PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ^*^*^* ميزگرد ماتادورها ^*^*^*

صفحه ها : 1 2 [3] 4

Real Madrid C.F
12th June, 2009, 03:02 PM
سوارکار2 عزیز میزگرد جای دعوا و کل کل نیست.بهتره این بحث مورد نظر شما توی پیام خصوصی حل بشه.اینجا اصلا صورت خوشی نداره.

S T O I C H K O V
12th June, 2009, 05:41 PM
10 لیگ برتر دنیا از دیدگاه ( the International Federation of Football History and Statistics (IFFHS))

1. Barclay’s Premier League (England)
2. Serie A (Italy)
3. Primera Division (Argentina)
4. La Liga BBVA (Spain)
5. Bundesliga (Germany)
6. Ligue 1 (France)
7. Brasileiro Serie A (Brazil)
8. Primera Division de (Mexico)
9. Liga Sagres (Portugal)
10. Ukraine Premier League

====================

دوستان اگه نظری دارن بذارن.

DakmaN
12th June, 2009, 06:08 PM
بیا میزگرد ماتادورها :lightbulb:

اینجا جاش نیست !!!

================

اتوو مورد توجه فرگی قرار گرفته .

فک کنم امسال آه یکی بدجوری منچستر گرفته !!!

چی میگی حالا؟

Abolfazl
12th June, 2009, 06:58 PM
جالبه که سطح لیگ ایتالیا رو بالاتر از سطح لالیگا دونستن!!!!

S T O I C H K O V
12th June, 2009, 07:06 PM
جالبه که سطح لیگ ایتالیا رو بالاتر از سطح لالیگا دونستن!!!!

ابوالفضل آرژانتین چی؟

تعصب آرژانتیتیت نمیذاره؟:crazy2::crazy2::crazy2:

به نظر منم ، دومی باید تایید میشد!

ایشا... سال بعد .

ơɧʂҽɳ♏
12th June, 2009, 07:24 PM
10 لیگ برتر دنیا از دیدگاه ( the international federation of football history and statistics (iffhs))

1. Barclay’s premier league (england)
2. Serie a (italy)
3. Primera division (argentina)
4. La liga bbva (spain)
5. Bundesliga (germany)
6. Ligue 1 (france)
7. Brasileiro serie a (brazil)
8. Primera division de (mexico)
9. Liga sagres (portugal)
10. Ukraine premier league

====================

===================

سال بعد قطعا لالیگا اوله و پریمیر دوم

عارضم که :
=-=-=-=-=
جایگاه لیگ برتر همونی که هست
در مورد سری آ باید بگم که رتبه دوم زیادیشه
رتبه دوم حق لیگای اسپانیاست
کلاسورای آرجٍنتینا لیاقتش قطعاً اونجا نیست که بالاتر از بوندسلیگا و لیگا باشه ولی پنجم میشه گذاشتش حتی بالاتر از لیگ فرانسه و برزیل

Seventy One
12th June, 2009, 07:27 PM
محسن راست میگه.

خدا وکیلی من حساس ترین بازی لیگ ایتالیا رو هم که میبینم خوابم میگیره. لیگ خسته کننده ایه.
ولی اگه کسی بازی های لیگ انگیلیسو ببینه تازه خوابشم میپره چون خیلی جذابه.

جای لالیگا هم رتبه دومه :lightbulb:

ơɧʂҽɳ♏
12th June, 2009, 07:41 PM
یادمه سال 1381 اولین لیگ اروپایی که از تلویزیون ایران پخش شد بوندسلیگا بود ، کلی حال میکردم که میتونم هر هفته بازی های بایرن رو ببینم و همینطور بوروسیا دورتمند و لورکوزن رو

ولی یکبار که تو برنامه گزارش ورزشی داشتم بازی های تکراری رو میدیدم (بازی دربی کانتی و وستهام یونایتد - یادش بخیر اون زمان لمپارد تو وستهام بود) اون زمان گزارشگر میگفت اگه بگیم لیگ برتر جزیره بهترین و جذابترین لیگ دنیاست اغراق نکرده ایم ، من به خودم گفتم یعنی واقعاً این قدر جذابه حتی بهتر از بوندسلیگا ؟
ولی چند سال پیش متوجه شدم که بله بهترین لیگ دنیا لیگ برتر انگلیس هستش ، ولی به شخصه علاقه خاصی به لیگ آلمان دارم مخصوصاً به همون سه تیمی که گفتم ...

ơɧʂҽɳ♏
12th June, 2009, 08:13 PM
با توجه به نزدیکی مسابقات جام کنفدراسیون ها آواتار من از ابراهیم حامدی به ماتادوری و متعاقبا امضا تغییر میکنه.میریم برای قهرمانیhttp://msn.mess.be/data/media/381/euro2008-spain.gif

سلام به همه بچه های ماتادور :53:
میبینم که میخواین به جای ما (deutchland) تو جام کنفدراسیون ها شرکت کنین ...

barça
12th June, 2009, 11:36 PM
10 لیگ برتر دنیا از دیدگاه ( the international federation of football history and statistics (iffhs))

1. Barclay’s premier league (england)
2. Serie a (italy)
3. Primera division (argentina)
4. La liga bbva (spain)
5. Bundesliga (germany)
6. Ligue 1 (france)
7. Brasileiro serie a (brazil)
8. Primera division de (mexico)
9. Liga sagres (portugal)
10. Ukraine premier league

====================

===================

سال بعد قطعا لالیگا اوله و پریمیر دوم

آرش جون اینا همش مزخرفه و هیچ ارزشی نداره.
آخه كی میتونه باور كنه سطح لیگ ایتالیا و آ{ژانتین!!! بالاتر از اسپانیا باشه؟!

در مورد لیگ برتر هم فعلاً دور دوره اوناس و چون تنها راه مقایسه همین تقابل تیمها در لیگ قهرمانان و جام یوفاس نمیشه بطور قاطع لیگشون رو نقض كرد ولی اونم سال دیگه بقول خودت باید جاش رو بده به لالیگا.

------------

راستی بازیای جام كنفدراسیونها رو كسی میدونه كدوم كانالها قراره پوشش بدن؟!

DakmaN
13th June, 2009, 12:17 AM
[b]سوارکار2 عزیز میزگرد جای دعوا و کل کل نیست.بهتره این بحث مورد نظر شما توی پیام خصوصی حل بشه.اینجا اصلا صورت خوشی نداره.
ببخشید جواب میدم ولی اگه اینجا جواب ندم فکر میکنن که.....

شما در جریان کل ماجرا نیستی ، پس یه لطفی کن دخالت نکن !!!

ممد رونالدو 7 :

چرا بهت برمیخوره عزیز من :

آدم از روی عقل و شعورش یه حرفی رو میزنه ، درسته ؟

پس باید پای حرفش وایسته ، مگه اینکه خلاف این باشه !!!

خوبه متن کامل پرسش و پاسخ برات گذاشتم و نه جمله اول و آخر که خودتو به رییس جمهور مملکت تشبیه میکنی!

=============================

اینکه جنابعالی بری تاپیک رئال و یا جای دیگه به خودت مربوطه ولی حالا که داری میری تو آغوش باز بچه های رئال

دیگه برای خودشیرینی صفتی رو به بچه های بارسا نسبت نده!!!

اینجا بچه هاش نسبت به تیمشون تعصب دارن ( تو تاپیکای دیگه هم اینجور کاربرا هستن ) و وقتی یه حرفی در مورد

تیمشون میزنن ، پاش هستن !!!

پ.ن : آدم خوبه با خودش رو راست باشه !!!

1-فکر نمیکنم این خودشیرینی باشه.من وقتی دارم از حق دفاع میکنم و میگم که تو بازی باچلسی 3 4 تا پنالت واسه چلسی نگرفتن(چیزی که همه دیدن) بعد یکی از کاربرا میگه دیگه سمت کلوپ بارسا پیدات نشه چه معنی ای میده؟یا یکی دیگه میگه اسم بارسا رو از لیست تیم مورد علاقه پاک کن.
ولی کاربرای رئال میان به من تبریک میگن که بیشتر میخوام فعالیت کنم با این وجود که گفتم نمیتونم خیلی تعصب داشته باشم فعلا(کاملا فرق بین هواداری رئال و بارسا)
2-این کاملا یه چیزه طبیعیه.......
وقتی تو بهترین بازیکن ت بره تو یه تیمه دیگه بیشتر میشینی و بازی های اون تیم رو میبینی.وقتی هم که بازی ها رو دیدی بیشتر تو تاپیکش اظهار نظر میکنی.پس هیچ چیز غیر طبیعی ای نبوده
3-من هم تویه پست اولم گفتم نمیتونم تعصب داشته باشم و فقط ابراز خوشحالی کردم از اینکه عشق رئال در من جوانه بزنه! این به نظرت مشکلی داره؟
4-نمیدونم چرا این قدر زیر ذره بین کاربرا هستم تا تویه اولین موقعیت از هزار جا نقل قول کنن تا بعد بیان بگن بدون شرح!!!!!!!!!

برای ادامه ی بحث بیا پروفایلم.از پ.خ استفاده نکن تا همه شاهد ماجرا باشن!

S T O I C H K O V
13th June, 2009, 12:28 AM
آرش جون اینا همش مزخرفه و هیچ ارزشی نداره.
آخه كی میتونه باور كنه سطح لیگ ایتالیا و آ{ژانتین!!! بالاتر از اسپانیا باشه؟!

در مورد لیگ برتر هم فعلاً دور دوره اوناس و چون تنها راه مقایسه همین تقابل تیمها در لیگ قهرمانان و جام یوفاس نمیشه بطور قاطع لیگشون رو نقض كرد ولی اونم سال دیگه بقول خودت باید جاش رو بده به لالیگا.

------------

راستی بازیای جام كنفدراسیونها رو كسی میدونه كدوم كانالها قراره پوشش بدن؟!

بهزاد جون

اینا یه جامعه آماری در نظر میگیرن و بعد بر اساس همون میان این جدولا رو تنظیم میکنن.

مثلا در حال حاضر پر طرفدارترین تیمای دنیا :

1- منچستر

2- بنفیکا لیسبونه!!!

-----------------------------------

در مورد لیگ برتر

بازیهاشون به خاطر 4 قطبی بودن ، جذاب تره !!!

قبلا هم گفتم ، اگه والنسیا و دپور به روزای اوج برمیگشتن ، هیچ لیگی به زیبایی لالیگا نمیشد.

امسال هم یه لیگ 2 قطبی رو پیش رو داریم ( با فاصله زیاد از بقیه تیما ) ، پشت سر اینا هم آتلتیکو و یارئال و سویا.

ببخشید جواب میدم ولی اگه اینجا جواب ندم فکر میکنن که.....

برای ادامه ی بحث بیا پروفایلم.از پ.خ استفاده نکن تا همه شاهد ماجرا باشن!

بنده دلیلی برای ادامه بحث با شما نمیبینم .

والسلام

Abolfazl
13th June, 2009, 02:47 AM
به نطر ن باید لیگها اینجوری بشن:
1- لالیگا
2- لیگ برتر
3- سری a
4- لیگ کلاسورای آرژانتین :15:
5- لیگ آلمان
6- لیگ هلند
7- لیگ اسکاتلند
8- لیگ فرانسه
9- لیگ پرتغال
10- لیگ برزیل

Seventy One
13th June, 2009, 08:59 PM
http://i.media.goal.com/g/28737_news.jpg

سایت گل: آلوارو آربلوا مدافع لیورپول حس می‌کند که تیم ملی اسپانیا می‌تواند قهرمان جام کنفدراسیون‌های امسال شود. تورنمنت روز یکشنبه در آفریقای جنوبی آغاز می‌شود و مدافع قرمزها اعتقاد دارد

اسپانیا در حال حاضر عالی کار می‌کند: «ما بهترین خط میانی دنیا را با امثال ژاوی، آلونسو، فابرگاس و اینیستا داریم. به این جمع داوید سیلوا را اضافه کنید. در خط حمله هم فرناندو تورس و داوید ویا هستند. اوضاع بد نیست! تیم ما بسیار عالی است. وقتی رقابت‌هایی در حد یورو را می‌برید روحیه‌تان به شدت افزایش می‌یابد و همه چیز آسان می شود. ما اعتماد به نفس فراوانی در حال حاضر داریم.»

Real Madrid C.F
15th June, 2009, 01:25 AM
دستگرمی خوبی بود.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/42/fullj.83851305d6d1dbe96541a78f46c6460f/83851305d6d1dbe96541a78f46c6460f-getty-fbl-wc2010-confed-nzl-esp-match2.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/7d/fullj.2a784f4277ba36f08e8ea20679c6cf9b/2a784f4277ba36f08e8ea20679c6cf9b-getty-86311448jd006_new_zealand_v.jpg

Abolfazl
15th June, 2009, 09:17 PM
سلام.
در این جام نه آرژانتین :8: هست و نه هلند!
همینجا به حمایت خود رو در این جام از ماتادورها به دلیل وجود رئالی های :8: این تیم اعلام می کنم! :4:

ơɧʂҽɳ♏
15th June, 2009, 09:33 PM
تو هر جامی که نامی از آلمان نباشه اون جام رو باید درشو تخته کرد

zenvplus
15th June, 2009, 09:47 PM
با بازی که امروز برزیل کرد من که به قهرمانی اسپانیا مطمئن شدم
فقط تیم نباید بدشانسی بیاره
------------

ơɧʂҽɳ♏
15th June, 2009, 09:56 PM
برزیل بد بازی نکرد بلکه این مصر بود که عالی بازی کرد و به حق بهترین تیم افریقا هم هست

در باره اسپانیا هم باید گفت که 5 تا زدن به تیمی که ایران بهش 3 تا زده کار زیاد سختی نیست ولی کلاً اسپانیا تیمه خوبیه

zenvplus
15th June, 2009, 11:13 PM
برزیل بد بازی نکرد بلکه این مصر بود که عالی بازی کرد و به حق بهترین تیم افریقا هم هست

در باره اسپانیا هم باید گفت که 5 تا زدن به تیمی که ایران بهش 3 تا زده کار زیاد سختی نیست ولی کلاً اسپانیا تیمه خوبیه

همین تیم 3 تا به ایتالیا زد بهتره بیشتر فوتبال ببینی

REAL FAN
16th June, 2009, 07:56 AM
[color="black"]بازی بدی نبود ولی من بیشتر به رنگ سفید علاقه دارم پست بزنم!

EsPaNoLaEsTrElLa
16th June, 2009, 11:31 AM
خیلی خوب وزیبا بازی كردیم .
مخصوصا فابری:victory: و فرناندو:8::8::8::8:و داوید :8::8:كه عالی بودن.
اینم یه عكس از فرناندو :8:
http://marmolak.net/images/i9e2jnrsgxby84up8l_thumb.jpg (http://marmolak.net/viewer.php?file=i9e2jnrsgxby84up8l.jpg)

Abolfazl
17th June, 2009, 09:45 PM
اوه، اوه!!!!!!!! عراق چیکار کرد!! :4:
اسپانیا 1 عراق 0
بازم بهتون تبریک میگم. :victory:

barça
18th June, 2009, 02:02 AM
من كه بازی رو ندیدم ولی دو حالت بیشتر نداره:
1- بازیكنا و مربیا گند زده بودن كه نتیجه انقدر ضعیفه.
2-حالت دوم نداره!

نتیجه ی 1-0 انقدر ضایعس كه نمیشه گذاشت رو حساب بد شانسی و دفاعی بازی كردن عراق و از این قبیل توجیه های مسخره!
كسی تركیب اسپانیا رو داره بذاره كه ببینیم كیا بودن كه این دسته گل رو به آب دادن؟!
فرق دوتا تیم از زمین تا زیر زمینه ، نمیشه گفت كه اسپانیا توانائی باز كردن دفاع تیمی مثل عراق رو نداشته.:22:

Real Madrid C.F
18th June, 2009, 02:08 AM
من كه بازی رو ندیدم ولی دو حالت بیشتر نداره:
1- بازیكنا و مربیا گند زده بودن كه نتیجه انقدر ضعیفه.
2-حالت دوم نداره!

نتیجه ی 1-0 انقدر ضایعس كه نمیشه گذاشت رو حساب بد شانسی و دفاعی بازی كردن عراق و از این قبیل توجیه های مسخره!
كسی تركیب اسپانیا رو داره بذاره كه ببینیم كیا بودن كه این دسته گل رو به آب دادن؟!
فرق دوتا تیم از زمین تا زیر زمینه ، نمیشه گفت كه اسپانیا توانائی باز كردن دفاع تیمی مثل عراق رو نداشته.:22:

بهزاد رسیدیم به رکورد برد متوالی ایتالیا و فرانسه با 14 برد متوالی.اگه چندتا دیگه هم ببریم پشت سر هم برزیل رو میگیریم.نتیجه مهم نیست مسئله اینه که بردیم.لابد بچه ها زیاد خودشون رو خسته نکردن واسه مرحله بعدی.:4: :40:

چرا زمان بازیا انقدر مسخرس:wallbash: بازی باید ساعت 11-12 شب به بعد باشه که آدم بشینه در سکوت نیمه شب بازی رو ببینه و حال کنه.:4:

Carles Puyol
18th June, 2009, 03:22 AM
تبریک ! برد اسپانیا تونست غم نرفتن به جام جهانی ایران رو کاهش بده ! مطمئننا بازیکنا بازیو جدی نگرفتن تا در مرحله های بعد بترکونند میخوایم بترکونیمشون
--------------------------
اینم تقدیم به مدیر جدید (خشی:8:)Spain

http://data1.blog.de/blog/s/spidouz/img/Linkin_Park.jpg

Mamad_Madrid
18th June, 2009, 02:58 PM
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/d1/fullj.2e1bf555fec0df96eeb37afdaeceeecf/2e1bf555fec0df96eeb37afdaeceeecf-getty-fbl-wc2010-confed-esp-irq-match5.jpg

barça
18th June, 2009, 03:48 PM
میخوام در مورد یه مساله ی حساس حرف بزنم.
حساس از این نظر كه ممكنه این بحث به سیاست ختم بشه پس برای همین از دوستان میخوام كه مراعات كنن تا بحث سیاسی نشه چون مجبور میشم بر خلاف میل باطنیم پاكش كنم.
از همین الان هم بگم كه من تو این انتخابات طرفدار هیچكدوم نبودم و اصلاً منظورم یه گروه خاصی نیست پس لطفاً كسی فكر بد نكنه و به خودش نگیره.
کلاً مسائل فراتر از بحثهای انتخاباتی ایرانه پس لطفاً بحث رو با رای گیری اخیر ریاست جهموری ایران قاطی نكنید.

من واقعاً اندر حكایت این دموكراسی و حق رای دادن موندم و هنگ كردم!
چرا همه ی مردم باید به یك اندازه حق رای دادن داشته باشن؟!
مثلاً یه شخصی هست كه خیلی كم از زندگی سر در میاره و یكی هم هست كه تمام زندگیش رو مشغول مطالعه بوده و درش در اومده تا به یه جایی برسه ، چرا این دوتا باید حق رای دادنشون به یك اندازه باشه و هر كدوم یك رای داشته باشن؟!
چطور میشه كه مثلاً آقای x كه از همه جا بی خبره بیاد یك رای بده و با رای خودش یك رای آقای y رو كه یك عمری رو صرف شناخت محیط پیرامونش كرده رو بی اثر كنه؟!
آخه این كجاش عدالته؟!
این چجور عدالتیه كه اینهمه بی عدالتی در خودش نهفته داره؟!

تو یونان قدیم فقط یه عده آدم خاص و سطح بالا(به قول معروف شهروند درجه یك) حق رای دادن داشتن كه اونم یه جورایی نامردی بود كه چرا فقط یه عده خاص حق رای دادن داشتن!
اینجوری هم كه مثل الان نمیشه كه همه حق رایشون یكسان باشه ، مطمئناً این وسط یه عده ضرر میكنن و به پای بقیه میسوزن.
اگه 80-90-% مجموعه ای نا آگاه باشن پس تكلیف اون 10-20 درصدی كه آگاه تر از بقیه هستن چی میشه؟!
مگه انسان چند بار به دنیا میاد و میخواد زندگی كنه كه باید به پای بقیه بسوزه؟!
یه عده هستن كه حاضرن در راه عقیدشون حتی جونشونم بدن ولی یه عده هستن كه دوست ندارن برای ایدئولوژی عده ای دیگه عمرشون تباه بشه ، كدوم عدالت جوابگوی این عده میشه پس؟!
شاید یكی دوست داشته باشه در راه پول جونش رو از دست بده.
یكی هم مثلاً دوست داره در راه وطنش جونش رو از دست بده.
یكی هم حاضره جونش رو بخاطر كارهای خیره به خطر بندازه و چه بسا تو آفریقا برای كمك رفته باشه به یه عده بیمار ایدزی ولی اون وسط توسط یك دسته ای گروگان گرفته بشه و كشته بشه.
یكی هم مثلاً دوست داره برای هیجان بره با چتر از ارتفاع فلان متری بپره پائین و ریسك اینم قبول میكنه كه شاید چترش باز نشه و بیوفته بمیره.
یکی هم هست که مثلاٌ دوست داره برای تیم فوتبالش بمیره.
یكی هم هست دوست داره كاملاً معمولی باشه و كاری به كار كسی نداشته باشه و دوست داره بدون اینكه به هیچ گروه یا دسته ای تعلق داشته باشه زندگی آروم خودش رو داشته باشه تا موقع مرگش فرا برسه.

آخرشم به این جمله ی برتراند راسل میرسم که میگه:
هرگز حاضر نیستم بخاطر عقایدم بمیرم, ممکن است عقاید من هم اشتباه باشند.

خودمم نفهمیدم چی گفتم ، از بس اعصابم داغونه آخراش یكی دوتا بحث با هم قاطی شد!:40:

Real Madrid C.F
18th June, 2009, 04:47 PM
در کل ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...
تمام روش ها برای تعیین حکومت یه نقاط ضعف و قدرتی داره بالاخره بجز یه روش:4:که همش ضعفه...
و در هر صورت یه عده آدم میسوزن.آدم اگه میخواد نسوزه باید برگرده به همون دوران غارنشینی:)

F.Hierro
18th June, 2009, 04:54 PM
تیم اسپانیا مثل فردی بود که تازه از عرق خوری برگشته بود! قبلا گفته بودم که اسپانیا آشکارا اون تیم یورو نیست که بخشی از این افت طبیعی به نظر میرسه (معمولا تیمهایی که قهرمان یه تورنمنت مهم میشن یه دوره رکود رو میگذرونن) که خوشبختانه این افت و رکود تا حالا فقط رو سطح بازی ماتادورها تاثیر گذار بوده و بخش اصلی قضیه که همون نتیجه هست رو تحت الشعاع قرار نداده. نمیشه نقش کلیدی سنا و اینیستا که غایبن رو در نظر نگرفت و از طرفی هم این نتیجه ضعیف به هیچ وجه توجیه پذیر و توضیح پذیر نیست و هر توضیحی فقط یه بهانه ی غیر قابل قبوله.در هر صورت اینقدر بازیکن فوق العاده تو ترکیب اسپانیا هست که (وقتی سنا نیست آلونسو هست و بازیکنایی مثل فابرگاس و ماتا و و و با اون قابلیتهای فوقالعادشون نیمکت نشینن ) عراق رو با اختلاف حداقل دو گل ببرن.در هرصورت این برد نچسب رو تبریک میگم.

بهزاد ارزش رای مدتهاست به ذهنم خطور کرده ولی راه حلی براش پیدا نکردم. اون بخش از حرفات در مورد مردن بخاطر عقیده رو درست متوجه نشدم.ربطش به ارزش رای چیه؟

به ابوالفضل: این آلبیسلسته شما اصلا به جام جهانی صعود میکنه که بخواد قهرمان بشه؟ وضعیتش زیاد خوب نیست...

barça
18th June, 2009, 09:00 PM
مهرداد اون قسمت آخر حرفام ربطی به قسمت اولش نداشت.
یه سری آدما و حرفا كه تو این مدت دیدم و شنیدم تو ذهنمه كه حسشو نداشتم کامل بیان کنم واسه همین نتیجه ی پستم آش شله قلمکاری شد دیدید.
رسماً احساس پوچی میكنم!:22:

F.Hierro
18th June, 2009, 09:53 PM
^^ ایرانی جماعت معمولا هر از چند گاهی این احساسی که تو میگی بهش دست میده و معمولا اونایی که به درد هشیاری دچارن این حس بیشتر سراغشون میاد و از حوادث و رویدادهایی که در طول شبانه روز میبینن خاطرشون آزرده میشه (ولی عکس این موضوع درست نیستا یعنی هر کسی که احساس پوچی میکنه لزوما آدم هشیاری نیست) من از این حس پوچی که که به جوونهای این مملکت دست میده ناراضی و ناراحتم و این برای یه کشور خیلی بده.

در هر صورت امیدوارم هر چه زودتر از این حس و حال دربیای و روند عادی زندگیت رو پیش بگیری(هر چند روند عادی زندگی ما ایرانی ها هم فرق چندانی با روند غیر عادی زندگیمون نداره)

Abolfazl
19th June, 2009, 12:07 PM
به ابوالفضل: این آلبیسلسته شما اصلا به جام جهانی صعود میکنه که بخواد قهرمان بشه؟ وضعیتش زیاد خوب نیست...

اگه مارادونا مثل بچه ادم بکشه کنار تا یه کاربلد مثل پکرمن (به شرطی که اشتباه های دوره گذشتشو مثل عدم دعوت زانتی و در عوض دعوت بوردیسو! :40: و اون تعویضای مرگبارش در بازی آلمان یعنی بیرون کشیدن ریکلمه و کرسپو و فرستان کروز و کامبیاسو رو دیگه مرتکب نشه) عالیه. مطمئناً با این کار هم صعود می کنیم و هم شانس اول قهرمانی 100% ما هستیم. :victory:

رسماً احساس پوچی میكنم!:22:

حاظرم خونه کثیفتو به گردن بگیرم و خودم نابودت کنم!!!! :4::crazy2:

Mamad_Madrid
19th June, 2009, 09:53 PM
http://d.yimg.com/a/p/ap/20090619/capt.38e2023d8d474f1ba1889381e045b11b.south_africa _iraq_confed_cup_soccer_mme103.jpg?x=400&y=285&q=85&sig=bwgMHW0kAvuGLaS7rT19gw--

http://img98.com/images/rml34pj1vodnil6lxkr4.jpg

Real Madrid C.F
19th June, 2009, 09:55 PM
اگه مارادونا مثل بچه ادم بکشه کنار تا یه کاربلد مثل پکرمن (به شرطی که اشتباه های دوره گذشتشو مثل عدم دعوت زانتی و در عوض دعوت بوردیسو! :40: و اون تعویضای مرگبارش در بازی آلمان یعنی بیرون کشیدن ریکلمه و کرسپو و فرستان کروز و کامبیاسو رو دیگه مرتکب نشه) عالیه. مطمئناً با این کار هم صعود می کنیم و هم شانس اول قهرمانی 100% ما هستیم. :victory:

حاظرم خونه کثیفتو به گردن بگیرم و خودم نابودت کنم!!!! :4::crazy2:

مارادونا بنظرم مثل علی دایی خودمونه.زیادی مغرور و جاه طلبه...
ضمنا بازیکن گلزن هیچ وقت مربی خوبی نمیشه!:4:

حاظری یا حاضری؟

Abolfazl
20th June, 2009, 01:20 AM
مارادونا بنظرم مثل علی دایی خودمونه.زیادی مغرور و جاه طلبه...
ضمنا بازیکن گلزن هیچ وقت مربی خوبی نمیشه!:4:

حاظری یا حاضری؟

در کل هازرم!!!! :4::crazy2:

Khashayar-cc
20th June, 2009, 02:08 PM
در مورد ارزش رأی نمیدونم چی بگم بعضی وقتا به ذهنم میرسه.
ولی راه حلّ منطقی داره !
راه حلّ منطقی شم دقیقاً همون نوع انتخاباتی که توی آلمان و ایتالیا و یا حتّی لبنان برگزار میشه.
یعنی نمایندگان برای ملّت مرد اوّل کشورشونو تعیین کنن.
نمایندگانی که از طرف مردم تعیین میشن.
یا راه دومی هم هست و اون یکی پروسه ی طولانی مدّته یعنی از بین بردن قشر سطح پایین.
هیمن الآن وقتی تو ایران میگیم دهاتی ، ذهنیتی که که ازشون داریم یه آدم چکمه پوشیده ست که هیچی نمیفهمه و تا زانوش گِله و معمولاً دستکش هم دستشه ( نمیگم دهاتی ها همه اینجورین میگم این ذهنیت نسبت بهشون هست و خیلی اینجوری توشون زیاده ) و تحصیلات پایین داره ولی توی یه کشور اروپایی یا امریکا یا کانادا حتّی اونایی هم که توی ده زندگی میکنن یه قشر کاملاً پیشرفته هستن و همه توع آگاهی رو دارن و همه نوع وسائل ارتباط جمعی رو دارن.
کلّاً به نظر من راه دوم که یه جورایی یه راه کمونیستیه بهتره ولی خیلی دور از دسترس و ایده.
بهترین کار اینه که راه اوّل رو اجراء کنیم و آروم آروم مسیری رو طی کنیم تا به قسمت دوم برسیم.

Real Madrid C.F
21st June, 2009, 01:37 AM
پیروزی اسپانیا رو تبریک میگم.کسی میدونه اون طرف به کی میخوریم؟
بازی رو ندیدم ولی ظاهرا تیم خوب بازی کرده و ویا دوباره گل زده.دمش گرم

بچه ها به طور کل بنظرتون ویا بهتره یا تورس؟

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/2a/fullj.50ab62517d326c909947b773baddd88f/50ab62517d326c909947b773baddd88f-getty-fbl-2010-confed-esp-rsa-match10.jpg

Real Madrid C.F
21st June, 2009, 01:39 AM
ضمنا هر دو تا راه پیشنهادی خشایار محکوم میشه.راه سومی هم هست که اینجا نمیشه گفت.:)

barça
21st June, 2009, 09:48 AM
تو تیم ملی اسپانیا ویا بهتر كار میكنه و خیلی سرتر از تورس كار میكنه.
البته تورس بیشتر قربانی میشه چون بیشتر هدف مدافعان حریفه تا ویا ، كلاً تورس زیادی با توپ كار میكنه و جلوی تیمایی كه فشرده بازی میكنن به مشكل میخوره.

اسپانیا دیشب دوباره منو امیدوار كرد ، بازی سرعتی و كارهای تركیبی ریز حرف اول و آخر رو میزد تو تیم.
آفریقای جنوبی هم خیلی خیلی فیزیكی كار میكرد ، نمیشه گفت تیم ناجوانمردی بودن ولی خشونتشون خیلی زیاد بود و بعد از اینكه از تصاحب توپ عاجز میموندن زیاد پای بازیكنا رو میزدن.

بازی مرحله ی بعد كیه؟

Mamad_Madrid
21st June, 2009, 11:11 AM
بچه ها به طور کل بنظرتون ویا بهتره یا تورس؟

ویا. شک نکن.

Khashayar-cc
21st June, 2009, 03:01 PM
تو تیم ملّی ویا بهرته دلیلشم بهزاد گفت.
ولی در کل به نظر من الآن بهترین مهاجم دنیا تورسه:8:.

Khashayar-cc
21st June, 2009, 03:02 PM
تو تیم ملّی ویا بهرته دلیلشم بهزاد گفت.
ولی در کل به نظر من الآن بهترین مهاجم دنیا تورسه:8:.

Real Madrid C.F
22nd June, 2009, 01:09 AM
خب به این ترتیب 24 ژوئن با آمریکا بازی میکنیم و 28 ژوئن فینال رو با برزیل برگزار میکنیم.
ولی ای کاش ایتالیا میومد بالا یکم میخندیدیم.اگه میومدن بالا کم کمش 6-7 تا میخوردن.:21:

این بار دیگه دقیق حساب کردم این دو تا بازی ساعت 11 شب به وقت ایران برگزار میشه.:4:

zenvplus
22nd June, 2009, 01:10 AM
خب ایتالیا هم حذف شد حالا باید با آمریکا بازی کنیم
7 تیر فینال برزیل ، اسپانیا
چه شود
--------

Real Madrid C.F
22nd June, 2009, 01:12 AM
خب ایتالیا هم حذف شد حالا باید با آمریکا بازی کنیم
7 تیر فینال برزیل ، اسپانیا
چه شود
--------

مشخصه ، برزیل سوراخ شود:4:

Carles Puyol
22nd June, 2009, 03:44 AM
سلام
اول برد اسپانیا رو تبریک میگم امیدوارم بزنن برزیل بدون رونی رو ببرن !
----------
دوم : بهزاد و خشی جان ازتون خواهش دارم که بیاین کاری بکنین مثلا رمز بزارین تو میزگرد تا ما بتونیم درباره این مسائلی که تو کشور هست بحث کنیم کاربرای باحال اسپانیایی رو

Ңossein MДster
22nd June, 2009, 03:57 AM
دوم : بهزاد و خشی جان ازتون خواهش دارم که بیاین کاری بکنین مثلا رمز بزارین تو میزگرد تا ما بتونیم درباره این مسائلی که تو کشور هست بحث کنیم کاربرای باحال اسپانیایی رو
فکر نکنم همچین چیزی بشه .
اخه اسرار التوحید رو رمز گذاشته بودن و بچه ها حرفای بد 30یا30 میزدن اما یاسر خار امر کردن چنین تاپیک هایی تعطیل ! حتی از نوع رمز دارش !
میشه واسه این کارا رفت فرومای دیگه که چنین بحثهایی توش ازادن .
شرمنده نمیتونم لینک بزارم . هر کسی کار واجب تو انجاها داشت ازم بپرسه یواشکی بهش لینک بدم !

Carles Puyol
22nd June, 2009, 04:10 AM
من خودم تو یک فروم دیگه هستم . ولی ادم تو خونه خودش باشه راحت تره خونه ما هم که فعلا پی اف هستش ولی با اینکارا سایت کاربراشو از دست میده ! بیشتراشو !

Real Madrid C.F
23rd June, 2009, 12:07 AM
اگه به بازی برزیل دقت کرده باشید هنوزم تو دفاع تیمی مشکل دارن و این بنظرم نقطه ضعف بزرگ برزیله که میشه ازش استفاده کرد.
با وجود اینکه خط دفاع نسبتا خوبی دارن ولی دفاع تیمیشون مثل قدیم صفره.وقتی فشار روی دروازشون باشه کاملا مستاصل میشن.من پیش بینی میکنم جلوی برزیل هم توپ اکثرا دست اسپانیا باشه چون زیاد قدرت حفظ توپ و پاسکاری ریز ما رو ندارن.
ولی توی ضد حملات فوق العاده خطرناک هستن!

Abolfazl
23rd June, 2009, 01:49 AM
مشخصه ، برزیل سوراخ شود:4:

اسپانیا چکارش می کند؟؟؟!!!! :7:

با اجازه حاج آقا! :4:

سوراخ سوراخش می کند! :4::crazy2::dadoom:

zenvplus
24th June, 2009, 11:41 PM
نیمه ی اول را که باختیم
فابرگاس و رییرا رو اعصاب بودن
------
من شرط بسته بودم رو این بازی
من همیشه بدشانس بودم :cry::cry:
-------
کاش نیمه ی دوم بتونیم ببریم یا من تا 1 سال نمیتونم تو یکی از این فروما سر بلند کنم :cry::cry:
چه قدر کری خوندیم:cry::cry:

Mamad_Madrid
25th June, 2009, 12:39 AM
تر زدیم رفت. بازی کردن ریرا و فابرگاس اشتباه بود. نمیدونم چرا به سیلوا بازی نداد؟؟

باورتون میشه آمریکا حذفمون کرد!

zenvplus
25th June, 2009, 12:46 AM
کاش تو pt بعد از مدتها دوباره شرط نمی بستم
بد شانس تر از من وجود نداره
------
بازنده بزرگ دلبوسکه بود
مردک نذاشت این 4 تا مدافع یه بازی با هم بازی کنن تا هماهنگ بشن
مربی آمریکا هم واقعا تاکتیک خوبی را انتخاب کرده بود و دلبوسکه اندیشه ی مربیان را باخت
------
تورس هم که گند زده بود
راموس هم که مدت هاست بد بازی می کنه البته بیشتر تو دفاع
سسک و ریرا را هم که بهش اشاره شد

Abolfazl
25th June, 2009, 12:51 AM
واقعاً از حذف اسپانیا به عنون یه بی طرف (چون عشق من، آرژانتین :8: توی این مسابقات نیستش:cry:) ناراحت شدم!
دل من واسه ایکر :8: و راموس :8: خیلی سوخت.

lionel_messi
25th June, 2009, 12:53 AM
به نظرم همه بد بودن ماتا خوب کار کرد فقط تو زمانی که اومد رو گل اول که دفاع کلا حا موند و کاسیاس هم خیلی ضعیف کار کرد گل دوم خهم که جرارد گند زد توپ از زیر پاش در رقت راموسم که گیجه انگار بازیکن حریفو بغل دستش ندید توپ و استوپ کرد اصلا بهتره بگم کاشت براش اونم متل نکرد گلش کرد تو گل دومم باز کاسیاس یه خروج بد داشت اصلا نباید شیرجه میزد کلی دفاع اونجا بود من نمیدونم این پسر چش شده کاسیاس واقعا رقیب نداشت نمیدونم چرا اینجوری شده:wallbash:

Real Madrid C.F
25th June, 2009, 01:03 AM
الان 10 خط نوشته بودم همه رو پاک کردم.حوصله ندارم.
خلاصه میگم گند زدیم از دل بوسکه بگیر تا همه ی بازیکنا.
لعنت به ضد فوتبال.

Carles Puyol
25th June, 2009, 01:05 AM
بدتر از این نمیشد . خیلی بد بودیم دفاع پیکه کاپدویلا راموس ! پویول بدبخت هم خوب بازی کرد نسبت به این 3 تا !
فابرگاس بد بود ریرا ! تیم خیلی افتضاح بود و دم اینکه رکورد بزنند باختن !

داوری از اینا بدتر 2 تا پنالتی که اگه مسعود مرادی بود میگرفت این نگرفت !

RealMadrid
25th June, 2009, 01:08 AM
همه بازی دست ما بود دوتا سوتی مسخره دادیم تو خط دفاع اولی رو کاپدویلا دومی هم محصول مشترک پیکه و راموس همون دوتا بلای جونمون شد.تا صبح هم که بازی میکردیم امشب ازون شبایی بود که توپ نمیخواست بره تو گل.آمریکاییام که با 2 متر قد و 200 کیلو وزن رو خط دروازه خوابیده بودن:sick:

این یه درس عبرت بزرگ واسه تیم بود که بفهمه تیمایی هم مثل آمریکا هستن که اینجور بازی کنن این بازی میتونه یه درس خوب واسه جام جهانی باشه!

این موضوع که تا حالا هرتیمی که قهرمان این جام شده نتونسته سال بعدش قهرمان جهان بشه میتونه این باخت رو تسکین ببشخه:4:

zenvplus
25th June, 2009, 01:09 AM
الان 10 خط نوشته بودم همه رو پاک کردم.حوصله ندارم.
خلاصه میگم گند زدیم از دل بوسکه بگیر تا همه ی بازیکنا.
لعنت به ضد فوتبال.

نه ممد این ضد فوتبال نیست
خاصیت همه ی تیما همینجوره بخصوص تو این مراحل هر تیمی که گل میزنه دفاع می کنه و میره برای ضد حمله
به نظر من آمریکا خوب بازی کرد و پرس فوق العاده ایی انجام دادن
بازیکنای اسپانیا امروز اتحاد نداشتند بین ویا و تورس جنگ خودنمایی در گرفته بود جوری که تورس تمرکزش را از دست داده بود
------
گذاشتن همزمان 2 تا بازی ساز یعنی فابرگاس و زاوی باعث شد هر دوتاشون محو بشن و......

Real Madrid C.F
25th June, 2009, 01:20 AM
اگه این فوتبال مسخره و کثیف دفاعی ضد فوتبال نیست پس میشه بگی چی ضد فوتباله؟!

Real Madrid C.F
25th June, 2009, 01:30 AM
به نظر من آمریکا خوب بازی کرد و پرس فوق العاده ایی انجام دادن

مطمئنی بازی رو دیدی بهروز جان؟!:4:

آمریکاییا از محوطه جریمه شون میترسیدن بیرون بیان! کجا پرس میکردن؟!اگه پرس میکرن که با دو تا کار ترکیبی گل میخوردن.متاسفانه اسپانیا بلد نیست چطور باید به تیمی که فقط دفاع میکنه گل بزنه.

zenvplus
25th June, 2009, 01:34 AM
اگه این فوتبال مسخره و کثیف دفاعی ضد فوتبال نیست پس میشه بگی چی ضد فوتباله؟!

شما الان ناراحتی منم ناراحتم
ولی آمریکا با این بضاعنش اومد و میخواست نتیجه بگیره نیموده بود که آبکش اسپانیا باشه
دلبوسکه باید ضد تاکتیک های خوبی برای باز کردن خط دفاع اونا پیدا می کرد که نکرد
بعد از اون هم اگه آمریکا گل نسبتا زود هنگام و باد آورده را نمی زد اونجوری بازی پیش نرفت
---------
حالا بعضی این جوری بازی را اسمش را میزارن کثیف مثل بازی چلسی در مقابل بارسا
بعضی ها هم اسمش را میزارن تاکتیک

barça
25th June, 2009, 01:35 AM
این دل بوسكه این كاره نیست.
من از روز اولم گفتم اسپانیا با این بابا به هیچ جایی نمیرسه ولی یه سری انگ رنگی زدن گفتن چون رئالیه اینطوری میگی!
یه بازی میتركونه یه بازی در حد تیمای درجه دو بازی میكنه ، آراگونس تیمش همیشه در یه سطح بازی میكرد و مشخص بود كه افكارش به تیم دیكته شده ولی دل بوسكه انقدر نوسان داره كارش كه یه بازی آدم احساس غرور میكنه یه بازی احساس حقارت!
من نمیدونم وقتی میبینه تورس نمیتونه یه استپ بكنه واسه چی باید نود دقیقه بازی كنه؟!
بدبخت بیچاره یورنته باید با اونهمه انگیزه و شایستگی و قدرت سرزنی بشینه رو نیمكت كه این تورس بدرد نخور بازی كنه ، تورس و ویا كل خوره بازی انداخته بودن با هم!
تورس زمین بازی رو با پیست اسكی اشتباه گرفته بود ، همش سُر میخورد ، همیشه تو تیم ملی افتضاح بوده این تورس ، اصلاً تو مرامش نیست پاس بده.
ویا هم خیلی ضعیف كار كرد ، كلاً خط حمله در حد فاجعه بود.

خط هافبك اصلاً نشانی از بهترین خط میانی دنیا نداشت و فقط ژاوی تا حدی خوب بازی كرد ، كلاً اینایی كه بیرون از لیگ اسپانیا بازی میكنن یه جورایی ریتم بازی شناور اسپانیا رو بهم میزنن و اخلال ایجاد میكنن تو كار ، فابرگاس واسه خودش كار میكرد ، آلونسو با فوتبال انگلیسی عشق پاس بلند داشت و تمام پاساش بالای 30-40 متر بود ، ریرا كه معلوم نبود چی فكر میكرد پیش خودش همش سانتر كوتاه میكرد كه به تیر اول نرسیده همش برمیگشت!
از یه چیز آراگونس كه خوشم میومد به سبك بازی اسپانیایی وفادار بود و بازیكنای خارج از لیگ اسپانیا رو زیاد تحویل نمیگرفت و سعی میكرد با همون سبك اسپانیایی كه مبتنی بر كارهای تكنیكی و پاسهای سریع كوتاه هست حریفش رو زمین گیر كنه و هر بلایی كه سرش میخواست میاورد ، حتی بازی با فرانسه هم تو جام جهانی 3-1 باخت و حذف شد رو اشتباه داوری بازی رو از دست داد و كل بازی رو سوار بازی بود و داشت با فرانسه بازی میكرد ولی این تیم دل بوسكه سردرگم فقط میخواد ادای تیم آراگونس رو در بیاره.

خط دفاع هم كه هیچی دیگه ، به هیچ توپی نه نمیگفتن ، كاپدویلا كه فكر كرده بود اومده ورزش رزمی ، مردك عین این دفاعهای آماتور میخواد زرنگ بازی در بیاره جلوتر از مهاجم میپره واسه توپگیری عوض اینكه از پشت سر بهش تنه بزنه نذار بچرخه میپره مثه یونس باهنر كاراته بازی میكنه!
راموس گند بود به معنای واقعی ، نه كارای هجومیش خوب بود نه تو كار دفاعی با اون سوتی ای كه داد جایی برای دفاع از خودش گذاشت ، تا حالا صد دفعه از این غرورش ضربه خورده ولی آدم نمیشه ، خیلی حریف رو خار می انگاره ، انگار فقط این بلده فوتبال بازی كنه و بقیه شتر سوارن! تو كارای تهاجمیش كه افتضاح بود ، چندتا پاس سالم رو خیلی راحت میتونست بده به مهاجما ولی عشق كارای نمایشی نمیذاشت و حتماً باید یكی رو دریبل بزنه و پا عوض كنه بیاره رو پای چپش بعد دوباره ببره رو پای راستش تازه اگه عشقش كشید پاس بده در غیر اینصورت خودش میشوته! باز اون اشتباهاش رو میشه گذاشت رو حساب طبیعت فوتبال و اینكه هر كسی ممكنه اشتباه بكنه ولی كلاً امشب بعد از كاپدویلا بدترین بازیكن زمین بود.
پویول و پیكه هم كار خاصی نكردن و فقط هر كدوم یه بار آخرای بازی آفساید رو پر كرده بودن كه كمك داور به اشتباه ادامه ی بازی نداد و آفساید گرفت.
دلم واسه كاسیاس بدبخت میسوزه كه یه سری كچل و كور جلوش بازی میكنن!

به بازی آمریكا هم هیچ ایرادی وارد نیست ، تدافعی ولی جوانمردانه بازی كردن ، نمیشه ازشون انتظار داشت بیان جلوی اسپانیا حمله كنن و به اندازه ی بضاعتشون جرات حمله داشتن و منطقی بود كارشون.

zenvplus
25th June, 2009, 01:37 AM
مطمئنی بازی رو دیدی بهروز جان؟!:4:

آمریکاییا از محوطه جریمه شون میترسیدن بیرون بیان! کجا پرس میکردن؟!اگه پرس میکرن که با دو تا کار ترکیبی گل میخوردن.متاسفانه اسپانیا بلد نیست چطور باید به تیمی که فقط مثل ... دفاع میکنه گل بزنه.

ابولفضل مگه پرس حتما باید از توی زمین حریف باشه
شما اگه بازی را دیده باشی :4::4:
دیدی که با پرسی که تو زمین خودشون می کردن اجازه بازی سازی و بهتره بگم گل سازی را از ژاوی و سسک گرفته بود

barça
25th June, 2009, 01:54 AM
حالا بعضی این جوری بازی را اسمش را میزارن کثیف مثل بازی چلسی در مقابل بارسا
بعضی ها هم اسمش را میزارن تاکتیک

پست قبلیت خوب گفته بودی كه بضاعت آمریكا این اجازه رو بهشون نمیداد كه تهاجمی بازی كنن و باید دفاعی بازی میكردن ولی این تیكه پست دومت خیلی مثال خوبی برای بیان كردن این سبك بازی نبود.
بضاعت بارسا و چلسی كجا و بضاعت اسپانیا و آمریكا كجا؟! قیاس این دو بازی خیلی منطقی نیست.
ضد فوتبال به اونی میگن كه تیمت توان حمله و بازی تهاجمی داشته باشه و از نظر مهره هم با حریفت برابر باشی ولی دفاعی بازی كنی در حدی كه بهترین پاسورت 20 تا پاس هم نداده باشه ولی آمریكای بی مهره كه بهترین بازیكنش داناوان هست كجا و اسپانیایی كه نیمكتش امثال ماتا و رینا و ... میشینن كجا!

Real Madrid C.F
25th June, 2009, 02:23 AM
ابولفضل کیه؟! من ممدم! :4:

ضد فوتبال ضد فوتباله دیگه این بحثا توش مطرح نیست.در کل اصلا حال بحث کردن ندارم.مخم ارور داده دیگه.از در و دیوار داره میباره بدبختی...خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو.ما الان به چه امیدی زنده ایم؟!

هیچ راهی نیست آراگونس رو برگردونیم؟!
مارکوس سنا چی شده؟مصدومه یا دل بوسکه گذاشته کنار؟

zenvplus
25th June, 2009, 02:29 AM

ضد فوتبال ضد فوتباله دیگه این بحثا توش مطرح نیست.در کل اصلا حال بحث کردن ندارم.مخم ارور داده دیگه.از در و دیوار داره میباره بدبختی...خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو.ما الان به چه امیدی زنده ایم؟!

هیچ راهی نیست آراگونس رو برگردونیم؟!
مارکوس سنا چی شده؟مصدومه یا دل بوسکه گذاشته کنار؟

از بس که تو هر فرومی میریم همه این عکس ندا را آواتارشون کردن یا گذاشتنش تو امضا دیگه همه را ندا می بینم
خوبه باز ننوشتم ندا :4::4:
منم اعصاب ندارم بخصوص که توی یکی از این فروما شرط بسته بودیم
حالا باید تا یک سال متلک بشنویم
نمی دونم چرا این جوری شد

Khashayar-cc
25th June, 2009, 03:12 AM
من فقط نیمه ی دوم رو دیدم که کاش نمیدیدم.
بیشتر از همه اعصابم از این خرده که نتونستیم رکورد بزنیم.
در مورد بدها هم که راموس و پیکه و کاپدویلا کل گذاشته بودن سوتی بدن.
از اونورم سسک و ریرا گند زده بودن.
وقتی ژاوی اونجوری بازی کنه دیگه چه انتظاریه ؟
اون تورس و ویا هم که جای هیچ دفاعی نذاشتن.
تیم ملّی با اومدن آراگونز یک دل و یک رنگ شد ولی امشب شاهد این بودیم که دوباره داره چند دسته ای میشه و اختلاف بینشون افتاده و از حالت تیم بودن داره خارج میشه و دیگه کسی کس دیگه ای رو نمیبینه.
چیزی که همیشه تو تاریخ ازش ضربه خوردیم.

Mamad_Madrid
25th June, 2009, 10:18 AM
با این همه ادعا توسط امریکا حذف شدیم. واقعا شرم آور بود.

هرکی که یه نیمچه بویی از فوتبال برده باشه میدونه حضور فابرگاس و ژاوی در زمین به همراه هم نتیجه نمیده. این دوتا خصوصیاتشون تقریبا یکی هست و نباید همزمان بازی کنن. فابرگاس شده بود هافبک راست! این بابا نه سرعتش رو داره و نه تکنیکش رو که تو اون پست بازی کنه.

آراگونس تو جام ملتها خط هافبک رو اینجوری میفرستاد تو زمین:

سیلوا - ژاوی - سنا - اینیستا

که اینیستا و سیلوا به عنوان گوشها مدام جاشون رو عوض میکردن و واقعا عالی بودن. ولی بازیکنای خط میانی دلبوسکه در این جام اینا بودن:

فابرگاس - ژاوی - آلونسو - ریرا

فابرگاس اصلا نمیتونه نقش یه هافبک تکنیکی مثل سیلوا رو داشته باشه. ریرا هم که مقایسه ش با اینیستا مقایسه فیل و فنجونه.

در کل من معتقدم گوشهای تیم ضعیف عمل کردن و نتونستن توپ های خوبی از جناحین روی دروازه بفرستن.

تورس و ویا هم که انگار اومده بودن فقط آقای گل بشن بسیار مغرورانه و بدور از انسانیت و شرافت بازی کردن. اگه من جای دلبوسکه بودم چند بازی میزاشتمشون رو نیمکت تا بفهمن اوضاع از چه قراره!

بدترین ها اینا بودن:

1- راموس
2- کاپدویا
3-فابرگاس

بهترین ها:

1- ژاوی
2- نداشتیم
3- نداشتیم

Real Madrid C.F
25th June, 2009, 02:31 PM
شاید اگه سیلوا و اینیستا بودن وضعیت فرق میکرد.معمولا جلوی تیمی که مثل آمریکا میره تو دفاع باید هافبک کناری خوبی داشت چون نمیشه زیاد از عمق کار کرد.بازیکن مسخره تر از ریرا ندیدم! بنظرم بدترین بازیکن زمین ریرا بود.:sick:
با ممد مادرید موافقم.تو یه صحنه اگه ویا پاس میداد به تورس صددرصد گل بود ولی خودش زد بالای دروازه!تیم دیگه اون اتحاد یورو رو نداره متاسفانه.باید یه فکری کرد.
ولی در هر صورت تموم شده رفته و باید به فکر جام جهانی بود.

:18:

Abolfazl
26th June, 2009, 01:21 AM
ابولفضل مگه پرس حتما باید از توی زمین حریف باشه

بهروز، هنگ کردی اساسی!!!! :121fs725372::rofl:

همینو بگو!!! :4::crazy2:

mąңđį
26th June, 2009, 06:29 AM
این دل بوسكه این كاره نیست.
من از روز اولم گفتم اسپانیا با این بابا به هیچ جایی نمیرسه ولی یه سری انگ رنگی زدن گفتن چون رئالیه اینطوری میگی!
یه بازی میتركونه یه بازی در حد تیمای درجه دو بازی میكنه ، آراگونس تیمش همیشه در یه سطح بازی میكرد و مشخص بود كه افكارش به تیم دیكته شده ولی دل بوسكه انقدر نوسان داره كارش كه یه بازی آدم احساس غرور میكنه یه بازی احساس حقارت!
من نمیدونم وقتی میبینه تورس نمیتونه یه استپ بكنه واسه چی باید نود دقیقه بازی كنه؟!
بدبخت بیچاره یورنته باید با اونهمه انگیزه و شایستگی و قدرت سرزنی بشینه رو نیمكت كه این تورس بدرد نخور بازی كنه ، تورس و ویا كل خوره بازی انداخته بودن با هم!
تورس زمین بازی رو با پیست اسكی اشتباه گرفته بود ، همش سُر میخورد ، همیشه تو تیم ملی افتضاح بوده این تورس ، اصلاً تو مرامش نیست پاس بده.
ویا هم خیلی ضعیف كار كرد ، كلاً خط حمله در حد فاجعه بود.

خط هافبك اصلاً نشانی از بهترین خط میانی دنیا نداشت و فقط ژاوی تا حدی خوب بازی كرد ، كلاً اینایی كه بیرون از لیگ اسپانیا بازی میكنن یه جورایی ریتم بازی شناور اسپانیا رو بهم میزنن و اخلال ایجاد میكنن تو كار ، فابرگاس واسه خودش كار میكرد ، آلونسو با فوتبال انگلیسی عشق پاس بلند داشت و تمام پاساش بالای 30-40 متر بود ، ریرا كه معلوم نبود چی فكر میكرد پیش خودش همش سانتر كوتاه میكرد كه به تیر اول نرسیده همش برمیگشت!
از یه چیز آراگونس كه خوشم میومد به سبك بازی اسپانیایی وفادار بود و بازیكنای خارج از لیگ اسپانیا رو زیاد تحویل نمیگرفت و سعی میكرد با همون سبك اسپانیایی كه مبتنی بر كارهای تكنیكی و پاسهای سریع كوتاه هست حریفش رو زمین گیر كنه و هر بلایی كه سرش میخواست میاورد ، حتی بازی با فرانسه هم تو جام جهانی 3-1 باخت و حذف شد رو اشتباه داوری بازی رو از دست داد و كل بازی رو سوار بازی بود و داشت با فرانسه بازی میكرد ولی این تیم دل بوسكه سردرگم فقط میخواد ادای تیم آراگونس رو در بیاره.

خط دفاع هم كه هیچی دیگه ، به هیچ توپی نه نمیگفتن ، كاپدویلا كه فكر كرده بود اومده ورزش رزمی ، مردك عین این دفاعهای آماتور میخواد زرنگ بازی در بیاره جلوتر از مهاجم میپره واسه توپگیری عوض اینكه از پشت سر بهش تنه بزنه نذار بچرخه میپره مثه یونس باهنر كاراته بازی میكنه!
راموس گند بود به معنای واقعی ، نه كارای هجومیش خوب بود نه تو كار دفاعی با اون سوتی ای كه داد جایی برای دفاع از خودش گذاشت ، تا حالا صد دفعه از این غرورش ضربه خورده ولی آدم نمیشه ، خیلی حریف رو خار می انگاره ، انگار فقط این بلده فوتبال بازی كنه و بقیه شتر سوارن! تو كارای تهاجمیش كه افتضاح بود ، چندتا پاس سالم رو خیلی راحت میتونست بده به مهاجما ولی عشق كارای نمایشی نمیذاشت و حتماً باید یكی رو دریبل بزنه و پا عوض كنه بیاره رو پای چپش بعد دوباره ببره رو پای راستش تازه اگه عشقش كشید پاس بده در غیر اینصورت خودش میشوته! باز اون اشتباهاش رو میشه گذاشت رو حساب طبیعت فوتبال و اینكه هر كسی ممكنه اشتباه بكنه ولی كلاً امشب بعد از كاپدویلا بدترین بازیكن زمین بود.
پویول و پیكه هم كار خاصی نكردن و فقط هر كدوم یه بار آخرای بازی آفساید رو پر كرده بودن كه كمك داور به اشتباه ادامه ی بازی نداد و آفساید گرفت.
دلم واسه كاسیاس بدبخت میسوزه كه یه سری كچل و كور جلوش بازی میكنن!

به بازی آمریكا هم هیچ ایرادی وارد نیست ، تدافعی ولی جوانمردانه بازی كردن ، نمیشه ازشون انتظار داشت بیان جلوی اسپانیا حمله كنن و به اندازه ی بضاعتشون جرات حمله داشتن و منطقی بود كارشون.

:4:
ایول ایوله!
ایول!
آمریکا تاج سره!
ایول!
ایول ایوله!
ایول!
آمریکا یله!
ایول!
ایول ایوله!
ایول!
آمریکا گل پسره!
ایول!
آخ آخ آخ چه حالی داد این آمریکا به ما !! کلی حال کردیم. کم کم تیمتون داشت باورد میکرد آره !! :4: خیال کرده بودید با یه یورو و 40 بازی پشت هم نباختن خیلی تیم خفنی هستید؟؟ هان؟:4:هان؟:4:هان؟:4: هان؟:4:
این پست بهزاد خیلی پست باحالیه !! احساس میکنم موقع نوشتن این پست بهزاد جون چند ناحیه از بدنش دچار سوختگی حاد شده بوده و وضعیتش بدجوری وخیم بوده !!:4: :4: البته ما هم بعد از بازی برزیل و ایتالیا همین وضع را داشتیم بهزاد جان زیاد غصه نخور!

از شوخی گذشته (اونایی که بالا نوشتم شوخی بودا !!) من از اسپانیا بدم نمیاد ولی خوب خوشم هم نمیاد.تیم ما اول ایتالیا دومم ایتالیا! سوم آرژانتین بعد هلند.
این بازی رو اسپانیا خیلی بد بازی کرد ولی خب تا حدودی بدشانس هم بود. ولی مطمئن باشید هنوز مدعی اصلی جام جهانی برزیل و اسپانیا هستند چون تیم های دیگه وضعیت خوبی ندارند.
ایتالیا که تمیش خیلی پیر شده و خالی از ستاره.آرژانتین قربونش برم جناب مارادولا!:wallbash: حسابی داره کولاک میکنه.هلند هم خدا پدرشو بیامرزه !! قهرمان جام جهانی هیچ وقت نمیشه. پرتغال که با جناب دستیار فرگوسن احتمال داره اصلا به جام جهانی نره و فرانسه هم با اون مربی احمقش باید بره جلو بوق بزنه !! یک انگلیس که اونم به نظر من هنوز تیمش کامل نیست.
پس هنوز به تیمتون امیدوار باشید و برید خدا رو شکر کنید به وضعیت ما (ایتالیا) دچار نشدید !!
110

barça
27th June, 2009, 10:34 AM
گودی آدم به آمریكای آزاد و آباد ببازه ولی به مصر استبداد زده و ویران نبازه.:4:
اسپانیا تو بازی با آمریكا فقط به اشتباهات فردی بازیكنای خودش باخت ، تازه داور یه پنالتی مسلم رو ژاوی رو هم نگرفت كه اگه میگرفت نتیجه الان خیلی فرق میكرد.

در كل مشكل اسپانیا فعلاً دل بوسكه س كه بلد نیست از اینهمه نعمتی كه در اختیارش قرار گرفته درست استفاده كنه.

Mazzi
27th June, 2009, 04:23 PM
یه تحلیل میثمی

اسپانیا 2 - 0 به آمریکا باخت
آمریکا 1 - 2 به ایران باخت
در نتیچه ایران 4 - 1 اسپانیا رو لوله می کنه :4:

Real Madrid C.F
27th June, 2009, 08:09 PM
عجب تحلیلی:21:

از سوئیس چه خبر مصطفی؟ هیتسفیلد هنوز زندس؟

Khashayar-cc
28th June, 2009, 04:46 AM
نیلوفر چا... میزنمتا !
میای تشکّر میزنی میری ؟
یه پست بده لا اقل !

Carles Puyol
28th June, 2009, 05:06 AM
نیلوفر چا... میزنمتا !
میای تشکّر میزنی میری ؟
یه پست بده لا اقل !

از وقتی که تو مدیر شدی بچه ها دارن یجوری اعتراض میکنند بعضی ها از سایت میرن بعضی ها پست نمیدن بعضی ها کم پست میدن ! :4: ( شوخی بودا جدی نگیری :8: ) تو بهترینی :8: :4:

-----------

بچه ها کسی چیزی از نوسترآداموس
میدونه ؟ و اینکه ایا پیشگوییاش واقعیت داشته ؟ :40:

Mazzi
28th June, 2009, 08:02 AM
از وقتی که تو مدیر شدی بچه ها دارن یجوری اعتراض میکنند بعضی ها از سایت میرن بعضی ها پست نمیدن بعضی ها کم پست میدن ! :4: ( شوخی بودا جدی نگیری :8: ) تو بهترینی :8: :4:

-----------

بچه ها کسی چیزی از نوسترآداموس
میدونه ؟ و اینکه ایا پیشگوییاش واقعیت داشته ؟ :40:

نوستروداموس رو نمی دونم
ولی یه روزنامه هستش تو ایران
که تمام وقایع رو واو به واو پیش بینی میکنه :4:
اسمشم کیهانه :21:
به اون مراجعه کن
خیلی ها دیدن معجزه هم می کنه :21:

zenvplus
28th June, 2009, 09:18 AM
نوستروداموس رو نمی دونم
ولی یه روزنامه هستش تو ایران
که تمام وقایع رو واو به واو پیش بینی میکنه :4:
اسمشم کیهانه :21:
به اون مراجعه کن
خیلی ها دیدن معجزه هم می کنه :21:[B]

ایول خیلی با حال بود :21:http://www.pic4ever.com/images/SEVeyesB08_th.gif http://www.pic4ever.com/images/30upn9j.gif

Real Madrid C.F
28th June, 2009, 12:40 PM
یه پستی از یه دوست بارسایی تو تایپیک بارسا دیدم.چون اونجا بحث تایپیک منحرف میشد آوردم اینجا در موردش بحث بشه.در مورد اسپم و چه چیزی اسپمه.

با شماره می نویسم كه چیزی رو از قلم نندازم:
1- اسپم (Spam) كه به فارسی هرزنامه ترجمه شده، واژه تازه ای هست. اگه به دیكشنری های قدیمی نگاه كنیم، اثری از این واژه درشون به چشم نمیخوره، چون این واژه به دلیل نیازهای عصر رسانه های الكترونیك و دیژیتال ابداع شده. ویكیپدیا اسپم رو اینطور شرح میده: اسپم ایمیلی است که بدون خواست دریافت کننده برای او ارسال می‌شود. این نامه‌ها معمولاً شامل تبلیغات وب‌سایتهای تجاری یا پورنوگرافی هستند و در بعضی از موارد ممکن است باز کردن شان منجر به آلوده شدن كامپیوتر گیرنده به ویروس یا برنامه های موسوم به Spyware گردد. بعد از ابداع واژه اسپم كه در ابتدا فقط به ایمیل های اسپم (UBE یا ایمیل های انبوه ناخواسته) اشاره داشت، انواع دیگه ای از اسپم هم عمدتاً در اینترنت مورد شناسایی و نامگذاری قرار گرفتند. از جمله اسپم مسنجری، اسپم گروه های خبری، اسپم موتورهای جستجو، اسپم سیستم پیام رسانی تلفن همراه، اسپم فكس، اسپم بلاگ، اسپم ویكی و اسپم فارومهای اینترنتی كه این آخری مد نظر ماست. اسپم فارومهای اینترنتی مطابق تعریف ویكیپدیا پست كردن لینك های تبلیغاتی، تبلیغات تجاری و محتوای ناخواسته توسط ربوت هایی هست كه Spambots نام دارند. مطابق تعریف ویكیپدیا اسپم فاروم های اینترنتی عمدتاً به قصد سوء استفاده تجاری و با هدف افزایش ترافیك وبسایتهای مورد تبلیغ یا افزایش تكرار كلمات مورد نظر در فضای رقابتی موتورهای جستجو صورت می گیره و اصولاً رد و بدل كردن جملات مرسوم محاوره ای روزمره به قصد فان و تفریح در تاپیك های حتی موضوعی در شمار اسپم های تعریف شده قرار نمی گیرند. بگذریم از این موضوع مهم كه اینجا كلوبهای تیمهای پرطرفدار داخلی مثل پرسپولیس و استقلال و خارجی نظیر منچستر یونایتد، لیورپول، میلان، یوونتوس، بارسا، مادرید و ... در واقع جدای از هدف موضوعیشون محل گردآمدن طرفدارها و گفتگوی دوستانه اونهاست. در اینصورت محاورات روزمره و ابراز احساسات دوستانه و شوخی و فان رو كه جزء جدایی ناپذیر این محیط هاست، به هیچ وجه نمیشه اسپم به شمار آورد. البته همونقدر كه افراط در هر برداشت و عملكردی ناپسنده، تعادل خوب و پذیرفته است. بنابر این اگه كاربران تاپیكها( كه خواست و رای اونهاست كه تعیین كننده محتوای خواسته و ناخواسته است) فضای تاپیك رو بیش از حد به سوی محاورات معمولی و شوخی و فان بردند، با این كه چنین استفاده ای از فضای تاپیك مفهوم اسپم رو نداره، میشه با تذكر حد رفتارهای اینچنینی رو به سمت تعادل برد.
2- ابزارهای مدیریت در فارومهای اینترنتی ماهیت غریبی دارند. مدیر با برخورداری اونها از طرفی قدرت برخورد و مهار اسپمرهای واقعی و شكنندگان مقررات و هنجارهای مرسوم رو پیدا میكنه، از سوی دیگه در مسند قضاوت مینشینه و از طرف دیگه قدرت می یابه كه نتیجه قضاوت هاش رو با این ابزار به صورت فیزیكی اعمال كنه. این دو جنبه آخری ظرایف ناپیدای زیادی دارند كه میتونه به سهولت بر رضایتمندی و مشاركت اعضا تاثیر بگذاره. وجود و تمنیات و سلایق اعضا در یك فاروم اینترنتی در پست های اونها حیات پیدا میكنه و برخورد فیزیكی با پستهای كاربران خواه ناخواه همون تاثیر برخورد با منیت و شخصت او رو بر جا میگذاره. اینجاست كه اگه یك مدیر قبل از استفاده شتابزده از اهرم های مدیریتی(كه باید پذیرفت جذابیت نهفته ای در كاربرد اونها وجود داره)، بجاست كه تامل و مكث كنه و از خودش بپرسه كه آیا راه دیگه ای نیست؟ این مكث و تامل و خویشتنداری وقتی كه فرد طرف حساب از راه رسیده ای كه از آغاز شروع به نقض واضح مقررات كرده نیست، به نظر من خیلی پسندیده تر و سنجیده تره.
3- خشایار عزیز جمعی كه ما در اون حضور داریم، جمعی از انسانهاست كه شما با بسیاری شون در دنیای واقعی آشنا و دوست هستی. همونطور كه گفتم، اثر وجودی و نماد حضور این دوستان در فاروم چیزهایی هست كه مینویسند. در واقع در فاروم نوشته ها جای خود آدمها رو گرفته و منیت و شخصیت شون رو نمایندگی میكنه. خاصیت هر جمع انسانی هنجارها و قواعدی هست كه از لحظه تشكیل جمع شروع به شكل گرفتن میكنند. این هنجارها و قواعد استحكام و ارزش شون رو از جمع میگیرند و تك تك ما با باورمون به اونها كه در رفتارمون(در فاروم نوشته هامون) نمود پیدا میكنه، این هنجارها رو تقویت میكنیم. بنابراین خواه ناخواه باید پذیرفت كه قویترین و مستحكم ترین هنجارها اونهایی هست كه جمع بهشون بیشترین باور رو داره. در این بین نقش ما به عنوان اعضاء جمع در تقویت این هنجارها یا تضعیف شون اهمیت پیدا میكنه. بعضی آدمها در جمع پیرامونشون نقش رهبری رو به عهده میگیرند به این دلیل كه در فهم و رعایت هنجارهای مورد نظر جمع در بین دوستانشون بهتر عمل میكنند و قادر هستند كه بقیه رو مواردی مثل حل و فصل اختلاف ها، تفسیر هنجارها و قضاوت جمعی در مورد اشخاص و وقایع مجاب و با خودشون همدل كنند. به نظر من ایده ال ترین نقشی كه یك مدیر در مجامع مجازی اینترنتی میتونه به عهده بگیره، همین نقش رهبریه. البته توانایی ایفای این نقش باید در مقطع انتخاب مدیرها مد نظر قرار بگیره، اما مهمتر از اون اینه كه مدیرها فارغ از ملاكهای انتخابشون، آیا میخوان كه نقش رهبری جمع رو هم به عهده داشته باشند یا به نقش استفاده كننده های صرف از ابزارهای فیزیكی(كه بعضاً ربوتهای آنتی اسپم هم قادرند چنین كنند) قناعت میكنند. وقتی شما پستی رو كه بعضاً حتی مدیر دیگه این فاروم زیرش تشكر زده، حذف میكنی، خلاصه احساسات دیگران و بخصوص صاحب پست مورد اشاره، اینطوره كه برخی از اعضاء از خشونت عریانی كه حذف شدن یك پست نمودش هست، احساس ناراحتی میكنند، بعضی دچار این احساس میشن كه در این داستان شاهد بی عدالتی بودن، بعضی احساس اهانت و خوار شمرده شدن میكنند، بعضی این رو نمایش قدرت نالازمی كه به جو دوستانه تاپیك آسیب میزنه احساس میكنند و البته شماری هم احساس شون این خواهد بود كه شما مقررات رو اعمال كردی. میبینی دوست من؟ از میون بسیاری احساسات متفاوت برانگیخته شده از اقدام شما فقط یك نوعش چیزی است كه مد نظرت هست. شاید بگی كه من وظیفه مو انجام میدم و كاری به احساساتی كه این انجام وظیفه برمی انگیزه ندارم. البته این هم حرفی است و هیچ انتقادی هم بهش وارد نیست، تا اونجا كه منظورت فقط همین انجام وظیفه با استفاده از ابزارهای فیزیكی با ماهیت خشن شون باشه. این روش در واقع به قیمت كمرنگ كردن نقش رهبری شما، مدیریتت رو بارز و پررنگ میكنه. پیشاپیش جلوی سوء تفاهم احتمالی رو بگیرم. منظور من اصلاً این نیست كه هر گونه استفاده از ابزارهای مدیریت مخل نقش رهبری مدیران در جمع هست. به هیچ وجه! در واقع استفاده از این ابزار جایی كه هنجارهای مورد قبول جمع پذیرفته می دوننش، حتی به این نقش كمك هم میرسونه. مهم اینه كه كی و كجا و بر علیه كی به كار گرفته بشن و اون مكث و تحمل و طرح پرسش: آیا راه دیگه ای هست؟ قبل از كاربردشون صورت بپذیره یا نه.
4- از این كه زیاد نوشتم و سرت رو دردآوردم از شما و همه رفقا معذرت میخوام. شاید طرح خصوصی نقطه نظرهام در شما احساس همدلی بیشتری برمی انگیخت. اما احساس میكنم كه جمع رفقای عزیز هم حق دارند كه این نقطه نظرها رو بدونند و در موردش اعلام رای و نظر كنند.
5- می دونم كه اونچه نوشتم ربط مستقیمی به فوتبال و بارسای عزیز نداره. میپذیرم كه از این نظر پست من نوعی منحرف كردن تاپیك شمرده میشه. اما از اونجا كه موضوع به هر حال به جمع و هنجارها و باید و نبایدهای حاكم بر روابط و مناسبات میان اعضاء مربوطه از رفقای مدیر خواهش میكنم اجازه بدن در همین جا باقی بمونه
6- باقی بقایتان

بنظر من حرف این دوستمون تا حدود زیادی درسته.توی پارس فوتبال و بخصوص اسپانیا چون پستا تا حدود زیادی فنی هستش اگه پستی زیاد فنی نباشه لقب اسپم رو میگیره ولی آیا واقعا اسپمه؟با تعریفی که از اسپم دیدیم نمیشه گفت پست دو سه خطی که در مورد فوتبال زده شده اسپمه.

من نظر خودم رو میگم و قصد تحمیل حرفم رو ندارم.بنظر من پست اسپم پستیه که ربطی به موضوع تایپیک نداشته باشه یا در حد چند کلمه باشه ویا اسپم فاروم های اینترنتی عمدتاً به قصد سوء استفاده تجاری و با هدف افزایش ترافیك وبسایتهای مورد تبلیغ یا افزایش تكرار كلمات مورد نظر در فضای رقابتی موتورهای جستجو صورت می گیره و اصولاً رد و بدل كردن جملات مرسوم محاوره ای روزمره به قصد فان و تفریح در تاپیك های حتی موضوعی در شمار اسپم های تعریف شده قرار نمی گیرند.
بنظر من اینکه اینقدر به چند خط بودن پست ها گیر بدیم و بخاطر دو سه خط پایین و بالاتر بودن یه پست رو حذف کنیم و فضای خشک توی تایپیک باشه هم فعالیت کاربرا کمتر میشه هم حال حوصله برای پست زدن.شاید نظر من اشتباه باشه اگه من تو گمراهی هستم راهنماییم کنید!:40:

Mamad_Madrid
28th June, 2009, 12:52 PM
یه پستی از یه دوست بارسایی تو تایپیک بارسا دیدم.چون اونجا بحث تایپیک منحرف میشد آوردم اینجا در موردش بحث بشه.در مورد اسپم و چه چیزی اسپمه.

با شماره می نویسم كه چیزی رو از قلم نندازم:
1- اسپم (spam) كه به فارسی هرزنامه ترجمه شده، واژه تازه ای هست. اگه به دیكشنری های قدیمی نگاه كنیم، اثری از این واژه درشون به چشم نمیخوره، چون این واژه به دلیل نیازهای عصر رسانه های الكترونیك و دیژیتال ابداع شده. ویكیپدیا اسپم رو اینطور شرح میده: اسپم ایمیلی است که بدون خواست دریافت کننده برای او ارسال می‌شود. این نامه‌ها معمولاً شامل تبلیغات وب‌سایتهای تجاری یا پورنوگرافی هستند و در بعضی از موارد ممکن است باز کردن شان منجر به آلوده شدن كامپیوتر گیرنده به ویروس یا برنامه های موسوم به spyware گردد. بعد از ابداع واژه اسپم كه در ابتدا فقط به ایمیل های اسپم (ube یا ایمیل های انبوه ناخواسته) اشاره داشت، انواع دیگه ای از اسپم هم عمدتاً در اینترنت مورد شناسایی و نامگذاری قرار گرفتند. از جمله اسپم مسنجری، اسپم گروه های خبری، اسپم موتورهای جستجو، اسپم سیستم پیام رسانی تلفن همراه، اسپم فكس، اسپم بلاگ، اسپم ویكی و اسپم فارومهای اینترنتی كه این آخری مد نظر ماست. اسپم فارومهای اینترنتی مطابق تعریف ویكیپدیا پست كردن لینك های تبلیغاتی، تبلیغات تجاری و محتوای ناخواسته توسط ربوت هایی هست كه spambots نام دارند. مطابق تعریف ویكیپدیا اسپم فاروم های اینترنتی عمدتاً به قصد سوء استفاده تجاری و با هدف افزایش ترافیك وبسایتهای مورد تبلیغ یا افزایش تكرار كلمات مورد نظر در فضای رقابتی موتورهای جستجو صورت می گیره و اصولاً رد و بدل كردن جملات مرسوم محاوره ای روزمره به قصد فان و تفریح در تاپیك های حتی موضوعی در شمار اسپم های تعریف شده قرار نمی گیرند. بگذریم از این موضوع مهم كه اینجا كلوبهای تیمهای پرطرفدار داخلی مثل پرسپولیس و استقلال و خارجی نظیر منچستر یونایتد، لیورپول، میلان، یوونتوس، بارسا، مادرید و ... در واقع جدای از هدف موضوعیشون محل گردآمدن طرفدارها و گفتگوی دوستانه اونهاست. در اینصورت محاورات روزمره و ابراز احساسات دوستانه و شوخی و فان رو كه جزء جدایی ناپذیر این محیط هاست، به هیچ وجه نمیشه اسپم به شمار آورد. البته همونقدر كه افراط در هر برداشت و عملكردی ناپسنده، تعادل خوب و پذیرفته است. بنابر این اگه كاربران تاپیكها( كه خواست و رای اونهاست كه تعیین كننده محتوای خواسته و ناخواسته است) فضای تاپیك رو بیش از حد به سوی محاورات معمولی و شوخی و فان بردند، با این كه چنین استفاده ای از فضای تاپیك مفهوم اسپم رو نداره، میشه با تذكر حد رفتارهای اینچنینی رو به سمت تعادل برد.
2- ابزارهای مدیریت در فارومهای اینترنتی ماهیت غریبی دارند. مدیر با برخورداری اونها از طرفی قدرت برخورد و مهار اسپمرهای واقعی و شكنندگان مقررات و هنجارهای مرسوم رو پیدا میكنه، از سوی دیگه در مسند قضاوت مینشینه و از طرف دیگه قدرت می یابه كه نتیجه قضاوت هاش رو با این ابزار به صورت فیزیكی اعمال كنه. این دو جنبه آخری ظرایف ناپیدای زیادی دارند كه میتونه به سهولت بر رضایتمندی و مشاركت اعضا تاثیر بگذاره. وجود و تمنیات و سلایق اعضا در یك فاروم اینترنتی در پست های اونها حیات پیدا میكنه و برخورد فیزیكی با پستهای كاربران خواه ناخواه همون تاثیر برخورد با منیت و شخصت او رو بر جا میگذاره. اینجاست كه اگه یك مدیر قبل از استفاده شتابزده از اهرم های مدیریتی(كه باید پذیرفت جذابیت نهفته ای در كاربرد اونها وجود داره)، بجاست كه تامل و مكث كنه و از خودش بپرسه كه آیا راه دیگه ای نیست؟ این مكث و تامل و خویشتنداری وقتی كه فرد طرف حساب از راه رسیده ای كه از آغاز شروع به نقض واضح مقررات كرده نیست، به نظر من خیلی پسندیده تر و سنجیده تره.
3- خشایار عزیز جمعی كه ما در اون حضور داریم، جمعی از انسانهاست كه شما با بسیاری شون در دنیای واقعی آشنا و دوست هستی. همونطور كه گفتم، اثر وجودی و نماد حضور این دوستان در فاروم چیزهایی هست كه مینویسند. در واقع در فاروم نوشته ها جای خود آدمها رو گرفته و منیت و شخصیت شون رو نمایندگی میكنه. خاصیت هر جمع انسانی هنجارها و قواعدی هست كه از لحظه تشكیل جمع شروع به شكل گرفتن میكنند. این هنجارها و قواعد استحكام و ارزش شون رو از جمع میگیرند و تك تك ما با باورمون به اونها كه در رفتارمون(در فاروم نوشته هامون) نمود پیدا میكنه، این هنجارها رو تقویت میكنیم. بنابراین خواه ناخواه باید پذیرفت كه قویترین و مستحكم ترین هنجارها اونهایی هست كه جمع بهشون بیشترین باور رو داره. در این بین نقش ما به عنوان اعضاء جمع در تقویت این هنجارها یا تضعیف شون اهمیت پیدا میكنه. بعضی آدمها در جمع پیرامونشون نقش رهبری رو به عهده میگیرند به این دلیل كه در فهم و رعایت هنجارهای مورد نظر جمع در بین دوستانشون بهتر عمل میكنند و قادر هستند كه بقیه رو مواردی مثل حل و فصل اختلاف ها، تفسیر هنجارها و قضاوت جمعی در مورد اشخاص و وقایع مجاب و با خودشون همدل كنند. به نظر من ایده ال ترین نقشی كه یك مدیر در مجامع مجازی اینترنتی میتونه به عهده بگیره، همین نقش رهبریه. البته توانایی ایفای این نقش باید در مقطع انتخاب مدیرها مد نظر قرار بگیره، اما مهمتر از اون اینه كه مدیرها فارغ از ملاكهای انتخابشون، آیا میخوان كه نقش رهبری جمع رو هم به عهده داشته باشند یا به نقش استفاده كننده های صرف از ابزارهای فیزیكی(كه بعضاً ربوتهای آنتی اسپم هم قادرند چنین كنند) قناعت میكنند. وقتی شما پستی رو كه بعضاً حتی مدیر دیگه این فاروم زیرش تشكر زده، حذف میكنی، خلاصه احساسات دیگران و بخصوص صاحب پست مورد اشاره، اینطوره كه برخی از اعضاء از خشونت عریانی كه حذف شدن یك پست نمودش هست، احساس ناراحتی میكنند، بعضی دچار این احساس میشن كه در این داستان شاهد بی عدالتی بودن، بعضی احساس اهانت و خوار شمرده شدن میكنند، بعضی این رو نمایش قدرت نالازمی كه به جو دوستانه تاپیك آسیب میزنه احساس میكنند و البته شماری هم احساس شون این خواهد بود كه شما مقررات رو اعمال كردی. میبینی دوست من؟ از میون بسیاری احساسات متفاوت برانگیخته شده از اقدام شما فقط یك نوعش چیزی است كه مد نظرت هست. شاید بگی كه من وظیفه مو انجام میدم و كاری به احساساتی كه این انجام وظیفه برمی انگیزه ندارم. البته این هم حرفی است و هیچ انتقادی هم بهش وارد نیست، تا اونجا كه منظورت فقط همین انجام وظیفه با استفاده از ابزارهای فیزیكی با ماهیت خشن شون باشه. این روش در واقع به قیمت كمرنگ كردن نقش رهبری شما، مدیریتت رو بارز و پررنگ میكنه. پیشاپیش جلوی سوء تفاهم احتمالی رو بگیرم. منظور من اصلاً این نیست كه هر گونه استفاده از ابزارهای مدیریت مخل نقش رهبری مدیران در جمع هست. به هیچ وجه! در واقع استفاده از این ابزار جایی كه هنجارهای مورد قبول جمع پذیرفته می دوننش، حتی به این نقش كمك هم میرسونه. مهم اینه كه كی و كجا و بر علیه كی به كار گرفته بشن و اون مكث و تحمل و طرح پرسش: آیا راه دیگه ای هست؟ قبل از كاربردشون صورت بپذیره یا نه.
4- از این كه زیاد نوشتم و سرت رو دردآوردم از شما و همه رفقا معذرت میخوام. شاید طرح خصوصی نقطه نظرهام در شما احساس همدلی بیشتری برمی انگیخت. اما احساس میكنم كه جمع رفقای عزیز هم حق دارند كه این نقطه نظرها رو بدونند و در موردش اعلام رای و نظر كنند.
5- می دونم كه اونچه نوشتم ربط مستقیمی به فوتبال و بارسای عزیز نداره. میپذیرم كه از این نظر پست من نوعی منحرف كردن تاپیك شمرده میشه. اما از اونجا كه موضوع به هر حال به جمع و هنجارها و باید و نبایدهای حاكم بر روابط و مناسبات میان اعضاء مربوطه از رفقای مدیر خواهش میكنم اجازه بدن در همین جا باقی بمونه
6- باقی بقایتان

بنظر من حرف این دوستمون تا حدود زیادی درسته.توی پارس فوتبال و بخصوص اسپانیا چون پستا تا حدود زیادی فنی هستش اگه پستی زیاد فنی نباشه لقب اسپم رو میگیره ولی آیا واقعا اسپمه؟با تعریفی که از اسپم دیدیم نمیشه گفت پست دو سه خطی که در مورد فوتبال زده شده اسپمه.

من نظر خودم رو میگم و قصد تحمیل حرفم رو ندارم.بنظر من پست اسپم پستیه که ربطی به موضوع تایپیک نداشته باشه یا در حد چند کلمه باشه ویا اسپم فاروم های اینترنتی عمدتاً به قصد سوء استفاده تجاری و با هدف افزایش ترافیك وبسایتهای مورد تبلیغ یا افزایش تكرار كلمات مورد نظر در فضای رقابتی موتورهای جستجو صورت می گیره و اصولاً رد و بدل كردن جملات مرسوم محاوره ای روزمره به قصد فان و تفریح در تاپیك های حتی موضوعی در شمار اسپم های تعریف شده قرار نمی گیرند.
بنظر من اینکه اینقدر به چند خط بودن پست ها گیر بدیم و بخاطر دو سه خط پایین و بالاتر بودن یه پست رو حذف کنیم و فضای خشک توی تایپیک باشه هم فعالیت کاربرا کمتر میشه هم حال حوصله برای پست زدن.شاید نظر من اشتباه باشه اگه من تو گمراهی هستم راهنماییم کنید!:40:

کاملا موافقم. فکر کنم شخصی که بیشترین تعداد پستهای پاک شده رو داشته من بودم. پستهایی که مفید ترین پستها بوده و تو انجمنهای دیگه 60 نفر زیرش تشکر زدن اینجا به عنوان اسپم شناخته میشه!!

واقعا باید یه فکری کرد!

من پیشنهاد میدم در این مورد یه نظرسنجی بزاریم.

lover_iker
28th June, 2009, 08:58 PM
خدا رو شكر بردیم هرچند هر نتیجه ی غیر از قهرمانی واسه اسپانیا باخت تو این تورنمنت بود داشتم نیمكت رو نگا میكردو خود نیمكت یه تیم بزرگه این دلبوسكه احساس میكنم نمیتونه تو جام جهانی كاری بكنه شدت عمل نداره زیادی مهربونه هرچند من خودم خیلی دوسش دارم اما یكی مثله آراگونس كه سفت و سخت میگیره واسه اسپانیا لازمه من فكر میكنم اتحادی كه اراگونس ایجاد كرده بود داره از بین میره

S T O I C H K O V
28th June, 2009, 10:53 PM
از فرید به خاطر توضیح کاملی که ارائه کرد ممنونم.

نظر من در مورد اسپم:

به اعتقاد من اسپم حتما یه پست 2 کلمه ای یا 1 خطی نمیتونه باشه . ( یه قول ممد - مادرید : بعضی موقع یه پست 5 کلمه ای از یه طومار مفهوم کاملتر میرسونه!!! ).

نکته قابل تامل اینه که : بعد یه مدت فعالیت کاربرا ماهیت ارسالاشون و همچنین تا حدودی انگیزشون از ارسال مشخص میشه!!!

کاربرایی که اسپمر هستن ، حالا اگه بیان یه طومار هم مربوط به موضوع بنویسن ، نمیتونن انگیزشونو پنهون کنن .

به نظر من بهترین راهکار برای مقابله با اینجور پستا اینه که :

1- زیرش تشکر زده نشه .

2- کاربری با نقل قول اون پست مورد لطف و پر و بال دادن قرار نده.

پ.ن : اگه همین الان یه نظر سنجی در مورد 5 اسپمر برتر انجمن بذاریم ، مطمئنا 70% آرا کاربرا یکیه!!!

Real Madrid C.F
28th June, 2009, 11:00 PM
دقیقا وقتی از پای بازی بلند شدم رفتم تیم گل زده!وقتی تورس تو تیم ملی انقدر بد بازی میکنه چرا یورنته و گوئیزا بازی نکنن؟
تا جایی که من بازی رو دیدم لیورپولی ها بجز آلونسو خراب کرده بودن.
ولی بازم خوب شد بردیم...

فرق بزرگ تیم آراگونس با دل بوسکه اینه که تیم آراگونس فوتبال ناب اسپانیایی بازی میکرد ولی تیم دل بوسکه یمقدار شیشه خورده داره!

در مورد پست اسپم لازمه بگم که حدود 3-4 تا پست اول من تو پارس فوتبال اسپم بود تقریبا:4:.ولی از اون به بعد یادم نمیاد پست هام بخاطر اسپم بودن پاک بشه...

Real Madrid C.F
28th June, 2009, 11:19 PM
جواب ایتالیایی ها رو هم اینجا مینویسم اگه خواستن بیان بخونن.باز حداقل اسپانیا سوم شد شما که از گروهتون با هزار جون کندن نتونستید بیاید بالا!

البته بازی آمریکا و ایتالیا یه جورایی بازی ضد فوتبال غنی!جلوی ضد فوتبال ضعیف تر بود و به پیروزی پدر ضد فوتبال جهان انجامید!:21:
آمریکا هم اون آمریکای ضعیف مرحله گروهی نیست کاملا مشخصه.آمریکای بازی با اسپانیا کجا و بازی با ایتالیا کجا!
تیم پیر ایتالیا رو با اسپانیا مقایسه میکنن!واقعا خنده داره!:21:
تا اینجا آمریکا2-برزیل صفر!!

Khashayar-cc
29th June, 2009, 12:44 AM
بچه ها بحث مدیریت رو بهتره در ارتباط با ناظر انجمن (http://www.parsfootball.com/anjoman/showthread.php?t=218&page=4)ادامه بدیم.

F.Hierro
29th June, 2009, 11:59 AM
یه عنوان سومی نچسب تو یه جام نچسب که با توجه به سابقه بلند مدت اسپانیا تو جامهای بین المللی مختلف نتیجه ای خوب و با توجه به اسپانیای چند سال گذشته یه شکست برای قهرمان یورو و تیم اول رنکینگ فیفا محسوب میشه.من هم قبل از انتصاب دلبوسکه با انتخابش به عنوان مربی اسپانیا موافق نبودم.شاید اصلی ترین دلیلم برای این مخالفت دور بودن چند سالش از مسابقات بود ضمن این که من هیچ وقت دلبوسکه رو مربی بزرگ و نظریه پردازی نمیدونستم و نمیدونم.من فکر میکنم دلبوسکه بیشتر از اینکه بخاطر قدرت تغییر تاکتیک و زمین گیر کردن حریف از این راه شناخته بشه بخاطر درست بازی گرفتن از بازیکنهاش شناخته میشه.درسته که آراگونس هم خصوصیاتی مشابه داشت ولی یه سری تفاوتهای جزئی و گاه کلی این دو تا رو از هم جدا میکنه.اصلی ترین فرقی که اسپانیای این سیزده چهارده بازی با اسپانیای یورو (از لحاظ هجومی) داشته به اصطلاح "پاس متوسط" برمگیرده.پاس متوسط پاسیه که دو منطقه از مناطق دوازده گانه زمین رو طی میکنه تا به مقصد برسه و یا به عبارت ساده تر پاسهای عرضی که از کانالهای کناری به همدیگه ارسال میشه و یا پاسی که یک خط از خطوط چند گانه حریف رو از جریان بازی خارج میکنه که ترکیب مناسبش با پاسهای کوتاه
موثرترین راه مقابله با لایه های فشرده دفاعی حریفه.اسپانیا بعد از یورو از این نوع پاس یا استفاده نکرد و یا کمتر از این نوع پاس استفاده کرد.اسپانیا تو یورو هم فاز دفاعی قدرتمندی نداشت ولی این طور هم نبود که با یه اشتباه سازمان دفاعیش به طرز بچگانه و سرگیجه آور و مضحکی از هم بپاشه و نمونه گل هایی که مقابل آمریکا دریافت کرد رو بخوره. در هر صورت امیدوارم این مشکلات تا قبل از جام جهانی برطرف بشه.این قهرمانی هم مبارک برزیل و طرفداراش باشه.فکر کنم با شایستگی بدستش آوردن.

zenvplus
29th June, 2009, 02:46 PM
http://www.persiantoronto.com/pictures/pics/June09/28/Fars-news.jpg

:victory:

barça
29th June, 2009, 11:36 PM
اسپانیا همیشه انتظارات ازش زیاد بوده منتها به دلیلی عدم اتحاد هیچوقت نتیجه نمیگرفت ، یك صدم مهره هایی كه در طول تاریخ داشته نتیجه نگرفته.
این تیم اسپانیا از نظر مهره نسبت به تیمای قبلی اسپانیا هیچ برتری ای نداره و چه بسا در قیاس با تیمهای ملی در دوره های مختلف زمانی كم هم بیاره ، این تیم فقط بخاطر این الان داره نتیجه میگیره كه در دورانی داره بسر میبره كه اسپانیا در حال طی كردن یك دوره ی انتقالی قرار داره و اختلافات كم رنگتر شده نسبت به گذشته و وضعیت تیم ملیش داره بهتر میشه.
با مهرداد هم موافقم در مورد دل بوسكه ، ویسنته هیچ وقت مربی صاحب سبكی نبوده و استیل كاریش بیشتر به مربیای تمرین دهنده میخوره ، با توجه به شناختی كه از بازیكناش پیدا میكنه ازشون بازی میگیره و سبكی كه خودش میخواد رو بهشون دیكته نمیكنه و از بازیكنا كار و تاكتیكی رو كه میخواد نمیكشه.
البته این مدل مربی گری یه سری ویژگیهای مثبت داره و منفی.
عمو سیبیلوی ما مشكلش اینه كه بعضی وقتا به یه سبك تیمایی میخوره كه باید یه سری خطوط حریف رو از كار بندازه ولی بازیكناش شاید اون خصوصیات رو نداشته باشن و همین كارش رو مشكل میكنه و ... .
كلی حرف میشه در مورد اسپانیا و ل بوسكه زد ولی فقط میشه امیدوار بود كه عمو سیبیلو روشش رو اصلاح كنه.
از نظر من با توجه به شواهد و قرائن كه منه كور میبینم اسپانیا تو جام جهانی هم هیچی نمیشه با دل بوسكه!

barça
1st July, 2009, 11:17 PM
خدایا بچه ی فیجی هم نشدیم حداقل یه زیبایی ببینیم.

http://g.imagehost.org/0800/8480-3-fiji_island_4.jpg

http://f.imagehost.org/0159/fiji1.jpg

http://f.imagehost.org/0186/Fiji.jpg

http://f.imagehost.org/0632/fiji-islands.jpg

http://f.imagehost.org/0833/Radisson_20Fiji1.jpg

http://f.imagehost.org/0856/untitled_10_7.jpg

خدایی فیجی قشنگتره یا اسپانیا؟

Real Madrid C.F
2nd July, 2009, 12:27 AM
خدایی اسپانیا خیلی قشنگتره.:8:
اصلا با جزیره های کوچیک اینجوری حال نمیکنم نمیدونم چرا!
البته اگه خودت تو جزیره تنها باشی حال میده اونجا زندگی کنی.بدور از اذیت و آزار آدمای دیگه و خرافات و موهوماتشون.مثل رابینسون کروزوئه.

Carles Puyol
2nd July, 2009, 12:31 AM
به نظر من فیجی ! واقعا با جزیره مزیره بدجور حال میکنم ! از هر شلوغی دوست دارم بدور باشم برم یک جایی که هم جنگل داشته باشه هم دریا ! Wow چه حالی میده !
ولی کنار ساحل بارسلون هم خیلی حال میده دراز بکشیم !

Abolfazl
2nd July, 2009, 12:39 AM
من اتفاقاً عاشق این مدل جزایر هستم. مخصوصاً جزایری مثل عکس اول. هاوائی، قناری و ... :121fs725372:

Carles Puyol
2nd July, 2009, 12:46 AM
اتفاقا به نظر من از نظر زیبایی هیچ چیزی از اینا کمتر نداره ! ایران از نظر منابع طبیعی کشور 2 یا 3 جهانه و از نظر منابع تاریخی 2 فکر کنم ! واقعا چرا ما نمیتونیم از این همه منبع استفاده کنیم عاجزم از گفتنش ! !همین دریای شمال خودمون یا دریاچه ارومیه که میگن خیلی زیباست من ندیدم ! ولی حیف .....

اینم یک عکس از دریاچه ارومیه !
http://www.irandeserts.com/pics-8/oromieh-2big.jpg

S T O I C H K O V
2nd July, 2009, 12:54 AM
ارسی جون غصه نخور

ایشا.. اگه عمری باقی بود ، پایه کباب خوری تو منظره های توپ کشور عزیزمون بودید ، من چند تا لینک مشتی بهتون میدم.

ولی باید جای ما رو هم خالی کنید !!!

من 10 روز پیش اونجا بودم.

barça
2nd July, 2009, 12:34 PM
ارسلان من دریاچه ی ارومیه رفتم « جزیره ی کبودان هم رفتم وسط دریاچه ی ارومیه قشنگه ولی واقعاً در حدی نیست كه بخواد با جاهایی مثل فیجی و جزایر قناری و ... مقایسه بشه.
بدون تعصب اگه بخوایم نظر بدیم ایران جای قشنگی میتونه باشه ولی فكر نمیكنم در حال حاضر از نظر مناظر طبیعی جزو 20-30 تا كشور اولدنیا هم باشه!

صنعت توریسم الان سالهاست كه صنعت نفت رو كیش و مات كرده و به مراتب در آمدش بیشتر از نفته ولی تو ایران ... !:308:

lover_iker
2nd July, 2009, 01:44 PM
من اهل ارومیه ام بهزاد كی اومدی من نفهمیدم:4:نه اصلا هم قشنگ نیست دریا كه عقب نشینی كرده همش بلور نمك شده و لجن بوشم كه آدمو خفه میكنه.

SoulSiick
2nd July, 2009, 01:49 PM
کارلوس پویول، بلکفیلد گوش میدی؟!

Real Madrid C.F
2nd July, 2009, 06:28 PM
ایران رو مردمش خراب کردن.کوهستان،کویر،جنگل، دریا یی که ایران داره هیچ کجای دنیا نداره.

F.Hierro
2nd July, 2009, 07:02 PM
^^ مردم ( که من و تو هم مشمولش میشیم) و کسانی که مردم اونا رو انتخاب(!) میکنن که کم پیش میاد بعدا یادشون باشه که جزئی از مردم و صد البتهدست نشانده مردم هستن و باید خدمتگزار اربابشون باشن. در هر صورت مقصر اصلی من و توییم.

Real Madrid C.F
2nd July, 2009, 07:26 PM
منظور من اکثریت مردم بود که مطمئنم من از اکثریت این مردم محسوب نمیشم!

barça
4th July, 2009, 11:12 PM
من اهل ارومیه ام بهزاد كی اومدی من نفهمیدم:4:نه اصلا هم قشنگ نیست دریا كه عقب نشینی كرده همش بلور نمك شده و لجن بوشم كه آدمو خفه میكنه.

من تقریباً 10-12 سال پیش اومدم ارومیه ، اون موقع خیلی بچه شروری بودم.:gathering: همون موقع هم رفتیم جزیره ی كبودان.

از نظر قشنگی هم صد در صد موافقم ، نمیدونم این ارسلان عكسو از كجا گیر آورده ولی عكسش خیلی قشنگه اما من تو دریاچه ی ارومیه تا حالا همچین چیزی ندیدم!
آخرین باری كه رفتم دریاچه ی ارومیه 7-8 سال پیش بود كه اونم سمت آذربایجان شرقیش میشه فكر كنم كه یه شهر بندری بود به اسم شرفخانه ، یه 100 متری فكر كنم دریاچه عقب نشینی كرده بود و تمام ساحلش شده بود نمك و لجن!
البته لجنهای اطراف دریاچه ی ارومیه من شنیدم طبی هست و خیلی واسه پوست خوبه ، همیشه یادمه خیلیا بودن كه بجز سر و صورتشون تمام بدنشون رو میكردن زیر لجن و ساعتها تو همون وضعیت میموندن!
حتی یاددمه چندتا خانواده ی اصفهانی و سمنانی با گالن آب شور دریاچه رو میبردن به شهرشون.

خیلی دلم میخواد یه بار دیگه برم اونجا ، هواش واقعاً خنك و دلچسب بود.

یه چیز جالب هم كه الان یادم اومد اینه كه دریاچه ی ارومیه كه یكی از شورترین دریاچه های دنیاس(جزو 3 تای اوله فكر كنم) در كمال تعجب یادمه تو جزیره ی كبودان كه وسط دریاچه ی ارومیه س و اتفاقاً منطقه ی حفاظت شده هم هست چشمه های آب شیرین بود كه خیلی عجیب بود!:7:

Carles Puyol
7th July, 2009, 02:14 PM
اینم یک عکس از لجن درمانی در دریاچه ارومیه !
http://www.chnphotoagency.ir/pattern.php?image=60006003.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8605/ImageReports/8605270685/3_8605270685_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8605/ImageReports/8605270685/1_8605270685_L600.jpg

Mazzi
11th July, 2009, 01:36 AM
دختر كوچولوی صاحبخانه از آقاي " كي " پرسيد:

اگر كوسه ها آدم بودند با ماهي هاي كوچولو مهربانتر ميشدند؟

آقای كي گفت : البته ! اگر كوسه ها آدم بودند

توی دريا براي ماهيها جعبه های محكمي ميساختند

همه جور خوراكي توی آن ميگذاشتند

مواظب بودند كه هميشه پر آب باشد

هوای بهداشت ماهی های كوچولو را هم داشتند

برای آنكه هيچوقت دل ماهي كوچولو نگيرد

گاهگاه مهماني های بزرگ بر پا ميكردند

چون كه

گوشت ماهي شاد از ماهي دلگير لذيذتر است !

برای ماهی ها مدرسه ميساختند

وبه آنها ياد ميدادند

كه چه جوری به طرف دهان كوسه شنا كنند

درس اصلي ماهيها اخلاق بود

به آنها مي قبولاندند

كه زيبا ترين و باشكوه ترين كار برای يك ماهي اين است

كه خودش را در نهايت خوشوقتي تقديم يك كوسه كند

به ماهی كوچولو ياد ميدادند كه چطور به كوسه ها معتقد باشند

و چه جوری خود را برای يك آينده زيبا مهيا كنند

آينده يی كه فقط از راه اطاعت به دست ميآييد

اگر كوسه ها ادم بودند

در قلمروشان البته هنر هم وجود داشت

از دندان كوسه تصاوير زيبا و رنگارنگي مي كشيدند

ته دريا نمايشنامه به روی صحنه ميآوردند كه در آن ماهي كوچولو های قهرمان

شاد و شنگول به دهان كوسه ها شيرجه ميرفتند

همراه نمايش آهنگهاي محسور كننده يی هم مينواختند كه بي اختيار

ماهيهای كوچولو را به طرف دهان كوسه ها ميكشاند

در آنجا بي ترديد مذهبی هم وجود داشت

كه به ماهيها می آموخت

"زندگي واقعي در شكم كوسه ها آغاز ميشود"

برتولت برشت

barça
11th July, 2009, 02:59 PM
زن نصف شب از خواب بیدار می‌‌شود و می‌‌بیند که شوهرش در رختخواب نیست، ربدشامبرش را می‌‌پوشد و به دنبال او به طبقه ی پایین می‌‌رود،و شوهرش در آشپزخانه نشست بود در حالی‌ که یک فنجان قهوه هم روبرویش بود . در حالی‌ که به دیوار زل زده بود در فکری عمیق فرو رفته بود...

زن او را دید که اشک‌هایش را پاک می‌‌کرد و قهوه‌اش را می‌‌نوشید...

زن در حالی‌ که داخل آشپزخانه می‌‌شد آرام زمزمه کرد : "چی‌ شده عزیزم؟ چرا این موقع شب اینجا نشستی؟"

شوهرش نگاهش را از قهوه‌اش بر می‌‌دارد و میگوید : هیچی‌ فقط اون موقع هارو به یاد میارم، ۲۰ سال پیش که تازه همدیگرو ملاقات می‌‌کردیم، یادته؟

زن که حسابی‌ تحت تاثیر احساسات شوهرش قرار گرفته بود، چشم‌هایش پر از اشک شد گفت: "آره یادمه..."

شوهرش به سختی‌ گفت:

_ یادته که پدرت ما رو وقتی‌ که رو صندلی عقب ماشین بودیم پیدا کرد؟

_آره یادمه (در حالی‌ که بر روی صندلی‌ کنار شوهرش نشست)...

_یادته وقتی‌ پدرت تفنگ رو به سمت من نشون گرفته بود و گفت که یا با دختر من ازدواج میکنی‌ یا ۲۰ سال می‌‌فرستمت زندان ؟!

_آره اونم یادمه...

مرد آهی می‌‌کشد و می‌‌گوید: اگه رفته بودم زندان الان آزاد شده بودم.....

==========

و خدا خر را آفريد
به او گفت: و تو يک خر خواهي بود. و مثل يک خر کار خواهي کرد و بار خواهي برد، از زماني که تابش آفتاب آغاز مي شود تا زماني که تاريکي شب سرمي رسد. و همواره بر پشت تو باري سنگين خواهد بود. و تو علف خواهي خورد و از عقل بي بهره خواهي بود و پنجاه سال عمر خواهي کرد.

خر به خداوند پاسخ داد: خداوندا! من مي خواهم خر باشم، اما پنجاه سال براي خري همچون من عمري طولاني است. پس کاري کن فقط بيست سال زندگي کنم. و خداوند آرزوي خر را برآورده کرد.

و خدا سگ را آفريد
و به او گفت: تو نگهبان خانه انسان خواهي بود و بهترين دوست و وفادارترين يار انسان خواهي شد. تو غذايي را که به تو مي دهند خواهي خورد و سي سال زندگي خواهي کرد. تو يک سگ خواهي بود.
سگ به خداوند پاسخ داد: خداوندا! سي سال زندگي عمري طولاني است. کاري کن من فقط پانزده سال عمر کنم.
و خداوند آرزوي سگ را برآورد.

و خدا ميمون را آفريد
و به او گفت: تو يک ميمون خواهي بود. از اين شاخه به آن شاخه خواهي پريد و براي سرگرم کردن ديگران کارهاي جالب انجام خواهي داد و بيست سال عمر خواهي کرد.
ميمون به خداوند پاسخ داد: بيست سال عمري طولاني است، من مي خواهم ده سال عمر کنم.
و خداوند آرزوي ميمون را برآورده کرد.

و سرانجام خداوند انسان را آفريد
و به او گفت: تو انسان هستي. تنها مخلوق هوشمند روي تمام سطح کره زمين. تو مي تواني از هوش خودت استفاده کني و سروري همه موجودات را برعهده بگيري و بر تمام جهان تسلط داشته باشي. و تو بيست سال عمر خواهي کرد.
انسان گفت: سرورم! من دوست دارم انسان باشم، اما بيست سال مدت کمي براي زندگي است. آن سي سالي که خرنخواست زندگي کند و آن پانزده سالي که سگ نخواست زندگي کند و آن ده سالي که ميمون نخواست زندگي کند، به من بده.
و خداوند آرزوي انسان را برآورده کرد.

و از آن زمان تا کنون
انسان بيست سال مثل انسان زندگي مي کند.....
و پس از آن، سي سال مثل خر زندگي مي کند، ازدواج مي کند و مثل خر کار مي کند و مثل خر بار مي برد...
و پس از اينکه فرزندانش بزرگ شدند، پانزده سال مثل سگ از خانه اي که در آن زندگي مي کند، نگهباني مي دهد و هرچه به او بدهند مي خورد.
و وقتي پير شد، ده سال مثل ميمون زندگي مي کند، از خانه اين پسر به خانه آن دختر مي رود و سعي مي کند مثل ميمون نوه هايش را سرگرم کند.

و اين بود همان زندگي که انسان از خدا خواست

mąңđį
15th July, 2009, 03:20 AM
بسی فیض کامل و مبسوط بردیم از جفنگیات و گل واژه ها و شر و بر های برادر نا محترم و فاقد درک و ادراکمون جناب بهزاد گودرزی ملقب به لودر !! خیلی ممنون اخوی !!
========

به خدمت بکس ماتادور عرض شود که شماها این جا راجع به فیلم و اینا! هم می بحثید؟؟(یعنی بحث میکنید؟؟)
راسیاتش ما چند وقت پیش یه فیلم دیدیم که بدجوری به ما (حال) داد و بد جوری ما رو (جو) گیر کرد.البته از نظر فنی فیلم زاقارتی بود ولی خب اون قدر برای ما جذاب بود که بره در کنار هامون و آژانس شیشه ای و لیلی با من است قرار بگیره.یعنی در کنار بهترین فیلم های ایرانی که ما دیدیم.
اومدم این جا ببینم اگه کسی پایه اس و حالشو داره یه خورده راجع به این فیلم بحث کنیم.
اگه دیدم موافقید اسم فیلم رو میگم تا ببحثیم.
هر کی موافقه یه تشکر بزنه !! :4: :4:

Carles Puyol
15th July, 2009, 03:56 AM
من پا یه ام : ای گودی ازاده اماده ایم اماده :4:

ơɧʂҽɳ♏
15th July, 2009, 09:06 AM
زن نصف شب از خواب بیدار می‌‌شود و می‌‌بیند که شوهرش در رختخواب نیست، ربدشامبرش را می‌‌پوشد و به دنبال او به طبقه ی پایین می‌‌رود،و شوهرش در آشپزخانه نشست بود در حالی‌ که یک فنجان قهوه هم روبرویش بود . در حالی‌ که به دیوار زل زده بود در فکری عمیق فرو رفته بود...

زن او را دید که اشک‌هایش را پاک می‌‌کرد و قهوه‌اش را می‌‌نوشید...

زن در حالی‌ که داخل آشپزخانه می‌‌شد آرام زمزمه کرد : "چی‌ شده عزیزم؟ چرا این موقع شب اینجا نشستی؟"

شوهرش نگاهش را از قهوه‌اش بر می‌‌دارد و میگوید : هیچی‌ فقط اون موقع هارو به یاد میارم، ۲۰ سال پیش که تازه همدیگرو ملاقات می‌‌کردیم، یادته؟

زن که حسابی‌ تحت تاثیر احساسات شوهرش قرار گرفته بود، چشم‌هایش پر از اشک شد گفت: "آره یادمه..."

شوهرش به سختی‌ گفت:

_ یادته که پدرت ما رو وقتی‌ که رو صندلی عقب ماشین بودیم پیدا کرد؟

_آره یادمه (در حالی‌ که بر روی صندلی‌ کنار شوهرش نشست)...

_یادته وقتی‌ پدرت تفنگ رو به سمت من نشون گرفته بود و گفت که یا با دختر من ازدواج میکنی‌ یا ۲۰ سال می‌‌فرستمت زندان ؟!

_آره اونم یادمه...

مرد آهی می‌‌کشد و می‌‌گوید: اگه رفته بودم زندان الان آزاد شده بودم.....

==========

و خدا خر را آفريد
به او گفت: و تو يک خر خواهي بود. و مثل يک خر کار خواهي کرد و بار خواهي برد، از زماني که تابش آفتاب آغاز مي شود تا زماني که تاريکي شب سرمي رسد. و همواره بر پشت تو باري سنگين خواهد بود. و تو علف خواهي خورد و از عقل بي بهره خواهي بود و پنجاه سال عمر خواهي کرد.

خر به خداوند پاسخ داد: خداوندا! من مي خواهم خر باشم، اما پنجاه سال براي خري همچون من عمري طولاني است. پس کاري کن فقط بيست سال زندگي کنم. و خداوند آرزوي خر را برآورده کرد.

و خدا سگ را آفريد
و به او گفت: تو نگهبان خانه انسان خواهي بود و بهترين دوست و وفادارترين يار انسان خواهي شد. تو غذايي را که به تو مي دهند خواهي خورد و سي سال زندگي خواهي کرد. تو يک سگ خواهي بود.
سگ به خداوند پاسخ داد: خداوندا! سي سال زندگي عمري طولاني است. کاري کن من فقط پانزده سال عمر کنم.
و خداوند آرزوي سگ را برآورد.

و خدا ميمون را آفريد
و به او گفت: تو يک ميمون خواهي بود. از اين شاخه به آن شاخه خواهي پريد و براي سرگرم کردن ديگران کارهاي جالب انجام خواهي داد و بيست سال عمر خواهي کرد.
ميمون به خداوند پاسخ داد: بيست سال عمري طولاني است، من مي خواهم ده سال عمر کنم.
و خداوند آرزوي ميمون را برآورده کرد.

و سرانجام خداوند انسان را آفريد
و به او گفت: تو انسان هستي. تنها مخلوق هوشمند روي تمام سطح کره زمين. تو مي تواني از هوش خودت استفاده کني و سروري همه موجودات را برعهده بگيري و بر تمام جهان تسلط داشته باشي. و تو بيست سال عمر خواهي کرد.
انسان گفت: سرورم! من دوست دارم انسان باشم، اما بيست سال مدت کمي براي زندگي است. آن سي سالي که خرنخواست زندگي کند و آن پانزده سالي که سگ نخواست زندگي کند و آن ده سالي که ميمون نخواست زندگي کند، به من بده.
و خداوند آرزوي انسان را برآورده کرد.

و از آن زمان تا کنون
انسان بيست سال مثل انسان زندگي مي کند.....
و پس از آن، سي سال مثل خر زندگي مي کند، ازدواج مي کند و مثل خر کار مي کند و مثل خر بار مي برد...
و پس از اينکه فرزندانش بزرگ شدند، پانزده سال مثل سگ از خانه اي که در آن زندگي مي کند، نگهباني مي دهد و هرچه به او بدهند مي خورد.
و وقتي پير شد، ده سال مثل ميمون زندگي مي کند، از خانه اين پسر به خانه آن دختر مي رود و سعي مي کند مثل ميمون نوه هايش را سرگرم کند.

و اين بود همان زندگي که انسان از خدا خواست

داش بهزاد دستت درد نکنه خیلی زیبا بود . ولی ...
یادت رفت بگی که این قصه ی بالایی راجع به انسان و سایر حیوانات در مورد مرد ها صدق میکنه نا همه !!

HHAMI
15th July, 2009, 11:54 AM
براي نابغه عقب افتاده
داستان ليونل مسي؛ ككي كه ناجي شد

http://www.topnews.in/sports/files/Lionel_Messi.jpg

ليونل مسي بهترين فوتباليست دنياست، اگر چه او همواره نحيف ترين هم به شمار مي آيد. اين نوشته گزارشي است از روبرتو ساويانو درباره هنر مسي در فوتبال و ديدار او با اين بازيکن در بارسلونا.

روبرتو ساويانو در سال ‌١٩٧٩ در نزديکي ناپولي به دنيا آمد. او نخست به عنوان خبرنگار کار مي کرد. Gomorrha پرفروش ترين کتابش در سال ‌٢٠٠٦ چاپ شد. کتابي درباره روش هاي كار گروه مافيايي "كومورا" . اين کتاب به ‌٤٢ زبان بازگردان و از روي آن فيلمي هم ساخته شده است:

با ليو در رختکن نوکمپ، يکي از بزرگترين ورزشگاه هاي دنيا رو به رو شدم. مسي از سکوها همانند لکه اي کوچک، مهار ناشدني و بسيار سريع به چشم مي آيد. او از نزديک هم جواني نحيف، اما جان سخت و خستگي ناپذير است؛ بي اندازه کم رو و خجالتي. زير لب ترانه اي آرژانتيني را زمزمه مي کند. چهره اي دوست داشتني، صاف و بدون چين و چروک دارد، بدون ريش و سبيل.

ليونل مسي کوچک ترين قهرمان زنده فوتبال است، با لقب "کک". او اندام بچه را داراست. در واقع رشد او به عنوان کودک تقريبا در ده سالگي متوقف شد. دست و پاهاي کودکان ديگر بلندتر بودند؛ صدايشان هم دستخوش دگرگوني مي شد. با اين حال ليونل کوچک ماند. يک جاي کار ايراد داشت. آزمايش ها هم اين موضوع را تاييد مي کردند: هورمون هاي رشد او تا اندازه اي منظم عمل نمي کردند. آن طور که معلوم شد، مسي به گونه اي نادر از بيماري "نانيسم" مبتلا بود. همزمان با هورمون هاي رشد در کار ديگر هورمون ها نيز اختلال هايي ايجاد شده بود و آنها نيز ترشح نمي شدند. پوشيده نگه داشتن اين ايراد ناشدني بود. دوستان در زمين فوتبال متوجه شدند که [رشد] ليونل متوقف مانده است. مسي مي گويد: "هميشه کوچک تر از همه بودم. هر کاري که مي کردم و هر کجا که مي رفتم، آنها هميشه مي گفتند: "ليونل عقب افتاده است." انگار او در جايي از مسير از بقيه عقب افتاده بود.

در يازده سالگي قد او تقريبا ‌١٤٠ سانتي متر است. پيراهن باشگاهش، نيو ولز اولد بويز در شهر روزاريوي آرژانتين برايش بسيار بزرگ است و به تنش زار مي زند. پايش در کفش شنا مي کند، بنا بر اين او بند کفش هايش را همانند کفش هاي خانگي مي بندد. او بازيکني استثنايي است، با اين حال اندام يک کوتوله هشت ساله را دارد و نه يک نوجوان در حال رشد را.

درست در سن و سالي که در آن هر کس با نگاه به آينده مي خواهد استعدادهايش را براي رشد و پيشرفت به کار بگيرد، رشد اوليه در مورد دست ها، پاها و تن او راکد مي ماند. اين براي مسي به معناي پايان تمام اميدهايي است که از نخسين روزهاي حضورش در زمين فوتبال در پنج سالگي داشت. او احساس مي کند، که با پايان يافتن رشدش همه چيز پايان يافته است. هر چيزي که او مي خواست روزي بشود. همزمان پزشکان در اين انديشه هستند که چنانچه با اين بيماري به موقع مبارزه شود، شايد بتوان آن را بر طرف کرد. تنها اقدام ممکن هورمون درماني با هورمون GH است: بمباران سالانه که با کمک آن شايد بتوان سانتي متر هايي از رشد صورت نگرفته را جبران کرد؛ سانتي مترهايي را که او نياز دارد تا با آنها بتواند با غول هاي فوتبال مدرن رقابت شانه به شانه اي داشته باشد. درمان اين بيماري بي اندازه پر هزينه است. سنگين براي خانواده: درمان اين مرض ماهانه ‌٩٠٠ دلار خرج در بر دارد. فوتبال براي رشد و رشد براي فوتبال: از اين به بعد اين تنها را پيش روست.

او در جريان يک بازي توجه يک استعداد ياب را به خود جلب مي کند. استعداد ياب ها در زندگي بازيکنان فوتبال همه چيز هستند. با هر مسابقه اي که آنها به تماشايش مي روند، با هر نوجواني که تصميم مي گيرند، رشد و پيشرفتش را پيگيري کنند، و با هر پدري که مي خواهند، با او به صحبت بنشينند، درباره سرنوشتي تصميم مي گيرند و آن را رقم مي زنند. آنها در بيشتر موارد درها را به روي بازيکنان جوان مي گشايند. با همه اين ها چيزي که بايد به مسي ارائه شود، بسيار بيشتر است. آنها نه تنها مي توانند فوتباليست شدن را براي او ممکن کنند، که سلامت و تندرستي را بار ديگر به او باز مي گردانند.

کارلس رکساچ، مدير ورزشي بارسلونا، پس از آن که ليونل را در زمين ديده بود، اين طور تعريف مي کند: "پنج دقيقه براي ديدن اين که او برگزيده است، کافي بود." آشکار است که استعدادي بي نظير در پاهاي مسي نهفته است. چيزي که از فوتبال فراتر مي رود. وقتي کسي به تماشاي او هنگام فوتبال مي نشيند، همانند وقتي است که فرد به موسيقي گوش مي دهد، گويي هر قطعه در يک ترکيب از هم پاشيده به جاي خودش باز مي گردد.

رکساچ مي خواهد او را خيلي زود از آن خود کند: "هر کسي بود، بلافاصله او را با طلا مي سنجيد." آنها روي يک کاغذ بي ارزش قرار داد خود را مي نويسند، روي يک دستمال. رکساچ و پدر "کک" پاي آن قرارداد را امضا مي کنند. اين تکه کاغذ بي ارزش زندگي ليونل را دگرگون خواهد کرد. بارسلونا اين کودک جاودانه را باور دارد. باشگاه تصميم مي گيرد که هزينه هاي هر هورموني را که ترشح نمي شود، بپردازد. اما مسي براي درمان بايد راهي اسپانيا شود، همراه با همه اعضاي خانواده، پدر، مادر و سه خواهر و برادرش كه اكنون با او از روزاريو رفته‌اند؛ بدون مدرك و بدون كار و با اعتماد صرف به قراردادي كه روي يك دستمال نوشته شده است. با اين اميدواري كه شايد در اين اندام كودكانه بخت و اقبال آن‌ها نهفته باشد. باشگاه در سال ‌٢٠٠٠ به مدت ‌٣ سال هر گونه پشتيباني پزشكي و درماني مسي را تضمين مي‌كند. برخي بر اين باورند كه شخصي كه ايمان دارد به ياري فوتبال مي‌تواند از جهنم و عذاب خارج شود، نيرويي در خود دارد كه او را به هر هدف دلخواهش مي‌رساند.

با اين همه درمان به گونه‌اي وحشتناك توان مسي را مي‌گيرد. حالش همواره بد است و پي‌درپي بالا مي‌آورد. عضله‌ها به نظر در حال پاره شدن و استخوان‌هاي بدن در حال خرد شدن هستند. در عرض چند ماه اندامش بزرگتر شده و به اندازه‌اي مي‌رسد كه در واقع در مدت چند سال بايد به اين اندازه مي‌رسيد. مسي مي‌گويد: "توانايي درد كشيدن را نداشتم و نمي‌توانستم به باشگاه جديدم چيزي ارائه بدهم، باشگاهي كه همه چيز را مديونش هستم." تفاوتي بنيادين ميان آن‌هايي است كه استعدادشان را به كار مي‌گيرند تا پيشرفت كنند و آن‌هايي كه همه چيزشان بسته به آن استعداد است. هنر زندگي است اما نه به اين معنا كه هنر همه چيز يك فرد شود و او را در خود غرق كند. بلكه به آن معناست كه به شخصي آتيه ببخشد. برنامه دومي وجود ندارد، هيچ گونه جايگزيني هم وجود ندارد كه بتوان به آن رجوع كرد.

سرانجام بارسلونا پس از ‌٣ سال مي‌خواهد ليونل مسي را به كار بگيرد و خانواده مي‌داند كه اگر او اكنون نتواند آن طور كه از او انتظار مي‌رود، بازي كند، دردسرهايي برطرف ناشدني پيش خواهد آمد. آنها در آرژانتين همه چيز را از دست داده‌اند و در اسپانيا هم هنوز چيزي را به دست نياورده‌اند. اما زماني كه "كك" شروع به بازي مي‌كند، هر گونه ترس و هراسي محو و برطرف مي‌شود. مسي با تمرين سخت و پشتيباني باشگاه نه تنها شجاعت كه حتي رشد جسماني لازم را نيز سال به سال و سانتي‌متر به سانتي‌متر به دست مي آورد.

هيچ كس به درستي نمي‌داند كه او امروز چند سانتي‌متر قامت دارد. بيشتر افراد مي‌گويند او ‌٦٩ / ‌١ متر است برخي هم كمي كمتر. برخي هم عنوان مي‌كنند مسي هم‌اكنون به ‌٦٠ / ‌١ مي‌رسد و هنوز هم در حال رشد است. منابع رسمي دقيق نيستند. آن‌ها به او رفته رفته سانتي‌مترهاي بيشتري را نسبت مي‌دهند. گويا بحث بر سر درآمد يا بهايي است كه او از خود در ميدان نشان مي‌دهد. حقيقت آن است كه پيش از به صدا درآمدن سوت آغاز بازي و زماني كه دو تيم برابر هم صف‌آرايي مي‌كنند، قد بازيكنان كم و بيش در يك اندازه و راستاست. تنها بايد به چهره بازيكنان نگاه كرد تا چهره مسي را تشخيص داد. زماني كه تصاوير تلويزيوني سر او را نشان ندهد،‌ از اندامش نمي‌توان دريافت او مسي است.

در واقع هيچ كسي به طور پي‌درپي به دنبال او نيست. مركز ثقل او به گونه‌اي است كه مدافعاني كه مي‌كوشند او را متوقف يا سرنگون كنند، نمي‌توانند. او زمين نمي‌خورد حتي متزلزل هم نمي‌شود. به دويدنش ادامه مي‌دهد، توپ را پيش مي اندازد، متوقف نمي‌شود، دريبل مي‌كند، جلو مي‌زند، مي‌خزد، فرار مي‌كند و فريب مي‌دهد. او مهار ناشدني است. در بارسلونا به تمسخر گفته مي‌شود، روبرتو كارلوس و فابيو كاناوارو، مدافعان بزرگ سابق رئال مادريد، ترجيح مي‌دادند هرگز به چهره مسي نگاه كنند، تنها به اين خاطر كه هرگز نتوانسته بودند، از او جلو بزنند. مسي فوق‌العاده سريع است. او با پاهاي كوچكش مثل برق مي‌دود، پاهايي كه توپ را محكم حفظ و با هر حركتي آن را كنترل مي‌كنند. انگار كه آن‌ها دست هستند نه پا. حريفانش با مانورهاي فريب دهنده‌اش ناگهان خود را دست خالي مي‌يابند. نه از مسي خبري است و نه از توپ!

تماشاي [بازي] مسي يعني تماشاي چيزي فراتر از فوتبال. چيزي وراي فوتبال و همتراز با زيبايي. همسان با شور و هيجان. بيننده او ديگر فاصله اي ميان خود و مسابقه نمي يابد، بلکه خود را کاملا در درون آن مي يابد و با حرکت هاي ناشيانه اما هماهنگش يکي احساس مي کند. از همين رو بازي مسي با قطعه هاي پيانوي آرتورو بندتي ميکل آنجلي، با تابلوهاي رافائل و با فرمول هاي رياضي جان نش در مورد تئوري بازي که فراتر از يک آهنگ، رنگ و منطق هستند، قابل قياس است. اينها که گفته شد همگي تاثيري هيپنوتيزمي دارند. درست همانند وقتي که كسي براي نخستين بار به تماشاي بازي مسي مي نشيند. او خواسته يا ناخواسته تحت تاثير قرار مي گيرد.

زماني که توصيف روزنامه نگاران ورزشي از مسي را مي خوانيم، در مي يابيم که او چه تردست هنرمندي است. در جريان مسابقه اي ميان بارسلونا و رئال مادريد که در آن بازيکنان حريف مي کوشيدند، او را پي در پي از کار بياندازند، گزارشگر مسابقه گزارش بازي را رها کرده و با هيجان تمام فرياد مي کشد: "او نمي افتد، نمي افتد، نمييي افتددد!!!" در مسابقه اي ديگر ميان دو دشمن ديرينه فريادهاي پر شور "مسي، مسي" با حرف a همراه مي شود و او از اين پس براي هميشه "مسيا" [=ناجي] خوانده مي شود. دومين لقبش پس از "کک".

بازي او به گونه اي سحرآميز همه را شگفت زده و مبهوت مي کند. و مسيح او در فوتبال کسي جز ديگو آرماندو مارادونا نيست. به ندرت مي توان باور کرد، با اين حال زماني که مسي بازي مي کند، پاس هاي مارادونا را در سر دارد؛ درست همانند يک شطرنج باز که در موقعيت هاي مشخصي از بازي از حرکت هاي قهرماني بزرگ الگوبرداري و درست همان حرکت ها را اجرا مي کند. مسي در ‌١٨ آوريل ‌٢٠٠٧ در بارسلونا کپي گلي را به ثمر رساند که مارادونا در ‌٢٢ ژوئن ‌١٩٨٦ در مکزيک به ثمر رسانده بود و از آن با عنوان گل قرن ياد مي شود. بيست سال بعد اما درست عين همان. مسي هم در ‌٦٠متري دروازه حريف حرکتش را آغاز کرد، او هم در يک استارت دو بازيکن حريف را جا گذاشت و با سرعت روانه محوطه جريمه شد، همان جا يکي از بازيکنان که او آنها را جاگذاشته بود، دوباره تلاش مي کند، او را سرنگون کند، اما بي نتيجه. سه مدافع مسي را احاطه مي کنند، اما او به جاي آن که گلزني کند، به سمت راست مي رود، دروازه بان و بازيکني ديگر را دريبل مي کند ... و گل مي زند. و پس از گل تصويري از بهت بازيکنان بارسلونا که از حيرت در جاي خود ميخکوب شده اند. آنها سرهايشان را در دست گرفته اند و چنان به دور و بر خود نگاه مي کنند که گويا نمي توانند باور کنند بار ديگر توانسته اند شاهد به ثمر رسيدن چنين گلي باشند.

زماني که مارادونا در مکزيک گلزني کرد، مسي هنوز به دنيا نيامده بود. او تازه در سال ‌١٩٨٧ متولد شد. و دليلي که من به خاطر آن به بارسلونا سفر کردم و مي خواهم با او ديدار داشته باشم اين است که من در ناپولي با افسانه ديگو مارادونا بزرگ شدم. هيچ گاه بازي آرژانتين و ايتاليا را در جام جهاني ‌١٩٩٠ فراموش نخواهم کرد. مسابقه اي که دست بيرحم تقدير خواسته بود، که تيم ملي ايتالياي آزگليو ويچيني و توتو اسكيلاچي در نيمه نهايي برابر آرژانتين مارادونا رو به رو شود. آن هم درست در ورزشگاه سائو پائولوي شهر ناپولي! زماني که اسکيلاچي گل نخست را به ثمر مي رساند، ورزشگاه واکنشي شادمانه را بروز مي دهد. با اين حال حس مي شود که در ميان تماشاگران اوضاع آن طور که بايد باشد، نيست. پس از گل کاني گيا فرياد هاي بلند تماشاگران غير ايتاليايي و غير ناپلي بر ضد مارادونا کارگر مي شود و اکنون چيزي رخ مي دهد که در تاريخ فوتبال هرگز اتفاق نيفتاده بود و شايد هم ديگر هيچگاه رخ نخواهد داد: جو حاکم بر ورزشگاه بر ضد تيم ملي خودي مي شود. تماشاگران اهل ناپولي فرياد مي کشند: "ديگو! ديگو!" آنها عادت کرده بودند که نام او را صدا بزنند. چگونه بايد آنها را براي اين کار تنبيه کرد و چگونه قرار بود آنها به ناگهان ديگر از او پشتيباني نکنند؟ مارادونا موفق شد، منطق هواداري را وارونه کند.

آن روز را بسيار خوب به ياد دارم. تقريبا يازده ساله بودم و چنين فوتبالي را شايد ديگر بار به ندرت تجربه خواهم کرد. اما به نظر مي رسد چيزي از گذشته بازگشته است. گل بازي برابر انگليس در جام جهاني مکزيک و گلي که "کک" بيست سال بعد به ثمر رساند، يکي از لحظه هاي فراموش ناشدني کودکي ام را تاييد مي کند. تصور مي کنم که چه اندازه فوق العاده و يا سرگيجه آور بود، اگر مي شد مسي را به هنگام بازي در ورزشگاه سائوپائولو تماشا کرد.

لحظه باورنکردني ديدارم با مسي درست زماني است که به او مي گويم، که او وقتي بازي مي کند، شبيه مارادوناست. شبيه اوست يعني نمي دانم چگونه بايد تصويري را که هزاران بار ديده شده، بهتر بيان کنم. با اين حال مي خواهم اين موضوع را به او بگويم. او به من پاسخ مي دهد: "آيا اين واقعيت دارد؟" پاسخي با لبخند، با خجالت و شرم بيشتر از معمول و البته شادماني بسيار.

از اين گذشته مسي حاضر بود با من ملاقت کند، نه به اين خاطر که من نويسنده هستم يا به خاطر اين گونه علت ها. بلکه تنها از آن رو که من اهل ناپولي هستم. مسي مي گويد: "ناپولي را دوست دارم. دوست دارم خيلي زود به آن شهر سر بزنم. بي ترديد خوب خواهد بود اگر بتوانم در آنجا مدت بيشتري بمانم. اين براي يک آرژانتيني درست همانند آن است که به خانه اش مي رود. ناپولي براي مسي و بسياري از هواداران بارسلونا مکاني مقدس البته در فوتبال به شمار مي آيد. ناپولي مکان تبرک بخشي استعدادهاست. شهري که رب النوع فوتبال در آن بهترين سال هايش را گذراند. جايي که او از هيچ برخاست و قهرمان شد. بالاتر از تمام تيم هاي بزرگ. فاتح دنيا.

ليونل مسي درست نقطه مقابل آن چيزي است که انسان از يک ستاره فوتبال انتظار دارد. او بي و دست و پاست و عبارت هاي معمولي را که به او پيشنهاد مي شود، به کار نمي گيرد، سرخ مي شود و به کفش هايش نگاه مي کند. زماني هم که نمي داند چه چيزي بايد بگويد، شروع به جويدن انگشت هايش مي کند.

اما داستان "کک" از هر منظر بسيار شگفت انگيز است. مسي همانند زنبور مودار است. مي گويند زنبور مودار در واقع نبايد پرواز کند، چرا که بدنش بسيار بزرگ است و تحمل اين وزن براي بال هاي کوچکش بيش از اندازه دشوار. با اين حال زنبور مودار اين موضوع را نمي داند و به سادگي پرواز مي کند. مسي هم با اندام کوچکش، با پاهاي کوتاهش و سينه باريکش و با تمام اختلال هاش رشدش در واقع هرگز نبايد مي توانست در فوتبال مدرن و پر از درگيري امروز بازي کند.

برگرفته از Zeit Online

barça
15th July, 2009, 09:59 PM
گودی بگو ببینیم چه فیلمی دیدی؟!
فقط نیای بگی فیلم جت لی دیدی.:4:

mąңđį
16th July, 2009, 12:25 AM
گودی بگو ببینیم چه فیلمی دیدی؟!
فقط نیای بگی فیلم جت لی دیدی.:4:

امشب حال ندارم.فردا یک نقد مشتی در حد توانم براش مینویسم. در ضمن تیکه ای هم که انداختی خیلی باحال بود نمکدون !! :4: من دارم میگم فیلم ایرانی این میگه جت لی !! فکر نمیکنم تو یکی از این فیلم که خواهم گفت خوشت اومده باشه. پس برو این جا وای نسا !! :4:
راستی بهزاد این تاپیک چرا این قدر خلوته؟؟

من پا یه ام : ای گودی ازاده اماده ایم اماده :4:

نچ! نشد!
باید میگفتی:
خونی که در رگ ماست / هدیه به گودی ماست!
(البته این ماست با اون ماست اشتباه نشه !!:gathering:)

REAL FAN
16th July, 2009, 01:02 AM
مینیم که اینجا بحث فیلم شده.
من فیلم زیادی دیدم،سعی میکنم الان بهترین فیلمی که تو عمرم دیدم اینجا بگم....

فارست گامپ Forrest Gump

خلاصه داستان : اقتباسی از ناول "وینستون گروم" درباره‌ی فردی به نام "فارست گامپ" با ضریب هوشی ۷۵ که محوریت داستان فیلم به بیوگرافی این شخص تعلق دارد که از زبان خود او در حالی که در یک ایستگاه اتوبوس منتظر رسیدن اتوبوس مورد نظر خود می باشد برای افراد دیگری که در ایستگاه نشسته اند بیان می شود ؛ یک زندگی پر فراز و نشیب و اتفاقات بسیار جالب و خنده دار و گریه دار ! از دوران کودکی گرفته که به خاطر کمبود ۵ امتیازی ضریب هوشی اش از میزان نورمال برای ثبت نام در مدرسه افراد عادی با مشکل رو به رو می شود تا وارد مدرسه شدن و دوستی با دختری هم سن و سال خود ، راه یافتن به کالج و تیم فوتبال دانشگاه و در پی آن تیم ملی آمریکا ،‌ دیدار با رئیس جمهور وقت ، گرفتن دیپلم کالج و وارد شدن به ارتش آمریکا ، جنگ در ویتنام ، مجروح شدن و گرفتن مدال افتخار از دست رییس جمهور وقت ، ابراز علاقه به دوست دوران کودکی ، راه یافتن به تیم پینگ پونگ ارتش و در پی آن تیم ملی آمریکا ، تبدیل شدن به یک شخصیت ملی و پایان خدمت در ارتش ایالات متحده آمریکا ، تاسیس بزرگترین شرکت صید میگو با کمک ستوان دوران جنگ ویتنام و تبدیل شدن به یک میلیونر ، مرگ مادر ،‌ برقراری روابط عاشقانه با دوست دوران کودکی ، دویدن و دویدن و دویدن به مدت سه سال و دو ماه 1۴ روز و 1۶ ساعت ، ازدواج با دوست دوران کودکی در حین داشتن کودکی سه ساله ! ، مرگ همسر ، رفتن به مدرسه فرزند فارست و زندگی و زندگی و زندگی . . . .

به نظرم این فیلم خیلی خوب تونسته احساس زندگی رو به مخاطب منتقل کنه ، نه زیاده گویی بود و نه کاستی ، عین زندگی ! مثلا وقتی که جنی می میره شما نمی بینید که صفحه برای چند ثانیه سفید یا سیاه بشه ! یا با لانگ شاتی از گورستان روبه رو بشین همراه با آهنگی سوزناک و آنچنانی ! تام هنکس رو می بینید که تنها کنار گور جنی ایستاده و با بغض میگه "تو بامداد روز یکشنبه مردی ... و من گذاشتمت اینجا زیر درختمون" . همون طور که چند بار در دیالوگ ها شنیدیم که "مرگ یک قسمت از زندگیه" توی فیلم هم همین جمله با زبان تصویر گفته میشه و اینجا فارست فقط میتونه بگه "ای کاش اینطوری نبود" . . .

توی این فیلم فهمیدم که سرنوشت هر آدمی میتونه مثل یک پَر با وزیدن باد تغییر کنه ! ، فهمیدم که همه آدم ها با هم متفاوت اند ، فهمیدم که خواستن توانسته ، عشق حقیقی و معنوی رو درک کردم ، فهمیدم بعضی اتفاقات که ما به سادگی از کنارشون می گذریم می تونه چقدر خنده دار باشه و یه جورایی زندگی رو بیشتر درک کردم و البته فهمیدم که "احمق اونیه که کارای احمقانه انجام بده" . . . !!

جایزه اسکار سال 94 فارست گامپ برد.

این فیلم را برای همه توصیه میکنم شدیدا قشنگه.

barça
16th July, 2009, 01:37 AM
من فارست گامپ رو چند سال پیش دیدم ، فیلم جالبی بود ولی منو زیاد نگرفت.
یه سری فیلما هستن مثل فارست گامپ كه واسه همون لحظه خوبن و زیاد آدمو تو فكر نمیبرن و جنبه ی سرگرمی دارن و تو سنین پائینتر برای بیننده جذابن.
ولی خدایی فیلم دریای درون رو هر طور شده گیر بیارید ببینید.
هر كی خواست بگه من یه كپی ازش بزنم بیارم میتینگ ، منتها باید تو فاز اینجور فیلما(بقول منتقدای در پیت ایرانی فیلمایی كه پوچ گرایی غربی دارن!) باشید.
فیلمش تا چند روزی منو مشغول كرده بود!

خدمت برادر گودی عارضم كه اینجا چند هفته ایه كه وضعیتش همینجوریه چون یه سری مسائل همیشه تو انجمن اسپانیا مثل قمه كشی هوادارای بارسا و رئال وجود داره كه زیاد با هم خوب تا نمیكنن!
مسئله ریشه ایه ، البته یه مدتی بود كه خوب شده بود ولی دوباره رفته تو ركود اقتصادی.

Carles Puyol
16th July, 2009, 01:47 AM
بهزاد بزن ورش دار بیار :4:
فیلمی که من این تازگیا دیدم خوشم اومده ازشDeath Race بود خیلی خوشم اومد ته حال بود ! یادش بخیر پارسال عشق دانلود فیلم بودیم ذارت ذارت :4: فیلم دانلود میکردیم ولی امسال حسش نیست یعنی سایته خوبی هم نیست که بشه فیلم ازش دانلود کرد بچه ها سایت دانلود فیلم دارید بدید به ما ؟
--------------
داستان فیلم: سال 2020. اقتصاد ایالات متحده از هم فروپاشیده و زمدگی برای همه سخت شده است. جنسن ایمز قهرمان سابق ‏اتومبیلرانی، در پی کشته شدن زنش سوزی و توطئه چینی برای قاتل جلوه دادن وی، دستگیر و زندانی می شود. جنسن ‏در حالی که نگران فرزند تازه به دنیا آمده خویش است، به زندان ترمینال آیلند فرستاده می شود که به خشونت و بدی ‏شهرت دارد و توسط زندانبان مونثی به اسم هنسی اداره می شود. هنسی مسابقه ای ورزشی ابداع کرده که اینک از ‏محبوب ترین مسابقات کشور به شمار می رود. در این مسابقه اتومبیلرانی یا باید کشت و یا کشته شد. اما برنده نهایی پس ‏از 5 مسابقه، می تواند آزادی اش را به عنوان جایزه به دست آورد. هنسی که به تازگی برنده چهار دور مسابقه مشهور ‏به فرانکشتین را از دست داده، جنسن را تحت فشار می گذارد تا نقاب فرانکشتین را بر چهره کشیده و پشت رل قرار ‏گیرد. با این شرط که اگر برنده شده، آزادی را به وی هدیه خواهد کرد. جنسن که در میان مسابقه دهندگان ردی از قاتل ‏واقعی همسرش را یافته، می پذیرد. در دور اول مسابقه همراه زیبارویی به نام کیس همراه او می شود. زن محکومی که ‏خیلی زود مشخص می شود دست نشانده هنسی است. اما جنسن با وجود توطئه های هنسی برای از دور خارج کردنش، ‏تصمیم دارد تا به هر قیمتی که شده خود را به فرزندش برساند.و...

afshin-ss
16th July, 2009, 01:49 AM
من فارست گامپ رو چند سال پیش دیدم ، فیلم جالبی بود ولی منو زیاد نگرفت.
یه سری فیلما هستن مثل فارست گامپ كه واسه همون لحظه خوبن و زیاد آدمو تو فكر نمیبرن و جنبه ی سرگرمی دارن و تو سنین پائینتر برای بیننده جذابن.
هر كی خواست بگه من یه كپی ازش بزنم بیارم میتینگ ، منتها باید تو فاز اینجور فیلما(بقول منتقدای در پیت ایرانی فیلمایی كه پوچ گرایی غربی دارن!) باشید.

خدمت برادر گودی عارضم كه اینجا چند هفته ایه كه وضعیتش همینجوریه چون یه سری مسائل همیشه تو انجمن اسپانیا مثل قمه كشی هوادارای بارسا و رئال وجود داره كه زیاد با هم خوب تا نمیكنن!
مسئله ریشه ایه ، البته یه مدتی بود كه خوب شده بود ولی دوباره رفته تو ركود اقتصادی.

امکانش هست هم از فارست گامپ و هم از دریای درون یه کپی واسه ما بزنی عمو؟؟؟

REAL FAN
16th July, 2009, 02:06 AM

خدمت برادر گودی عارضم كه اینجا چند هفته ایه كه وضعیتش همینجوریه چون یه سری مسائل همیشه تو انجمن .

فیلم دریای درون جالبه الان خوندم.
wow 50 جازه بین الملی برده!!! بهزاد تو مثل اینکه به فیلمهای ماتادور علاقه خاصی داری!!

من دنبال فیلم کمدی هستم و خیلی خنده دار باشه کسی میتونه معرفی کنه؟

barça
16th July, 2009, 02:59 AM
امکانش هست هم از فارست گامپ و هم از دریای درون یه کپی واسه ما بزنی عمو؟؟؟

من فارست گامپ رو ندارم ، همونطوری كه گفتم فقط دریای درون هست كه اونم اگه این هفته واقعاً میای برات میزنم میارم.

فیلم دریای درون جالبه الان خوندم.
Wow 50 جازه بین الملی برده!!! بهزاد تو مثل اینکه به فیلمهای ماتادور علاقه خاصی داری!!

من دنبال فیلم کمدی هستم و خیلی خنده دار باشه کسی میتونه معرفی کنه؟

پس چی فكر كردی فرهاد؟! من فیلم الكی عمراً نبینم.:4: مثل گودی نیستم كه برم دایره زنگی منگی ببینم!:4:
فیلم دریای درون اگه تو آمریكا ساخته میشد حتماً اسكار بهترین فیلم و كارگردانی رو میبرد.

فیلمای اسپانیایی كلاً ساختارشون ضعیفه ولی این یكی یه جورایی قوی بود ، هم موضوعش گیراست و هم خوب آلخاندرو آمه نابار تونسته فیلمو پیش ببره.
كلاً فیلمای اروپایی زیاد حرفی برای گفتن ندارن ، به زحمت میشه تو اروپا فیلمی پیدا كرد كه به گرد پای فیلمای هالیوودی برسه.
سینمای ایتالیا از همه بهتره تو اروپا به لحاظ مفهوم گرایی بعدشم فرانسه و اسپانیا هستن.

mąңđį
16th July, 2009, 03:45 AM

گروه خونیتون اصلا به قمه كشی نمیخوره !! احتمالا واسه هم دیگه ناخن گیر كشیدید !!:4:

من فارست گامپ رو ندارم ، همونطوری كه گفتم فقط دریای درون هست كه اونم اگه این هفته واقعاً میای برات میزنم میارم.
پس چی فكر كردی فرهاد؟! من فیلم الكی عمراً نبینم.:4: مثل گودی نیستم كه برم دایره زنگی منگی ببینم!:4:
فیلم دریای درون اگه تو آمریكا ساخته میشد حتماً اسكار بهترین فیلم و كارگردانی رو میبرد.

فیلمای اسپانیایی كلاً ساختارشون ضعیفه ولی این یكی یه جورایی قوی بود ، هم موضوعش گیراست و هم خوب آلخاندرو آمه نابار تونسته فیلمو پیش ببره.
كلاً فیلمای اروپایی زیاد حرفی برای گفتن ندارن ، به زحمت میشه تو اروپا فیلمی پیدا كرد كه به گرد پای فیلمای هالیوودی برسه.
سینمای ایتالیا از همه بهتره تو اروپا به لحاظ مفهوم گرایی بعدشم فرانسه و اسپانیا هستن.

بابا فارست گامپ چیه ؟!؟ دریای درون کدومه ؟؟ ما گفتیم بعد مدتها یه فیلم (ایرانی) خوب روی افکارمون تاثیر گذاشت و میخوایم نقدش کنیم.(البته فیلم خوب از لحاظ معنا وگرنه از لحاظ "سینمایی" خیلی ضعیفه.البته من از رو cd دیدم.رو پرده سینما می دیدم بهتر میتونستم نقدش کنم.) فردا شب ایشاالله میشینم مینقدمش. از اون دسته فیلم هایی که مطمئنم بهزاد ازشون خوشت نمیاد !!

حالا که بحث به فیلم خارجی کشید باید بگم من یکی با "باشگاه مشت زنی" خیلی حال کردم.یکی با "هفت".از" دالان سبز" هم خیلی خوشم اومد.
از سینما ایتالیا هم فیلم" سینما پارادیزو" به نظرم بد نبود.این دریای درون بهزاد هم ای......زیاد حال نکردم.البته من فیلم بین حرفه ای نیستم.این ها رو هم بچه ها میگیرن گاهی وقتی که دور همیم و بیکاریم می شینیم می بینیم.

چند وقت بود میخواستم برم "در باره الی" رو ببینم وقت نمیشه.ببینم هنوز تو اکران هست؟؟ :4: من خونم تو عباس آباده و سینما آزادی سه دقیقه با خونه ام فاصله داره ولی نمیدونم چه فیلم هایی رو داره پخش میکنه !! :4:

110

barça
16th July, 2009, 04:03 AM
گروه خونیتون اصلا به قمه كشی نمیخوره !! احتمالا واسه هم دیگه ناخن گیر كشیدید !!:4:

بابا فارست گامپ چیه ؟!؟ دریای درون کدومه ؟؟ ما گفتیم بعد مدتها یه فیلم (ایرانی) خوب روی افکارمون تاثیر گذاشت و میخوایم نقدش کنیم.(البته فیلم خوب از لحاظ معنا وگرنه از لحاظ "سینمایی" خیلی ضعیفه.البته من از رو cd دیدم.رو پرده سینما می دیدم بهتر میتونستم نقدش کنم.) فردا شب ایشاالله میشینم مینقدمش. از اون دسته فیلم هایی که مطمئنم بهزاد ازشون خوشت نمیاد !!

حالا که بحث به فیلم خارجی کشید باید بگم من یکی با "باشگاه مشت زنی" خیلی حال کردم.یکی با "هفت".از" دالان سبز" هم خیلی خوشم اومد.
از سینما ایتالیا هم فیلم" سینما پارادیزو" به نظرم بد نبود.این دریای درون بهزاد هم ای......زیاد حال نکردم.البته من فیلم بین حرفه ای نیستم.این ها رو هم بچه ها میگیرن گاهی وقتی که دور همیم و بیکاریم می شینیم می بینیم.

چند وقت بود میخواستم برم "در باره الی" رو ببینم وقت نمیشه.ببینم هنوز تو اکران هست؟؟ :4: من خونم تو عباس آباده و سینما آزادی سه دقیقه با خونه ام فاصله داره ولی نمیدونم چه فیلم هایی رو داره پخش میکنه !! :4:

110

ناخن گیر ، هان؟
وقتی رفتی زیر گیوتین میفهمی بچه های اینجا واسه همدیگه چی میكشن.
همین مصطفی چند بار با تانك اومده بود ولی نمیدونم چرا شلیك نكرد!

مثل اینكه از دیوید فینچر خوشت میاد ، من عاشق فینچرم.
هنوز فیلم باشگاه مشتزنیش رو ندیدم ولی بقیه ی كاراشو دیدم.
فیلم هفت با هنر نمایی سلطان كوین اسپیسی كولاك بود.

من بشدت از سینمای ایران نفرت دارم ، آخرین باری كه فریب خوردم یه فیلم ایرانی دیدم اخراجیهای یك بود كه مثه چی از وقتی كه براش هدر دادم پشیمون شدم!

mąңđį
16th July, 2009, 04:18 AM
ناخن گیر ، هان؟
وقتی رفتی زیر گیوتین میفهمی بچه های اینجا واسه همدیگه چی میكشن.
همین مصطفی چند بار با تانك اومده بود ولی نمیدونم چرا شلیك نكرد!

بشین بابا حال نداریم تازه کلی هم کلاس براتون گذاشتم با ناخن گیر !! این جا احتمالا با رژ لب با هم دعوا میکنید !! :4:
اون تانک نبوده بانک بوده !!:gathering: مصطفی فرغون بلد نیس برونه !! تانک؟؟:21:

مثل اینكه از دیوید فینچر خوشت میاد ، من عاشق فینچرم.
هنوز فیلم باشگاه مشتزنیش رو ندیدم ولی بقیه ی كاراشو دیدم.
فیلم هفت با هنر نمایی سلطان كوین اسپیسی كولاك بود.

این جوری هم که تو میگی که نه ولی خب فینچر رو از بقیه بیشتر قبول دارم.
باشگاه مشتزنی رو ندیدی؟؟ پس اصلا نمیدونی دیوید فینچر یعنی چی !!
هفت واقعا فوق العاده بود. همه چیزش.البته از لحاظ معنا و پیام فیلم یه نمه باهاش مشکل دارم ولی خب در کل فیلم فوق العادیه.

من بشدت از سینمای ایران نفرت دارم ، آخرین باری كه فریب خوردم یه فیلم ایرانی دیدم اخراجیهای یك بود كه مثه چی از وقتی كه براش هدر دادم پشیمون شدم!

میدونی سینمای ایران مثل باقی چیزهاش میمونه.مثلا مثل فوتبالش.ولی خب تو این بین فیلم های خوب هم پیدا میشن.مثلا مثل هامون یا آژانس شیشه ای.یا همین فیلمی که میخوام نقدش کنم.البته فیلم های خوبش هم پر از عیب و ایراد هستند ولی باز ارزش دیدن رو دارن.هان؟؟

110

Khashayar-cc
17th July, 2009, 03:39 AM
صحبت فیلم شد.
من زیباترین فیلم هایی که دیدم و اصلاً نمیتونم رده بندیشون کنم اینان :
ارباب حلقه ها ( سری )
Don Juan DeMarco ( جانی دپ ، مارلون براندو )
The Man In The Iron Mask ( لئوناردو دی کپریو )
Bella Mafia
Sleepers ( برت پیت ، داستین هاف من ، رابرت دنیرو و ... )

فیلم Gridiron Gang هم وقتی دیدم یه فیلم سرگرم کننده بود ولی آخرش که دیدم همه ی داستان و حتّی اسم ها واقعین خیلی جا خوردم و عاشقش شدم.آخرش با شخصیت های واقعی ( بازیگرای فیلم نه ) که داستان از روی اونا ساخته شده مصاحبه میکنه.
فیلم Behind Enemy Lines هم امروز MBC Persia نشون داد داستانش واقعیه جالب بود.

barça
17th July, 2009, 03:50 AM
خشی كل فیلمای مورد علاقه ت یه شاهی نمیارزه.
كلاً من با تو سر فیلم عمراً كوچكترین تفاهمی ندارم!(برات متاسفم:4:)

-----------

این گودی مثلاً خواست یه فیلم بیاد نقد كنه ، به جون خودم آخرشم میاد یه فیلم زاقارت میگه!
ولی مثل اینكه فیلم خارجیش خوبه ، كلاً نمردیمو از گودی یه چیز درسته حسابی دیدم بالاخره.

NoName
17th July, 2009, 07:19 AM
میگم خشی بالاخره ماشینو انداختی به مصطفی؟:4:
چیز ببخشید ممکنه هنوز ننداخته باشی. مصطفی موفق شد ماشین تورو بخره؟:4:

Mazzi
17th July, 2009, 09:16 AM
چند وقت بود میخواستم برم "در باره الی" رو ببینم وقت نمیشه.ببینم هنوز تو اکران هست؟؟ من خونم تو عباس آباده و سینما آزادی سه دقیقه با خونه ام فاصله داره ولی نمیدونم چه فیلم هایی رو داره پخش میکنه !!

نتیجه
ایشون خونشون یا تو وزراست یا تو قائم مقام یا تو پاکستان
اگه تو پاکستان باشه خونشون تا محل خدمت سابق و فعلیه کارم 1 دقیقه فاصله داره
اگه تو قائم مقام باشه میشه دو دقیقه
اگه تو وزرا باشه 3 دقیقه!!!!!!!!
البته 1 احتمال هم هست جنوب خیابون بهشتی باشه
که اینجوری 1 از خیابون رد شدن هم بهش اضافه میشه
یا تو پمپ بنزین قاچاق بنزین می کنه که خودم فردا صبح دستگیرش می کنم :4:
راستی صندوق صدقات سر پاکستان بقل دکه خرابه!!!
همکارم اونجا پول انداخت تا پول انداخت یه ماشین از پشت زد به ماشینش :21:
از ما گفتن بود :4:

Abolfazl
17th July, 2009, 05:47 PM
من با فیلمای جیمزباند :8: و رمبو :8: خیلی خیلی حال می کنم!!! http://www.topgoal.ir/images/smilies/wagfinger1.gifhttp://www.topgoal.ir/images/smilies/wavesmile.gifhttp://www.topgoal.ir/images/smilies/47b20s0.gif

Khashayar-cc
17th July, 2009, 06:27 PM
بهزاد تو اصلاً یکی از اینایی که من گفتم رو دیدی ؟
نه ماشینو به این نمیدم ارزون میخره:4:.

barça
17th July, 2009, 07:26 PM
ارباب حلقه ها كه اصلاً فیلم نیست.
عمراً اگه حاضر بشم بشینم حتی 2 دقیقه ش رو نگاه كنم.
اسلیپرز رو هم یادمه كه برات تعریف كردم گفتم كه دیدم.

كلاً من فیلما رو به چند دسته واسه خودم تقسیم كردم:

1- فیلمایی كه مفهوم گرا هستن و چندین و چند بار میشه دیدشون.
مثل همین دریای درونی كه گفتم یا هفت ، مظنونین همیشگی ، بازی و ... .

2- فیلمایی كه بازیگراشون باعث میشن آدم اون فیلم رو ببینه و كلاً بخاطر ساختار قویشون میشه دیدشون.
مثل زیبای آمریكایی ، 21 و همه ی فیلمایی كه كوین اسپیسی بازی كرده.:4:

3- فیلمایی كه دیدنشون بهآدم میچسبه و همین كه تو اون فضا باشی جالبه ولی بعد از اتمام فیلم زیاد ذهن آدم رو درگیر خودش نمیكنه.
مثل بعد از ظهر سگی ، گلن گری گلن راس و مودیلیانی و ... .

4 فیلمایی كه بدرد وقت پر كردن میخوره.
مثل این فیلمای خنده داری كه كفار میسازن و قفط بدرد وقتی میخوره كه شارژی بشینی ببینی.

5- فیلمایی كه اصلاً ارزش دیدن نداره معلوم نیست رو چه حسابی ساخته میشن.
مثل فیلمایی كه تو میبینی.:secret:

حالا ممكنه این وسط یه سری فیلمای خوب هم پیدا بشه كه تو نگاه میكنی ولی تا من تائید نكنم بازم برچب بدرد نخور بودن میچسبه بهشون.

نكته: من بعنوان مهمترین داور فستیوال كن ، اسكار و ... این حرفا رو میزنم نه مثل گودی بعنوان منتقد در پیت جشنواره ی فیلم فجر.:4:
نكته ی دیگه: من اصلاً خود شیفته نیستم و اصلاً هم خودمو بیشتر از بقیه قبول ندارم تازه خیلی هم خاكیم كه افتادم تو طرح دارم آسفالت میشم..:308:

ơɧʂҽɳ♏
17th July, 2009, 07:31 PM

2- فیلمایی كه بازیگراشون باعث میشن آدم اون فیلم رو ببینه و كلاً بخاطر ساختار قویشون میشه دیدشون.

3- فیلمایی كه دیدنشون بهآدم میچسبه و همین كه تو اون فضا باشی جالبه ولی بعد از اتمام فیلم زیاد ذهن آدم رو درگیر خودش نمیكنه.

مثل این فیلمای خنده داری كه كفار میسازن و قفط بدرد وقتی میخوره كه شارژی بشینی ببینی.

حالا ممكنه این وسط یه سری فیلمای خوب هم پیدا بشه كه تو نگاه میكنی ولی تا من تائید نكنم بازم برچب بدرد نخور بودن میچسبه بهشون.

نكته: من بعنوان مهمترین داور فستیوال كن ، اسكار و ... این حرفا رو میزنم نه مثل گودی بعنوان منتقد در پیت جشنواره ی فیلم فجر.:4:
نكته ی دیگه: من اصلاً خود شیفته نیستم و اصلاً هم خودمو بیشتر از بقیه قبول ندارم تازه خیلی هم خاكیم كه افتادم تو طرح دارم آسفالت میشم..:308:

بهزاد جان اگه با سری The Lord Of Ther Ring حال نمیکنی ، با فیلم Philadelphia ، یا The Dark Knight ، یا Saving Private Ryan چی ؟ با اینا هم حال نمیکنی اینا از برترین فیلم های تاریخ سینما هستنا !
البته این نظر منه !

Abolfazl
17th July, 2009, 08:26 PM
فیلمای مربوط به دوره جنگ جهانی دوم هم واقعاً عالی هستن و من دوسشون دارم! :victory:. این فیلم نجات سرباز رایان رو دارم، اما هنوز ندیدمش!!!!!!! :4:

Ңossein MДster
17th July, 2009, 09:35 PM
فیلمای مربوط به دوره جنگ جهانی دوم هم واقعاً عالی هستن و من دوسشون دارم! :victory:. این فیلم نجات سرباز رایان رو دارم، اما هنوز ندیدمش!!!!!!! :4:
ابوالفضل برات متاسفم :4:
ادم نجات سرباز رایان رو داشته باشه و ندیده باشه؟
ادم صحنه های جنگش مخصصوصا اون اولش تو ساحل نرماندی رو که میبینه تا یه هفته میره تو کما!

راستی این فیلم دریای درون هم حلال زاده بود !
امروز اتفاقی رسید به دستم !
ببینم کی همت میکنم بشینم ببینم :308:

ơɧʂҽɳ♏
17th July, 2009, 09:56 PM
ابوالفضل برات متاسفم :4:
ادم نجات سرباز رایان رو داشته باشه و ندیده باشه؟
ادم صحنه های جنگش مخصصوصا اون اولش تو ساحل نرماندی رو که میبینه تا یه هفته میره تو کما!

راستی این فیلم دریای درون هم حلال زاده بود !
امروز اتفاقی رسید به دستم !
ببینم کی همت میکنم بشینم ببینم :308:

Saving Private Rayn به ضعم و گمان خیلی از منتقدین بهترین فیلم ساخته شده در ژانر جنگ به خصوص جنگ جهانی هستش .

xavi6
17th July, 2009, 10:16 PM

زکی به قول حسین آدم این فیلم رو داشت باشه ولی‌ ندیده باشه... کلا فیلمش خیلی‌ واقعی‌ آدم یجورایی فکر می‌کنه خودش تفنگ به دست .. روت خیلی‌ اثر میذاره..تاق ۲ هفته بهش فکر میکنی‌....برو ببین حتما دبیا:4::45:

barça
17th July, 2009, 11:01 PM
حاج حسین فیلم دریای درون رو سر فرصت مناسب كه حس و حالش رو داری ببین.

من فیلم نجات سرباز ریان رو دیدم ، بدك نبود ولی میشه جزو همون فیلمایی گذاشت كه تو لحظه باید دید و باهاش حال كرد ، یه حالت مستند گونه از تصاویر جنگ داره كه ساختارش خیلی خیلی قویه ولی برای من جزو فیلمای موندگار نبود.

mąңđį
18th July, 2009, 01:45 AM
بچه ها خدا وکیلی شرمنده. تازه الان از فشم رسیدم خونه.دارم از خستگی میمیرم.جاتون خالی دیشب سه تا سری خونسار خاک کردیم !! :4: البته یه زمان میرفتیم فشم ترامادول مینداختیم و جیگار میکشیدیم....بیخیال !!:secret:
داشتم میگفتم اون قدر خسته ام که حال ندارم برم آبیدلان و تاپیک بارسا یه تشکر بزنم.این جا هم اومدم برای این که بد قول نشم.ایشالله فردا شب !! :4:

این گودی مثلاً خواست یه فیلم بیاد نقد كنه ، به جون خودم آخرشم میاد یه فیلم زاقارت میگه!
ولی مثل اینكه فیلم خارجیش خوبه ، كلاً نمردیمو از گودی یه چیز درسته حسابی دیدم بالاخره.

جناب بهزاد گودرزی!! بله فیلمی که میگم از نظر "فنی" و "سینمایی" زاقارت که چه عرض کنم زابیل و خالتور هم هست.یعنی به غیر از بازی خوب بازیگرها از نظر سینمایی هیچی نداره ولی خب معنا و حسی که به آدم میده عجیبه. یه فیلمیه که هر کس با هر نوع تریپ و فکر و منش دیده خوشش اومده.برای این که سرکار باشید :4: یه هنر پیشه اش رو معرفی میکنم : شهاب حسینی.
من که منتقد سینمایی نیستم.راستش اصلا درست و حسابی از سینما سر در نمیارم. قصدم اینه که به عنوان یه مخاطب ساده یه فیلم رو که بعد از مدت ها روم تاثیر گذاشت رو بنقدم.همین !!

و اما در مورد سلیقه من و تو !! مرتیکه گولاخ گودی رو فاکتور بگیر :4: بعد بیا با هم مقایسه بشیم ببینیم کی سلیقه اش چیپ و زاقارته !! قضاوت هم به عهده بکس ماتادور.

بچه ها نظرتون راجع به استنلی کوبریک چیه؟؟ من حتی از فینچر هم خیلی بیشتر قبولش دارم.تک تک فیلماش بی نظیر هستند.غلاف تمام فلزی.تلالو. دکتر استرنج لاو .
تلالو تنها فیلم ترسناکیه که من خوشم میاد.از باقی فیلم ها (مثلا اره و کینه) و حتی بازی های ترسناک (مثل سایلنت هیل و یا رزیدنت اویل ) به شدت متنفرم.

نتیجه
ایشون خونشون یا تو وزراست یا تو قائم مقام یا تو پاکستان
اگه تو پاکستان باشه خونشون تا محل خدمت سابق و فعلیه کارم 1 دقیقه فاصله داره
اگه تو قائم مقام باشه میشه دو دقیقه
اگه تو وزرا باشه 3 دقیقه!!!!!!!!
البته 1 احتمال هم هست جنوب خیابون بهشتی باشه
که اینجوری 1 از خیابون رد شدن هم بهش اضافه میشه
یا تو پمپ بنزین قاچاق بنزین می کنه که خودم فردا صبح دستگیرش می کنم :4:
راستی صندوق صدقات سر پاکستان بقل دکه خرابه!!!
همکارم اونجا پول انداخت تا پول انداخت یه ماشین از پشت زد به ماشینش :21:
از ما گفتن بود :4:

ته خیابون بهشتی !! :4: نزدیک بیمارستان.
اه اه.به خاطر تو همین فردا میریم دنبال یه خونه دیگه. شاید برم کامرانیه یا نیاوران !! این جوری به فارکس هم نزدیکم !!:21: (شکلک آره داداش مایه داریم و داریم به رخ میکشیم مشکلی داری؟!؟! اگه مشکلی داری یه قدم برو جلو !! :4: )

ای روشنفکر !! ای خفن !! ای پیپ !! ای ژان پل سارتر !! ای جشنواره کن !! ای محسن مخلمباف !! ای عباس کیارستمی !! ای جاده خاکی که تهت بن بسته !!!! (این یکی خیلی تیکه خفنی بود خدایی !) ای آلبالو !! ای شفتالو !! ای هلو !! دمت گرم ما تو رو خیلی قبول داریم تو همه اینایی که گفتم ولی........ بیخیال !! باشه؟؟

110

Carles Puyol
27th July, 2009, 06:06 PM
گودی مرد ! بیا دیگه ! بیا نقد کن دیگه :love05:
----------
دیشب ساعت 7 صبح (سوتیو :4: ) نشستم فیلم محاکمه رو ببینم خیلی فیلم قشنگیه این ایرج قادری هر فیلمی که ساخته توپ بوده من خودم دروغ نمیگم فیلم ایرانی میبینم خارجی میبینم از اونایی نیستم که سینما خودمون رو نبینم :4: ولی میبینم اگه قشنگ بود تا اخرش میبینم اگه نه که وسط فیلم اگه سی دی بود میشکنم اگه دانلودش کرده باشم میپاکمش :4:
-----------------------
بچه ها کارتون عصر یخبندان 3 اومده رفتم دانلودش کردم کسی لینک دانلودشو میخواد بگه براش بزارم:victory:
-------------------
راستی کسی اینجا هست بلد باشه زیر نویس کنه فیلمو من هر کاری کردم نتونستم ! درستو حسابی ! :308:

Ңossein MДster
27th July, 2009, 06:23 PM
راستی کسی اینجا هست بلد باشه زیر نویس کنه فیلمو من هر کاری کردم نتونستم ! درستو حسابی !
ارسل مشکلت رو درست بگو شاید بتونم کمکت کنم .
میخوای زیرنویس کنی یا با یه زیرنویس مشکل داری؟
اگه میخوای زیرنویس کنی دقیقا مشکلت چیه ؟ من خودم دو تا فیلم زیرنویس کردم . احتمالا بتونم راهنماییت کنم

Carles Puyol
27th July, 2009, 06:27 PM
حسین من میخوام یک فیلمو زیر نویس کنم کارتون عصر یخبندان ساب دیتایل رو هم گرفته فایل زیر نویس با جت ایدیو میخوام بکنم کهسیستم به جت ایدیو حساسیت داره :4: وقتی واردش میشم هنگ میکنه سیستم :4: از راه های دیگه کمک میخوام :8:

Ңossein MДster
27th July, 2009, 07:12 PM
من که اخر سر نفهمیدم چی گفتی :4:
ولی برای زیرنویس کردن از Subtitle Workshop استفاده کن .
زیرنویس انگلیسی هماهنگ اگه با فیلم داری رو با فیلم همنام میکنی و با این برنامه بازش میکنی .
بعدش هم که خیلی راحت ترجمه فارسی رو جایگزین جملات انگلیسی میکنی .

در مورد پلیر هم بهت پیشنهاد میکنم از KM Player استفاده کنی .
درباره همه چیز بهت تنظیمات میده و همه چیز رو میتونی به دلخواه خودت دستکاری کنی .
مثلا تنظیمات زیرنویسی که در اختیارت میزاره از کل تنظیمات جت ائودیو بیشتره !

اون هنگ کردن هم فکر کنم مربوط به کدک هات باشه که یه جاش میلنگه .
اگه از پک کدک خاصی استفاده میکنی کلا انیستالش کن و یه بار k-lite codec pack رو دوباره نصب کن .

barça
28th July, 2009, 01:45 AM
قضیه ی این آنفولانزاری خوكی مثل اینكه خیلی جدیه!
چند وقته خبری از گودی نیست ، فكر كنم به این بیماری مهلك مبتلا شده!:4:

جدی مثل اینكه قضیه ی این بیماری خیلی خیلی وخیمتر از ایناس كه فكرشو میكردم ، چند روز پیش داداش كوچیكم میگفت زن استادشون بر اثر همین بیماری فوت كرده بنده خدا!
كلاً صدا و سیمای هم خیلی عقبه ، وقتی كار از كار میگذره تازه یادش میوفته یه چیزی بگه ، ببینید آش چقدر شور شده كه خان هم فهمیده و تو تلویزیون هم مجبور شدن بگن!
مطمئناً تعداد بیمارها خیلی بیشتر از این 20-30 تایی هست كه اینا میگن.

از یكشنبه دارم حداقل بار دستمامو 25 بار در روز میشورم ، تا بیكار میشم میرم سر و صورتمو میشورم.:4:
این دست شستنم رفته رو اعصاب اطرافیانم!:4:

Carles Puyol
28th July, 2009, 02:16 AM
حسین دمت گرم دارم ور میرم تا درستش کنم خوردم به مشکل بهت میگم :victory:

بهزاد از این ماسکها استفاده کن :4:
----------------------------------------------------------
جالب ترين ماسك ها براي جلو گيري از آنفولانزا خوكي

آنفولانزا خوكي يكي از داغ ترين خبر ها در اين روز هاست و به همين دليل اين داغ بودن خبر هم خود نوعي خلاقيت در انسان خلق كرده كه انسان رو به طراحي ماسك هاي جالب و متنوع مجبور كنه .

http://iranvij.ir/group/img/up/1241714758.jpg

http://iranvij.ir/group/img/up/1241759115.jpg

http://iranvij.ir/group/img/up/1241710323.jpg

http://iranvij.ir/group/img/up/1241705203.jpg

Carles Puyol
4th August, 2009, 12:50 PM
چرا بهترین های فوتبال اروپا، اسپانیا را به انگلیس ترجیح می دهند؟

بهترین های فوتبال اروپا در فصل نقل و انتقالات تابستانی ترجیح دادند به جای لیگ برتر انگلیس به لا لیگای اسپانیا کوچ کنند. Goal.com دلایل این مسئله را بررسی می کند.

سایت گل : بر اساس گزارش های شبکه "اسکای اسپورت"، لیگ برتر همواره "بهترین و جذاب ترین لیگ" در جهان بوده است؛ و در پایان فصل گذشته مشخص شد که لیگ برتر بدون شک قوی ترین لیگ جهان نیز هست.

پنج سال متوالی، یکی از تیم های انگلیسی، فینالیست لیگ قهرمانان اروپا بود و سه سال پی در پی نیز سه تیم انگلیسی در جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی حضور داشتند. شاید این مسئله لزوما برتری لیگ جزیره را به سایر لیگ های اروپای نشان ندهد اما بی تردید گواه قدرت چهار تیم بزرگ لیگ برتر، منچستر یونایتد، لیورپول، آرسنال و چلسی است.

با این وجود، به نظر می رسد در تابستان شرایط تغییر کرد و اینک لا لیگا به جای لیگ برتر به "بهترین و جذاب ترین لیگ" جهان تبدیل شده است. فوتبال فوق تماشایی و خیره کننده بارسلونا در فصل گذشته همگان را متقاعد کرد که بهترین و زیباترین فوتبال جهان در اسپانیا انجام می شود؛ و از سوی دیگر حضور دوباره فلورنتینو پرز در باشگاه رئال مادرید، پایتخت اسپانیا را به پایتخت فوتبال دنیا تبدیل کرد.

در این تابستان بزرگ ترین بازیکنان دنیا به یکی از دو تیم رئال مادرید یا بارسلونا پیوستند. بازیکنانی مانند داوید ویا، فرانک ریبری، کاکا، سسک فابرگاس و کریس رونالدو از آرزویشان برای ماندن در لا لیگا یا انتقال به اسپانیا گفتند و این ثابت می کند که این لا لیگاست که جذاب ترین لیگ دنیاست.اما چه شد که به یکباره فوتبال اسپانیا این چنین بهترین فوتبالیست های جهان را مسحور خود کرد؟ شاید دلایل زیر به فهم این مسئله کمک کند:

1- فوتبال کهکشانی بارسلونا

تردیدی نیست که فوتبالی که فصل گذشته تیم پپ گواردیولا بازی می کرد بهترین و مسحورکننده ترین فوتبال فصل پیش جهان بود. بارسلونا قهرمانی در سه جام- لا لیگا، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا- را جشن گرفت و فوتبالی حماسی که بازیکنانی مانند لیونل مسی، ژاوی، اینیستا، اتوئو، آنری و دنی آلوس به نمایش می گذاشتند با بی رحمی دلچسبی هر تیمی را مغلوب می کرد. پیروزی بارسلونا در مقابل منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا یک نمایش کامل از برتری آنها و انعکاسی از فوتبالی بود که در لا لیگا انجام می شود؛ و همین مسئله کافی بود تا بهترین های فوتبال جهان را متقاعد کند که اسپانیا کشوری است که بهترین لیگ فوتبال جهان را داراست.

2- انقلاب در رئال مادرید

علی رغم ناکامی مادریدی ها در لیگ قهرمانان در پنج فصل گذشته و سو مدیریت کالدرون و میاتوویچ، رئال مادرید همواره بزرگترین باشگاه جهان و پیوستن به این باشگاه، رویای بسیاری از بازیکنان فوتبال دنیا است. شاید کمترین حسن بازگشت فلورنتینو پرز به رئال مادرید، پایان دادن به وضع فاجعه بار این تیم بود اما بازگشت دوباره این سیاستمدار اسپانیایی به غول پایتخت با یک انقلاب همراه بود. کاکا، رونالدو، کریم بنزما و رائول آلبیول به رئال پیوستند و اکنون رئال، حداقل روی کاغذ، با بارسلونا برابری می کند. کاکا در ژانویه به منچستر سیتی پاسخ منفی داده بود، آروزی همیشگی رونالدو، پوشیدن پیراهن رئال مادرید بود و بنزما نیز می توانست به منچستر یونایتد بپیوندد اما این کار را نکرد. بازگشت دوباره فلورنتینو پرز، رئال مادرید را به یک گزینه جذاب تبدیل کرده است و بار دیگر آنها این قدرت را یافتند تا بهترین بازیکنان جهان را متقاعد به حضور در پایتخت اسپانیا کنند.

3- آب و هوای انگلیس

اینکه آب و هوای همیشه بارانی جزیره، در گریز بازیکنان از لیگ برتر نقش دارد، غیر قابل انکار است. ستاره فرانسوی بایرن مونیخ، فرانک ریبری، وقتی پیشنهاد های تیم های منچستر یونایتد، چلسی و منچستر سیتی را در مقابل خود دید گفت که نمی خواهد در انگلیس بازی کند چون آب وهوای آنجا را دوست ندارد. آب و هوای جزیره، شاید غیر قابل پیش بینی ترین آب و هوای دنیا باشد؛ شما می توانید در یک ساعت، برف، باران و آفتاب را با هم داشته باشید. اگرچه بازیکنان زیادی نیستند که از آب و هوای جزیره ناراضی باشند یا حداقل از آن به عنوان فاکتوری برای بازی نکردن در لیگ برتر یاد کنند اما ریبری چنین عقیده ای دارد. در اسپانیا، هوا غالبا گرم و آفتابی و آب و هوا عالی است.

4- قوانین مالیاتی قوانین مالیاتی

در اسپانیا نسبت به انگلیس شرایط مساعد تری دارد و برای بازیکنان گران قیمت دنیای فوتبال جذاب تر است. در اسپانیا یک فوتبالیست در پنج سال اولی که در آنجا زندگی می کند، مالیاتی بین 25-23% پرداخت می کند در حالی که در انگلیس افراد با در آمد بالا چیزی حدود 50% مالیات پرداخت می کنند. این مسئله مطمئنا چندان به حضور بازیکنان در لیگ برتر کمک نمی کند.

5- سال منتهی به جام جهانی

نمایش بازیکنان در فصل 10-2009، تاثیر زیادی در حضور آنها در جام جهانی آینده خواهد داشت و بازیکنان حاضر نیستند ریسک کنند و به لیگ برتر بروند. تطبیق با شرایط لیگ برتر آسان نیست و نیاز به زمان دارد و برای بازیکنانی که خواهان حضور در آفریقای جنوبی هستند، شرایط مناسبی نیست. برای مثال در مورد داوید ویا، بازی در اسپانیا حضور او در ترکیب اصلی تیم ملی اسپانیا را تضمین می کند اما انتقال به منچستر یونایتد این حد از اطمینان را برای او به همراه ندارد.

بهنام جعفرزاده

S@eed
9th August, 2009, 03:25 AM
مثکه کاپیتان اسپانیول بر اثره حمله ی قلبی مرده . خدا بیامرزتش

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/08/08/1429841/espanyol-captain-daniel-jarque-dies-of-heart-failure

barça
9th August, 2009, 08:51 AM
آره منم امروز شنیدم!
سكته ی قلبی زده بند خدا ، بازیكن بزرگی نبود ولی تو فوتبال اسپانیا چندان هم گمنام نبود.
بازیكن فوتبال به این آمادگی سكته میزنه كه خیلی عجیبه!

بهر حال روحش شاد.

F.Hierro
9th August, 2009, 10:19 AM
سلام... من کیم؟ اینجا کجاست؟

سیاوش چرا برگشته!!! (شوخی بودا) سیاوش بمون تا برگردم.

HHAMI
9th August, 2009, 10:24 AM
مثکه کاپیتان اسپانیول بر اثره حمله ی قلبی مرده . خدا بیامرزتش

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/08/08/1429841/espanyol-captain-daniel-jarque-dies-of-heart-failure

آره منم امروز شنیدم!
سكته ی قلبی زده بند خدا ، بازیكن بزرگی نبود ولی تو فوتبال اسپانیا چندان هم گمنام نبود.
بازیكن فوتبال به این آمادگی سكته میزنه كه خیلی عجیبه!

بهر حال روحش شاد.

واقعا عجیب و باور نكردنیه!
این خبرای فارس رو ببینید

كاپيتان اسپانيول درگذشت (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180018)

كروس: خاركه هيچ مشكلي نداشت (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180063)

لاپورتا: علت مرگ دانيل را مشخص كنيد

رائول: نمي‌توانم با خاطرات خاركه خداحافظي كنم (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180034)

خاركه پس از تماس با نامزدش براي هميشه سكوت كرد (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805180109)

mąңđį
13th August, 2009, 07:36 AM
قضیه ی این آنفولانزاری خوكی مثل اینكه خیلی جدیه!
چند وقته خبری از گودی نیست ، فكر كنم به این بیماری مهلك مبتلا شده!:4:

جدی مثل اینكه قضیه ی این بیماری خیلی خیلی وخیمتر از ایناس كه فكرشو میكردم ، چند روز پیش داداش كوچیكم میگفت زن استادشون بر اثر همین بیماری فوت كرده بنده خدا!
كلاً صدا و سیمای هم خیلی عقبه ، وقتی كار از كار میگذره تازه یادش میوفته یه چیزی بگه ، ببینید آش چقدر شور شده كه خان هم فهمیده و تو تلویزیون هم مجبور شدن بگن!
مطمئناً تعداد بیمارها خیلی بیشتر از این 20-30 تایی هست كه اینا میگن.

از یكشنبه دارم حداقل بار دستمامو 25 بار در روز میشورم ، تا بیكار میشم میرم سر و صورتمو میشورم.:4:
این دست شستنم رفته رو اعصاب اطرافیانم!:4:

آدم از این آنفولانزا های خوکی بگیره بهتره تا مثل تو ایدز بگیره !! :4:
تو دیگه چه قدر ترسویی !!
---------------
آقا این فیلمه اسمش "دلشکسته" اس !! :4: خداییش حس ندارم در موردش بنویسم نمیدونم چرا !!

afshin-ss
30th August, 2009, 08:02 PM
واسه ثبت نام تو پیش بینی لیگ برتر فقط تا فردا 2شنبه فرصت دارید.

barça
31st August, 2009, 01:03 AM
ركورد طولاني‌ترين مدت تماشاي تلويزيون شكست
يك مرد سريلانكايي و ساكن كانادا ركورد تماشاي طولاني مدت و بدون وقفه تلويزيون را شكست. به گزارش خبرگزاري رويترز سورش جوآشيم به مدت 69 ساعت و 48 دقيقه تلويزيون تماشا كرد و توانست نام خود رادر كتاب ركوردهاي گينس براي دومين بار به ثبت برساند. طبق قوانين ركوردهاي گينس ركورددار در هنگام اجراي برنامه خود اجازه دارد هر نيم ساعت 5 دقيقه استراحت كند و در هر 8 ساعت شب 15 دقيقه بخوابد. در باقي ساعات وي حق نگاه كردن به چيزي به غير از تلويزيون را ندارد. ركورد سابق طولاني‌ترين مدت تماشاي تلويزيون نيز به خود وي تعلق دارد. در مرحله قبل او موفق شده بود 50 ساعت و 7 دقيقه به تلويزيون خيره شود. وي در تمام مدت شبكه تلويزيوني abc كانادا را تماشا كرده است.

ركوردهاي گينس پيرترين زوج زنده جهان را معرفي كرد
يك مرد 105 ساله كه بازمانده از دوران اردوگاه اسراي جنگي است به همراه همسر 100 ساله‌اش رسما به عنوان پيرترين زوج زنده دنيا معرفي شدند. به گزارش رويترز ، كتاب ركوردهاي گينس رسما اين عنوان را به هربرت و ماگدا براون كه هم‌اكنون ساكن فيلادلفياي امريكا هستند اعطا كرد. اين ركورد درست چند روز پس از اعطاي همين ركورد به دو زوج انگليسي به نام‌هاي پرسي و فلورانس آرو اسميت توسط كتاب ركوردهاي گينس اعلام شده است. زوج آرو اسميت نيز درست مانند خانواده براون 100 و 105 ساله بودند اما خانواده براون با ارائه مداركي ثابت كرده‌اند كه ازدواج آنها چند روز زودتر از ازدواج خانواده آرو اسميت بوده و لذا مي‌توانند ادعا كنند كه آنها صاحب اصلي ركورد پيرترين زوج زنده جهان هستند. با اين حال چندان نيازي به اثبات اين ادعا نبود چرا كه آقاي آرو اسميت متاسفانه روز سيزدهم ژوئن در سن 105 سالگي درگذشت و عملا ديگر نمي‌توانست ركورددار پيرترين زوج زنده را داشته باشد. زوج پير براون در گفتگو با رويترز رمز موفقيت و طولاني بودن ازدواج خود را راحت گرفتن زندگي ، دوري از منازعه و بحث و جدل دانستند.

mamad2
5th September, 2009, 07:36 PM
سلام میبینم که هیچی دیگه...
تایپیک خوابیده.
خواب بیاید بگید چه خبر؟خوبید سلامتید؟
راستی من عضو جدیدم اما قدیمی!تناقض دارم!
آواتورو حال میکنید؟هر کس گفت کیه و مربوط به چه چیزیه جایزه داره!:ghelioon:

ویرایش:یه کانال فری پیدا کنید که بازی اسپانیا رو پخش کنه.اسپانیای خونم کم شده!

barça
5th September, 2009, 07:40 PM
وای ممد این آواتارت مربوط میشه به فیلم زیبای آمریكایی كه كوین اسپیسی بدبخت بیچاره به جرم كار نكرده ترور شد!:4:
باز رفتم تو جو اون فیلم ، خدایا از عمر امثال جانی دپ بزن و به كوین اسپیسی ، آلپاچینو و تام هنكس اضافه كن.

جایزه رو بده بیاد ممد.:15:

عكس سایز بزرگش رو داری بذار ، خیلی با این عكس حال میكنم ، كاش خون آدما واقعاً انقدر خوش رنگ بود.:4:

mamad2
5th September, 2009, 07:53 PM
وای ممد این آواتارت مربوط میشه به فیلم زیبای آمریكایی كه كوین اسپیسی بدبخت بیچاره به جرم كار نكرده ترور شد!:4:
باز رفتم تو جو اون فیلم ، خدایا از عمر امثال جانی دپ بزن و به كوین اسپیسی ، آلپاچینو و تام هنكس اضافه كن.

جایزه رو بده بیاد ممد.:15:

عكس سایز بزرگش رو داری بذار ، خیلی با این عكس حال میكنم ، كاش خون آدما واقعاً انقدر خوش رنگ بود.:4:

از عمر عنایت بخشی هم بزنه و به عمر بهروز وثوقی اضافه کنه.

اینم جایزت:

http://a.imagehost.org/0186/k.jpg

این فیلم هنوز خیلی حرف برای گفتن داره.فیلمی که خوب باشه هیچ وقت قدیمی نمیشه.الان ده ساله اکران شده ولی هنوز دیدن داره!
خاک بر سر سینمای ایران که روزبه روز بدتر میشه.:uglylolmk4:

کانال فری ندارید که بازی اسپانیا رو پخش کنه!بدجوری تو کفم.

Carles Puyol
5th September, 2009, 09:37 PM
ممد خوش برگشتی با برگشتت میتونیم میزگرد ماتادورها رو دوباره مثل قبل بکنیم

mamad2
5th September, 2009, 09:51 PM
ممد خوش برگشتی با برگشتت میتونیم میزگرد ماتادورها رو دوباره مثل قبل بکنیم

سلام ارسل.:gathering:
خوبی؟خوشی؟
آره مثل قدیم میشه اگه بروبکس بیان اینجا هم پست بزنن و فقط تو تایپیک رئال و بارسا نباشن.بخصوص بارسایی های عزیز:308:

من راستش حیفم میاد با این یوزر پست بزنم!:40:
ایشالا یوزر اصلیه اوکی بشه بیشتر خواهیم بود.:beach:

Carles Puyol
5th September, 2009, 09:58 PM
اره به میثم اگه گفته باش با اقا یاسر میگه ردیف میشه .
حالا کم کم . هنوز خیلی یا با اینجا اشنا نیستند ! باید خودمون رلش کنیم :ohmy:

NoName
5th September, 2009, 11:15 PM
داش محمد خوش برگشتی.:53:
یوزرتم به مسئولش اطلاع دادم. هر موقع آنلاین بشه ردیفش میکنه.:53:

ơɧʂҽɳ♏
5th September, 2009, 11:23 PM
این کدامین ممدِ ؟

NoName
5th September, 2009, 11:41 PM
این کدامین ممدِ ؟

محمد رائوله.:shades2:

Khashayar-cc
5th September, 2009, 11:53 PM
خدایا از عمر کوین اسپیسی بزن و به عمر جانی دپ اضافه کن.
از عمر بهزاد هم بزن و به عمر بازماندگان ژنرال فرانکو اضافه کن:4:.
از عمر منم بزن و به عمر کاپیتان اضافه کن:4:.

mamad2
6th September, 2009, 12:22 AM
این کدامین ممدِ ؟
این موجودی که میبینی داش محسن ورژن جدید ممده که جدیدا عرضه شده و اسپمش نسبت به ورژن قبلی 100% بیشتر شده!
همون ورژن قبلیمون خیلی بهتر بود.

خدایا عمر استاد ما رو بیشتر بفرما.
اصلا کل عمر این خشی مزدور فدای یه تار موی نداشته ی استاد!
از عمر ساسی مانکن و بقیه مبتذلان عرصه موسیقی بزن و عمر استاد ما رو بیشتر بفرما.همشون فدای یه ملودی استاد.
ابراهیم حامدی رو به راه راست هدایت بفرما...

-------------------------------

این تورس برای چی انقدر مسخره بازی درمیاره!نصف تورس لیورپولم نیست.باز دمش گرم سیلوا
از اون طرف آربلوا داره بهتر از راموس بازی میکنه.راموس اگه میخواد تو رئال و تیم ملی بمونه باید خیلی تلاش کنه و مسخره بازی رو بزاره کنار.
امیدوارم تو جام جهانی مارکوس سنا رو داشته باشیم.هیشکی مثل مارکوس سنا نمیشه.
این بلژیکی های کافرم فقط بدرد کشتی کج میخورن.خیلی فوتبالشون فیزیکیه.
اون مو وزوزیه چیه اسمش؟ دهن همه ی بازیکنا رو سرویس کرده.حیف که سرخیو نیست بزنه اینو.

بریم ببینیم نیمه دوم چی میشه!

NoName
6th September, 2009, 12:24 AM
بچه ها نکته مهم اینجاست ما فقط امیدواریم که از عمر خشایار کم بشه.
دیگه این برامون مهم نیست به عمر کی میخواد اضافه بشه!:4:

ما اگه ازین شانسا داشتیم الان تو رئال یا بارسلونا بازی میکردیم...:79:

mamad2
6th September, 2009, 01:19 AM
خب برد مقتدرانه مون رو تبریک میگم.ظاهرا پا قدم من حرف نداشته.
این ویا و سیلوا خیلی با غیرت و با تعصب بازی مینن خدا نگهشون داره!

تنوع تاکتیکی اسپانیا نسبت به زمان آراگونس بیشتر شده.

نیمه اول زیاد خوب نبودیم ولی نیمه دوم تیم عالی بود و هماهنگ.این تیم خیلی حرفا برای گفتن داره.

barça
6th September, 2009, 11:07 AM
خشایار الكی مغلطه نكن.
خجالت نمیكشی شان اسپیسی رو انقدر میاری پائین؟!
تو بهتره همون برنامه ی مزخرف مدرسه ی موشها رو ببینی ، چه میدونی كوین چیه!

-------------------------

دیشب بازی اسپانیا نیمه ی دومش خیلی چسبید بهم.

كاسیاس كه الافترین بازیكن زمین بود ، راستی این چرا ریش میذاره؟!
قیافه ش شده مثل اینایی كه میرن تو جنگل هیزم جمع میكنن!

نمیدونم واسه چی پنالتیا رو میدن همش این ویا بزنه ، تا حالا چندتا پنالتی خراب كرده ، برعكس والنسیا تو تیم ملی اصلاً خوب پنالتی نمیزنه!
سیلوا رو كمتر اینجوری آماده دیده بودم ، درصد زیگیلینگش هم بالا رفته ، هم پاساش و تكنیكش خیلی بهتر شده و هم اینكه مثل كنه میره میچسبه به بازیكن مقابل.
این تیم اگه اینیستا و راموس رو دوباره در تركیب داشته باشه خیلی قویتر از الانش میشه.

البته ممد بنظر من این تیم با این مربی نمیتونه جام جهانی رو ببره ، من هنوزم سر حرفم هستم كه دل بوسكه واسه ی این تیم خیلی كوچیكه ، تو بازیای مهم حرفی برای گفتن نداره.

Capitan Raul
6th September, 2009, 11:31 AM
در مورد اواتار محمد باید بگم که فیلم American beauty یکی از بهترین فیلم هایی که در این چند سال اخیر دیدم...فکر کنم حدود 2 سال پیش بود که این فیلم رو دیدم واقعا فیلمه خوبیه و ارزش چند بار دیدن رو داره...فکر کنم اسپیسی واسه این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد رو در سال 99 برد.

================================================== =====

برد دیشب اسپانیا رو هم تبریک میگم سیلوا حرف نداشت.

mamad2
6th September, 2009, 01:30 PM
البته ممد بنظر من این تیم با این مربی نمیتونه جام جهانی رو ببره ، من هنوزم سر حرفم هستم كه دل بوسكه واسه ی این تیم خیلی كوچیكه ، تو بازیای مهم حرفی برای گفتن نداره.

مربی مگه چشه؟!
2 تا چمپیونز لیگ رو در کارنامه داره!چند تا مربی دوبار چمپیونز لیگ رو گرفتن؟!

حالا بزار دو تا بازی مهم بازی کنیم ببینیم چی میشه!

ایکر تنبلیش میاد ریشاشو بزنه بنده ی خدا!شده مثل من!

barça
6th September, 2009, 03:15 PM
خب ممد حالا چیكار كنیم كه دوتا قهرمانی اروپا داره؟!
مربی ای كه تو این سن و سال بالا كل كارنامه ش تو اون 3-4 سالی كه تو رئال بوده خلاصه بشه كه مربی نیست!
بعد از اون مقطعی كه تو رئال بود و داشت رو به زوال میرفت چرا دیگه نتونست افتخاری كسب كنه؟!
چرا هیچ تیمی دیگه نبود بعد از اینكه از با ناكامی از تركیه برگشت بهش پیشنهاد بده و تیمش رو بسپاره دستش؟!
دل بوسكه مثل رایكارده ، فقط یه دوره یه كاری كرد و رفت و تموم شد ، به هیچ وجه مربی بزرگی نیست و برای اسپانیا با اینهمه ستاره و بازیكن تراز اول مربی كوچیكی به حساب میاد.
من از خدامه كه بتونه با اسپانیا مقام بیاره و كلاً تو تیم ملی دید رنگی ندارم برخلاف بعضیا ولی منطق میگه كه نمیتونه.

---------------

كاسیاس تنلیش میاد ریشاشو بزنه؟!
این دومین اسپانیایی هست كه میشنوم بخاطر تنبلی ریش میذاره.
قبل از اون هم خاویر سولانا(نماینده ی عالی سیاست و امنیت خارجی اتحادیه اروپا) ازش پرسیده بودن واسه چی ریش میذاری گفته بود بخاطر اینكه تنبلیم میاد صبح زودتر بیدارشم ریشامو بزنم واسه همین ترجیح میدم ریش داشته باشم عوضش روزی 10 دقیقه بیشتر بخوابم ، گفته بود اگه همین ده دقیقه ها رو بخواید در طول سال حساب كنید میبینید كه من سالی چقدر بیشتر از آدمای سیاسی دیگه میتونم بخوابم!
میخواستم بگم پاشو بیا ایران اینجا كلاً همه باید روزی 10 دقیقه بیشتر بخوابن!:4:

mamad2
6th September, 2009, 05:32 PM
خب ممد حالا چیكار كنیم كه دوتا قهرمانی اروپا داره؟!
مربی ای كه تو این سن و سال بالا كل كارنامه ش تو اون 3-4 سالی كه تو رئال بوده خلاصه بشه كه مربی نیست!
بعد از اون مقطعی كه تو رئال بود و داشت رو به زوال میرفت چرا دیگه نتونست افتخاری كسب كنه؟!
چرا هیچ تیمی دیگه نبود بعد از اینكه از با ناكامی از تركیه برگشت بهش پیشنهاد بده و تیمش رو بسپاره دستش؟!
دل بوسكه مثل رایكارده ، فقط یه دوره یه كاری كرد و رفت و تموم شد ، به هیچ وجه مربی بزرگی نیست و برای اسپانیا با اینهمه ستاره و بازیكن تراز اول مربی كوچیكی به حساب میاد.
من از خدامه كه بتونه با اسپانیا مقام بیاره و كلاً تو تیم ملی دید رنگی ندارم برخلاف بعضیا ولی منطق میگه كه نمیتونه.

---------------

كاسیاس تنلیش میاد ریشاشو بزنه؟!
این دومین اسپانیایی هست كه میشنوم بخاطر تنبلی ریش میذاره.
قبل از اون هم خاویر سولانا(نماینده ی عالی سیاست و امنیت خارجی اتحادیه اروپا) ازش پرسیده بودن واسه چی ریش میذاری گفته بود بخاطر اینكه تنبلیم میاد صبح زودتر بیدارشم ریشامو بزنم واسه همین ترجیح میدم ریش داشته باشم عوضش روزی 10 دقیقه بیشتر بخوابم ، گفته بود اگه همین ده دقیقه ها رو بخواید در طول سال حساب كنید میبینید كه من سالی چقدر بیشتر از آدمای سیاسی دیگه میتونم بخوابم!
میخواستم بگم پاشو بیا ایران اینجا كلاً همه باید روزی 10 دقیقه بیشتر بخوابن!:4:

رو به زوال نمیرفت.اگه پپ سال بعد قهرمان اروپا نشه و اخراجش کنن(باهاش تمدید نکنن)تیمش داره رو به زوال میره؟!
مربی که نمیتونه هر سال قهرمان اروپا بشه.فعلا معلوم نیست تموم شده باشه یا نه.تا حالا که تیم بی انگیزه قهرمان یورو رو خوب جمع کرده.از 16 بازی اگه اشتباه نکنم 14 تاش رو برده.
پیکه و بوسکتس و یورنته و دو سه تا جوون دیگه رو دعوت کرده تیم ملی تا عطش بازیکنا برای جام جهانی بیشتر بشه.

اه اه حالم از سولانا بهم میخوره!:confused_smile:

barça
6th September, 2009, 05:47 PM
اون اواخر دل بوسكه دیگه رئال اونی نبود كه قبلش همه دیده بودن.
اگه یه سال دیگه میموند تو رئال دقیقاً میشد مثل رایكارد ، منتها خوب عوضش كردن ولی جایگزینش درسته حسابی نبود كه بعدش اون اتفاقات افتاد.
اینطوری كه تو میگی و دل بوسكه رو جزو بهترین مربیای دنیا میدونی الان همه ی تیما باید براش سر و دست بكشنن ولی عملاً میبینیم كه اگه فدراسیون اسپانیا بهش شغل نمیداد الان بیكار بود و هیچ تیم بهش توجه نمیكرد.

بوسكتس و یورنته و ... رو هم كه دعوت كرده مجبور بوده ، الان تو اسپانیا بشدت استعداد وجود داره و نمیشه دعوت از این بازیكنا رو گذاشت رو حساب تدبیر دل بوسكه ، این انتخابها اجتناب ناپذیره ، نمیتونه دقیقاً با همون تركیب آراگونس تا جام جهانی ادامه بده كه!
اونطوری آبروی خودش هم میره ، همه میگن یه مربی ایه كه فقط بلده ادای مربی موفق قبلی رو در بیاره!

mamad2
6th September, 2009, 05:55 PM
اون اواخر دل بوسكه دیگه رئال اونی نبود كه قبلش همه دیده بودن.
اگه یه سال دیگه میموند تو رئال دقیقاً میشد مثل رایكارد ، منتها خوب عوضش كردن ولی جایگزینش درسته حسابی نبود كه بعدش اون اتفاقات افتاد.
اینطوری كه تو میگی و دل بوسكه رو جزو بهترین مربیای دنیا میدونی الان همه ی تیما باید براش سر و دست بكشنن ولی عملاً میبینیم كه اگه فدراسیون اسپانیا بهش شغل نمیداد الان بیكار بود و هیچ تیم بهش توجه نمیكرد.

بوسكتس و یورنته و ... رو هم كه دعوت كرده مجبور بوده ، الان تو اسپانیا بشدت استعداد وجود داره و نمیشه دعوت از این بازیكنا رو گذاشت رو حساب تدبیر دل بوسكه ، این انتخابها اجتناب ناپذیره ، نمیتونه دقیقاً با همون تركیب آراگونس تا جام جهانی ادامه بده كه!
اونطوری آبروی خودش هم میره ، همه میگن یه مربی ایه كه فقط بلده ادای مربی موفق قبلی رو در بیاره!

:asab::178:
ای بابا
اصلا اینطوری نیست که تو فکر میکنی.یجوری حرف میزنی انگار این دل بوسکه بیچاره قطبی قلعه نویی چیزیه!
اگرم مربی بدی باشه فعلا که سرمربی اسپانیاس و خوب کار کرده تا حالا.
خودش گفته بود سعی میکنم کار آراگونس رو ادامه بدم و اگه بخوام حرکات جدیدی بزنم چون زمانمون کمه ریسکش بالاس و ممکنه جواب نده.
قبول کار سختی داره بنده خدا.شاید بنظرت آسون بیاد که بخوای تیم یکی دیگه رو که قهرمان اروپا شده قهرمان جهان کنی ولی خیلی سخته.

باید منتظر بود و دید عمو سیبیلو چی میکنه.:buba:شاید فرجی شد و طلسم جام جهانی رو شکستیم رفتیم بالا.
مارکوس سنا چه مرگش شده؟چرا برنمیگرده.

Khashayar-cc
6th September, 2009, 09:37 PM
در مورد دل بوسکه حرفی نمیزنم من صد بار پای منقل خواستم سر خر بهزاد رو کج کنم به طرف راه راست این آدم نمیشه.
حرفی ندارم.

در مورد عمر خودمم اگه قرار باشه به عمر آقامون اضافه بشه من مشکلی ندارم.

Khashayar-cc
6th September, 2009, 09:38 PM
راستی تبرّکات بازی دیشبم ابلاغ میشه.

Carles Puyol
6th September, 2009, 09:54 PM
منم برد بازیه دیشب رو تبریک میگم دیشب بازی ندیدم . یعنی نتونستم که ببینم ! ولی دیدم که پیکه گل زده ! ایول !
یک چیزی دل بوسکه مربی نیست !

mamad2
7th September, 2009, 12:07 AM
منم برد بازیه دیشب رو تبریک میگم دیشب بازی ندیدم . یعنی نتونستم که ببینم ! ولی دیدم که پیکه گل زده ! ایول !
یک چیزی دل بوسکه مربی نیست !

به به آقا ارسلان حرفای رنگی میزنه اینجا!
میخوای از این حرکات مخملی بزنی نامرد؟!
باید به جرم براندازی میزگرد بلاک دائم بشی تا حساب کار دستت بیاد!:15:

Carles Puyol
7th September, 2009, 02:32 AM
مربی نیست دیگه خودت این تیمو با تیمه اراگونس مقایسه کن همبستگی کمتر شده . هماهنگ دیگه نیستن ! واقعا حیف اراگونس

Capitan Raul
7th September, 2009, 01:35 PM
مربی نیست دیگه خودت این تیمو با تیمه اراگونس مقایسه کن همبستگی کمتر شده . هماهنگ دیگه نیستن ! واقعا حیف اراگونس

آراگونس هم همچین مالی نبود...خیلی هم سنش بالاست دیگه باید به فکر بازنشستگی باشه...

در مورد دلبوسکه من فکر نمیکنم که اسپانیا با اومدن اون ضعیفتر شده باشه اون چیزی که مشخصه

اینه که تیم داره قشنگ بازی میکنه و نتیجه هم میگیره مثل بازی شنبه . از لحاظ سبک بازی و ارنج

هم تفاوت زیادی با ترکیب اراگونس نداره. در ضمن هیچ تضمینی نبود که اگه اراگونس می موند اسپانیا

از این بهتر بازی می کرد شاید خیلی هم از اینی که هست بدتر بازی میکرد...

mamad2
7th September, 2009, 01:54 PM
آراگونس جام جانی 2006 رو خراب کرد تا تیمو قهرمان 2008 کنه!تقریبا 4 سال وقت داشت تا بازیکنا انقدر با هم بازی کردن تا هماهنگ شدن.

از این فرررررناندو توررررررررستونم که چیزی ندیدیدم!:kahvecy0:

Capitan Raul
7th September, 2009, 02:02 PM
آراگونس جام جانی 2006 رو خراب کرد تا تیمو قهرمان 2008 کنه!تقریبا 4 سال وقت داشت تا بازیکنا انقدر با هم بازی کردن تا هماهنگ شدن.

از این فرررررناندو توررررررررستونم که چیزی ندیدیدم!:kahvecy0:

به نظر من هم دیوید ویا از فرناندو تورس بهتره .

barça
7th September, 2009, 09:29 PM
فرناندو تورسمون؟!
من كه همیشه گفتم تورس تو اسپانیا خوب كار نمیكنه حالا چطوری شد كه شد تورسمون؟!

مصطفی آراگونس بهترین تیم دنیا رو تحویل دل بوسكه داده ، چطوری میگی تیم نسبت به اون دوران بهتر شده؟!
هنوز بعد از بازیای جام ملتها اسپانیا با تیم درسته حسابی ای بجز انگلیس بازی نكرده.
حساسترین بازی اسپانیا بعد از جام ملتها جلوی آمریكا بود كه تیم وا داد(هر چند كه اشتباهات فردی كمر تیمو تو اون بازی شكوند).
بخش عمده ی ركورد بازیهای بدون شكست در زمان آراگونس رقم خورد و كلاً این اسپانیا هر چی داره از آراگونس داره.
تیم آراگونس خیلی یكدست تر بود ، جریان بازی رو كنترل میكرد كاملاً و بازی خودش رو به حرف دیكته میكرد ولی از وقتی دل بوسكه اومده یه نیمه تیم میتركونه و یه نیمه ضد حال بازی میكنه.
كلاً تیم دل بسكه خیلی فراز و نشیب داره.
لازم میدونم یه بار دیگه بگم كه تو تیم ملی اسپانیا واسه من فرقی نداره كه مربیش كجائیه ، از باسك تا آندلوس همشون یكین و فكر نكنید چون اون مربی سابقه ی رئالی بودن داره من دارم اینا رو میگم.

mamad2
7th September, 2009, 10:59 PM
چرا برای من معلوم نمیشه کیا تشکر زدن؟!واسه شما هم همینطوره؟!

آخه امروز تو کلید واژه نوشتن فرررررناندو توررررررررس (http://www.parsfootball.com/anjoman/tags.php?tag=%D9%81%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1% D9%86%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88+%D8%AA%D9%88%D8%B1%D 8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B1%D8%B3)
ظاهرا واکنشی به حرف من بوده.
گفتم که ما چیزی از این تورستون ندیدیم!شاید شما دیدید.

حالا بهزاد یه سوال.یادته اون اوایل که آراگونس اومده بود،تیمش مثل تیم یورو بود؟ یا 4 سال طول کشید تا هماهنگ بشه؟جواب این سوال رو بدون هیچ گونه پیچوندن بده تا بریم سر مسئله بعدی.
از نظر رئال بارسایی و حرکت رنگی(مثل حرکات ارسل ) کسی فکر خاصی نکرده نمیشه گفت لوئیز بارساییه یا رئالیه و...
چون 2 سال برای رئال بازی کرده و 1 سال مربی بارسا بوده.
آراگونس از معدود اسپانیایی هایی بود که اصلا رنگی نبود و بخاطر همین فکر کنم تیمش حرف نداشت خوب بلد بود همه ی باسکیا مادردیا و کاتالان ها و آندلسیا و ... رو کنترل کنه نمیذاشت حرکتی بزنن بر ضد تیم و اتحادشون رو حفظ کرده بود.از این نظر خیلی قبولش داشتم.

Carles Puyol
7th September, 2009, 11:15 PM
من که گفتم من از دل بوسکه خیلی خوشم میومد حتی تو رئال بود بازیهارو نگاه میکردم . حتی تو فینال لیگ قهرمانان که زیادان گل زد من طرفدار رئال بودم . ولی دل بوسکه به قول بهزاد بهترین تیمو گرفت تو کندفدراسیونها خیلی بد بازی میکرد هر کی انگار برا خودش بازی میکرد اون از خود گذشتگی دیگه نبود تو تیم !

mamad2
8th September, 2009, 12:17 AM
حالا اینا رو بیخیال.
شدیم مثل پوشکاش خدا بیامرز!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Ferenc_Puskas_player_licence.jpg/200px-Ferenc_Puskas_player_licence.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Ferenc_Puskas_player_licence.jpg)

حتما میدونید جریان پوشکاش رو
پوشکاش تنها فوتبالیستیه که پیراهن دو تیم ملی رو پوشیده.مجارستان و اسپانیا
وقتی شوروی مجارستان رو اشغال کرد پوشکاش که افسر ارتش مجارستان هم بوده به اسپانیا اومد و ملیت اسپانیایی گرفت.شاید روس ها نمیکشتنش و میذاشتن فوتبال بازی کنه ولی باید زیر پرچم شوروی بازی میکرد و غرور ارتشیش نمیذاشت.
پوشکاش 2006 به علت آلزایمر در گذشت.
رکورد پوشکاش جالبه!
523 بازی باشگاهی و 511 گل!
85 بازی برای مجارستان و 84 گل!
در عوض 4 بازی برای اسپانیا و 0 گل!!

حالا ما شدیم مثل پوشکاش اومدیم پرچم کشورمون انتخاب کنیم دیدیم...ناچار اومدیم زیر بیرق اسپانیا:4:

Capitan Raul
8th September, 2009, 12:44 AM
حالا اینا رو بیخیال.
شدیم مثل پوشکاش خدا بیامرز!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/ferenc_puskas_player_licence.jpg/200px-ferenc_puskas_player_licence.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/ferenc_puskas_player_licence.jpg)

حتما میدونید جریان پوشکاش رو
پوشکاش تنها فوتبالیستیه که پیراهن دو تیم ملی رو پوشیده.مجارستان و اسپانیا
وقتی شوروی مجارستان رو اشغال کرد پوشکاش که افسر ارتش مجارستان هم بوده به اسپانیا اومد و ملیت اسپانیایی گرفت.شاید روس ها نمیکشتنش و میذاشتن فوتبال بازی کنه ولی باید زیر پرچم شوروی بازی میکرد و غرور ارتشیش نمیذاشت.
پوشکاش 2006 به علت آلزایمر در گذشت.
رکورد پوشکاش جالبه!
523 بازی باشگاهی و 511 گل!
85 بازی برای مجارستان و 84 گل!
در عوض 4 بازی برای اسپانیا و 0 گل!!

حالا ما شدیم مثل پوشکاش اومدیم پرچم کشورمون انتخاب کنیم دیدیم...ناچار اومدیم زیر بیرق اسپانیا:4:

چه جالب ! دقیقا من هم وقتی میخواستم پرچم رو انتخاب کنم به این چیزی فکر کردم که تو گفتی واسه همین

هم اسپانیا رو انتخاب کردم !!

Carles Puyol
8th September, 2009, 01:14 AM
منم اسپانیا رو زدم ! اسپانیا یه چیز دیگست !!!! :nish:

mamad2
8th September, 2009, 01:16 AM
چه جالب ! دقیقا من هم وقتی میخواستم پرچم رو انتخاب کنم به این چیزی فکر کردم که تو گفتی واسه همین

هم اسپانیا رو انتخاب کردم !!

هر ایرانی وطن دوستی که بدونه تاریخ وطنش چیه فکر کنم همین کارو بکنه مصطفی جان.

دو تا عکس کم یاب پیدا کردم از اسپانیای 1964 که قهرمان اروپا شده.گفتم بزارم اینجا خالی از لطف نیست.

Iríbar; Rivilla, Olivella, Zoco, Calleja; Fusté, Suárez; Amancio,Pereda, Marcelino y Lapetra.

http://a.imagehost.org/0095/once_21_junio_1964.jpg

http://a.imagehost.org/0919/1964_spain_eurocopa.jpg

Carles Puyol
9th September, 2009, 04:28 PM
بچه ها شایعه رو شنیدین ؟ برکناری جواد و مسعود از اوساسونا ؟ این خبر واقعیت داره ؟

DakmaN
9th September, 2009, 04:45 PM
اما من کره رو زده:4:.دیگه همه میدونن چرا مخصوصا ارسل:4:

ما که چیزی نشنیدیم.دوتاشون هم که خیلی خوب بازی میکنن به خصوص جواد.منبعت کجاس؟

Carles Puyol
9th September, 2009, 04:48 PM
اینجاست !1 (http://www.parsfootball.com/anjoman/showpost.php?p=514750&postcount=863)

Capitan Raul
9th September, 2009, 06:13 PM
بیانیه رسمی مسئولان اوساسونا

سحرگاه امروز، فرد ناشناسی که در حقیقت یک هکر حرفه ای بوده و جزو کارکنان باشگاه اوساسونا نیز نیست، به رمز عبور کاربر اصلی وب سایت www.osasuna.es (http://www.osasuna.es) دست یافت و پس از آنکه تغییراتی در اطلاعات موجود در سایت انجام داد، خبری را در مورد لغو قرارداد دو ستاره ایرانی اوساسونا در این وب سایت قرار داد

http://i.media.goal.com/g/40909_news.jpg

سایت گل- پس از خبر عجیب و غریبی که در وب سایت باشگاه اوساسونا قرار گرفت و در نهایت مشخص شد که این اقدام از سوی یک هکر صورت گرفته است که با هک کردن وب سایت این باشگاه، خبری عجیب را در مورد لغو قرارداد شجاعی و نکونام را برروی این سایت قرار داده بود، مسئولان این باشگاه اسپانیایی در بیانیه ای رسمی این خبر را تکذیب کردند.
در بیانیه رسمی که ساعتی پیش برروی وب سایت رسمی این باشگاه قرار گرفت می خوانیم:« سران اوساسونا خواهان اطلاع رسانی در مورد خبری هستند که سحرگاه امروز در وب سایت رسمی این باشگاه منتشر گردیده بود. سحرگاه امروز، فرد ناشناسی که در حقیقت یک هکر حرفه ای بوده و جزو کارکنان باشگاه اوساسونا نیز نیست، به رمز عبور کاربر اصلی وب سایت www.osasuna.es (http://www.osasuna.es) دست یافت و پس از آنکه تغییراتی در اطلاعات موجود در سایت انجام داد، خبری را در مورد لغو قرارداد دو ستاره ایرانی اوساسونا در این وب سایت قرار داد.
سران اوساسونا به دنبال آن هستند تا از طریق انتشار این بیانیه، به صورت رسمی از بابت وقوع این اتفاق ناخوشایند عذرخواهی کرده و اعلام کنند مراحل قانونی برای مقابله با چنین اقداماتی را طی خواهند کرد.

====================================
====================================

خبر اخراج نکونام و شجاعی در سایت اوساسونا؛کارهکرها بود

جواد نکونام در گفت و گو با سایت گل گفت که بابت این قضیه حتی شکایتی هم تنظیم کرده ولی مقامات اسپانیایی به او گفته اند از آنجا که نکونام یک بازیکن خارجی در لالیگا محسوب می شود، این قضیه به پلیس اینترپل مربوط می شود و او باید از این طریق شکایت خود را بررسی کند.

http://i.media.goal.com/g/45763_news.jpg

این طور به نظر می رسد که اتفاقات جنجالی در دنیای فوتبال پایانی ندارد و این بار این ماجرا دامن گیر ستاره های ایرانی شاغل در اوساسونا شده است.در تمام طول سه شنبه شب تا سحرگاه چهارشنبه، خبری بر روی وب سایت رسمی باشگاه اوساسونا قرارداشت که بسیار تعجب انگیز و در عین حال عجیب به نظر می رسید. تیتر این خبر بدین ترتیب بود:« قرارداد مسعود شجاعی و جواد نکونام باطل شد.» و متن آن به این نکته اشاره داشت که جواد نکونام و مسعود شجاعی به خاطر گردشهای شبانه و حضور در کلوپ شبانه در نزدیکی پامپلونا از ترکیب تیم اسپانیایی اخراج شده اند؛ خبری که کاملا اشتباه بود.
در متن این خبر آمده:« سران باشگاه اتلتیکو اوساسونا در نهایت مجبور شدند تا قرارداد دو بازیکن ایرانی خود یعنی جوادنکونام و مسعود شجاعی را به دلیل جنجال سازی از سوی این دو بازیکن به دلیل حضور در گردشهای شبانه شان در منطقه ای در اطراف پامپلونا را لغو کنند. این تصمیم عصر سه شنبه از سوی مسئولان این باشگاه اتخاد شد و پس از آن بود که قرارداد این دو بازیکن لغو گردید.»
این متن کامل خبری بود که از سه شنبه شب تا سحرگاه 4شنبه برروی وب سایت رسمی باشگاه اوساسونا قرار داشت. در نهایت مشخص شد که یک هکر ، وب سایت باشگاه اسپانیایی را هک کرده و این خبر را برروی این وب سایت قرار داده است. دراولین ساعات صبح 4شنبه و زمانی که مسئولان باشگاه متوجه این موضوع شدند، بلافاصله خبر کذبی که از سوی هکر در این وب سایت قرار داده شده بود را حذف کردند.البته تاکنون واکنش یا اظهارنظری از سوی سران این باشگاه یا این دو بازیکن صورت نگرفته است.
جواد نکونام در گفت و گو با سایت گل گفت که بابت این قضیه حتی شکایتی هم تنظیم کرده ولی مقامات اسپانیایی به او گفته اند از آنجا که نکونام یک بازیکن خارجی در لالیگا محسوب می شود، این قضیه به پلیس اینترپل مربوط می شود و او باید از این طریق شکایت خود را بررسی کند.
البته این اولین بار نیست که چنین اتفاقی در دنياي فوتبال رخ مي دهد، پیش از اين نیز، هواداران افراطی باشگاه بارسلونا در اقداماتي مشابه، به هک کردن وب سايتها و انتشار اخبار کذب روی آورده بودند ولی تلاش برای سو استفاده از نام بازیکن یا بازیکنانی خاص دست کم در فوتبال اسپانيا کم سابقه بوده است.

barça
9th September, 2009, 08:37 PM
صد در صد خبرگزاری فارس هم در این موضوع درگیره.
کار خودشونه اصلاً.

حالا خوبه خبرگزاری فارس نگفته که خبرنگار ما خودش اونجا تو پامپلونا بوده همه چیزو دیده!
بیچاره بازیکنای ایرانی که یه کلوپ شبانه هم نمیتونن برن!

Le Professeur
10th September, 2009, 01:13 PM
http://parsfootball.com/anjoman/showthread.php?t=2480

mamad2
10th September, 2009, 04:21 PM
همه دارن صعود تیمشون به جام جهانی رو تبریک میگن و کلی ذوق میکنن.اما اینجا یه امر کاملا عادیه!:shades:
انگار نه انگار که تیم رفته جام جهانی.واقعا خسته نباشید...:49:

barça
10th September, 2009, 04:35 PM
من دیشب بین دو نیمه ی بازی اسپانیا زدم بازی عربستان و بحرین رو ببینم ، تا زدم دیدم یکی از بازیکنای عربستان از گوشه ی محوطه ی جریمه سانتر کرد رو دروازه اونطرف یکی زد تو گل!
نگاه کردم دیدم دقیقه ی نود و یکه!
داشتم همینطوری بد وبیراه میگفتم به شانس خوب عربستان که دیدم دقیقه ی 93 گل مساوی رو خوردن و حذف شدن!:24: کلی حال کردم.

-------------

در مورد بازی اسپانیا هم بی انگیزه گی تو تیم موج میزد.
بدن تردید بهترین بازیکن دیشب اسپانیا فابرگاس بود که هم گل زد و هم پاس گل داد.
نیمکت اسپانیا خدایی خودش یه تیم کامل بازیکن داره.

mamad2
10th September, 2009, 04:43 PM
همین بحرینیای مزدور اون سالی که ایران رو بردن و عربستان رفت جام جهانی پرچه عربستان رو درآوردن و خوشحالی کردن!
من که فرقی بینشون نمیبینم.ای کاش هیچ تیم آسیایی و بخصوص عربی نمیتونست بره جام جهانی تا این جام کیفیت بیشتری داشته باشه.

DakmaN
10th September, 2009, 04:57 PM
ممد انصافا تیم هایی مثه استرالیا و ژاپن تو جام جهانی میتونن حرف داشته باشن.البته خیلی خیلی باید تلاش کنن.اما مثه ایران نیستن!
کره ی جنوبی هم اگر که ارفاق کنیم میتونه تو این گروه قرار بگیره.
باز بحرین بهتر از این عرب هست.هم بهتر که بحرین رفت.
اسپانیا هم که همچنان میتازد:4:

mamad2
10th September, 2009, 05:13 PM
من فرقی بین کسی که عربه و کسی که خودش رو عرب میدونه نمیبینم.حتی شاید اونی که خودش رو عرب میدونه بدترم باشه!

جام جهانی 2006 رو ببین.اکثر آسیاییا تیم آخر گروهشون بودن.واقعا فوتبال آسیا خیلی مسخرس.در مقابل آفریقا هم هیچ حرفی برای گفتن نداره.اصلا آسیاییا برای فوتبال ساخته نشدن.هر چقدر فوتبال جهان پیشرفت میکنه فوتبال آسیا به همون صورت فیریز شده.

در عوض افریقایی ها و ترکیه ای ها روز به روز دارن رشد میکنن.همین الان بازیکنای آفریقایی رو از لیگ های معتبر بگیری اکثرشون لنگ میمونن.

فوتبال آسیا فقط یه بار نمود پیدا کرد و اونم توی 2002 بود.نمودشم با داوری کثیف تونست پیدا کنه!بخصوص کره که دیگه گند قضیه رو درآورد!

بهزاد بازی اسپانیا کره رو یادته؟!:wallbash:

barça
10th September, 2009, 05:24 PM
گروه پنج مرحله مقدماتی اروپا: صعود اسپانیا وامیدهای کمرنگ ترکیه

http://i.media.goal.com/g/55651_news.jpg

سایت گل- اسپانیا به جام جهانی صعود کرده و بوسنی و ترکیه نبردی نابرابر برای رسیدن به پلی‌آف دارند. ترکیه امیدوار بود در خانه بوسنی پیروز شود تا امیدهایش برای دوم شدن را زنده نگاه دارد، اما به تساوی دست یافت و بوسنی می‌تواند با پیروزی در خانه استونی در 10 اکتبر دوم شدن خود را قطعی کند.

ترکیه دو دیدار مقابل ارمنستان و بلژیک پیش رو دارد و بوسنی هم به جز دیدار با استونی، در 14 اکتبر میزبان اسپانیا خواهد بود که قصد دارد رکورد صد در صد پیروزی خود را حفظ کند.
به نظر می‌رسد بوسنی کار آسانی برای دوم شدن داشته باشد، اما آنها باید مراقب باشند چون احتمال کمی وجود دارد که در صورت دوم شدن نتوانند به پلی‌آف برسند و حذف شوند. به این ترتیب کسب یک نتیجه خوب مقابل اسپانیا برای آنها ضروری است.

1- اسپانیا، 24 امتیاز
2- بوسنی، 16 امتیاز
3- ترکیه، 12 امتیاز
4- بلژیک، 7 امتیاز
5- استونی، 5 امتیاز
6- ارمنستان، 4 امتیاز

Capitan Raul
11th September, 2009, 11:46 AM
بحرین که هنوز صعود نکرده به جام جهانی . باید واسه صعود با نیوزیلند بازی کنند البته نیوزیلند تیم ضعیفیه ولی

امیدوارم بتونه بحرین رو شکست بده تا هیچ تیم عربی از حوزه خلیج فارس تو جام جهانی نباشن چون واقعا

سطح جام جهانی رو پایین میارن.

================================================== ==============

صعود اسپانیا به جام جهانی فوتبال رو هم تبریک میگم. این علی فر هم که گند زده بود با این گزارشش

میگفت که "من که نگاه میکنم فقط میبینیم این تیم اسپانیاست که از 8 بازی 8 برد داره و هیچ تیمی این

آمار رو نداره " در صورتی که انگلیس و هلند هم 8 بازی و 8 برد دارن. این علی فر کلا اطلاعات غلط داره.

Carles Puyol
12th September, 2009, 02:53 AM
با تاخیر تبریک میگیم صعود رو
از قبل هم معلوم بود میریم بالا به همین جمله بسنده میکنم :shades:

NoName
13th September, 2009, 07:04 AM
بچه ها برای دانلود گلهای این هفته لالیگا کلیک (http://www.parsfootball.com/anjoman/showthread.php?p=516170#post516170) کنید.

کارت الجزیره اسپورت
13th September, 2009, 10:33 AM
زیباترین گل هفته لالیگا کی زده
کسی دیده منو خبردار کنه
چون با یکی از دوستان شرط بندی کردم
خواش می کنم برای دانلودش لینک بگذارید.

Carles Puyol
13th September, 2009, 01:05 PM
☆ Uefa Champions Leage Fantasy ☆ (http://parsfootball.com/anjoman/showthread.php?t=2502) حتما شرکت کنید

Real Madrid C.F
14th September, 2009, 11:16 PM
خب یوزر اصلی درست شد و اوکی شد.پرچم هم که طبق معمول بالاست.http://parsfootball.com/anjoman/images/Flag/Spain.gif

Carles Puyol
15th September, 2009, 11:38 AM
http://a.imagehost.org/0154/la_liga_logo.png

تیم هفته لالیگا از نظر سایت گل

سیستم 2-4-4

Iraizoz

Lora - Alexis - Abidal - Filipe

Susaeta - Kaka

Mata Silva
Villa - Messi

Carles Puyol
15th September, 2009, 12:38 PM
بچه ها گفتم بیام یک پیام بازرگانی بدم و برم ............

.:مسابقات پیش بینی لیگ قهرمانان اروپا:. (http://www.parsfootball.com/anjoman/showthread.php?p=517304&posted=1#post517304)

حتما شرکت کنید ........

The Psychotic Eyes
15th September, 2009, 01:09 PM
The Catalan Mafia

http://pics.livejournal.com/abfabregas/pic/0001da75/s320x240

Carles Puyol
17th September, 2009, 12:14 PM
پیامهای بازرگانی دری درین دیریم

برای دانلود گلهای لیگ قهرمانان به اینجا بیاید (http://parsfootball.com/anjoman/forumdisplay.php?f=81)

بابایی گوشیو بردار :4:

.:::امار و ارقام لیگ قهرمانان اروپا 2009/10:::. (http://www.parsfootball.com/anjoman/showthread.php?p=517430#post517430)

ماه مبارک رمضان بر شما مبارک باد از طرف طرفداران

☆ Uefa Champions Leage Fantasy ☆ (http://parsfootball.com/anjoman/showthread.php?p=516309#post516309)

Carles Puyol
18th September, 2009, 10:11 AM
خوب بچه ها در لیگ اروپا تیمهای اسپانیایی هم خوب نتیجه گرفتند به جز والنسیا ! معلوم نیست به سره والنسیا چی اومده !
اتلتیکو بیلبائو 3 برد ویارئال هم 1 برده .
تو لیگ قهرمانان هم 2 تا تیم مساوی کردند 2 تا تیم بردند ! خدارو شکر باخت ندادیم !
ولی اتلتیکو با اپوئل قبرس مساوی کرد خیلی برام عجیب بود وقتی نتیجه رو دیدم . امیدوارم اتلتیکو به روزهای اوج برگرده البته بعد از بازی با بارسا :4:

barça
18th September, 2009, 01:10 PM
ارسل والنسيا چند چند كرد؟!
من بازي رو تا اونجايي كه ديدم والنسيا كاملاً‌سوار بازي بود و گفتم خيلي راحت ميزنه ليل رو له ميكنه ولي مثل اينكه اشتب شده!

ويارئال جون به لب شد تا بازي رو برد ، مثل چي تيم مقابلش دفاع ميكرد!
بازي بيلبائو رو هم با اينكه خيلي دوست داشتم ببينم ولي نتونستم.

Carles Puyol
18th September, 2009, 01:14 PM
بازی والنسیا 1 1 شده !
کلا الان تیمای اسپانیایی وضعیت خوبی ندارند .
فقط الان 2 قطب وجود داره بارسا و رئال !

The Great Barca
18th September, 2009, 01:16 PM
برای من که فقط نتیجه بارسا مهم هست. کاری به این ندارم دیگر تیم های اسپانیایی چی کار میکنن !

Capitan Raul
18th September, 2009, 01:45 PM
برای من که فقط نتیجه بارسا مهم هست. کاری به این ندارم دیگر تیم های اسپانیایی چی کار میکنن !

به نظر من سطح تیم های اسپانیایی بالاتر از تیم های لیگ برتر انگلیس هست و در حال حاضر لالیگا بهترین لیگ جهانه و دوست دارم تیم های اسپانیایی در مصاف رقیباشون برنده باشن.

The Great Barca
18th September, 2009, 03:52 PM
با توجه به هزینه هایی گذافی که تیم های انگلیس خرج کردن و همچنین داشتن بهترین مربی های دنیا مسلماً انگلیس قوی ترین تیم ها رو در اختیار داره .

اینو در چند سال اخیر میشه فهیمد . تو اسپانیا فقط رئال و بارسا هستن که می تونن در اروپا حرفی برای گفتن داشته باشن .

وگرنه تیم های دیگه نه قدرت مالیشون به تیم های لیگ برتر میرسه نه قدرت فنی اشون .

barça
18th September, 2009, 06:16 PM
مسلماً ليگي كه دو تيم اول دنيا توش باشن كيفيتش بالاتر از ليگهاي ديگه س.
ضمن اينكه ليگ انگليس تقريباً ميشه گفت از خودش هيچي نداره و صرفاً شده بنگاه عده اي خارجي كه در يك جزيره گرد هم اومدن.

The Great Barca
18th September, 2009, 07:59 PM
من فکر نمی کنم رئال حتی بین 5 تیم برتر دنیا باشه . ! چه از لحاظ باشگاه داری چه از لحاظ فنی و فوتبالی .
حالا بگیم بارسا باز یه چیزی داره . اما رئال هیچ برنامه خاصی نداره .

هر سال یه مربی عوض میکنن . یه مدیر . از تیم پایه خیلی کم استفاده میکنن . اما باشگاه های انگلیسی یه برنامه کاملاً هدفمند دارن .

بخاطر همین هم هست که 2 سال پیاپی 3 تیم از لیگ برتر اومدن نیمه نهایی .

با توجه به سطح تیمهایی که امسال من میبینم بازم یه همچین اتفاقی میفته .

Capitan Raul
18th September, 2009, 10:20 PM
من فکر نمی کنم رئال حتی بین 5 تیم برتر دنیا باشه . ! چه از لحاظ باشگاه داری چه از لحاظ فنی و فوتبالی .
حالا بگیم بارسا باز یه چیزی داره . اما رئال هیچ برنامه خاصی نداره .

هر سال یه مربی عوض میکنن . یه مدیر . از تیم پایه خیلی کم استفاده میکنن . اما باشگاه های انگلیسی یه برنامه کاملاً هدفمند دارن .

بخاطر همین هم هست که 2 سال پیاپی 3 تیم از لیگ برتر اومدن نیمه نهایی .

با توجه به سطح تیمهایی که امسال من میبینم بازم یه همچین اتفاقی میفته .

دوست عزیز مطمئنا شما اطلاعات کافی در مورد تیم های پایه رئال نداری که اینطور نظر میدی تیم های پایه باشگاه رئال مادرید بسیار سیستماتیک و حرفه ای در هر رده ای بالا میان تا به تیم اصلی راه پیدا کنن بازیکنانی مثل گوتی- رائول -کاسیاس- آربلوا-نگردو-خاوی گارسیا-میگل تورس- مخیا- دانیل پارخو- پاوون - مینامبرس - پالانکا -بوئنو-گرانرو و...در همین چند سال اخیر به تیم اصلی راه پیدا کردن و یا به تیمهای خوب دیگه با مبالغ بالا فروخته شدن تازه خیلی از بزرگان باشگاه رئال در سالهای گذشته هم محصول آکادمی رئال بودن همین الان هم چند نفر از جوانان باشگاه با تیم اصلی تمرین میکنن و اینده درخشانی دارن.

چون رئال بازیکنان بزرگی میخره شاید به نظر برسه که در بخش اکادمی کوتاهی میکنه در صورتی که اصلا اینطور نیست و اکادمی رئال یکی از بهترین ها در دنیاست ولی چون اغلب بازیکنان بزرگی در ترکیب رئال بازی میکنن فرصتی واسه کمی واسه بازیکنان اکادمی هست که خودشون رو نشون بدن ولی اغلب بازیکنان خوبی از این اکادمی بیرون میاد.

در مورد روند مدیریتی باشگاه رئال هم بگم که قبول دارم در این چند سال اخیر رئال در مدیریت ضعیف عمل کرده و با حضور کالدرون تیم از اون حالت اصلی خودش خارج شد اما امسال با اومدن پرز و تحولات عظیمی که در باشگاه داده دیگه رئال رو نمیشه با این چند فصل اخیر مقایسه کرد چون الان جز 3 تیم برتر فوتبال اروپا است و بازی خیلی خوب و روانی رو ارائه میده.

The Great Barca
18th September, 2009, 11:24 PM
دوست عزیز مطمئنا شما اطلاعات کافی در مورد تیم های پایه رئال نداری که اینطور نظر میدی تیم های پایه باشگاه رئال مادرید بسیار سیستماتیک و حرفه ای در هر رده ای بالا میان تا به تیم اصلی راه پیدا کنن بازیکنانی مثل گوتی- رائول -کاسیاس- آربلوا-نگردو-خاوی گارسیا-میگل تورس- مخیا- دانیل پارخو- پاوون - مینامبرس - پالانکا -بوئنو-گرانرو و...در همین چند سال اخیر به تیم اصلی راه پیدا کردن و یا به تیمهای خوب دیگه با مبالغ بالا فروخته شدن تازه خیلی از بزرگان باشگاه رئال در سالهای گذشته هم محصول آکادمی رئال بودن همین الان هم چند نفر از جوانان باشگاه با تیم اصلی تمرین میکنن و اینده درخشانی دارن.

چون رئال بازیکنان بزرگی میخره شاید به نظر برسه که در بخش اکادمی کوتاهی میکنه در صورتی که اصلا اینطور نیست و اکادمی رئال یکی از بهترین ها در دنیاست ولی چون اغلب بازیکنان بزرگی در ترکیب رئال بازی میکنن فرصتی واسه کمی واسه بازیکنان اکادمی هست که خودشون رو نشون بدن ولی اغلب بازیکنان خوبی از این اکادمی بیرون میاد .

در مورد روند مدیریتی باشگاه رئال هم بگم که قبول دارم در این چند سال اخیر رئال در مدیریت ضعیف عمل کرده و با حضور کالدرون تیم از اون حالت اصلی خودش خارج شد اما امسال با اومدن پرز و تحولات عظیمی که در باشگاه داده دیگه رئال رو نمیشه با این چند فصل اخیر مقایسه کرد چون الان جز 3 تیم برتر فوتبال اروپا است و بازی خیلی خوب و روانی رو ارائه میده.

در وهله اول من باید به شما بگم گوتی بازیکن آنچنان ارزشمندی نبوده و نیست .

رائول و کاسیاس استعداد چند ساله پیش هستن ؟

بقیه بازیکنهایی رو هم که نام بردید آینده نامشخصی دارن ! کلاً رئال باشگاهی هست که بیشتر به نام بازیکنها توجه میکنه تا به نحوه بازیشون !

وقتی رئال از این بازیکنها آنچنان استفاده نمی کنه این نشون میده اینا زیاد بازیکنای بزرگی نمی تونن باشن .

NoName
19th September, 2009, 12:36 AM
بچه ها ببخشید که یک پارازیت وسط بحثتون میندازم!:butcher:

رائول مگه از اتلتیکو مادرید به رئال مادرید نیومده؟

barça
19th September, 2009, 02:28 AM
به به ، باز دوباره دعوا!
خدايي خجالتم خوب چيزيه ، ساسي اين تاپيك بحث اتحاد ماتادورهاس نه تفرقه.
در مورد ممد هم بگم كه من باهاش حرفامو زدم چند وقت پيش و اونم نميدونست اين اتفاقا براي چي افتاده بود و صرفاً يه چيزايي پراكنده در مورد مديريت بهش گفته بودن مثل تمام مزخرفايي ديگه اي ميگن ، ممد اصلاً بخاطر اون دو سه تا كاربر لمپن از سايت نرفت ، چند هفته قبل از اونا رفته بود بخاطر يه سري مسائل ديگه.
ممد يكي از بهترين و با صداقت ترين رفيقاي اينترنتيه منه كه همين روزا از دنياي مجازي به دنياي واقعي ميرم براي ديدنش.

اما ممد اگه ساسان حرفي زده بيا مثل خودش جوابشو بده نه اينكه به خودش و تيمش توهين كني.
نه حرفي از شعورت زده بود نه اصلاً در موردت چيزي گفته بود.
ساسان هم به من چيزي رو نگفته و اصلاً از قضايا خبر نداشت ، اونم مثل بقيه فريب خورده بود رفته بود سراغ اون چرت و پرتايي كه پشت سر من گفته بودن.
من خودم تو پرشيا يه يوزر ساخته بودم تمام پستا و چت باكسش رو ميديدم نيازي نداشتم از ساسان يا كسي ديگه بپرسم پشت سرم چيا ميگن ، اگه خواستي بگو يوزر و پسم رو بهت بدم تا خودت ببيني.
اما در مورد دو بهمزني:
دو بهمزني رو كسي كرده كه هر چي خواستم باهاش رو در رو صحبت كنم طفره ميره ، خودش ميدونه كيه نيازي نيست بيشتر از اين در موردش چيزي بهش بگم.

كلاً خيلي زشت بود اين حركتتون ، هر جفتتونم ميگم.
هم ساسان بد حرف زده بود در مورد رئال و هم ممد بعدش خيلي بد جوابش رو داده بود!
از شما دوتا بعيد بود كه اينطوري برخورد كنيد با هم ، ‌مثلاً جزو قديماي اينجا هستيد.

barça
19th September, 2009, 03:02 AM
ديگه بعد از پست من چيزي نگيد تا من خودم ببينم چيكار بايد بكنم.

فعلاً بخاطر اينكه با دايل آپ ميام ياهومم باز نميشه تا ببينم اصل قضيه چي بوده!
يه بحث ساده كه ديگه اينقدر پرخاش كردن نداره!

Real Madrid C.F
20th September, 2009, 01:32 AM
http://h.imagehost.org/0695/ixtsvb.jpg

barça
20th September, 2009, 02:27 AM
ممد اين عكسو از كجا آوردي؟!:8:
خدا عمرت بده از دندون درد راحت شدم!:good:

آهنگشو ميتوني پيدا كني ممد؟!
واي اگه اين آهنگو پيدا كنم چي ميشه ، ميتونم كلي پز بدم.

Real Madrid C.F
20th September, 2009, 12:46 PM
ممد اين عكسو از كجا آوردي؟!:8:
خدا عمرت بده از دندون درد راحت شدم!:good:

آهنگشو ميتوني پيدا كني ممد؟!
واي اگه اين آهنگو پيدا كنم چي ميشه ، ميتونم كلي پز بدم.

نه بهزاد.متاسفانه تا جایی که من میدونم این کار هیچ وقت ضبط و عرضه نشده!

Carles Puyol
20th September, 2009, 02:14 PM
بچه ها من برا سیستمم یک مشکلی پیش اومده که تو محرمانه گفتم ولی کسی جواب نداد بهم شما میتونید کمکم کنید ؟

بچه ها برای من یه مشکلی پیش اومده ولی نمیخوام وندوز عوض کنم !!!!
من نود 32 رو میخوام دانلود کنم یکدفعه از مرورگر میاد بیرون ! با هزار زحمت دانلودش کردم الانم وقتی میخوام بریزمش میاد بیرون خود به خود ! از این گذشته میخوام سیستم رو رستور کنم میره تو صفحه رستور همه چی سفیده ! یا میخوام یک یوسر جدید برا ویندوز بسازم اونجا هم سفیده !
کلا اوضاع سیستم الان به نظرتون چه جوریه ؟ :0453:
چی کار میتونم بکنم من ؟

Capitan Raul
20th September, 2009, 02:55 PM
بررسی عملکرد فوتبالی صدا و سیما در ماه رمضان ؛ مردودی

گل: برگزاری مسابقات لیگ برتر زیر نور پروژکتورها در ماه رمضان،هرچند بر جذابیت و زیبایی این بازی ها افزود اما تماشاگران تلویزیونی نتوانستند مثل ایام دیگر سال در جریان جزییات مسابقات قرار بگیرند و اغلب دقایق زیادی را به دلیل پخش آگهی های تبلیغاتی و سریال ها از دست دادند. در حالی که سازمان لیگ برتر به دلیل پرداخت حق پخش تلویزیونی سعی داشت نهایت همکاری را با صدا و سیما داشته باشد و چندین بار بنابر درخواست این سازمان ساعت برگزاری مسابقات را تغییر داد اما با این حال تماشاگر تلویزیونی بعضا دقایق قابل توجهی از ابتدا و انتهای مسابقه را از دست می داد.
اوج سردرگمی و بلاتکلیفی در بازی استقلال و استیل آذین اتفاق افتاد که در حادثه ای کم سابقه بازی با یک ساعت تاخیر روی آنتن رفت. انتظار این بود که صدا و سیما به دلیل پرداخت حق پخش به فدراسیون برنامه منظم تری را برای روی آنتن فرستادن بازی های لیگ برتر تدارک ببیند اما در ماه رمضان همه چیز تحت الشعاع پخش آگهی ها قرار گرفت و به نظر می رسید تبلیغات از اهمیت بیشتری برخوردار است.محروم شدن صدا و سیما از فوتبال مجانی مدیران این سازمان را برای درآمدزایی و جبران چند میلیارد تومانی که به حساب فوتبال ریخته شده به تکاپو واداشته و باعث شده اصل موضوع به فراموشی سپرده شود.در ماه رمضان تبلیغات مسابقات فوتبال و سریال های تلویزیونی درهم آمیخت و ترافیک سرگیجه آوری را تولید کرد
. فوتبال های بی سروته محصول صدا و سیما در ماه رمضان بود و البته در ازای آن تماشاگران فوتبال با محصولاتی مثل پفک نمکی، ماکارونی و نوشابه بیشتر آشنا شدند.

barça
20th September, 2009, 07:06 PM
ارسل من يكي حداقل بگم نميدونم چيكار بايد بكني كه نگي هيشكي جوابمونو نداد!:4:

-------------------

در مورد صدا و سيماي جمهوري اسلامي هم چيزي ندارم بگم بجز اينكه اونم مثل تمام ارگانها و سازمانها و كلاً تمام امور مملكتمون روز به روز داره بدتر و بدتر ميشه.
خوشبختانه سالهاس كه از صدا سيما نظام چيزي نديدم ولي گذري شده بود نگاهم به اين رسانه ي بي خاصيت بيوفته كه ميدديم حداقل جام باشگاهها اروپا رو ميخريدن و بدون اينكه آرم شبكه اي رو بپوشونن بازيا رو با صداي اصلي پخش ميكردن ولي با خريد حق پخش بازياي چمپيونز ليگ توسط الجزيره اونم دارن از اين شبكه ميدزدن و البته با صداي گزارشگر انگليسيش ميذارن كه بگن بـــعــــله ، ما هم صداي اصلي بازيا رو بلديم پخش كنيم.

همينجوريش در حالت عادي ما چيزي از اين سازمان نصيبمون نميشد حالا تو اين ماه رمضون كه حكومت سرش درد ميكنه واسه همچين مناسبتهايي انتظار داشته باشيم چيزي برامون پخش كنه خيلي ديگه دل خوشي ميخواد.

barça
21st September, 2009, 12:26 AM
لحظاتي پيش اسپانيا قهرمان مسابقات قهرماني اروپا در تركيه شد.
اسپانيا در يك بازي كاملاً برتر با حساب 83 بر 63 بر صربستان غلبه كرد و با شايستگي قهرمان شد.

فعلاً بعلت كمبود سرعت از عكس خبري نيست ولي به تمام ماتادورها اين قهرماني رو تبريك ميگم.

:f015: :f015: :f015:

ơɧʂҽɳ♏
21st September, 2009, 12:35 AM
تبریک میگم این پیروزی تون رو ، شما برابر پر افتخارترین کشور دنیا به برتری دست یافتید ، صربستان با 5 بار قهرمانی در جام جهانی پر افتخارترین تیم جهان هستش ، حتی بیشتر از ایالات متحده امریکا ، امریکا 3 بار قهرمان جهان شده ...
تو دور مقدماتی صربستان با اختلاف 10 امتیاز فکر میکنم اسپانیا رو شکست داده بود ، اما این بار اسپانیا بود که تلافی کرد ، من به شدت هوادار صربستان هستم و از سال 2002 به اینور که قهرمان جام جهانی 2002 در خاک امریکا و در ایندینا پولیس امریکا شد بالاخواه این کشور شدم ، اون زمان یوگسلاوی تجزیه نشده بود ، به هر حال این شکست چیزی از ارزش های تیم صربستان که فوق العاده تیم جوونی هست کم نمیکنی ، اونطور که من آمارشو دراوردم تنها از یک بازیکنی nba شون استفاده کردند صرب ها و اون هم کسی نبود جز نناد کریستیچی که در تیم نیوجرسی نتز بازی میکنه ...
تیم اسپانیا هم ترکیب بسیار خوبی داره ، بازیکنانی مثل پائو گاسول ، مارک گاسول ، ریکی تند و تیز ، گارباخوسای شوتزن ، فرناندو ناوارارو ، و و و از بازیکنانی که نام بردم تنها ریکی هستش که در تیم بارسلونا بازی میکنه و الباقی در nba مشغول هستند ...

barça
21st September, 2009, 12:53 AM
محسن جون من چند ماهي ميشه كه ليگ بسكتبال اسپانيا رو نديدم ولي فكر ميكنم فليپه ريس هم بازيكن رئال باشه.
برادران گاسول و لا بمبا(لقب ناوارو) و چندتاي ديگه هم بازيكناي بارسلونا بودن كه به ان بي اي رفتن.
البته اينم نميدونم كه خوان كارلوس ناوارو هنوز تو بارسلونه يا اونم رفته ان بي اي!
تا اونجا كه من يادمه فصل پيش از ان بي اي برگشت اسپانيا و براي بارسلونا بازي ميكرد.

اسپانيا اگه اشتباه نكنم 6 بار نايب قهرمان اروپا شده بود قبلاً!
دوره ي قبل هم تو زمين خودشون در شرايطي كه روسيه رو با اختلاف قابل توجهي شكست داده بودن ولي در ديدار فينال در عين ناباوري بهشون باختن!
اسپانيا در حالي تو مادريد به روسيه فينال بسكتبال رو واگذار كرد كه درست در همون روز تيم ملي واليبال اسپانيا در مسكو با غلبه بر تيم ملي روسيه قهرمان واليبال اروپا شد!

Gerard Piqué
21st September, 2009, 02:39 AM
ارسل من يكي حداقل بگم نميدونم چيكار بايد بكني كه نگي هيشكي جوابمونو نداد!:4:

-------------------

در مورد صدا و سيماي جمهوري اسلامي هم چيزي ندارم بگم بجز اينكه اونم مثل تمام ارگانها و سازمانها و كلاً تمام امور مملكتمون روز به روز داره بدتر و بدتر ميشه.
خوشبختانه سالهاس كه از صدا سيما نظام چيزي نديدم ولي گذري شده بود نگاهم به اين رسانه ي بي خاصيت بيوفته كه ميدديم حداقل جام باشگاهها اروپا رو ميخريدن و بدون اينكه آرم شبكه اي رو بپوشونن بازيا رو با صداي اصلي پخش ميكردن ولي با خريد حق پخش بازياي چمپيونز ليگ توسط الجزيره اونم دارن از اين شبكه ميدزدن و البته با صداي گزارشگر انگليسيش ميذارن كه بگن بـــعــــله ، ما هم صداي اصلي بازيا رو بلديم پخش كنيم.

همينجوريش در حالت عادي ما چيزي از اين سازمان نصيبمون نميشد حالا تو اين ماه رمضون كه حكومت سرش درد ميكنه واسه همچين مناسبتهايي انتظار داشته باشيم چيزي برامون پخش كنه خيلي ديگه دل خوشي ميخواد.

یادمه چند وقت پیش حسین ذکایی مدیر بخش پخش مستقیم بازیهای فوتبال صدا وسیما (همون یارو که مجری اخبار ورزشی شبکه سه هستش)

گفته بود که ما با الجزیره قرارداد داریم و بحث دزدی مطرح نیست:51: این صدای گزارشگر انگلیسیه هم که گاها شنیده میشه ما از قصد این کارو می کنیم تا

سطح فنی کار گزارشگرای خودی بالا بره:12: یکی نیست بهش بگه مردک اگه نمی دزدی پس چرا آرم الجزیره رو می پوشونی من نمی دونم چرا الجزیره هیچ اعتراضی نمی کنه

Gerard Piqué
21st September, 2009, 02:43 AM
در حاليكه گروه ورزش شبكه سه طي ساليان اخير سعي كرده با پخش مسابقات فوتبال خارجي رضايت بيننده‌گانش را جلب كند، اما كيفيت پايين پخش مسابقات و تاخيرهايي كه به خاطر حذف صحنه‌هاي ناخوشايند در هنگام پخش زنده مسابقات اتفاق مي‌افتد نارضايتي‌هاي زيادي را به دنبال داشته به‌خصوص آنكه به نظر مي‌رسد شبكه سه به جز مسابقات ليگ انگليس و ليگ قهرمانان اروپا،‌سعي مي‌كند ساير مسابقات را از شبكه‌هاي ماهواره‌اي نظير الجزيره اسپورت بگيرد و بدين‌ترتيب پولي را براي خريد حق پخش آنها پرداخت كند. تمام اين موارد در كنار شايعه عدم‌ پخش ليگ‌هاي خارجي در شبكه سه - به دليل غيبت نماينده ايران در جلسه اتحاديه تلويزيون‌هاي اروپايي - باعث شده كه فوتبالدوستان با نگراني خاصي اين مساله را پيگيري كنند به‌خصوص آنكه گفته مي‌شود اروپايي‌ها حاضر نيستند امسال مسابقات خود را به تلويزيون ايران بفروشند.موضوعي كه حسين ذكايي تهيه‌كننده برنامه گزارش ورزشي آن را تكذيب مي‌كند:«سفارش خريد مسابقات ليگ انگليس و ليگ قهرمانان اروپا را به روابط بين‌الملل سازمان ارايه داديم و آنها حق پخش اين مسابقات را خريداري كرده‌اند البته من در جريان قيمت اين مسابقات نيستم.» طبق گفته ذكايي قرار است امسال هفته‌اي دو مسابقه ليگ اسپانيا و دو مسابقه ليگ ايتاليا هم از گزارش ورزش پخش شود البته به اين شرط كه اين مسابقات با هم تداخلي نداشته باشد،اما موضوع اصلي كه ذكايي بايد در مورد آن صحبت كند كيفيت پايين تصاوير مسابقات خارجي است:«اين قضيه را براي اولين بار از شما مي‌شنوم. من تا به حال به اين قضيه دقت نكرده بودم.» او در پاسخ به اين سوال كه به نظر مي‌رسد شبكه سه مسابقات لاليگا و كالچورا از شبكه‌هاي ديگر و بدون مجوز پخش مي‌كند و به همين دليل مجبور است مدام بخش‌هايي از تصوير را شطرنجي كند، مي‌گويد: «اصلا چنين موضوعي صحت ندارد. كار ما غيرقانوني نيست و طبق مراوده‌اي كه مسوولان شبكه سه با شبكه‌هاي كشورهاي مجاور دارند، برخي از مسابقات را از اين كانال‌ها مي‌گيريم. ممكن است آنها هم اگر مسابقه مهمي در ايران برگزار شوند تصاوير آن را از تلويزيون ايران بگيرند.» نبود صداي استاديوم و شنيده شدن صداي گزارشگر انگليسي يا عربي هم يكي ديگر از مواردي است كه بينندگان از آن ناراضي هستند:«اتفاقا خودمان ترجيح مي‌دهيم كه صداي گوينده انگليسي در پيش زمينه باشد چون اين قضيه كيفيت كار گزارشگران ما را بالا مي‌برد.»

میگه لیگ قهرمانان رو خریدیم!!!

milad+messi
21st September, 2009, 08:59 AM
واقعا گزارشگرامون کیفیت بالایی دارن!:45:
بیشتر گزارشگرامون در حین بازی از یه تیم خاص طرفداری میکنن یا اسم بازیکنان خارجی رو تو یه بازی به چند میلیون شکل مختلف در میارن:26:

ơɧʂҽɳ♏
21st September, 2009, 02:14 PM
ارسالي توسط barca
محسن جون من چند ماهي ميشه كه ليگ بسكتبال اسپانيا رو نديدم ولي فكر ميكنم فليپه ريس هم بازيكن رئال باشه.
برادران گاسول و لا بمبا(لقب ناوارو) و چندتاي ديگه هم بازيكناي بارسلونا بودن كه به ان بي اي رفتن.
البته اينم نميدونم كه خوان كارلوس ناوارو هنوز تو بارسلونه يا اونم رفته ان بي اي!
تا اونجا كه من يادمه فصل پيش از ان بي اي برگشت اسپانيا و براي بارسلونا بازي ميكرد.

اسپانيا اگه اشتباه نكنم 6 بار نايب قهرمان اروپا شده بود قبلاً!
دوره ي قبل هم تو زمين خودشون در شرايطي كه روسيه رو با اختلاف قابل توجهي شكست داده بودن ولي در ديدار فينال در عين ناباوري بهشون باختن!
اسپانيا در حالي تو مادريد به روسيه فينال بسكتبال رو واگذار كرد كه درست در همون روز تيم ملي واليبال اسپانيا در مسكو با غلبه بر تيم ملي روسيه قهرمان واليبال اروپا شد!

بهزاد جان بنده به دليل عدم در اختيار داشتن امکانات تنها از طريق همين شبکه سه بازي هاي بسکتبال و فوتبال رو دنبال ميکنم امّا اون چيزي رو که ميدونم برات ميگم ...

اول در باره تيم ملي اسپانيا ، واقعاً اين تيم به معناي واقعي کلمه کامل ِ
از گارد رأس گرفته تا پست سنتر بهترين ها رو در اختيار داره ...

در گارد رأس اين تيم ريکي جوان و خوش آتيه بازي ميکنه
ريکي اي که در المپيک پکن با درخشش خيره کنند? خودش پايه هاي شکست تيم قدرتمند ليتواني رو بنا کرد ، ليتواني اي که در المپيک ها همواره جزء 4 تيم برتر بوده ...
ريکي در واقع تنها با 16 سال سن داشت تو المپيک بازي ميکرد و در حال حاضر 18 سالشه و اين نويد رو هم بهت بدم که از جوانان غيور بارسلونا هم هست ...
از خصوصيات بارز ريکي برات بگم که قدرت دريبلينگ بالايي داره ، بسيار باهوشه ، قدرت پاسوريش بالاست و بسيار هم پر سرعته
با حضور ريکي در تيم ملي اسپانيا و بارسلونا ، عملاً ناوارو يه پست جلو تر بازي ميکنه يعني گارد شوتزن ...

اين عکس ريکي هستش که به ريکي " موزارت " مشهوره

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/RickyRubio1.jpg/200px-RickyRubio1.jpg

گارد شوتزن فوق العاده اين تيم يعني خوان کارلوس ناوارو يا به قول شما " لابومبا" يک شوت زن قهار ، يک پاسور توانا که ميانگين Asisst ش همواره يکي از سه نفر برتر هر تورنمتي هستش ...
درسته همونطور که گفتي در حال حاضر در معيت تيم " بارسلونا " به سر ميبره امّا بايد بگم که اين بازيکن رو در سال 2002 توسط تيم واشينگتون ويزادرز (آخرين تيمي که مايکل جوردن در اون بازي کرده) * Draft شده و به دليل ناکامي در اين تيم دوباره به بارسا برگشت ، امّا مجدداً به واسطه درخشش خيره کننده در جام جهاني 2006 و صد البت در المپيک پکن دوباره به NBA برگشت و اين بار در تيم ممفيش گريزليس همون تيمي که حامد حدادي در اون بازي ميکنه پيوست امّا اين بار نميدونم چرا دوباره به اسپانيا برگشت ...
ضمناً در زماني که در تيم ممفيس بود بعد از ستاره بي چون و چراي صربستاني NBA که بهترين شوت زن ليگ ان بي اي هم هست يعني " پــِجا استوياکويچ " يکي از نفرات برتر پرتاب هاي پنالتي بود با ميانگين 90% تقريباً

* Draft يک سري مسابقات هستش که همواره توسط تيم هاي NBA همه سال در قبل از مسابقات پيش فصل براي جذب بازيکنان جديد و جوان که اکثريت قريب به اتفاق لژيونر هستند برگزار ميشه ...

ناوارو با پيراهن بارسلونا

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cc/JCNavarro.jpg/172px-JCNavarro.jpg

در پست فوروارد کوچک يا همون پست 3 بازيکن توانايي و شوتزني چون رودي فرناندز حضور داره ، رودي اي تنها 24 سالشه و در سال 2007 به عضويت تيم فينيکس سانز درومد ، اما با حضور بازيکنان مطرحي چون " استيو نش " ، جو جانسون ، لناردو باربوسا و و و نتوسنت در فينيکس خودش رو نشون بده و به ناچار به تيم " پورلتند تريل بليزرس " نقل مکان کرد و در حال حاضر يکي از بازيکنان فيکس اون تيم هستش ...

اين عکس رودي فرناندز با پيراهن تيم " پورتلند تريل بليزرس " هستش ...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/Rudy_Fdez..jpg/200px-Rudy_Fdez..jpg

امّا در پست 4 يا همون فوروارد قدرتي اين تيم يکي از ستاره هاي بي چون و چراي اين سال هاي تيم ملي اسپانيا بازي ميکنه يعني " خورگه گارباخوسا " که به گاربو مشهوره ...
يکي از خصوصيات بارز خورگه شوت هاي سرنوشت سازيست که ميزنه ، اين بازيکن يکي از ايراد هايي که داره اينه که يکم مسن هستش يعني در حال حاضر 31 ساله هستش ...
خورگه از سال 2006 تا 2008 در تيم " تورنتو راپتورز " بازي کرده و در حال حاضر در معيت تيم رئال مادريد مشغول به بازي هستش ...

اين عکس خورگه گارباخوسا در پيراهن تيم تورنتو راپتورز ، تيم کانادايي حاضر در ليگ NBA

http://lakersbrasil.files.wordpress.com/2008/07/jorge-garbosa4.jpg

امّا در پست 5 يا همون سنتر جواهر درخشان تيم ملي اسپانيا بد جور داره ميدرخشه ، پائو گاسول ستار? بي بديل تيم ملي اسپانياست ولاغير ...
اين بازيکن با قدي بالغ بر 2 متر و 13 سانتي متر بهترين گزينه براي پست 5 هستش ، کسي که تجربه بازي در تيم هاي بارسلونا ، ممفيس گريزليس و حالا هم در تيم لس آنجلس ليکرز پشتوانه داره ...
گردش و پرتاب هاي اون زبانزد خاص و عام هستش ، ريباند هاي حمل? خوبي هم داره ، امسال هم با تيم ليکرز قهرمان NBA شد ...
اون و برادرش مارک زاده ، بندر بارسلونا هستش و در مکتب بارسلونا رشد و نمو پيدا کردند ...
قطعاً اين تيم با اين بازيکن به اين موفقيت ها حال حاضر رسيده شک نکنيد ...

اين هم عکس پائو گاسول در معيت تيم لس آنجلس ليکرز

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/Pau_Gasol_boxout.jpg/200px-Pau_Gasol_boxout.jpg

پائو گاسول
رودي فرناندز --------------- خورگه گارباخوسا
ريکي ----------- خوان کارلوس ناوارو

امّا بهزاد جان اگر ميدونستي مکتب يوگسلاوي چه مکتبي بازيکن خيزيست حتماً نظرات من رو در مورد تيم ملي صربستان تأئيد ميکردي ...
صرب ها بيشترين صادرات بازيکن رو به NBA داشته و دارند ، صرب ها بهترين شوت زن هاي جهان هستند ، صرب ها پر افتخار ترين تيم بسکتبال جهان هستند ...
صرب ها پر افتخار ترين تيم اروپا هستند ...
صربستان در واقع تو بسکتبال يک چيزي مثل آلمان تو فوتبال هستش ، که هميشه يکي از 4 تيم پايانيست در هر تورنمنتي ...
الان خسته شدم بعد ها در مورد تيم ملي صربستان هم اگه پايه بودي برات خواهم نوشت ، اما بدون که تيم ملي صربستان با يک مشت جَکِ جوون به مصاف تيم بزرگي چون اسپانيا رفت و يک بار هم اين تيم رو شکست داد اما فينال رو با کمبود تجربه واگذار کرد ...
بهزاد صربستان سه بار قهرمان یورو بسکت هم شده ضمن اینکه یک بار نائب قهرمان و یک بار هم سوم شده
وسلام :sigar:

barça
21st September, 2009, 10:47 PM
رودی فرناندز بدبخت تو مسابقات اسلم دانک سال پیش ان بی ای تو مرحله ی اول زیباترین اسلم دانک رو انجام داد ولی کمترین امتیاز رو بهش دادن تا سوم بشه!

بسکتبال ورزش باشکوهیه که تو ایران بهش بها نمیدن متاسفانه.

ơɧʂҽɳ♏
21st September, 2009, 10:55 PM
^^^
ملاک اونا مشکل بودن حرکتِ
من که ندیدم فرناندز چطور دانک زدِ ولی میشه حدس زد که چرا اول نشده ، این رو وقتی که نَت رابینسون کوتوله (175 cm) سال 2007 قهرمان شد فهمیدم ، از اون سال به بعد هم دیگه نه خبرها رو دنبال کردم و نه بازی ای دیدم از NBA

بسکتبال رو هر کسی نمیفهمه ...
به هر حال من که بسکتبال رو بیشتر از فوتبال دوست دارم ...

barça
22nd September, 2009, 01:10 AM
اين حسين پيكه كه مياد تشكر ميزنه بسكتبالش خوبه.
من هيچي بسكتبال بارم نيست ،‌ خيلي طلبه ام يه پا پيدا كنم شبا برم بازي كنم ، چند باري كه بازي كردم خيلي بهم حال داد ، واقعاً بي دليل نيست كه تو آمريكا فوتبال هميشه زير سايه ي بسكتباله.

حسين پيكه اگه پايه اي از فردا شب بيا بريم بسكت بزنيم ، يه زمين جديد ديگه تو اكباتان پيدا كردم خيلي رديفه.

Gerard Piqué
22nd September, 2009, 08:40 AM
من که همیشه پایه ام هر وقت بگی میام (فقط امشب بازی بارساست یه جور باشه تا قبل 11:30 خونه باشیم):clapping:

NoName
22nd September, 2009, 05:26 PM
حسین پیکه مثل روح هستش! :4:
همیشه هست ولی در واقع نیست.
همه جای انجمن تشکر هاشو میبینی ولی خودشو نمیبینی!:4:

Carles Puyol
28th September, 2009, 08:21 PM
این لیگ اسپانیا واقعا انصافانه بهش نگاه کنیم خیلی داره 2 قطبی میشه باید مسئولان یک فکری واسه تیمای دیگه بکنند . تو این 1 2 سال یکی دو تا تیم بود که خیلی خوب بودند که اونا هم امسال خیلی بد کار کردند اتلتیکو و ویارئال !
اتلتیکو ک تو لیگ قهرمانان هستش .
بازم دمه سویا گرم خوب تا اینجا نتیجه گرفته امیدوارم بازم نتیجه بگیره .

Carles Puyol
28th September, 2009, 08:29 PM
حدود یک ماه پیش جشن گوجه فرنگی بود که ما این مناسبت رو از دست دادیم :4:
اینم تاریخچش .
--------------------------------------------------------------------------------------------
بدون شک، بزرگترين جنگ مواد غذايي، جنگ گوجه‌فرنگي در اسپانياست.
هر ساله، در آخرين چهارشنبه ماه آگوست، بيش از 3000 نفر در شهر Bunol در اسپانيا جمع مي‌شوند تا بيش از 100 هزار کيلوگرم گوجه‌فرنگي رو به سمت همديگه پرتاب کنند.
راستش من هرچي‌فکر کردم فلسفه اين جنگ‌( يا بهتره بگم بازي) رو درک نکردم. اگر کسي چيزي در اين مورد مي‌دونه خوشحال مي‌شم در نظرات بگه

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/01.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/02.jpg (http://www.pixfa.net/)

اگر زماني قصد نموديد تا به اسپانيا و شهر بونال مسافرتي داشته باشيد و در جشنواره گوجه فرنگي! شركت نماييد به خاطر داشته باشيد كه از ايستادن در رديف اول تماشاچيان پرهيز نماييد زيرا كه با به صدا در آمدن زنگ، باراني از گوجه فرنگيهاي له شده و پر آب به سوي شما باريدن خواهد گرفت!

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/03.jpg

شرح و تفسيرهاي فراواني درباره پيشينه تاريخي اين جشنواره عمومي و محبوب وجود دارد. عده اي از مورخان معتقدند كه منشأ اين جشنواره شوخيهاي عملي جالبي بوده است كه جوانان شهر با آوازه خوانان دوره گرد انجام مي داده اند. داستان بدين صورت بوده كه آوازه خوان مورد نظر درحال نواختن موسيقي و نغمه سرايي از چهارراه يا ميدان شهر مي گذشته كه صداي بد و ناموزون او باعث مي شود كه جوانان محل با گوجه فرنگيهاي آبدار به استقبال او بروند و مجبورش كنند كه ديگر آوازي نخواند! با آغاز ماجرا تمام كساني كه در اطراف بوده اند به اين نبرد نابرابر مي پيوسته اند و نوازنده بيچاره ر با گوجه فرنگي به خوبي پذيرايي مي كرده اند!

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/04.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/05.jpg (http://www.pixfa.net/)

بر اساس معتبرترين تفاسير آغاز نبرد گوجه فرنگي به سال 1945 بر مي گردد. ميدان شهر كه جشنواره گوجه فرنگي به صورت سنتي در آنجا برگزار مي شده است انباشته از جواناني بوده كه به هنگام آغاز جشنواره با قيافه هاي عجيب و غريب از جلوي ديدگان مشتاقان اين مراسم رژه مي رفته اند.
بسياري از جوانان با ديدن اين مراسم به سيل جوانان شركت كننده مي پيوسته اند تا به همراه موزيك كساني را كه در شكل و قيافه غولهاي عجيب و غريب ظاهر شده اند را به جلو هل دهند!

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/06.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/07.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/08.jpg (http://www.pixfa.net/)

(http://www.pixfa.net/)
نبرد گوجه فرنگي با افتادن يكي از شركت كنندگان بر زمين آغاز مي شود. يورش به سوي جعبه هاي گوجه فرنگي آغاز ماجراست و كار آن قدر بالا مي گيرد كه پليس براي اينكه خسارتي به فروشگاههاي مجاور وارد نشود مجبور مي شود كه در نبرد دخالت نمايد!
در سال 1951 شهرداري شهر بونال اجازه برپايي جشنواره را صادر نكرد. نتيجه آن شد كه تعدادي از شركت كنندگان جوان دستگير شده و حتي به زندان انداخته شدند! اين امر باعث شد تا ساكنان شهر برگزار كنندگان جشنواره را مجبور ساختند كه آنان را آزاد سازند. با گسترش اعتراضات مسؤولان شهر مجبور شدند تا بار ديگر اجازه برپايي جشنواره ر صادر نمايند. از آن سال به بعد همه ساله بر تعداد شركت كنندگان در جشنواره اضافه شد و اين امر باعث شد تا مسؤولان تصميم بگيرند كه جشنواره را در خارج از شهر برگزار نمايند.

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/09.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/10.jpg (http://www.pixfa.net/)

اما جوانان پرشور بار ديگر غوغايي برپ كردند و كار را به جايي رساندند كه علاوه بر نبرد با گوجه فرنگي، يكديگر را به درون فواره هاي آب هل دادند و بر روي يكديگر آب پاشيدند آنها به تماشاگران و مسؤولان هم رحم نكردند و آنان را هم از گوجه فرنگيهاي خود بي نصيب ننمودند! اين شيطنتها باعث شد تا بار ديگر مسؤولان، جشنواره را ممنوع اعلام نمايند و شركت كنندگان را به زندان و حبس تهديد نمايند. از آنجا كه اين مراسم ريشه هاي عميقي در جامعه بونال داشت در سال 1957 عده اي از جوانان پيشنهاد كردند كه جشنواره را به صورت مراسم تدفين گوجه فرنگي برگزار نمايند!دوباره جمعيت بسياري با لباسهاي عجيب به راه افتادند و گروهي نوازنده نيز آنان ر همراهي كردند.

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/11.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/12.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/13.jpg (http://www.pixfa.net/)

دسته اي از جوانان نيز در حالي كه تابوت حامل يك گوجه فرنگي بزرگ را حمل مي كردند از جلوي تماشاگران رژه مي رفتند! در سال 1959 و درپي تقاضاهاي مكرر مردم، شهرداري بونال بار ديگر اجازه برپايي جشن گوجه فرنگي را البته با محدوديتهاي خاص صادر نمود. از جمله اين محدوديتها اينكه آغاز و پايان جشن با صداي زنگ اعلام مي شود و پرتاب گوجه فرنگي قبل و بعد از به صدا درآمدن زنگ ممنوع خواهد بود و نبرد گوجه فرنگي تنه در زمان ميان دو زنگ مجاز خواهد بود! از آن زمان به بعد جشنواره صورت رسمي تري به خود گرفت هرچند كه دچار تغييرات بسياري نيز شد. چنانكه علاوه بر نبرد گوجه فرنگي، مسابقه صعود از تير چراغ برق چرب و روغني، جشن شكلات داغ و انواع مسابقه هاي ورزشي و نمايشهاي خياباني نيز به اين مراسم اضافه شد.

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/14.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/15.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/01.jpg (http://www.pixfa.net/)

در اين ميان مسابقه اي كه به شدت جاي خود را در ميان طرفداران باز نموده بالارفتن از ستون صابوني است كه برندگان آن مي توانند در نوك ستون جايزه خود كه تكه اي گوشت نمك زده است را بدست آورند!
از سال 1980 شهرداري عهده دار برگزاري و ترويج جشنواره شد. لذا همه ساله شهرداري بونال چندين تن گوجه فرنگي تهيه مي كند تا در اين مراسم مصرف شود!
با وجود تعداد زياد شركت كنندگان در اين مراسم، خوشبختانه اين جشن هيچگونه خطر و حادثه اي را به دنبال نداشته است و همه ساله بدون هيچ حادثه تلخي به خوبي برگزار شده است.

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/16.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/17.jpg (http://www.pixfa.net/)

امروزه بسياري از مردم كساني را كه به پافشاري خود موجب شدند تا اين مراسم همه ساله برگزار شود تحسين مي كنند. جشنواره اي كه امروزه به يك جشن بزرگ و فراموش نشدني تبديل شده است.
اما اگر شما هم قصد شركت در اين جشنواره را داريد بايد قوانين آن را رعايت نماييد؛ قوانيني كه باعث شده است تا مراسم به خوبي و زيبايي انجام شود. اولين قانون بيان مي كند كه شما نبايد هيچ بطري و يا چيزي كه باعث حادثه و صدمه به ديگران شود را به همراه بياوريد. پوشيدن تي شرت هم ممنوع است. گوجه فرنگيهايي كه در نبرد استفاده مي شوند بايد كاملاً له شده و فشرده باشند ت صدمه اي به كسي نزنند.
شما بايد مراقب كاميون ويا باركشهايي كه گوجه فرنگي حمل مي كنند باشيد و در پايان اينكه به محض اينكه دومين زنگ نواخته شد بايد پرتاب گوجه فرنگي متوقف شود! اگر اين قوانين را پذيرفته ايد مي توانيد همه ساله در ماه آگوست به شهر بونال اسپانيا برويد و براي نبردي جانانه گوجه فرنگيهاي آبدار به دست بگيريد.

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/18.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/21.jpg

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/19.jpg (http://www.pixfa.net/)

http://www.pixfa.net/Upload/Spanish/20.jpg (http://www.pixfa.net/)

Dream Team
28th September, 2009, 11:51 PM
ارسل از دم تمام عکسا فولتره.
یه حرکتی بزن برادر.

Carles Puyol
29th September, 2009, 12:11 AM
بهزاد اینجا (http://parsfootball.com/anjoman/showpost.php?p=522908&postcount=498) علی ارسنالی گذاشته وقتی علی گذاشت منم یادم اومد که عکسارو بزارم .

ơɧʂҽɳ♏
2nd October, 2009, 08:01 PM
سویا - رئال مادرید ، تقابل شاهزاده های مادریدی با تهی دستان آندالوسیایی
يکشنبه شب " سانچز پيسخوان " مملو از تماشاگر براي ميزباني از رئال مادريد صدر نشين خواهد بود .
بازي نوستاژيکي که همواره در اين ساليان معاصر يک اِل کلاسيکوي جديد بودِ و هست . . .
مردان آندالوسيا هميشه در برابر تيم بزرگ مادريدي نمايش قابل ستايش از خود نشان داده اند ، و مصداق بارز اين امر همانا ترس و واحمــه مادريديستا از آندالوسياست . . .
سابقه بازي هاي رو در روي اين دو تيم از سال 2003 تا کنون حاکي از آنست که آندالوسيايي ها در 15 بازي برگزار شده ميان اين دو تيــم در سه عرصۀ " Copa Del Rey " (جام حذفي) " Spanish Super Cup " (سوپر جام اسپانيا) و بازي هاي متقابل اين دو تيــم در " ليگا " ي اسپانيا در 8 بازي به پيروزي رسيده اند ، يعني چيزي بيش از نيمي از ديدار ها رو پيروز از ميادين مسابقه چه در سانچز پيسخوان و چــه در سانتياگو برنابئو خاج شدند که به شخصه تحسين شخصِ خودِ من رو برانگيخته . . .

اين ليست بازي هاي متقابل دو تيم در دو عرصۀ جام حذفي و ليگاست که حاکي از آنست که سويا آندالوسيا در 15 مسابقۀ برگزار شده در 7 تاي آن پيروز بوده ، در يک مسابقه به تساوي رسيده و 6 بار هم برابر مادريديستا شکست رو پذيرا شده ...

" برگرفــته از سايت رسمي باشگاه سِويا "

http://www.img.bazinama.com/files/pgu38m7kvp5prod15nn7_thumb.png (http://www.img.bazinama.com/viewer.php?file=pgu38m7kvp5prod15nn7.png)

Sevilla

ابتدا تيم ميزبان ، تيم سويا در 5 هفتۀ آغازين ليگا بسيار عالي ظاهر شده (مثابه ساليان اخير) به جز بازي اولي که در مِستايا در برابر والسنيا شکست رو پذيرا شدند تا کنون تمام 4 بازي رو با پيروزي از ميادين خارج شده اند که بارزترين آنها پيروزي 4-0 برابر آتلتيک بيلبائوئيست که در باسک در برابر ديدگان تماشاگران خودي تحقير شده . . .
در هفته اي که گذشت علاوه بر پيروزي درخشان شاگردان " مانولو خيمِنز " برابر رقيب باسکي ، در دومين شب از مرحله رفت دور گروهي ليگ قهرمانان اروپا در گلاسکو تيم چقرِ " گلاسکو رنجرز " رو در خانه با نتيجه تحسين برانگيز 4-1 شکست دادند که در نوع خودش بسيار ارزشمند هستش ، و درخشانترين نتيجه شب دوم بود اين نتيجه . . .
به هر حال چيزي که کاملاً نمايان هستش و نمود داره اينه که تيم مانولو خيمنز در اين برهه از زمان بسيار آمادست و قطع به يقين تيم پر ستاره مادريدي هرگز کار آساني رو در سانچز پيسخوان نخواهد داشت و چه بسا بدون امتياز آندالوس رو ترک کنـــه ...

Real Madrid

و امّا تيم ميهمان ، بسيار تيم جسوريست اين تيم ، نتايج اين تيم حاکي از آنند که تمام بازيکنان و خريد هاي جديد اين تيم با هم به همانگي ايده آلي رسيده اند و در اوج دوارن آمادگي به سر ميبرند ، مهاجم جديد اين تيم کريس رونالدو زودتر از آنچه انتظار ميرفت با کاکا ، بنزما و ساير بازيکنان اين تيم به هماهنگي رسيده و ، تنها نقطه ظعيف اين تيم که شايد در برابر مردان آندالوسيايي مشکل ساز شود خط دفاع نا به سامان اين تيم هستش که با توجه به حضور دو مهاجم برجســته اين تيم يعني لوئييس فابيانو و فردريک کانوته بسيار تيم خطرناکي در نگاه اوليه به نظر ميرسند ، به خصوص کانوته اي که در واقع به کابوسي براي ايکر کاسياس به واسطه گلزني هاي پي در پي در ديدارهاي متقابل بدل گشته ....

ترکيب ايده آل تيم آندالوسيايي به شرح ذيل از ديدگاه بنده اعلام ميشود . . .

-------------------- پالوپ ----------------------
---- اسکيلاچي --------- اِسکوده ------------
آدريانو -------------------------------- ع. کونکو
----------------- آ . دوشـــر -------------------
ديگو کاپــل -------------------- خسوس ناواس
------------------ نگـــردو ----------------------
----------- کانوتـــه ---------- فابيانو -----------

يک نکتــۀ کوتاه از اين ديدار :
حضور پر انگيزۀ " نگردو " بازيکن اسبق رئال مادريد در تيم آندالوسيايي که به احتمال فراوان و به ضرس قاطع يکي از شروع کنندگان بازي خواهد بود در نوع خود بسيار جالبست ...

داور بازي هم آيتوراده گونزالس هستش ، اين بازي ساعت 21 به وقت محلي در استاديوم " سانچز پيسخوان " آندلوس برگزار ميشود

ONE LOVE_ONE IKER
3rd October, 2009, 10:18 AM
جام جهاني جوانان زير 20 سال.مصر
اسپانيا :322:در گروهش اوله با نه امتياز .اون روز ونزوئلا رو 3-0 زد. دني پارخو :322::air_kiss::air_kiss::air_kiss:هم گلزني كرد:322:

Group BTeamMPWDLGFGAPtshttp://www.fifa.com/imgml/flags/s/ESP.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888256/index.html)Spain (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888256/index.html):air_kiss:33001309http://www.fifa.com/imgml/flags/s/VEN.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889507/index.html)Venezuela (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889507/index.html)3201936http://www.fifa.com/imgml/flags/s/NGA.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888282/index.html)Nigeria (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888282/index.html)3102533http://www.fifa.com/imgml/flags/s/TAH.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889495/index.html)Tahiti (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889495/index.html)30030210
استاديوم=اMatch 25 Cairo (http://www.fifa.com/u20worldcup/destination/cities/city=51/index.html)- Al Salam Stadium (http://www.fifa.com/u20worldcup/destination/stadiums/stadium=5020887/index.html)

http://www.fifa.com/imgml/icons/weather/weather11.gif
01 October
http://www.fifa.com/imgml/flags/home/ven.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889507/index.html) Venezuela (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1889507/index.html)

0:3

Spain (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888256/index.html)
http://www.fifa.com/imgml/flags/away/esp.gif (http://www.fifa.com/u20worldcup/teams/team=1888256/index.html)

0:3 (0:2)

Daniel PAREJO (12':air_kiss:

Aaron NIGUEZ 26' PEN
Ander HERRERA

http://www.freeimagehosting.net/uploads/e761b0a58c.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

Venezuela (VEN)
Statistics
Spain (ESP)

12

Shots
18

5

Shots on goal
9

23

Fouls Committed
21

3

Corner kicks
8

0

Direct Free Kicks to Goal
1

0

Indirect Free Kicks to Goal
0

0 / 0

Penalty Kicks
1 / 1

0

Offsides
0

0

Own goals
0

2

Cautions
3

0

Expulsions due to Second Caution
0

0

Direct Expulsions
0

44%

Possession (%)
56%

23

Actual playing time
31

Capitan Raul
3rd October, 2009, 01:43 PM
دل بوسکه: ترکیب تیم جام جهانی

سرمربی تیم ملی اسپانیا اعلام کرده که تیم کنونی اسپانیا همان تیمی است که در رقابتهای جام جهانی حاضر خواهد شد.

http://i.media.goal.com/g/55535_news.jpg

سایت گل: بیسنته دل بوسکه سر مربی تیم ملی اسپانیا اعلام کرد که بازیکنانی که اکنون به ترکیب این تیم فراخوانده شده است، تیم ملی این کشور را در سفر به آفریقای جنوبی همراهی خواهند کرد. این در حالی است که شاگردان دل بوسکه از هم اکنون صعود خود را به این رقابتها قطعی کرده اند.
ماتادورها با کسب پیروزی در تمام دیدارهای خود، در حالی که هنوز دو دیدار تا پایان دیدارهای مرحله گروهی باقی است، از هم اکنون بلیط خود را برای آفریقای جنوبی تهیه کرده اند. البته دل بوسکه درنظر دارد تا تیمش رکورد شکست ناپذیری شان را در دو دیدار آتی که شنبه مقابل ارمنستان و چهار روز بعد مقابل بوسنی خواهد بود حفظ کنند. این مربی باتجربه در نظر دارد تا از هم اکنون ترکیب تیم نهایی اش را اعلام کند و به همین دلیل نیز با وجودی که اینیستا و سنا به تازگی از بند مصدومیت رها شدهاند، آن دو را به ترکیب تیم ملی فرا خوانده است.
دل بوسکه در گفت و گو با آ.اس گفت:« البته ترکیب قطعی تیم هنوز بسته نشده است و در صورتی که بازیکنی با مصدومیت مواجه شود یا تغییرات غیرمنتظره ای رخ دهد، ما نیز تغییراتی را در تیم اعمال خواهیم کرد ولی این تیمی است که در رقابتهای جام جهانی نماینده اسپانیا خواهد بود.»
در این لیست نامی از آلوارو نگردو، مهاجم سویا یا پابلو ارناندس گلزن والنسیا دیده نمی شود و البته این دو ستاره هنوز شانس این را دارند که با ارائه بازیهای تماشایی، نظر دل بوسکه را به خود جلب کنند.

Dream Team
5th October, 2009, 01:28 AM
دوستان و برادران جون هر کی دوست دارید یه کمکی به ما بکنید.:63:

کسی میدونه قیمت ساکسیفون معمولی(نه خیلی اروزن و نه خیلی گرون) چنده؟

تو نت هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم ، خیلی ضروریه ، پیلیز.

ơɧʂҽɳ♏
6th October, 2009, 12:45 AM
http://www.img.bazinama.com/files/fcy9syy70xzggpiggqh0.png

اطلاعات اوّلیه در مورد این دیدار

http://www.img.bazinama.com/files/igfwohe6g5aq1uhrt3wd.png

Starting Line Up دو تیم

http://www.img.bazinama.com/files/ieejn83qssuxlr9rssyp.png

« چینش ترکیب دو تیــم »
-------------------------
Sevilla FC
----------------- پالوپ ----------------
------- دراگو ------- اسکیلاچی-------
آدریانو --------------------------- کونکو
--------- زوکورا ---------- رناتو --------
پروتی --------------------------- ناواس
---------- نگردو ---- فابیانو ------------

Real Madrid
---------------- کاسیاس---------------
---------- آلبیول--------- په په----------
مارسلو ------------------------- راموس
---- گوتی---- م.دیارا ---- آلونسو ------
------------------ کاکا ------------------
---------- رائول ------- بنزما------------

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
بازیکنان ذخیره های دو تیم

http://www.img.bazinama.com/files/p44ottr5u2kr4rtt0zpl.png

تعویض های انجام شده توسط مربیان دو تیم

http://www.img.bazinama.com/files/g49yjbvuoevzzo2nso9q.png

اخطاری های دو تیــم

http://www.img.bazinama.com/files/rf4dl0x2138utb9bjci5.png

این هم آمار بازی

http://www.img.bazinama.com/files/kn5e1h90d9g6fbdfb08o.png

همونطور که دیده میشه برتری محسوس تیم سویا در شوت های درون چارچوب هستش که تقریباً سه برابر رئال مادرید هستش ، همچنین تعداد کرنر های دو تیم که برتری سویا این بار بیش از دو برابر هستش ...

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

لحظات حساس بازی :
---------------------------
شادی پس از گل خسوس ناواس

[/URL]
http://www.img.bazinama.com/files/64xhccmed0jo1tw4hd9l.jpg (http://www.img.bazinama.com/viewer.php?file=64xhccmed0jo1tw4hd9l.jpg)

سانتز دقیق گوتی و گل په په

http://www.img.bazinama.com/files/6odqv2bdu7hw4a1kiqdc.gif (http://www.img.bazinama.com/)
http://www.img.bazinama.com/files/bkcrkhwe3m6b0tbpw0s9.gif (http://www.img.bazinama.com/)

شادی پس از گل رناتو

[URL=http://www.img.bazinama.com/]http://www.img.bazinama.com/files/tuikn3uz8p60zgvrrabb.jpg (http://www.img.bazinama.com/viewer.php?file=tuikn3uz8p60zgvrrabb.jpg)

سوپر واکنش کاسیاس

http://www.img.bazinama.com/files/pv59jv78krezahzhom2j.gif (http://www.img.bazinama.com/)

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

و این هم جدول رده بندی

http://www.img.bazinama.com/files/bt9qb1ge7ajkbwr0xr6m.png

http://www.img.bazinama.com/files/zrjea92yk7x1albojslr.gif (http://www.img.bazinama.com/)

ơɧʂҽɳ♏
6th October, 2009, 10:54 PM
به نام خدای ژرمنیا
سلام و عرض ادب :53:

قرض از قلم فرسایی و نگاشتن مطلب در تاپیک مادردیستا که به ضعم عده ی از دوستان کمی غیر منتظره باشد ، تنها و تنها ذکر یک نکته بسیار مهم هستش که با کنکاشی که در میان انبوه خاطرات دوران کودکی انجام گرفت که خالی از لطف ندیدم بریزمش رو داریه ...

چندین سال پیش ، درست سال 77 خودمون بود زمانی امتحانات سال دوم راهنمائی رو پشت سر گذاشتم برای اوقات تابستانی خود گریزی به سوی مجله های قدیمی و خاک خورده پدر که مثابه گنجینه ای بود ...
حال این چــه منافاتی با این تاپیک داره بماند که خود با مطالعۀ نوشتۀ امروز بنده پی خواهید برد ...

در میان مجله های قدیمی ، مجلۀ " ویژه نامۀ جام های جهانی " بسیار خودنمائی میکرد ، بنده هم بروی این مجله دقیق شدم و بسیار برام جالب بود که قسمتی به نام رکوردها هم داشت این مجله ...
در میان این رکوردها یک مطلب بسیار نمود داشت که اتفاقاً شیرازۀ این مطلب ربط به این تاپیک داره ...

به این عکس ها دقیق شوید ... (برای بزرگتر شدن بروی عکس کلیک کنید)

http://img39.imagefra.me/img/img39/2/10/6/moh3en/t_ja7q6urw0jmm_87a457d.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/2/10/6/moh3en/f_ja7q6urw0jmm_87a457d.jpg&srv=img39) http://img01.imagefra.me/img/img01/2/10/6/moh3en/t_ja7q6urw0jmm_9b15c29.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/2/10/6/moh3en/f_ja7q6urw0jmm_9b15c29.jpg&srv=img01)

آیا ربطی بین این عکس ها به موضوع مطروحه میبیند ؟
این عکس ها مربوط به سریعترین عکس العمل تاریخ میباشند که توسط دو بازیکن شهیر دنیای فوتبال خلق شده اند ...
زنندۀ ضربه کسی نیست جز " پله " معروف و دفع کننده آن هم گلر مشهور بریتانیایی یعنی " گوردون بنکس " هستش ...
این عکسها در چارچوب جام جهانی 1970 خلق شده اند زمانی که پله توپ رو در داخل محوطه شش قدم با یک ضربۀ سر محکم روانه دروازه تیم ملی انگلستان کرد ...
به عکس ها دقت کنید حتی خودِ پله هم در گمان این بود که کار تمام شده و توپ به تور چسبیده ، امّا عکس العمل سریع بَنکس مانع گل شدن توپ شد...
حتی امضای هر دو بازیکن بروی هر دو عکس نگاشته شده و این هم مهر تائیدیست بر این مدرک مستدل

بگذریم ، اما بازی پریشب میان مادریدیستا و آندالوسیا ...
به حق هنگامی که " دیه گو پروتی " اون ضربه محکم رو روانه دروازه " کاسیاس " کرد همه و همه ، صغیر و کبیر ، عام و خاص ، پیر و جوان ووو همه در گمان اینکه اون توپ گل شده غرق بودند امّا سوپر واکنش کاسیاس واقعاً همه اعم از خود بنده رو انگشت به دهان کرد ...
اصلاً انتظار آن چنان ریسپانس بالایی رو نداشتم ...
با دیدن این صحنه سریعاً اون خاطره بنکس و پله در ذهنم تداعی شد و به خود گفتم : نــه قعطاً این سریعترین و بهترین عکس العمل دنیای فوتبال بود ...
برای این موضوع هم تمام مساعی خودم رو به کار گرفتم که دلیل قانع کننده ای برای این امر محیا کنم که کردم ...
دو دلیل محکمه پسند برای این مدعا یافتم ...
اول اینکه توپی که پروتی از اون فاصلۀ نزدیک با آن ضرب به سمت گل شلیک کرد قطع به یقین از ضربۀ سر پله محکم تر بود ...
دوم اینکه مسافتی که کاسیاس مثابه یک دوندۀ صد متر از این سوی دروازه تا آن سوی طی کرد خیره کننده بود و آن شیرجۀ بلند ...
بنابراین به ضرس قاطع میگم ، جملۀ " Historic Save By Casillas " به حق برازنده این صحنه هستش و قطع به یقین سوپر واکنش کاسیاس یه به قول معروف " سوپر سِیو " این دروازه بان در تاریخ به عنوان بهترین عکس العمل در کتاب ها آورده خواهد شد ...

بنده هم به این مفتخرم که عرض کنم ، گلر معشوق بنده یعنی " اولیور کان " کبیر نامش در کتاب رکوردها به عنوان دومین عکس العمل سریع تاریخ ثبت شده ، در بازی نیمه نهائی جام جهانی 2002 در بازی با کرۀ جنوبی میزبان که داشت از 4 جهت اصلی و 8 جهت فرعی از زمین و هوا و دریا توپ میریخت رو گل اولی کان ، این الیور بود که در یک صحنه شوت محلک " لی چون سو " رو به طرز خیره کننده ای دفع کرد ...
این هم عکس همان واکنش هستش که به عنوان یک ژرمن متعصب به پرچم و شیفتۀ خود باختۀ اولیور کان به این امر مفتخرم و سر به عرش کبریا بلند میکنم و با غرور فریاد بر می آورم که یک ژرمن دوست تمام عیارم ...

http://www.tribuneindia.com/2002/20020626/spr3.jpg

Germany’s goalkeeper Oliver Kahn makes a diving save on a shot by South Korea’s Lee Chun-soo at their World Cup semifinal match in Seoul on Tuesday.

البت این دو واکنش بنکس و اولیور کان در چارچوب جام جهانی ثبت شده اند و ارزش کار بالاتر هستش اما نهایت بی انصافیست که اعتراف نکنم که : سریعترین عکس العمل تاریخ همانیست که کاسیاس به ثبت رسانید ...

شاید در روزگاری نه چندان دور مثابه این عکس که گوردون بنکس و پله در کنار هم عکس به یادگار میگیرند و به خلق کردن چینین صحنه ای به خود میبالند ، زمانی هم دیه گو پروتی و پله در کنار هم قرار بگیرند و به خلق چنین صحنۀ تاریخی ای افتخار کنند ...

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:RkNx1MaJjYl9lM:http://capital-balls.com/sport/wp-content/uploads/2008/12/82.jpg

تمام مساعی بنده من باب نگاشتن این نکته بسیار مهم بکار گرفته شد امید است که به شایستگی ادا شده باشد ... :53:
با تشکر قبلی ، محسن ژرمنیا

Hamed
6th October, 2009, 11:35 PM
بد نیست یه نگاهی به این سوپر سیو دیدا (http://208.117.236.70/watch?v=GC3FrChhk1Y) هم بندازی...احتمالا نظرت در مورد سریع ترین عوض بشه!

Shadow
7th October, 2009, 09:25 AM
کسی میتونه لینک این واکنش کاسیاس رو اینجا بذاره؟

Dream Team
7th October, 2009, 09:12 PM
کسی میتونه لینک این واکنش کاسیاس رو اینجا بذاره؟

http://www.youtube.com/watch?v=_rDZHq-Jqx8