگین تری استفاده کنید ) ، از تمرین پشت پا ، تمرینات چرخشی و تمرینات پرتابی بهتر می باشند چراکه سبب آزادسازی ( GH ) بیشتری می شوند . برای حصول نتایج مطلوب به انجام حرکت های اصلی بپردازید یعنی حرکاتی که اجازه می دهد شما با وزنه های سنگین تری کار کنید .

3 - به سرعت ورزش کنید .

این امر فقط برای فاز تمرکزی حرکت کاربرد دارد . هرچه سرعت در طی انقباض بالا رفته و حرکت شدیدتر و خشن تر باشد GH بیشتری آزاد خواهید کرد . مطالعات نشان داده است که دوندگان حرفه ای سرعت می توانند خروجی GH را با انجام تناوب های ۳۰ ثانیه ای تمرینات دوی سرعت ۱۰ برابر افزایش دهند . اگر تکرارهایتان را به طور شدید و حمله وار افزایش دهید به طوری که حرکت از شکل صحیح آن خارج نشود به شما کمک می کند تا بتوانید فیبر عضلانی نوع B H را احیاء کرده که به نوبه خود سبب افزای سطوح GH می شود .

4 - استراحت بین حرکت های ورزشی ( ست های تمرینی )

حرکت کردن سریع از یک ست به ست بعدی سبب مهارت شدت تمرین می شود اما این بدین معنا نیست که بایستی خیلی طولانی استراحت کنید . ۱ تا ۲ دقیقه مدت زمانی ایده آل می باشد که سبب افزایش پاسخ های هورمون رشد که در طی مقدار یا دامنه پایانی آن اتفاق می افتد می شود .

5 - ست های بیشتر برای افزایش بیشتر GH

اگر تا حد ناتوانی و فقط برای یک ست ورزش کنید اثر چندانی در افزایش GH نخواهد داشت . دوره های متنوع لازم است . مطمئن شوید که در هر ست وزنه های سنگینی بلند می کنید و به سختی کار می کنید تا بتوانید بهره وری عضلانیتان را به حداکثر برسانید . وقتی که می بینید حرکت را یک تکرار دیگر نمی توانید انجام دهید این بدان معنا است که وقت آن رسیده تا در برنامه خود به حرکت بعدی بپردازید .

6 - تعداد تکرار مؤثر در هر ست

تمرین کردن در دامنه ۱۲ - ۸ تکرار مؤثرترین روش برای نگهداری GH در سطح بالا می باشد و سبب احیاء افزایش فشار در تمام فیبرهای عضلات تحت فشار می شود . تکرارهای بالاتر از ۲۰ تکرار و وزنه های خیلی سنگین ( ۲ تا ۳ تکرار ) سبب افزایش GH به همان اندازه نمی شود .

7 - به سوی انفجار گیاهی بشتابید !

ترکیبی از ۳۳۴ میلی گرم از ماهوآنگ ( Mahuang ) یعنی ۲ تا ۴ کپسول و مقدار ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلی گرم از کافئین ( ۱ تا ۲ فنجان قهوه ) قبل از ورزش به عنوان محرکی در جهت افزایش قدرت انقباض عضله عمل می کند . در حالی که سبب افزایش سطوح نوراپی نفرین ( NE ) در مغز می شود .
NE می تواند به شما کمک کند تا به طور سنگین تر ورزش کنید . همچنین سبب ذخیره گلیکوژن می شود و ممکن است به شما کمک کند تا GH خود را افزایش دهید . تمرین کردن بسیار سنگین سبب افزایش فوق العاده سطوح کورتیزول می شود که باعث سرکوب شدن ( فرونشاندن ) IGH I شده که اثرات GH افزوده شده را محدود می کند .

8 - قبل از ورزش از کربوهیدرات کم شیرین استفاده ببرید .

غذاهائی مثل جوی دو سر و مربا نمونه هائی انتخابی به عنوان کربوهیدرات های مصرفی قبل از تمرین می باشند . چرا که آنها به آرامی هضم می شوند و آزادسازی مقادیر کم تا متوسط انسولین را پیشرفت می دهند . کربوهیدرات های پُر شیرین مانند کیک برنج و شکر سبب افزایش ترشح انسولین می شوند که باعث جلوگیری از آزادسازی هورمون رشد می شود .

9 - بعد از ورزش به مقدار مناسب غذا بخورید !

کربوهیدرات هائی که سریع عمل می کنند مثل آب میوه ، پوره سیب زمینی و نوشیدنی های کربوهیدراتی بایستی همراه با منابع پروتئین زود جذب شونده مانند سفیده تخم مرغ و پودر پروتئین استفاده شوند تا بتوانند ترشح رشد را در ۲ ساعت اولیه بعد از تمرین شدیداً افزایش دهند .

10 - گلوتامین ها سبب تأثیر بیشتر GH می شوند .

برای به دست آوردن بیشترین حجم از این دستور استفاده کنید : ۲ گرم گلوتامین را قبل از تمرین و ۲ گرم گلوتامین را بعد از تمرین مصرف کنید تا سبب حداکثر عملکرد GH شود !

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
21st August, 2011, 04:06 PM
هورمون رشد ( gh )


هورمون رشد ( سوماتوتروپین ) بوسیله سوماتوتروفها ترشح می شود که قسمت عمده ای از ساختمان هیپوفیز قدامی را شامل میگردد . هورمون رشد در انسان از یک زنجیره پلی پپتیدی با 191 آمینواسید به همراه دو پیوند دی سولفید درون زنجیره ای است . نیمه عمر هورمون gh در پلاسما 20 الی 30 دقیقه است . این هورمون بصورت فورانی یا ضربانی و 4 الی 8 فوران در بدن ترشح میگردد . زمان ترشح این هورمون پس از تغذیه و در هنگام ورزش و خواب میباشد .

هورمون gh در زمان رشد و بلوغ به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و در دوران بزرگسالی نیز این افزایش ترشح ادامه می یابد . کمبود gh در بدن باعث کوتاهی قد میشود و افزایش آن نیز باعث غول آسایی می گردد . نکته مهم این است که gh بطور مستقیم بر رشد اثر نمی گذارد بلکه با تحریک تشکیل سایر هورمونها عمل می نماید . هورمونهای اصلی متاثر از gh فاکتورهای رشد شبه انسولین ( igf ) نام دارند و igf-1 مهمترین سوماتومدین در دوران رشد پس از نوزادی است . نیمه عمر igf-1 در بدن به واسطه وجود پروتئینهای اتصالی بین 3 الی 18 ساعت میباشد . ساختمان igf-1 شبیه به پروانسولین است و از این جهت شبه انسولین نامیده می شود . ترشح igf-1 با سوء تغذیه در بدن کاهش می یابد . برخی از آمینواسیدها مانند آرژینین محرکهای قوی ترشح gh در بدن میباشند و در مقابل افزایش قند خون باعث مهار ترشح gh میگردد . عموماً کمبود gh باعث چاقی در کودکان می گردد و چربی را در افراد بزرگسال افزایش میدهد . نحوه آزاد شدن هورمون رشد در بررسی فیزیولوژیکی ، بسیار پیچیده و گمراه کننده است .

برای مثال افزایش igf-1 ترشح gh را مهار میکند ، افزایش قند نیز همین اثر را دارد.

1- آنچه مسلم است محرکهای آزادی gh در بدن شامل ، گالانین و هیپوگلیسمی انسولینی میباشند که از طریق بتا بلوکرهای آدرنرژیک عمل میکنند و اثر تحریکی بر تقویت gh دارند.
2- جالب است بدانید که بعضی بلوکرهای آلفا2- آدرنرژیک مانند یوهیمبین باعث کاهش ترشح طبیعی gh میگردند.
3- بعضی از مهارگرهای استیل کولین استراز نیز آزادی gh را تسهیل میکند که ناشی از مهار آزادی سوماتوستاتین است .
4- خواب ، ورزش ، آرژینین و گلوکاگن ترشح gh را افزایش می دهد ، اما آتروپین یکی از موثرترین بلوکرهای gh است.
5- مواد آندروژنیک در پسران نا بالغ باعث آزادی gh می گردد . استروژن نیز غلظت gh را افزایش میدهد ، اما با وقفه در تولید igf-1 اثر بیولوژیک هورمون را کاهش میدهد.
6- کمبود acth و tsh نیز باعث کمبود gh میگردد.

اما بیائید بدانیم که مازاد طبیعی و یا القایی gh چه تاثیراتی دارد: مازاد gh منجر به یک بیماری به نام آکرومگالی می گردد. افراد مبتلا به آکرومگالی اغلب دچار رشد و بزرگی دست و پا ، برآمدگی چانه بزرگی زبان ، پر چین شدن صورت می شوند . صدای این افراد خشن و توخالی است . آما آنچه یک بیمار آکرومگالی را آزار می دهد احساس ضعف ، سستی و خستگی ، افزایش تعریق بعلت افزایش متابولیسم پایه ، خواب آلودگی مفرط ، درد عضلانی و مفصلی ( خصوصاً در ناحیه شانه ها ، کمر و زانو ) و سر درد است. تقریباً یک سوم بیماران آکرومگالی دچار فشار خون هستند ، افزایش حجم بطن چپ قلب نیز در اکثر بیماران دیده می شود. گواتر نیز یکی از عوارض جانبی این بیماری است.

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
21st August, 2011, 08:36 PM
همه ‌چيز درباره کربوهيدرات‌ ها

کربوهيدرات‌ها موادي هستند که بدن در طي ورزش به عنوان سوخت از آنها استفاده مي کند و مقدار ذخيره آنها مستقيما بر توانايي و استقامت ورزشکار ، اثر مي‌گذارد و به مقدار محدود به صورت گليکوژن در کبد و عضلات ذخيره مي‌شوند .

گيلکوژن عضلات ، سوخت عضلات را تامين مي‌کند ، در حالي که گليکوژن کبد ، قند خون را جهت خون‌رساني به مغز در حد طبيعي نگه مي‌دارد . به اين ترتيب ورزش و تغذيه به موقع و مناسب مي‌تواند ذخيره گليکوژن را افزايش دهد .

کربوهيدرات‌ها به طور عمده بر اساس وزن مولکولي به انواع ساده و پيچيده طبقه‌بندي شده‌اند :

کربوهيدرات‌هاي ساده شامل مونوساکاريدها ، دي‌ساکاريدها مثل گلوکز ، فروکتوز ، ساکاروز و گالاکتوز است که در قند و شکر ، کيک ، شيريني‌ها ، شکلات و آب‌نبات يافت مي‌شوند . کربوهيدرات ساده همچنين به صورت طبيعي در ميوه‌ها و سبزي‌ها توليد مي‌شود .

کربوهيدرات‌هاي پيچيده نيز عبارتند از پلي‌ساکاريد هايي که شامل نشاسته‌ هاي قابل هضم ( در انواع ماکاروني ، نان ، غلات ، حبوبات و سبزيجات نشاسته‌اي مثل سيب زميني ) و فيبرهاي غيرقابل هضم هستند که از انواع اين فيبرها مي‌توان به فيبرهاي محلول مثل همي‌سلولز ( در بلغور و برنج قهوه‌اي ) ، پکتين ( در سيب ، مرکبات ، توت‌فرنگي ) ، صمغ‌ها ( درجوي ‌دوسر ، لوبياي خشک ) و يا گروه فيبرهاي غير محلول مانند سلولز ( در آرد و نان سبوس دار ، لوبيا ، نخود و سبزي‌هاي ريشه‌اي و خانواده کلم ) وليگنين ( سبزي‌هاي رسيده ، گندم ) اشاره کرد .

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
22nd August, 2011, 06:42 PM
عادات غذایی نامناسبعادات غذایی ، یكی از مهمترین عوامل موثر در شكل گرفتن الگوی غذایی انسان است كه تعیین كننده چگونگی انتخاب ، آماده كردن ، طبخ ، مصرف و نگهداری موادغذایی می باشد .

عادات غذایی ریشه در عوامل مختلفی مانند شرایط اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی ، جغرافیایی ، مذهبی ، كشاورزی و بسیاری عوامل دیگر دارد كه سینه به سینه و نسل به نسل به افراد رسیده و ریشه در باورهای انسان دارد . ما معمولا بدون تفكر و تعمق ، از عادات غذایی پیروی می كنیم و توجهی به اثرات آنها در سلامت خود نداریم ، در حالیكه بسیاری از عادات غذایی معمول ما ممكن است نا مناسب بوده و اثرات نا مطلوب و گاه جبران ناپذیری در سلامت ما بجای گذارد . بنابراین شناخت عادات غذایی و تاثیر آنها در سلامت انسان ، در شكل گیری الگوی غذایی صحیح و مناسب و برخورداری از تغذیه كافی ، متعادل و متنوع ، گام بسیار موثری است . اكنون پاره ای از عادات غذایی را كه می توانند اثرات نا مطلوبی در تغذیه و سلامت انسان به جا گذارند ، بررسی می كنیم :

1)سرخ كردن مواد غذایی به مدت طولانی
برای سرخ كردن غذا معمولا از روغن زیاد استفاده می شود . مصرف روغن به مقدار زیاد باعث افزایش وزن و چاقی می شود كه عوارض ناگواری را به همراه خواهد داشت . به هنگام سرخ كردن ، درجه حرارت غذا به خیلی بالاتر از حرارت جوش میرسد و در چنین دمایی اكثر مواد مغذی موجود در غذا ارزش تغذیه ای خود را از دست می دهند . در درجات حرارت بالا و در اثر استفاده از روغن زیاد هضم مواد غذایی مشكل خواهد شد ، بنابراین غذای سرخ شده هضم مشكلتری نسبت به غذای آب پز دارد.
مصرف روغن زیاد كه برای سرخ كردن غذا بكار میرود موجب بالا رفتن چربیهای خون شده و در نتیجه انسان را در معرض عوارض قلبی - عروقی قرار میدهد.

2) افزودن نمك زیاد به غذا
یكی از وظایف نمك ، نگهداری آب در بدن است بنابراین مصرف نمك زیاد موجب جمع شدن آب در بدن و ایجاد ورم می شود.
مصرف نمك زیاد ، بخصوص برای افرادی كه مبتلا به افزایش فشار خون می باشند، مفید نبوده و باعث بالا رفتن فشار خون و در نتیجه مساعد كردن زمینه برای بروز سكته های قلبی و مغزی می شود.

3) نوشیدن چای بعد از غذا
چای دارای ماده ای است به نام تانن كه با آهن موجود در منابع گیاهی ایجاد تركیبی به نام تانات آهن می كند و موجب دفع آهن از بدن می شود . بدیهی است كه این امر به خصوص برای افرادی كه مبتلا به كم خونی و فقر آهن هستند مضر بوده و كم خونی آنان را تشدید می كند .
چای حاوی یك فاكتور ضد ویتامین b1 (تیامین) است و مانع استفاده بدن از ویتامین b1 می شود. بنابراین نتیجه می گیریم كه مصرف چای با فاصله كوتاهی بعد از غذا یا همراه غذا ، می تواند انسان را در معرض كمبود آهن و نیز كمبود ویتامین b1 قرار دهد . بخصوص چنانچه مقدار آهن یا ویتامین b1 در غذای انسان كافی نباشد، می تواند اثرات مضر قابل توجهی را از خود بجا بگذارد.

4) نوشیدن آب و مایعات زیاد همراه غذا
نوشیدن مایعات به مقدار زیاد همراه غذا ، موجب رقیق كردن شیره های گوارشی شده و در نتیجه شیره های گوارشی نمی توانند اثر كامل در هضم مواد غذایی داشته باشند كه نتیجه آن اختلال در هضم و جذب مواد غذایی و ایجاد نفخ و اختلال در دستگاه گوارش می باشد.

5) تند غذا خوردن و خوب نجویدن غذا
اولین مرحله هضم بعضی از مواد غذایی ، در دهان و بوسیله آنزیم پتالین موجود در بزاق دهان انجام می شود و این در صورتی است كه غذا به خوبی جویده و خرد شده و با بزاق دهان آغشته گردد. چنانچه با عجله بخوریم و غذا را به خوبی نجویم، در هضم و جذب مواد غذایی اختلال ایجاد می شود و این امر می تواند موجب سنگینی و دل درد و ناراحتیهای گوارشی بشود.

6) استرس، هیجان به هنگام مصرف غذا
هر نوع استرس و هیجان به هنگام مصرف غذا موجب اختلال در ترشح آنزیمها و شیره های گوارشی شده و در نتیجه باعث اختلال هضم و جذب مواد غذایی شده و مواد مغذی نمی توانند بطور كامل به مصرف سلولها برسند. در نتیجه ممكن است انسان در معرض سوء تغذیه و عوارض ناشی از آن قرار گیرد . علاوه بر آن ، اختلال در هضم و جذب مواد غذایی می تواند موجبات بروز اختلالات گوارشی متعددی بشود.

7) مصرف مواد غذایی فاقد ارزش تغذیه ای
اگر موادی مانند چیپس ، غلات حجیم شده ، نوشابه های گازدار ، انواع شكلات ، آب نبات و غیره به میزان زیاد مصرف گردد و یا نزدیك به وعده های اصلی خورده شود و در واقع جلوی اشتهای انسان را برای صرف غذا در موقع صبحانه ، ناهار و شام بگیرد ، موجب می شود كه نیازهای تغذیه ای شخص بر آورده نشود و در نتیجه سوء تغذیه ایجاد گردد . زیرا این مواد فاقد ارزش تغذیه ای بوده و نمی توانند احتیاجات تغذیه ای انسان را تامین نمایند . بنابراین چنانچه جانشین غذای اصلی بشوند ، موجب كمبودهای تغذیه ای شده و به سلامت انسان لطمه می زنند .
اگر مواد فوق الذكر علاوه بر غذای اصلی به مقدار زیاد مصرف شوند ، چون پرانرژی و چاق كننده هستند موجب افزایش وزن و اختلالات ناشی از آن می شوند . بسیاری از تنقلات یا مواد غذایی كه به طور آماده در بازار بفروش میرسند ، به علت نحوه آماده سازی ، طبخ و نگهداری ، ارزش تغذیه ای خود را به میزان زیادی از دست میدهند . همچنین ممكن است به علت عدم رعایت نكات بهداشتی در فرآیند تولید ، دارای اشكالات بهداشتی بوده و مصرف آنها برای سلامت انسان مضر باشد . افزودنیهای مختلف از قبیل اسانسها ، رنگها و نگهدارنده ها كه به بعضی از مواد غذایی افزوده می شوند از مواد طبیعی نبوده و جزء تركیبات شیمیایی هستند و اگر در مصرف آنها افراط شود ، برای سلامت انسان مضر خواهد بود.

8) استفاده از روغن مایع برای سرخ كردن غذا
برای سرخ كردن غذا به خصوص به مدت طولانی نبایستی از روغن مایع استفاده شود . زیرا سریعتر از روغن جامد ذوب شده و باعث تشكیل موادی می شود كه برای سلامت انسان بسیار مضر است. لذا توصیه می شود روغن مایع به سالاد و یا به آب غذاهایی كه در حال طبخ است افزوده شود.

9) مصرف مواد غذایی فاقد فیبر
فیبر غذایی كه در منابع گیاهی مانند انواع سبزیها ، حبوبات ، غلات سبوس دار و میوه ها بخصوص با پوست وجود دارد ، اثرات مهمی در سلامت انسان دارد . از جمله پیشگیری و درمان یبوست ، پایین آوردن كلسترول خون و در نتیجه جلوگیری از بروز عوارض قلبی - عروقی و حفظ سلامت قلب .
در جوامعی كه از سبزیها و میوه ها و سایر منابع فیبر غذایی به مقدار زیاد استفاده می شود، ابتلا به سرطان به خصوص سرطانهای دستگاه گوارش به طور قابل توجهی كمتر است . فیبر غذایی موجب كنترل قندخون شده و برای افراد مبتلا به بیماری قند مفید است . به این ترتیب كه باعث می شود قند حاصل از مواد قندی - نشاسته ای غذا ، به تدریج وارد خون شده و در نتیجه از بالا رفتن ناگهانی قندخون بعد از صرف غذا یا پایین افتادن ناگهانی قند خون به علت گرسنگی پیشگیری شود.
البته افراد مبتلا به دیابت ، حتی با مصرف فیبر در مواد غذایی نبایستی در مصرف مواد قندی - نشاسته ای افراط نمایند . فیبر غذایی احتمال بروز فتق و واریس را نیز كاهش میدهد . مواد دارای فیبر چون حجیم هستند ، جای زیادی را در معده اشغال می كنند و از اشتهای كاذب جلوگیری كرده و چون نیاز به جویدن زیاد دارند، مانع از پرخوری شده و لذا در پیشگیری از چاقی نیز موثرند .

10) حذف وعده های غذایی اصلی
بعضی افراد برای پیشگیری یا درمان چاقی یك یا دو وعده اصلی غذایی خود را حذف می كنند. این امر باعث می شود كه معده برای مدت زمان نسبتا طولانی خالی بماند و گرسنگی طولانی موجب كاهش قند خون شده و باعث ایجاد عوارضی از قبیل ضعف و سستی ، خستگی ، سرگیجه ، اضطراب ، بی حوصلگی و عوارض عصبی می شود.
علاوه بر مطالب فوق بدن انسان بصورت سیستماتیک هنگامی که به کمبود کالری دچار میگردد دستور ذخیره چربی را صادر نموده و اصطلاحاً فرد را دچار لقمه خواری مینماید ، که بلافاصله پس از قطع رژیم ، چاقی مفرط و رژیم زدگی را به دنبال خواهد داشت.
كاهش وعده های اصلی غذایی ممكن است از نظر روانی نیز در انسان ایجاد استرس و احساس محرومیت از غذا خوردن بنماید كه این امر خود می تواند باعث بروز اختلالاتی در تغذیه و سلامت انسان بشود.

11) مصرف مواد شیرین پس از صرف غذا
برخی افراد معتقدند برای هضم غذا لازم است از مواد شیرین استفاده شود . این عادت چنانچه ادامه یابد ، موجب چاقی و عوارض ناگوار ناشی از آن خواهد شد.
پوسیدگی و خرابی دندانها ، عارضه دیگری است كه به علت مصرف مواد شیرین رخ می دهد . زیرا اسیدی كه از مواد شیرین در دهان حاصل می شود ، به سلامت دندانها لطمه زده و موجب پوسیدگی آنها می شود بنابراین از افراط در مصرف مواد شیرین باید احتراز نمود.

12) یكنواختی برنامه غذایی روزانه
لازم است در برنامه غذایی روزانه از مواد متنوع استفاده شود ، زیرا جذب و متابولیسم بعضی مواد غذایی در حضور مواد دیگر بهتر انجام می شود. ضمنا با ایجاد تنوع در غذای روزانه ، نیازهای تغذیه ای انسان بهتر تامین خواهد شد.

13) تاثیر باورها بر تغذیه
در بعضی جوامع یا در بین بعضی خانواده ها باورهای خاصی در مورد تغذیه وجود دارد كه بعضی از این باورها ممكن است غلط یا مضر باشد . این قبیل باورهای تغذیه ای بخصوص در مورد رژیم های لاغری شایع است ( مانند نخوردن غذا و روزه های طولانی یا خوردن یک وعده غذایی در روز ) و می تواند به سلامت افراد لطمات زیادی وارد آورد . بنابراین شناخت اینگونه باورها و تلاش در تغییر آنها، گام موثری در بهبود تغذیه جامعه خواهد بود .

14) عادات غذایی غلط در بیماریها
به هنگام بیماری در بعضی جوامع ، عادات غذایی خاصی وجود دارد كه اكثرا برای سلامت انسان مفید نیست. مثلا برخی افراد به هنگام ابتلا به اسهال از آب استفاده نمی كنند كه این عادت خطرناك بوده و می تواند به علت از دست رفتن آب بدن و جبران نشدن آب از دست رفته ، منجر به مرگ به خصوص در كودكان و افراد مسن بشود.
همچنین در بسیاری از بیماریهای عفونی و تب دار، بعضی ممنوعیت های غذایی از جمله عدم مصرف میوه ها و بعضی مواد پروتئینی مرسوم است كه می تواند موجب بروز سوء تغذیه و تشدید بیماری شده و به این ترتیب به سلامت انسان لطمه وارد آورد.

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
22nd August, 2011, 06:44 PM
سه باور غلط در سوزاندن چربی


در این پست تصمیم گرفتیم سه باور عامیانه که در بین مردم جا افتاده و عمومیت پیدا کرده رو برای شما تشریح کنیم این باورها مربوط به مشغولیت همیشگی اکثر مردم ما یعنی چربی سوزی برمیگرده مقوله ای که ذهن خیلی ها رو مشغول خود کرده.
برای پی بردن به این مسئله که این باور ها درست هستند یا غلط به مطالب زیر که همه بر پایه دلایل علمی استوار هستند دقت کنید و با در نظر داشتن آنها به سلامت بدن خود ضمن چربی سوزی دقت کنید ضمن اینکه تشریح این سه باور به شما این امکان رو میده تا آسان تر به نتیجه ی دلخواه خود برسید.


بدن ما بسته به شدت و طول زمان فعالیتمان، چربی و کربوهیدرات (قند) می سوزاند. این در حالی است که خیلی ها فکر می کنند در طول بعضی فعالیت ها فقط چربی بدن و در طول برخی فعالیت های دیگر فقط کربوهیدرات های بدن شان می سوزد...
وقتی قرار است وزن تان کاهش پیدا کند، باید کالری مصرف کنید و منبع این کالری ممکن است یا چربی باشد یا کربوهیدرات (قند) یا هر دو. باورهای درست و غلط زیادی درباره سوختن چربی و کاهش وزن (http://wwebest.ir/) در بین مردم رایج است. این مطلب به ۳ مورد از شایع ترین آنها اشاره می کند و صحیح را از غلط جدا می کند.


● باور اول


وقتی مشغول فعالیت هستیم، بدن ما تنها از یکی از منابع سوخت اش (یا چربی ها یا قندها) برای سوزاندن کالری استفاده می کند.


▪ این باور، درست است یا غلط؟


غلط است! متأسفانه بین بسیاری از ورزشکاران (http://wwebest.ir/) رشته های مختلف، این باور رایج است. بدن در طول فعالیت، انرژی خود را به نسبت های مختلف هم از منابع چربی و هم از کربوهیدرات ها (قندها) کسب می کند. همین الان که شما نشسته اید و مشغول مطالعه این مقاله هستید، بدن تان برای کسب انرژی اش حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد چربی و ۴۰ تا ۵۰ درصد کربوهیدرات می سوزاند. مطالعه، کار سنگینی نیست و بدن به نسبت های برابر برای انجام آن کربوهیدرات و چربی می سوزاند اما اگر همین حالا بلند شوید و تصمیم بگیرید کمی بدوید، بدنتان برای برقراری تعادل و حفظ متناسب ذخایر درونی اش شروع به سوزاندن ۷۰ درصد کربوهیدرات (در مقابل ۳۰ درصد چربی) می کند و اگر دویدن تان را برای مدت طولانی ­تری ادامه دهید، بدن میزان استفاده از سوخت های اش را از ۶۰ به ۴۰ به نفع چربی بدل می کند؛ یعنی برای کسب انرژی ۶۰ درصد چربی و ۴۰ درصد کربوهیدرات می سوزاند و هرچه که طول مدت ورزش و فعالیت بیشتر شود، ترازو هم به سمت سوزاندن چربی سنگین­ تر می شود و به ۶۵ تا ۷۵ درصد هم می رسد. بنابراین هر چه زمان ورزش (http://wwebest.ir/) و فعالیت طولانی­ تر شود، چربی بیشتری در بدن سوزانده می ­شود. پس اگر قصد دارید زودتر لاغر شوید و وقت و انرژی لازم را هم در اختیار دارید، حداقل ۳ ساعت در روز ورزش کنید. برای کاهش وزن، بدن شما باید کالری بیشتری نسبت به آنچه کسب می کند، بسوزاند و سوزاندن این کالری اضافه تنها در گروی فعالیت های خارج از برنامه معمول است بنابراین، ورزش کردن یکی از بهترین گزینه­ های این فعالیت های خارج از برنامه محسوب می شود. در ضمن، فراموش نکنید که مهم، سوزاندن کالری است؛ نه منبع آن.


● باور دوم


در طول انجام ورزش های سبکی مانند راه رفتن، بدن چربی بیشتری نسبت به ورزش های سنگین تری مثل دویدن می سوزاند.


▪ این باور، درست است یا غلط؟


درست است! هرچه شدت فعالیت ورزشی (http://wwebest.ir/) کمتر باشد، درصد بیشتری از چربی در بدن سوزانده می شود اما این را هم نادیده نگیرید که در طول فعالیت های سبک، بدن کالری کمتری هم نسبت به انجام دادن ورزش های سنگین (http://wwebest.ir/) و حرفه ای می سوزاند؛ مثلاً اگر شما قصد کم کردن یک کیلو اضافه وزن را داشته باشید، باید ۱۰ روز، روزی یکی دو ساعت پیاده روی کنید یا ۲ روز، روزی سه چهار ساعت بدوید. در حقیقت، درست است که هنگام ورزش (http://wwebest.ir/) های سبک، چربی بیشتری سوزانده می شود اما با ورزش های سنگین کالری بیشتری از دست می رود و فرد زودتر به وزن ایده آل خودش نزدیک تر می شود. درواقع، وقتی شما چربی بیشتری در اثر فعالیت های سبک می سوزانید، آن میزان چربی را در وعده غذایی تان جایگزین می کنید، در حالی که در طول فعالیت های سنگین، چربی و کربوهیدرات اضافه تر از حد معمول سوزانده می شود. بنابراین اگر اضافه وزن ندارید، بهتر است به همان ورزش های سبک که انرژی زیادی هم برای انجام دادن شان لازم نیست، بسنده کنید اما اگر از اضافه وزن رنج می برید و نمی توانید بیشتر از ۳۰ دقیقه در روز به ورزش اختصاص بدهید، حتماً این ۳۰ دقیقه را صرف ورزش های سنگین و درست و حسابی مثل دویدن کنید.


● باور سوم


اگر ورزش های استقامتی مثل دویدن یا دوچرخه سواری بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد، سرعت سوختن چربی (http://wwebest.ir/) بعد از این زمان در بدن چند برابر خواهد شد و در نتیجه فرد زودتر به وزن ایده آل اش می رسد.


▪ این باور، درست است یا غلط؟


غلط است! وقتی طول مدت ورزش (http://wwebest.ir/) کردن تان از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فراتر برود، منبع تأمین انرژی بدن، سوخت بیشتری را از طریق مصرف چربی به دست می آورد؛ اما همان طور که گفته شد، مسأله مهم در کاهش وزن (http://wwebest.ir/)، میزان کالری از دست رفته است، نه اینکه این کالری از طریق سوختن چربی از دست برود یا کربوهیدرات. مثلا در ورزش (http://wwebest.ir/) های هوازی، بیشتر چربی سوزانده می شود و کالری کمتری از بین می رود اما در ورزش (http://wwebest.ir/) های استقامتی مانند دویدن یا دوچرخه سواری، چربی و کربوهیدرات به میزان متناسبی سوزانده می شوند و کالری بیشتری هم از دست می رود.

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
22nd August, 2011, 06:50 PM
تمرینات بدنسازی: روش صحیح استفاده از هالتر

شاید اگر از 100تا بدنساز بپرسید عضله مورد علاقه شان برای تمرین دادن كدام است 75 درصد آنها به بازو و سینه اشاره می‌كنند.سینه ستبر و برجسته از گذشته تاكنون مظهر قدرت و بزرگی مردان بزرگ بوده و هست.شاید آرزوی هر مرد و ورزشكاری در درجه اول داشتن سینه هایی برجسته و خوش فرم است كه از شدت حجم همیشه جلوتر از بدن قرار داشته باشند و یا به قدری بزرگ و برجسته باشند كه همیشه زیرپوش و پیراهن از شدت فشار آنها در حد پاره شدن باشد.ولی از بد روزگار و ژنتیك،كم هستند انسانهایی كه همانند آرنولد بتوانند این چنین سینه هایی داشته باشند و حجم این سینه ها طوری باشد كه در اصلاح بتوان یك لیوان آب روی آن قرار داد!!!

درست است كه ژنتیك به همه سینه هایی یك اندازه و مساوی نداده ولی اگر كمی صبر و حوصله داشته باشید و فكرتان را به كار اندازید مطمئنا به نتیجه بسیار مطلوبی خواهید رسید.البته بازهم می‌گویم آرنولد یك اسطوره و استثنا بود و هرگز نخواهید توانست مثل او باشید ولی مطمئن باشید با كمی صبر و تحمل و خواندن این مقاله حداقل خواهید توانست كمی شبیه او باشید.این آرزوی هر بدنسازی است كه سینه و بازوهایی مثل آرنولد داشته باشد.به همین دلیل هم هست كه اینقدر آرنولد مشهور است و دارای طرفداران زیادی است. كم هستند بدنسازانی كه هم سینه و هم بازوهایی با آن زیبایی كه آرنولد داشت ، داشته باشند. چراكه در اكثر موارد ورزشكاران یا بازوی قوی دارند یا سینه قوی ولی آرنولد.... پس با ما همراه باشید و با خواندن این مقاله كه راجع به پرس سینه هالتر است به تاثیرات شگرف این حركت برسید و با بكار بردن این حركت و داشتن كمی صبر،به آنچه می‌خواهید برسید.

پرس سینه هالتر در واژه نامه تمرینات بدنسازی به حركت پایه و چند مفصلی مشهور است.همانطور كه قبل گفته شد حركت پایه حركتی است كه به جز فشاری كه به عضله هدف می‌آورد فشار سازنده هم به چند عضله كمكی دیگر می آورد.مثلا همین پرس سینه به جز فشاری كه به سینه می‌آورد و به چند عضله كمكی دیگر مثل پشت بازو و دلتوئید جلویی نیز فشار مناسبی می‌آورد.به همین خاطر هم در حركت پرس سینه دو مفصل آرنج و سرشانه باید در حركت باشد و این حركت را نیز به حركتی چند مفصلی یا مركب تبدیل می‌كنند.
شاید در همین جا این سوال در ذهن خواننده پدید آید كه چرا اینقدر هالتر هالتر می‌كنند و چرا از پرس سینه دمبل در دوران حجم و برای مبتدیان،حرفی به میان نمی آید؟ دلیل این كه پرس سینه از نوع هالتر مناسبتر از دمبل - برای مبتدیان و دوران حجم - است این است كه اصولا ورزشكار برای كنترل دمبل در هنگام پایین و بالا بردن در سه جهت متحمل فشار است.مثلا پرس سینه دمبل را تصور كنید.

در این حركت دمبل ها رو به سمت بالای سر،به سمت پاها و همچنین به سمت طرفین مایل به واژگون شدن هستند و شما باید با عضلات بازو،سرشانه و زیر بغلتان آنرا كنترل كنید.حال پرس سینه هالتر را فرض كنید و خواهید دید كه در این حركت هالتر فقط تمایل دارد رو به دوجهت بالا و پایین به سمت پاها واژگون شود.در حركت فقط دو عضله بازو و سرشانه باید وزنه را كنترل كنند.بنابر كاملا واضح است كه دمبل عضلات بیشتری را خسته می‌كند و در نتیجه انرژی بیشتری تلف می‌كند و این در حالی است كه پرس سینه هالتر كمتر انرژی هدر می‌دهد.در زمان اجرای حركت،بدن انرژی را بین عضلات به نسبت تقسیم می‌كند و زمانی كه در آن واحد این عضلات بیشتر شود سهم هر كدام كمتر خواهد شد و این قضیه در مورد داشتن سینه هایی حجیم بسیار تاثیرگذار است.پس چه بهتر كه با اجرای پرس سینه با هالتر این تقسیمات انرژی را كمتر كنیم و به خود سینه انرژی بیشتری برسانیم .....

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
26th August, 2011, 11:49 AM
کراتين چيست ؟ چه مزايا و عوارضی دارد ؟
كراتین ماده ای است كه در بدن انسان در طی سوخت و ساز پروتئین تولید می شود. این ماده در غذاها و مكملهای به همین نام وجود دارد.


كراتین منو هیدرات جهت افزایش ذخایر كراتین و كراتین فسفات (cp) بدن مصرف می شود.
Cp در بدن انسان از تركیب كراتین و فسفات تولید شده و همراه با آدرنالین تری فسفات (atp) در بافت عضله ذخیره می شود. در واقع cp در دسترس ترین و سریعترین منبع سوختی جایگزین atp است.
ولی نقطه ضعف آن توانایی كم بدن در ذخیره این ماده می باشد. كراتین در بدن از سوختن پروتئینها و اسیدهای آمینه ی آرژی نین، گلیسین و متیونین بدست می آید. این ماده بطور طبیعی در گوشت قرمز و ماهی یافت می شود. هر یك كیلو گرم گوشت قرمز حدود 5 گرم كراتین دارد.

از عمده اثرات كراتین می توان به موارد ذیل اشاره كرد:

1- افزایش قدرت عضله
2- در فواصل بین تمرینات سنگین ورزشی بازسازی ذخایر انرژی را سرعت می بخشد.
3- بدون افزایش چربی بدن، در افزایش توده عضلات بدن نقش قابل توجهی دارد.
4- آستانه بی هوازی را در بدن افزایش می دهد.
5- در تمرینات ورزشی سرعتی و شدید، ضمن كاهش تولید اسید لاكتیك، مانع از خستگی شده و مدت تمرین شدید را طولانی تر می كند.

پس به طور كلی می توان هنگام نیاز به افزایش وزن و توده عضلات، افزایش قدرت و سرعت در حركات انفجاری و كمك به تولید atp در بدن از این ماده استفاده نمود.

مقدار مصرف :

اصولاً جهت نتیجه گیری كامل و صحیح لازم است مصرف كراتین را به دو مرحله ی بارگیری و نگهدارنده تقسیم كرد .

مدت مرحله بارگیری 5 روز است و مرحله نگهدارنده از روز ششم آغاز می شود. مقدار مصرف این ماده را در هر دو مرحله و برای زنان و مردان می توان از جداول ذیل استخراج نمود :

http://www.4ax.ir/images/aaaaaauqu.jpg

http://www.4ax.ir/images/bbbbbbbbbb.jpg

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
26th August, 2011, 11:50 AM
کراتين چيست ؟ چه مزايا و عوارضی دارد ؟

کراتين ترکيبي از دسته ترکيبات پروتئيني است که از سه آمينواسيد متيونين ، آرژنين و گليسين تشکيل مي‌گردد .

مزایای کراتین

اين ماده در بدن به‌صورت ترکيب فسفاته ( کراتين فسفات ) درآمده و به ‌عنوان يکي از منابع ذخيره انرژي به‌ويژه در فعالت‌ها و ورزش‌هاي سرعتي و انفجاري به‌کار مي‌رود. بيشتر ذخيره کراتين در ماهيچه‌هاي اسکلتي قرار دارد.

در حال حاضر ساليان متمادي است که اين ترکيب به‌ عنوان مکمل در ورزش‌هاي مختلف به‌کار مي‌رود و مطالعات ساليان اخير نشانگر آن است که مصرف مکمل کراتين مي‌تواند موجب افزايش ميزان و محتواي کراتين موجود در عضلات گردد. البته برخي مطالعات ديگر پس از مصرف اين مکمل افزايشي در توان ورزشي ورزشکاران مشاهده نکرده‌اند . ليکن اغلب مطالعات انجام شده تاکنون نشانگر آن هستند که مصرف تقريبي ۲۰ گرم از اين ماده براي ۷-۵ روز موجب افزايش عملکرد سرعتي فرد به ميزان ۵-۱درصد شده و کار انجام شده توسط وي را در ورزش‌هاي سرعتي تکرار شونده ( متناوب ) ۱۵درصد افزايش مي‌دهد. همچنين در صورتي که مکمل کراتين براي مدت يک يا دو ماه مصرف گردد. موجب افزايش توان سرعتي فرد (۸-۵ درصد)، افزايش قدرت فرد (۱۵-۵ درصد) و توده بدون چربي فرد (۳-۱درصد) مي‌شود.
براساس اطلاعات موجود اثر کارافزائي اين مکمل وابسته به ميزان برداشت آن توسط عضلات مي‌باشد.

با توجه به اينکه اين ماده هنوز از طرف کميته بين‌المللي المپيک با محدوديت و يا منع مصرفي مواجه نشده است، بنابراين در بين ورزشکاران به‌عنوان يک مکمل کارافزا از جايگاه خاصي برخوردار است. تنها اثر جانبي شناخته شده از مصرف اين مکمل افزايش وزن بدن فرد مي‌باشد و در حال حاضر تحقيقات بيشتر در رابطه با پاسخ افراد مختلف به اين ماده، اثر آن در ورزش‌هاي متناوب و دوره‌اي، اثرات جانبي آن و اثرات طولاني مدت مصرف آن بر ورزش‌هاي استقامتي موردنياز است.

اثرات جانبي کراتين
از عمده‌ ترين سؤالات مصرف‌کنندگان پيرامون مکمل کراتين اثرات جانبي اين ماده مي‌باشد.
بررسي‌ها و مطالعات محققين علوم پزشکي جهت شناسائي عوارض جانبي احتمالي کراتين در حال انجام است .

برخي از اين عوارض درمنابع علمي درج گرديده‌اند و اغلب آنها به جهت تجمع آب در بدن به ‌ويژه در نواحي روده و ماهيچه اسکلتي مي‌باشد. اين تجمع آب ممکن است به دهيدراسيون يا کم‌آبي متعاقب دريافت کراتين منجر گردد. بنابراين هنگامي که مکمل کراتين مصرف مي‌کنيد، حداقل ۱ اونس (۳۰ گرم) آب به ازاء کيلوگرم وزن بدن مصرف کنيد. برخي اثرات جانبي احتمالي ناشي از مصرف اين مکمل به قرار زير مي‌باشد .

البته قبل از هر گونه اظهارنظري ذکر اين نکته الزامي است که اين عوارض تنها در مطالعات موردي مشاهده شده است و هنوز در مطالعات وسيع‌تر مورد تأئيد قرار نگرفته است.
علاوه بر آن ، اين عوارض عمدتاً در اثر عدم تعادل آب و مواد معدني در بدن بروز مي‌نمايد و با رعايت يک برنامه غذائي متعادل و مخلوط نمودن کامل پودر کراتين در آب يا آبميوه قابل پيشگيري است و تنها اثري که توجه خاصي را مي‌طلبد احتمال ايجاد بار اضافي بر کليه‌ها متعاقب مصرف کراتين مي‌باشد .

Seventy One
26th August, 2011, 12:02 PM
مگر اینکه فقط این داش لیونل مسی اینجا رو سرپا نگه داره !

لیونل جان ممنون از پستهایی که اینجا میزاری اما سعی کن منابع اونها رو هم

زیر پستهات بزاری :53:

Seventy One
9th November, 2011, 09:57 PM
یه نکته برای اونا که میخوان چربی سوزی کنن ......

اینه که مصرف چای سبز و سیب رو به هیچ وجه فراموش نکنن ....

روزی 30 دقیقه تردمیل و تمرینات مخصوص شکم رو هم به رژیمتون اضافه کنید....

صبر و پشتکار داشته باشید وزنتون کم میشه :4:

Chelsea Amir
10th November, 2011, 01:32 AM
سلام بر تمام دوستان هیکل:Smilebb (77):
آقا کسی خبر داره مستر المپیا امسال نتایجش چی شد؟:img-tomato:
بلاخص این که دکستر جکسون چیکار کرده؟

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
22nd November, 2011, 07:56 PM
اینم دمبل و نکات آموزشی برا دمبل بازان و بدنسازان! خوبی دمبل اینه قابل استفاده در هر محیطی هست و نیاز به باشگاه رفتن نداره،البته اگر یکسری نکات مثل نکات زیر رو رعایت کرد...


===========

دمبل ، قدیمی‌ ترین وسیله ورزشی

http://s2.picofile.com/file/7189899993/PERSIAN_SPORT_COM_dumbbells_2_.jpg


دمبل؛ انواع و اقسام

به‌ طورکلی دمبل‌ بر 2 نوع است؛ دمبل ‌هایی با وزن ثابت و دمبل‌ هایی با قابلیت تنظیم وزن. نوع دوم نسبت به نوع اول ارزان‌ تر بوده و فضای کمتری را اشغال می‌ کند. دمبل ‌ها بسته به جنس و سن فرد استفاده ‌کننده قابل تغییر هستند.

چه دمبلی را انتخاب کنیم؟

دمبل‌ ها را معمولا براساس وزن شان دسته‌ بندی می‌ کنند. وزن دمبل از 250 گرم تا 50 کیلوگرم متغیر است. ورزشکاران باید بسته به شرایط فیزیکی خود، وزن مورد نظر دمبل ‌شان را انتخاب کنند اما افراد مبتدی باید حتما از دمبل ‌های کم‌ وزن استفاده و به مرور زمان و زیر نظر مربی به وزن دمبل ‌شان اضافه کنند. بنابراین اگر مبتدی هستید، سعی کنید درباره شرایط بدنی خود با یک مربی پرورش اندام مشورت کنید و در مورد انتخاب وزن دمبل از او کمک بخواهید.
دراز و نشست

آمادگی با نرمش

چنانچه سابقه انجام فعالیت‌ های ورزشی را از قبل ندارید و تازه می ‌خواهید ورزش را شروع کنید، حتما قبل از شروع ورزش با وزنه، بدن تان را با انجام حرکات نرمشی گرم کنید. این حرکات، عضلات شما را گرم و آماده تمرین با وزنه می ‌کنند.

این نرمش‌ ها عبارتند از نرمش و کشش دست و بازوها، چرخش شانه و سرشانه ‌ها، کشش سینه با عقب بردن بازوها، نرمش مچ ‌ها با بالا و پایین کردن آن ها، گرم کردن بازوها با باز و بسته کردن آن ها، گرم کردن کمر با چرخش آن و حرکت کششی کمری، آماده ‌سازی پاها با نرمش بشین و پاشو. در ضمن، نرمش ‌هایی مانند شنا، دراز نشست و طناب ‌زدن نیز برای گرم کردن بدن بسیار مفیدند.

مزایای استفاده از دمبل ‌ها

دمبل ‌ها نسبت به دستگاه‌ های ثابت بدن‌ سازی مزیت ‌هایی دارند؛ از جمله این که ارزان‌ ترند، فضای کمتری را اشغال می ‌کنند، آسان ‌تر و راحت ‌تر با خصوصیات فردی ورزشکار قابل تطبیق و تنظیم هستند، برخلاف دستگاه‌ ها، دامنه حرکتی مفصل کامل خواهد بود و افزایش قدرت در تمام زوایای مفصل به ‌طور متناسب ایجاد خواهد شد، معمولا در تمرین‌ ها افراد نیاز به همراه و مراقب ندارند؛ مگر در موارد خاص مانند استفاده سالمندان و کودکان از این وسیله. در موارد نامساوی بودن قدرت طرفین بدن، امکان استفاده مستقل از دمبل یا استفاده از دمبل با وزن متفاوت در اندام ‌های طرفین وجود دارد و نهایتا این که در زمان استفاده از دمبل، امکان انجام تمرین ‌ها با اشکال مختلف مشت کردن و در دست گرفتن وجود دارد.
دمبل حرفه ای

معایب استفاده از دمبل‌ ها

دمبل ‌ها برخلاف سایر دستگاه‌ ها، توانایی کمتری در جدا کردن یک عضله در حین انجام یک تمرین دارند و تنظیم مقاومت‌ ها با دمبل (http://wwebest.com/)، مشکل ‌تر است. از همه مهم ‌تر، به‌ علت احتمال بروز آسیب عضلانی و مفصلی در اثر استفاده از دمبل، به افراد مبتدی، استفاده از آن توصیه نمی ‌شود.

در دست گرفتن طولانی و محکم دمبل‌ ها در سالمندان و بیماران قلبی باعث افزایش فشارخون می ‌شود و خطرهای احتمالی ناشی از این مشکلات را تشدید می‌ کند. بنابراین باید از محکم گرفتن دمبل خودداری و تنفس صحیح به هنگام استفاده از آن رعایت شود. به‌ علاوه، در دوره بعد از حوادث عروق کرونری یا بعد از جراحی قلب نیز استفاده از دمبل باید به بعد از یک دوره تمرین‌ های هوازی چند هفته ‌ای موکول شود.

قبل از تمرین با دمبل باید حتما با پزشک معالج و پزشک متخصص طب ورزشی مشورت کنید و تمرین ‌ها را زیر نظر کارشناسان آموزش ببینید.
طریقه دمبل زدن

5 توصیه طلایی

1- به مبتدی ‌ها و به خصوص سالمندان، توصیه می ‌شود در مراحل ابتدایی ورزش، به جای استفاده از دمبل، از دستگاه‌ های بدن‌ سازی که ایمنی بیشتری دارند، استفاده کنند.

2- تکنیک مناسب استفاده از دمبل از اهمیت زیادی برخوردار است:

* در تمام مدت تمرین باید کمر در وضعیت مستقیم قرار داشته باشد.

*از قرارگیری صحیح پاها و استحکام کمر به منظور تعادل و ثبات کافی باید اطمینان حاصل شود.

* هنگام بلندکردن وزنه‌ ها نباید خم شوید.

* دمبل‌ ها را همیشه نزدیک به بدن خود نگه دارید، مگر در موارد خاص

* دمبل‌ ها را در تمام دامنه حرکتی مفصل حرکت دهید و منحصر به زاویه ‌ای محدود نکنید تا دچار ضعف در نقطه خاصی از زاویه حرکتی نشوید.

* روی عضلاتی که باید منقبض شوند، تمرکز کنید.

* تکنیک تنفس بسیار مهم است و باید هنگام انقباض کوتاه ‌شونده عضله، عمل بازدم و هنگام انقباض طویل ‌شونده عضله، عمل دم را انجام داد. به‌عنوان نمونه هنگام جمع کردن آرنج عمل بازدم و هنگام بازکردن آرنج عمل دم را باید انجام داد.

3- عمل گرم کردن و بعد از آن، کشش عضله و مفاصل را حتما باید انجام داد.

4- ابتدا باید از وزنه‌ های سبک شروع کرد.

5- هیچ ‌گاه دمبل را از دست‌ تان رها نکنید چون احتمال آسیب‌ های عضلانی با مکانیسم رفلکسی وجود دارد.

Seventy One
14th January, 2012, 08:57 PM
برای لاغر شدن برنج بخوریم یا نخوریم؟

واب این سئوال برای افرادی كه تصمیم به رژیم گرفتن دارند، یكی از اصول اساسی لاغر شدن است. چرا كه برای بسیاری واژه رژیم یعنی خودداری از خوردن تمام غذاهایی كه دوست دارند. حتی فكر كردن به اینكه باید از غذاهای مورد علاقه گذشت نیز كار رنج آوری است.

مثلاً حذف برنج، ماكارونی و غذاهایی كه در گروه كربوهیدرات ها قرار می گیرند، از رژیم روزانه ما ایرانی ها كار بسیار سختی است چون قسمت اعظم غذایمان را برنج تشكیل می دهد، علاوه بر اینكه افراد كمی به خوردن غذاهای به اصطلاح نانی عادت دارند.

ولی آیا واقعاً برنج چاق كننده است. هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق كننده نیست. فقط زمانی كه كالری موردنیاز روزانه بیش از حد تعادل باشد،

آن وقت چاق كننده خواهد بود. برخی مطالعات نیز نشان می دهد كربوهیدرات ها در مقایسه با دیگر گروه های غذایی نظیر چربی ها اثر چاق كنندگی بسیار كمتری دارند.

نتایج تازه ترین تحقیقات در دانشگاه آركانزاس حاكی از آن است افرادی كه در رژیم غذایی روزانه خود از مقدار بیشتری كربوهیدرات برخوردارند در مقایسه با افراد دیگر كمتر در معرض چاق شدن قرار دارند و حتی رژیم های پركربوهیدرات نقش قابل ملاحظه تری در لاغر شدن افراد ایفا می كند.

براساس این تحقیق كه بر روی ۳۴ فرد بالای ۵۰ سال هم وزن غیرسیگاری كه فعالیت فیزیكی چندانی هم نداشتند، انجام شد،


افرادی كه رژیم غذایی شان از ۶۰ درصد كربوهیدرات و ۲۰ درصد چربی تشكیل شده در طول مدت ۱۰ روز ۵ كیلو و آنهایی كه ۴۰ درصد چربی و ۴۵درصد كربوهیدرات مصرف می كنند، ۳ كیلو لاغر شدند .

این در حالی است كه هر دو گروه از یك میزان كالری در رژیم غذایی برخوردار بودند. دكتر كاترینا تالماج رئیس انجمن (http://persian-gym.ir/) رژیم آمریكا نیز می گوید: گرچه هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود.

هر گرم چربی ۹ كالری دارد در صورتی كه هر گرم پروتئین (http://persian-gym.ir/f29.html) و كربوهیدرات ۴ كالری به بدن می رساند. با تمام موارد فوق، به نظر می رسد حذف برنج به اندازه حذف چربی نقش چندانی در چاقی نداشته باشد.

پس به توصیه محققان گوش فراداده و نیمی از چربی روزانه را به كربوهیدرات اختصاص دهید. رژیم معروف اتكینز كه مصرف هر اندازه كربوهیدرات را جایز دانسته و چربی را ممنوع می دارد، در لاغر شدن به شما كمك می كند

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
23rd January, 2012, 12:54 AM
قانون طلایی تناسب اندام

رای سالم و متناسب ماندن چقدر باید ورزش کنیم؟ بستگی به هدفتان از ورزش کردن دارد. نحوه و میزان ورزش برای کم کردن ۱۰ کیلوگرم از وزن تان با نحوه و میزان ورزش هایی که برای سالم ماندن قلب انجام می دهید متفاوت است. بنابراین نوع ورزش مهم نیست بلکه هماهنگ بودن آن با اهداف نهایی اهمیت دارد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که در انتخاب برنامه ورزشی مناسب تردید دارید یا نمی دانید چقدر و چگونه باید ورزش کنید با ما همراه شوید.

متناسب بودن و رسیدن به وزن ایده آل، یک بازی نیست. وقتی از خود می پرسیم چقدر باید ورزش کنیم، همزمان تصویری از بدنی ایده آل را در ذهنمان مجسم کرده و سعی می کنیم به آن جامه عمل بپوشانیم. شاید تصور کنید الگوی واحدی برای ورزش کردن وجود دارد که در سراسر جهان مورد پذیرش قرار گرفته است و باانجام آن می توانید به راحتی تناسب اندام خود را به دست بیاورید.

اما مقدار واقعی فعالیت جسمانی، بسیار متفاوت است و بستگی به این موضوع دارد که به توصیه های چه شخص یا سازمانی عمل می کنید؛ برای مثال بعضی از پژوهش های اخیر نشان داده اند ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه در طول هشت ماه، به کاهش وزن و چربی های اضافه بدن کمک فراوانی می کند. از سویی دیگر، مطالعات دیگری نیز نشان می دهند حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت فیزیکی نسبتا ملایم در طول روز، برای جلوگیری از افزایش وزن ضروری است.

● از ورزش کردن لذت ببرید

برای بسیاری از افراد یک ساعت ورزش در روز بسیار ترسناک است اما ورزش لزوما به معنای یک ساعت فعالیت خسته کننده و فرساینده نیست. فراموش نکنید که هم با انجام فعالیت فیزیکی روزانه (مانند بالارفتن از پله ها و تمیزکردن خانه) و هم با ورزش (http://wwebest.com/) های سنگین و شدید (مانند شنا و دوچرخه سواری) می توانید کالری بیشتری بسوزانید و از بدنی متناسب برخوردار شوید. مربیان باسابقه عقیده دارند انتخاب یک برنامه ورزشی مناسب مانند پیداکردن یک دوست خوب است؛ اگرچه کار آسانی نیست اما همیشه می توانید رویش حساب باز کنید. بنابراین اگر از یک برنامه ورزشی خوشتان نمی آید، برنامه های دیگری را نیز امتحان کنید.

● قانون طلایی ورزش

آخرین پژوهش ها نشان داده اند شدت ورزش و فعالیت فیزیکی مهم تر از مدت زمانی است که به آن اختصاص می دهید. براساس آخرین مطالعات انجام شده؛ مثلا ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه بسیار مفید است اما ۳۰ دقیقه دویدن آهسته در روز نتایج بسیار بهتری به دنبال دارد.

مطالعات اخیر نشان داده اند دوچرخه سواری سنگین در مدت زمان کوتاه در مقایسه با دوچرخه سواری سبک ولی درازمدت باعث می شود تا فرد در طول ورزش و همچنین ۲۴ ساعت پس از آن کالری بیشتری بسوزاند؛ بنابراین انجام ورزش های سنگین و شدید ولی کونتاه روشی است که بدن را به سمت متناسب شدن سوق می دهد. بعضی از مربیان باتجربه پیشنهاد می کنند سالم بودن، تناسب اندام و عملکرد مناسب را می توان با کار و ورزش سخت تر به حداکثر حالت ممکن رساند؛ البته این بدان معنا نیست که شما از ورزش سبک هیچ سود و منفعتی نمی برید بلکه نکته اصلی سخن این است که اگر در طول جلسات تناسب اندام خود سختر و بیشتر کار کنید، فایده بیشتری می برید.

● نکته مهم

بنابراین رابطه معکوسی میان طول مدت ورزش کردن و مقدار تلاش و زحمت شما برای ورزش کردن وجود دارد؛ یعنی هرچه سخت تر تلاش کنید، زمان جلسات ورزشی شما نیز کوتاه تر خواهد بود. بعضی از مربیان باسابقه معتقدند اگر می خواهید وزنتان را کاهش دهید روزانه ۸۰ دقیقه فعالیت بدنی نسبتا ملایم یا ۳۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید و سنگین انجام دهید. البته بدنتان باید به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند این مسیر ورزشی سنگین را تحمل کرده و ادامه دهد؛ یعنی اینکه شما باید برای بهبود وضعیت بدنی خود وقت زیادی را صرف کنید زیرا هیچ چیز راحت به دست نمی آید؛ بنابراین تا جایی که می توانید فعال باشید و تا حدی که می توانید ورزش کنید.

● اسیر محدودیت های خود نشوید

یکی از بهترین راه های حفظ تناسب اندام عادت به انجام تمرین های قدرتی با وزنه های سنگین است. البته این بدان معنا نیست که باید در اولین جلسه با وزنه های سنگین و بیشتر از حد توانتان تمرین کنید. زیرا این کار نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه ممکن است آسیب های جدی به دنبال داشته باشد. برای این کار ابتدا از وزنه های سبک شروع کنید و پس از اینکه انجام صحیح حرکت ها را یاد گرفتید (انجام اشتباه حرکت ها یکی از عوامل اصلی آسیب های ورزشی (http://wwebest.com/) است) سعی کنید (با صلاحدید مربی) با وزنه های سنگین تر تمرین کنید.

Ł10ŊĘŁ МĘŞŞĮĄĤ
15th April, 2012, 04:36 PM
پودرها ، مکمل ها و داروها در بدنسازی و پرورش اندام و همچنین عوارض جانبی ناشی از مصرف اشتباه آنها» براساس آمار نهصد نوع مکمل بدن سازی در جهان ساخته میشود که دو سوم آنها بی تاثیر هستند!
در آیینه نگاهی به عضلات بیرون زده خود می کند و لذت می برد.تا چند ماه پیش به خاطر بدن لاغر و ترکه ای، بچه محل ها کامبیز شیلنگ صدایش می کردند اما حالا برای خودش آرنولدی شده یا حداقل فکر می کند که شده. این کار خیلی هم سخت نبود، درست است که ورزش کرد اما خب به قول مربی با وزنه زدن و سیب زمینی تخم مرغ خوردن که عضله رشد نمی کند. بازهم دست مربی درد نکند یکسری پودر مکمل و یک دوجین آمپول داد که آنها کار عضلات را راه انداختند. کامبیز در آیینه از دیدن هیکل خودش کیف می کند غافل از این که این دارو ها با بدن او چه کار کرده اند و با قطع آنها چطور مثل بادکنک عضلاتش خالی می شود.

امروزه بدنسازی و پرورش اندام به یکی از پرطرفدارترین رشته های ورزشی بین جوانان تبدیل شده است ورزش بسیار مفید است اصلا کی جرات کرده بگوید ورزش بد است؟ بدنسازی هم اگر ورزش باشد و به قول مجری مسابقات وزنه برداری نبرد با پولاد سرد باشد بسیار مفید است اکثر جوانانی که در این رشته فعالیت می کنند آرزو دارند اندامی زیبا و پرحجم داشته باشند. متاسفانه در بسیاری موارد برای این که در زمان کوتاه و با زحمت کم به اندام مورد علاقه خود برسند حاضرند هر کاری انجام دهند حتی اگر مصرف کیلویی دارو (http://persian-sport.com/) باشد. مشکل از جایی آغاز می شود که برای ساختن بدن علاوه بر ورزش افراد به دارو متوسل می شوند و آن را جزئی از فرآیند عادی بدنسازی می دانند.


● پودر عضله ساز

کراتین معروف ترین و محبوب ترین پودر در رشته بدنسازی است و تقریبا کمتر ورزشکاری است که آن را مصرف نکند. کراتین در غذاهای طبیعی روزانه از جمله گوشت قرمز و ماهی نیز موجود است. پودر کراتین موجود در بازار در حقیقت پودر غنی شده از پروتئین است که هر۲۰ گرم آن معادل ۴ کیلو و ۶۰۰ گرم گوشت است.

کراتین مکملی است که نسبت به دیگر مکمل های غذایی در بین ورزشکاران بیشتر رایج بوده که در صورت مصرف صحیح این ماده، برای بدن ورزشکار موثر است، اما چیزی که واضح است، این که بعد از پایان یک دوره مصرف کراتین، مقداری از عضلات ساخته شده در بدن خود به خود از بین می رود.
مصرف این ماده یک دوره بارگیری دارد که در این زمان به مدت ۵ روز، ۲۰ گرم در هر روز مصرف می شود و بعد از ۵ روز اول، مصرف به ۲ وعده ۵ گرمی در روز می رسد که نتیجه اش در هفته اول افزایش وزن ۳ تا ۵ کیلوگرم است.
ورزشکاران باید هنگام استفاده از این ماده، آب فراوانی را مصرف نمایند و میزان مصرف آب خود را روزانه از حد متوسط بیشتر نمایند، زیرا ممکن است به دلیل امتناع از این کار مشکلاتی برای سلامتی خود ایجاد کنند.
متاسفانه به دلیل نبود پزشک ورزشی در باشگاه ها و تیم ها، بسیاری از ورزشکاران به دلیل عدم آگاهی از این ماده استفاده بیش از حد می کنند. اگر این ماده به مقدار زیاد مصرف شود، عوارض کلیوی و گوارشی به دنبال خواهد داشت.

● کورتون از عضله تا مرگ

حسن، مربی صاحب نامی در شهر خودش بود و بالاخره در چند مسابقه محلی و استانی هم مقام آورده بود.هیکل عضلانی و تنومند او از روی لباس هم مشخص بود.تا این که یک روز سردرد بسیار شدیدی می گیرد. سردردی که به هیچ مسکنی پاسخ نمی دهد. به پزشک هم مراجعه می کند و پزشک دستور سیتی اسکن می دهد، اما کار او به سیتی اسکن نمی رسد.شب با علائم ظاهری سکته مغزی فوت می کند. پس از کالبدشکافی معلوم می شود پرده های مننژ مغز نازک شده بود و فشار خون هم بالا رفته بود. اینجا بود که مشخص شد این قهرمان از دگزامتازون به مقدار فراوان استفاده کرده بود و دچار عوارض کورتون شده بود.

● آمپول محبوب

استروئیدهای آنابولیک گرچه در افزایش توان ورزشکاران موثرند اما به علت ایجاد اثرات مخرب می توانند تهدیدی برای سلامت ورزشکار محسوب شوند. از آنجا که استروئیدهای آنابولیک بر روی بسیاری از دستگاه های بدن اثر می گذارند، اثرات مخرب آنها نیز متعدد خواهند بود. به طور کلی اثرات جانبی ناشی از تجویز این مواد به صورت خوراکی، بیش از تجویز تزریقی است. استروئیدهای آنابولیک پرطرفدارترین ترکیبات نیروزا هستند که در باشگاه های بدنسازی استفاده می شوند. از دیدگاه پزشکی این افراد از همان اول، بدترین را برمی گزینند.
در این دسته دارویی ناندرولون آشناترین نام برای بدنسازان است، چرا که هم اثرات عضله سازی دارد و هم اثرات نیروبخشی! ترکیبات ناندرولون را به شکل موضعی در عضلات تزریق می کنند و معمولا به شکل هفته ای یک بار در افراد آماتور و هفته ای چند بار در حرفه ای ها تزریق می شود.

● اکس و بدنسازی

دیده شده در ورزشکاران تازه وارد که نمی توانند زیر فشار بیش از حد و غیر اصولی تمرینات دوام بیاورند مربیان توصیه به استفاده از موادی می کنند که انرژی آنها را هنگام تمرین چند برابر می کند. در این بین این ترکیبات آمفتامین ها، مت آمفتامین ها، افدرین، پسودو افدرین، کوکائین و پروپانولامین از شایع ترین نمونه ها هستند که با بدترین ناخالصی ها در محیطی کاملا غیربهداشتی تهیه می شوند. این ترکیبات در واقع مشابه یا خود ترکیباتی هستند در اکستاسی هم مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیبات عوارض بسیار خطرناکی بر روی بدن دارند.

● مربیان نابلد

آمارها گویای آن است که بیش از ۶۰ درصد از مربیان پرورش اندام دارای مدرک دیپلم بوده و از نظر سواد ورزشی و علم روز دنیا، اطلاعات خاصی ندارند که این امر باعث شده در باشگاه ها افراد به سبک های قدیمی تمرین کرده و به راحتی نیز از مکمل های غذایی و داروها استفاده کنند. متاسفانه در ایران برخلاف دیگر کشورهای پیشرفته عموما دکتر متخصص یا مربی تحصیلکرده و صاحب نظر وجود ندارد و در اکثر موارد دوره های تجویز شده یا توسط هم باشگاهی ها صورت می گیرد یا توسط فروشندگان مکمل ها!

نکته: مشکل اصلی در مصرف مکمل های غذایی عدم نیاز بسیاری از ورزشکاران به این مکمل هاست که ممکن است در برخی موارد ضرر داشته و عملکرد ورزشی را نیز کاهش دهد
داروی نامناسب از مهم ترین مواردی است که متاسفانه در ایران چندان به آن اهمیت داده نمی شود. مصرف میزان نامناسب دارو یا مکمل از مهم ترین دلایل عدم تناسب بدن ورزشکار و از آن مهمتر اصلی ترین دلیل عوارض بسیار شدید است.برای مصرف هر دارویی بسته به انتظار از آن دارو یک میزان علمی وجود دارد که با توجه به بدن، سن، وزن، قد و فاکتورهای دیگر(نظیر حجم توده عضلانی یا میزان بافت چربی) مشخص می شود. میزان مصرف بیش از حد مجاز اصلی ترین عامل مرگ و میر بدنسازان و پاورلیفتینگ کاران حرفه ای در سال های اخیر بوده است.

● نیاز به مکمل

بدن به صورت طبیعی با مصرف غذاهای عادی معمولا نیاز به مکمل های غذایی ندارد. فقط نکته قابل توجه این است که درصدی از ورزشکاران به علت انتخاب غذایی نمی توانند میزان لازم مواد غذایی را از غذاهای مختلف کسب کنند. چنانچه رژیم غذایی ورزشکار متعادل باشد همزمان با افزایش نیاز انرژی ورزشکاران، انواع مختلف غذا به همان نسبت باید افزایش یابد و اکثر نیازهای ورزشکاران تامین می شود. ممکن است که انتخاب نوع غذا توسط ورزشکار مناسب نباشد، بنابراین بهترین نوع دستکاری غذایی، مصرف مکمل غذایی نیست بلکه انتخاب مناسب غذاهاست تا به کمک آنها عملکرد ورزشی بهتری داشته باشیم. در ۵ سال اخیر مصرف مکمل ها در ایران و جهان افزایش یافته است. در شرایط طبیعی و معمول اکثر ورزشکاران مکمل های غذایی مانند ویتامین ها و پروتئین مصرف می کنند. آمارها نشان می دهد به طور متوسط ۵۹ درصد ورزشکاران برجسته و ۴۱ درصد ورزشکاران عادی از مکمل های رژیمی ورزشی استفاده می کنند.در رشته پرورش اندام حدود ۸۵ درصد افرادی که فعالیت می کنند از مواد مکمل استفاده می کنند.

به طور عمده ورزشکاران از مکمل های حاوی ویتامین C، آهن، ویتامین های گروه B، ویتامین های E، A و کلسیم بیش از سایر مکمل ها مصرف می کنند.
مشکل اصلی در مصرف مکمل های غذایی، عدم نیاز بسیاری از ورزشکاران به این مکمل هاست که ممکن است در برخی موارد ضرر داشته و عملکرد ورزشی را نیز کاهش دهد. همچنین مشکل دیگر، خطر وجود مواد دوپینگی در مکمل های غذایی است، بنابراین فقط برای ورزشکاران بسیار خاص که متخصصین پزشکی ورزشی و متخصصان تغذیه تجویز می کنند، توصیه می شود.

● مکمل های غیر مجاز

به طور کلی بیش از ۹۰۰ نوع مکمل (http://persian-sport.com/) در جهان تولید می شود که دوسوم آنها تأثیرات چندان زیادی در ورزشکاران ندارد. در مطالعه ای که از سوی یک گروه مستقل از شرکت های داروسازی در سراسر جهان انجام شد تعداد بسیار زیادی از مکمل های رایج مورد آزمایش قرار گرفت و پس از انجام آزمایش ها مشخص شده، یک چهارم این مکمل ها مشکلات عمده ای دارند. در برخی از این مکمل ها محتویاتی که روی برچسب نوشته شده بود با محتویات درون مکمل همخوانی نداشت. در برخی از آنها محتویاتی وجود داشت که میزان آنها بیشتر از حد مجاز بوده است. در برخی هم به جای ترکیبات طبیعی که روی مکمل نوشته شده بود، داروی همان ترکیب وجود داشت.

البته این مطالعه در مورد مکمل های مجاز صورت گرفته بود. درخصوص مکمل های تقلبی وضعیت به مراتب بدتر است.
مطالعه کشوری در سال ۸۶ نشان داد بیش از ۴۰ درصد از داروهای قاچاق مربوط به فرآورده های مکمل های غذایی است. برآوردها نشان می دهد در حال حاضر نیز بیش از ۷۰ درصد مکمل های غذایی که در بازار داخلی عرضه می شود از مبادی غیرقانونی به صورت قاچاق وارد کشور می شود ضمن این که ۵۰ درصد مکمل های قاچاق نیز تقلبی است متاسفانه در برخی مراکز مانند باشگاه ها و سوپرمارکت ها شاهد فروش مکمل های غذایی بدون مجوز هستیم. استفاده از این ترکیبات عوارض مختلفی همچون خونریزی کبد، پارگی تاندون ها، ریزش موی سر، ایجاد آکنه و بروز فشار خون را به دنبال دارد.
بد نیست بدانید بنابر اعلام محمد حسین برخوردار، رئیس مجمع عالی واردات، گردش مالی دارو و مکمل تقلبی و قاچاق در کشور سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان است و باید در این خصوص برنامه ریزی جدی صورت پذیرد.

● افراط و تفریط

یک استاد جامعه شناسی معتقد است ما ایرانی ها ملت افراط و تفریط هستیم. یا به چیزی اهمیت نمی دهیم یا خودمان را با آن خفه می کنیم. در مورد ورزش و بدنسازی هم وضعیت همین طور است. تا یک دهه قبل کسی سراغی از بدنسازی نمی گرفت اما اکنون در شهرهای کوچک و بزرگ کشور از سالن های کوچک و زیرزمین های خفه گرفته تا سالن های بزرگ و مجهز مخصوص رشته بدنسازی تاسیس شده است که با استقبال جوانان نیز مواجه است.اما متاسفانه این رشته پرطرفدار به شکل غلطی معرفی شده است. در حالی نام آن بدنسازی است و اغلب ورزشکاران حرفه ای نیز تمرینات بدنسازی را انجام می دهند اما در کشور ما بیشتر جنبه «زیبایی اندام» مدنظر است تا «ساخت و پرورش بدن».این فرهنگ غلط موجب شده تا این ورزش سودمند به بیراهه برود و بجای مفید بودن مضر تلقی شود.

Seventy One
16th April, 2012, 10:56 PM
راجع به عوارض و ... بارها بحث شده ! خواهش میکنم سعی نکنید تاپیک همش با کپی پیست پیش بره !
داش محمد و بقیه بدنسازها همچنان منتظر حضور وزین شما هستیم :graduated:

ơɧʂҽɳ♏
16th April, 2012, 11:12 PM
يه راهكار خوب و ساده براي اضافه كردن وزن پيش پاي من بزاريد؟
از نظر تغذيه گفتم، وگرنه من كوچكترين علاقه اي به بدنسازي ندارم.
از دوستاني كه تو نخ برنامه هاي غذايي هستند مشاوره درخواست ميشود!

Seventy One
16th April, 2012, 11:17 PM
يه راهكار خوب و ساده براي اضافه كردن وزن پيش پاي من بزاريد؟
از نظر تغذيه گفتم، وگرنه من كوچكترين علاقه اي به بدنسازي ندارم.
از دوستاني كه تو نخ برنامه هاي غذايي هستند مشاوره درخواست ميشود!


محسن جونم من کوچیک تر از اونی هستم که بخوام بهت یه راهکار بدم ! اما خدایی چاق شدن کاری نداره که !
لاغر شدن سخته که دهن آدمو سرویس میکنه ! چیزهای کربوهیدرات دار بخور و خوابت رو بیشتر کن ......
مثلا عصرونه سیب زمینی بخور ! الویه بخور ! تا اونجایی که میتونی بخور ! ولی خب اگه بازم از یه دکتر تغذیه برنامه بگیری خیلی بهتره

ơɧʂҽɳ♏
16th April, 2012, 11:31 PM
- علي جان اين حرفا چيه،‌ بزرگتر كوچيكتر نداره كه،‌ وقتي بتوني بهم كمك كني يعني لطف كردي بهم.
در مورد كربوهيدرات ها هم اطلاع زيادي ندارم كه چه غذايي هايي كربوهيدرات داره. اما اوناييكه گفتي رو من زياد نميخورم، كلا انسان كم غذايي هستم، دقيقاً بيشتر از 10 سال هست كه دارم سعي ميكنم يه كم چاق بشم،‌ نميشم كه نميشم، از خدمت به اينور هم كه بدتر شدم، يكي از دلائلش هم بيخوابي و كم خوابي هست كه دست خودم نيست، الان قدم 180 سانت هست و فكر كنم 61، به زحمت 63 باشم، الان كه وضعم بدتره و خيلي لاغر شدم، كلاً بدنم مشكل داره ! :4:

rafey
17th April, 2012, 03:33 AM
پیشنهاد من خوردن تخم مرغ خام یه دونه قبل از خواب یه دونه بعد از صبحانه واقعا در عرض دو ماه باعث افزایش وزن میشه کربو هیدرات هم ماکارانی سیب زمینی تخم مرغ عدس پر از کربوهیدرات اگه میخوای چاق بشی قبل از خواب یه وعده به غذات اضافه کن چه عصر چه شب :cap:

Tesoke
17th April, 2012, 11:17 AM
در زمان مصرف وی چه چیزهایی رو باید خورد و چه چیزهایی رو نباید خورد ؟

Seventy One
17th April, 2012, 02:08 PM
در زمان مصرف وی چه چیزهایی رو باید خورد و چه چیزهایی رو نباید خورد ؟


این رو باید از مربیت بپرسی که بهت برنامه داده. ولی خب بگو کدوم Whey رو مصرف میکنی ؟
و مکمل دیگه ایهم میخوری یا نه ؟

rafey
17th April, 2012, 02:15 PM
در زمان مصرف وی چه چیزهایی رو باید خورد و چه چیزهایی رو نباید خورد ؟
مصرف پروتین وی با کراتین مونو هیدارات و مولتی ویتامین مصرف بشه میتونه یه دوره خوب باشه
وعده غذاهات باید 5-6 وعده باشه مدت مصرف هم نباید از 20 روز بیشتر باشه ممکنه به کبد و کلیه آسیب بزنه
مصرف عدس پخته روز توصیه میشه کلا هرچی گیرت اومد بخور وقتی تو دوره هستی هی بخور تا بترکی

S@eed
17th April, 2012, 02:16 PM
^^^

بستگی داری میخوای چیکار کنی...اگه میخوای کات کنی باید آمینو و گلوتامین و کارنتین یا چربی سوز بخوری اگه میخوای حجم بگیری هم باید با گینر و کراتین مصرف کنی

rafey
17th April, 2012, 02:38 PM
گلوتامین برای بدنسازی مبتدی زیاد توصیه نمیشه بیشتر برای دوره مسابقات توصیه میشه برای استرس هم خوبه حتی من شنیدم شرنجبازا هم مصرف میکنن
چربی سوز هم توصیه نمیشه با کراتین گلوتامین مصرف بشه به دلیل گرفتن آب بدن توسط چربی سوز ومصرف کراتین اینا باهم احتمال آسیب به کبد و کلیه به شدت بالا میره اینا باید جدا خورد حداقل 3ماه بعد
در مورد دوره هم هر دوره ای که میرید باید 3ماه فاصله بینشون باشه تا احتمالات آسیب به بدن کاملا یا به حداقل برسه
مصرف تخم مرغ خام هم من گفتم بالا احتمال آسیب به چشم رو هم داره که به علت ویتامین e بدن به شدت کم میکنه ولی نیم پز حداقل یه ماه مصرف کنی پند کیلویی باعث افزایش وزن میشه
من خودم چند روز رفتم ایروبیک :26:

Ali_mm
17th April, 2012, 02:40 PM
سلام بر دوستان گران هيكل
آقا راجع به قرص هاي روي سولفات و امگا3 ماهي كسي اطلاعاتي داره؟مشكل دار نيستن؟بدرد مي خورن؟

Tesoke
17th April, 2012, 03:13 PM
فقط سعید مطلب رو کمی گرفت . هر کی وی میخوره مگه میخواد چاق بشه ؟:4:

هدفم فقط عضله سازی بوده. باید و نباید ها هم مربی سفیده تخم مرغ و سینه مرغ و سرخ نکردنی و ... رو گفت .
منظورم اینه که مثلا من آهن بخوام بخورم نباید ماست بخورم چون مانع جذبش میشه . حالا واسه بهتر جذب شدن وی میخوام بدونم چی بخورم و چی نخورم .
مارک وی هم مای فیوژن گاسپاری هستش. همه جا زده که فقط عضله سازه و تو چربی سوزی هم کمک میکنه.

بعد 20 روز چه مدت قطع بشه ؟

امگا 3 هیچ ضرری نداره و من از دیرباز میخوردم روزی یک در میان . البته سعی کن آمریکاییش رو بگیری که هر چی پول بدی آش میگیری :4:

rafey
17th April, 2012, 03:34 PM
پروتین هم مثل کراتین چیزایی شیرین باعث جذب بیشترش میشه با شیر بهتر جذب میشه
امگا3 شما میتونی روغن ماهی تهیه کنی یه دوره بری زیادی مصرفش به علت چربی زیاد باعث تنگی نفس میشه
داداش هر سوالی دارید از من بپرسید من چند روز رفتم باشگاه:26:

Ali_mm
17th April, 2012, 05:55 PM
نه روغنش كه حال آدمو بهم مي زنه
الان چي شد بلاخره خوبه يا تنگي نفس مياره؟!
قرص سولفات روي چي؟

rafey
17th April, 2012, 06:34 PM
نه روغنش كه حال آدمو بهم مي زنه
الان چي شد بلاخره خوبه يا تنگي نفس مياره؟!
قرص سولفات روي چي؟
روغنش بگیر بخور یه شیشه ولی طولانی مدت مصرف بشه ضرر داره
روی میخوای باسه چی بخوری؟؟؟
روی مشکلی نداره اصلا شما قرص مولتی دیلی از داروخانه تهیه کن روزی یه دونه بنداز به مدت 3ماه میتونی هر روز یکی بندازی ولی بعد برای یه مدتی باید قطع بشه هم امگا داره هم روی زینک

rafey
18th April, 2012, 08:13 PM
کسی دیگه سوال نداره اطلاعاتم بمونه میگنده:cowboy: با سابقه چند روز بندسازی داریما مثل اینکه!!!
صاحب تایپینک کجاست یه کسی یه بیوگرافی از قهرمانایی داخلی بزار خارجی نتایج مسابقات این دیگه چه جورش؟

Seventy One
18th April, 2012, 09:46 PM
سلام بر دوستان گران هيكل
آقا راجع به قرص هاي روي سولفات و امگا3 ماهي كسي اطلاعاتي داره؟مشكل دار نيستن؟بدرد مي خورن؟


قرص روی سولفات رو من شب ها موقع خواب به خاطر ریکاوری و رفع خستگی میخوردم
صاحب تایپیک کجاست یه کسی یه بیوگرافی از قهرمانایی داخلی بزار خارجی نتایج مسابقات این دیگه چه جورش؟


سلام علیکم !

صفحات ابتدایی تاپیک بیوگرفی چند ورزشکار گذاشته شده اما

سعی ما بر اینه که تاپیک با حالت کپی پیست پیش نره ....

اینجا قراره که بچه های بدنساز تبادل اطلاعات کنن و به بحث بپردازن ....

شما هم خیلی خوش اومدی امیدوارم فعال باشی از اطلاعاتت استفاده کنیم .....:Smilebb (83):

rafey
19th April, 2012, 05:35 AM
خوب بیوگرافی قبول ولی اگه کلیپ بدنسازی یا نتایج مسابقات آماتوری و حرفه ای هم اضافه بشه بد نیست فکر نکنم با مدتی بدنسازی رفتن بشه بقیرو راهنمایی کرد ولی هر جور که میل خودتون فعلا که پرنده پر نمیزنه:drag:

rafey
19th April, 2012, 06:20 AM
هورمون رشد باعث افزایش عملکرد در ورزشکاران نمی شود تحقیقات نشان داد با وجود اینکه هورمون رشد باعث افزایش حجم بدن می گردد، عملکرد ورزشی را افزایش نمی دهد.
با وجود اینکه ورمون رشد در بسیاری از حرفه های ورزشی جدی ، مورد استفاده می باشد، برخلاف آنچه که انتظار می رود نمی تواند باعث افزایش عملکرد ورزشی در ورزشکاران گردد.
بررسی شواهد موجود در مورد مصرف هورمون رشد انسانی نشان دا ، با وجود اینکه هورمون رشد باعث افزایش حجم بدن می گردد ، عملکرد ورزشی را افزایش نمی دهد.
این یافته ها ، بحث کنونی در مورد قهرمانان معروف بیسبال همچون راجر کلمنس ، اندی پتیت و دیگران را بر سر زبانها انداخته است. کلمنس با ادای سوگند ، مصرف هر گونه استروئید و هورمون رشد را انکار کرد در حالی که پتیت به استفاده از هورمون رشد برای بهبود صدمات و جراحات اعتراف کرده است.

در ماه دسامبر گذشته ، رهبر سایق اکثریت مجلس سنای آمریکا آقای جورج میچل گزارشی را مبنی بر استفاده از داروهای افزایش دهنده عملکرد در ورزش بیسبال در مقیاس وسیع منتشر کرد.
دکتر هاولیو ، سرپرست تهیه کنندگان گزارش این تحقیق ، در مقاله ای اینترنتی با عنوان «وقایع سالیانه پزشکی داخلی» که هفدهم مارس منتشر خواهد شد، گفته است که : یافته های ما، موافق با گزارش میچل است.»
اما مقامات در مورد دشواریهایی موجود بر سر راه مقایسه استفاده از هورمون رشد در یک مطالعه کنترل شده و استفاده در جهان واقعی هشدار داده اند.
در دنیای واقعی ، میران مصرف هورمون رشد احتمالاً بالاتر است، ماده ای که اغلب با مواد دیگری هم ترکیب می شود ، کاری که به آن «انباشته کردن» می گویند.
دکتر لیو ، استادیار افتخاری کلینیک پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد و رئیس انجمن آندوکرونولوژی در مرکز پزشکی سانتاکلاراولی در ایالت سنت جوز ، می گوید: این آخر کار نیست ، بلکه تازه شروع مسیر تحقیق می باشد.
دکتر تادشلیفستین ، استادیار پزشکی احیا در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک افزود: بعضی از افراد از خود هورمون رشد استفاده می کنند که هدف آنها احتمالاً تاثیر ضد پیری این هورمون می باشد نه تاثیر آن بر روی بالا بردن عملکرد ، این افراد استروئیدها را همزمان با هورمون رشد مصرف می کنند تا اثر این هورمون بر روی بدنشان حفظ گردد .
گروه دکتر لیو پیشتر به این یافته رسیده بودند که هورمون رشد هیچ تاثیری در جوگیری از کهولت سن بر روی افراد مسن و سالم ندارد. لیو می گوید: ما می گوییم که نمی توانیم استفاده از هورمون رشد را بر اساس شواهد موجود برای اهداف ضد افزایش سن تجویز کنیم زیرا خطرات این کار بسیار بیشتر از مزایای آن است.
پس از آن ، محققان تصمیم گرفتند که رابطه بین مصرف هورمون رشد و افزایش عملکرد را بررسی کنند. این بررسی سیار دقیق بر روی 44 مقاله موجود از 27 نمونه تحقیقی مختلف انجام شده است و شامل افرادی است که سن آنها بین 13 تا 45 می باشد. تمام آنها به طور تصادفی انتخاب شده اند ، تحت کنترل قرار گرفته اند و بالاترین نمونه های مورد نیاز را در خود داشته اند.
استفاده از هورمون رشد انسانی باعث شد که بطور میانگین حدود 2 کیلوگرم وزن افراد مورد آزمایش ، افزایش پیدا کند که این افزایش وزن شامل عضلات و آب بدن هم می شود (هورمون رشد ذخیره آب بدن را افزایش می دهد). این موضوع از لحاظ آمار داده ای بسیار جالب توجه بود.
همچنین افزایش بسیار زیادی در چربی اتفاق افتاد که حدود 1 کیلوگرم بود.
اما هیچگونه افزایشی در استقامت ایروبیک مشاهده نشد. لیو می گوید : حتی ما در یافته های خود به شواهدی رسیدیم که هورمون رشد واقعاً می تواند عملکرد شما را بدتر کند.
توانایی بلند کردن اشیاء در افرادی که از این هورمون استفاده کردند هیچگونه افزایشی نیافت.
در دو مورد از سه مقاله موجود افزایش سح لاکتات مشاهده شد ، عاملی که می تواند به عملکرد ورزشی واقعاً آسیب بزند، عوارض جانبی ناخواسته ای هم بوجود آمد.
ماری چوز ، رئیس گروه زنان و استاد داروساز ، در دانشکده داروسازی دانشگاه ایرمالرما رنگل در مرکز سلامتی تکزاس A & M کینگسویل می گوید : حتی کسانی هم که از دوزهای کمتری استفاده می کردند دچار عوارض جانبی شدیدی می شدند. باید بسار مراقب باشیم زیرا حتی در این تحقیق هم بعضی از افراد دچار پارگی عضلانی ، ادم و خستگی شدند. از نظر ملی هم باید طرحی تهیه و به کنگره فرستاده شود تا مصرف این هورمون تحت کنترل درآید و فقط تجویز نگردد.
قابل توجه بعضیا که به مسی گیر دادن:drag:

dooste.man83
20th September, 2012, 03:32 PM
سلام به همه دوستان جدید
من الان وقتش رو در سن 30 سالگی پیدا کردم که بالاخره برم باشگاه بدنسازی... قد 186 وزن 86 ... می خوام حجم بیارم مخصوصا بازو هام
اما با یکی مشورت می کنم میگه چون سنت بالا هست حتما باشگاهی برو که زیر نظر مربی درست و حسابی باشی چون ممکن با توجه به سنت و بدنت که خشک هست به بدنت آسیب بزنی و بعدا متوجه این موضوع بشی
یکی دیگه باز میگه مربی نبود هم نبود خودن میری اونجا میبینی بقیه چیکار میکنن یاد میگیری کم کم فقط مهم رفتن مرتب باشگاه هست

1- الان من باید چیکار کنم ؟ آیا مربی خوب مربی هست که تحصیلات آکادمیک هم داشته باشه و مدرک مربیگری داشته باشه ؟ و لازمه وجودش؟

2- از کجا شروع کنم و کسی هست بتونه یک برنامه به من تازه کار بده ؟

3- آیا مکمل باید از اول استفاده بکنم یا نه ؟

4- باشگاه خوبی در محل تهرانپارس میشناسید بهم معرفی کنید(نزدیک فلکه اول و دوم هستم ) ؟ (*** این قسمت از همه برام مهم تره *** )

5- باشگاه خوب رو از کجا میشه تشخیص داد ؟

6-
چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت باید وقت بزارم ؟

ممنون از اساتید عزیز که پاسخ کامل میدن ... ببخشید سوالاتم زیاد شد

S@eed
21st September, 2012, 04:42 AM
سلام به همه دوستان جدید
من الان وقتش رو در سن 30 سالگی پیدا کردم که بالاخره برم باشگاه بدنسازی... قد 186 وزن 86 ... می خوام حجم بیارم مخصوصا بازو هام
اما با یکی مشورت می کنم میگه چون سنت بالا هست حتما باشگاهی برو که زیر نظر مربی درست و حسابی باشی چون ممکن با توجه به سنت و بدنت که خشک هست به بدنت آسیب بزنی و بعدا متوجه این موضوع بشی
یکی دیگه باز میگه مربی نبود هم نبود خودن میری اونجا میبینی بقیه چیکار میکنن یاد میگیری کم کم فقط مهم رفتن مرتب باشگاه هست

1- الان من باید چیکار کنم ؟ آیا مربی خوب مربی هست که تحصیلات آکادمیک هم داشته باشه و مدرک مربیگری داشته باشه ؟ و لازمه وجودش؟

2- از کجا شروع کنم و کسی هست بتونه یک برنامه به من تازه کار بده ؟

3- آیا مکمل باید از اول استفاده بکنم یا نه ؟

4- باشگاه خوبی در محل تهرانپارس میشناسید بهم معرفی کنید(نزدیک فلکه اول و دوم هستم ) ؟ (*** این قسمت از همه برام مهم تره *** )

5- باشگاه خوب رو از کجا میشه تشخیص داد ؟

6-
چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت باید وقت بزارم ؟

ممنون از اساتید عزیز که پاسخ کامل میدن ... ببخشید سوالاتم زیاد شد


http://www.powerbuilding.ir/forums/

DakmaN
21st September, 2012, 02:30 PM
سلام به همه دوستان جدید
من الان وقتش رو در سن 30 سالگی پیدا کردم که بالاخره برم باشگاه بدنسازی... قد 186 وزن 86 ... می خوام حجم بیارم مخصوصا بازو هام
اما با یکی مشورت می کنم میگه چون سنت بالا هست حتما باشگاهی برو که زیر نظر مربی درست و حسابی باشی چون ممکن با توجه به سنت و بدنت که خشک هست به بدنت آسیب بزنی و بعدا متوجه این موضوع بشی
یکی دیگه باز میگه مربی نبود هم نبود خودن میری اونجا میبینی بقیه چیکار میکنن یاد میگیری کم کم فقط مهم رفتن مرتب باشگاه هست

1- الان من باید چیکار کنم ؟ آیا مربی خوب مربی هست که تحصیلات آکادمیک هم داشته باشه و مدرک مربیگری داشته باشه ؟ و لازمه وجودش؟

2- از کجا شروع کنم و کسی هست بتونه یک برنامه به من تازه کار بده ؟

3- آیا مکمل باید از اول استفاده بکنم یا نه ؟

4- باشگاه خوبی در محل تهرانپارس میشناسید بهم معرفی کنید(نزدیک فلکه اول و دوم هستم ) ؟ (*** این قسمت از همه برام مهم تره *** )

5- باشگاه خوب رو از کجا میشه تشخیص داد ؟

6-
چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت باید وقت بزارم ؟

ممنون از اساتید عزیز که پاسخ کامل میدن ... ببخشید سوالاتم زیاد شددوست عزیز من الان تقریبا یک سالی هست میرم باشگاه .


مربی برای کسایی هست که میخوان تو مسابقات شرکت کنن . ولی کسایی مثه من و شما ک واسه رو فرم اومدن بدن میریم باشگاه نیازی ب مربی نیست .
باشگاه ب طور کلی از 4 قسمت تشکیل میشه . سرشونه ، زیربغل ، پرس سینه و پا .
شما باید هر شب بری باشگاه رو تا زودتر بدنت شکل بگیره . هر شب هم یکی ش رو میزنی . ب طول میانگین هر کدومش 5 تا حرکت داره . بعد ک اونا رو زدی میری جلوبازو ، پشت بازو و پهن بازو رو میزنی ( البته اولا سنگین کار نکن ک دهنت سرویسه ) .
اگه پا هم میخوای کار کنی من پیشنهادم اینه هر روز اخر باشگاه 2 تا حرکتش رو بزن . چون معمولا همه یک روز خاص رو بهش اختصاص میدن و خب یک روز در هفته فقط بدن رو میسوزونه و اثری نداره .

خوردن مکمل و اینا هم ب نظر من بزار کنار . فقط باید تغذیه ت رو اصول باشه . مثلا ادم های لاغر تر باید بیشتر سیب زمینی و تخم مرغ و نون و ... استفاده کنن .

باشگاه خوب هم ک خوب باشگاهی هست ک همه دستگاه ها رو داشته باشه . و از همه مهتر وزنه هاش جیوه ای باشه و اهنی نباشه .

یک چیز هم در اخر بگم . سعی نکن هر شب بازو کار کنی . اگه مثلا بازو داشته باشی ولی سرشونه نداشته باشی بهت میخندن . همه رو باید کار کنی و اصلا هم عجله نکن . معمولا برای افراد عادی بعد 1.5 تا 2 ماه تغییرات قابل مشاهده هست :1: