PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : FAN vs FAN | Inter Milan - Lazio

DakmaN
1st May, 2010, 09:01 PM
با سلام خدمت بچه ها گل.این مناظره بین دو تا از بهترین کاربر های کلوپ اینتر و لاتزیو هست.لازم به ذکر هست که هماهنگی و طراح سوال با حامد(Hamed) بوده.

Inter Milan VS Lazio

http://img4.img98.com/out.php/i40267_uid122f8920eab5800.jpg

InTeR VS DuttyHamid

1-در ابتدا خودتون رو معرفی کنید.

امین : امین میرکرگدیان ، 22 ساله از دهستان مشهد هستم.فوتبال رو از تلویزیونهای رنگی شروع کردم.از زمان حمله مغولها به ایران طرفدار اینتر نشدم بلکه 12-13 سال پیش طرفدارشون شدم.

حمید : حميد ساكن تهران. چيزي حدود 10 ساله كه طرفدار لاتسيو هستم.

2.تیمتون رو به لحاظ نتیجه و در کل این فصل رو چه طور ارزیابی کردید؟ایا از نتیجه های به دست اومده راضی هستید؟

امین : خوب ما کلا فصل عجیبی داشتیم.نیم فصل اول توی لیگ فوق العاده بودیم ولی تو لیگ قهرمانان خیلی خوب نتیجه نگرفتیم.ولی تو نیم فصل دوم کلا نتیجه گیری برعکس شد!توی سری آ کلی امتیاز از دست دادیم.اکثر بازیکنامون افت کردن و با لطف فدراسیون پاک تا رده دوم جدول هم سقوط کردیم.به نظر من این افت کم تا حدودی طبیعی بود.نبود اتوئو و مصدومیت چیوو چند هفته ای خیلی اذیتمون کرد.بعد هم مورینیو 3 جلسه نبود و همونجا هم کلی امتیاز از دست دادیم.توی لیگ قهرمانان هم که توضیح لازم نداره.عالی بودیم.به لطف همون بازی رفت چلسی خودمون رو تو اروپا پیدا کردیم و بالاخره به فینال رسیدم.در کل فصل خوبی بود حتی اگر یک جامم نگیریم.

حمید : متاسفانه لاتسيو چند فصلي هست كه نتايجش هر سال داره بدتر از فصل پيش ميشه و امسال هم به هيچ وجه انتظارات هواداران رو برآورده نكرده. بطوريكه در فاصله 3 هفته مانده به پايان ليگ، داره براي فرار از سقوط تلاش ميكنه.

3-این بازی بسیار حساس و تعیین کننده اس،هم برای سرنوشت قهرمانی هم برای تیمهای پایین جدول،این بازی رو چطور ارزیابی می کنید؟

امین : فکر نکنم لاتزیو مشکل سقوط داشته باشه.ولی برای ما حکم قهرمانی و فینال لیگ رو داره.البته برد بازی پارما رم هم خیلی تاثیر گذاره.اگر رم امتیاز از دست بده تقریبا قهرمانی قطعی میشه چون فکر نکنم از لاتزیو ببازیم.بازی های بعد هم بازی های ساده ایه برامون.

حمید : با توجه به پيروزي هفته پيش لاتسيو مقابل جنوا، اين تيم در حال حاضر شش امتياز با تيم آتالانتا كه الان در رده هجدهم قرار داره فاصله پيدا كرده بنابراين با آرامش بيشتري پا به ميدان ميگذاره. ضمن اينكه دو بازي آينده لاتسيو مقابل تيمهاي ليوورنو و اودينزه خواهد بود. ليوورنو كه سقوطش به دسته پايين تر قطعي شده و اودينزه هم به نظر نميرسه تو روز آخر انگيزه اي براي بازي كردن داشته باشه چرا كه احتمالا تا روز پاياني، بقاي اين تيم در ليگ قطعي شده. بنابراين به نظر نميرسه لاتسيو كار سختي در آن دو مسابقه داشته باشد.
اينتر با توجه به بازي سختي كه چهارشنبه شب مقابل بارسلونا انجام داد، احتمالا در اين مسابقه به چند تن از بازيكنان اصلي خود استراحت خواهد داد.
اگر اينتر مقابل بارسلونا حذف مي شد، مسلما در اين مسابقه با انگيزه خيلي بيشتري به زمين قدم مي گذاشت. ولي صعود اين تيم به فينال ليگ قهرمانان شايد كمي از انگيزه بازيكنان اين تيم براي سري آ كم كند. مسلما قهرماني در ليگ قهرمانان براي اين تيم بسيار مهمتر از قهرماني در سري آ است.

4-لاتزیو اگر پیروز بشه کمک بسیاری به همشهری و دشمن قدیمیش یعنی رم برای قهرمانی میکنه اما اگر شکست بخوره احتمال سقوطش بیش از پیش میشه،فکر میکنید لاتزیو برای برد پا به میدان میذاره؟

امین : نمیدونم.من حتی شنیدم هواداراشون گفتن که تیم نباید بازی کنه.حتی ممکنه تو بازی ما رو تشویق کنن.کلا از نظر هوادارای لاتزیو بهتره که این بازی رو ببازن ولی من از وجدان بازیکنها خبر ندارم.اصلا ممکنه بازیکنها دشمن اینتر باشن.قرار نیست همه بازیکنها تیفوسی لاتزیویی و آنتی رمی باشن؟تو فوتبال حرفه ای الان بازیکنها برای پول بازی میکنن نه برای دل هوادارها. من که امیدوارم بهترین بازیشون رو جلوی ما انجام بدن ولی بازم ببازن.

حمید : همواره ارتباط خوبي بين طرفداران لاتسيو و اينتر برقرار بوده است.
مسلما بيشتر طرفداران لاتسيو دوست دارند كه اين تيم مقابل اينتر شكست بخورد تا دست آ.اس.رم از اسكودتو كوتاه بماند.
در سال 2002 و پس از پيروزي لاتسيو مقابل اينتر در روز پاياني كه موجب از دست رفتن اسكودتو براي تيم نراتزوري شد، تعدادي از هواداران افراطي بيانكوچلستي با رياست باشگاه تماس گرفته و خواستار بركناري زاكه روني مربي وقت لاتسيو شدند.
درست است كه هيچ كس در لاتسيو دوست ندارد آ.اس.رم قهرمان سري آ شود، اما نمي توان با اطمينان گفت كه بازيكنان لاتسيو براي شكست قدم به ميدان مسابقه با اينتر مي گذارند.
بازي اينتر-لاتسيو آخرين بازي هفته است. مسلما نتايج بازيهاي پارما - آ.اس.رم و بولونيا-آتالانتا، تاثير زيادي در روحيه و نحوه عملكرد تيم لاتسيو در اين ديدار خواهد داشت.

5-لاتزیو یک بار قهرمانی رو از اینتر در هفته پایانی گرفته،آیا بازهم تاریخ تکرار میشه؟

امین : زبونتو ببر زیر تریلی.این بایرنم که هی گل میزنه.از هر نظر نگاه میکنم میبینم ما برنده ایم!مگر اینکه اتفاق غیر منتظره ای بیفته.

حمید : حتي اگر هم لاتسيو از اينتر امتياز بگيره، من باز هم بعيد مي دانم كه آ.اس.رم اين توانايي رو داشته باشه كه هر سه تا بازي باقيمانده خود را ببرد!

6-نظرتون در مورد مربیان دو تیم چیه؟از یک سو خوزه مورینیو که با پورتو و چلسی فوق العاده بوده و حالا اینتر رو هم به یک تیم بین المللی تبدیل کرده و از سوی دیگر رجا که سابقه درخشانی در ناپولی داشته و این تیم رو از سری سی تا رده ششم سری آ بالا آورد.کدام رو برتر میدونید؟

امین : شوخی میکنی؟:4: رجا حداکثر یک مربی خوب در سری آست ولی مورینیو جز بهترینهای تاریخ خواهد شد.تو این شک نکن.مربیای فوتبال اکثرا خیلی زود فراموش میشن ولی مورینیو تا مدتها بعد از رفتنش هم صحبتش خواهد بود!به نظر من اگر قرار باشه دنیای مربی ها هم یک پله یا مارادونا داشته باشه اون قطعا مورینیو خواهد بود.

حمید : ادي ريا مربي با تجربه اي هست ولي هيچگاه مربي بزرگي نبوده. در واقع لاتسيو بزرگترين باشگاهيه كه اين پيرمرد تاكنون در آن مربيگري كرده.
از زمان بركناري بالارديني، ادي ريا تاثير زيادي بر روحيه بازيكنان لاتسيو داشته و وضعيت تيم خيلي بهتر از قبل شده است. اما از لحاظ تاكتيكي، اين مربيگري هنوز نتوانسته اعتماد هواداران را بدست آورد. بخصوص سيستم 2-5-3 كه او استفاده مي كند، چندان براي هواداران قابل درك نيست!
مورينيو شايد از نظر اخلاقي در نظر هواداران تيمهاي رقيب چندان محبوب نباشد، ولي مسلما از لحاظ فني ثابت كرده است كه يكي از بهترين مربيان اروپا است.

7--به نظر شما خطرناک ترین بازیکن حریف کیه؟چطور باید اون رو مهار کید؟

امین : فلوکاری بازیکن خطرناکیه و باید ازش ترسید.مخصوصا بعد از اون پنالتی ای که خراب کرد فکر کنم یک دشمنی ای با ما داره.ولی بی شوخی مهاجم خوبیه.زاراته هم اگر رو فرم باشه میتونه اذیتمون کنه.

حمید : گوران پاندف.
بازگشت اين بازيكن به المپيكو مسلما اتفاق ويژه اي خواهد بود. البته من فكر نميكنم طرفداران بيانكوچلستي از او استقبال بدي داشته باشند، چرا كه جدايي او از لاتسيو بيشتر به دليل سياست هاي غلط كلوديو لوتيتو رئيس باشگاه بود.
پاندف بازيكن بسيار انعطاف پذيري است و اين توانايي را دارد كه در پست هاي مختلفي بازي كند. زماني كه اين بازيكن در لاتسيو بود، با توجه به عدم وجود بازيكنان كافي، مربي هميشه از او در نوك خط حمله استفاده مي كرد. فقط يك مدت كوتاه با پيوستن رولاندو بيانكي از منچسترسيتي به لاتسيو، دليو روسي مربي وقت لاتسيو اين فرصت را پيدا كرد كه بتواند از پاندف بعنوان بازيكن پشت سر دو مهاجم استفاده كند كه اتفاقا پاندف در آن پست خيلي هم عالي بازي مي كرد.
اما در تيم اينتر به دليل وجود بازيكنان خوب زياد، مورينيو اين امكان را دارد كه از پاندف در هر پستي كه بخواهد استفاده كند.

8.نقطه قوت و پاشنه اشیل تیم خودتون و حریف رو در کجا ها میبینید؟

امین : قبلا هم گفتم.ما یک تیم خوب داریم.همه جای زمین عالیه ولی مسی و رونالدو تو تیم ما پیدا نمیشه!!شاید یکم هافبکمون ضعیفتر باشه!

حمید : مائورو زاراته ستاره لاتسيو در اين فصل فروغ چنداني نداشته و شايد همين امر يكي از دلايل ضعف لاتسيو در امر گلزني در فصل جاري بوده باشد بطوريكه لاتسيو هم اكنون سومين خط حمله ضعيف ليگ را داراست.
گفته مي شود سرجيو فلوكاري كه از زمان پيوستنش به لاتسيو در ميانه فصل، 7 گل در ليگ و 1 گل در جام حذفي به ثمر رسانده است مصدوم است و عدم حضور او نيز مي تواند به ضرر لاتسيو باشد.
در خط دفاعي استفان رادو يكي از باثبات ترين بازيكنان لاتسيو در فصل جاري بوده است.
الكساندر كولاروف كه اخبار زيادي در مورد جدايي او از لاتسيو براي فصل آينده و پيوستنش به همين تيم اينتر شنيده مي شود، زير ذره بين هواداران قرار خواهد داشت.
محروميت كريستين لدسما در خط مياني هم مسلما در نحوه بازي لاتسيو تاثير خواهد داشت.

9.ترکیب مناسب برای این بازی از دیدگاه شما چیه؟اگر مصدوم یا محرومی دارید ذکر کنید.

امین : فکر کنم پاندف مصدومه هنوز.احتمالا دوباره جاش چیوو بازی میکنه ولی زانتی میره هافبک.اگر پاندف باشه که ترکیب همیشگی:
سزار
زانتی - ساموئل- لوسیو - مایکون
کامبیاسو - موتا
پاندف - اشنایدر - اتوئو
میلیتو
حمید : موسلرا- دياس - بياوا - رادو - ليخت شتاينر - بروكي - بارونيو - كولاروف - مائوري - زاراته - روكي

مصدومان: مغني - فوجا - ماتوزالم
مصدومان احتمالي: استنداردو - فلوكاري
محروم: لدسما

10.یکم هم از این دوبازی دور بشیم و به لیگ برسیم.داوری ها رو چه طور ارزیابی کردید؟

امین : افتضاح.حتی بازی هایی که داوری به نفع ما هم سوت زده بود بازم در کل افتضاح بوده برامون!از داوری بدتر اون کمیته انضباطی بود.بیشتر از این هم توضیح نمیدم.

حمید : من فكر نميكنم اشتباهات داوري در اين فصل، تاثير خيلي زيادي در رتبه تيمها در جدول رده بندي داشته است.

11-اینتر رو همواره یک تیم شکست خورده در اروپا می دونستن،تیمی که همیشه دورهای اول از گردونه مسابقات حذف میشد،چه شد که اینتر الان در فینال اروپاس و یک گام بیشتر با آرزوی 50 ساله اش فاصله نداره؟

امین : دلیل که زیاد داره.از راس هرم که موراتیه بگیر تا افرادی که زیاد جدی گرفته نمیشن تو فوتبال مثل دکترها و بدنسازهاو...
خیلیا میگن اگر کالچوپولی نمیشد اینتر به اینجا نمیرسید ولی به نظرم قطعا یکروز موراتی این تیم رو قهرمان اروپا میکرد.انقدر میخرید تا به آرزوش برسه.شاید انقدر تو سری آ مقتدر نمیشدیم ولی بالاخره اون طلسم میشکست.
مهمترین فرد بعد موراتی هم بدون شک مورینیو ست.کسی که از یک تیم داغون تو اروپا فینالیست ساخت.تیمی که همیشه دفاعش نقطه ضعف اصلیش بود جلوی بارسا، 10 نفره دفاع میکنه و صعود میکنه!5 بازیکن به تیم اضافه میکنه که 4 تاشون بازیکنهای مازاد تیمهای بزرگ دیگه ان و با همونها تیم بازنده فصل قبل رو فینالیست امسال میکنه.
بازیکنها هم به غیر از بعد فنیشون واقعا از جون مایه گذاشتن.کافیه عکسهای بعد بازی بارسا رو ببینی.شادیشون همه چیز رو نشون میده.البته این انگیزه برای بعضی ها مثل اشنایدر یا اتوئو کاملا شخصی بود ولی هر چی بود باعث شده بود که اونجوری از جون مایه بزارن.

حمید : مسلما خوزه مورينيو بيشترين نقش را در نتايج خوب اينتر در بازيهاي اروپايي داشته است.
گذشته از مورينيو، اين باشگاه در ابتداي فصل و همچنين در تعطيلات ژانويه عملكرد بسيار خوبي در بازار نقل و انتقالات داشه است و مهره هاي بسيار ارزشمندي به اين تيم اضافه شدند.

12-لاتزیو چرا به همچین سرنوشتی دچار شد؟اون تیم رویایی اواخر دهه 90 که قهرمان سری آ شد با اون همه ستاره بزرگ چرا به جایی رسیده که برای سقوط نکردن باید بجنگه؟

امین : اینو باید از مدیراشون بپرسی.من دلیل ورشکستگیشون رو نمیدونم ولی همون موقع هم زیاد بازیکن خرید و فروش میکردن.هر دو سال کلی ستاره میومد و میرفت.آخرش به جایی رسید که دیگه همون خریدهای گرون هم جواب نمیداد و کارشون به اینجا کشید.خریدهایی مثل مندیتا!

حمید : ورشكستگي مالي سرجيو كرانيوتي رييس سابق باشگاه و عزيمت ستاره هاي تيم به ساير باشگاه ها بيشترين تاثير
را در افت لاتسيو داشته است.
گذشته از اين مسائل، كلوديو لوتيتو رييس فعلي باشگاه نيز مديريت بسيار ضعيفي در اين چند ساله داشته و مهمترين عامل در وضعيت فعلي لاتسيو مي باشد.

13:کالچوپولی،واژه ای که هر دوتیم هم اکنون درگیر اون هستن.به نظرتون سرنوشت این پرونده که پس از 4 سال دوباره باز شده چه خواهد شد؟آیا تاثیری بر عملکرد دو تیم خواهد داشت؟

امین : فکر نکنم اتفاقی بیفته.فوقش جام 14 اینتر رو میگیرن!فعلا که موجی رو دائما محروم کردن مثکه.دادگاه داره جواب عکس میده.

حمید :من اميدوارم كه مسئله كالچوپولي هر چه زودتر به فراموشي سپرده شود چرا كه اين مسئله به ضرر فوتبال ايتاليا خواهد بود.
اين روزها بيشترين انتقادات در حوزه كالچوپولي از اينتر است اما فكر نميكنم اين حواشي تاثير زيادي بر نحوه عملكرد بازيكنان فعلي اينتر داشته باشد.
لاتسيو نيز عليرغم اين كه در جريان كالچوپولي سال 2006 ناعادلانه جريمه شد، در حال حاضر آن اتفاق را كاملا فراموش كرده است.
مسئله كالچوپولي از لحاظ فني نمي تواند تاثيري بر عملكرد دو تيم در اين بازي داشته باشد.

14.نظرتون در مورد سطح سوالات و نحوه برگزاری چی هست.اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید حتما در میون بزارید.
امین : خوب بود فقط یکم وقتشو بیشتر کنید.سوالای یوفوسی هم توش بزارین خوشحال میشیم:دی

حمید : بعضي از سوالات تكراري به نظر مي رسيدند يعني مي شد دو يا سه سوال را با هم تركيب كرد و در قالب يك سوال مطرح نمود.

15.در پایان اگر که حرفی مونده برای خوانندگان بزنید.

امین : ممنون.راستش من خیلی خسته بودم.تند تند جوابها رو دادم چون فردا بازیه.ببخشسید اگر ایرادی تو جوابها هست.

حمید : متاسفانه در حال حاضر در رسانه هاي ايراني به لاتسيو توجه زيادي نمي شود و معمولا بسيار تحقيرآميز در مورد اين تيم مطلب گفته مي شود.
اما طرفداران قديمي لاتسيو در ايران همچنان عشق خود به اين تيم را حفظ كرده و با افتخار اسم تيمشان را بر زبان مي آوردند.
فورزا لاتسيو

|=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=|

درپایان تشکر میکنم از دو دوست خوبمون حمید اقا و امین جون .

یه تشکر ویژه و مخصوص هم از اقا حامد که این مناظره خوب رو در کمترین زمان برای من ارسال کرد و من اینجا گذاشتم.درواقع هماهنگی و تنظیم سوالات با اقا حامد بود.

موفق باشید:53:

Hamed
1st May, 2010, 09:05 PM
اگه سوالها بد بود ببخشید،عجله ای شد:53: