PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماهیان آکواریومی و حیوانات خانگی !!!صفحه ها : [1] 2

MAMAD PUYOL 5
9th November, 2007, 01:33 AM
در این تاپیک می خوایم به کمک تسوکه جان درباره انواع ماهیان آکواریومی بحث و تبادل نظر کنیم .
هر نوع بیماری . انگل و بهترین غذاها برای انواع مختلف ماهی . نامها و گونه های مختلف ماهیان آکواریومی معرفی و عکس آنها گذاشته می شه .
می خوایم تاپیکی آروم هم توی انجمن داشته باشیم .
امیدوارم وقتی به اینجا سر می زنید آرامش پیدا کنید .
طریقه تولید مثل ماهیان هم قدم به قدم گفته خواهد شد .
شما بگید درباره چه ماهی بحث کنیم . :chase: :chase:
البته از همینجا هم می گم که هر کس همستر خواست من براش می تونم بیارم و پولش رو بگیرم .
یعنی تقریبا فروش همستر نر و ماده نقد و اقساط ...
فقط با یک ایمیل همستر را به خانه بیاورید . :wink_smile: :good:

New Story
9th November, 2007, 02:11 AM
گلد فیش چطور:wink_smile:

MAMAD PUYOL 5
9th November, 2007, 03:53 AM
گلد فیش چطور:wink_smile:
کلا درباره گلد فیش توضیح بدم ؟

New Story
9th November, 2007, 03:55 AM
آره حاجی
چون یكیشون داره میمره
دوتان و كاری كردم جدا از هم
خیلی وحشین

MAMAD PUYOL 5
9th November, 2007, 04:38 AM
http://www.dkimages.com/discover/previews/862/35019015.JPG
روشهای تکثیر و پرورش ماهیهای طلایی
- روش مصنوعی
:chase: :chase: :chase: :chase: :chase:
در ایران برای اولین بار از روش مصنوعی در کارگاه پرورش ماهی در رشت توسط محمدرضا شیخیان با موفقیت انجام شده است. در روش مصنوعی باید حوضچه های مخصوصی برای مولدین آماده ساخت که دارای سیستم ***** و اکسیژن دهی و ورودی و خروجی آب مرتب باشد و بخوبی قابل کنترل و از قبل آماده و مجهز باشد.
در حوضچه های مخصوص ماهیهای نر از ماهی های ماده بطور جداگانه نگهداری می شوند. از قبل کلیه وسایل و آکواریم ها و ابزار کار آماده و مهیا می شود. در روش مصنوعی طریقه تخمگیری کاملاً بصورت مصنوعی انجام می شود. یعنی ماهی ها هرگز همدیگر را نمی بینند و یا تماسی با هم ندارند. ابتدا ماهیهای مولد باید وزن شوند و به ازای وزن هر ماهیها مقدار هورمون هیپوفیز یا هورمون HCG طبق دستور بصورت محلول درآید و با سرنگ مقدار لازم به هر ماهی تزریق شود. برای ماهی های ماده 24 ساعت قبل از تخم گیری فقط در یک نوبت میزان هورمون تزریق می شود ولی برای ماهی های نر بهتر است مقدار محاسبه شده هورمون در دو نوبت و بفاصله 12 ساعت تزریق شود. بعد از 24 ساعت ماهی های مولد آماده هستند ابتدا ماهی ماده را آزمایش می کنیم، اگر تخمها رسیدگی کامل پیدا کرده باشند برای تخمگیری با احتیاط و به آرامی از دو طرف پهلوی ماده با فشار ملایم تخمها به بیرون هدایت می شوند و داخل یک ظرف قرار می گیرند. سپس از دو عدد ماهی نر استفاده می کنیم و اسپرم گیری می شود. این عمل را گشن گیری یا تخمگیری به روش مصنوعی هم می گویند. حالا با ملایمت تخمها را با اسپرمها مخلوط می کنیم که بهتر است از یک پر استفاده شود تا تخمها صدمه نبینند. سپس تخمهای داخل ظرف را با محلول آب نمک 7/0 % شستشو می دهیم که معمولاً حدود پنج دقیقه باید شستشو را انجام دهیم و همانطور با ملایمت تخمها را با اسپرم نرها مخلوط می کنیم. تا تمام تخمها بخوبی بارور شوند. بعد از آن چون تخمها چسبندگی دارند و تا زمانیکه با آب نمک شستشو می دهیم این خاصیت چسبندگی کم است. حالا باید تخمهای بارور شده را به آکواریم هایی که از قبل آماده ساخته ایم منتقل سازیم. در هر آکواریم تعداد مشخصی بطور تقریبی تخم رها می سازیم، بعد داخل هر آکواریم یک شعله اکسیژن قرار داده می شود و مقداری داروی متیلن بلو با غلظت 1/0 % اضافه می شود تا از خرابی تخمها و شیوع و حمله قارچها جلوگیری بعمل آید. ماهیهای مولد بعد از پایان کار به حوضچه ها بر می گردند و برای نوبت بعدی بخوبی تغذیه و نگهداری می شوند.
تخمها درداخل آکواریم بعد از 48 ساعت باز می شوند و بتدریج لاروها به دیواره آکواریم می چسبند. لاروها همراه خودشان کیسه زرده دارند که تا سه روز از آن تغذیه می کنند و در این مدت به هیچ غذایی احتیاج ندارند. معمولاً از صبح روز چهارم لاروها اشتهای زیادی برای خوردن غذا دارند. نوزادان میگوی نمکی بهترین غذا برای آنها بحساب می آیند. لاروها هر چه بزرگتر می شوند باید مقدار غذا و محل نگهداری متناسب با آنها باشد و تمیزی آب لاروها و رقم بندی بچه های ماهی طلایی در هر 15 روز یک نوبت باید انجام شود. در روش مصنوعی نکات بسیار مهمی وجود دارد که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.
1- محل تزریق هورمون باید بین برانشی و باله پشتی و در وسط بدن ماهی بصورت عضلانی زده شود و حداکثر نیم سانتی متر سوزن سرنگ بداخل بدن ماهی وارد شود.
2- فاصله زمانی تزریق برای ماده ها نرها رعایت شود.
3- مقدار محلول هورمون باید دقیق محاسبه شود و برای هر ماهی به اندازه تعیین شده تزریق شود.
4- کلیه لوازم باید کاملاً تمیز، استریل و ضد عفونی باشند.
5- قبل از انجام تخمگیری ( گرفتن تخم و اسپرم ) حتماً از باروری و رسیدگی کامل تخمها و اسپرمها باید باید مطمئن بود.
6- اشخاص مبتدی از این روش استفاده نکنند.
7- حتماً از افراد آگاه، متخصص و کارشناس پرورش ماهی کمک بگیرید. بدلیل حساسیت و دقت لازم در موقع انجام و تشخیص باروری تخمها و اسپرم به تنهایی عملیات را انجام ندهید.

روش نیمه مصنوعی :

در این روش مانند روش مصنوعی تمام کارهای مربوط به تزریق هورمون هیپوفیز یا HCG به مولدین انجام می شود. به جای اینکه با روش مصنوعی تخمها و اسپرم گرفته شود. از اینجا به بعد را بصورت طبیعی ماهیها در کنار یکدیگر قرار می گیرند و بصورت طبیعی با تعقیب و گریز همدیگر و با فشارهایی که ماهیهای نر از دو طرف به پهلوی ماهی ماده وارد می آورند باعث می شوند ماهی ماده تخمهایش را رها سازد و همزمان نرها هم بصورت طبیعی و با میل خودشان اسپرمها را رها می سازند و در چندین نوبت تعقیب و گریز هر نوبت تعداد زیادی تخم رها می شود. معمولاً چند ساعت طول می کشد تا تخمگیری انجام شود. در این روش بهتر است ماهی های ماده و نر بصورت گروهی و به نسبت 5 به 7 در کنار هم قرار بگیرند چون نتیجه تخمگیری بهتر خواهد شد.
چنانچه در آکواریم تخمگیری صورت می گیرد بهتر است تعداد ماده یک عدد و تعداد نرها 2 عدد باشند. در روش نیمه مصنوعی چون نیمی از کار توسط ماهی ها باید انجام شود و چون ماهی ها هم علاقه شدیدی به خوردن تخمهایشان دارند بنابراین باید چاره کاری اندیشید تا تخمها از دسترس مولدین دور یا پنهان شوند. می توان ماهیها ی مولد را داخل قفس توری قرار داد و یا با انبوه گیاهان طبیعی یا مصنوعی آکواریم را پوشانید که تخمها در لابلای گیاهان استتار شوند و یا از چشمه های تور عبور کنند.
بعد از پایان تخم ریزی که معمولاً ماهیها دیگر میلی به تعقیب همدیگر نشان نمی دهند از آکواریم خارج شوند و به محل نگهداری انتقال داده شوند. در این روش معمولاً هر 15 روز یکبار می توانید از ماهی های تخمگیری کنید. در مدت 15 روز بهتر است ماهیهای ماده از نر جداگانه نگهداری شوند و با بهترین روش ممکن آنها را تغذیه نمایید.


http://gallery.pethobbyist.com/data/9766goldfish_gold_01.JPG
الف- روش قفس توری
ب- روش استتار

راحت ترین و ساده ترین طریقه تکثیر و پرورش ماهیهای طلایی روش طبیعی است. همانطور که گفته شد، بهتر است مولدین ماده و نر از همدیگر جدا نگهداری شوند و به بهترین شکل ممکن تغذیه شوند. آب سالم و اکسیژن کافی داشته باشند. ماهی های طلایی در آکواریم یا حوضچه می توانند تخمگیری نمایند. محل تخمگیری باید از قبل کاملاً آماده و مهیا باشد و درجه سختی آب هم بین 10 تا 15 درجه باشد. تعداد ماهی های مولد باید متناسب با آن باشد. مثلاً اگر در یک آکواریم 40 * 35 *70 سانتی متر قرار است تخمگیری انجام شود بهتر است از یک ماهی ماده و دو عدد ماهی نر استفاده شود. چنانچه در حوضچه 1*1*4 متر قرار است تخمگیری شود بهتر است از 10 عدد ماهی ماده و 14 عدد ماهی نر انتخاب و مورد استفاده قرار بگیرد. در محل تخمگیری هرگز به ماهیها غذا داده نمی شود چون غذا دادن علاوه بر اینکه آب را آلوده می سازد باعث فساد و خرابی تخمها نیز می شود و رشد قارچها را همراه خواهد داشت که خود قارچها هم باعث از بین رفتن بقیه تخمهای باقیمانده خواهند شد و در نتیجه غذا دادن در مکان تخمگیری مولدین باعث از بین رفتن تمام تخمها خواهد شد.

الف- روش قفس توری
در این روش قفس توری داخل مکان تخمگیری آکواریم یا حوضچه قرار می گیرد. ( معمولاً قفس متناسب با مکان تخمگیری ساخته می شود ) چشمه های تور باید آنقدر درشت باشند که تخمها براحتی از آن عبور کنند. بطوریکه ماهیهای مولد از آن چشمها نتوانند به بیرون از قفس توری بیایند. بهتر است ماهیهای ماده را در ساعت 12 ظهر داخل قفس قرار دهید تا فرصت داشته باشند با محیط انس بگیرند و در آنجا با آرامش احساس امنیت کنند و در واقع محل را انتخاب و مورد پسند قرار بدهند. بعد از 3 الی 4 ساعت نرها به داخل قفس گذاشته می شوند. بهتر است چند شاخه گیاه طبیعی یا مصنوعی داخل قفس قرار بگیرد تا برای ماهیها محیط طبیعی تر جلوه کند و به امنیت و آرامش ماهیها بیشتر کمک کند. ضمناً گیاهان می توانند محرک و راه انداز خوبی برای تخم ریزی باشند. یادآوری می شود در مکان تخم گیری هرگز غذا داده نشود. محل تخم گیری آکواریم یا حوضچه باید دارای آب با سختی مناسب بین 10 تا 15 درجه DH از قبل آماده شده باشد و در همان بعدازظهر نرها را در قفس قرار دهید. ماهیهای نر خودشان را به ماده ها معرفی می کنند و با حرکت نزدیک و چسبیده و آنها تمایل به تخمگیری یا بی میلی خودشان را ابراز می کنند و بهتر است بصورت طبیعی نور کم و به تاریکی شب ختم شود و هرگز آنشب روشنایی را نباید روشن کنید تا ماهیها بتوانند شب را در آرامش استراحت کنند تا فردا در سپیده دم صبح ابتدای روشن شدن هوا، ماهیهای نر با تعقیب ماهیهای ماده به تخمریزی بپردازند. هر ماهی ماده که اعلام آمادگی کند با دو عدد ماهی نر و گاهی هم بیشتر عمل تخمریزی را شروع می کنند.
ماده ها و نرهای دیگر یکی بعد از دیگری به جمع آنها می پیوندند و طولی نمی کشد که تمام ماهیها تعقیب و گریز را شروع می کنند و تخمها بصورت انبوه پاشیده می شوند و به آرامی به کف و دیواره ها می چسبند.
بعضی ماهیها تخم خوره های حرفه ایی هستند که بر می گردند و تعدادی تخم را قبل از اینکه توری عبور کنند می خورند. که این مسئله اصلاً مهم نیست. چون آنقدر تخم زیاد می ریزند که خوردن تعدادی از آنها هیچ اثری نخواهد داشت. بلکه باعث تشویق و علاقه مندی آنها خواهد شد که در نوبت بعدی بخوبی تخمگیری با تمایل شدیدتری انجام می دهند. چون بصورت غریزی متوجه می شوند سهمی از آن تخمها نصیب خودشان خواهد شد. در هر صورت هیچ گونه مزاحمتی یا ممانعتی از ادامه تخم ریزی نباید صورت بگیرد. معمولاً تخم ریزی حدود 5 ساعت ادامه خواهد داشت و در پایان سطح آب کف می زند و آب کدر و شیری رنگ می شود. دیده شده است، بعضی از ماهیهای ضعیف تر بر اثر فشار زیاد تلف شده اند و گاهی آنقدر صدمه می بینند که بیمار می شوند و هرگز در آینده برای تکثیر مناسب نخواهند بود که در این صورت بهتر از اینگونه ماهیها را از دور خارج کنید.
با مشاهده تخمها و با ساکت و آرام شدن ماهیها باید با حوصله آنها را از آنجا خارج کنید و با حوصله و آرامش کارهای لازم را در کمال خونسردی و با دقت تمام انجام دهید.
1- ماهی های ماده را از ماهیهای نر جدا کنید و هر گروه را به محل خودشان انتقال دهید و مکان نگهداری مولدین باید از قبل آماده شده باشد.
2- در صورتیکه آب خیلی شیری و ابری رنگ شده است بهتر است مقداری از آب را با آب مناسب که همان شرایط را دارد تعویض کنید. می توانید از یک ***** برقی کمک بگیرید و چند ساعت ***** داخل آب کار کند تا آب را شفاف و زلال کند.
3- مقداری داروی متیلن بلو به آکواریم تخمها اضافه کنید. معمولاً ( 1/0 % ) رنگ آب باید آبی آسمانی شود بنابراین بهتر است دارو را قطره قطره اضافه کنید و رنگ آب زیاد آبی پررنگ نشود دارو باعث جلوگیری از رشد و حمله قارچها به تخمها خواهد شد.
4- اکسیژن آب تخمها باید کافی باشد. معمولاً دو روز طول خواهد کشید تخمها باز شوند و روز سم لاروها به دیواره و وسایل داخل آب می چسبند. در این مرحله بهتر است قفس توری از آنجا خارج شود. مواظب باشید لاروها چسبیده به قفس تور با تکانهای آرام رها شوند معمولاً تا روز ششم ( یعنی سه روز بعد از چسبیده شدن ) لاروها هیچگونه غذایی نمی خواهند. در این سه روز لاروها زیر شکمشان کیسه زرده ایی دارند که از آن تغذیه می کنند و احتیاج به هیچ غذایی نخواهند داشت.
صبح روز چهارم ( سعی صبح روز هفتم از زمان تخم ریزی) که لاروها چهار روز عمر دارند کاملاً شنای آزاد پیدا کرده اند و کیسه زرده آنها هم کامل جذب بدنشان شده است. از اینجا به بعد لاروها احتیاج به غذا دارند که اهمیت بسیار زیادی دارد. باید روزانه چهار نوبت به لاروها غذا داد. بهترین غذای زنده در این مرحله نوزادان میگوی نمکی هستند که از قبل باید تدارک دیده باشید. لاروها خیلی پرخور و با اشتها هستند و خیلی سریع رشد می کنند بطوریکه رشد روزانه آنها را با چشم می توان مشاهده کرد بعد از چند روز لاروها باید به مکان جدید و بزرگتر که از قبل آماده شده است انتقال داده شوند. بطور متوسط برای هر متر مربع سطح آب باید 500 عدد لارو ماهی در نظر گرفت. ارتفاع آب باید 30 سانتیمتر باشد ولی چنانچه در حوضچه پرورش ماهی رها شده اند در مدت یکماه ارتفاع بتدریج بالاتر می آید و در آخر یکماه به یک متر خواهد رسید. اکسیژن، *****، نور و تغذیه مناسب همواره باید مورد توجه باشد. بسیار دیده شده است بر اثر آلودگی آب، کمبود اکسیژن محلول در آب تعداد زیادی از لاروها در روزهای اول تلف شده اند.
در پروش ماهی طلایی یک مشکل بزرگ که تعداد بچه ماهی ها را کم می کند، هم جنس خواری بچه گلدفیش های بزرگتر است. بین آنها خیلی زود اختلاف اندازه بوجود می آید و آنهایی که بزرگترند بچه ماهیهای کوچکتر را خیلی راحت می خورند. بهمین منظور بهتر است هر 15 روز یک نوبت بچه ماهی ها را رقم بندی کنیم و آنهایی که هم اندازه هستند یعنی بزرگترها با همدیگر و کوچکترها هم با همدیگر نگه داری کنیم.
بعضی اوقات 500 عدد لارو ماهی طلایی در مدت 15 روز آنچنان تفاوت اندازه پیدا می کنند که به 3 اندازه رشد می کنند. یعنی حدوداً هر 170 عدد به یک اندازه رشد می کنند. که معمولاً بزرگ متوسط و ریز هستند. آنها که بزرگ و درشت تر شده اند ( به آنها شاه تخم یا شاه ماهی می گویند) در صورتیکه مخلوط با بقیه باشند و رقم بندی نشوند شروع به خوردن کوچکترها و ریزها خواهند کرد و همین رویه ادامه پیدا می کند تا اینکه حداکثر 100 عدد خیلی بزرگترها باقی خواهند ماند و معمولاً سه ماه که بگذرد دیگر اندازه ها بزرگ شده و همدیگر را کاری نخواهند داشت. عمل رقم بندی و اندازه کردن بچه ماهی های طلایی معمولاً باید تا شش ماهگی ادامه پیدا کند. در موقع رقم بندی اکثر پرورش دهندگان، ماهیها را از نظر رنگ، نژاد، گونه از نظر باله ها و چشم طبقه بندی و جدا می کنند. مثلاً بچه ماهیهایی که دارای دم خراب و فقط یک دم دارند و اصطلاحاً به آنها تک دم گفته می شوند در همان ابتدای کار از ردیف پرورش خارج می کنند چون ارزش اقتصادی ندارند و بعد از چند ماه زحمت، بچه ماهیهای زشت و بی قواره ایی پرورش یافته است. اغلب کارگاه های پرورش ماهی دقت لازم را در مورد این مسائل دارند.


در روش استتار گیاهی محلی که قرار است در آنجا تخمگیری صورت گیرد. داخل آکواریم یا حوضچه را با انبوه گیاهان طبیعی و مصنوعی کف و بالا را بطور کامل پوشش می دهند. تا تخمها در لابه لای آن استار شود. در مدتی که مولدین سرگرم تخمریزی هستند تعداد کمی از تخم ها خورده می شود. پس از اتمام کار تخمریزی مولدین شروع به خوردن تخمها می نمایند. بنابراین باید مراقبت لازم انجام شود تا در پایان تخم ریزی مولدین از آنجا خارج شوند و همانند روش قبل بقیه مسائل را انجام داد. روش سنتی که در ایران رایج است و بیشتر برای ماهی قرمز هفت سین شب عید انجام می دادند بدین صورت است. در استخرهای پرورش ماهی قرمز ابتدا کف استخر را با انواع جاروهای کوهی و یا خارهای کوهی بصورت بسته بندی درست می کنند و در سرتاسر کف استخر چیده می شود و برای هر استخر 10 عدد ماهی ماده و 14 عدد ماهی نر قرار می دهند و معمولاً در اوایل بهار اینکار انجام می شود و در طی سال فقط روزانه مقداری نان خشک روی سطح آب می اندازند تا ماهیها را به سطح آب بیاورد و نور آفتاب آنها را قرمز کند و در پایان سال اوایل اسفند تمام استخر را خالی می کنند، ماهیهای تولید شده را بفروش می رسانند و تعداد ماهی مادر را دوباره به استخر رها می کنند و مجدداً برای سال بعد بهمین روش کار را ادامه می دهند که در این روش نتیجه تکثیر و پرورش در پایین ترین حد ممکن خواهد بود. البته روش سنتی اصلاً قابل قبول نیست و هیچکدام از اصول تکثیر و پرورش در آن رعایت نمی شود و به نسبت تخم ریزی که انجام می شود، تعداد لاروها در پایان سال بسیار پایین است. در واقع در پایین ترین حد ممکن تولید خواهد شد. چنانچه از روش قفس توری استفاده شود درصد بیشتری تولید خواهد شد

MAMAD PUYOL 5
9th November, 2007, 04:39 AM
عزیز جون بگو چجوری داره می می ره . روش نمک سود کردن و امتحان کردی ؟
چند سالشه و پولکاش هنوز شفافن یا نه . آبشوشم بگو چطوره .

New Story
9th November, 2007, 04:45 AM
من ندارم عزیزم
این اطلاعاتمون را برای دامادمون میخواستم
ممنون خیلی كامل بود
میگ حاجی من میخوام آكوارییوم آب شور بگیرم یكم راجع به ماهیای خوشگلش توضیح بده اگه حالشو داری
من كه سایت مناسبی پیدا نكردم وگرنه مزاحمت نمیشدم
تو اصفهان فقط یه مغازه پیدا كردم كه آب شور داره

Tesoke
9th November, 2007, 11:04 AM
سلاممممممممم
زحمت این تاپیك افتاد گردن ممد
..........

Tesoke
9th November, 2007, 11:06 AM
پویول آنجلام دیگه مثل سابق پولك نمی خورن
دل گاو هم می ترسم بشون بدم .......چی كار كنم؟همیشه گرسنن!!!!!!!!

MAMAD PUYOL 5
10th November, 2007, 02:43 AM
پویول آنجلام دیگه مثل سابق پولك نمی خورن
دل گاو هم می ترسم بشون بدم .......چی كار كنم؟همیشه گرسنن!!!!!!!!
تسوکه جان بهترین غذا در این صورت لوفاک ، اسفناج و لارو پشه هستش .
چون پولک زیاد بهشون توی وعده های زیاد دادی دلشونو زده . ماهیها هم مثل انسانها زده می شن از غذای تکراری .
برو آکواریومی و بگو یه بسته لوفاک بهت بده .
کرم توبیفیکس هم عالیه برای این ماهیها . بسته ای 1800 تومنه و واقعا معرکست . خشک شده و مکعبیه .
اگه تهرانی نتونستی پیدا کنی من برات می گیرم. لارو پشه هم که سخته به وجود اوردنش.
اسفناجم بذار تو آفتاب تا خشک شه بعد نمک سودش کن و خورد کن و به ماهیا بده .
دلم می دی کم بده تا ته نشین نشه . هر 5 ماهی نصف بند انگشت دل گاو .
یه کم آب ماهیان رو هم درجشو پایین ببر تا اشتهاشون باز بشه برای خوردن غذا !!!
ممنون !!!

MAMAD PUYOL 5
10th November, 2007, 02:44 AM
تسوکه جان بهترین غذا در این صورت لوفاک ، اسفناج و لارو پشه هستش .
چون پولک زیاد بهشون توی وعده های زیاد دادی دلشونو زده . ماهیها هم مثل انسانها زده می شن از غذای تکراری .
برو آکواریومی و بگو یه بسته لوفاک بهت بده .
کرم توبیفیکس هم عالیه برای این ماهیها . بسته ای 1800 تومنه و واقعا معرکست . خشک شده و مکعبیه .
اگه تهرانی نتونستی پیدا کنی من برات می گیرم. لارو پشه هم که سخته به وجود اوردنش.
اسفناجم بذار تو آفتاب تا خشک شه بعد نمک سودش کن و خورد کن و به ماهیا بده .
دلم می دی کم بده تا ته نشین نشه . هر 5 ماهی نصف بند انگشت دل گاو .
یه کم آب ماهیان رو هم درجشو پایین ببر تا اشتهاشون باز بشه برای خوردن غذا !!!
ممنون !!!
تقریبا درجه رو ببر روی 29

MAMAD PUYOL 5
10th November, 2007, 02:53 AM
من ندارم عزیزم
این اطلاعاتمون را برای دامادمون میخواستم
ممنون خیلی كامل بود
میگ حاجی من میخوام آكوارییوم آب شور بگیرم یكم راجع به ماهیای خوشگلش توضیح بده اگه حالشو داری
من كه سایت مناسبی پیدا نكردم وگرنه مزاحمت نمیشدم
تو اصفهان فقط یه مغازه پیدا كردم كه آب شور داره
خوب ماهیان آب شور طبیعتا چون کم یابن گرون قیمت هم هستن .
بهترین ماهی برای آب شور آکواریوم پیکاسو و دلقک ماهی هستش .
آب شور هم باید لیتری بخری یا پودر نمک بخری مخصوص آکواریوم .
دلقک ماهی متوسط 24 هزار تومانه ولی می تونی با نگهداری مناسب و ph آب ااونو خوب بزرگ کنی .
عکسی از دلقک ماهی براتون می ذارم تا لذت ببرید .
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/e/e5/zist4.jpg

MAMAD PUYOL 5
10th November, 2007, 02:55 AM
بهترین مکان برای زندگی این ماهیان زیبا لا به لای جلبک ها و شقایقهای دریایست که می تونید توی آکواریوم فروشیها پیدا کنید .
درجه حرارت 26 تا 29 بهترین درجه دما برای این گونه از ماهیان هستش .
همزیستی متقابل بین دلقک ماهی از جنس آمفیبریون است که در میان شاخک شقایق دریایی مناطق استوایی است وجود دارد. ماهی منطقه ای شقایق نعمان را از دست ماهی شقایق نعمان خوار محافظت می کند و در عوض شاخک حساس نیش زن شقایق نعمان از ماهی شقایق در برابر شکارچیان محافظت می کند. هر موجود زنده ای با دیگر مو جودات و محیط زیست خودش فعل و انفعال داخلی دارد. یکی از دلایلی که مطالعه سیستم های زیست شناختی را مشکل می سازد این است که فعل و انفعالات امکان پذیر مختلف بسیار زیادی با دیگر موجودات زنده و محیط زیست آنها وجود دارد. واکنش یک میکروب گیاهی بسیار ریز به یک شیب در حبه قند به میزان واکنش آن به محیط زیست خود بهمان اندازه است که یک شیر هنگامی که در دشت بی علف آفریقا در جستجوی غذاست نسبت به محیط زیست خود واکنش نشان می دهد. در گونه های خاصی رفتارها می تواند دوستانه ، تهاجمی ، انگلی یا همزیگری باشد. مسائل هنوز هم پیچیده تر می شود وقتی دو یا بیشتر گونه های مختلف در یک بوم سازگان با هم فعل و انفعال داشته باشند و اکو سیستم یکی از شاخه های بوم شناسی است

Sepehr11
10th November, 2007, 04:05 AM
مرسی ممد:good: ... اطلاعاتت كامل و بدرد بخوره و فكر كنم كسایی كه تو كار ماهی هستن خیلی استفاده میكنن از تاپیكت ...

===
راستی من هم عموم آكواریوم داره ... میخوای عكساشو بذارم اینجا :chase:

Tesoke
10th November, 2007, 10:51 AM
باشه
نه من تهرانی نیستم بابا
امروز میرم یه لوفاك میگیرم
درجه تا چند بیارم پایین؟الان 27 درجس
راستی میخوام برا تنوع ماهی جدید بیارم چی پیشنهاد میكنی؟
همون آنجل بگیرم باز بهتر نیست؟

Tesoke
10th November, 2007, 10:54 AM
اها تازه صفه 2 خوندم باشه همین الان بخاری روشن كردم
راستی بچه ها تانكتون چند لیتر آب جا میگیره؟(چقدرشه؟)

New Story
10th November, 2007, 02:10 PM
ممد راست میگی گرئنه لی ماهیاش خیلی خوشگله
به نظرت آكواریومم رت عوض كنم و یه آب شور بگیرمم

Tesoke
10th November, 2007, 06:07 PM
اسفناج خشك داریم
چطوری نمك سودش كنم به قول خودت؟

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 12:11 AM
اسفناج خشك داریم
چطوری نمك سودش كنم به قول خودت؟
برای نمک سود کردن ابتدا اسفناج خام و تر رو زیر نمک قرار داده تا روش رو کامل بگیره .
بعد از 2 ساعت بر دارش و در یه جای تمیز زیر نور آفتاب یا زیر باد پنکه قرار بده تا خشک شه .
همین . یه ظرفم درست کن و تو اون اسفناج رو خورد کن ...
عشق ماهیاست اسفناج ...

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 12:28 AM
ممد راست میگی گرئنه لی ماهیاش خیلی خوشگله
به نظرت آكواریومم رت عوض كنم و یه آب شور بگیرمم
فقط ماهیان آب شور یه مشکل هست که باید تصفیه آب خیلی خوب ساپورت شه .
یه کمم خرجش بالاست .
ولی زیبایی آب شور خیلی بیشتر از آّب شیرینه .
مگر اینکه دی*** نگه داری .

Tesoke
11th November, 2007, 12:36 AM
پویول الان تو این فصل اسفناج هست تو بازار؟

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 12:37 AM
باشه
نه من تهرانی نیستم بابا
امروز میرم یه لوفاك میگیرم
درجه تا چند بیارم پایین؟الان 27 درجس
راستی میخوام برا تنوع ماهی جدید بیارم چی پیشنهاد میكنی؟
همون آنجل بگیرم باز بهتر نیست؟
ببینید من یه چیزی می گم اگه درست عمل کنید همیشه توی ماهی داری موفق می مونید .
ماهیا باید طوری بقل هم قرار بگیرن که نژادهاشون تقریبا با هم همخونی داشته باشه .
آنجل به طور دسته جمعی زندگی می کنه و پس من ماهیایی که لازم با آنجل زندگی کنن رو در پایین معرفی می کنم .
در کل این ماهیا با هم خوب زندگی می کنن و مشکلی پیش نمیاد .
آجل حدود 5 عدد ، کف خور خارجی 2 عدد ، کت فیش حداقل یک عدد . از ریختن مولی و گوپی کنار آنجلها خودداری کنید .
به نظر من اگه جای ماهیا بزرگ هستش این تعداد آنجل رو به 10 تغییر بده .
وقتی می خواید زنده زا نگه دارید فقط ماهیان زنده زا بذارید توی آکواریوم . مثل سوارتر مولی و گوپی و پلاتی و غیره .
فایتر اگه با گوارامی یک جا باشه خیلی عالیه .
اگه دوست داری بچه بزرگ کنی من فایتر رو بهت پیشنهاد می کنم که راحت می تونی ازش بچه بکشی .
اگه خواستی بگو من قشنگ پله پله بهت یاد می دم تا از 100 بچه فایتر حداقل 30 تاشو بزرگ کنی .

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 12:40 AM
پویول الان تو این فصل اسفناج هست تو بازار؟
آره . توی سبزی فروشی ها پیدا می شه . یا همین زمینهای سبزی ...
یه جوری بکن تا توی فصل سرما داشته باشی . هفته ای 2 راند 3 وعده ای بهشون اسفناج بده .
دل رو هفته ای 1 بار 3 وعده ای بده و لوفاک هم همینطور . غذای زنده هم جمعه ها وعده ظهر بهشون بده .
البته برای سلامتی ماهیها باید همیشه گشنشون نگه داری تا تحرک داشته باشن .
من کیلکا رو بهت پیشنهاد می دم .
وعده های غذایی هم اگه می خوای برات توضیح بدم .

Tesoke
11th November, 2007, 12:47 AM
ممد من با انجلا مولی گذاشتم بدمشون؟
راستی فایتر انجل میزنه؟
گورامی شنیدم شاخک آنجل میخوره!!!!!!
تانک خودت چقدره؟

Tesoke
11th November, 2007, 12:49 AM
در ضمن یه تانک بیشتر ندارم!!!!!!
اونم 90 سانتی
پیشنهاد بده
2تا انجل دارم
2 تا مولی
یه کت فیش اسپرت

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 12:57 AM
در ضمن یه تانک بیشتر ندارم!!!!!!
اونم 90 سانتی
پیشنهاد بده
2تا انجل دارم
2 تا مولی
یه کت فیش اسپرت
خوب مولیهاتو بنداز دور .
4 تا آجل بهش اضاف کن نیمه بالغ باله بلند .
کتتم بذار باشه .
من تانکم 1 متری هستش و با 62 لیتر فضا .
فایتر به ماهیهای دیگه کاری نداره جز نر به نر همجنسش . گوارامی هم دم آنجل رو می زنه هم لوله اسپرمشو .
مخصوصا اگه آماده باشه و نرو ماده .
باید بندازی تو جوب نرو مادشو یا بکشی ازش .

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 01:01 AM
بهترین غذا هم برای آنجل مگس و کرم خاکی هستش .
کرم خاکی می گیری قشنگ بشورش و بنداز تو آب نمک 1 دقیقه بعد به ماهیا بده .
به ماهیات احترام بذار تا رشدشون 3 برابر شه .
هر 2 هفته یه بارم حدود 3 لیتر آبشونو بکش از ته و آب جدید بذار توش تا سنگین سبکی تنظیم شه .
بهترین کار برای بزرگتر شدن گذاشتن گیا طبیعی توی آکواریومه . ( طبیعی فقط )
بهترین گیاه هم گیاه روندست که بعد از 2 ماه کل آکواریومتو به طور طبیعی و خیلی زیبا می گیره .
عکسشو زدم تو دوستان پارس فوتبالی .

Tesoke
11th November, 2007, 01:20 AM
باشه فردا مولی هامو میدم به دوستم.....
فایتر آنجلو می زنه؟
اگه 3 لیتر اب عوض كنم چند قطره ضد كلر و چقدر نمك اضاف كنم؟

Tesoke
11th November, 2007, 01:22 AM
پویول فكر كردی اینجا آمازونه؟
بابا اینجا ما 2 تا ماهی فروشی بیشتر نداریم
كه یكیِشون گیاه نداره
اون یكی نمیدونم باید برم
من تو تانكا مغازه ها میبینم كه فایترا تو پلاستیكن اونم گوشه تانك!!!
فایتر ا آنجل سازگاره؟تو یه تانك؟

Tesoke
11th November, 2007, 01:24 AM
راستی این شاخكای آنجل پایین دهنشون خیلی نازك شده
یكیشون كه فكر كنم میخواد كنده شه !!!!!!چشونه؟

Tesoke
11th November, 2007, 01:25 AM
راستی مولیا كه كری ندارمن همش یه گوشن
معمولا پیش بخارین

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 01:38 AM
راستی این شاخكای آنجل پایین دهنشون خیلی نازك شده
یكیشون كه فكر كنم میخواد كنده شه !!!!!!چشونه؟
آب تانکت آلودست . آب رو عوض کن و ویتامین 3 بهشون بده .
کاهو ، اسفناج ... اگه خیلی نازکه که میوفته . اون شاخکها در انتهاش لوله اسپرم قرار داره . امکان داره بیوفته و بمیره ماهیت .
اندازه همون بریز که روی ضد کلر گفته . هر لیتر یک قطره .
نمکم نریز چون آب سنگین می شه . ضد عفونی کار نمک رو می کنه .

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 01:42 AM
پویول فكر كردی اینجا آمازونه؟
بابا اینجا ما 2 تا ماهی فروشی بیشتر نداریم
كه یكیِشون گیاه نداره
اون یكی نمیدونم باید برم
من تو تانكا مغازه ها میبینم كه فایترا تو پلاستیكن اونم گوشه تانك!!!
فایتر ا آنجل سازگاره؟تو یه تانك؟
فایتر ماهیه بی آزاریه برای نوع های دیگه . آنجل هم می تونه باهاش زندگی خوبی داشته باشه .
چون که اگه 2 ماهی نر فایتر پیش هم باشن انقدر همو می زنن تا یکیشون بمیره از خونریزی .
به خاطر همین توی مشماهای کوچک و تانک های خیلی کوچک می ندازن .

Tesoke
11th November, 2007, 01:44 AM
یعنی میگی كل آب رو عوض كنم؟
بابا 2 هفته نیست آب عوض كردم
پس تصویه این بوقه؟

Tesoke
11th November, 2007, 01:52 AM
راستی اینو بگم كه كل شاخك نازك نیست فقط اون تهش نازكه و كجه داره میوفته
فردا ازش عكس میگیرم اگه مثه آدم وایسادن!!!!

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 01:52 AM
یعنی میگی كل آب رو عوض كنم؟
بابا 2 هفته نیست آب عوض كردم
پس تصویه این بوقه؟
شن شور نکردی . شن آکواریومتو بشور و باز عوض کن .
نمکم نزن و به جاش ضد عفونی بزن . ولی شن و با آب نمک بجوشون خوب .
تصویه کار های درشت رو انجام می ده . یه تصویه خریدی 6000 تومن می خوای صورت ماهیاتم بشوره ؟
اون فقط نمی ذاره شفافیه آب از بین بره و جلوگیری از میکروب زایی می کنه .

Tesoke
11th November, 2007, 02:11 AM
شنم كجا بودش بابا
همش سنگ دارم.....
میگی سنگ تكیز كنم بعدش آب هم به كل عوض كنم؟
در ضمن تصویه هم از این 10500 تومانی هاست .....

Tesoke
11th November, 2007, 02:09 PM
سلام ممد
امروز یه ضد عفونی و ویتامین گرفتم
گیاه هم گذاشتم
حالا مو به مو بگئ چی كار كنم
راستی جوری بگو كه نخوام كل آب عوض كنم!!!!

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2007, 07:19 PM
سلام ممد
امروز یه ضد عفونی و ویتامین گرفتم
گیاه هم گذاشتم
حالا مو به مو بگئ چی كار كنم
راستی جوری بگو كه نخوام كل آب عوض كنم!!!!
داداش حدودا 10 لیتر آب کنار بذار تو یه لگن و توش ضد عفونی و ضد کلر بریز بعد یه سنگ هوا بکن توش .
بعد اندازه همون لگن آّب از آکواریومت بکش و اونو جاش بریز و دمای آب رو ببر رو 32 . بعد از 10 دقیقه که روی 32 بود بیارش رو همون 29 .
ببین سنگهای ریز هم بریز تا کثافتهای ماهیها بالا نیاد و زیر شن بره .
کرم توبیفیکس گرفتی ؟
کرم خونی هم بگیر .

Tesoke
11th November, 2007, 07:34 PM
نه فقط همینا گرفتم !!
تازه رفتم ماهشهر !!!!!!
راستی
آب چقدر تو لگن بمونه؟
من با بخاری بلد نیستم كار كنم چطوری درجش ببرم 32؟
سنگ هوا بكنم تو لگن كه چی بیشه؟

MAMAD PUYOL 5
12th November, 2007, 12:14 AM
نه فقط همینا گرفتم !!
تازه رفتم ماهشهر !!!!!!
راستی
آب چقدر تو لگن بمونه؟
من با بخاری بلد نیستم كار كنم چطوری درجش ببرم 32؟
سنگ هوا بكنم تو لگن كه چی بیشه؟
ببین به خاطر اینکه کلر کامل از توی آب بره باید با سنگ هوا اون رو به جریان بندازی .
ضد کلر و عفونی بزن به اندازه لازم بعد بذار 24 ساعت بمونه بعد بریز تو آکواریومت .
بخاریت از این درجه دارا نیست ؟

Tesoke
12th November, 2007, 12:22 AM
باشه
فقط ویتامین رو به اندازه كل آب آكواریوم اضاف كنم؟یه 40 قطره ای میشه!!!!
بخاری هم فهمیدم بالاش یه درجه داره.......
این احترام به ماهی رو یه توضیح بده...
راستی هر هفته كه 3 لیتر از آب عوض كردم به همون اندازه 3 لیتر ضد عفونی و ویتامین بزنم دیگه؟

MAMAD PUYOL 5
12th November, 2007, 01:01 AM
باشه
فقط ویتامین رو به اندازه كل آب آكواریوم اضاف كنم؟یه 40 قطره ای میشه!!!!
بخاری هم فهمیدم بالاش یه درجه داره.......
این احترام به ماهی رو یه توضیح بده...
راستی هر هفته كه 3 لیتر از آب عوض كردم به همون اندازه 3 لیتر ضد عفونی و ویتامین بزنم دیگه؟
آره به اندازه همون 3 لیتر بزن . یعنی حدود 3 قطره یا یک و نیم قطره . بستگی به محلولش داره .
یعنی با ماهیات صحبت کن در هنگام غذا دادن .
ویتامینم زیاد نزن . حدودا هر 4 لیتر یک قطره .

Tesoke
12th November, 2007, 01:15 AM
خوب از فردا شروع می كنم......
الان یكم درباره پرت بگو .....
خصوصا اون بوسه زنا كه لباشون قرمزه
قیمت؟
سازگاری با آنجل
دما؟
تولید مثل و....

MAMAD PUYOL 5
12th November, 2007, 01:34 AM
خوب از فردا شروع می كنم......
الان یكم درباره پرت بگو .....
خصوصا اون بوسه زنا كه لباشون قرمزه
قیمت؟
سازگاری با آنجل
دما؟
تولید مثل و....
http://www.thegoldfishbowl.co.uk/atlas/a-cich-706.jpg
پرت فیش
نام علمی:Lion cichlade
خانواده:cichlade

گونه ها:پرت معمولی،پرت خونی(از لحاظ رنگ بدن)
توضیحات:
پرت از ماهیان معروف سیچلاید بوده و همانند شهرتی که سیچلاید ها دارند، گوشتخوار می باشند.
البته میتوان این ماهی نه چندان بزرگ را با پنگوسی باله کوتاه حدود 20سانتی و دالر بالغ نگهداری کرد.
هرگز این ماهی را با ماهی های ریزی چون تایگر بارب، نئون تترا، تترا پنگوئن و تترا جواهر، گوبی و مولی نگهداری نکنید زیرا این ماهیان توسط این ماهی گوشتخوار خورده میشود. البته میتوان
پرت 2-3سانتی را با دالر های بالغ و آنجل های بالغ نگهداری کرد. ولی کلا این ماهی برای نگهداری با
ماهیانی چون اوراتوس، گرین تیلور، اسکار، سوروم، دیسکاس، پنگوسی باله بلند، سیلور شارک، رد تیل،
اردک ماهی، بلک گوست بزرگ و نایف پیشنهاد میشود.
تغذیه:
پرت کلا از ماهیان کوچک مانند بچه های واریته های گلدفیش، گوپی و نوزاد خود تغذیه می کند.
اما غذایی که برای این ماهی مناسب باشد، کرم خونی، آرتمیا، غذای خشک و میگو، دل و جگر مرغ و
حتی جگر گوسفند را هم می خورند.
مکان نگهداری و تعداد:
اگر در آکواریوم بزرگی مثل 40×30×100 سانتی متر، میتوان 30 پرت 2-3 سانتی و 25پرت 10 سانتی را نگهداری کرد (البته مثال بر این است که شما فقط میتوانید یک اندازه را در این تعداد نگهداری کنید)

MAMAD PUYOL 5
13th November, 2007, 12:41 AM
ماهی بعد فایتر

MAMAD PUYOL 5
13th November, 2007, 12:58 AM
http://www.utahadventurevideos.com/images/betta_fish.jpg
جنگچوی سیامی(فایتر):

جنگجوی سیامی یا فایتراندازه اِين ماهِي که بومي تاِيلند ، وِيتنام و سنگاپور است تا 6 سانتميتر مي رسد .نژادهاِي تاِيلندِي و وِيتنامي آن معمولا سبز و نژاد سنگاپورِي آن قرمز است .بر روِي بدن آن که داراِي رنگ اصلِي زرد متماِيل به قهوه اِي است ، نوارهاِي افقِي نا مشخصِي دِيده مي شود .باله پشتِي داراِي رنگ سبز متالِيک با لبه قرمز و باله مخرجِي داراِي رنگ قرمز با لبه آبِي مي باشد .باله هاِي شکمي همواره قرمز آتشِي با لبه سفِيد رنگ مي باشد .همه باله هاِي ماهِي متوسط گرد مي باشند .

جنگجوی سیامی
در محِيط زِيست طبِيعِي ، شکل ماهِي با آنچه امروزه در آکوآريوم فروشِيها دِيده مي شود ، فرق دارد .باله ها در ماهِي اصلِي کوتاه بوده و فقط نوک عقبِي باله مخرجِي کمي بلند تر است.امروزه از طرِيق تکثِير گزِينشِي نمونه هاِي بسِيار زِيبايي با باله هاِي بسِيار بلند از اِين ماهِي به وجود آمده است .
در مناطق بومي ، مشابه آنچه در جنگ خروس دِيده مي شود ، از اِين ماهي ها براِي جنگ ماهِي استفاده کرده و معمولا بر روِي آنها شرط بندِي مي نماِيند ..
پس از تکثِير ، وقتِيکه بچه ماهي ها به 3 ماهگِي رسِيدند بايد هر ِيک را در ِيک ظرف شِيشه اِي مجزا پرورش داد .در غِير اِينصورت علاوه بر مرگ و مي ر زِيادِي که بِين آنها در اثر ستِيزه گرِي بوجود مي آِيد ، باله هاِي اکثر آنها که عامل اصلِي تعِيِين زِيبايي و قِيمت آنهاست خورده و پاره مي شود .اگر چه ممکن است باله هاِي کنده و ِيا خرده شده مجددا رشد و نمو نماِيند ولِي جاِي پارگِي برروِي باله باقِي خواهد ماند که طبِيعتا ارزش آن را کمتر خواهد کرد . جنگجوی سیامی
امروزه نژادهايي به رنگهاِي سبز روشن ، آبِي ، قرمز ، زرد ، زِيتونِي ، آبِي تِيره و سِياه از اِين ماهِي در بازار وجود داردژ

بسیار عالی بود. گورامی سه خال همان گورامی آبی نیست؟ و آیا میشه اونو در حوض تکثیر کرد؟

در جواب این سوال دوست عزیزم باید بگم که گرامی سه خال وگورامی آبی بسیار شبیه هم هستند ولی گورامی ابی خوشرنگ تر وابی تر از گورامی سه خال است دوست من شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد گورامی ابی مطلب زیر را مطالعه کنید .

در مورد سوال بعدی شما در مورد اینکه ایا این ماهیها را میتوان

در حوض تکثیر کرد یا نه ؟ بله اگر شرایط حوض شما برای تکثیر مناسب باشد ونوسانات دما در آن زیاد نباشد

شما میتوانید بیشتر گورامیها وحتی ماهیهای دیگر را در حوض تکثیر کنید ولی چون اکواریوم یک مخزن مهار شده وشیشه ای است و به خاطر همین شیشه ای بودن شما بیشتر میتوانید بر روی ان مسلط باشید برای تکثیر ماهیها بهتر است .اما اگر شما علاقه دارید که در حوض ماهی را تکثیر کنید میتوانید در اکواریوم از ماهیها تخم گیری کنید و بعد نوزادان را به حوض منتقل کنید .
من به شخصه یه جور دیگه از این ماهی تکثیر می کنم که اگه دوستان پار فوتبالی بخوان بهشون می گم .
خیلی هم خوب می تونید با این روش من بچه به بار بیارید . :good:

MAMAD PUYOL 5
13th November, 2007, 01:12 AM
اینم قیمت های روز ماهیان آب شور برای تسوکه و دیگر کاربران سایت .
می بینید که خیلی گران قیمت هستن .
خروس = 80 تا 100 هزار تومان
آنتن دار = 15 تا 35 هزارتومان
دلقك پركولاي پرتغالي = 8 تا 25 هزارتومان
دلقك انمون قرمز = 20 تا 40 هزار تومان
دلقك زرد و قهوه اي ايراني = 10 تا 35 هزارتومان
جراح دم قيچي = 10 تا 20 هزار تومان
جراح زرد = 40 تا 60 هزارتومان ( خريد خارجي )
پروانه طلائي = 15 تا 35 هزارتومان
امپراتور بزرگ = 200 تا 250 هزارتومان
نارنگي ماهي = 80 تا 150 هزار تومان ( خريد خارجي )
پروانه قهوه اي = 10 تا 15 هزارتومان
سنجاب ماهي = 5 تا 15 هزار تومان
پيكاسو = 15 تا 35 هزارتومان
گرين راس = 10 تا 15 هزارتومان
سه خال = 5 تا 10 هزارتومان
كوپر باند = 100 تا 150 هزار تومان ( خريد خارجي )
نئون = 8 تا 15 هزارتومان
:good: :good: :good:

Tesoke
13th November, 2007, 01:44 AM
ممد امروز کاهو دادم بوشن نخوردن!!!!!!
رفتم اسفناج بگیرم سبزی فروشا میگفتن نداریم برگ چغندر میخوای؟!!!!!!!

Tesoke
13th November, 2007, 01:45 AM
راستی یکی از دوستام فایتر داشت گفت همش با ماهی های دیگه دعوا می کرد!!!!
تو که میگی دعوا نمی کنه مثلا با انجل
می ترسم بگیرم دمار ماهیا در بیاره!!!!!

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 12:17 AM
راستی یکی از دوستام فایتر داشت گفت همش با ماهی های دیگه دعوا می کرد!!!!
تو که میگی دعوا نمی کنه مثلا با انجل
می ترسم بگیرم دمار ماهیا در بیاره!!!!!
فایتر اون دوستتون جفت بوده و آماده .
من تضمین می کنم اگه فایترت زد برات آنجل می خرم پست می کنم .
برگ چغندر برای آش که نمی خوای . هست اسفناج بابا .
برو سبزی فروشیهای دیگه . کاهو هم خوبه ولی سعی کن خام بندازی و بذار تو آبشون مثل گیاه بمونه تا یه کم توش آب بره .
فقط بدی کاهو سبز کردن آب هستش .

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 12:25 AM
واقعا نمی دونستم انقدر بچه های پارس فوتبال با ماهی میونه بدی دارن .
فقط داش بهزاد میاد و تسوکه جون .

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
14th November, 2007, 12:37 AM
نه خوشم اومد ممد راه افتادي ولي چرا ماهيان آكواريوم ماهي هاي دريا رو بزاره مخصوصا اون كوسه كه قرار بود بخورتت

Tesoke
14th November, 2007, 12:52 AM
ممد میگی یه برگ كاهو كامل همین جوری بزارم رو آب بمونه هر وقت دلشون خواست بخورن؟؟؟؟

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 01:52 AM
ممد میگی یه برگ كاهو كامل همین جوری بزارم رو آب بمونه هر وقت دلشون خواست بخورن؟؟؟؟
نه ببین . ساقه وسط کاهورو لازم نیست بندازی . حدود نیم کف دست برگشو بنداز تو آب تا 4 روز بعد درش بیار .
ماهیا که لقمه نمی زنن همون که بوش شادابی بهشون بده بسه و البته یه کم از سلولهای روی برگ رو می خوردن .
خیلی برای شادابیشون خوبه .
کرم توبیفیکس گرفتی براشون ؟

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 01:55 AM
نه خوشم اومد ممد راه افتادي ولي چرا ماهيان آكواريوم ماهي هاي دريا رو بزاره مخصوصا اون كوسه كه قرار بود بخورتت
ممنونم . داداش اتفاقا می تونه همین کوسه های کوچک رو توی آکواریومت نگه داری .
اسم این ماهیهارو شارک گذاشتن و حیوانات خجالتی و بسیار کم بینا هستند .
در دو نوع هستند . شارک گوشت خوار . شارک گیاه خوار .

Tesoke
14th November, 2007, 01:57 AM
نه توبیفیكس نبود
ارتیما بود
تترا هم بود!!!!!!
هر چی باغچه كندم كرم خاكی پیدا نكردم!!!!!
راستی حالا كه ویتامین و آب و اینا زدم ماهی ها خوب میشن؟

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 01:59 AM
این عکس یک شارک گوشت خواره حدودا 4 یا 5 ماهه .
http://www.aqua-global.de/Bilder/pangasius_sanitwongsei.jpg

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:02 AM
نه توبیفیكس نبود
ارتیما بود
تترا هم بود!!!!!!
هر چی باغچه كندم كرم خاكی پیدا نكردم!!!!!
راستی حالا كه ویتامین و آب و اینا زدم ماهی ها خوب میشن؟
امکان داره .
غذای گوشتی بهشون بده . ببین تو باغچتون و پر آب کن تا آب روش ساکن شه و توی خاک نره .
4 روز این کار و انجام بده کرم می ده اندازه گردنت .
آرتیما سنگینه برای ماهیه بالغ ولی واقعا غذای خوبیه. می گرفتی بد نبود ولی حالا که لوفاک داری نیاز بش نیست .
تترا هم غذای خوبیه . آرتیما همون بچه میگوهای کوچک و خشک شدست .
البته شما می تونی خودت هم بچه میگو درست کنی و حتی اونارو ویتامینه کنی . ببین ویتامین رو می ریزی تو آبی که بچه میگوهات هستن بعد می دی ماهیات بخورن تاثیر چشم گیری داره .
بلدی چجوری میگو عمل بیاری ؟

Tesoke
14th November, 2007, 02:06 AM
نه یادم بده
راستی من در روز چند بار باغچه آب بدم؟
آب هم كه بدم میره زیر خاك!!!!!!

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:17 AM
زیاد بدی گل می شه نمی ره زیر خاک .
روزی یه بار توپ آب بده .
روش درست کردن لارو میگو هم می گم .
-------------------------------
اگر تخم آرتميا بخوبي خشك و در شرايط خوب و دور از رطوبت نگهداري شوند قدرت توليدي خود را مي توانند تا دو سال يا بيشتر حفظ نمايند هر وقت كه مقداري از آنها در آب شور يا غلظت نمك 15 تا 20 درصد و درجه حرارت مساعد قرار گيرند پس از دو روز به نوزادهاي كوچكي كه شباهت كامل به آرتمياي بزرگ داشته و اندازه آنها نصف سر سنجاق ته گرد است تبديل مي گردند . اين نوزادها غذاي بسيار خوب و لذيذي براي بچه ماهيها مي باشند . در صورت كشت آنها آرتمياي بزرگتر را مي توان به ماهيهاي درشت داد . در شرايط خوب و وفور فيتوپلانكتون ها نوزادها ممكن است تا طول 10 ميليمتر هم رشد نمايند براي تغذيه آنها مي توان مقدار كمي كاهوي تخمير شده يا گياه پوسيده را در داخل آب محتوي آنها قرار داد . انفوزوئرها و ساير مواد غذايي كه از تخمير اين گياهان توليد مي شوند همچنين فيتو پلانكتنهائيكه در اثر تابش نور در آب توليد مي شوند غذاي مناسبي براي نوزادهاي آرتميا مي باشند
-------------------------
ساده تر بگم که یه نوشابه خانواده بردار و توش و آب بریز و پنج قاشق و نصفی نمک تمیز هم به آب اضافه کن و یه پمپ توی آّ بذار تا آب به جریان بیوفته . بعد یه مدت موجودات ریزی توی آب ظاهر می شن که بهشون می گن بچه میگوی آب شیرین .

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:27 AM
گوپی - Guppy Fish

http://www.aqua-fish.net/imgs/fish/guppy6.jpg
براي نگهداري از ماهي گوپي توصيه مي شود آکوارومی کوچک با حجم 20 گالن همراه با مقدار زیادی گیاه آكواريومي نظیر java Fern و java Moss استفاده شود. گیاهان فوق مقاوم هستند و می توانند ترکیبات آب سخت را که برای گوپی ها مطلوب است تحمل كنند.
خانواده گوپي
گوپی ها از وابستگان مولی ها، پداتی ها و دم شمشیری ها هستند که نام خانواده این گونه Poeciliidae می باشد. همه آنها زنده زا هستند به این معنی که بچه زا می باشند. این ماهیها گونه هایی هستند که بین آنها سازگاری وجود دارد. بنابر این شما می توانید آنها را در کنار هم بدون هیچ خطری نگهداری کنید.
ماهی گوپی معمولا PH در محدوده متوسط یعنی 7 (خنثی) را ترجیح می دهد اما می تواند خود را با شرایطی پایین تر تا 6 و در نهایت تا بالای محدوده 7 (نزدیک به 8) وفق دهد و ( اگرچه آنها آب سخت را به خوبی تحمل می کنند) سختی آب می بایست در حد متوسطی باشد. هنمچنین در مقابل سختی كم مقاومت نيستند. درجه حرارت محيط نگهداري آنها می بایستی پایین تر از 75 درجه فارنهایت باشد اما می توانند درجه حرارتی مابین 60تا 80 درجه فارنهایت را نيز تحمل کنند.

از گوپی ها استفاده گسترده اي براي كنترل پشه مي شود و به عنوان غذاي اين ماهي پشه هايي كه تهديدي براي انتقال بيماري مالاريا هستند را مي توان استفاده كرد.
شما می توانید در آکواریوم خانه خود به گوپی ها غذاهای خشک شده، فریزری، لارو قرمز رنگ پشه های ریز، توبی فیکس، میگوی آب شور و همچنین غذاهای آماده که حاوی حجم بالای سبزیجاتی نظیر Spirulina است، بدهید.
هیچگاه به آنها بیشتر از آنچه که در 1 دقیقه می توانند بخورند غذا ندهید. باقیمانده غذايي که خورده نمی شود تجزیه شده و مخزن را آلوده می کند. اگر بخشي از غذاي آنها خورده نشد، آنها را جمع آوری کنید. به گوپی هایتان در وعده های کمتر مثلا 2 دفعه در طول روز غذا دهید.

http://www.guppy-fish.com/guppy/img/tuxedo/image/tuxedo03.jpg
گوپیها را با ماهی Betta (نوعی ماهی آکواریومی) یا دیگر ماهیهایی که جنبش و حرکت کمی دارند نگهداری نکنید زیرا آنها به باله های خودشان صدمه خواهند زد. همچنین ممکن است به خودشان آسیب برسانند.
بنابراین بهترین راه این است که چندین گوپی را بصورت زوجی برای کاهش حالت تهاجمی و جنگجویی ماهیها در آکواریوم با هم نگهداری کنید.
ماهی گوپی نر باله های بلندتر با رنگهای جالب توجهی دارد و بقیه خصوصیات ظاهری اش نسبت به ماده که معمولا بزرگتر است برابری دارد.
گوپیها در آبهایی که کیفیت بهتری دارد سالم تر خواهند بود. برنامه غذایی مناسب همراه با آبی که زود به زود تعویض شود محیطی سالم تر را ایجاد می کند. بهترین مقدار تعویض 10 تا 15 درصد آن هر هفته یا 20 تا 25 درصد در هفته های بعد توصیه می گردد.

تکثیر گوپی ها خیلی آسان است. در حقیقت تنها چیزی که نیاز است یک نر همراه 2 ماده می باشد. حال ممکن است این سوال در ذهن شما بوجود آید که چرا فقط 1 ماده مورد نیاز نیست؟ این مسئله به این خاطر است که گوپی های نر بیشتر وقت و نیرویشان را صرف جلب توجه کردن ماده ها می کنند. بنابراین بهتر است که در ازای 1 نر دو ماهی ماده موجود باشد تا ماده ها هر از چند گاهی فرصت استراحت داشته باشند.

http://www.esn.ac.lk/blossom/article/images/guppy-fish.jpg
گوپی نر، گوپی ماده را بارور می کند. به این صورت که از باله مخرجی اش یا همان منفذ تناسلی استفاده کرده و این کار را انجام می دهد. ماده هایی که باردار می باشند معمولا در محیط تاریک ظاهر می شوند و اطراف مخرج و همینطور بدنشان افزایش حجم پیدا می کند.

ما توصیه می کنیم که ماهی های ماده باردار را از داخل ماهي دان به مخزن زایشگاه برای تولد بچه هایشان انتقال دهید.

اگر بعد از تولد نوزادان، بالغين را از داخل جعبه زایمان خارج نکنید، بزرگترها، نوزادان را خواهند خورد (حتی اگر مادرشان باشد).

اين ماهي با ساير ماهیهایی که همگی در رده زنده زا ها هستند مانند:
تتراها، رازبوراها، گورامی ها، ماهیان رنگین کمان، گریدوراس ها، پلکوها، لوچ ها، گورامی دارف (کوتوله) و گربه ماهیان کوچک سازگاري دارند.
:good: :good: :good: :good:

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:29 AM
البته اضافه کنم که بهترین نوع گوپی ، گوپیهای کشور سنگاپور هستند که کمرهای باریک و بالهای بسیار بلند دارند .
البته این خصوصیات برای ماهیای نر گوپی هست .
جنس ماده گوپی سنگاپور بسیار مولد و چاق هستش و البته خیلی زشت .

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:30 AM
می تونید تو این عکس نر و ماده گوپی رو به راحتی تشخیص بدید .
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/1239107/2/istockphoto_1239107_guppies_in_the_aquarium.jpg

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2007, 02:31 AM
تسوکه جان بچه ماهیه آماده هم می تونی بگیری به آنجلهات بدی .
یا گوپی بگیره بچه زایید بدی آنجلات نوش جان کنن .

barça
14th November, 2007, 04:29 AM
هفته نامه سلامت:
روانشناسان دریافته اند که، تنها 15 دقیقه نگاه کردن به آکواریوم، 48ساعت یک فرد را
شاداب نگه می دارد و تاثیر بسیاری در حافظه و قدرت یاد گیری دارد.

Tesoke
14th November, 2007, 12:35 PM
شیشه نوشابه تا اخر پر آب كنم؟
بعد چند روز میگوها ظاهر میشن؟
راستی من جا باغچه گلدون پر آب كردم اشكال نداره؟

Tesoke
14th November, 2007, 10:15 PM
داشت یادم میرفت
نمک رو که ریختم حلشم کنم؟

MAMAD PUYOL 5
15th November, 2007, 12:39 AM
داشت یادم میرفت
نمک رو که ریختم حلشم کنم؟
آره حلش کن . آبم تا جایی بریز که پمپ و می زنی از روش نریزه . حدود 1 تا 2 روزم در میاد .
گلدونم فکر کنم بذاره کرم . امتحانش ضرر نداره .

Tesoke
15th November, 2007, 12:44 AM
فردا امتحان می كنم ببینم چی میشه
راستی این میگوها چه شكلین
میشه تشخیص دادشون؟

MAMAD PUYOL 5
15th November, 2007, 12:48 AM
فردا امتحان می كنم ببینم چی میشه
راستی این میگوها چه شكلین
میشه تشخیص دادشون؟
موجوداتی خیلی ریز که فقط وول می زنن .
مثل مورچه کوچک که داره می میره تو آب .
دیدی پاتو می کنی تو ماسه لب دریا لای پات چی میاد ؟ از همونا ولی خیلی ریزش.

MAMAD PUYOL 5
16th November, 2007, 12:15 PM
خوب می خوام در این بخش درباره گیاه های آکواریومی یه چیزایی بگم .

MAMAD PUYOL 5
16th November, 2007, 12:30 PM
گیاهان ونقش انها در اکواریوم:

http://hector.persiangig.com/mahi/Echinodorus.jpg

عده زِيادِي از آکوآريوم دارها خِيال مي کنند که گِياهان فقط به دليل زِيبايي اي که دارند در داخل آکوآريوم قرار مي گِيرند .بنابراِين در کشورهايي مثل اِيران که تهِيه گِياهان مخصوص داخل آکوآريوم تا حدودِي مشکل است ، براِي اِين منظور به گِياهان مصنوعِي روِي مي آورند .عده اِي دِيگر نِيز نه تنها نقش گِياهان را تولِيد اکسِيژن مي دانند ، بلکه در صورت فقدان آنها سعِي مي کنند از طرِيق تهوِيه بِيشتر ، کمبود آنرا جبران نماِيند .تجربه و تحقِيق نشان داده است که اثر گِياهان در داخل آکوآريوم به مراتب مهمتر از حد تصور فوق بوده و گِياهان از اِين نظر داراِي اهميت وِيژه اِي مي باشند .اِين اثرات به ترتِيب اهميت عبارتند از :

1- جذب مواد سمي

2- جذب گاز کربنِيک حاصل از بازدم ماهي ها و ساِير آبزِيان داخل آکوآريوم

3- تولِيد اکسِيژن

4- زِيبايي و طراوت داخل آکوآريوم

5- کنترل ميزان نفوذ به داخل آکوآريوم

6تخم رِيزِي و ِيا اِيجاد لانه

نحوه کاشتن و قرار دادن گِياهان در داخل آکوآريوم


http://aliaqua.persiangig.com/image/pic%202.jpg

مثل گِياهان خاکِي ، گِياهان رِيشه دار آبزِي بايد در داخل موادِي که در کف آکوآريوم قرار مي گِيرند کاشته شوند.بهترِين موادِي که مي توان براِي کاشتن گِياهان بکار برود مخلوطِي از ماسه شسته شده با سنگرِيزه ها مي باشد .سنگرِيزه اگر با ماسه مخلوط شود تهوِيه کف آکوآريوم را تسهِيل مي نماِيد .اگر در آکوآريومي گِياهان فقط در ماسه و مخصوصاً ماسه هاِي رِيز کاشته شوند، به علت فر و رفتن دانه هاِي رِيز ماسه در ِيکدِيگر فضاِي خالِي بِين آنها کم شده و تهوِيه در داخل آن بخوبِي انجام نمي گِيرد.در اِين آکوآريومها مواد غذايي اضافِي پس از رسوب در کف آکوآريوم فاسد شده و تولِيد لاِيه اِي از لجن مي کند که خود باعث مسدود شدن روِي ماسه ها و عدم تهوِيه آنها مي شود .اگر اکسِيژن از طرِيق آب وارد رسوبات کف آکوآريوم نشود ، وجود مواد غذاِيِي اضافِي و تخمي آنها باعث تولِيد برخِي از مواد سمي ازجمله هِيدروژن سولفوره شده که خود باعث نامساعد کردن شرايط داخلِي آکوآريوم مي شود .
اگر چه خاک از نظر تولِيدِ و سطح نگهدارِي باکترِيها ارزش بِيشترِي از ماسه دارد، اما با وجود اِين به کار بردن آن در داخل آکوآريوم بهِ هيچوجه توصِيه نمي شود ، زِيرا هر قدر هم که در به کار بردن و کنترل آن سعي شود باز هم باعث گل آلود کردن آب خود مي شود .با توجه به مراتب فوق فقط بايد از خاک کف نهرها که بصورت گل تميز در آمده است، استفاده کرد .خاک باغچه به هيچوجه مناسب مصرف در آکوآريوم نمي باشد


http://aliaqua.persiangig.com/image/pic%209.jpg

ایا لازم است به گیاهان داخل آکوایوم کود داد:

در شرایط عادی کود لازم برای رشد گیاهتوسط فضولات ماهیها تامین میشود ولی

اگر ميزان تراکم ماهِي در مقاِيسه با تراکم گِياه نامتعادل و در نتِيجه گِياهان احتِياج به کود داشته باشند ، بهترِين کود محلول کود خشک شده گوسفند است که بايد با ِيک قطره چکان بلند و ِيا با لوله به آرامي در داخل ماسه و در مجاورت رِيشه گِياهان به ميزانِي که باعث تخرِيب آب آکوآريوم نگردد، رِيخته شود .


http://www.ratemyfishtank.com/images/thumbimg/650/1680_20.jpg

قیمت این 3 نوع گیاه رو هم دارم اگه خواستید بخرید بگید قیمتشو بدم . :goatee:

Tesoke
16th November, 2007, 01:05 PM
پویول گیاهی كه گرفتم اصلا رشد نكرده!!!!!

MAMAD PUYOL 5
16th November, 2007, 02:41 PM
پویول گیاهی كه گرفتم اصلا رشد نكرده!!!!!
نور آکواریومت خیلی ضعیفه .
از کدوم نوع گیاهه ؟ تو 3 تای بالا هست ؟

Tesoke
16th November, 2007, 07:48 PM
نه گیاهه برگاش مثه پیچكه!!!!!
آكواریوم من اصلا نور نداره؟
چه جوری نور بدم؟

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 01:27 AM
نه گیاهه برگاش مثه پیچكه!!!!!
آكواریوم من اصلا نور نداره؟
چه جوری نور بدم؟
عکس ازش نمی تونی بذاری ؟
با مهتابی !!!

Tesoke
17th November, 2007, 01:56 AM
باشه اگه شد عكس میگیرم
پس باید براش شیروونی بگیرم تا روش مهتابی نصب كنم؟

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 05:10 PM
لازم نیست . می تونی با یه چراغ مطالعه متحرک و یه لامپ کم مصرف بهشون نور بدی .
عکسهایی از آکواریوم خودم می خوام براتون بذارم حال کنید .

Tesoke
17th November, 2007, 05:38 PM
چراغ مطالعه دارم اما نورش قرمزه!!!!
راستی این میگو ها در نیمود
فقط یه دونه های ریز مثه نمك قابل دیده!!!!!!

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 05:42 PM
همون دونه های مثل نمک تکون می خورن ؟
یا پمپ رو خاموش کردی وسطش یا اینکه آب و به خوبی درست نکردی .

Tesoke
17th November, 2007, 05:47 PM
دونه خیلی ریزن میرن بالا میان پایین ...
بابا اب همون جور كه تو گفتی!!!
پمپ هم همیشه روشن بودددددددد

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 05:59 PM
عکس زیر از نمای آکواریوم من و آنجل مولدم .
http://i6.tinypic.com/6z6ly8g.jpg

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 06:02 PM
پس درومدن یه سریشون . بذار بقیشم در آن .

Tesoke
17th November, 2007, 06:09 PM
خوش بخ حالت انجل مولد داری........
می گم غذای اصلی لجن خوار اسپرت چیه؟

MAMAD PUYOL 5
17th November, 2007, 06:22 PM
پس درومدن یه سریشون . بذار بقیشم در آن .

MAMAD PUYOL 5
18th November, 2007, 01:06 AM
اینم یه عکس از کف خور من لابه لای شنهای آکواریوم .
http://i3.tinypic.com/8539tok.jpg

Tesoke
19th November, 2007, 12:39 AM
اینم یه عکس از کف خور من لابه لای شنهای آکواریوم .
http://i3.tinypic.com/8539tok.jpg

این دیگه چه لجن خوریه؟
اسمش ؟قیمتش؟
راستی اون میگوهای خیلی ریز چطور بدم اینا بخورن؟

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 01:26 AM
به این نوع ماهی می گن کف خور کوچک ...
من اینو خریده بودم 250 تومن البته کوچک تر از این بود .
این اندازش 500 تومنه .
با یه پارچه بگیرشون و بده به ماهیات .

Shadow
19th November, 2007, 10:58 AM
منم ماهي و همستر دارم
ماهيهام: پرت-سرخپوستي-لوچ راه راه-لوچ زنداني-گورامي-كت معمولي-كت اسپورت-خرگوشي و ديگه چيزي يادم نمياد
شايد ردشون كنم
از بزرگ كردن و بخشيدنشون خسته شدم :106:
تازه اگه بتونم خانواده رو راضي كنم ايگوانا بيارم حتما بايد يكي از حيوون خونگيهامو كم كنم كه خودم حذف ماهي ها رو ترجيح ميدم

Tesoke
19th November, 2007, 11:33 AM
شادی ایگوانا برا چیته؟
بابا ماهی یه چی دیگس!!!!!!
ممد من برم مغازه بگم كف خور كوگك میخوام؟
به اسپرت و انجل كاری نداره؟

hodasport
19th November, 2007, 11:48 AM
منم ماهي و همستر دارم
ماهيهام: پرت-سرخپوستي-لوچ راه راه-لوچ زنداني-گورامي-كت معمولي-كت اسپورت-خرگوشي و ديگه چيزي يادم نمياد
شايد ردشون كنم
از بزرگ كردن و بخشيدنشون خسته شدم :106:
تازه اگه بتونم خانواده رو راضي كنم ايگوانا بيارم حتما بايد يكي از حيوون خونگيهامو كم كنم كه خودم حذف ماهي ها رو ترجيح ميدم

اخي نازي چقدر علاقه داري به اين چيزا
ما هم تا يكي دوسال پيش يه اكوازيوم داشتيم بابام خيلي دوستش داشت ولي درد سر داشت
تميز كردن و اين جور چيزا
ولي اين ماهي ها هستن كه مي چسبن به شيشه كه جلبك هارو مي خورن نمي دونم اسمشون چيه
انقدر از اون خوشم مي يومد
خيلي خوشگل بود

Tesoke
19th November, 2007, 12:54 PM
اسم اون كت فیشه!!!!!!
پویول اسفناج گرفتم
هوراااااااااا

Tesoke
19th November, 2007, 12:54 PM
http://i7.tinypic.com/7yqgm78.jpg
http://i7.tinypic.com/6kqe04p.jpg
عكس از گیاه و انجلم
كته به گیاهه چسبیده!!!!!

Tesoke
19th November, 2007, 04:06 PM
پویو ل آنجلا تا اسفناج می كنن تو دهنوشن زود پسش میدن چرا؟

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 05:37 PM
منم ماهي و همستر دارم
ماهيهام: پرت-سرخپوستي-لوچ راه راه-لوچ زنداني-گورامي-كت معمولي-كت اسپورت-خرگوشي و ديگه چيزي يادم نمياد
شايد ردشون كنم
از بزرگ كردن و بخشيدنشون خسته شدم :106:
تازه اگه بتونم خانواده رو راضي كنم ايگوانا بيارم حتما بايد يكي از حيوون خونگيهامو كم كنم كه خودم حذف ماهي ها رو ترجيح ميدم
شادی جان من تعجب کردم چطور داری گوارامی رو با لوچ زندانی نگه داری می کنی.
زندانی ماهی خیلی خطرناکیه و 2 تا باشن می تونن یه اسکار بزرگ رو افقی کنن .
پرت هم نمی تونه تو این خانواده تو زندگی خوبی داشته باشه .
مثلا انگار گوپی رو بندازی بقل پنگوسی گوشت خوار .
عکسی از آکواریومت می ذاری ؟

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 05:39 PM
اسفناج و خشک کردی ؟
شایدم خیلی زیاد از حد وعده غذایی می دی بهشون .

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 05:41 PM
تسوکه جون نور آکواریومت خیلی ضعیفه . آنجلت کاملا سالمه از ظاهری و توی خانواده باله بلند یا فرشته ای هست .
لجن خوارتم پلنگیه .
کف خورا خیلی بی آزارن و کار خودشون رو می کنن . به آکواریومیه بگو کف خور می خوام بهت می ده .

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 05:42 PM
گیاهی که گذاشتی گیاه خر کاریه و البته اگه نور کم برسونی اصلا رشد نمی کنه .
ولی اگه نور تامین کنی انقدر زیبا می شه که ماهیات دور و بر این گیاه می چرخن و بازی می کنن .

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 05:55 PM
اینم عکس این مهاجم خشن ...
http://www.aquariumfish.net/images_01/convict_pair_with_fry_2.jpg
http://www.azgardens.com/images/Cichlid-BlackConvict.gif

MAMAD PUYOL 5
19th November, 2007, 06:19 PM
اینم گونه های مخلف آنجل که در بازار ایران هم موجود است .
آنجلهای آب شیرین
http://www.aqua-fish.net/imgs/fish/angelfish-4-link.jpg
http://www.mirolka.com/angel02.jpg
آب شور
http://animal-world.com/encyclo/marine/angels/images/KingAngelfishWMA_C0633.jpg
http://www.flmnh.ufl.edu/fish/Gallery/Descript/FrenchAngelfish/fangel7.JPG
http://www.divegallery.com/angelfish_emperor.jpg

Tesoke
19th November, 2007, 07:02 PM
میگم پویول اسفناجا بزارم خشكه خشك شه؟

MAMAD PUYOL 5
20th November, 2007, 12:39 AM
انقدر خشک شه که بشه با انگشت پودرش کرد .
اگه نخوردن پودرشو با لوفاک آسیاب کن بده بهشون . یا لای دل گاو اسفناج بذار به خوردشون بده .

Shadow
20th November, 2007, 10:01 AM
شادی ایگوانا برا چیته؟
بابا ماهی یه چی دیگس!!!!!!
ممد من برم مغازه بگم كف خور كوگك میخوام؟
به اسپرت و انجل كاری نداره؟
خیلی جالب به نظر میرسه:8:
حس گشتن نیست خودتون عكسای iguana رو تو گوگل سرچ كنید ببینید سبزاش چه نازن:8:
فقط مشكل بزرگ شدنشه بعید می دونم مامانم از حضور 1 مارمولك 2 متری تو خونه استقبال كنه :7: نمی دونم رشدش سریعه یا بعد از چند سال این قدر بزرگ میشه اصلا نمونه هایی داره كه اینقدر بزرگ نشن:106: حالا مامانم هیچی خودم 1 تمساحو چیكارش كنم؟:huh:
واسه تو شاید من اكواریومم 75 سانتیه و ماهی رو وقتی خیلی بزرگ میشن باید ببخشم برای تمیز كردن همینم كمك میگیرم از پس 1 اكواریوم بزرگتر برنمیام:2:


اخي نازي چقدر علاقه داري به اين چيزا
ما هم تا يكي دوسال پيش يه اكوازيوم داشتيم بابام خيلي دوستش داشت ولي درد سر داشت
تميز كردن و اين جور چيزا
ولي اين ماهي ها هستن كه مي چسبن به شيشه كه جلبك هارو مي خورن نمي دونم اسمشون چيه
انقدر از اون خوشم مي يومد
خيلي خوشگل بود
همین دیگه من 1 اسپرتشو داشتم كه قدیمی ترین ماهی اكواریومم بود ولی اینقدر بزرگ شد كه دلم براش سوخت و مجبور شدم یكی دو ماه پیش ببخشمش:2:
خیلی دوسش داشتم:cry:


شادی جان من تعجب کردم چطور داری گوارامی رو با لوچ زندانی نگه داری می کنی.
زندانی ماهی خیلی خطرناکیه و 2 تا باشن می تونن یه اسکار بزرگ رو افقی کنن .
پرت هم نمی تونه تو این خانواده تو زندگی خوبی داشته باشه .
مثلا انگار گوپی رو بندازی بقل پنگوسی گوشت خوار .
عکسی از آکواریومت می ذاری ؟

نه اونی كه تو میگی لوچ زندانی نیست سیچلاید زندانیه
من قبلا از همین سیچلایدا تكشو با گورامی نگه داشتم مشكلی نبوده (البته مشكل حاد:4:) من ماكرو رو هم تك قاطی ماهیهام نگه داشتم
این كه من دارم مثل همه ی لوچها (كماندو و دلقك و...) و حتی خیلی بیشتر ترسوه و همش قایم میشه فقط هم وقتی وحشی میشه كه خونه شو بردارم اون وقت تمام اكواریومو زیر و رو میكنه چون با اون هیكل گنده سعی میكه زیر سنگها قایم شه (نیست اینا نمی دونن اینه چیه خبر ندارن الان تو چه سایزین:4:)
الان پرتها و خرگوشیم دارن تو اكواریوم سلطنت می كنن! كجای پرت مثل گوپیه؟
عكسم چشم سر فرصت میذارم:1:

Tesoke
20th November, 2007, 11:27 AM
شادی میشه من بعد ماهیتا به من ببخشی؟

hodasport
20th November, 2007, 01:19 PM
انقدر خشک شه که بشه با انگشت پودرش کرد .
اگه نخوردن پودرشو با لوفاک آسیاب کن بده بهشون . یا لای دل گاو اسفناج بذار به خوردشون بده .

بابا این همه اطلاعات
ایول

Tesoke
20th November, 2007, 02:46 PM
راستی پویول دل گاو رو چه جوری بدم؟
چرخ كنم؟

MAMAD PUYOL 5
21st November, 2007, 12:43 AM
پرت ماهی می باشد که توی جمعیت زیاد سلطنت می کنه نه 2 تا 1 دونه .
لوچ زندانی هم تا اونجا که من اطلاع دارم ماهی خشنیست . سیچیلاید زندانی من نشنیده بودم .
سیچیلاید سفید داریم و خاکستری پا همون پلنگی .
سیچیلاید هم توی جمعیت حیونه وحشی می شه اگه یه دونه باشه به هیچ کس کار نداره .

MAMAD PUYOL 5
21st November, 2007, 12:45 AM
راستی پویول دل گاو رو چه جوری بدم؟
چرخ كنم؟
آره . برای آنجل چرخ کن . البته بگم که می تونی اسفناج تازه رو هم با کمی لوفاک با دل چرخ کنی و بسته بندی کوچک کن و در فریزر بذار . بسته هاشو یک وعده ای درست کن تا هی آب نشه یخ بزنه .

MAMAD PUYOL 5
21st November, 2007, 12:46 AM
بابا این همه اطلاعات
ایول
نه بابا اینا که اطلاعات نیست .

MAMAD PUYOL 5
23rd November, 2007, 02:05 AM
داش تسوکه آنجلام از هوای سرد همشون مردن . می خوام برم تو گوشت خوار .
هیچی آنجل ندارم . بخاریشونو یادم رفته بود بزنم به پیریز .

Tesoke
25th November, 2007, 01:51 AM
اهههههههههههههههههههه
چه شانسی داری توووووووووووووووووو
پس خوش به حالم كه سرما زیاد نداریم!!!!!!!!!!
برو تو كار اسكار
راستی توبی فیكس گرفتم!!!!!!!!!
برنامه غذایی بده
با توبی فیكس و لوفلاك و پولك(پرك)و دل گاو

MAMAD PUYOL 5
26th November, 2007, 02:29 AM
اهههههههههههههههههههه
چه شانسی داری توووووووووووووووووو
پس خوش به حالم كه سرما زیاد نداریم!!!!!!!!!!
برو تو كار اسكار
راستی توبی فیكس گرفتم!!!!!!!!!
برنامه غذایی بده
با توبی فیكس و لوفلاك و پولك(پرك)و دل گاو
برنامه غذایی ؟
ببین دو شنبه و دو شنبه و چهار شنبه : روزی یک وعده معمولی توبی فیکس
یک شنبه و سه شنبه یک وعده معمولی لوفاک
چنجشنبه پرک .
جمعه هم کمی دل گاو . روزی یک وعده به ماهیات غذا بده داداش .
اسفناجم بیشتر روزها یه کمی بهشون با غذا بده .
آره می خوام گوشت خوار بگیرم .

Tesoke
27th November, 2007, 02:07 AM
میگم امتحانی بشون توبی فیكس دادم اصلا نخوردن!!!!!!
لوفاك هم زیاد علاقه نشون نمیدن
پرك هم حمله می كنن براش!!!!
چیشونه اینا؟

MAMAD PUYOL 5
29th November, 2007, 12:12 AM
میگم امتحانی بشون توبی فیكس دادم اصلا نخوردن!!!!!!
لوفاك هم زیاد علاقه نشون نمیدن
پرك هم حمله می كنن براش!!!!
چیشونه اینا؟
لوفاک هارو پودر کن ببین می خورن یا نه .
اگه بازم نخوردن بزنشون لا دل گاو به خوردشون بده . ..

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
29th November, 2007, 12:22 AM
اگه اينو هم نخورد يه پس گردي بزن بهش مثل باباها بگو هميني كه هست مي خواي بخور مي خواي نخور (شكلك)
جدا از شوخي به ماهي هاي گوشت خوار كله ماهي رو بنداز با دستي كه ندارن مي خورنش

Tesoke
29th November, 2007, 02:03 AM
توبی فیكس چی كار كنم نمی خورن خاك تو سرا
راستی یه گیاه گندمی گرفتم
راستی بچه گلد فیش بخرم؟

MAMAD PUYOL 5
30th November, 2007, 12:45 AM
بخر فقط سالم باشن .

Shadow
5th December, 2007, 10:17 AM
دیشب همه ی ماهیهامو بخشیدم! :2:

Tesoke
5th December, 2007, 11:52 AM
اااااااااااااااا
مگه بت نگفتم به من بدشون خیلی ببببببببببببببدی

MAMAD PUYOL 5
5th December, 2007, 05:45 PM
اااااااااااااااا
مگه بت نگفتم به من بدشون خیلی ببببببببببببببدی
چرا بنش کردید ؟
بیچاره تسوکه !!! اوه اوه اوه یاد خودم افتادم . وای وای وای وای

Tesoke
7th December, 2007, 08:12 PM
ممد جون این علامت بن آواتورمه جیییییییییییییگر

Tesoke
7th December, 2007, 08:12 PM
راستی یكی از مولی هام مرد
نره مرد

MAMAD PUYOL 5
8th December, 2007, 01:04 AM
راستی یكی از مولی هام مرد
نره مرد
آخ آخ من و نگاه کن ابرو ریزی کردم .
چرا مرد ؟ دلیلش و نفهمیدی ؟ علامتی توی رفتار و بدنش نبود ؟

Tesoke
8th December, 2007, 01:48 PM
والله 2 روزی میرفت پایین پیش سنگا همین.......

MAMAD PUYOL 5
8th December, 2007, 05:29 PM
والله 2 روزی میرفت پایین پیش سنگا همین.......
انگل !!!

Tesoke
8th December, 2007, 07:33 PM
بقیه نگرفته باشن!!!!!
چی كار كنم؟

MAMAD PUYOL 5
9th December, 2007, 01:54 AM
بقیه نگرفته باشن!!!!!
چی كار كنم؟
آب و به درجه 32 برسون و توی آب اکواریومت یک قاشق چایی خوری پر نمک بپاش ...

Tesoke
14th December, 2007, 07:43 PM
پویول یه جفت دیگه انجل گرفتم
راستی در مورد ماهی كالر فیش چی میدونی؟

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2007, 11:58 PM
تا به حال اسمش به گوشم نخورده ... http://smilies.sofrayt.com/%5E/u/ms.gif

Tesoke
17th December, 2007, 12:05 AM
عجب!!!!!!
همونی كه صورتیه بالاش یه جورایی هم شیشه ایه؟؟؟؟؟؟

MAMAD PUYOL 5
17th December, 2007, 12:10 AM
عکس از این ماهی بگذارید بی زحمت ...

Tesoke
18th December, 2007, 12:01 PM
سلام پویولم به دادم برس
مولیه یاغی شده صبح دیدم همه باله و دم انجلا به رنگ خونه چی كار كنم؟الانم مولیه جداس
به نظرت یه نر برا مولی بگیرم؟
انجلا خوب میشن؟

MAMAD PUYOL 5
22nd December, 2007, 04:47 AM
آنجلا خوب میشن ولی دیگه دمشون مثل اول نمی شه .
یه کم نمک بریز تو آبشون .
این تاپیکم یا بحثم می ره توی کافی شاپ ... جناب سوالی داشتی اونجا مطرح کن .
جناب سیاوش زحمت اینجارو بکش .

NoName
7th July, 2008, 10:00 AM
اين تاپيك دوباره به افتخار ورود داش محمد به پارسفوتبال باز ميشه:8::8::8:

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 02:33 AM
مرسي ميثم جان به اميد باز شدن دوباره اين تاپيك مي گردم برات تم فولهام پيدا كنم !!!
يه مقاله درباره يه ماهيه خيلي باحال مي خوام اينجا در كنم از خودم !!!‌

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 03:02 AM
لجن خوار ـ Cat fishhttp://irapic.com/uploads/1197166144.jpg

این ماهی از خانواده و با این نام علمی Glyptoperichthys Ggibbiceps شناخته میشه Sailfin Gibbiceps Pleco . این ماهی با بیشتر ماهی ها سازگاری داره و میتونین این ماهی رو با ماهی هایی مثل : Angelfish , Discus , Cichlids , Tetras , Barbs , Danios , Rasboras , Gouramis , Rainbowfish , Livebearers , Loaches , Plecos Catfish در یکجا نگهداری کنید .
اغلب به اشتباه تصور میکنن این ماهی ها نیاز به غذا ندارن و از مدفوع و لجن ته آکواریوم تغذیه میکنن چون همیشه در کف آکواریوم قرار دارن و معمولا هم بی حرکت چسبیدن به شیشه یا برگ گیاهان . این ماهی ها نیازمند پناهگاه یا کوزه و یا آکواریومی با گیاهان انبوه هستن برای مخفی شدن .
جریان آب ملایم و عمق متوسط آب برای اونها مفیده . چون این ماهی ها فاقد بادکنک شنا هستن از این رو عمق زیاد آب برای اونها خطرناک و مضره . ماهی هایی هستن که شبها بیشتر فعال میشن و عادت دارن در طول روز خودشونو مخفی کنن در پناه سنگ ها یا حفره کوزه ها و لای گیاهان .
همه چیز خوار هستن ولی بیشتر از غذاهایی که زیر آب فرو میره , مثل گروه گرانول ها رو میپسندن . غذای اصلی اونها رو جلبکها تشکیل میده و نابود کننده جلبکهای قهوه ای هستن .
دهان بصورت بادکش در زیر سر قرار گرفته و شکم مسطح شده پوست بدن ماهی زبر و دندانه داره و از زره سختی پوشیده شده .

اگر ماهی رو از آب در بیاریم بدنش رو سفت کرده و بی حرکت قرار میگیره . این ماهی ها بسیار مفید هستن برای آکواریوم و بهتره بصورت تک نگهداری بشن چون ماهی های منزوی ای هستن . این ماهی ها تمام جلبک ها رو از سطح برگ گیاهان و شیشه آکواریوم و سطح سنگها پاک میکنن و پرستاران واقعی هستن و حتا پوسته خارجی حلزونها رو هم تمیز میکنن . غذاهایی که به کف آکواریوم ریخته میشه رو میخورن و محیط رو تمیز نگه میدارن . جزء واجب هر آکواریومی اینه که یکی از این ماهی ها رو داشته باشین برای برقراری شرایط مناسب اکوسیستم . پوست بدنشون زبره و نباید با دست گرفته بشه چون گاه باعث بریدگی میشه .
این ماهی ها بطور استثناء با ماهی های گوشتخوار هم میتونن زندگی کنن در یکجا . زیبایی خاصی دارن و رنگ های متفاوتی مثل سفید " زال " و زیتونی و صورتی و خاکستری و سیاه و گورخری دارن که معروف ترین اونها نوع پلنگی یا خالدار هست .http://i17.tinypic.com/2cz2cyv.jpg


خیلی خوب رشد میکنن و جزو ماهی های خیلی مقاوم هستن .
دمای آب چندان براشون مهم نیست و از 18 درجه به بالا میتونن رو میتونن تحمل کنن . اما دمای مناسب برای اونها 24 تا 30 درجه و pH آب هم در حدود 6.5 تا 7.4 هست و dH آب هم 6 - 10 درجه . تکثیرشون در حوضچه های سیمانی کم عمق انجام میشه و در آکواریوم تکثیر نمیشن . اندازه اونها به راحتی تا 50 سانتیمتر هم میرسه .
بهتره ***** قوی ای در آکواریوم نصب کرده باشین چون در صورت تغذیه مناسب مدفوع رشته ای ایجاد میکنن و تمام سطح آکواریوم رو میتونن آلوده کنن . این ماهی ها در موقع غذا خوردن کمی خشن میشن و اجازه نمیدن سایر ماهی ها به غذای اونها ناخنک بزنن . ولی آسیبی به ماهی ها وارد نمیکنن .
با اینکه غذای اصلی اونها جلبک هاست اما از غذاهای گوشتی و مخصوصن کرم ها و لارو حشرات هم خیلی خوب تغذیه میکنن .
اگر تغذیه اونها مناسب باشه شکم بر آمده و حجیم میشه ولی اگر شکن اونها گود و فرو رفتهب ه نظر بیاد میتونید بفهمید که تغذیه مناسبی نداشتن . این ماهی ها مدفوع و لجن آکواریوم رو نمیخورن و باید حتمن تغذیه بشن !!!!
از خصوصیات منحصر به فرد این ماهی میشه به نوع تنفس و تغذیه اون اشاره کرد .
این ماهی وقتی اکسیژن آب کم باشه با شیرجه به سطح آب میاد و مقدار هوای مورد نیازش رو با یک جهش می بلعه و دوباره به زیر آب فرو میره و تا مدت 10 تا 15 دقیقه از این هوا تنفس میکنه و بعد دوباره هوای مصرف شده رو خارج میکنه و دوباره هوا گیری میکنه .از خصوصیات منحصر به فرد دیگه این ماهی طرز غذا خوردن اونه که میتونه بطور وارونه زیر سطح آب قرار بگیره و غذا بخوره و یک ماهی ایده آل و سازگار با شرایط سخت محیطی هست و جزو ماهی های بیولوژیک به حساب میاد و بسیار مفید برای هر نوع آکواریوم .
بیماری زیاد به سراغ این ماهی نمیاد . اگر شرایط آب این ماهی ها مناسب نباشه در باله های اونها سوراخ هایی ایجاد میشه و یا اگر مدت زیادی در آب با دمای پایین تر از 20 درجه نگهداری بشن به بیماری سفیدک مبتلا میشن و گاه اشتهاشون رو از دست میدن و بدنشون داغ میشه و به اصطلاح تب میکنن .

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 03:05 AM
لجن خوار در دو نوع در بازار به وفور يافت مي شه و اون دو نوع رو يه اسم پلنگي و معمولي مي شناسم . . .
تقريبا اندازه متوسط پلنگي 4000 تومان و معموليش هم 2500 تومان هستش . تقريبا 10 سانت ...
به نظر من لجن خوار معمولي كارش خيلي توي تميز كردن از نوع پلنگيش بهتره ولي پلنگي هم گرون تر هم قشنگتره . . .

Peerless Alex
8th July, 2008, 09:01 AM
:whoow::whoow::whoow:چه خوشگله:whoow::whoow:این چه اسمیه واسه این ناناز گذاشتن:31:

یه چند تا عکس دیگه داری از این لجن خواره بذاری.این پلنگیش خوشگلتره

Shadow
8th July, 2008, 09:37 AM
ما اینجا پلنگی نداریم!
معمولی داریم و اسپورت
فكر كنم اسپورت و پلنگی یكین
تا حالا خردلیش رو هم ندیدم اونجا هست؟

Tesoke
8th July, 2008, 11:19 AM
من یه اسپرت بزرگش رو دارم ...
با یه شكلاتی كه چشماش قرمزه دیدین؟یا عكسشو بزارم؟

Mazzi
8th July, 2008, 11:46 AM
من یه اسپرت بزرگش رو دارم ...
با یه شكلاتی كه چشماش قرمزه دیدین؟یا عكسشو بزارم؟

سوال می پرسی؟ بزار ببینیم دیگه

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 02:13 PM
من یه اسپرت بزرگش رو دارم ...
با یه شكلاتی كه چشماش قرمزه دیدین؟یا عكسشو بزارم؟
شكلاتي ها رو ديدم . .. من كه زياد باهاشون حال نمي كنم .
مثل لولو مي مونن !!!‌

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 02:37 PM
:good::good:
ما اینجا پلنگی نداریم!
معمولی داریم و اسپورت
فكر كنم اسپورت و پلنگی یكین
تا حالا خردلیش رو هم ندیدم اونجا هست؟
شادي خانم من به اسپرت مي گم پلنگي . چون از قديم اين اسم روش بوده ...
اسپرت چند وقته كه رواج پيدا كرده .
:good::good:
ساناز به خاطر اين بهش مي گن لجن خوار چون لجن ها و مواد غذايي باقي مانده از ماهيهاي ديگر رو از كف آكواريوم جمع آوري كرده و مي خوره ... حتي لجن هاي روي شيشه رو هم تميز مي كنه . البته بعد از چند وقت كه بزرگ شه حداقل 20 سانت . مياد رو آب و همه غذاهارو مي خوره . اعصاب خورد كن مي شه بايد بذاري لا سيزي پلو بخوريش .
ماهيه جون سختيه ولي به آلودگي آب خيلي حساسه .
اينم چند تا عكس ديگه از اين ناناز !!!


لجن خوار رافائل :good:

http://www.scotcat.com/images/platydoras%20_costatus2.jpg

لجن خوار شكلاتي :good:

http://i17.tinypic.com/2cz2cyv.jpg

لجن خوار اسپرت ( پلنگي ) :good:

http://irapic.com/uploads/1197166144.jpg

لجن خوار معمولي :good:

http://www.fishdeals.com/catfish/gallery/glyptoperichthys_gibbiceps.jpg

معروف به كف خوار پلنگي :good:

http://www.aqua-fish.net/imgs/fish/233.jpg

لجن خوار پينكتوس :victory:

http://i11.tinypic.com/2hx9ger.jpg

لجن خوار رد تيل :13janelle:

http://zfishinc.com/freshwater/Redtail%20Catfish.jpg

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 03:11 PM
براي بهتر رشد كردن اين نوع ماهي بايد آب به اندازه كافي در روز اكسيژن حل شده در آب داشته باشه .
مي تونيد با استفاده از گياه و پمپهاي موجود در بازار اين اكسيژن رو براي اين ناناز تامين كنيد .
براي يك آكواريوم 2 متري حداقل 2 تا كت فيش 15 سانتي كافيه . من الان تو آكواريوم 2 مترو 25 سانتيم 1 دونه پلنگي حدودا 15 سانتي دارم و يه معمولي تقريبا 20 سانتي !‌

Tesoke
8th July, 2008, 07:27 PM
پویول من یه نوع دیدم بش میگن خرگوشی !!!
بزرگ شه مثل خرگوش میش البته فقط كف رو تمیز می كنه
تو كار شیشه نیست!!!
پویول پرت كوتوله دیدی؟

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 07:52 PM
پویول من یه نوع دیدم بش میگن خرگوشی !!!
بزرگ شه مثل خرگوش میش البته فقط كف رو تمیز می كنه
تو كار شیشه نیست!!!
پویول پرت كوتوله دیدی؟
آره پرت كوتوله ديدم !!!‌ شايد يه مقاله دربارش بدزدم بذارم اينجا بخونيد !‌
من كت خرگوشي نديدم . اسمش و كه نشنيدم ولي فكر مي كنم همون سيبيلو هارو مي گي كه تقريبا مثل كف خور هستند ولي با بدني قوي تر و بزرگتر !‌
دمشون به سمت بالا و دهانشون روي شن ها حركت مي كنه .

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 07:53 PM
خوب به سلامتي پيداش كردم . تسوكه جان ديده بودم اين ماهيرو تو پلاسكو چند بار . هم پلنگيش هست هم مشكلي يه دست و هم صورتيش .
كت فيش پوزه خرگوشي .
http://akvaforum.no/images/fish/myxocyprinus_asiaticus_01.jpg

MAMAD PUYOL 5
8th July, 2008, 07:54 PM
ساناز دوست داشتي همه اين گوپي ها مال تو بود ؟‌ :victory:
http://www.topzoo-siegen.de/images/guppy01.jpg

Shadow
9th July, 2008, 09:01 AM
نه این خرگوشی نیست خرگوشی باكلاستر:8: رنگش مثل همون كت فیشهای معمولی و اسپورته اما ظاهر كلیش شبیه همین عكسیه كه گذاشتی
من یكی داشتم كه خالاش تك بود دیگه مثل اون ندیدم:2: اما از وقتی هیكلی واسه خودش ساخت دیگه نیش میزد شدید وقتی با تور میگرفتیمش نمیشد با دست روی تورو گرفت چون خدمت دسته میرسید:4: جاش فقط 1 نقطه بود اما عجیب درد میگرفت!

MAMAD PUYOL 5
9th July, 2008, 02:01 PM
نه این خرگوشی نیست خرگوشی باكلاستر:8: رنگش مثل همون كت فیشهای معمولی و اسپورته اما ظاهر كلیش شبیه همین عكسیه كه گذاشتی
من یكی داشتم كه خالاش تك بود دیگه مثل اون ندیدم:2: اما از وقتی هیكلی واسه خودش ساخت دیگه نیش میزد شدید وقتی با تور میگرفتیمش نمیشد با دست روی تورو گرفت چون خدمت دسته میرسید:4: جاش فقط 1 نقطه بود اما عجیب درد میگرفت!
شادي جان شما عقريب نگه داري نمي كردي تو آكوآت ‌؟‌

★.JU.V.E.N.T.US.★
9th July, 2008, 05:29 PM
گفتم یه رونمایی از آکواریوم و کوسه نهنگی خودم داشته باشم بد نیست :4:

http://c.imagehost.org/0113/Whale_shark.jpg

MAMAD PUYOL 5
9th July, 2008, 06:33 PM
داداش جون از اين به بعد تشت ماهيات رو زير نور مستقيم آفتاب نذار .
امكان داره جلبك بزنه ...

Tesoke
9th July, 2008, 08:08 PM
پویول شادی راست میگه اون پوزه خرگوشی با اون چیزی كه من میگم فرق داره .....دیدم ازش حتما عكس میگیرم...
كت آفریقایی هم هست كه من حالم ازش به هم میخوره......
اینم لیست ماهی هام...
پرت كوتوله

http://i35.tinypic.com/2w1s1g2.jpg
كت فیش اسپرت
http://i37.tinypic.com/2e2gth2.jpg
سورم 3تا دارم !!!
http://i35.tinypic.com/egbq7r.jpg
دالر
http://i37.tinypic.com/30jnzgk.jpg

پویول من دوست دارم با این ماهی ها كماندو و شارم دم قرمز بزارم..به نظرت مشكلی پیش نمیاد؟

MAMAD PUYOL 5
10th July, 2008, 01:11 AM
شارك مشكلي نداره با اين ماهيات ولي اون كماندو رو نمي دونم چيه !‌
عكس بذار ببينم يادم مياد يا نه .

Tesoke
10th July, 2008, 10:47 AM
باشه می رم آكواریومی عكس میگیرم..
پویول تو چه ماهی رو بم پیشنهاد می كنی/

MAMAD PUYOL 5
10th July, 2008, 01:56 PM
باشه می رم آكواریومی عكس میگیرم..
پویول تو چه ماهی رو بم پیشنهاد می كنی/
مي توني ژنگوسي گياهخوار و اسكار رو به خوبي تو اين آكواريوم نگه داري كني .
سعي كن اسكارت و سفيد بگيري چون حالت تهاجميش خيلي كمتر از سياهشه .
دالر هم مي توني توش بريزي . با اينكه من از اين ماهي خيلي بدم مياد ولي تجمع 5 6 تاييشون به آكواريوم نما مي ده . يه دراگونم بنداز تو آكواريومت .

MAMAD PUYOL 5
10th July, 2008, 02:05 PM
اينم چند عكس از ماهي پيكاسو... واقعا زيباست . ( آب شور )


http://www.hanauma-bay-hawaii.com/Picasso_triggerfish_wikiPD.jpg
http://i30.tinypic.com/1ymk1x.jpg

Tesoke
11th July, 2008, 06:43 PM
پویول این دراگون دیگه چبیه؟!!!

MAMAD PUYOL 5
12th July, 2008, 12:38 AM
پویول این دراگون دیگه چبیه؟!!!
دراگون دراگونه ديگه ...
يه جورايي مثل لجن خوار مي مونه . ولي تو خانواده كت فيشها نيست . گوشتخواره آروم و بسيار زيبا ...
يه مقاله دربارش اگه شد مي دزدم يا اگه نبود خودم مي نويسم .

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
12th July, 2008, 12:44 AM
بابا ایول چه اطلاعات عمومی خوبی داری ممد

MAMAD PUYOL 5
12th July, 2008, 12:53 AM
بابا ایول چه اطلاعات عمومی خوبی داری ممد
با من كار داري شما ؟‌
اطلاعات و مي دزدم داداش .

MAMAD PUYOL 5
12th July, 2008, 01:00 AM
اينم يه عكس از دراگون ::::
http://xs124.xs.to/xs124/08095/pseudoplatystoma_fasciatum1569.jpg
داش امين بهت اين ماهي زير رو هم پيشنهاد مي كنم . THUNDER fish
http://bettaboys.com/tropicalfish/senegal02.jpg

Ehsan_Eshghe_Lazio ™
12th July, 2008, 01:01 AM
نه فقط وقتی می بینیم این همه از ماهی ها مطلب میزاری یکم تعجب می کنم حتی اگرم بدزدیشون کپی می کنی و یه بارم از روش می خونی که باعث میشه بار بعد دربارش بدونی
اگه بتونی راجب به ماهی های که داخل ایران هستن و خردنین مطلب بزاری خیلی خوب میشه البته ماهی های خزر رو به کنار چون اکثرا میشناسنشون

Tesoke
21st July, 2008, 01:18 PM
پویول ماهیام رو كه دیدی
میخوام سیلور مونو یا انجل مونو بگیرم
كدومشون رو پیشنهاد میدی؟.

MAMAD PUYOL 5
21st July, 2008, 08:41 PM
پویول ماهیام رو كه دیدی
میخوام سیلور مونو یا انجل مونو بگیرم
كدومشون رو پیشنهاد میدی؟.
آنجل مونو رو پيشنهاد مي دم چون با دالر بهتر مي سازه .

Tesoke
30th July, 2008, 08:28 PM
این همه اسكارو تو یه تانك 50 سانتی گذاشتی!!!
ولی من یه بلك گاست داشتم آنجل از بس زدش مرد!!!دیگه اسكار باش می سازه نمیدونم!!!

Tesoke
30th July, 2008, 09:54 PM
پویول این دراگون یكم قیمتش بالا نیست؟:goatee:

MAMAD PUYOL 5
31st July, 2008, 11:51 PM
پویول این دراگون یكم قیمتش بالا نیست؟:goatee:
مگه چنده قيمتش ؟‌ تهران ( پلاسكو ) تقريبا 5 سانتيش 5000 تومنه و توي ماهيران حدودا همين قدر رو 10000 بفروش مي رسانند .
فكر كنم نسبت به قيافه و ظاهرش خيلي هم ارزونه .
بزرگ شه راحت مي توني بفروشيش به هر آكواريومي كه دلت خواست .

Tesoke
2nd August, 2008, 03:08 PM
ولی پویول من میترسم بگیرم و تا كوچیكه بقیه اذیتش كنن؟
منظورت چیه از اینكه راحت میخرنش؟

MAMAD PUYOL 5
2nd August, 2008, 05:23 PM
ولی پویول من میترسم بگیرم و تا كوچیكه بقیه اذیتش كنن؟
منظورت چیه از اینكه راحت میخرنش؟
كسي اذيتش نمي كنه . خيلي كوچيك نخر خوب مگه مجبوري ؟
يعني ببري بخواي بفروشيش از دستش خسته شده باشي زود ازت مي خرنش . ‌

MAMAD PUYOL 5
13th August, 2008, 12:28 AM
اسكارم يه بيماريه نا شناخته گرفته نمي دونم چيه . هر چي هست واگير دار نيست ولي داره بدنش كم كم خورده مي شه . خداي من انقدر دلم براش مي سوزه كه نگو . بدني متورم با خون و خوردگي . تو دمش خورده شده و سوراخ . دارم مي گردم چجوري درستش كنم . فكر كنم راهي بجز خلاص كردن اين ماهي نداشته باشم .
لب زيرينش به كل از بين رفته . غذا نمي تونه بخوره و مريضي تا حدي زياده كه حيوون و كند كرده و گوشه گير . اسكار سفيد 20 سانتيم كه عاشقش بودم داره جلوي چشمم پر پر مي شه . ولي من خوبش مي كنم ...

MAMAD PUYOL 5
13th August, 2008, 12:41 AM
عامل بيماري هموفيلوس پيسيوم يك ميكروب گرم منفي است.اين بيماري كاملا شبيه فورونكلوز بوده و گاها توام ديده ميشود.اين باكتري در سطح بدن ماهيهاي حساس قرحه يا زخمهاي باز ايجاد ميكنند.ضايعات بصورت پرز كوچك ظاهر شده كه متعاقبا نوك آن سائيده شده و بصورت زخمي نمايان ميگردند.زخمهاي باز شده در اطراف داراي پوست مايل به سفيد و در مركز تيره رنگ مي باشند.در اين بيماري فقط روپوست دچار هيپرپلازي شده و زخمهاي حاصل پوست را در بر نميگيرد.بلكه بطور افقي گسترش يافته و قسمت وسيعي از بدن را فراميگيرد و در نتيجه سپتي سمي با علائم خونريزي مشخص ايجاد ميشود.در اين بيماري ممكن است
باله هاي شنا در اثر زخمهاي حاصل پوسيده و از بين بروند.و يا زخمهايي اطراف دهان ايجاد شود.ولي معمولا قسمتهايي از پوست حجيم شده و به رنگ مايل به سفيد و بطور نامنظم اسفنجي و چروك خورده به نظر ميرسند.هنگامي كه اين قسمتها مي افتند زخمهاي ناجور و كم عمقي از زير آنها نمايان ميشود.كه با يك سجاف (لبه) به رنگ مايل به سفيد احاطه شده اند.
براي درمان كاربرد اكسي تتراسيكلين و يا كلرامفنيكل با نتايج خوبي همراه بوده است.
مصرف كلرامفنيكل :
به ميزان 10 تا 50 قسمت در ميليون بصورت حمام طولاني مدت استفاده ميشود .
مصرف اكسي تتراسيكلين :
10 تا 20 قسمت در ميليون بصورت حمام طولاني مدت.
(10 قسمت در ميليون يعني 1 گرم دارو(1000 ميليگرم) در 100 ليتر آب )

البته با كمي نمك تونستم جلوي رشد بيشتر بيماري رو بگيرم . فردا برم تتراسايكلين بخرم حمومش بدم ببينم چي مي شه .
خوب گند زديم رفت . (‌ امكان انتقال بيماري به انسان زياده بايد خيلي مواظب باشم چيكار مي كنم )

MAMAD PUYOL 5
13th August, 2008, 12:51 AM
خوب كم كم مي ريم به سمت بيماريهاي آكواريومي و راه درمان آن و چه بيماري هايي براي انسان خطر ناك هستند .

در مناطقی که از حلزون سیب برای تغذیه انسان استفاده می شود ؛ اگر گوشت حلزون به خوبی پخته نشود, میتواند انگل Angiostrongylus cantonensis که عامل بیماری
Rat lungworm (کرم ریه موش صحرایی) است را به انسان منتقل کرده و او
را مبتلا کند.
جالب است بدانید لاروهای عفونت زای آنژیوسترونژایلوس کانتوننسیس پس از خورده
شدن توسط انسان , به مغز و نخاع رفته و ایجاد مننگوانسفالیت ائوزینوفیلی
میکنند.
که نشانه های نخستین آن سردرد شدید , سفتی گردن و تب پایین می باشد.
تهوع و استفراغ به طور معمول وجود دارد. مورمورکردن اندامها و دو بینی هم در
پی آن می آید و پس از آن مشکلات عصبی شدید بروز می کند.
شاید فروبردن دست زخمی به آبزیدان حاوی این حلزون و یا وارد کردن دست آلوده
به دهان (چیزی که در ایران فراوان است) نیز عواقبی داشته باشد.
همچنین رها سازی آن در طبیعت علاوه بر معرفی عامل بیماری مذکور و افزودن شانس
گسترش آن , باعث نابودی برخی از فعالیت های کشاورزی می شود.
رها شدن عامل بیماری در مزارع سبزی و مصرف سبزی آلوده نیز می تواند انسان را
مبتلا کند.

Tesoke
13th August, 2008, 02:52 PM
ممد امیدوارم اسکارت خوب شه...میگم من اون مهتابی داخلی سوخت...یه کم مصرف خریدم که بعد 2 رزو سوخت!!!الان میخوام مهتابی بزارم اما میترسم آکواریوم جلبک بزنه...نظرت چیه؟چی کار کنم؟راستی از آکواریومت عکس بگیر...

MAMAD PUYOL 5
13th August, 2008, 03:56 PM
حالا كه آش رو عوض كردم . راستي اسكارم رو خلاص كردم . حمام تتراسيكلين و نمك براش مفيد نبود . داشت از درد به خودش مي پيچيد كه درش اوردم و انداختمش تو يه ظرف پر پر از يخ و كمي بدنش بي حس شد و يه سي سي سياه نور تزريق كردم بهش و به آرومي مرد . بدنش انقدر بي حس شده بود به خاطر يخه كه اصلا به سوزن عكس العمل نشون نداد و به آرومي مرد .
خيلي دوسش داشتم . مريضيه بدي تو بدنش بود بايد راحتش مي كردم . http://smilies.sofrayt.com/%5E/q/bawling.gif

Tesoke
13th August, 2008, 04:33 PM
در مورد نور آكواریومم نظر ندادی ها؟...راستی تترا ساكلین كپسول ضذ باكتری ...میتونستی از داكسی استفاده كنی..قوی تر بود...

اینم یه مقاله:
تعیین p.H آب :

به مقدار یون هیدروژن در آب که همون +H هست میگن pH . یکی از مهمترین قسمتهایی که در موقع برپایی آکواریوم باید بهش توجه کرد میزان pH آب هست یا درجه قلیایی یا اسیدی بودن آب ! حرف P مخفف کلمه power به معنی قدرت هست و حرف H مخفف کلمه هیروژن و در کل به معنای قدرت و میزان هیدروژن محلول در آب گفته میشه . طبق جدول , میزان pH از عدد یک تا 14 تعیین میشه . عدد یک به معنای اسیدی بودن شدید اب هست و عدد هفت به معنای خنثی بودن آب و عدد چهارده به منی قلیایی بودن شدید آب . برای تعیین میزان pH آب از کاغذ ها یا محلول های pH سنج یا معرف ها استفاده میکنیم . با فرو بردن این کاغذها در آب و تغییر رنگ اونها , بر طبق راهنمای جدول , میتونیم به میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب پی ببریم . نکته ای که خیلی مهمه بدونید این هست که بیشتر ماهی نیاز به pH 7.5 دارن . فقط تعداد کمی از ماهی ها هستن که نیاز به آبی کمی اسیدی دارن مثل دیسکوس ها . برای اسیدی کردن آب آکواریوم از اسید فسفریک یا آب لیمو یا اسید کلریدریک HCL استفاده میکنیم و برای قلیایی کردن آب از جوش شیرین یا آهک .

MAMAD PUYOL 5
13th August, 2008, 04:49 PM
در مورد نور آكواریومم نظر ندادی ها؟...راستی تترا ساكلین كپسول ضذ باكتری ...میتونستی از داكسی استفاده كنی..قوی تر بود...

اینم یه مقاله:
تعیین p.h آب :

به مقدار یون هیدروژن در آب که همون +h هست میگن ph . یکی از مهمترین قسمتهایی که در موقع برپایی آکواریوم باید بهش توجه کرد میزان ph آب هست یا درجه قلیایی یا اسیدی بودن آب ! حرف p مخفف کلمه power به معنی قدرت هست و حرف h مخفف کلمه هیروژن و در کل به معنای قدرت و میزان هیدروژن محلول در آب گفته میشه . طبق جدول , میزان ph از عدد یک تا 14 تعیین میشه . عدد یک به معنای اسیدی بودن شدید اب هست و عدد هفت به معنای خنثی بودن آب و عدد چهارده به منی قلیایی بودن شدید آب . برای تعیین میزان ph آب از کاغذ ها یا محلول های ph سنج یا معرف ها استفاده میکنیم . با فرو بردن این کاغذها در آب و تغییر رنگ اونها , بر طبق راهنمای جدول , میتونیم به میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب پی ببریم . نکته ای که خیلی مهمه بدونید این هست که بیشتر ماهی نیاز به ph 7.5 دارن . فقط تعداد کمی از ماهی ها هستن که نیاز به آبی کمی اسیدی دارن مثل دیسکوس ها . برای اسیدی کردن آب آکواریوم از اسید فسفریک یا آب لیمو یا اسید کلریدریک hcl استفاده میکنیم و برای قلیایی کردن آب از جوش شیرین یا آهک .
براي اينكه آبت سبز نشه سعي كن برنامه بذاري و هميشه نور به آب نتابوني . سعي كم مستقيم هم روي آب نخوره نور مهتابي و از پشت شيشه اين كار و بكن . حالا تعداد شيشه 2 تا باشه خيلي بهتره . البته مي توني از يه مشماي آبي رنگ هم استفاده كني تا نور مهتابي رو آبي كنه . هم زيبا تره هم به ماهيات آرامش بيشتري مي ده هم از زدن جلبك 50 درصد كم مي كنه .
البته اگه از گياه آكواريومي استفاده مي كني فقط شبا مهتابيت رو روشن كن . البته داروهايي هم هست كه شركت تترا زده و بد نيست تو آب بريزي ولي چرخه آبت رو امكان داره بر هم بزنه . اگه خواستي از اين دارو استفاده كني فقط تتراشو بگير چون ماركاي ديگش آبگوشتيه .

MAMAD PUYOL 5
14th August, 2008, 12:32 AM
اينم چند عكس زيبا از آكواريوم هاي مختلف . امروز آكواريومم رو انقدر قشنگ كردم كه 30 دقيقه داشتم فقط به زيباييه توي آب نگاه مي كردم . چه آرامشي . http://smilies.sofrayt.com/fsc/bedtime.gif
عاشق نگاه كردن به آكواريومم .
http://i7.tinypic.com/25p7h9i.jpg
http://aqua-quest-ir.persiangig.com/image/Aquarium/Build/aquaquest-aquarium.jpg
http://www.ratemyfishtank.com/images/thumbimg/650/1680_20.jpg

KAMRAN21
14th August, 2008, 12:47 AM
خیلی شیک شده ولی کی میخواد آب آکواریوم رو عوض کنه؟:4:
ما هم آکواریوم داریم ولی به این مجللیش نکردیم
محمد اگه تونستی توضیح بده چجوری آب آکواریوم رو با این همه دکور توی آکواریوم عوض میکنی که اگه شد منم برم یه دستی به آکواریوم بکشم

MAMAD PUYOL 5
14th August, 2008, 09:58 AM
كامران جان يه تصفيه هايي هست تو بازار كه آب آكواريوم رو از زير مي كشه و بيرون از آكواريوم تميزش مي كنه و باز مي ريزه توي آكواريوم . البته اين كارها در چند ثانيه انجام مي شه و اصلا مشخص نيست كه تصفيه داره كار مي كنه .
در ادامه اين پست چند تاشو مي گم كه خواستي برو بخر .
من كه از اين تصفيه ها دارم ولي كامران جان سعي كن تمام گل و گياههايي كه مي خري رو به يك تكه سنگ دراز يه جوري ببندي . با كش يا نخ . ( با سليقه ) گياه رو توي شن بكن و كنارش رو به سليقه خودت سنگ و اينجور چيزا بذار . فكر كنم آمريكا امكاناتش از اين نظر بيشتر باشه از ايران . البته اين آكواريوم سوم يه نوع پوستره يونيليتي هستش كه كف آكواريوم مي خوابه و زيباييه خاصي به منطقه مي ده ولي از نظر چرخه اي هيچ كمكي به ماهيات نمي كنه . گياه طبيعي خيلي براي ماهيها خوبه . اگه گياه خوار باشن ازش تغذيه مي كنن و گياه رشد مي كنه اگر هم گوشت خوار باشن كه گياه به ساخت اكسيژن محلول در آب كمك بسزايي مي كنه . البته سعي كن گياه مي گيري قرصهاي مخصوص ريششون رو هم بگيري تا رشد بهترين كنند و نور آكواريومت رو بايد به خوبي تامين كني . حداقل با يه مهتابيه مخصوص . البته اگه برات سخته كه با نخ هر گياه رو ببندي يه سبد هاي كوچيكي مخصوص اين كار هست كه ريشه گياه مي ره توشو و از لابه لاي سبد به قول معروف ريشه مي دوئونه و هم براي گياه خوبه هم براي ماهيها . گياه امكان نداره از شن بزنه بيرون و ريشه اونم سالم مي مونه . من خودم از اين سبد ها استفاده كردم خيلي خوبه .
خوب كامران جان بيا كلا سيستم آكواريومت رو عوض كنيم . بهتره از وسايل زير براي سرويس دهي به ماهيهات استفاده كني .

1 - براي بخاري از مارك آتمن 500 وات اتومات فلزي استفاده كن . معجزست . توي ايران 25000 هستش .

2 - پمپ هم مارهاي زيادي هست . يدونه از اون گرونهاي 2 لول انتخاب كن . سعي كن 2 لول باشه . اگه به چهار خروجي نياز داري حتما دو تا بخر . پمپهاي چند لول ضعيف هستند .

3 - ف ي لتر های تصفیه :
پمپ تصفیه در آکواریوم وضیفۀ تمیز و شفاف نگه داشتن آب را به عهده دارند ولی امروزه از اون ها برای تعدیل خواص شیمیایی آب نیز استفاده می شه که به طور کامل شرح خواهم داد.
در دو نوع اینترنال ( داخلی) و اکسترنال ( خارجی ) ساخته شده.

الف-) ف ي لتر های اینترنال :
http://i37.tinypic.com/345kcaq.jpg
http://i35.tinypic.com/2nqfp61.jpg
آب از زیر و کناره های فيل تر جذب شده و از لولۀ جلوی موتور خارج می شود.
بهترين ماركش كامران جان آتمن هستش . تكنيك هم چيز خيلي خوبيه .

اكسترنالها :‌
اين نوع فيلتر ها كامران جان در بيرون آب قرار مي گيرند و كلا كاراييشون خيلي بهتر از فيلتر هاي اولي هستش . ولي چه بهتر از دو نوع استفاده كني .
http://i37.tinypic.com/28kht2t.jpg
http://i38.tinypic.com/mav687.jpg

كامران دان اگه ديس ك س و آنجل داري بگو تا فيلتر هاي بيولوژيكي رو برات معرفي كنم .
با اين فيلتر ها مي توني بدون عوض كردن آب آكواريومي غني از مواد معدني و خيلي زيبا داشته باشي .
سوالي بود در خدمتيم . :good:

منبع عكسها :‌ameli

MAMAD PUYOL 5
14th August, 2008, 10:05 AM
اينم يه آكواريوم زيباي ديگه !!!
http://i35.tinypic.com/xm1wkx.jpg

KAMRAN21
15th August, 2008, 07:58 AM
ممد جون دمت گرم:8:
ماهیایی که دارم اکثرا تترا هستن
دو تا تایگر فیش دارم
چند تا مولی و گوپی و چند تا دیگه که اسمشون رو بلد نیستم!4:
اینجا فروشگاههایی داره مخصوص حیوونات خونگی
حتما بابت این چیزایی که گفتی یه سری میزنم

MAMAD PUYOL 5
15th August, 2008, 05:39 PM
كامران جان اين تصفيه هارو بذاري مي توني توش يه كوسه بندازي كه مشكل كليه داره و همش كثيف كاري ميكنه . http://smilies.sofrayt.com/%5E/9/biggthum.gif
با ماهيايي كه تو داري تا دو سال مي توني آب آكواريومت رو عوض نكني . البته سيفون كردن كه بلدي ‌؟‌
هر 2 هفته يك بار آب كف آكواريومت رو سيفون كن و آب نو بريز توش . http://smilies.sofrayt.com/^/aiw/spiteful.gif

KAMRAN21
16th August, 2008, 02:48 AM
نه والا ممد جون من فقط یه جا سیفون کردن بلدم که اونم خودت میدونی کجا!:4:

سیفون کردن چجوریه؟

Tesoke
10th September, 2008, 11:06 PM
سلام كامران ورودت رو به این تاپیك تبریك میگم!!!!ا ا ا ا ا تو هم آكواریوم داری كلك؟:tongue:...
با اجازه استاد ممد پویول خدمت كامی بگم میری فروشگاه و یه سیفون ساچمه دار میخری ...
بخر تا طرز استفادش رو بگیم..

hodasport
13th September, 2008, 09:19 PM
http://www.uploadr.com/uploads/1221424504.jpg
http://www.uploadr.com/uploads/1221421731.jpg
http://www.uploadr.com/uploads/1221333610.jpg
http://www.uploadr.com/uploads/1221395127.jpg


این ها عكس های ماهی هایی بود كه توی یه اكواریوم فروشی تو كرج دیدم.
البته عكس ها رو من نگرفتم . پسر عمه ام گرفته بود و می گفت این ماهی بزرگه 200 هزار تومن قیمتشه

hodasport
14th September, 2008, 12:00 AM
http://www.uploadr.com/uploads/1221440156.jpg

hodasport
14th September, 2008, 12:05 AM
http://www.uploadr.com/uploads/1221440156.jpg

MAMAD PUYOL 5
14th September, 2008, 07:29 PM
http://www.uploadr.com/uploads/1221440156.jpg
فلاورن هورن خيلي زيباييست . ممنون از عكسها هدي جان . بازم ار اين عكسا بذار اينجا !‌
حالا يه توضيحم مي دي كه اينا چيه ؟؟؟
از آكواي خودت گرفتي اين عكسارو ؟

MAMAD PUYOL 5
14th September, 2008, 07:30 PM
سلام كامران ورودت رو به این تاپیك تبریك میگم!!!!ا ا ا ا ا تو هم آكواریوم داری كلك؟:tongue:...
با اجازه استاد ممد پویول خدمت كامی بگم میری فروشگاه و یه سیفون ساچمه دار میخری ...
بخر تا طرز استفادش رو بگیم..
كامران جان همونطور كه دوستم امين گفت شما يه سيفون ساچمه اي تهيه كن تا بهت طرز استفادش رو بگيم .
سيفونهاي خيلي حرفه اي ترم وجود داره كه براي آكواريوم شما پيشنهاد نمي شه .

hodasport
14th September, 2008, 10:12 PM
فلاورن هورن خيلي زيباييست . ممنون از عكسها هدي جان . بازم ار اين عكسا بذار اينجا !‌
حالا يه توضيحم مي دي كه اينا چيه ؟؟؟
از آكواي خودت گرفتي اين عكسارو ؟


خواهش می كنم
نه من با ماهی زیاد اشنا نیستم
ایول اسمش رو هم می دونی اقا محمد .
تابستون رفته بودم كرج
اینا رو پسر عمه ام گرفت
من هم بلوتوس كردم ازش تا اینجا بزارم
اخه از این تاپیك خوشم میاد ولی اطلاعات كافی ندارم
دو تا عكس دیگه هم هست كه خونه ی عموم هست و عید از اكواریومشون گرفتم
الان میزام
ما خودمون اكواریوم نداریم ولی جدیدا خوشم اومده می خوام یه دونه خوشگلشو درست كنم
حالا این ماهیه واقعا 200 هزار تومنه یا لاف زدن واسم؟

hodasport
14th September, 2008, 10:14 PM
http://www.uploadr.com/uploads/1221508210.jpg

hodasport
14th September, 2008, 10:15 PM
http://www.uploadr.com/uploads/1221477499.jpg

MAMAD PUYOL 5
14th September, 2008, 11:37 PM
اين ماهيا ديگه اسماشون رو همه بلدن . اگه خواستي آكواريوم راه بندازي حتما اينجا باهام در ميون بذار تا راهنماييت كنيم چيكار كني تا هم تلفات ندي هم آكواريوم زيباتري داشته باشي .
راستش بايد بگم اين دروغ انقدر بزرگ بود كه من همين الان 10 تا شاخ از هر كجاي سرم در اومد . 200 هزار تومن ؟‌ مگه پيكاسوي مولده كه 10 تا بچه داره ؟‌
در اصل ماهي پرت از فرزندان اين ماهيست كه با يه نوع ماهي ديگه ژنهاشون رو قاطي كردن و از توش پرت رو بوجود اوردن پس مي شه گفت پرت ساخته دست انسانه . مشكلاتيم داره كه كم كم دارن حلش مي كنن . يكي از اون مشكلات نخوردن غذا از سطح آبه كه داييه من ماهيش اين مشكل رو نداره و حتي چندروز پيش ماهيش تخم گذاري كرده بود كه من انقدر تعجب كردم غش رفتم . :mellow:

MAMAD PUYOL 5
15th September, 2008, 12:11 AM
معرفي امروز :‌ پلی پتروس(آذرخش)http://www.petshop-zoomania.com/PREDATORS/Polypterus%20Ornatipinis.jpg

جنس: Polypteridae

نام علمی: Polypterus

نام رایج در ایران: آذرخش_ پولی

اندازه نهایی:30cm :yahoo:

زادگاه: آفریقا و آفریقای غربی

------------------------------------------------------------
این ماهی زیبا به نظر من یکی از زیباترین ماهیهای آکواریومی است با داشتن این ماهی گویی یک خزنده زیبا درآکواریوم دارید یادگاری به جا مانده از دوران دایناسورها با بدنی عجیب مانند اژدها و یا مانند مار و یا مارمولکها این ماهی با دو باله جانبی خود که باله اصلی این جانور محسوب میشود در بیشتر اوقات در حال خزیدن در کف آکواریوم است این ماهی گوشتخوار است و از لارو حشرات ماهیها نوزادان قورباقه تغذیه میکند این ماهی بیشتر در هنگام شب شکار میکند در فروشگاههای ایران دو گونه از آن وجود دارد نوع ساده و پلنگی آن که با نقش و نگارهای روی بدن شباهت بسیار زیادی به اژدهاهای افسانه ای دارد چون بیشتر وقت خود را در کف مخزن است از شنهای ریز استفاده کنید استفاده از ریشه گیاهان وشاخه های گیاهان پوسیده همراه با گیاهانی کم ارتفاع با برگهای پهن در مخزن نگهداری و نور پردازی ملایم صحنه بسیار زیبایی را بوجود میاورد این ماهیها قلمرو طلبند و اگر میخواهید چند عدد از این ماهیها را در یک مخزن نگهداری کنید باید مخزن بزرگی را انتخاب کنید ماهی پلی ماهی بسیار زیبا و متفاوت با ماهیهای دیگر است اگر رعایت سایز شود با بیشتر ماهیهای گوشتخوار سازگاری دارد. این ماهی بسیار فوق العاده از نظر ساختاری است به چند علت :


http://filepit.freewebs.com/fruitbat/pdelhezi21e.jpg

1- ساختار دو تنفسی که این ماهی هم از شش هم از آبششش تنفس میکند و با این قابلیت میتواند 5 ساعت بیرون آب زنده بماند

2-مقاومت با دمای پائین حتی در دمای صفر درجه به گونه ای که در این دما بدن را غیر فعال کرده و گویی که جانور مرده باشد ولی در اولین فرصت که دما در حد مطلوب باشد دوباره به حالت اولیه بر میگردد

3- مقاومت با شرایط نامطلوب آب که گوئی اثری در رفتار و زندگی جاندار ندارد


http://www.megatum.com/images/fish/large/l_senegalus_albino.jpg

4- بدنی بسار زیبا پوشیده از پولکهای فلس مانند و بالههای چند تکه بسیار زیبا و سری کوچک به شکل مار که از پلی یک ماهی زیبا و مرموز ساخته است

تشخیص نوع نر و ماده این ماهی و مراحل جفت گیری و تخم گذاری این ماهی را به صورت تصویر براتون نشون میدم

۱-قلمرو طلبی و مراحل انتخاب جفت

۲- سمت راست ماهی نر و چپ نوع نر

۳- جفت گیری

۴- جفت گیری از نمای بالا

۵- آلت نوع نر و ماده و انتقال اسپرم از طریق نوع نر به ماهی ماده

Roma4ever
15th September, 2008, 11:36 AM
اقا منم هستما !...
من تانکم 2 متر* 40*50 هست ماهی هم 2 تا اسکار +2 تا پرت + 1اسکات دارم یه لجن خوار گنده هم داشتم اندازه گوریل :rofl: اما ازمسافرت که برگشتم هیچ اثری ازش توی تانک نیست ! غلط نکنم اسکارام دخلشو اوردن:confused:

hodasport
15th September, 2008, 12:16 PM
حالا بزار بهت بگم جریان این دروغ چیه .؟
وقتی این عكس رو گذاشتم وب هتون گفتم بهم گفتن این قیمتش 200 هزار تومنه رفتم به داداشم گفتم حالا واقعا ایم ماهیه 200 هزار تومنه ؟ اخه من جایی گفتم این 200 تومنه
داداشم گفت نه بابا شاید لاف زده باشه
من خودم هم تعجب كردم . اخه ماهی هر چه قدر هم قشنگ باشه ولی كم پیدا میشه كسی به خاطرش 200 تومن بده
نمی دونم شاید من خیلی خصیصم


عكس ماهی هایی كه گذاشتید خیلی قشنگ بودن


ماهی وجود داره كه قیمتش انقدر بالا باشه؟

Tesoke
19th September, 2008, 12:48 AM
1.ممد من فكر كنم پرت وقتی نوزاده میتونه غذا از سطح آب بخوره ...
2.هدی این آكواریوم پسر عمت جون میده واسه انجل و دیس ك ا س نه مولی و صلایی و دم شمشیری!
3.هدی ماهی آروانا گرونترین ماهی فكر كنم ...البته آب شیرین...آروانای سرخ قیمتش حدود 800 تومانه..البته بالغش!
دیسك اس بالغ و مولد هم 250 میره!
پویول منتظر توضیحاتیم!

Tesoke
19th September, 2008, 01:07 AM
آروانا

http://tinypic.com/jzxh81.jpg

MAMAD PUYOL 5
19th September, 2008, 12:51 PM
صد در صد حرفاي امين تاييد مي شه . آروانا و ديس ك س گرون قيمت ترين ماهيان آب شيرين هستند .
البته سرخپوست ماهي بالغ هر جفتش 2000000 تومان خريد و فروش مي شه . يعني دونه اي 1 ميليون . اين ماهي آب شور بسيار زيباست . عكسهاش رو در پايين مي ذارم . البته پيكاسو و دلقك ماهي هم دورو بر 500 هزارينا هستند .
سرخپوست ماهي
http://www.artgame.com/images3/LF1.jpg
ما به اينا مي گيم خرتومي :barareh:
http://www.ratemyfishtank.com/images/thumbimg/400/2017_3.jpg
پيكاسو
http://www.hanauma-bay-hawaii.com/Picasso_triggerfish_wikiPD.jpg

MAMAD PUYOL 5
19th September, 2008, 12:57 PM
اقا منم هستما !...
من تانکم 2 متر* 40*50 هست ماهی هم 2 تا اسکار +2 تا پرت + 1اسکات دارم یه لجن خوار گنده هم داشتم اندازه گوریل :rofl: اما ازمسافرت که برگشتم هیچ اثری ازش توی تانک نیست ! غلط نکنم اسکارام دخلشو اوردن:confused:
خوش اومدي عزيز . اسكار لجن خوارت رو نخورده . صد در صد مرده بعد اسكارت تيكه تيكه ازش كنده بازم يه ماهي نمي تونه تمام بقاياي يه لجن خور رو بخوره . پوست لجن خوار انقدر ضخيمه كه اسكار نمي تونه بهش بي احترامي كنه چه برسه به اينكه بخورتش .
يا بيرون پريده و پشت ميز افتاده و پوسيده يا اينكه تو آكواريومت هنوز استخونهاي پوسيدش هستش . يه گشت بزن دور و بر آكواريومت اگه پيداش كردي اينجا يه خبر بده . اگرم نه من مي گردم دنبال بيماري كه لجن خوار رو تجزيه كنه .
درصد اينكه اسكارت كل لجن خوارت رو خورده باشه تقريبا 0%‌ هستش .

MAMAD PUYOL 5
19th September, 2008, 11:36 PM
http://www.sunna.info/souwar/data/media/36/cat_cute.jpg
تربيت كردن گربه ها ي خانگي

اينم براي سياوش و غضنفر .


تربيت گربه‌ از سگ‌ مشكل‌تر مي‌باشد. در ابتدا گربه‌ بايد نام‌ خود را بداند. هنگام‌ غذا دادن‌ يا زمان‌ خواب‌ او را صداكنيد. بزودي‌ ياد مي‌گيرد كه‌ پاسخ‌ دهد.

عصبانيت‌ گربه‌:
عموما گربه‌ها با انسان‌ رفتار تهاجمي‌ ندارند. در صورتي‌ كه‌ گربه‌ شما ناگهان‌ حمله‌ كرده‌ تا شما را گازبگيرد و چنگ‌ زند ممكن‌ است‌ به‌ دليل‌ درد، حال‌ ناخوش‌ و جابجايي‌ همراه‌ با خشونت‌ شما باشد. گربه‌هايي‌ كه‌ دائما درداخل‌ خانه‌ هستند و وسايل‌ بازي‌ ندارند، بيشتر عصباني‌ و تهاجمي‌ مي‌شوند.

اگر گربه‌ هنگام‌ بازي‌ چنگ‌ زند معمولا آسيب‌ نمي‌رساند. اگر گربه‌ به‌ پشت‌ خوابيده‌ باشد در اين‌ حالت‌ احساس‌آسيب‌ پذيري‌ كرده‌ و بيشتر تهاجمي‌ مي‌شود.

ولگردي‌:
گربه‌هاي‌ نر و گربه‌هايي‌ كه‌ بد نگهداري‌ مي‌شوند ممكن‌ است‌ چنين‌ عادتي‌ پيدا كنند. با صدا زدن‌ مرتب‌ گربه‌هنگام‌ غذادادن‌ و فراهم‌ كردن‌ وسايل‌ بازي‌ در منزل‌ بايد با اين‌ عادت‌ مبارزه‌ كرد.

جويدن‌ گياهان‌ خانگي‌:
اگر گربه‌ شما برگ‌ گلداني‌ را مرتب‌ مي‌جود، مي‌توان‌ در چند مرحله‌ روي‌ آن‌ آبليموي‌ رقيق‌اسپري‌ كرد. بيشتر گربه‌ها مزه‌ آن‌ را دوست‌ ندارند.
http://www.pakhme.com/khabar/cat14.jpg
تنبيه‌ كردن‌:
ديسپلين‌ را بايد از بچگي‌ اجرا كرد. نبايد براي‌ اجراي‌ آن‌ كاري‌ كرد كه‌ گربه‌ دردش‌ بيايد. يك‌ روش‌ مناسب‌تنبيه‌، اسپري‌ كردن‌ آب‌ با يك‌ آب‌پاش‌ يا سرنگ‌ است‌.رفتار گربه با ساير حيوانات خانگي

وقتي‌ كه‌ براي‌ اولين‌ بار مي‌خواهيد بچه‌ گربه‌ جديدي‌ كنار حيوانات‌ ديگر بياوريد، چند هفته‌ اول‌ جداگانه‌ غذا داده‌ ورفتار آنها را با هم‌ زير نظر داشته‌ باشيد. معرفي‌ بچه‌ گربه‌ جديد به‌ يك‌ گربه‌ بالغ‌ خيلي‌ مشكل‌ است‌ و ممكن‌ است‌ آنراتهديد كند.

سگ‌ و گربه‌:
اولين‌ رويارويي‌ آنها را كنترل‌ كنيد. بهتر است‌ اولين‌ رويارويي‌ سگ‌ شما با بچه‌ گربه‌ جديد هنگامي‌ باشدكه‌ گربه‌ خواب‌ است‌. وقتي‌ كه‌ سگ‌ و گربه‌ به‌ هم‌ عادت‌ كردند مي‌توان‌ به‌ راحتي‌ آنها را كنار هم‌ قرار داد.

گربه‌ و خرگوش‌:
بايد تحت‌ نظر باشند. اگر گربه‌ روي‌ حيوان‌ كوچكي‌ بپرد مي‌تواند به‌ آن‌ آسيب‌ برساند (حتي‌ در بازي‌)اگر گربه‌ بالغي‌ در خانه‌ داريد اجازه‌ ندهيد حيوانات‌ كوچك‌ (بچه‌ خرگوش‌، همستر، مرغ‌ عشق‌ و ...) از قفس‌ خارج‌شوند.سلامتي‌ گربه‌

گربه‌ سالم‌ داراي‌ اشتهاي‌ خوب‌، پوشش‌ شفاف‌ و حركت‌ آسان‌ بوده‌ و از زندگي‌ لذت‌ مي‌برد. در منزل‌ به‌ نشانه‌هاي‌ زيرتوجه‌ كنيد:

پوشش‌ بدن‌: خارش‌، ريزش‌ موي‌ زياد، انگل‌ خارجي‌ و تغيير رنگ‌ پوست‌.
چشم‌ها: آبريزش‌، التهاب‌ ملتحمه‌ و پلك‌ سوم‌، تار بودن‌ قرنيه‌ و عدسي‌.
گوش‌: خارش‌ گوش‌، تورم‌، نگه‌داشتن‌ سر به‌ يك‌ طرف‌، ترشحات‌ قهوه‌اي‌.
بيني‌: آبريزش‌، عطسه‌، صداي‌ تنفسي‌ غير طبيعي‌
دندانها: لثه‌هاي‌ متورم‌، بوي‌ بد تنفسي‌.
دفع‌: اسهال‌، ترشحات‌ دستگاه‌ تناسلي‌، دفع‌ مكرر ادرار.
لاغري‌: مي‌تواند به‌ دليل‌ انگل‌، بيماري‌ يا سوء تغذيه‌ باشد.
كاهش‌ اشتها: در هواي‌ داغ‌ يا متعاقب‌ بيماري‌ پيش‌ مي‌آيد. نبايد به‌ زور به‌ گربه‌ غذا داد. غذا را عوض‌ كرده‌ يا غذاي‌مطبوع‌ گرم‌ با مقادير كم‌ داده‌ شود. غذايي‌ را كه‌ گربه‌ امتناع‌ مي‌كند پس‌ از 10 دقيقه‌ دور بياندازيد.
استفراغ‌: گاهي‌ به‌ دليل‌ ماده‌ مضر بلعيده‌ شده‌ است‌ يا براي‌ خلاصي‌ از كلافه‌ مو. اگر استفراغ‌ ادامه‌ يابد و همراه‌ اسهال‌باشد يا خون‌ نيز وجود داشته‌ باشد نشانه‌ بيماري‌ است‌.

بيماريهاي‌ مشترك‌
مهمترين‌ بيماريهايي‌ كه‌ از گربه‌ ممكن‌ است‌ به‌ انسان‌ سرايت‌ كند عبارتند از هاري‌، توكسوپلاسموز، عفونتهاي‌قارچي‌ و انگلي‌. بايد توجه‌ داشت‌ كه‌ همه‌ اينها قابل‌ پيشگيري‌ مي‌باشند.
هاري‌ بوسيله‌ واكسيناسيون‌ منظم‌ گربه‌ و بيماريهاي‌ انگلي‌ با تجويز منظم‌ داروهاي‌ ضدانگلي‌ قابل‌ پيشگيري‌ هستند.جهت‌ پيشگيري‌ از توكسوپلاسموز، گربه‌ شما نبايد غذاي‌ خام‌ خورده‌ يا اجازه‌ شكار داشته‌ باشد. ضمنا با گربه‌هاي‌ولگرد تماس‌ نداشته‌ باشد.

hodasport
25th September, 2008, 03:12 AM
http://www.uploadr.com/uploads/1222362967.jpg

http://www.uploadr.com/uploads/1222332483.jpg


امین و محمد پویول . ممنونم بایت راهنماییتون

Tesoke
8th October, 2008, 02:24 AM
ممد یه مشكل
ماهی هام دور تا دور بدنشون ..زیر باله و سوراخ دماغشون خون جمع شده...میدونی چه مرگشونه؟

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2008, 03:29 PM
ممد یه مشكل
ماهی هام دور تا دور بدنشون ..زیر باله و سوراخ دماغشون خون جمع شده...میدونی چه مرگشونه؟
خون ها اگه رگه رگه هستش يكي از ماهياتون مي زنشون ولي اگه خون مردگي هستش بيماريه و حمام نمك براشون بد نيست .
حمام نمك مي دي اكسيژن رو زياد بهشون برسون . اگه ماهيات با برخورد نمك به زخماشون سوزش از خودشون نشون مي دن بدنشون گير كرده به جايي و زخم شده و چون آبت خوب نبوده و توش باكتري وجود داشته باعث بيماري تمام ماهيات شده .
كلا بيماريش باكترايي هستش و مي توني از متيلن بلو شركت تترا استفاده كني .
نمك رو پيشنهاد مي كنم دماي آب هم بالاي 30 درجه سانتي گراد .
بهتره آبتم يه دستي روش بكشي . اميدوارم ماهيات خوب شن امين جان . اگه تا 2 روز بعد از اين كاري كه گفتم خوب نشدن بگو يه شيوه بهت بگم تا آكواريومت رو بمب بارون كني . يا ميميرن يا خوب مي شن .

MAMAD PUYOL 5
11th November, 2008, 03:31 PM
براي چند هفته بهشون كرم خوني و توبي فيكس بده امين ...

Tesoke
13th November, 2008, 02:33 AM
حاج پویول این پست مال چند هفته پیش بود من فكر كردم انگلی شدند برا همین داروی ضذ انگل گرفتم ...الان تا حدودی رنگ خون ها كمرنگ تر شده ...البته بگم فقط سورم ها اینطور شدن و منم فكر نكنم تو اكواریومم كسی جرات كنه به سورم بگه تو!!!
غذا هم توبی فیكس و لوفاگ و تترا (از همین قرصا ) میدم...اون راه حل مرگبارت چیه؟

MAMAD PUYOL 5
13th November, 2008, 03:42 AM
haj amin chashm on rahe hal ro bezar badan migam hosele nadaram alan . ye joraiie sakhte .
zoodtar bego severomat onjori shodan . bebakhshid dir javabidam .
age kam ran shode daran khob mishan az hamon daro estefade kon o namakam beriz kam kam . hava dehiram ziad kon hadal emkan .

Peerless Alex
13th November, 2008, 02:38 PM
پویول فینگلیش تایپ نکن دهههههههههههههه:4::22:

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2008, 02:34 AM
به جاي تيكه انداختن ميومدي برام تايپ مي كردي تا رديف شه . كيبوردم رو درست كردم و ديگه فينگليشي نمي نويسم .
تاپيكم به انحراف نكش مي تونستي پ خ كني اين حرفتو . دهههههههههه . :sigar:

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2008, 02:49 AM
http://www.artsbycraft.com/images/murals/angel_fish_mural.jpg
http://www.aquariumfish.net/images_01/oscar_veil_tail_01_w360.jpg
http://s132607273.onlinehome.us/ar/blogimages/MovingAngelfishandClownLoachwhitlittleic_D8A/IMGP35743.jpg

Tesoke
14th November, 2008, 11:53 AM
پویول من دوره درمان رو 4 روزه براش در نظر گرفتم....الان از كی شروع كنم ؟
راستی تو بگو من چه طور از داروی ضد انگل استفاده كنم؟؟؟این رو هم بگم كه داروی من شیشه ایه و قطره ای نیست !

راستی چه اسكار خوشكلیه:mellow:

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2008, 11:15 PM
پویول من دوره درمان رو 4 روزه براش در نظر گرفتم....الان از كی شروع كنم ؟
راستی تو بگو من چه طور از داروی ضد انگل استفاده كنم؟؟؟این رو هم بگم كه داروی من شیشه ایه و قطره ای نیست !

راستی چه اسكار خوشكلیه:mellow:
اين اسكارا چند روزه تو پلاسكواومده و بهش مي گن باله بلند سلطنتي .
ايراد نداره شيشه ايه يا قهوه اي . رنگ مهم نيست . دماي آبت رو بيار رو 31 32 و بعد به اندازه اي كه روي قوطي نوشته نسبت به ليتر آكواريومت دارو اضافه كن . اگه نوشته هر ليتر يك قطره شما هر دو ليتر يه قطره بريز . يعني نصف اون چيزي كه درج شده . بعد از 4 روز اگه خوب شدن ذغال اكتيو بذار تا مواد سمي خارج شه اگه نشدن طول درمان و بكن 1 هفته . مي توني بين درمان از نمك هم استفاده كني . البته اگه ماهيات به اندازه كافي بزرگ شدن مي توني لاي غذاشون اسفناج يا كاهو بذاري و به خوردشون بدي . كلا اگه شكم ماهيات رو خوب كار بندازي درمان آسون تر مي شه .

MAMAD PUYOL 5
14th November, 2008, 11:18 PM
راستي تا 1 هفته غذاي گوشتي ( قرمز ) نده . كلا گوشت گاو و گوسفند به انگل تبديل مي شه .
مي توني يه تكه كالباس بندازي تو يه ليوان آب و بعد از 4 5 روز كلي ازش انگل بگيري . يه موجوداتي نخ مانند كه مي لولن .
البته مي توني اون و درست كني و داروتو توش بريزي ببيني تاثير روش داره يا نه .
من يه بار دارو ريختم رو يه انگل بوجود اومده تو يه شيشه تخم ميگو توش بود قبلا . انگله دستمم ماچ كرد . حالش بد نشد هيچ شاد ترم شد . حكم آب شنگولي داشت براش دارو . ولي با نمك تونستم بكشمش .

MAMAD PUYOL 5
15th November, 2008, 02:20 AM
http://z.about.com/d/cameras/1/0/v/2/sadDog.jpg
پنج بیماری کشنده سگها را مبتلا می کنند و هرصاحب سگ آگاهی بایدحیوان خودرا دراولین فرصت ممکن درمقابل آنها حفاظت کند.
این بیماریها عبارتند از:
1- دیستمپر سگ
2- سخت شدن پنجه ها
3- تورم کبد ویروسی
4- یرقان لپتوسپیرایی
5- عفونت پارواویروسی


http://bp3.blogger.com/_Wzqjp0V8ctg/Rg0p3f0zbVI/AAAAAAAAAAU/dgrAMwFoNpw/s320/DogObedienceTraining.jpg
برنامه عادی برای واکسیناسیون وحفظ سلامت عمومی بایستی بدین گونه باشد:
درسن شش هفتگی
توله را نزد دکتردامپزشک خود ببرید. او حیوان را از نظرکک،شپش،جربهای گوش وهرناهنجاری آشکاری مانند فتق یا برگشتگی پلکها به داخل(انتروپیون) بدقت معاینه می کند. چنانچه هریک ازاین موارد وجود داشته باشد او به شیوه مناسبی با آنها برخورد خواهد نمود انگلها را درمان می کند وزمان مناسبی را برای تصحیح نقایص پیشنهاد می نماید. او دقت درتغذیه را توصیه خواهد نمود وداروی ضد کرم را خواهد خورانید ودرهمان موقع داروی نوبت دوم را نیزنسخه خواهد کرد تا ده روزبعد خورانیده شود.اگرکمترین تردیدی دراین مورد که توله کاملاً درمنزل یا باغ صاحب خورمحصوراست وجود داشته باشد دکتردامپزشک واکسن سرخک را به داخل عضله توله تزریق خواهد نمود. واکسن سرخک ایمنی بسیارخوبی را برعلیه دیستمپرو سختی پنجه ها ایجاد می کند ولی این ایمنی تنها چند هفته دوام می یابد ونباید ازآن انتظارمحافظت همیشگی داشت. واکسن پارواویروس رانیز می توان دراین مرحله تجویزکرد ولی دراین صورت بایستی تزریق دوم درسن 15 هفتگی انجام شود.

درسن نه هفتگی
این سن زمان مناسبی برای دومین مراجعه به دکتردامپزشک شما است وشاید مهمترین زمان درزندگی توله سگ شما باشد. اگرتوله کاملا سالم است دکتردامپزشک شما نخستین نوبت" واکسن ترکیبی دیستمپرو سختی پنجه ها / لپتوسپیرا / تورم کبد" را تزریق خواهد کرد. اوهمچنین به شما خواهد گفت که حیوان خود را تا زمانی که تزریق دوم انجام نشده است جدا ازسگهای دیگرنگاه دارید. چنانچه توله درنه هفتگی تب داشته باشد یا سرفه کند یا دچاراختلال گوارشی باشد دکتردامپزشک شما پیش ازتلقیح واکسن این عوارض را معالجه ودرمان خواهد نمود.

درسن 12 – 11 هفتگی
یک باردیگر به دکتردامپزشک که حالا با شما آشنا شده است مراجعه کنید. این مرتبه او واکسن یادآور را برعلیه لپتوسپیروز تجویز خواهد کرد وتوله شما را کاملا معاینه خواهد نمود تا مطمئن شود که کلیه ناهنجاریهایی که درهفته ششم وجود داشت کاملا ازمیان رفته اند.
درسن 15 هفتگی
واکسن پارواویروس تزریق می شود.
درسن شش ماهگی
یک بارمراجعه دیگر به دکتردامپزشک دراین سن بسیار شایسته خواهد بود. او دهان توله را معاینه خواهد کرد تا مطمئن شود که دندانهای همیشگی بدرستی جایگزین دندانهای شیری شده اند وشاید جرم گیری منظم دندانها را برای پیشگیری ازپوسیدگی آنها پیشنهاد نماید. اودرهمین زمان وضعیت عمومی حیوان را بررسی خواهد کرد ورژیم غذایی مناسب وفعالیت جسمانی روزانه را یادآوری خواهد نمود.

سالیانه
اگرچه بعضی از واکسنهای جدید برای دوسال ایمنی ایجاد می کنند بهترین کاراین است که هر12ماه یک تزریق یادآور برعلیه بیماریهای کشنده انجام شود. مراجعه برای تزریق واکسن یادآور به دکتردامپزشک شما این فرصت را می دهد تا سلامت عمومی حیوان را بررسی کند وتوصیه هایی را درمورد دندانها،انگلها،اضافه وزن و غیره نماید. بنابراین در مجموع چنانچه شما این برنامه ساده پیشگیری را بدقت انجام دهید مطمئنا عمری طولانی را بدون ابتلا به بیماریهای کشنده که هریک ازآنها حداقل یک ناخوشی طولانی وخطرناک را ایجاد می کنند به حیوان خود هدیه خواهید نمود. درحقیقت علی رغم

دسترسی ما به طیف وسیعی ازآنتی بیوتیکهای جدید، درمان دیستمپر، سختی پنجه ها، تورم کبد و لپتوسپیروز بندرت موفقیت آمیزاست. پارواویروس را می توان درسگهای بالغ درمان کرد ولی درتوله ها معمولا کشنده است

MAMAD PUYOL 5
12th December, 2008, 03:52 AM
http://www.aqua-fish.net/imgs/fish1/black-ghost-3.jpg
یکی از ماهی های جذاب و دیدنی اکواریومی روه سیاه میباشد این ماهی گوشت خوار است در دمای ۲۸ درجه سانتیگراد زندگی میکند . نو ع نر یا ماده بودن ان را از روی ته دم ماهی میتوان تشخیص داد . نوع نر دم ان بلند تر از نوع ماده ان است این ماهی از نظرشکل بسیار ماهی جذابی است . و با حرکتهای نمایشی که در اب دارد ماهی بسیار دیدنی به شمار میاید.
http://www.aquariumfish.net/images_01/black_ghost_knifefish_w270.jpg
البته در زیبایی و جذابیت این ماهی شکی وجود نداره،اما از اونجایی که این ماهی شب گرده ،نمی تونه انتخاب مناسبی واسه تازه کار ها باشه.برای غذا دادن بهش چند تا روش وجود داره:یکی اینه که درست قبل از خاموشی تو آکواریوم غذا ریخته بشه یا اینکه از یه لوله پلاستیکی واسه هدایت غذا به محلی که ماهی در اونجا زندگی می کنه استفاده بشه،به علت بینایی ضعیف، این ماهی به وسیله بو و همچنین سنسورهایی که در کنار بینی شون دارن می تونن غذا رو حس کنن.
http://keysboroughaquarium.com.au/2008/images/blackghost.jpg

Shadow
12th December, 2008, 11:04 AM
من روح سیاه رو خیلی دوست دارم واقعا ماهی زیباییه اما بدجور سوسول و تو سری خوره!

MAMAD PUYOL 5
13th December, 2008, 12:22 AM
من روح سیاه رو خیلی دوست دارم واقعا ماهی زیباییه اما بدجور سوسول و تو سری خوره!
با چه نوع ماهي انداختيش كه اينجوري مي گي ؟‌ به مظلوميش نگاه نكن ماهيه خيلي سوسولي نيست .
بيشتر شبها شروع به فعاليت مي كنه .

Tesoke
13th December, 2008, 03:44 AM
با چه نوع ماهي انداختيش كه اينجوري مي گي ؟‌ به مظلوميش نگاه نكن ماهيه خيلي سوسولي نيست .
بيشتر شبها شروع به فعاليت مي كنه .

قبلا با آنجل انداخته بودم ..کشتش :2:...
راستی پویول سورم خوب شد اینم به افتخارش:russian:

میگم من از مرغ عشقم جوجه کشی کردم ..بگو مبارکه :362:

MAMAD PUYOL 5
14th December, 2008, 02:31 AM
قبلا با آنجل انداخته بودم ..کشتش :2:...
راستی پویول سورم خوب شد اینم به افتخارش:russian:

میگم من از مرغ عشقم جوجه کشی کردم ..بگو مبارکه :362:
من تا بحال نديده بودم كسي از مرغ عشق بكشه . دمت گرم به ما هم ياد بده .
حالا اون كارايي كه من گفتم و انجام دادي و خوب شد يا خودش خوب شد ؟‌
آنجل تو خانواده اسكارهاست و تهاجمي محسوب مي شه تو ماهيهاي آكواريومي فقط چون خيلي آرومه همه فكر مي كنن سوسوله .
از پوزه و دهنش معلومه كه ماهيه تهاجمي هستش . يه ماهيه كوچيك ( خوراك ) بنداز پيششون بعد ببين چجوري وحشي بازيشون رو نمايان مي كنن . اينجا شاعر مي گه .
از آن بترس كه سر به زير دارن نه از آنكه هارت و پورت دارد . البته با كمي تغيير بود اين شعرم .
خوب بازي شروع شد من مي رم .

Shadow
14th December, 2008, 10:03 AM
با چه نوع ماهي انداختيش كه اينجوري مي گي ؟‌ به مظلوميش نگاه نكن ماهيه خيلي سوسولي نيست .
بيشتر شبها شروع به فعاليت مي كنه .

چون خیلی دوست داشتم چند بار با ماهیهای مختلف گذفتم اما سرنوشت شوم همه مرگ بود!
شایدم من واسه روح سیاه شانس نداشتم :106:

Tesoke
15th December, 2008, 12:08 AM
ممد بعدا در مورد مرغ عشق اطلاعاتمو میزارم ...
این عکس رو ببین ...من که سورم به این خوشکلی ندیدم!!!ایران هست ؟

http://irapic.com/uploads/1188162285.jpg

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 01:22 AM
ممد بعدا در مورد مرغ عشق اطلاعاتمو میزارم ...
این عکس رو ببین ...من که سورم به این خوشکلی ندیدم!!!ایران هست ؟

http://irapic.com/uploads/1188162285.jpg
آره هستش . اگه تهران بودي برات مي تونستم بخرم . يكي هست تو شهرري از اين سورمها زياد داره . قيمتش هم مي ده 8 تومن . تقريبا 10 سانتي مي شه سورم هاش . به اينا مي گن سورم خالدار ... البته مشكل اين گونه از ماهيها اينه كه اگه بيماريه پوستي بگيرن سخت متوجه آن خواهيد شد .

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 01:24 AM
چون خیلی دوست داشتم چند بار با ماهیهای مختلف گذفتم اما سرنوشت شوم همه مرگ بود!
شایدم من واسه روح سیاه شانس نداشتم :106:
بستگي داره با چه ماهيهايي انداخته باشي . اگه با سيچيلايد زنداني و اسكار و از اين جور ماهيها انداخته باشي كه جاي شكي باقي نمي مونه . ولي در كل بهتره روح سياه رو دسته جمعي و با ماهيان تقريبا آروم بندازيد .
مثلا با پنگوسي ( گياه خوار ) پرت - سورم يا فلاور هورن . كلا ماهيه گوشه گيريه ولي نمي شه گفت خيلي مظلومه . :devil_smile:

Roma4ever
15th December, 2008, 01:34 AM
سورم ماهی حساسیه ؟ من یکیشون رو گرفتم به ...رفت! الان همش یه طرفه شنا میکنه و میچرخه ! شکمشم باد کرده الان تو قرنطینه با مترونیدازول درمان میشه اما فایده نداشته

Tesoke
15th December, 2008, 01:41 AM
سورم ماهی حساسیه ؟ من یکیشون رو گرفتم به ...رفت! الان همش یه طرفه شنا میکنه و میچرخه ! شکمشم باد کرده الان تو قرنطینه با مترونیدازول درمان میشه اما فایده نداشته

من 4 تاش رو دارم ..:scare2:....مال من اینطور نشده تا حالا ولی یه بیماری گرفت که قبلا در موردش بحث شد الان هم خوب شده ...ببین پیشگیری می کنی؟ سیفون و ضد کلر و ...؟:30:

راستی ممد اینا وقتی بچه بودن لب های هم دیگه می گرفتن خودشون رو تو آب ولو می کردن...خیلی با حال بودن الان این کارا نمی کنن ؟

Tesoke
15th December, 2008, 01:44 AM
اینم اطلاعات کافی در مورد روح ماهی

http://kspark.kaist.ac.kr/Rod/Rods_files/blackghost.jpg

نام علمی: Apteronotus albifrons

نام عمومی: Black Ghost Knife Fish ( چاقو ماهي روح سياه )

خانواده: Apteronotidae

زیستگاه اصلی: آمریکای جنوبی ؛ رودخانه های آمازون و پاراگوئ

حداکثر اندازه:16 تا 20 اینچ / 40 تا 50 سانتیمتر

حداقل حجم تانک: 90 گالن / 340 لیر

محل امن: باید یک محل غار مانند یا سوراخی برای پنهان شدن داشته باشد.

سطح شنای ماهی در آکواریوم: وسط و پایین

درجه حرارت: 72 تا 80 درجه فارنهایت / 21 تا 26 درجه سانتیگراد

برنامه کاری: ترجیحا" شیفت شب

نور: ترجیحا" ملایم

صفت خاص: بصورت وارونه یا عقب عقب شنا می کند.

غذاها: ترجیحا" غذای زنده بخصوص تترا نعون ها

رفتار: بسیار خجالتی و صلح جوست و فقط نسبت به ماهیان کوچکتر از خود رفتاری مهاجم از خود بروز می دهد.

اسیدیته آب: بین 6 تا 8 PH

سختی آب: 5 تا 19

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 02:43 AM
من 4 تاش رو دارم ..:scare2:....مال من اینطور نشده تا حالا ولی یه بیماری گرفت که قبلا در موردش بحث شد الان هم خوب شده ...ببین پیشگیری می کنی؟ سیفون و ضد کلر و ...؟:30:

راستی ممد اینا وقتی بچه بودن لب های هم دیگه می گرفتن خودشون رو تو آب ولو می کردن...خیلی با حال بودن الان این کارا نمی کنن ؟
تا بچه هستن اين كار و مي كنن و اگه بالغم شن بعضي اوقات بوسه هايي رد و بدل مي كنن . يه زماني به سورم مي گفتن ماهي بوسنده . من تقريبا 8 سالم بود اون موقع كه مي خريدمشون و همش بوس مي كردن همديگرو .

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 03:04 AM
سورم ماهی حساسیه ؟ من یکیشون رو گرفتم به ...رفت! الان همش یه طرفه شنا میکنه و میچرخه ! شکمشم باد کرده الان تو قرنطینه با مترونیدازول درمان میشه اما فایده نداشته
يا زدنش ماهياي ديگت يا اينكه كيسه هواي شناش پاره شده ... من اميدي نمي بينم ماهيت برگرده .

Tesoke
15th December, 2008, 03:08 AM
يا زدنش ماهياي ديگت يا اينكه كيسه هواي شناش پاره شده ... من اميدي نمي بينم ماهيت برگرده .

دکتر ممد من یه پنگوسی داشتم یه بر آمدگی در آورد بعدش مرد ....یعنی اینم کیسه هوا ترکونده بود؟
البته بر آمدگی میشه گفت بین کمر و شکم ماهی بود...کسی هم نزدش....

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 03:41 AM
دکتر ممد من یه پنگوسی داشتم یه بر آمدگی در آورد بعدش مرد ....یعنی اینم کیسه هوا ترکونده بود؟
البته بر آمدگی میشه گفت بین کمر و شکم ماهی بود...کسی هم نزدش....
اون نفخ شكمه و وقتي ماهي دچارش مي شه كه غذاي يك نواختي بهش داده بشه . راه كارش اينه كه آب رو به درجه 33 برسوني و كمي ژلاتين بهش بخوراني تا نفخ شكم رد كنه . پنگوسي كلا ماهي كه زياد شكمش نفخ مي كنه . اگه هنوز پنگوسي داري بهت پيشنهاد مي كنم تو هفته از 4 نوع غذاي متفاوت براش استفاده كني و غذاي دير هضم بهش ندي .
بهترين غذا براي پنگوسي گياه خوار لفاك ميگوست و براي گوشت خوار تكه ماهي زنده ( خوراك )‌

KAMRAN21
15th December, 2008, 11:31 AM
اون نفخ شكمه و وقتي ماهي دچارش مي شه كه غذاي يك نواختي بهش داده بشه . راه كارش اينه كه آب رو به درجه 33 برسوني و كمي ژلاتين بهش بخوراني تا نفخ شكم رد كنه . پنگوسي كلا ماهي كه زياد شكمش نفخ مي كنه . اگه هنوز پنگوسي داري بهت پيشنهاد مي كنم تو هفته از 4 نوع غذاي متفاوت براش استفاده كني و غذاي دير هضم بهش ندي .
بهترين غذا براي پنگوسي گياه خوار لفاك ميگوست و براي گوشت خوار تكه ماهي زنده ( خوراك )‌

:mellow::mellow:

بابا ایول
اینجا دامپزشک کم داشت:sigar:

Tesoke
15th December, 2008, 02:18 PM
این تصویر از بالا :

http://upload.iranblog.com/1/1229224737.jpg

اینم از روبرو

http://upload.iranblog.com/1/1229190630.jpg

البته الان پرشون بیشتر شده !!!
دکتر واقعا تا حالا ندیدی کسی جوجه کشی کنه از مرغ عشق؟!

Arezooo_ss
15th December, 2008, 02:36 PM
جوجه شتر مرغات خیلی بی ریخته امین تسوكه!:mellow:

بهشون آب و دون ندادی؟!

MAMAD PUYOL 5
15th December, 2008, 11:51 PM
دكتر كجا بود بابا دلاكيم . تيريپ قديما كه يه آرايشگر عمل جراحي انجام مي داد ...
امين تسوكه من اولين باره كه جوجه مرغ عشق مي بينم . من شنيده بودم بايد آماده بشن و بذاريشون كنج ديوار و بهشون كاري نداشته باشي تا بچه دار شن ولي من اين كارو كردم نشد . نره فقط تيريپ شوهر داشت براي ماده اصلا كاري انجام نمي داد .
مي گم حالا تو راه كارشو بگو شايد به درد خورد دادا .
آرزو خانم اولا كه جوجه شتر مرغ نيست بعدشم اگه آب و دونه ندي مي مي ره .

MAMAD PUYOL 5
16th December, 2008, 12:08 AM
اول در جواب اون دوستمون كه گفت سورم دارم و كج شنا مي كنه بگم كه يه سري تحقيقات انجام دادم و ماهيت صد در صد خواهد مرد و براي اينكه راحتش كني بندازش تو قرنطينه و 2 تا قرص ويتامين ب 1 و آرامبخش قوي توي آبش حل كن . بسرعت و بدون درد مي مي ره . مي توني از يخ هم استفاده كني كه كمي بايد دل و جگر داشته باشي مثل من . :65:

به طور کلي در مقايسه با طبيعت ، محيط آکواريوم از نظر ابتلا به بيماريها داراي مزايا و معايبي به شرح زير مي باشد :
http://aquaquest.parsaspace.com/fishimage/sick-fish/Finrot/Www.Aqua-Quest.Ir-finrot1.jpg
مزايا :
1- کنترل بيماريها به مراتب در آکواريومها آسانتر است .
2- مصرف داروهاي شيميايي عملي و اقتصادي است .
3- شناسايي و قرنطينه ماهي بيمار آسانتر است .
4- چرخه زندگي انگلها محدود است .

معايب :
1- سرعت بيمار شدن ماهي ها و همه گيرِي آنها بيشتر است .
2- ايجاد شرايط نامساعد و در نتيجه آماده شدن ماهي ها براي ابتلاء به بيماري بيشتر است.
3- امکان آلوده شدن ماهي هاي مقاوم به برخي از بيماريها که در طبيعت معمولا به آن آلوده نمي شوند، بيشتر است .
4- در شرايط نامساعد ، ماهي امکان فرار از محيط ناسالم را ندارد.

خوشبختانه مقدار و انواع بيماريهايي که ماهيهای آکواريومي را تهديد مي نمايند ، بمراتب از عوامل بيماريزاي موجود در طبيعت کمتر است .علت اصلي آن دور بودن آکواريوم از منابع بيماري زا ، و به خصوص نامساعد بودن شرايط داخلي آن براي رشد ونمو عوامل بيماري زا در مقايسه با محيط طبيعي مي باشد .بنابراين اگر کنترل محيط آکواريوم به روش صحيح انجام گيرد ، ماهي هاي داخل آن ممکن است هرگز بيمار نشوند .

نحوه شناسايِي ماهيهای بيمار :
به طور کلي رفتار و وضع ظاهري ماهي بيمار از ماهي هاي سالم متمايز است ، بنابراين به آساني مي توان در يک آکواريوم بين تعدادی ماهي ، يک يا چند ماهي بيمار را شناسايي نمود .عوامل ظاهري عمده اي که در تشخيص و شناسايي ماهي بيمار موثر هستند عبارتند از :

1- بي حال شدن ماهي
2- فرار نکردن در اثر تحريک يا ترساندن
3- شناي غير طبيعي
4- جداشدن از ساير ماهي ها و کناره گيرِي کردن از آنها
5- ماليدن بدن به ديواره ها يا کف
6- ماندن در سطح آب
7- بازنگه داشتن دهان
8- سريع شدن تنفس و افزايش تعداد آن در دقيقه
9- پرِيدن از آب
10- کم رنگ شدن سطح بدن
11- خونريزي جلدي
12- سخت شدن يا پاره شدن باله ها
13- تا خوردن باله ها
14- ظهور لکه هاي سفيديا قرمز بر روي بدن
15- پيدا شدن لکه هاي ابر مانند بر روِي بدن
16- امساک يا غير طبيعي بودن تغذيه
http://www.petshop-zoomania.com/BETA,%20Colisa,Gourami/21.%20Bettas%20Spawning.jpg
هر ماهي بيمار ممکن است يک يا چند عامل از عوامل مذکور را نشان دهد .در هر صورت بلافاصله پس از ظهور علائم بايد در اسرع وقت نسبت به شناسايي و کنترل عامل بيماري زا اقدام نمود ، در غير اين صورت ممکن است ماهي ها در وضعي قرار گيرند که کنترل يا مداواي آنها امکان پذير نباشد .

عوامل بيماري زا در ماهيهای آکواريومي
به طور کلي عوامل بيماري زا در ماهي هاي آکواريومي را مي توان به شش دسته تقسيم نمود :

1- بيماري هاي حاصله از نامساعد بودن عوامل محيط زيست
2- بيماري هاي حاصل از بدي تغذيه
3- بيماري هاي وِيروسي و باکتريايي ( ميکروبي )
4- بيماري هاي حاصل از انگلهاي خارجي و داخلي
5- بيماري هاي در اثر ضربه ، خراش و غيره ( مکانيکي )
6- بيماريهاي حاصل در اثر عوامل ناشناخته

جلوگيري از آلوده و بيمار شدن ماهيها
در نگهداري ماهي هاي آکواريومي بايد توجه داشت که همواره جلوگيري از آلوده و بيمار شدن ماهي ها بمراتب عملي تر ، آسانترو مهمتر از کنترل و معالجه بيماري ها مي باشد .بنابراين حداکثر کوشش بايد به عمل آيد تا محيطي خوب و مناسب براي ماهي ها ايجاد گردد .براِي اين منظور عوامل زير بايد به بهترين وجه مورد توجه قرار گيرند :

1- اکسيژن کافي
2- درجه حرارت مناسب
3- نور کافي
4- Phمناسب
5- نبودن هر گونه فلز بدون روکش در داخل آکواريوم
6- از بين بردن کلر آب قبل از افزودن به آکواريوم
7- گياه کافي در آکواريوم
8- تغذيه صحيح از نظر نوع غذا ، نحوه و تعداد تغذيه در روز

خوشبختانه تعداد عوامل بيماريزا در ماهي ها آکواريومي بسيار محدود مي باشند اگرچه تشخيص اکثر بيماري ها تخصصي بوده و اکثراً توسط افراد عادي عملي نمي باشد .

منبع : يكي از كتابهايي كه در اينباره خوندم . ( آبزيان آب شيرين جلد 4 )

MAMAD PUYOL 5
16th December, 2008, 12:15 AM
خيلي خيلي مهم


ـ بيماري هاي ويروسي و باكتريائي:
1) پوسيدگي دم و باله: پيدايش خطوط سفيد در حاشيه باله و شكنندگي شعاع باله ها و خونريزي پوست كه با بيرون زدگي يك يا دو طرف چشم همراه است . بمنظور درمان اين بيماري از افزايش كيفيت آب و غوطه وري بمدت 1 دقيقه در 500 قسمت در میلیون محلول سولفات مساستفاده میگردد.


2) آبله پوستي: پيدايش زخم يا آبله سرباز در بدن همراه با برآمدگي فلس ها مي باشد و براي درمان از غوطه وري بمدت 1 دقيقه در غلظت 1 در 2000 از محلول سولفات مس در طول 3 تا 4 روز استفاده مي گردد.


3) استسقاء عفوني(تجمع مايعات در بدن يا آب آوردگي شكم): با تجمع مايعات در محوطه شكمي ، بيرون زدگي فلس ها و خونريزي هاي كوچك زير جلدي در باله ها همراه بوده و بمنظور درمان اين بيماري از غوطه وري به مدت 2 دقيقه در 5 قسمت در یک ملیون محلول پر منگنات پتاسیم استفاده میگردد.

4) بيماري چشمي: قرنيه چشمي پر خون شده و بعد مات مي گردد و كره چشمي تخريب مي شود. راه درمان اين بيماري استفاده از حمام 8 تا 10 ميلي گرم در ليتر از محلول كلروميستين در مدت 1 ساعت در طول 2 تا 3 روز مي باشد.


ـ بيماري هاي قارچي:
1) بيماري كپك آبي: عفونت قارچي معمولا توام با عفونت ثانويه در اثر انگل ها، باكتريها و صدمات مكانيكي و يا تغييرات ناگهاني درجه حرارت آب حاصل مي گردد. اين بيماري كه كپك آبي يا ساپروليگنيازيس نام دارد بعد از زخم هاي پوستي حاصل شده و همراه با رشته هاي پنبه اي شكل سفيدرنگي نمودار مي گردد. بمنظور درمان آن از غوطه وري بمدت 3 ثانيه در غلظت 1 در 10000 از محلول مالاشيت گرين استفاده مي شود. لازم به ذكر است به علت اثرات سرطانزائي اين ماده مصرف آن در ماهيان پرورشي توصيه نمي شود ولي در ماهيان زينتي مصرف آن بلا مانع است. همچنين مي توان براي درمان از محلول نمك معمولي 3 درصد بمدت 5 تا 10 دقيقه و يا محلول پرمنگنات پتاسيم با غلظت 1 در 1000 استفاده كرد


ـ بيماري حاصله از تك ياخته ايها ( پروتوزوئرها )
1) ايكتيوفتيروس مولتي فيليس: سبب ايجاد بيماري لكه سفيد مي شود كه همراه با سيست هاي سفيد كوچكي به قطر 1 ميليمتر روي پوست، آبشش ها و باله ها مي باشد و خارش و تنفس سريع و بي اشتهائي در ماهي نمودار شده كه براي درمان آنها از حمام 5 روزه محلول متيلن بلو در غلظت 2 ميلي گرم در ليتر و يا از محلول فرمالين بصورت غوطه وري در غلظت 1 در 15000 بمدت 1 ساعت در طول 7 تا 10 روز استفاده مي شود.

2) اسپورزوا: ايجاد بيماري كوكسيدوز دانه اي را مي كند كه همراه با بروز لكه هاي شيري رنگ كوچكي در حد 1 تا 2 ميلي متر در پوشش روده مي باشد و براي درمان از تزريق داخل صفاقي با 1 ميلي ليتر از محلول 1 در صد از تركيبات آرسنيكي استفاده مي شود.


3) كاستيا: سبب بروز بيماري كاستيازيس مي شود كه پوشش آبي رنگي روي پوست بصورت لكه هاي نا منظم پديدار شده و راه درماني آن حمام 3 درصدي نمك معمولي و يا محلول 1 در 2500 از فرمالين در مدت 10 دقيقه مي باشد.


4) كورك انگلي: جوش هاي بزرگي با اندازه هاي متفاوت(به اندازه يك مهره كوچك تا اندازه تخم مرغ) بر روي بخش هائي از بدن را حاصل مي كند و راه درماني آن حمام 3 درصدي از نمك معمولي و يا محلول 1 در 2500 از فرمالين بمدت 10 دقيقه مي باشد.


5) ميكسوسوما سربراليس: ايجاد بيماري چرخش را مي كند كه با انحناي دمي و تغيير محوطه دهان و ايجاد لكه هاي سياه در دم ماهي همراه است و راه درماني ندارد و مي بايست به منظور ضدعفوني استخر از آهك زنده به ميزان 2 تن در هكتار استفاده شده و همه ماهيان مبتلا نابود گردند.


ـ انگل هاي كرمي شكل(ترماتودها)
1) ژيروداكتيلوس: انگلي كه سبب شناي غيرطبيعي و كمرنگي پوست و ريزش فلس و بلند شدن پوست مي گردد. براي درمان از غوطه وري در محلول 5 درصدي از نمك معمولي و يا محلول 1 در 5000 از فرمالين بمدت 5 دقيقه استفاده مي شود.


2) داكتيلوژيروس: انگلي كه سبب شناي غير طبيعي با برآمدگي هاي غير طبيعي در آبشش ها و خونريزي آبشش مي شود و راه درماني آن مشابه ژيروداكتيلوس غوطه وري در محلول 5 درصدي از نمك معمولي و يا محلول 1 در 5000 از فرمالين بمدت 5 دقيقه مي باشد.


3) ديپلوستوموم: سبب بيماري كوري انگلي مي شود و به شكل برآمدگي هاي كوچك سياهي در حد 1 تا 5 ميليمتر در پوست و بروز تيرگي چشم نمودار مي گردد. درمان با غوطه وري در محلول 3 در 100000 از اسيد پيكريك در مدت 1 ساعت و يا استفاده از دي ان بوتيل اكسيد قلع به ميزان 250 ميلي گرم يه ازاي هر كيلوگرم ماهي مي باشد.


ـ كرم هاي نواري پهن( سستودها)
1) ليگولا: اين انگل سبب كمي تحرك ماهي و متورم شدن قسمت هايي از كانال غذائي يا مسدوديت كامل توسط سيست هاي سستودي مي گردد و راه درماني غوطه وري در محلول 3 در 100000 از اسيد پيكريك در مدت 1 ساعت و يا استفاده از دي ان بوتيل اكسيد قلع به ميزان 250 ميلي گرم يه ازاي هر كيلوگرم ماهي مي باشد.


ـ كرم هاي نخي(نماتودها)
1) فيلومترا: اين انگل سبب كمي تحرك ماهي و متورم شدن قسمت هايي از كانال غذائي يا مسدوديت كامل توسط اين كرم هاي گرد مي گردد و راه درماني غوطه وري در محلول 3 در 100000 از اسيد پيكريك در مدت 1 ساعت و يا استفاده از دي ان بوتيل اكسيد قلع به ميزان 250 ميلي گرم يه ازاي هر كيلوگرم ماهي مي باشد.


2) كامالانوس: با كمي تحرك و تحليل شكم و پريدگي رنگ و انحنا در قسمت قدامي ستون مهره ها همراه است و راه درماني غوطه وري در محلول 3 در 100000 از اسيد پيكريك در مدت 1 ساعت و يا استفاده از دي ان بوتيل اكسيد قلع به ميزان 250 ميلي گرم يه ازاي هر كيلوگرم ماهي مي باشد .


ـ آكانتوسفال(كرم سر خاردار)
كه سبب كمي تحرك ماهي شده و در انتهاي خلفي روده جايگزين شده و چشم ها هم بيرون زده مي شود. و راه درماني غوطه وري در محلول 3 در 100000 از اسيد پيكريك در مدت 1 ساعت و يا استفاده از دي ان بوتيل اكسيد قلع به ميزان 250 ميلي گرم يه ازاي هر كيلوگرم ماهي مي باشد.

ـ هيرودينا (زالوي انگلي)
بدليل تغذيه اين انگل از خون ميزبان، ماهي ميزبان دچار تحرك غير عادي مي شود. بمنظور درمان از غوطه وري در حمام 1 در 1000 از محلول اسيد استيك استفاده مي شود.


ـ سخت پوستان انگلي(كپه پودها)
1) آرگولوس: جانوري خرچنگ مانند است كه سبب ريزش فلس ها و ايجاد لكه هاي قرمز و آسيب به آبشش ها مي شود و راه درماني آن درمان نيم تا يك ساعته با محلول 500 ميلي گرم در ليتر از فرمالين و برداشتن مكانيكي اين انگل ها توسط انبركها و بعد قرار دادن ماهي ها در محلول پرمنگنات پتاسيم درمدت 2 تا 3 دقيقه مي باشد همچنين براي درمان اين انگل از حمام 1 در 1000 اسيد استيك در مدت 5 دقيقه و يا محلول 1 درصدي از نمك معمولي در مدت 1 ساعت استفاده مي شود و بمنظور استريل كردن استخر از ليندن به ميزان 8 ميلي ليتر به ازاي هر 1000 ليتر آب استفاده مي شود.


2) كرم قلابدار لرنه آ: در عضلات ماهي فرو رفته و از پوست ماهي آويزان مي گردد و در ماهي هاي كوچك از پوست و عضلات رد شده و وارد اندام هاي داخلي مثل كبد مي گردد. درمان مشابه آرگولوس مي باشد.
بيماري هاي ناشي از عوامل محيطي
1) خفگي: در اثر كمبود اكسيژني حاصل شده(زير 6 ميلي گرم در ليتر) و ماهي به سطح آب آمده و تنفس سريع دارد و راه حل مناسب، افزايش ميزان هوادهي و كاهش تراكم ماهي و كاهش درجه حرارت و در آكواريوم ها رعايت فاصله مناسب از منابع حرارتي مي باشد.


2) بيماري تغذيه اي: اين بيماري كه بدليل نبود غذا و يا جيره غذائي نامتعادل ايجاد مي شود كه با فرورفتگي شكم و بي اشتهائي و ساييدگي باله ها و رشد ضعيف و سستي و بي حالي همراه است. راه حل مناسب استفاده از جيره متعادل و كافي و استفاده از غذاي زنده در تغذيه و افزودن مولتي ويتامين و مواد كمكي به جيره غذائي مي باشد.


3) اسيدي شدن آب: در اثر كاهش پي اچ به زير 6.5 حاصل مي گردد. ماهي داراي شناي غير طبيعي است بطوري كه در مسيري كوتاه شنا كرده و سپس متوقف مي شود و نيز ماهي به سطح آب آمده و هوا را مي بلعد و موكوس زياد در آبشش ترشح مي شود و نقاط سفيد و خاكستري در سر پديدار شده و سستي و بي حالي و تنفس سريع و خونريزي هاي نقطه اي زير جلدي حاصل مي گردد. راه حل مناسب كنترل ميزان پي اچ و بالا بردن آن از طريق افزودن محلول آهك به آب ميباشد.


4) قليايي شدن آب: در اثر افزايش پي اچ به بالاتر از 8.4 حاصل مي گردد كه با خوردگي باله ها و تغيير رنگ قهوه اي در آبشش ها و نداشتن تعادل و بروز نقاط سفيد خاكستري در اطراف سر و موكوس زياد پوستي و نيز خونريزي نقطه اي زير جلدي همراه است و راه حل مناسب تعويض قسمتي از آب مي باشد و اگر پي اچ آب ‌مصرفي بالاست از آب ذخيره استفاده گردد.


5) ضربه: در اثر استرس حمل و نقل و دستكاري ماهي و برخورد ماهي با اشيا و ... حاصل گرديده كه با بي اشتهايي و از بين رفتن شعاع باله ها و تيرگي كامل باله ها و تيرگي قرنيه و جراحت روي بدن و خونريزي چشمي و سستي و بي حالي و ريزش فلس ها و ماندن در كف آب همراه است و درمان به نوع ضربه بستگي دارد اما مي بايست معرفي ماهي جديد به مكان جديد، شب هنگام و هنگام حضور سايه باشد و كاهش ميزان تراكم ماهي در يك آكواريوم يا مخزن هم يك اصل مهم است.


6) مسموميت آمونياكي: بدليل وجود لاشه هاي تجمع يافته در كف استخر و اختلال در كاركرد صافي هاي زيستي و غذادهي بيش از حد، اين نوع مسموميت ايجاد مي شود كه با شناي غير طبيعي ماهي و تنفس در سطح آب و خوردگي باله و پرش ماهي و سستي و بي حالي و باز بودن دهان و سرپوش آبششي در ماهي و ترشح موكوس زياد پوستي حاصل مي شود. رفع اين مسموميت با كاهش ميزان پي اچ و تعويض آب و استفاده از زئوليت در سيستم مدار بسته و آكواريوم ها براي اصلاح وضعيت آمونياكي توصيه مي گردد.


7) مسموميت با دي اكسيد كربن: در پي اچ كمتر از 6.5 و اكسيژن كمتر از 6 و دي اكسيد كربن بيشتر از 60 ميلي گرم در ليتر اين مسموميت حاصل مي گردد. بي اشتهائي و به پهلو افتادن ماهي و سستي و بي حالي و كندي تنفس در ماهيان ديده مي شود و براي جلوگيري از اين مسموميت مي توان در قليائيت پايين آب از مواد بافري استفاده كرد.
8) مسموميت با كلر: در ميزان كلر بيشتر از5/0 ميلي گرم در ليتر حاصل مي شود كه ماهي براي تنفس به سطح آب آمده و با كمرنگي ماهي و نداشتن تعادل و رنگ پريدگي آبشش ها و تنفس آهسته و گود افتادگي چشم ها همراه است و مي بايست از تعديل كردن آب و مواد خنثي كننده كلر(تيوسولفات سديم) استفاده گردد.


پس به منظور جلوگيري از بروز بيماري هاي متنوع در ماهيان مي بايست آب و غذاي عاري از عوامل عفوني را فراهم ساخته و در همه زمينه ها بهداشت را رعايت كرده و اصول درست در جابجايي ماهيان را رعايت كرده و ماهيان را مورد بررسي هاي منظم قرار داده و از ايجاد استرس در ماهيان جلوگيري كرده تا بتوان از ايجاد اين نوع از بيماري هاي عنوان شده و يا هر نوع از بيماري ديگر پيشگيري كنيم.
راستي امين تسوكه مي بينم كه كيبوردت مدل رضا خانيه .

MAMAD PUYOL 5
16th December, 2008, 12:23 AM
اگه داروهايي مثل پرمنگنات و سولفات مس و از اينگونه داروها خواستيد من مي تونم براتون تهيه كنم و ارسال كنم .
ولي پيشنهاد مي شه تا جايي كه مي تونيد از اين داروها استفاده نكنيد چون اگه كمي درصد رو اشتباه محاسبه كنيد ماهياتون دار فاني رو وداع خواهند گفت . بهترين ضد عفونيها يكي نمك هستش و يكي تتراسايكيلين . وقتي تترا مي ريزيد حتما حل شده توي آب خود آكواريوم باشه و همينجوري سرازيرش نكنيد تو آب چون حل نمي شه و قسمتي از آب رو زرد رنگ مي كنه و غلظت آب رو تو اون قسمت بالا مي بره . حتما در هنگام استفاده از پمپ استفاده بشه و دما هم بالاي 30 درجه باشه .
اگه مي خوايد كلا تلفات نديد بهتره پيشگيري كنيد ...

Tesoke
16th December, 2008, 03:11 AM
با تشکر از دکتر ممد :yes:
دکتر ان شاالله تجربیاتم رو در مورد مرغ عشق در اختیارت میزارم ...یه خورده طولانیه +بلبل و فنچ:sigar:
در مورد کیبوردم بگم که اسمش سامسونگه و تو این 5 سال آخ هم نگفته :362:
راستی این تتراسایکلین کپسولش رو میگی؟؟؟تا اونجایی که من میدونم یه داروی ضد باکتری که تو بدن باکتری رو جذب میکنه ! چه ربطی به آکواریوم داره ؟

MAMAD PUYOL 5
16th December, 2008, 04:46 PM
آره كپسولش رو باز كن و توي آب حلش كن . يك ضد باكتري قوي محسوب مي شه ...

MAMAD PUYOL 5
16th December, 2008, 11:45 PM
طاعون/ plague
http://i5.tinypic.com/14iebrr.jpg
اين بيماري اغلب ديسكاسها و آنجلهاو سورم هارو در گير ميكنه ماهي هايي كه گرفتار اين موضوع ميشند رنگ طبيعيشونو از دست ميدندو تيره ميشوندويك گوشه كز ميكنندو جمع ميشوند يك گوشه باهم در گوشه هاي تاريك از آكواريوم.وموكوس زيادي از پوستشون تراوش ميشه كه همراه با علائم دم خورگي هم مشاهده ميشه و خودشان را به اشياءميمالندو داراي تنفس زيادهستند.با اينكه ماهيها ممكن هست تغذيه كنند ولي سريعا به كنج آكواريوم بر ميگردندو بعضي هايشان به حالت افقي در بالا يا گوشه تانك قرار ميگيرندبعضي باكتريهاشامل hexamitiasesوpseudomonasوstreptococcusوchondroc occ usوcolumnaresوaeromonas آنرا ايجاد ميكنندكه بيشتر توسط ماهيان تازه واردو گياهان و دكوراسيون جديد وارد محيط ميشودكه ميتونه سريعا يا بين 3-5روز ماهيان را از پاي در بيارد.درمان توسط آنتي بيوتيكهاشامل:كلرامفنيكل و تتراسايكلين و اكسي تترا سايكلين و جنتومايسين در بعضي موارد امكان پذير هست .

--------------------------------------------------------


انگل کیلودونلا


http://www.dekoi.info/afbeeldingen/ergasilus.jpg

انگل کیلودونلا از انواع انگل های مژکدار تک یاخته ای (Protozoan) است و یکی از معمول ترین بیماری های آکواریومی محسوب میشود و معمولا در آب های سرد مشاهده میشود.این انگل پوست بدن و آبشش ماهی رو درگیر میکند.

علایم :

http://arasto.persiangig.com/book/Ciliates.jpg
1.خراشیدن و کوبیدن پوست بدن به اشیای داخل آکواریوم
2.بی حرکت ماندن یا گوشه گیر شدن ماهی
3.پدید آمدن لکه های ابری و سفید روی سطح پوست ماهی
4.ابری شدن چشم
5.آمدن ماهی به سطح آب و تنفس بریده و نا منظم برای دریافت اکسیژن(در صورت آلوده شدن آبشش ها)
6.به وجود آمدن لایه سفید وصله مانند روی تن ماهی(White Patch)
7.تولید موکوس روی سطح بدن ماهی

فرمالین حلالیت اکسیژن توی آب رو پایین میاره.هوادهی قوی فراموش نشه.

این انگل به راحتی در آب شنا میکند و به دنبال میزبانی برای ادامه زندگی میگردد.در صورت بروز علائم در یک ماهی معمولا بیشتر ماهی های موجود در آن تانک به این انگل آلوده میشوند.کیفیت بد آب اکواریوم معمولا روند این بیماری رو تشیدید میکند.غذای زنده و ماهی آلوده از اصلی ترین دلایل ورود این انگل به تانک های آکواریوم است.

http://www.fishdeals.com/fish_diseases/ich/ich.gif
درمان :

بالا بردن دمای آب (بین 30 تا 34 درجه سانتیگراد بر اساس مقاومت ماهی) به درمان این بیماری کمک میکند.
اضافه کردن 2 قاشق غذا خوری نمک بدون ید در هر 20 لیتر آب به درمان این بیماری کمک میکند.

راه اول :

حمام نمک :

حمام شماره 1 :

7.5 قاشق غذا خوری نمک بدون ید به ازای هر گالن آب(معادل 3.78 لیتر) و انتقال ماهی به این محلول تا زمانی که تعادل ماهی به هم بخوره(بسته به تحمل انواع مختلف بین 30 ثانیه تا چند دقیقه) و بعد از آن انتقال ماهی به آب تمیز.

حمام شماره 2 :

2.5 قاشق غذا خوری نمک بدون ید به ازای هر گالن آب(معالد 3.78 لیتر) و انتقال ماهی به این محلول برای مدت 10 الی 15 دقیقه و بعد از آن انتقال ماهی به آب تمیز.

راه دوم :

مالاچیت گرین
راه سوم :

سولفات مس

راه چهارم :

فرمالین

راه پنجم :

پرمنگنات پتاسیم

راه ششم :

آکریفلاوین

Tesoke
17th December, 2008, 12:00 AM
با تشکر از دکتر ممد ..ان شالله که سورم های نازنین گرفتار چنین بیماری های نشوند:salavat:

یکی تعریف می کرد که رفیقش رفته بود روانپزشک جدا از اینکه دارو داد پیشنهاد خرید آکواریوم رو هم داد ...مرتیکه رفته بود آکواریوم رو پر کوسه کرده بود :43: عجب آرامشی :barareh:


http://www.aquarist-classifieds.co.uk/php/image/32975.jpg
نام علمی: Pangasius sanitwongsei

اسامی عمومی: Chao Phraya Giant Catfish - Paroon Shark - Pla Tepa ( گربه ماهی غول پیکر / پنگوسی باله بلند )

خانواده: Pangasiidae

زیستگاه اصلی: ویتنام ، تایلند ، کامبوج ، حوزه رودخانه مکونگ

حداکثر اندازه: 98 اینچ / 250 سانتیمتر که اندازه 300 سانتیمتر آن هم گزارش شده است.
:43:

تغذیه: در این گونه هم کوچکتر ها و هم بزرگتر ها با ماهی ها و سخت پوستانتغذیه می شوند. پنگوسی های غول پیکر حتی از لاشه ماکیان و سگ ها که عموما" به عنوان طعمه استفاده می شوند هم تغذیه می کنند.

تولید مثل: پنگوسی های باله بلند جزو ماهیان مهاجر هستند و قبل از فصل بارندگی تخم گذاری می کنند.

دکور تانک: به فضای زیادی برای شنا نیاز دارد و مقداری گیاه برای اینکه جلوی حرکات عصبی ماهی تا حدی گرفته شود.

درجه حرارت: 75.2 تا 80.6 درجه فارنهایت / 24 تا 27 درجه سانتیگراد

اسیدیته آب: 6.5 تا 7.5 PH

ماهی های سازگار: (اسکار+پنکوسی گیاه خوار+کالر پنکوسی+نایف+ردتیل+پرت)و...

MAMAD PUYOL 5
17th December, 2008, 12:09 AM
با تشکر از دکتر ممد ..ان شالله که سورم های نازنین گرفتار چنین بیماری های نشوند:salavat:

یکی تعریف می کرد که رفیقش رفته بود روانپزشک جدا از اینکه دارو داد پیشنهاد خرید آکواریوم رو هم داد ...مرتیکه رفته بود آکواریوم رو پر کوسه کرده بود :43: عجب آرامشی :barareh:


http://www.aquarist-classifieds.co.uk/php/image/32975.jpg
نام علمی: pangasius sanitwongsei

اسامی عمومی: chao phraya giant catfish - paroon shark - pla tepa ( گربه ماهی غول پیکر / پنگوسی باله بلند )

خانواده: pangasiidae

زیستگاه اصلی: ویتنام ، تایلند ، کامبوج ، حوزه رودخانه مکونگ

حداکثر اندازه: 98 اینچ / 250 سانتیمتر که اندازه 300 سانتیمتر آن هم گزارش شده است.
:43:

تغذیه: در این گونه هم کوچکتر ها و هم بزرگتر ها با ماهی ها و سخت پوستانتغذیه می شوند. پنگوسی های غول پیکر حتی از لاشه ماکیان و سگ ها که عموما" به عنوان طعمه استفاده می شوند هم تغذیه می کنند.

تولید مثل: پنگوسی های باله بلند جزو ماهیان مهاجر هستند و قبل از فصل بارندگی تخم گذاری می کنند.

دکور تانک: به فضای زیادی برای شنا نیاز دارد و مقداری گیاه برای اینکه جلوی حرکات عصبی ماهی تا حدی گرفته شود.

درجه حرارت: 75.2 تا 80.6 درجه فارنهایت / 24 تا 27 درجه سانتیگراد

اسیدیته آب: 6.5 تا 7.5 ph

ماهی های سازگار: (اسکار+پنکوسی گیاه خوار+کالر پنکوسی+نایف+ردتیل+پرت)و...
الان قيمت پنگوسي باله بلند ( گوشت خوار )‌ تو پلاسكو 10 سانتيش 5000 تومان و 20 سانتيش 12500 تومان هستش .
بهترين مغازه هم تو كيفيت و سالمي ماهي آمازون ... آخر سالن سمت راست .

Tesoke
22nd December, 2008, 02:25 PM
http://upload.iranblog.com/1/1230007705.jpg

پویول قشنگ شده ؟:shades:
اینقدر دوسش دارم :crazy2:

MAMAD PUYOL 5
23rd December, 2008, 12:05 AM
آره خيلي قشنگ شده بزنم به تخته ... الان چند تا سورم تو آكوات داري ؟؟؟‌ :search:

Tesoke
26th December, 2008, 01:05 AM
آره خيلي قشنگ شده بزنم به تخته ... الان چند تا سورم تو آكوات داري ؟؟؟‌ :search:

2تا سبز
2تا زرد ...
ممد تو نمیخوای از ماهی هات عکس بزاری؟:33:

راستی تا بچه مرغ عشقا جدا کردم باز ماده هه تخم گذاشت:yess:

MAMAD PUYOL 5
26th December, 2008, 01:35 AM
2تا سبز
2تا زرد ...
ممد تو نمیخوای از ماهی هات عکس بزاری؟:33:

راستی تا بچه مرغ عشقا جدا کردم باز ماده هه تخم گذاشت:yess:
اميدوارم خدا بچه هاتوزياد كنه داش امين .
داداش وقت شد يه عكس مي ندازم از آكواريومم . البته يه مرجان براي وسطش خريدم خيلي عالي شده حتما عكسش رو اينجا خواهم گذاشت . :russian:

Tesoke
26th December, 2008, 01:45 AM
اميدوارم خدا بچه هاتوزياد كنه داش امين .
داداش وقت شد يه عكس مي ندازم از آكواريومم . البته يه مرجان براي وسطش خريدم خيلي عالي شده حتما عكسش رو اينجا خواهم گذاشت . :russian:

مرجانا بعد یه مدت رنگش تیره میشه نه ؟
راستی تو مرغ عشق داری یا داشتی؟

MAMAD PUYOL 5
26th December, 2008, 02:14 AM
مرجانا بعد یه مدت رنگش تیره میشه نه ؟
راستی تو مرغ عشق داری یا داشتی؟
من مرغ عشق داشتم ولي به خاطر آسم مادرم همش رو رد كردم رفت . يه 4 5 تايي مي شدن . سابقه گه داري از عروس هلندي و همستر و گربه و سگ رو هم داشتم . ولي حالا فقط ماهي نگه مي دارم .
مرجانها درسته تيره مي شن ولي من مرجانم رنگ خاكه . بايد ببينيش . البته نمي شه گفت مرجان . يه تكه سنگيه كه به صورت باحال و قشنگي بهش حيوانات دريايي چسبيدن و خشك شدن ...
خيلي جالبه .